Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) rup1u5


rup1u5
nagyúr

EVGA Nu Audio Full Retard edition :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#60002) fonok87 válasza rup1u5 (#60001) üzenetére


fonok87
aktív tag

Damn :DDD
Annyi kérdésem van, hogy nem is tudom, melyikkel kezdjem... Mi? Mit? Mivel? Hogyan? De legfőképpen: Miééééért?!

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#60003) abridabri


abridabri
veterán

Berakom ide is , hatha valaki eppen 18cm radiventit keres ,merem ajanlani az uj szerzemenyemet :
AP181

(#60004) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Már éppen kezdtem örülni, hogy novemberben meg lesz az 1 év hibamentes működés. 9 hónapja raktam össze a jelenlegi, harmadik verzióját a vízhűtésemnek és csak márciusban kellett utántölteni egy nagyon keveset. Tegnap észrevettem, hogy 100 fokig megy föl a CPU package stress test alatt. Valami nem kerek. Elkezdtek kilépkedni a játékok és ezér futtattam pár stress tesztet, hogy lássam mi lehet az oka. Hétvégén szedhetem szét az egészet. :(( kedvem lenne visszaállni légre. Nem tudom mi lehet az oka. Remélem egy újrapasztázás megoldja. Minden esetre furcsállanám ha a GC Gelid extreme 9 hónap után bemondta volna az unalmast a CPU-n.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#60005) varmi2 válasza rup1u5 (#60004) üzenetére


varmi2
nagyúr

Inkább a cpu block telement trutymóval.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60006) RECSKA


RECSKA
veterán

hétvégén megjárattam egy 3900X-et. hát... Azt hűteni lehetetlen. :)

gyári MSI oc, 1.45V max vcore, maximum 188W-ig engedtem el. Stressz tesztet nem látott, mert ahogy elindítom, azonnal elkezdi visszavenni az órajeleket. Így nem láttam értelmét... Log szerint a legmelegebb mag 104.5fok :) ( persze csak 1 pillanatra. átlagba azért megállt 90 fok alatt hwinfo szerint...

Hozzátartozik, hogy 34 fok a lakásban, a víz 36 fokos volt. Nem tudja átadni a hőt normálisan, én arra jutottam. Próbáltam több fajta pasztát is. Sajnos egy rosszul sikerült forrasztás lehet a kupak alatt...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#60007) MPowerPH válasza RECSKA (#60006) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig a 188W nem is sok... AMD ugyan azt megcsinalta, mint az Intel. Lehet kezdeni delidelni a rizsakat. :))

rup1u5: Most mar 5 eve vizezek, volt nekem is tobb rendszerem. Az elsot nem pucoltam 2 evig, es alig volt benne trutyi, a hofokokon nem is latszott. A folyadekkal van itt sokaknak problemaja...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#60008) varmi2 válasza RECSKA (#60006) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem ryzen 3600 van, szintén vízzel hűtve, a viz 32.2C a cpu 37C ez terhelt állapot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60009) MPowerPH válasza varmi2 (#60008) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, nezd meg annak a fogyasztasat. Azt a tenyeremmel lehutom. :))

Don't Tread On Me

(#60010) varmi2 válasza MPowerPH (#60009) üzenetére


varmi2
nagyúr

Persze igazad van, kisebb a fogyasztása, mint az előző cpu-nak, ami az 1600-as volt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60011) RECSKA válasza varmi2 (#60008) üzenetére


RECSKA
veterán

nekem a 3600 vsak akkor nem melegszik, ha kinyomom a turbot... de ha szabadjara engedem, azonnal dobja neki az 1.46V-oltot, es elkezd melegedni, mint atom. ha fixalom a feszt max 1.35re, elvan nalam is sokkal huvosebben...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#60012) Pakmara válasza RECSKA (#60011) üzenetére


Pakmara
őstag

Ezt?

[link]
:)

varmi2 (#60008): Kb mennyi a különbség a kettő között?

