Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) TESCO-Zsömle válasza Luigee99 (#9397) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Veszem a sátorfámat és elköszönök. Ilyenekkel nem lehet versenybe szállni... :O

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9402) DigitXT válasza Luigee99 (#9399) üzenetére


DigitXT
félisten

Optikai csalódás: a plexiben a menetek jó helyen vannak, nem a fémes
résznél. Valami ilyesmivel hozza ki a FC blokkról a csatit a jó irányba...

Elég frankón néz ki a cucc amúgy.:K

(#9403) SkyS1gn válasza Luigee99 (#9397) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:Y

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9404) ViZion válasza Luigee99 (#9397) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát... nem láttuk. :O :Y

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9405) Kekebatta válasza Luigee99 (#9397) üzenetére


Kekebatta
tag

Ez nagyon komoly! :DD
Még jó hogy nincs ennyi ram-om! :F :C

[ Szerkesztve ]

(#9406) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!
Előre leszögezem,még soha nem volt vízhűtésem,de eljött az a pillanat,amikor ez is az érdeklődésem középpontjába került :DDD
Nem szeretnék sok buta kérdést feltenni,csak segítséget szeretnék kérni tapasztalt vizesektől,ha megoldható,akár pm-ben is. :R
Két kérdésem lenne:
1. lehet-e(ha igen mivel,hogyan,honnan,mennyiért,stb) külön csak a vga-t vízzel hűteni normálisan?
2. Mennyibe kerülne,egy értelmesnek mondható,tuningra is alkalmas vízhűtés ami a cpu-t és a vga-t is hűti?
(itt is fontos a mivel,hogyan,honnan,mennyiért,stb).
Akinek akad is ideje és tudna ezekben segíteni nekem,azt nagyon megköszönném! :R

Walking Dead

(#9407) #90933760 válasza TaaT (#9394) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az 2x annyi venti. Akkor már inkább két 45-ös vagy 60-as. De amúgy sunáznám, kéne még ennek ellenére is, hogy nehézkes lenne átszellőztetni. Ebből Mora lenne jó. Abból is 4x3-as felépítésben 140-es ventivel.

Már gurul felém a csomi. :P Azon tanakodtam, hogy végignézek a rendszeren és az a rohadt XX Flow az valahogy kilóg a sorból, az lesz a leggyengébb láncszem ráadásul a proci érzékenyebb a hőre. Úgyhogy eldöntöttem, hogy megy a levesbe és jön a helyére valami normális. Még a prociblokk, a radi meg az áramlásmérő kell és egyelőre végeztem.

(#9408) szinimini válasza N.Ferry (#9406) üzenetére


szinimini
senior tag

1. Persze
2.Amilyen mély zsebed van :D

(#9409) N.Ferry válasza szinimini (#9408) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Ennél kicsit bővebben szeretném tudni,ezért is írtam,úgy hogy akinek van kis ideje magyarázni egy teljesen kezdőnek,esetleg tuti helyről tuti linket adni,van tapasztalata a lehető legnormálisabb rendszer összerakását illetően(nem csillagászati összegekre gondolok,speciel a kompakt rendszerek is jöhetnek,ha van értelme).
Szóval a te válaszodtól sokkal okosabb nem lettem,de azért köszönöm! :) :R

Walking Dead

(#9410) TaaT válasza N.Ferry (#9409) üzenetére


TaaT
veterán

CPU-ra és VGA-ra ha (akkora mákod van hogy) mindent meg tudsz venni az apróban az új ár töredékéért akkor kb 60.000ft-ról indul a játék, és ebben lesz tartalék is. :)

Give them hell Ukraine!

(#9411) Samanbacsii válasza szinimini (#9354) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hali! Nekem volt vizes tápom... Adatlapomban vam picasa link róla....

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9412) ViZion


ViZion
félisten

Erre vki? A tejes cucc miatt ezt nem is láttátok :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9413) N.Ferry válasza TaaT (#9410) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Kompaktban gondolkodva is ennyire kell számítani?
De hogy egyszerűbb legyen a válasz,tudtok nekem mutatni egy jó vga vízhűtést,és külön egy jó cpu vízhűtést?

Walking Dead

(#9414) TaaT válasza N.Ferry (#9413) üzenetére


TaaT
veterán

Kompakt(ok)ból sokkal olcsóbban ki lehet hozni, volt itt a fórumban aki plusz nagyobb hőcserélővel bolondított meg egy ilyen rendszert vagy 2 kicsi radit kötött sorba már nem emlékszem pontosan.

Külföldi fórumokon a corsair/antec egybevizeket rakják fel a VGA-kra, gyári léghűtéshez képest jelentős a javulás.

Persze ezek hang és teljesítmény téren kompromisszumos megoldások a rendes egyedi vízhez képest.

Give them hell Ukraine!

