Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) hszilard666 válasza SkullHead (#31998) üzenetére


hszilard666
veterán

Nálam mindent jegeltek, max 1db nfp 12 es ventit tudok adni.

Amit Skullhead linkelt DDC pumpa az jó cucc? 5V on tudnám használni?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32002) carr válasza hszilard666 (#32001) üzenetére


carr
őstag

az jöhet. :D Meg a blokk is lassan.Am az G1/4?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#32003) hszilard666 válasza carr (#32002) üzenetére


hszilard666
veterán

Milyen blokk? :D 1 ventim van :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32004) carr válasza hszilard666 (#32003) üzenetére


carr
őstag

bakkeeeh... :DDD
Nembaj. az jöhet. :D
Omli85el beszéltük a blokkot.. meg a földi és égi jóságokat. :D sry. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#32005) KAMELOT válasza SkullHead (#31998) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem is inkább bízd az egészet egy hozzáértő emberre! Írd le milyen gépet akarsz vizezni és mekkora a keret!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32008) Omli85 válasza hszilard666 (#32001) üzenetére


Omli85
őstag

Én is tőle vettem DDC-t nincs vele gond működik szépen. Nem egy silent pumpa ellenben van teljesítménye :D.
Hogy indítás után leszabályozva megy e 5V-n azt nem tudom de elindulni tuti nem indul el 9V alatt. Legalábbis adatok szerint ezt olvastam meg a tapasztalatom is az, hogy 5V esetén nem kapcsolt be :). ahogy a képen is látszik nem molex csatis szóval kell egy kicsit barkácsolni a bekötéssel :).

carr: igen 1/4-es csati megy bele. írok pü-t :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32009) CMST2015


CMST2015
tag

Ennek mi a neve vagy hogy lehet rákeresni amit ráhúznak az hard tube végére ?

(#32010) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Corsair Graphite 780T-be felulre milyen vastagsagu radiator ferne be szerintetek, egy 360-ast tenne be a kollegam, a vastagsagrol nem irnak sehol...

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#32011) #Morcosmedve válasza Yllgrim (#32010) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

A képen H100i-van ventikkel, szerintem ez így önmagában olyan 27-28 mm a radi és 25 mm a venti, tehát kb 55 mm hely minimum van, de ahogy látszik az alaplapig is maradt hely, ezen kívül ebbe a házba felülre is lehet ventiket tenni.

© asszongya'hogy

(#32012) Yllgrim válasza #Morcosmedve (#32011) üzenetére


Yllgrim
őstag

Koszi, UT60-ast tervez oda, push-pull ventikkel. haz mar jon, radi jovo heten, majd beleprobalgatja es kiderul :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#32013) Nojbee válasza CMST2015 (#32009) üzenetére


Nojbee
tag

Ez engem is érdekelne. :K

(#32014) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sziasztok.

i7 5820k ra keresnék Cpu blokkot esetleg lenne valakinek valami ötlete vagy tapasztalata ? :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#32015) TESCO-Zsömle válasza CMST2015 (#32009) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csővégzáró.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32016) Chrys_ válasza TESCO-Zsömle (#32015) üzenetére


Chrys_
addikt

Kupak az, wazze, kupak :D

(#32017) Cyberneko válasza CMST2015 (#32009) üzenetére


Cyberneko
tag

Esetleg: " Acrylic Lock Collar"? :)

Ilyen, nem?

[ Szerkesztve ]

(#32018) ViZion válasza Cyberneko (#32017) üzenetére


ViZion
félisten

vagy ilyen műanyag bizbasz? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32019) Cyberneko válasza ViZion (#32018) üzenetére


Cyberneko
tag

Akril bizbaz! Nem ugyanaz :P "akril bizbaz a cso vegere" :)

(#32020) Omli85 válasza ViZion (#32018) üzenetére


Omli85
őstag

Csővégzáróakrilbizbaszkupak :DDD .

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32021) mpierre válasza Omli85 (#32020) üzenetére


mpierre
veterán

Esetleg karima? (Legalább is az a funkciója...)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#32023) Omli85 válasza mpierre (#32021) üzenetére


Omli85
őstag

Akár még az is lehet :DDD .

Egy kis ontopic. DDC 18W fordulatszám szabályzást csinált itt valaki? Milyen megoldást alkalmazott ? :)
Vagy ha halkítani akarok rajta zárjam hangszigetelt dobozba ? :D

cain69 : :DDD :C

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32024) akoska07 válasza CMST2015 (#32009) üzenetére


akoska07
nagyúr

Collar - galler a neve.
Az keves hogy rahuzod.
Kell hozza specko ragaszto is.