[ Szerkesztve ]

(#60013) varmi2 válasza Pakmara (#60012) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hőmérsékletre? kb 5C a lap vrm-je kb 10C-al hüvösebb, sebességre meg én cpuval bányászom jelenelg is, és 350h/s-ről felmet 550h/s-ra, ugy, hogy még nincs kiforrva a bányászprogi az új ryzenre. Játszani nem játszom semmivel.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60014) OgreImre


OgreImre
senior tag

70l/h pumpa az nagyon karcsú? Mostani rendszerem, ebbe menne bele egy full cover blokk a vga-ra. Vagy kössem még be a vga-n lévő pumpát is a rendszerbe? Köszi.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#60015) rup1u5 válasza varmi2 (#60005) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nekem is ez volt az első gondolatom. Ránézésre ugyan olyan tisza a víz mint az első nap. Ma meglesem kicsit közelebbről a szivacsot a res-ben.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#60016) abridabri


abridabri
veterán

Hasznalt mar valaki ilyen
Aquatuning SysClean rendszertisztitot ?
Vettem egyet ,de nem vagyok benne biztos ,hogy merjem e hasznalni . Nem rongalja meg a gumi tomiteseket /plexi blokkot ?

(#60017) rup1u5 válasza abridabri (#60016) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én használtam egyszer.
Mondom hogyan kell helyesen alkalmazni:
- használat előtt ablakot kinyitni
- fogjuk a SysClean-t
- 2-3 lépésről határozott lendülettel kihajítjuk az ablakon

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#60018) abridabri válasza rup1u5 (#60017) üzenetére


abridabri
veterán

:DD
Na akkor mondj egy alternativat ,mivel mossam at a rendszert mert tele van mocsokkal.
VGA /cpu blokkot nyilvan szetszedem majd ,de kellene valami anyag amit keringethetek a pumpa /radi /tartaly komboban egy feloranyit.

(#60019) Pakmara válasza varmi2 (#60013) üzenetére


Pakmara
őstag

Jól hangzik. Gyakran le kell beszélnem magam a váltásról. :)

Más: újra összeraktam a rendszert. Folyékony fémet normál pasztára cseréltem. Nem végeztem labor teszteket, pontos mérést csak rivatunerrel kiírt adatokat néztem össze. GPU lett melegebb pár fokkal (~3) CPU nagyon hasonló.

(#60020) holczy válasza abridabri (#60018) üzenetére


holczy
aktív tag

Citromsav/ecet, desztvízzel elöblít, desztvíztel átjáratod a rendszert, leereszted, feltöltöd. És nem lesz trutyid.

(#60021) fboldog válasza rup1u5 (#60017) üzenetére


fboldog
senior tag

Érdekes. Miért hajítanád ki?

Szulfámsav van benne a leírás szerint.
Azzal a hígítással amit írnak, se a rézzel, se a műanyaggal nem veszik össze.

üdv.: Boldog Ferenc

(#60022) EncinoMan válasza Demo07 (#59971) üzenetére


EncinoMan
csendes újonc

köszönöm a segítséget :)
Milyen erős legyen a citromsavas oldat?

A lepa a saját löttyiét ajánlja, amit elég borsos áron tudok beszerezni (postaköltség vetekszik az arany árával)
marad a kérdezés milyen folyadékot ajánlanak hozzá a Merlinben,

(#60023) tomcat78 válasza fboldog (#60021) üzenetére


tomcat78
őstag

Mert gondolom olyan híg, hogy a retekkel sem veszik össze... Nem tapasztalat!

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#60024) rup1u5 válasza fboldog (#60021) üzenetére


rup1u5
nagyúr

De a kosszal se nagyon veszik össze azt garantálom neked! :DDD
Semmi haszna de legalább büdös.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#60025) tomcat78 válasza rup1u5 (#60024) üzenetére


tomcat78
őstag

Há mer olyan békés a természete... :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#60026) fboldog válasza rup1u5 (#60024) üzenetére


fboldog
senior tag

Na ez már értelmezhető.:) Köszi

üdv.: Boldog Ferenc

(#60027) RazoR


RazoR
veterán

Srácok annak van bármi jelentősége, hogy a 10/13 csőhöz amiket néztem fittingeket van amelyik 10/13 és van ami 9,7/12,7?

(#60028) Joshi válasza RazoR (#60027) üzenetére


Joshi
titán

A belsőnek csak abból a szempontból lehet jelentősége, hogy nehezebben megy rá a csöcsre. :D A külsőnek valamivel több jelentősége is lehet, attól függ milyen csatlakozókat használsz.

