Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) >Deego.. válasza DigitXT (#11000) üzenetére


>Deego..
senior tag

Elnézést, megyek is a másik topicba.
Át siklottam rajta, mert telóról vagyok.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#11002) ViZion


ViZion
félisten

ERRE vki? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11003) #90933760 válasza DigitXT (#11000) üzenetére


#90933760
törölt tag

A 10k is rengeteg nekem, nem hogy ezek. Pedig nem sok variáció van, úgyhogy akkor valószínű marad az amit mutattam. 350-400W lesz ráküldve a Morára, szóval ha kicsit lassan megy át rajta a levegő azért az nem fog falhoz csapkodni remélem. A tripla ultra radira is 25 vastag venti ment volna és a Mora is ultra vastag. Igaz az 12 ez meg 18 centis venti, nem tudom ez számít-e.

Ha az AC F12-nél jobbak azok a ventik (nyomásilag stb.) akkor már rosszul nem járok. Mert a triplára F12 lett volna.

(#11004) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Na? Power modus elég bikának tűnik? Most 5db 90fok, egy tripla radi, egy univerzális vga blokk meg 2m cső amit elhajt ezzel a pisisugárral.

És Mora2, jetplate proci és az univerzális vga amit el kéne vinnie. Ja és tervezem északi meg fet blokk beszerzését. Megpróbálok minél kevesebb 90 fokot hozzá. Elég ez a szivattyú, vagy el lehet felejteni?

(#11005) 5000watt


5000watt
aktív tag

Üdv!Nagyon kettő part közé értem ....

vízhűtéssel hűteném valamelyiket.

2600k és 3770k melyiket érdemes venni mert én úgy tudom hogy a 3770knak valami atomszar a pasztázása és magasabb hőfokot jár ....

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#11006) ZetorGumi válasza 5000watt (#11005) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ez attól is függ, hogy tuningolni mennyire akarsz, és hogy mire használod a procit.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#11007) 5000watt


5000watt
aktív tag

Elsőnek csak Amdről mennék át Gamelés az első szempont de több évig (2-3) legyen jó mert lehet a végén elkap a renderelés stb :R :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#11008) ZetorGumi válasza 5000watt (#11007) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Akkor inkább Ivy.
Meg abból találsz aprón skalpolt, kitesztelt példányt is, és az már újra van pasztázva.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#11009) 5000watt válasza ZetorGumi (#11008) üzenetére


5000watt
aktív tag

jah arra gondolsz hogy a kupakot levették és újrapasztázták? mert azon nincs gari ....

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#11010) ZetorGumi válasza 5000watt (#11009) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Igen arra.

Hát, vagy jobb paszta, ezáltal jobb hőfokok, de nincs gari, vagy gari, és melegedés.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#11011) DigitXT válasza #90933760 (#11003) üzenetére


DigitXT
félisten

A Mo-Ra jóval nagyobb, mint egy tripla radi, s szerintem 4 db 18-as
venti több levegőt mozgat, mint 3 db 12-es. Persze ez fordulatszám
függő is - de általában úgy érzem, igaz lehet. (Nem akarod "maxon"
hajtani a ventiket, túl hangos lenne a gép, és oda a víz értelme...:D)

Btw. a linkelt slim venti 12V-on is csak 700 rpm-et forog, tehát még
jóval elviselhetőbb hangerőben, mint a Silverstone-ok 1200-on.:R

(#11012) #90933760 válasza DigitXT (#11011) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szóval ha kevesebb levegőt is tud átpréselni rajta, mert csak 25 mili vastag és nem olyan jó a nyomása, de mivel 3x akkora a radi ezért így is elmebeteg kategória még mindig és nem lesz ezzel gond.

Na és ez az Eheim pumpa elég lesz? Vagy ezt senki se tudja?
Hiába cserélem le 10W-os DDCre, vagy akár 18W-osra az mindenképp hangosabb lesz szerintem. És a 8-as csövön az is elég vérszegény lesz, csövet meg csatit meg eszembe sincs cserélni újabb tízezrekért és még a pumpa se olcsó. Szóval marad az Eheim és a 8-as cső.
Másik megoldás ha Nova lenne a radi, mert annak akkora az ellenállása kb mint egy sima radinak, szóval az egyik legnagyobb ellenállás kiesne a rendszerből. De elég ritka egy radi, meg nekem Mora jobban kellene.
Végül is mi járna pórul, ha túl kicsi lesz az áramlás? Egyedül a proci az ami drasztikusan romolhat tőle, de abba meg eleve van plate ami gyorsítja a vizet, mindenképp jobb lesz mintha plate nélkül menne de gyorsabb vízáramlással. Gondolom. :U

(#11013) 5000watt válasza ZetorGumi (#11010) üzenetére


5000watt
aktív tag

Maradok 2600knál azt meghúzom :))) allítólag nincs nagy különbség,vagy igen ? :R :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#11014) Asbee válasza 5000watt (#11013) üzenetére


Asbee
veterán

2600k-n jobban kijön a víz. Ivy-n a szar kupak miatt annyira nem. És vízzel is meglesz egy határ 4,4-4,6 körül ami fölé nem nagyon tudsz menni. Persze nagyon jó példány esetén meglehet nagyobb órajel is.

(#11015) 5000watt válasza Asbee (#11014) üzenetére


5000watt
aktív tag

4.4 bőven elég lesz :) csak legyenek normális hőértékek a Triplaradi alatt :D :D :R :R

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#11016) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Zsimzsöm. Én ezen úgy látom, hogy három csőre oszlik szét. Tehát a két szélső meg a középső csőkígyókban párhuzamosan áramlik. Jól látom? Akkor a Mora3 mit tud többet? Ja, hogy ott 4 csőkígyó van? Az igen. Most látom. És a Mora1 mit tudott?