(#9415) N.Ferry válasza TaaT (#9414) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Igen valami ilyesmire gondoltam,lévén nagyon nem értek hozzá,de szeretném kipróbálni,nekem is valószínűbb,hogy ez lesz a megoldás.
De akkor ha jól értelmezem akkor pl egy Corsair h100i-t rá tudok kötni egy pl.7970es blokkra,és úgy is tuti lenne?

Walking Dead

(#9416) szinimini válasza N.Ferry (#9415) üzenetére


szinimini
senior tag

Nem tudod rátenni,mert csak cpu-ra tudod pl ezekre: AMD AM2, AMD AM3, AMD FM1, AMD FM2, Intel LGA 1150, Intel LGA 1155, Intel LGA 1156, Intel LGA 1366, Intel LGA 2011.
Meg szerintem még a teljesítménye is kevés lenne és még halk se lenne amúgy.

Ha a 7970et szeretnéd hűteni és azt,ami az adatlapodon van akkor pl ezzel vagy ezzel tudnád hűteni.

Azért csinálunk vízhűtést,hogy nagyobb teljesítményt tudjunk elérni a gpu-és a cpu-val és persze emelett még halk is legyen. Szóval ez a két fő szempont amiért valaki vizezni szeretne.

Ezen az oldalon nézegess.

[ Szerkesztve ]

(#9417) mrbig25 válasza ViZion (#9396) üzenetére


mrbig25
őstag

A használt ára sok mindentől függ. Gyári tetővel én ~5-7k környékére mondanám, attól függően hogy fordulatszám visszajelzős vagy sem.
PWM-el nem tudod szabályozni a sima DDC-t. /a Koolance és a Swiftech csinált PWM-es változatot, de ezek nálunk ritkák/

Minden DDC-nek más és más az induló feszültsége és hogy mennyire lehet leszabályozni. Ezt ki kell kísérletezni az adott példánynál. Ha van valamilyen ventiszabályzód, ami csatornánként legalább 1A terhelhetőséget elbír, akkor az megfelel a DDC szabályozására is.

Igen, a VRM bővítést is elbírná.

[ Szerkesztve ]

...

(#9418) TaaT válasza N.Ferry (#9415) üzenetére


TaaT
veterán

"és úgy is tuti lenne?"

vmi olyasmi :) [link]

szinimini: megfeledkeztél a DIY alias barkácsolásról ;)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#9419) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Ez miért ilyen drága? Megér ez ennyit? Vagy minden áramlásmérő ilyen drága? Mert akkor erősen gondolkozom, hogy akarom-e látni a vízfolyást. Bár hőmérőt vettem (csak hogy feléért) úgyhogy akkor már ezt is illene, de ez mocsok drága. Aqua-n ami van nem valami sok azok is rohadt drágák.

[ Szerkesztve ]

(#9420) Weareus válasza N.Ferry (#9415) üzenetére


Weareus
addikt

Hát szerintem nem igazán, még akkor sem ha kivitelezhető is a fenti link szerint.
El kell döntened, hogy kompakt hűtésben akarsz gondolkodni (Corsair szettek) vagy nem kompakt hűtést szeretnél inkább.
Utóbbi esetében fontos lenne tudni két dolgot:
1. Mennyit szánsz rá?
2. Használt cumó szóba jöhet-e?
Ha ezek megvannak, akkor jöhet az ajánlás...
Persze ha a hibrid megoldások érdekelnek, akkor járható út ez is, de olyan hűtési színvonalat és csendességet ne várj tőle, mint egy darabonként jól összeválogatott vízhűtéstől...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9421) ViZion válasza mrbig25 (#9417) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9422) N.Ferry válasza Weareus (#9420) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Nyilván kezdésként kompakt szett is megfelelne,persze ha jobb mint a lég.
Az addig tiszta sor,hogy ha kompakt,akkor Corsair(gondolom van még azért más is ami van olyan jó?),de ha a vga-ra szeretnék mondjuk egy Watercool HEATKILLER-t,akkor ahhoz egy külön rendszer kell?

Walking Dead

(#9423) apollo12 válasza N.Ferry (#9422) üzenetére


apollo12
veterán

ha vgat is vizezni szeretnéd akkor hanyagold a kompaktot, vga hoz nagyon húzós a kompakt víz [link]

inkább érdemes összerakni egy rendszert ami jobban hűt

(#9424) N.Ferry válasza apollo12 (#9423) üzenetére


N.Ferry
senior tag

De ez pl amit linkeltél hűti a vrm-eket is??
Mert nem igazán látom.De röviden kezdem azt leszűrni,hogy csak azzal járnék a legjobban ha beszereznék egy koplett rendszert,és azzal hűteném a cpu-t és a vga-t is.
Tudtok olyan boltot ahonnan lehet normális áron ilyen rendszerhez venni cuccokat?