(#60029) RazoR válasza Joshi (#60028) üzenetére


RazoR
veterán

A kérdésem a fittingre irányult...

(#60030) Pakmara válasza RazoR (#60029) üzenetére


Pakmara
őstag

Az elsőnek linkelt barrow fittingek vannak nálam. Azokat is kisebbeknek írják. A 10/16-os EK csőbe viszonylag normálisan be lehet dugni. A szorító gyűrűt nehezebb ráhúzni. Nekem csak ezek a fittingjeim vannak uh nem tudom másikkal összevetni, de a gyűrű ráhúzás ha kis helyen vagy lehet kényelmetlen. Cserébe ha egyszer rajta van szvsz nagyon jól tartja.

(#60031) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Beigazolódott amit gondoltam! Tegnap gyorsban leengedtem a kört és lekaptam a CPU blokkot. A víz makulátlan tiszta volt. A res-ben a szivacs is és a blokk lamellái között is minimális szennyeződés volt, leginkább apró porszemcsék gyültek össze. Egy öblítés elég volt oda is. A Gelid helyére Noctua pasztát tettem és ugyan azt a vizet töltöttem vissza az utolsó kb 1dl kivételével. 5-7 fokkal lett hűvösebb a CPU stress teszt alatt de a legmelebb mag így is 81 fokig ment el, CPU package meg a 90-et nyaldossa.
Mi a bánat az a CPU package hogy lehetettlen hűteni?
Mondjuk annyira nem izgat mert ilyet csak stress tesztek alatt produkál, olyanokkal meg nem játszom naponta.
Nem tudom miért de én minden pasztával így járok, hogy 9-12 havonta érezhetően leromlik a hővezető képességük és throttling-ol a CPU stress teszt alatt. Ezzel a Noctuával is jártam már ugyan így egyszer. :U
Mondjuk a lapom sem normális mert 123 fokot írt a CPU-ra. :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#60032) proci985 válasza rup1u5 (#60031) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mennyi a fogasztasa a procinak a lap szerint? (mennyi feszt / ampert kap?)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60033) holczy válasza rup1u5 (#60031) üzenetére


holczy
aktív tag

A cpu package-cpu csomag. A magok külön-külön hőfokot adnak. Pl mag 1 85 fok, mag 2 83 fok. Viszont ezek már melegítik egymást is. A package az összes mag hőösszegét adja (ezér látsz nagyobb értéket).

(#60034) Demo07 válasza rup1u5 (#60031) üzenetére


Demo07
aktív tag

Szedd le a cpu blokkot és nézd meg hogy mennyire van gyárilag lesíkolva... lehet az miatt ilyen rosszak a hőfokaid, mert egyik másik pontja a blokknak ahol érintkeznie kell picit távolabb van mint a másik rész, illetve ha van hozzá másik jet plate akkor próbáld meg azzal is, hátha segít valamit....

Vagy próbáld meg meglapolni a cpu kupakot, ott is lehet magasságbeli különbség a sarkai és a közepe között.
Ha nem akarod minden áron a gyári kupakot meglapolni van hozzá tutira IHS ali/ebay-en rézből, kb 7-10$-ért.

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#60035) rup1u5 válasza proci985 (#60032) üzenetére


rup1u5
nagyúr


abszolut nincs túlfeszelve

(#60033) holczy
azt értem na de hol van az a szenzor? a kupak alatt közvetlenűl vagy a proci seggén a lap felé, mert abból hogy nem lehet lehűteni ez utóbbira gondolnék.

(#60034) Demo07
Még egyszer most le nem szedem az biztos! A paszta nagyon szépen és egyenletesen szétterül az ihs-en ugyhogy nem hinném, hogy egyenetlenség lenne. Polírozni meg nem fogom! Egyszer eljátszottam ezt egy Q9550-el és semmi javulást nem hozott a polír. Ráadásúl ezeknél a forrasztott ihs-ü prociknál nem is ajánlott a polír.

