Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Formaster


Formaster
addikt

Köszönet mindenkinek, meggyőztetek :R a jövőben fogok meg erre járni ;)

(#46002) ViZion válasza DigitXT (#46000) üzenetére


ViZion
félisten

Azért full víznél sem árt 1-2 venti, mert befűti a házat a cucc, amit már a HDD, SSD sem lájkol. Most az m.2 SSD-nél elő is jöttek a bajok, laggol az SSD, lol. Gondoltam én is, h a következő gépbe már jó lenne, de ezek szerint az alaplapra ennyire rárakva nem szerencsés. FX-nél a mobo hátulját is fújom kis ventivel, mert megreked a meleg, VRM-nek sokat segít ez is. Persze tuningtól függ, Intelnél lehet nincs ilyen baj (m.2 para ott is van sajnos).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46003) Tikakukac válasza DigitXT (#46000) üzenetére


Tikakukac
titán

Ahhoz nagyon full víz kell. Sajna azért van még ott 1-2 dolog ami kérne kis hűtést, de levegő nélkü makkannak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46004) F e Z o


F e Z o
veterán

Van hdd-re és m.2 ssd-re is blokk. :)

H2O über alles!

(#46005) tomcat78 válasza ViZion (#46002) üzenetére


tomcat78
őstag

Éaz m.2-őt rendeztem néhány ram-sünivel...azóta plafon 46fokot láttam rajta(mondjuk gőzöm nincs mennyi a plafon amúgy :D ).De mint írta más is,lehet arra is blokkot kapni.Bár sztem az nem jó az alaplapon fekvő cuccra... :F

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#46006) Weareus válasza ViZion (#46002) üzenetére


Weareus
addikt

DigitXT kollégának a hdd-je is vizes, ha jól tudom. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#46007) tomcat78 válasza Weareus (#46006) üzenetére


tomcat78
őstag

És jó egy vizes vinyó??? ;] :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#46008) Tikakukac válasza F e Z o (#46004) üzenetére


Tikakukac
titán

Most SSD-k tudnak elfőni, HDD-ből szerencsére a nagyon durva hőtermeléses vackok kihulltak/kihullanak már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46009) F e Z o válasza tomcat78 (#46005) üzenetére


F e Z o
veterán

Arra ugyan nem, de PCI-E M.2 adapterrel simán megy. Sok alaplapon így is csak 10GB/s-os van M.2 foglalat van, nem 32-es.

H2O über alles!

(#46010) Weareus válasza tomcat78 (#46007) üzenetére


Weareus
addikt

Amíg csak a hdd-blokkban kering a víz, addig szvsz igen. :)

(#46008) Tikakukac Nem ma van április elseje amúgy.
SSD nálam még langyos se volt, igaz ez a jól sikerült Samu 830-as széria, még csak 128 GB-os.
Azért vicces lesz, ha egy épített vizes házban már az ssd-kre is blokk fog kelleni. :)

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#46011) Grózi válasza snowball (#45995) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az az egy fractal venti igen kilóg a sorból! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#46012) energy4ever válasza Weareus (#46010) üzenetére


energy4ever
addikt

Igaza van...!
Az M.2.-es foglaltu speckobb, gyorsabb SSD-k tulmelegednek, majd trotlingolnak. Alphacool csinal hozzajuk mar passziv huteses blokkot...

(#46013) Weareus válasza energy4ever (#46012) üzenetére


Weareus
addikt

M2 pont nincs a deszkámon, de akkor is besz@rás, hogy már ssd-re is víz (vagy legalább is külön borda) kell, ha nem kellőképp szellőzik a házad. Amúgy egy pcie-set lehet bevállalok, remélem azokkal nincs gond.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#46014) Tikakukac válasza Weareus (#46013) üzenetére