Ha haza erek melobol meg tudom mondani mi a neve.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#32025) DigitXT válasza Omli85 (#32023) üzenetére


DigitXT
félisten

Feszültségcsökkentéssel megoldható, csak olyan szabályzó kell, ami nem
döglik meg 18W leszabályozásától: ha nem arra van méretezve, le is éghet!
Amúgy a doboz sem hülyeség, csak akkor a DDC is leéghet, mert a NYÁK
hajlamos túlmelegedni, amin a zárt doboz csak ront. Ha nagyon zavar: D5?

(#32026) mpierre válasza DigitXT (#32025) üzenetére


mpierre
veterán

A D5 zárt 800D-ből 2-es fokozaton ki se hallatszik. A ventik szélzaja jelentősebb.

(Mire rájöttem, hogy gyárilag 5-ös fokozatra állítva kerül ki a dobozból.... Nem értettem miért mondjátok, hogy csendes. Miután meglett a megoldás, azóta nyugalom van. Kellett hozzá az is, hogy 2× kitolja a csövet a csatiból. :DDD Addig azt hittem, hogy 1-esen van.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#32027) duc válasza Omli85 (#32023) üzenetére


duc
aktív tag

Phobya DC12-400 is 18W full fordulaton. Felesleges, szóval most 5V-ra van kötve egy molex-venti kábellel. Most agyalok egy szabályzón, a prototípus már kész. 7805 stabilizátor elviszi, az tud 1,5A-t szóval működik, de kell rá hűtőborda...

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#32028) ViZion válasza duc (#32027) üzenetére


ViZion
félisten

Filléres dolog a fesszabájzó, csak a futár drágább, mint ez a pöcök. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32029) Omli85 válasza duc (#32027) üzenetére


Omli85
őstag

Az a bajom a DDC nem indul el 5V-on így valami más alternatíva kell :)

DigitXT: Igen utána olvasgattam, hogy a dobozolással is csak okosan mert megsülhet a cucc :/ :).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32030) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Srácok!
Pumpedlit keresek mégpedig olyat ami nagyon pici és működik 5V on! Szabályzót sajnos nem tudok használni, nincs 5.25 ös hely a következő kuckómban.
Köszi!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32031) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok.

Tudom, hogy kompakt, de segítséget szeretnék kérni !

Van egy Raijintek Triton vízhűtésem, aminek nagyon hosszúak a csövei, és alig tudom elrakni. Eléggé fenn áll a behajlás, vagy a benyomódás veszélye ( az oldallap miatt, és az azon levő venti miatt ).

Azt szeretném kérdezni, hogy 45 vagy 90 fokos kanyart lehet-e hozzá tenni ?
Mekkora átmérőjű kell ?
Hogyan kell a csövet rárakni ?
Ha sikerült, akkor hogyan kell feltölteni a rendszert ?

Remélem tudtok segíteni. Direkt ide írtam, nem a kompaktba, mert itt hozzábbértő emberek vannak :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#32032) JasL válasza duc (#32027) üzenetére


JasL
senior tag

(#32033) gyiku válasza JasL (#32032) üzenetére


gyiku
nagyúr

ez kivetelesen egy ertelmes hsz, mar egy eve is ugyesen megtalaltad ezt a kis bizbaszt. :K
latod? tudsz te, ha akarsz.

hüllő

(#32034) duc válasza ViZion (#32028) üzenetére


duc
aktív tag

Igen, de ez már káros hobbi nálam... most vettem egy Bitfenix Recon vezérlőt, mert azt akár webes felületen is tudom kezelni, ez a teljesítménytranyó cseréje után megoldja a 18W-os pumpát is, plusz a 15 ventit a radiátorokon.
JasL: köszi, jó tipp.

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#32035) DigitXT válasza hszilard666 (#32030) üzenetére


DigitXT
félisten

Hirtelen mondjuk a DC-LT Pro ugrik be ilyen paraméterek mellett...
De a szabályzónak nem feltétele az 5,25"-ös hely. Pl. Aquaero LT.

Omli85: az egy dolog, hogy a legtöbb DDC nem indul 5V-on.:R
A másik, ha mégis elindulna, ott már eléggé harmatos amit nyújt...
Az enyém 6,6V-on éppen röffen: forog 2000-et, nem sok vizet zavar.