"Ha nem akarod minden áron a gyári kupakot meglapolni van hozzá tutira IHS ali/ebay-en rézből, kb 7-10$-ért." LGA2011-re tuti hogy nem kapsz ilyet. :N Forrasztott procit meg csak hülyék és der8auer kupaktalanít! :DDD

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#60036) proci985 válasza rup1u5 (#60035) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ezek nagyon magas hofokok, nekem az IFX14 legen tudott hasonlo ertekeket hasonlo fogyasztas mellett (ket leszabalyozott 1300rpmes TY140el, polirozott huto + procival, q6600al).

polir csak akkor ha a procit es a hutot is polirozod, de ahogy nezem nalad a package es a magok kozott sem az igazi a hoatadas.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60037) TESCO-Zsömle válasza rup1u5 (#60035) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

semmi javulást nem hozott a polír

Mert ezeket nem polírozni szokták, hanem síkba köszörülni. Attól, hogy fényes, nem hűt jobban, ha ferde az alja az viszont baj.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60038) rup1u5 válasza proci985 (#60036) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Hát ez most már így marad. Fogalmam sincs miért ilyen. Játékok alatt amúgy nem vészes az az 50-60 fok. A felfekvéssel biztos nincs baj, EK blokk talpáról meg 100% hogy nem smirglizném le a nikkel bevonatot.

(#60037) TESCO-Zsömle:
Kösz, hogy hülyének nézel! ;)
Hidd el nem sz@rral gurigáztam mikor nekifogtam a Q9550-nek! 4 lépcsőben mentem lefele 1200-as papírtól 200asig (ha jól emlékszem), vízzel, üveglapon, CPU-val és Scythe Infinity-vel egyaránt. Órákig eltartott de a végén olyan légmentes lett a kontakt a CPU kupak és a hűtő alja között, hogy szárazon, bármi nemű paszta nélkül fel tudtam emelni a hűtővel a CPUt az asztalról. Ha ez nem volt sík akkor semmi sem!
Scythe előtte / utána
CPU elötte / utána

Egyébként nagyon szépen lehetett látni az IHS "gyári" felületi egyenetlenségét abból, hogy milyen formában bújt elő a réz a kupakon.
12 -> 11 -> 10 -> 9 -> 8 -> 7 -> 6 -> 5 -> 4 -> 3 -> 2 -> 1

Kár hogy a nagy semmiért dolgoztam annyit! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#60039) TESCO-Zsömle válasza rup1u5 (#60038) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem nézlek hülyének, én elhiszem, hogy nagyon csillogóra felpolíroztad, vízzel, üveglapon, de az akkor sem síkköszörű. Ezt meg te értsd meg.

A mintaképeiden sem az látszik, hogy sík, hanem az, hogy tükrösre políroztad.

A síksághoz egy valóban 100%-ig egyenes valamit (Pl tolómérő szára) kellet tvolna ráfektetni, hogy átüt-e a fény.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60040) rup1u5 válasza TESCO-Zsömle (#60039) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Csiszolópapírral eltávolítottam a CPU kupakjából annyit hogy egy teljesen sík felületet kapjak. Ennyi! Az eredmény ugyan az.
A mintaképeiden sem az látszik, hogy sík
De pont az látszik rajta! Nyílván te jobban tudod hogy én mit csináltam a saját CPU-mal.
Téma lezárva.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#60041) TESCO-Zsömle válasza rup1u5 (#60040) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ne haragudj, nem akartalak megingatni a hitedben.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#60042) MPowerPH válasza rup1u5 (#60038) üzenetére


MPowerPH
félisten

Good job! :)

Don't Tread On Me

(#60043) #65675776 válasza TESCO-Zsömle (#60041) üzenetére


#65675776
törölt tag

Abban is hiba hinni, hogy a síkköszörülés olyan tökéletes. Láttam már nemegy síkköszörült alkatrészt, amely mérőgépen bemérve olyan volt, mint egy fürdőkád, vagy egy háborgó tenger.

(#60044) abridabri


abridabri
veterán

Van valakinek tapasztalata a TT Pacific aramlasmerovel ?
Vagy inkabb egy USB-s Aquacomputer ? [link]
Ehez gondolom egy usb2 kabel kell plusszban. Es az aquasiuite progi (nincs aquero,nem is lesz )

(#60045) DigitXT válasza abridabri (#60044) üzenetére


DigitXT
félisten

Az Aquasuite licensz jár minden termékükhöz, nem csak az Aquaerohoz.:R
Szerk: nem kell hozzá semmi pluszban, jár hozzá a belső USB összekötő kábel.

