Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) Atke válasza tomcat78 (#41992) üzenetére


Atke
senior tag

A kábelfésűkről húzd le a védőpapírt :DDD a VGA-n látom hogy rajta hagytad

(#42002) Weareus


Weareus
addikt

Volt itt szó pár hozzászólással előrébb a delidről, gondoltam rákeresek.
Nem gondoltam volna, hogy pár másodperc alatt kivitelezhető satuval, egy darab fával és kalapáccsal.
Lol. :DDD
Gondolom azért nem veszélytelen játék.
Mennyit hoz egy ilyen művelet hőfokban?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#42003) seniman válasza Weareus (#42002) üzenetére


seniman
addikt

Vannak ennél azért finomabb megoldások is. :DD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#42004) Weareus válasza seniman (#42003) üzenetére


Weareus
addikt

Például ez is...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#42005) seniman válasza Weareus (#42004) üzenetére


seniman
addikt

PS3-at deliddeltem,hőfokot nem tudok monitorozni,de a venti mérsékelt hangja alapján eredményes volt a műtét.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#42006) orion1025 válasza seniman (#42005) üzenetére


orion1025
őstag

Milyen jó, hogy 360-nál nem kellett ilyenekkel kínlódni :DDD

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#42007) seniman válasza orion1025 (#42006) üzenetére


seniman
addikt

Helyette lehetett havonta bga-ztatni az első szériát. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#42008) orion1025 válasza seniman (#42007) üzenetére


orion1025
őstag

Nem csak azt, Falcon kolléga első darabokig bezárólag. Nálam két Jasper van, az egyik durvulós vizes, a másik kicsit szolídabb.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#42009) jones965 válasza Weareus (#42002) üzenetére


jones965
Modder

processzora válogatja, de általánosságban elmondható, hogy haswell/skylake vonalon 15-20°C-ot is.

(#42010) Weareus válasza jones965 (#42009) üzenetére


Weareus
addikt

Az nem kevés.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#42011) seniman válasza Weareus (#42010) üzenetére


seniman
addikt

Sokan a delid mellőzése miatt csalódtak a vízhűtésben is. :K Mert hiába a víz,ha nem jut el a blokkig a hő. :B

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#42012) Weareus válasza seniman (#42011) üzenetére


Weareus
addikt

Kérdés még számomra, hogy delid esetén leszedik a kupakot, rendesen megcsiszolják, polírozzák a procimagot, jóféle pasztát raknak rá és aztán a kupakot visszarakják (mint a videókban) vagy nem?
Most akkor hogy van ez? :F
Vissza kell rakni a kupakot vagy nem?
Ha nem, akkor a linkelt videókban ők miért rakják vissza?
Gondolom azért kupak nélkül a lapka lesarkazásának veszélye nem elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#42013) seniman válasza Weareus (#42012) üzenetére


seniman
addikt

Pontosan,a lesarkazás miatt teszik vissza,meg állítólag az IHS jobban szétoszlatja a hőt.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#42014) #90933760 válasza Weareus (#42012) üzenetére


#90933760
törölt tag

Van aki visszarakja, van aki nem. Ha nem, akkor érdemes használni a hozzávaló kitet, amivel a lesarkazás kiküszöbölhető. Valaki szerint úgy hidegebb, valaki szerint a kupak oszlatja a hőt jobban, kimondott tesztet még erre nem láttam, de pár fok lehet csak a különbség.
Alapvetően csak simán ki kell cserélni a pasztát a kupak alatt, de ha utána is rosszak a hőfokok akkor csiszolni kell, mert előfordulhat hogy nem egyenes a kupak vagy akkor nem kell visszarakni a kupakot, inkább ez a döntőbb. Ivy/Haswell vonalon még ha jobban meghúzta az ember a hűtőt akkor a görbület visszahajlott, esetleg azzal lehetett játszani ésszel, de Skylake-et nem lehet meghúzni mert eltörik a proci, vékonyabb a nyák.

[ Szerkesztve ]

(#42015) TaaT válasza #90933760 (#42014) üzenetére


TaaT
veterán

Kupakot vissza ragasszák delid után?

Give them hell Ukraine!

(#42016) #90933760 válasza TaaT (#42015) üzenetére


#90933760
törölt tag

Változó. Van aki csak simán rárakja és lefogatja a rögzítővel az alaplapban.