Walking Dead

(#9425) szinimini válasza N.Ferry (#9424) üzenetére


szinimini
senior tag

Pl tőle vagy amit linkeltem már.

(#9426) N.Ferry válasza szinimini (#9425) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Köszi a linket! :R
Az előző nem lett volna jó nekem,de ez tökéletes! :DD

Walking Dead

(#9427) Pista0001 válasza Macka (#9392) üzenetére


Pista0001
addikt

Az a bibi részemről hogy triplánál kisebb nincs fehérben. :(

(#9397) Luigee99: Nagyon szép ez a cucc, ha ilyet látok akkor elhiszem hogy van értelme a "kabrió" caseconoknak. :)

(#9428) szinimini válasza N.Ferry (#9426) üzenetére


szinimini
senior tag

Az aqua-tól se kell félni,mert onnan úgy szoktunk rendelni,hogy többen össze állunk és akkor már meg is éri.

Pista0001 És ha fested? :D

Macka Az mondjuk igaz :)

[ Szerkesztve ]

(#9429) Macka válasza szinimini (#9428) üzenetére


Macka
veterán

Úgy nem igazi, nem lesz gyári...

(#9430) mackosajt válasza mackosajt (#9384) üzenetére


mackosajt
addikt

Erre másoknak nincs semmi?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9431) bombibmw válasza szinimini (#9425) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Ebből a boltból a komplett Intel Pro Dual Szett mennyire jó?
Vagy a Best Buy OC szett?
Esetleg ezek bővíthetőek még?

[ Szerkesztve ]

(#9432) szinimini válasza mackosajt (#9384) üzenetére


szinimini
senior tag

Ha sok a venti és nem a legjobb akkor azokat pl le lehet cserélni jobbea akár,de nem tudom,hogy milyenek vannak. Vagy tuning hűtők......ez pl pénzbarátibb és egy kiváló léghűtéssel egy silányabb vizes rendszernél azért jobb

A procihoz kellene egy 60 van vastag 120as dupla radi és ha csak ezt hűtöd vele akkor okés. A többi kiegészítőt pedig itt aprón azért össze tudnád vadászni és pluszba ha barkácsolsz hozzá, akkor olcsón meg lehet úszni. Csövet pl mezőgazdasági boltban is lehet kapni. Ezer féle megoldás lehet :) ~30-40k látatlanban
Amúgy ismerem a házat amid van nekem is az van feljebb láthatod is :D. Belülre vagy kívűlre is szeretnél menni vizezéskor?

Amúgy mekkora a kereted rá,mert akkor már sokkal könnyebben tudnánk ajánlani dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#9433) mackosajt válasza szinimini (#9432) üzenetére


mackosajt
addikt

ThermalRight 14-es ventik sokasága, meg Scytche ventik.

Procin Brocken van, dupla ventivel.

A keret az mindig változik, főleg attól függ, mit talál ki a család. :D

Szeretek barkácsolni, illetve csöveket és csatlakozókat valszeg tudok keríteni "olcsón".

Elvileg pár blokkot "Bagóért" tudok szerezni, szóval már csak valami jó kis pumpa és radi kell, vagy szétfaragni valami régebbi játékvizet, aztán később kicserélni részenként?

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#9434) szinimini válasza bombibmw (#9431) üzenetére


szinimini
senior tag

Akkor csak sok a venti :D Mennyi van bent?
A Best Buy OC nagyobb teljesítményű ezt érdemesebb lenne később bővíteni. A másiknál tuti radi csere.De lehet,hogy azért az alkatrészeket össze vadászod akkor spórolhatsz azért bőven az áron.

mackosajt Ha most kiszeretnéd próbálni akkor szoktak fent lenni ddc pumpák tűrhető áron és radik is amit össze barkácsolva már mehet is a rendszer. Utána persze tud bővíteni is.

[ Szerkesztve ]

(#9435) bombibmw válasza szinimini (#9434) üzenetére


bombibmw
veterán

Procihűtővel együtt 6+2 a VGA-n,de igazából semmit nem hallani belőlük.
Nem is a hang,inkább a hűtésteljesítmény az,ami miatt vízre váltanék.
Meg persze az újdonság varázsa. :)
Viszont marha idegesítő,hogy ilyen drágák a csatlakozók. :D
Szóval akkor marad a vadászat,köszi. :R

(#9436) szinimini : Múltkor összeállítottam egy kis szettet,akkor azt mondták itt a srácok rá,hogy mehet.
De mindenképpen kell majd segítség,ha oda jutok. :)

[ Szerkesztve ]

(#9436) szinimini válasza bombibmw (#9435) üzenetére


szinimini
senior tag

Amit találtál nyugodtan ted fel róla itt a kérdést nehogy vmi olyanba fuss,ami nem a legjobb