Tikakukac
titán

Csúcs dolgok mindig így voltak. Ezzel fizeted meg a kraftot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46015) tomcat78 válasza F e Z o (#46009) üzenetére


tomcat78
őstag

Ha adapterrel is betennék egyet,asszem raid lenne a vége... :DDD Bár asszem nem sok értelme lenne :D
Mindenesetre jó volna,ha valakinek eszébe jutna alaplapi hűtőblokkot is csinálni.
Mondjuk,ha jól emlékszem Jones írta,hogy valamelyik deszkán megoldott a vízzel hűtése is,ha minden igaz valami FC blokkal.
Agyaltam rajta,hogyan lehetne házilag megoldani,de a rögzítésnél eddig mindig elbukott a dolog.Kisérletezni meg nincsen végtelen pénzem,hw-m...
Talán egy merev csöves rendszerben megoldható lenne némi kompromisszummal,de ebben sem vagyok biztos,mivel olyat meg még nem raktam össze.Igaz,tervben van... :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#46016) fuvi válasza tomcat78 (#46015) üzenetére


fuvi
senior tag

Asus Maximus IX Extreme, 200+ ezer Ft
Aquacomputer kihozott egy bordát rájuk, ami jónak tünik

(#46017) tomcat78 válasza fuvi (#46016) üzenetére


tomcat78
őstag

Mondjuk az az áramlásmérő kicsit viccesnek hat benne ennyiért...Igaz,ettől még lehet életképes.Alapjaiban,ha azt számoljuk,hogy mit kapunk ennyiért....is drága,viszont cserébe nem kell külön vadászni FC blokkot a deszkára,és az M.2 is megoldott.Hasra ütve azt mondanám a vizes rész dob rajta vagy 60-70 ezret,akkor már annyira nem is elvetemült az ára.Pláne,ha valamennyire használható vezérlést kapott a vízhűtés részleg,mondjuk egy Aquaero kiváltására,akkor meg már kifejezetten jó ára van.Szívesen látnék tesztet róla,hogy mennyire életképes és milyen teljesítményü a hűtése.
A vizes blokk is Aquacomputer gyártmány rájuk.De az csak bővítőkártyával használható.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#46018) fuvi válasza tomcat78 (#46017) üzenetére


fuvi
senior tag

maximus 9 hero = 90k
rávaló monoblock = 35-40k

(#46019) Omli85 válasza fuvi (#46016) üzenetére


Omli85
őstag

Magnókazettás alaplap :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#46020) tomcat78 válasza fuvi (#46018) üzenetére


tomcat78
őstag

Azt nem nézegettem,nekem még VIII van,de erre is annyi kb az EK,Bitspower valamivel húzósabb.Legalábbis az enyémre.Plusz a blokk az M.2-re,és tényleg kijön az a 60 környéke.Postával meg lehet több is,mivel nem egy cég gyártja őket.
De ettől függetlenül,ha a többit is figyelembe vesszük,akár még jó vétel is lehet,még ha nem is olcsó.
Persze az is igaz,hogy ha elavul,cserélni kell,lehet kezdeni totál előlről a víz építgetését.Kicsit olyan ez,mint a vga FC blokkok kontra univerzális...De a vízhűtés nem olcsó játék,és sztem ezután sem lesz az.A hardverek pedig mindig elavulnak idővel.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#46021) snowball válasza Grózi (#46011) üzenetére


snowball
tag

Nem is egy, hanem mindjárt kettő is. :) Mondjuk nem Fractal, hanem nyomi gyári NZXT-k. Sajnos most nincs keretem lecserélni őket is eloop-ra. De addig is kell a huzat :)
Amúgy sok mindent kell még csinálni a kicsikén, új tartályt akarok és teljes újracsövezést.

(#46022) Grózi válasza snowball (#46021) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A mai nap nem az én napom...Szóval Nzxt-re gondoltam én is.Kontrasztnak jó,legalább van hangos komponens is! ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#46023) snowball válasza Grózi (#46022) üzenetére


snowball
tag

Kontrasztnak tényleg jó :)

Sajnos a radin levő eloop-ok maxon mennek (1300rpm), úgyhogy azoknak is van hangja így. De sajnos muszáj. Rá kellett már jönnöm, hogy nem igazán való vízre ez a szép házikó. Vagy legalábbis nem csendes de hatékony vízre. Már gondolkodtam moddingon vagy házcserén. De sajnos emberi áron nem lehet olyan házat kapni ami ilyen szép letisztult és még rendes vizet is lehet bele tenni. :( :O
Mostanában a TT X71-el szemezek, de félek, hogy nem tettszene az asszonynak. :DD

(#46024) abridabri válasza snowball (#46023) üzenetére


abridabri
veterán

Hasznald front cover nelkul a hazat , sajnos ha fent van akkor valoban egy nulla a H440 szellozese , foleg ha meg ott a radi is.
Vagy vagdosd ki ,hogy kapjon levegot rendesen:
1
2