[ Szerkesztve ]

(#60046) abridabri válasza DigitXT (#60045) üzenetére


abridabri
veterán

Koszi az infót :R Ebben az esetben kb egy árban vannak még jobban megnehezítve a döntést . TT előnye a kinézet plussz a vízhomerseklet kijelzés. Az aquacomp előnye a megbízhatóság (nincs ami tönkremenne egy usb kábelen ,ellentétben a TT LCD kijelzője elobb-utobb úgyis behal ) Aszzem penzfeldobasos döntés fog születni :D

(#60047) fboldog válasza abridabri (#60046) üzenetére


fboldog
senior tag

Az aquacomputer flow meter mellé tenném még azt, hogy:
- pontos
- van benne belső hőmérséklet szenzor is (és támogat +1 külsőt)
- tud pwm jelet adni, amire lehet (megy/nem megy) riasztást kötni a "BIOS" szinten.
- a HWiNFO app is támogatja

(Az aquasuite install után kell egy firmware upgrade, addig nem fog működni. Én kicsit megijedtem, hogy valamit rosszul kötöttem be és nem működik...)

üdv.: Boldog Ferenc

(#60048) tomcat78


tomcat78
őstag

Amúgy lehet hülye kérdés lesz.... De abban az esetben, ha vettem itt használtan pl aquaerot, egy halom hozzá valóval, az aquasuite licenszet tudom aktiválni valahogy? Doboz, ilyesmi semmihez nincs...Vagy esetleg plug and play rendszerrel megy, ha érzékeli a rendszer a cuccot?
Offba teszem, de szerintem ez mást is érdekelhet.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#60049) Demo07 válasza abridabri (#60044) üzenetére


Demo07
aktív tag

TT pacific-em van, a hőfokot szépen,pontosan méri, meg amikor kell akkor riaszt hőfokra és túl alacsony áramlásra külön-külön.
A Flow az nem olyan pontos mint az aquaero-nál állítólag,de nincsen ahhoz összehasonlítási alapom.
Nálam akkor mérte egész pontosan a flow-t ha volt előtte-utána 10-10cm olyan szakasz amiben nem volt hajlítás. Akkor kb 2-3 L/H volt a difi, áramlástól függetlenül.
Ami számomra negatívum a TT-vel, hogy a táp csatlakozója baromi rondán van megoldva, felül van, és kb 1cm magasan kilóg a cuccból, pedig hátul is simán lett volna neki hely... érthetetlen módon még is szem elé került.De legalább baromi hosszú a tápkábele, kb 70-80cm, sata véggel.
Ami azért valamilyen szinten korlátoz is a beépítésben, ha pont az a felső 1cm(tápcsati) ami már nem mindenhol fér el :W

Jelenleg csak előtte van 10-12 cm cső a bemenő oldalon, a kimenőn egy 90°adapterrel egy egyből a GPU blokkba megy, így az alábbi dolgokat produkálja:
-Alacsony áramlás(40L/H) mellett téved azért... akár 7-10L-t is, mivel másodpercenként többször is frissíti az értéket!
-Normál áramlás(65L/H) mellett már csak 3-5 L között van a pontatlansága, nekem ennyi még belefér.

Előnyként annyit,hogy se program se semmi, szem előtt van, egyből látod az adatokat, és nálam max áramlás mellett, 230 liternél sem hallani semmi hangot a belső mechanikájából.
Remélem valamit segít ez is a döntésben. :R

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#60050) Demo07 válasza tomcat78 (#60048) üzenetére


Demo07
aktív tag

Mivel nincsen aquaerom, így csak találgatok, hogy max ami benne van a vezérlőben jelenlegi beállítás(előző tulaj által használt setup) azzal, fog menni pulg&play, viszont monitorozni, állítani valószínűleg nem fogsz tudni(hacsak nem a kijelzős(XT/pro) vezérlős egységed van, mert ott tudod állítani,szerintem), a saját software nélkül. Szóval meg kell venned hozzá, ami éves szinten, azt hiszem 9,99 euro talán.

Bár lehet régebbi aquaero programot találsz valami torrent oldalon is, azzal utána szerintem állítható lesz majd, nyilván az adott program korlátain belül. De ezek csak látatlanban tippek, mivel nincsen ilyenem. Még :DDD !

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.