[ Szerkesztve ]

(#9437) #90933760


#90933760
törölt tag

Azon gondolkozom, hogy összerakjam-e a cuccot így félkészen és használjam, vagy inkább hagyjam dobozokba és amíg nincs meg minden addig hozzá se nyúljak.... Csak lehet két hónap múlva lesz meg minden. Addig nézegessem amiért kiadtam egy valag pénzt. :U

[ Szerkesztve ]

(#9438) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

No megjött az alaplap hűtősök álma, G1/4-es csatikkal, és végre Thermal Armor egy ROG lapon :Y

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9439) bodva válasza SkyS1gn (#9438) üzenetére


bodva
aktív tag

Nagyon baba, de ha jól látom ez csak Z77-es Intel lapora való :D
Engem ilyen érdekelne pl. 990FX Crosshair Formula V-hez :D

(#9440) SkyS1gn válasza bodva (#9439) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mi?? Nem!

Ez nem csak a thermal armor, ez a ROG armor, és nem Z77-re való hanem ez alapból a Maximus VI Formula s1150 tokozással, 4th gen. intel procikhoz "Haswell". Új alaplap!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9441) TESCO-Zsömle válasza SkyS1gn (#9440) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A lényegen nem változtat. AMD proci nem megy bele. ;] :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9442) bodva válasza SkyS1gn (#9440) üzenetére


bodva
aktív tag

Ráadásul :D
Amúgy nagyon bejön, nekem biztos kellene egy ilyen!

(#9443) SkyS1gn válasza TESCO-Zsömle (#9441) üzenetére


SkyS1gn
félisten

;]

Hát igen, sajnos a felső szegmensben nincs ott az AMD ahol kéne, sajnálom is, jól jönne az árverseny. Én szeretem AMD-t is inkább vga fronton de ha cpu-nál is odatennék magukat akkor akármikor vennék azt egy esetleges fejlesztésnél!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#9444) Luigee99 válasza DigitXT (#9402) üzenetére


Luigee99
tag

Tudtam én, hogy valami furfang van a dologban :DDD

(#9445) Apollo_21 válasza SkyS1gn (#9443) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mosmé? nemsoká veheted a csilliárd 2-t fogyasztó Fx szériát?:D 5ghz-en..az isten nemfogja hüteni 220W-al:D nemis hiszem h lesz lap amibe beteheted úgyh neolvadna ki azonnal:D remélem ez a hír...ápr tréfa megkésve mert röhej:(

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#9446) bodva válasza Apollo_21 (#9445) üzenetére


bodva
aktív tag

Ez is egy intelligens hozzászólásnak minősült :)
Hányan is hajtják 4,8-5GHz-n léggel a 8350-et? Elmondom, hogy egész sokan, szerinted ebből hány embernél olvadt ki bármi is?

Gondolkozz ember, gondolkozz :(((

Mellesleg nemsokára én is egy 5GHz-s 8350-et fogok nyúzni, már alig várom,hogy szétolvadjon a lap alatta aztán jöhessek sírni...

(#9447) Apollo_21 válasza bodva (#9446) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem az inteligens részével volt a baj..hanem azzal h ha rákeresel gogliba akkor írják h az fx 9000 akár 220W tdpvel is rendelkezhet...szted melyik lap bírja el a terhelést? sztem necces h nemsok..oké nemolvad ki..de mi vezet el annyi hőt ha ez igaz lehet? semmi....ezt a részét probáld értelmezni..köszi

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#9448) bodva válasza Apollo_21 (#9447) üzenetére


bodva
aktív tag

Mert szerinted egy 8350 mennyit fogyaszt? :D
Egy i7 3770k mennyi eszik 5GHz-n? Segítek az i7 kb 200wattot zabálhatott ami nálam volt. A 8350 meg szerintem egy 220-240-et fog, de ne menjünk messzire 3930k 5GHz-n viszi a 260-280Wattot is :)

Vagy azt hiszed, hogy az intel 100000000MHz-b is csak 77Wattos?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#9449) ViZion válasza Apollo_21 (#9447) üzenetére


ViZion
félisten

öööö... miért ne bírná? Hány VGA is van, ami többet kajál? Csemegézz...
Lustáknak:
NVIDIA GeForce GTX 590 Reference Design 396 W
AMD Radeon HD 6990 Reference Design 350 W

"melyik lap bírja el a terhelést?" amelyiket erre tervezik. Nem a belépő modellek, az biztos. :D
Mi is kamunak hittük, mert a számozás sem stimmel igazán, de TechPowerUp-on is megjelent, szal. gyanús, h rizikó. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9450) szinimini válasza Apollo_21 (#9447) üzenetére


szinimini
senior tag

Pl ez :D

persze egy kicsit komolyabban

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.