[ Szerkesztve ]

(#32036) Omli85 válasza DigitXT (#32035) üzenetére


Omli85
őstag

Gondoltam, hogy nem véletlen 9V az indító fesz nem is 5V-n akarom használni de a max fordulatot feleslegesnek érzem kicsit. Bár ha tudok rajta valahogy halkítani más megoldással akkor nem fog érdekelni had forogjon. A hétvégén majd eljátszadozok kicsit ezzel a "problémával" :DDD .

Egy kicsit más kérdés:
Kicsit átépült ugye a vizes rendszerem és gondoltam most így már rá eresztem az IBT-t meg p95-öt mennyire izzad a kocka.
Arra jutottam, hogy a deszka szerintem vagy hülyeséget mér vagy fölé mér a dolgoknak. A kupakra 63 fokot mutat a magokra meg 36 fokot pl p95 alatt 15-20 perc után, na most ilyenkor melyiknek higgyek?
Mert ez már kicsit nagyobb difi mint a megszokott 10 fok környéke ami eddig lenni szokott. :DDD (4.5Ghz 1,45v) ? :D
Azt nem hiszem, hogy a DDC 18w + EK-Supremacy MX + EK 290XDCII fullcover + G-Changer 480 V.2 + Zalman RESERATOR1 V2 kevés lenne, a tartályban 30-31 fokos a víz.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32037) carr válasza Omli85 (#32036) üzenetére


carr
őstag

vannak ezek a "halkító" alátét szivacsok. Esetleg applikálj egy szivaccsal bélelt dobozt hozzá.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#32038) #90933760 válasza carr (#32037) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szivacsos dobozzal pont az a baj, hogy túlmelegedhet benne. Alul kell feszelni és talán annyi elég, meg egy szivacsra rátenni, de nem bedobozolni.
Vannak hővezető szivacsos, gappados dobozok is hozzá egy vagyonért. Meg elvileg néhány tetőtől picit még halkabbak lesznek, csak azok meg nem mind kompatibilisek a dobozzal. De biztos nem költenék ennyit egy DDC-re. Meg nem is nagyon ajánlom a szivattyút se átlag gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#32039) Omli85 válasza carr (#32037) üzenetére


Omli85
őstag

Jelenleg is egy szivacs "ágyban van" de nem meggyőző :D

Baltoafarkas: hát ez az venni én sem fogok hozzá semmit az fix. 7500 volt postával a dolgát teszi a hangját meg majd megoldom kreatívan (vagy nem) :D. Tuti nem fogok több ezret kiadni egy silentboxért.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32040) Tubica válasza Tubica (#32031) üzenetére


Tubica
senior tag

Sziasztok.

Így szeretném megcsinálni ( az eredeti csöveket békén hagyva, félrerakva ).

A radiátorokra 45fokos kanyarokat szeretnék, a hűtőre pedig 90fokosakat.

Csak ugye, mivel nem vagyok vizes ( még ) annyira, nem tudom,
- milyen átmérőjű csöveket használhatok
- elvágása
- merev vagy rugalmas
- milyen átmérőjű a menete a radiátornak, illetve a hűtőnek
- hogy kell felilleszteni a csöveket, hogy ne szivárogjanak
- hogy kell feltölteni a rendszert

Azért fordultam hozzátok, hátha tudtok segíteni :)

Üdv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#32041) Snip3r_HUN válasza Tubica (#32040) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

13/10 vagy inkább 16/10-es csatlakozók ajánlottak (utóbbi kisebb eséllyel törik meg ha kis íveket hagysz) és ugyan ilyen cső ajánlott hozzá (lényeg hogy egyezzen a csati és a cső mérete), a radiátor és a blokk is G1/4"-es. Feltölteni a te esetedben értelem szerűen a blokkon lévő betöltőnyíláson keresztül.

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#32042) Asshur


Asshur
tag

Szervusztok!

Tanácsot szeretnék kérni egy Alphacool Eisberg pumpa + tartály kombóval kapcsolatban.
3 pines a pumpa tápellátása, de a leírás szerint nem ajánlott közvetlenül az alaplapról meghajtani,
inkább a tápegységről kéne a mellékelt átalakítóval.
Fórumokon olvastam, hogy gond nélkül megy alaplapi csatiról is (enélkül monitorozni is nehéz lenne).
Nektek mi a tapasztalatotok ezzel a cuccal?

(#32043) Snip3r_HUN válasza Asshur (#32042) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Azért nem ajánlott a pumpákat közvetlenül az alaplapra kötni mert nem minden esetben képes kezelni az áramerősségét, ami a pumpa vagy akár a lap károsodásához vezethet.
Nekem is most jött meg, de folyadékom meg nincs itthon a leteszteléshez, az asztalit meg nem akarom megbontani.