(#42017) ViZion


ViZion
félisten

régi procikon sem volt kupak, szvsz nem raknám vissza, ha már lúd, legyen marhapörkölt! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42018) TaaT válasza #90933760 (#42016) üzenetére


TaaT
veterán

Haver sem ragasztotta vissza (i7 3770) és legutóbb bejelzett a gép hogy CPU 92fok (valamelyik része a procinak meg 105fok volt), kupak le - paszta - kupak fel és megint jó. Mi lehet a gubanc?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#42019) mpierre válasza seniman (#42011) üzenetére


mpierre
veterán

És mi van a i7 6700T-vel? 35W-s tdp... Azt is érdemes lenne megskalpolni? Mert arra is menne a víz, de mindez itx méretben.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#42020) seniman válasza mpierre (#42019) üzenetére


seniman
addikt

Skylake-hez létezik valami kis ketyere,amibe belerakod,tekergetsz egy imbusz csavart rajta és lenyesi.Közben a proci meg stabilan rögzítve van ebben a vacakban. :K

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#42021) Weareus válasza #90933760 (#42014) üzenetére


Weareus
addikt

Azért kicsit vicces, hogy a proci készítés mennyire bonyolult, összetett, pormentes környezet, mèrnökök, tudósok hada, milliárdos üzemek, nanométeres csíkszélességek, és akkor egy otthoni sufnituninggal kell megvarázsolni a kupakot, hogy a hőátadás jobb legyen, mert a gyárban - kis túlzássan ugyan -, de úgy barmolják rá a lapkára, hogy ott minden van csak nem rendes hőátadás.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#42022) seniman válasza Weareus (#42021) üzenetére


seniman
addikt

Több oka is van a forrasztott kupak elhagyásának.Egyik az egyre jobban vékonyodó nyákok.Az Intel magyarázata szerint a forrasztás utáni kihűlés és vetemedés miatt a proci nem feküdne bele rendesen a foglalatba,a hűtő rászerelésénél feszültség keletkezne.A másik indokuk a költségcsökkentés,mivel állítóleg ezeket csak indiummal lehet hatékonyan forrasztani,ami ritka és drága fém.Érdekes módon a jóval olcsóbb AMD procikban futja forrasztásra. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#42023) Weareus válasza seniman (#42022) üzenetére


Weareus
addikt

Pedig az AMD még jogdíjat is fizet az Intelnek minden eladott lapka után...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#42024) #90933760 válasza seniman (#42022) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem csak marketing hablaty, egyszerűen olcsóbb és amin lehet spórolni, azon spórolnak is. A nonK procik röhögve elvannak vele így is, a K prociknál meg nincs garancia a tuningra amúgy se, csupán szorzózármentességet vásárolsz vele. Néhány száz MHz emeléssel pedig még azok is elvannak, többet meg nem is akarna az Intel amúgy se, mert több generációt áthidalsz vele, mint kéne. Persze a leleményes user leveszi a kupakot, erre a válasz az ugrik a garancia az Intel részéről.
Nem akarják a Core2 idejében lévő jóvilágot, mikor megvetted a legkisebb E2140-et és középkategória fölé tudtad húzni erőben vagy a középkategóriát felsőkategóriába.

(#42025) jones965 válasza Weareus (#42023) üzenetére


jones965
Modder

Főképp, hogy az x64 technológiát az intel nyúlta le az amd-től.:)
No de ezennel az off témát lezártam itt, van a vizesek off-ja, ott lehet folytatni.

(#42026) ViZion válasza #90933760 (#42024) üzenetére


ViZion
félisten

+1
OK, ne forrasszák. De azoknál is sokat javult, akik szimplán normális pasztát raktak oda... Ezért is enyhén faSSág, amit hazudoznak. Kínai paszta, 1$/vödör és kész. NEKIK ócó, user meg szívjon.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42027) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Szívás ez a vízhűtés dolog. Vettem tartályt, 60 mm magasat, eddig nekem ugye nem volt, de rakok be a könnyebb leeresztési/feltöltési/takarítási procedúra, ill. a látvány miatt. Most kiötlöttem, hogy 110-es jobban passzol, rendeltem azt is. Közben jön még egy 140 mm-es radiátor és egy másik CPU blokk is. :(

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42028) ViZion válasza Jim Tonic (#42027) üzenetére


ViZion
félisten

...isten hozott a világunkban ;] :D
Szerintem a legtöbbünknek legalább 2 db "félvíz" van a fiókban...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42029) hszilard666 válasza ViZion (#42028) üzenetére


hszilard666
veterán

+1, nekem még mindig van elfekvőben csatim és 13/10 es csövezésem :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#42030) Grózi válasza hszilard666 (#42029) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Add el,több jut Aleskára!!! ;) ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#42031) tomcat78 válasza Atke (#42001) üzenetére


tomcat78
őstag

Nehogy elázzon :DDD
Van még? :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#42032) hszilard666 válasza Grózi (#42030) üzenetére


hszilard666
veterán

Dehogy adom! Régebben megtettem, aztán mikor építettem a következőt szívtam a fogamat. :B
Aleska jön anélkül is! ;]