(#46025) snowball válasza abridabri (#46024) üzenetére


snowball
tag

Maga a hang annyira nem zavar. Sohasem voltam az a csendmániás. Még jó is kicsit a panelban, mert elnyomja a szomszédok zaját :DD

Ezek a modok az én szememben elég rondák :) Valaki linkelt vagy itt vagy a gépes topikban pár napja egy szép perforált előlapos H440-et. Na az már szép és megmaradt a letisztultsága is.
Valami olyasmit képzelek el én is magamnak. Vagy 90 fokban elforgatni a radit és a HDD tartót úgy kivágni, hogy keretet adjon a radinak és a két oldallapot perforálni szépen.

(#46026) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na megjöttek a porfogók, alul-felül-hátul meg is vagyunk. Oldalát még nem csavarozom be, de a tető az már fixes:

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46027) ViZion válasza Tikakukac (#46026) üzenetére


ViZion
félisten

Milyen anyag ez?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46028) Tikakukac válasza ViZion (#46027) üzenetére


Tikakukac
titán

6 milis aktív szenes szűrőbetét. Mákom volt, a méret pont jó, az MDF 7 mili, alatta a lemez ugye síkol, így pont kiadja. Kövi méret már 12 mm azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46029) Formaster válasza Tikakukac (#46028) üzenetére


Formaster
addikt

Honnan lehet ilyet rendeléni?

(#46030) Tikakukac válasza Formaster (#46029) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem marha sokan foglakoznak vele, én most rendeltem otthonra kandallóba, elszívóba, meg ehhez is, hatalmas dobozzal jött, Szekszárdon a Fikesz kiskert is kiszolgál, itt Pesten nagykert találtam csak eddig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46031) Dojcs


Dojcs
tag

Átépítettem egy kicsit a gépházat, hogy beférjen előre a 360-as radiátor.
Kérdésem az lenne (ismét), hogy elég lehet-e a húzott 6700k és egy gtx1080ti mellé egy körön a Coolstream CE360 és egy xe360 csak fújó ventikkel vagy elkéne a PP?

[ Szerkesztve ]

(#46032) Grózi válasza Dojcs (#46031) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Megfelelő ventikkel pushban is biztosan elég,persze kérdés hogy mi a cél.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#46033) ViZion válasza Tikakukac (#46028) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi, akkor ismerem -ha az, amire gondolok. Szinte minden műszaki boltba van/hoznak, elszívóba szűrő. De az nem túl ritka? Nekem nem tetszett. Ez sűrűbbnek tűnik képen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46034) Tikakukac válasza ViZion (#46033) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert sűrű is. Ebből van alsó hangon 10 féle. Van ritka is, meg van egészen sűrű is. Ezért rendeltem mindből, ami tetszett az ment bele.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46035) Formaster


Formaster
addikt

Egyenlőre késik a víz projekt. Most vásároltam be egy 6700K-t Maximus Hero és Dominator Ram társaságában, szerintem ősszel indul a víz projekt :R

(#46036) pils00 válasza Formaster (#46035) üzenetére


pils00
tag

Veszel egy tuningért kiáltó fél konfigot "nyárelőn" és télbe tartva majd "bevizezed" ? :U

Csak nem értem.
Bár a te pénztárcád. :R

[ Szerkesztve ]

(#46037) Formaster válasza pils00 (#46036) üzenetére


Formaster
addikt

Nem fél évre tervezek. Lehet h előbb is összerakom a vizet, majd meglátom, ez a legkésőbbi dátum, a születésnapom, amire szeretném egyben tudni a teljes rendszert. Addig is elvagyok a 6700K gyári boost-jával is, jelentős előrelépés a 880-hoz képest. A potenciál meg ott lesz, akár 7700K is mehet később a lapba. Szóval, mindent a maga idejében, megvehetném ma is a víz szettet, de asszony letekerné a gyíkot ;] :R

Szerk: az előző konfig 95W tdp-ről indult 3.7-ről 4.0Ghz-re, ez meg 4.2-ről és 91W-ról. Valamennyi OC itt is lesz még léggel, aztán ahogy jónak látom szép lassan összeválogatom a víz szettet. Nem akarom elkapkodni :R

[ Szerkesztve ]

(#46038) mpierre


mpierre
veterán

Tisztul a rendszer az összeszerelés után:

Persze "szokásomhoz" híven ismét sikerült az első feltöltésnél - ugyan desztvízzel - de eláztatnom a vga-t. :W Majd kiderül mi maradt a r9 390-ből. Az első vizes gépemnél is megvolt, csak ott nem a vga, hanem az alsó radi + ventik áztak...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46039) Formaster válasza mpierre (#46038) üzenetére


Formaster
addikt

Nem külön táppal légteleníted? :R

(#46040) Omli85 válasza mpierre (#46038) üzenetére


Omli85
őstag

:C letisztult egy jószág szép darab :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#46041) hszilard666 válasza mpierre (#46038) üzenetére


hszilard666
veterán

Nálam vagy 3x ázott a vga, és a mai napig megy az új gazdijánál :D Na meg a mostani procimat is eláztattam rendesen az első épített vizemnél. :B TJ08 (fordított alaplap) a vga fittingből dől a víz a procira és az alaplapra, én meg ordítok és csapkodok a levegőben mint egy fogyatékos fóka, de miután elmúlt az idegösszeroppanás, szárítottam egy napot és másnap pöccre indult :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#46042) ViZion válasza mpierre (#46038) üzenetére


ViZion
félisten

Szép lett :R
Szárítsd ki, várj vele és annyi. Nálam ha szerelek, akkor a gépet megtömöm papírtörlővel, cseppeket megfogja, nagyobb locsolás még nem volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46043) rup1u5 válasza mpierre (#46038) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Mi az a fekete EK cucc a vga alatt? Ráragasztottál egy műanyag blokk tetőt a chipsetre? :DDD És akkor ez most milyen konfig X99 a 1650 V3-al? Töltsd már ki az adatlapod rendesen! :P

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#46044) fuvi válasza rup1u5 (#46043) üzenetére


fuvi
senior tag

(#46045) mpierre


mpierre
veterán

@Formaster: De külön táppal (Valami fóbia vagy mi), csak még odáig el se jutottam. Az első deci desztvíz elszabadult. :DDD

@iszilard: Akkor van esély..... Szárad ~1 hete.

@ViZion: Volt papírtörlő, meg alatta náááájlon is, de a beöntött 1 deci vesztesség mentesen távozott a csőből. Rosszul tekertem be az egyik fittinget.

@rup1u5: Az a fekete vacak egy eloxált alu borda by Ek. Ez az x99 blokk LE kiadása. Ez megy fel a giga x99 ud4p-re. Amúgy a hardver az az, amit írtál. (Giga x99 ud4p + e5 1650 v3 + 16 GB ram + R9 390) De a másik gép is van, ami az adatoknál van, az most a'zasszonyé.

Amúgy köszönöm, igyekszem, hogy pofás legyen. A hátulját nem fotózom be... :DDD

Szerk.: Mire megírom, fuvi már belinkeli. :D

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46046) DigitXT válasza mpierre (#46045) üzenetére


DigitXT
félisten

Én soha nem mernék egy frissen összerakott csővezetékbe (nem kábel:D)
bárminemű "nyomáspróbázás" nélkül vizet töltögetni: bele kell fújni előtte...
(Lehet "profin" is csinálni, G1/4"-es nyomásmérővel fél barra szépen felfújni
a rendszert, aztán várni, hogy tartja-e. Ha tartja, akkor nem fog folyni sem.)

Élesben még nem használtam a nyomásmérős megoldást. Habár valaki itt
kérdezte, hogy hány barra kell fújni. Azóta lemértem. "Pofából" 0,2-t tudok.

[ Szerkesztve ]

(#46047) seniman válasza DigitXT (#46046) üzenetére


seniman
addikt

Elvileg az EK blokkok 2barra vannak hitelesítve,szóval egy biciklipumpánál combosabb cuccal nem is nagyon kéne próbálkozni. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#46048) mpierre válasza DigitXT (#46046) üzenetére


mpierre
veterán

Azóta én is utána jártam és a fiamat alkalmaztam, mint nyomáspróbát. Segíteni akart a lelkem, hát nem tartottam vissza. Jól belefújt a rendszerbe.... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46049) Grózi válasza DigitXT (#46046) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mindig azt mondják,hogy nagy pofám van-szerintem nekem menne a 0,4 is!! :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#46050) Dojcs válasza Grózi (#46049) üzenetére


Dojcs
tag

Ez szép volt :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.