[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#32044) Tubica válasza Snip3r_HUN (#32041) üzenetére


Tubica
senior tag

Értem, köszönöm a gyors választ :)

Akkor már csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy honnan lehetne minőségi felszerelést rendelni ( ami nem reped el, stb ).

Merev, vagy lágy csövet használjak a rajz alapján ( gondolom, nem baj, ha nem teljesen patent ).
Milyen folyadékkal töltsem fel ?
Akkor inkább a 16/10-es.
Ha megrövidül a cső hossza, annak lesz valami következménye ?
Hogyan kell a rendszert légteleníteni. Mikor betöltöm, menjen a pumpa, vagy ne ?

Üdv. Tubica :R :)

U.i: Ne haragudjatok a kezdő, és néha értetlen kérdezgetésemnek, de valahol el kell kezdeni :) Direkt ezt a hűtőt választottam, mert ezzel lehet variálni :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#32045) Omli85 válasza Tubica (#32044) üzenetére


Omli85
őstag

Lágy csöveket használj így első nekifutásra, akril csövekhez más csatik kellenek plusz hajtani beszerelni is több meló és körültekintés.
Lehet venni többféle előkevert folyadékot esetedben 1L bőven elég lesz több feltöltésre is.
Különösebben ne befolyásolja teljesítményt ha rövidebb lesz a cső.

Triton légtelenítését nagyon nem tudod megvariálni feltöltöd a tartályon keresztül szépen lassan nem beszerelt állapotban. Egy molex 3 pin átalakítóval külön meghajtod a gép bekapcsolás nélkül.

Ha nincs plusz tápod otthon elfekvőben akkor kikapcsolt állapotban tedd a következőket:
Táp kiszerel minden csatlakozó legyen lehúzva a hardverekről.
A 20 vagy 24 pin-es csatin (ez az amit az alaplapra kötsz) megkeresed a zöld vezetéket ez a bekapcsolásért felelős, összekötöd a mellette lévő fekete vezetékkel. Elég ha egy rossz molex csati kábeléből vágsz egy darabot leblankolod a két végét kicsit össze sodrod majd bedugod a csatlakozóba a zöld és mellette lévő fekete kábelhez.
A molex átalakítót csatlakoztatod a táp valamelyik molex csatijához az átalakító 3-pines csatijába csatlakoztatod a pumpa kábelét.
Feltöltöd a rendszer amennyire tudod érdemes úgy tenni radit, hogy lejjebb legyen mint a pumpa így a levegő belőle feljön vissza a kis tartályba.
Ha feltöltötted kupak lezár táp bekapcsol amint beindul a pumpa forgatja a folyadékot figyeld a kis tartályt ha úgy látszik kiürül akkor kapcsold ki és tölts rá egy keveset ismét.
Szárazon nem ajánlott járatni a pumpát mert tönkremehet.
Teljesen ne töltsd tele a tartályt egy kis levegőt hagyj benne.

Mivel folyadékkal dolgozol azért érintésvédelmi dolgokra érdemes figyelni, noha nem vezetik a folyadékok az áramot azért semmi sem szereti ha el áztatják továbbá az áram nem játék ugyebár :).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32046) Tubica válasza Omli85 (#32045) üzenetére


Tubica
senior tag

Akkor már csak az a kérdés, honnan tudom megrendelni a felszereléseket :)

Ebbe tudtok segíteni ? ( sajnos ebay-es rendeléshez nem értek ) Esetleg magyar oldal ?

Üdv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#32047) Snip3r_HUN válasza Tubica (#32046) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Merlinhardver

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#32048) Asshur válasza Snip3r_HUN (#32043) üzenetére


Asshur
tag

Köszönöm!

(#32049) Tubica válasza Snip3r_HUN (#32047) üzenetére


Tubica
senior tag

Köszönöm szépen !

Üdv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#32050) Cyberneko válasza Omli85 (#32036) üzenetére


Cyberneko
tag

A halkitasra meg mindig a legjobb a mar mutatott feszultsegszabalyozo vagy atmenetileg egy ketallasu kapcsolo beiktatasa . Ez a utobbi egyszerubben beszerezheto magyarorszagon, de a masiklal kevesebb a gond, egyszer berakod, es megy. Csak amig postazzak, az nem holnapra ertkezik ido. A kettot kombinalhatod is, most kapcsolo, aztan megrendeled a szabalyzot, es ha megjon, berakod. :) En igy csinaltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.