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#42033) TaaT válasza ViZion (#42028) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem is van itthon 3db DDC-1T tuning tetővel, egy D5, egy tripla radi meg egy csomó apróság, és vizet még csak távolról sem látott még a gépem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#42034) mackosajt válasza ViZion (#42028) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha kidobnám az egyik 360-as radit a gépemből, a fiaim gépét is vízre tehetném az eisberg solo-val.
Csati és cső akad annyi itthon.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#42035) gyiku válasza mackosajt (#42034) üzenetére


gyiku
nagyúr

a mora nem birja el az fx-et, meg a 290x-et? dehogynem.

hüllő

(#42036) proci985 válasza gyiku (#42035) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a Moranak kb 10-15%al nagyobb kb a felulete mint az en radijaimnak es a 290X CFet is vigan elbirja.

tetejeben az enyemek hazon belul vannak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42037) ThodEE válasza #90933760 (#41955) üzenetére


ThodEE
őstag

Életem első vízhűtése volt és 2-3k volt az 1 dobozzal így azt mertem gondolni hogy ennyiért jó lesz, nem jött be :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#42038) Zealot80


Zealot80
tag

Kolega lerendelte az alkatreszeket az uj gepehez de valamivel nem szamolt. Elulso raditol vissza a tartalyba problemas az utvonal (merev csoves megoldas 16/12es csovekkel). Ahogy en latom vagy 1 tucat adapter vagy siman tomlo (16/11nem feltuno es olcsobb is). Valakinek esetleg negativ tapasztalata ilyen kombinalt megoldassal? :F

(#42039) ebali válasza ViZion (#42026) üzenetére


ebali
csendes tag

Nincs az eredeti pasztával gond, csak "messze" van a kupak.
[link]

(#42040) gyiku válasza mackosajt (#42034) üzenetére


gyiku
nagyúr

azert ezt atgondolnam. ha megfertozod a sracokat a vizezessel, utana felkotheted a gatyat, draga buli lesz :DDD

hüllő

(#42041) deadwing válasza proci985 (#41991) üzenetére


deadwing
addikt

A 2 kártyát nem tudtad összekötni közvetlenül egy rövidebb csővel a 180 fokos fitting helyett?
Simán be lehet szuszakolni a 2 kártya közé, nekem is úgy volt a 290 CF-nél egy ideig.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#42042) proci985 válasza deadwing (#42041) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

A felso kartya egy 290x matrix az also egy TUL majdnem ref. A matrixnak kb ket centivel szelesebb a pcbje amiatt kell a 180as kor.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42043) deadwing válasza proci985 (#42042) üzenetére


deadwing
addikt

Óh tényleg, már látom. Teljesen más helyen vannak a blokkokon a lyukak. :K

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#42044) proci985 válasza deadwing (#42043) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, egyebkent ment volna, nem azon a kb 4mm helyen mult volna ha a lyukak egyebkent nem kb ket centivel vannak odebb mindket iranyban.

megoldas lett volna a sima atkoto, Matrix Platinum nem lett volna dragabb mint a VTX3D X-Edition (csak a blokk kb 50 euroval). utobbi 50 euro mondjuk indokolhato lett volna, ha az elso Matrix nem lett volna total antituning (1075 a vege 1.25 es 1135 a vege 1.35os fesz mellett) es a tetejeben nem melegedett volna eleg brutalisan meg 290X mertekkel is. szoval ugy voltam vele, hogy nem eri meg a 100euros felarat (atkoto blokkal).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42045) gyiku válasza proci985 (#42044) üzenetére


gyiku
nagyúr

a matrixra alapbol fizettel felarat a tuningert (?) es az extra hutesert. erre gondolom hirtelen felindulasbol levizezted, de ezt tehetted volna akar egy ref 290x-el is, joval olcsobban :U

hüllő

(#42046) mackosajt válasza gyiku (#42040) üzenetére


mackosajt
addikt

Nyugi, amíg én veszem a cuccokat, inkább magamtól kell félnem. :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#42047) seniman


seniman
addikt

Egy érdekes kérdés,milyen vastag talpa van egy cpu blokknak?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#42048) Csokilama válasza seniman (#42047) üzenetére


Csokilama
tag

XSPC RayStorm CPU V3
3mm (Oldalról a réz lap vastagsága, remélem erre gondoltál )

(#42049) orion1025 válasza seniman (#42047) üzenetére


orion1025
őstag

Változó. Átlag 3mm-től kezdődik, de a régebbi blokkok sokkal vastagabbak is lehetnek.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#42050) seniman


seniman
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek,igen a réz vastagságára gondoltam. :K Már csak az a kérdés,hogy a négy sarkában elbírna e fél-egy milliméter vékonyítást. :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.