És ha jól látom 20x megy át a cső. Ha ez 360 széles akkor 20x36 centi. 7.2m csövön kell a vizet áttolnia, de mivel 3 párhuzamos akkor olyan mintha 2.5m plusz cső lenne a rendszerbe? Mert az annyira nem katasztrófa.

[ Szerkesztve ]

(#11017) DigitXT válasza #90933760 (#11012) üzenetére


DigitXT
félisten

A CPU blokk dT-je csak nagyon alacsony áramlásnál romlik drasztikusan.
Előtte 1-2 fok még simán bevállalható... A képből nem lehet megmondani,
hogy mennyit tol a szivattyúd, de tudnád mérni (edényből egy másikba).:K

Egyébként pontosan melyik Eheim? (Visszaolvastam kicsit: nem láttam.)
A Jet Plate csak lokálisan "gyorsítja a vizet", abban nagyon nem érdemes
reménykedni, hogy extrém alacsony áramlásnál is elengedő lesz miatta a
CPU blokkban az áramlás. Meg kell nézni a blokkod megfelelő diagramját,
már ha lemérte valaki. (Én hirtelen azt sem vágom, hogy ez melyik blokk.)

A miheztartás végett, nálam 80L/h körül ketyeg a rendszer, és simán jó.:K
Egyedül a HDD, amin jár az agyam, hogy picit jobban kéne hűteni.:))
De azon nem az áramlási sebesség növelése segít(ene), hanem külön kör.

(#11018) #90933760 válasza DigitXT (#11017) üzenetére


#90933760
törölt tag

1046-os, ismertebb nevén a HPPS Plus az Innovatek belekotnyeleskedéséből. A blokk pedig Alphacool NexXxoS XP3 Light lenne.

Az edény jó ötlet, basszus neked vág az agyad. ;] Én már lefáradtam ehhez. Holnap azt hiszem szét is bontom és lestopperelem mit tud.

(#11019) Luigee99 válasza DigitXT (#11017) üzenetére


Luigee99
tag

Kedves DigitXT, erre esetleg lenne valami válaszod? :R
Esetleg másnak? :U

(#11020) Pista0001 válasza #90933760 (#11018) üzenetére


Pista0001
addikt

Bakker, nekem 5 volton megy a Phobya DC12-260, a fektetett csőtartályban szinte meg se rezdül a víz (amiben másoknak csobogni szokott ;] ), és elég. Szinte semmi különbséget nem sikerült mérni, amikor kipróbáltam 12 V-on. Olyan elhanyagolható volt a különbség (terhelésen 1,5-2 °C), hogy el is hanyagoltam a csendesebb üzem javára. :) Szerintem bármit teszel abba a körbe, át fog menni rajta a víz. :)

VAn otthon egy normál Eheim 1046-om, volt arra autóklíma elpár is kötve (lapos csöves, a csövek mind széltében, mind vastagságban jóval kisebbek mint a radié), a blokkom csonkjai 5 mm-es belső átmérővel "büszkélkedtek", és körbement a víz. :)

(#11021) DigitXT válasza #90933760 (#11018) üzenetére


DigitXT
félisten

3-4 foknál többet nem nagyon romolhat a dT: annál többet hoz egy komoly radi.

A 1046-os Eheimre épül amúgy az Aquastream XT is. Az szoftverből feltekerve
kb. megfelelhető a power modusnak: az én rendszeremben 60 l/h körül alakult
a teljesítménye (70Hz). Mondjuk tovább is lehetett volna "hajszolni", de az már
nekem túl nagy zajjal járt, és a tapasztalatom szerint elegendő a 60 l/h is.:R
(A D5 is kb. ugyanennyit tudott, amikor cseréltem: a VGA-k párhuzamosítása
miatt fut 80 l/h-t most a cucc, egyébként még mindig némileg leszabályozva.)

Luigee99: nem sokat számítana: volt 11/8-as rendszerem, és szinte ugyanazt
tudta, mint utána a 16/10-es.:DDD A legtöbbször a cső ellenállása a legkisebb. A
többi komponenshez képest. Persze összeadódnak, de azért csodát nem kell
várni: amikor tesztekben kihozzák, hogy mennyivel jobb a HF csövezés, akkor
eleve egy HF rendszert néznek, ahol ez rendesen kimérhető meg bemutatható.
Az átlagos vízhűtés meg annyira nem HF... (Mikor egyre több blokk kerül bele.)
Te is írtad, hogy lesz 2 db VGA, stb.:D Na azokat kösd párhuzamosan: kisebb
lesz az eredő ellenállása a rendszerednek, mintha csak 1 VGA lenne benne.:K

Egyébként ha már 8-as belső, akkor 11/8 alá ne menj, uis a 10/8 vékony, törik.
Hasonló, mint a 13/10. De ha nincs különösebb indokod a 8-as cső mellett (pl.
van elfekvőben 10-20 db csatid hozzá, stb.), akkor inkább 16/10, mert jó az.:D
Annyival nem drágább, ha mindent újonnan kell beszerezni - és valamivel jobb.

Pista0001: +1

[ Szerkesztve ]

(#11022) Luigee99 válasza DigitXT (#11021) üzenetére


Luigee99
tag

Köszi a választ! :R
A kiszemelt az 12/8mm-es (mostmár eldöntöttem) plexi cső lesz.
Persze, a vga blokkok természetesen párhuzamosan lesznek majd bekötve, ezt már tudom, mivel volt szó róla, mióta követem a topikot. A csöves kérdésemre viszont csak annyit találtam, hogy nem merev csőből a 16/10mm-eseket szoktátok javasolni. :DDD

És a plexi cső mellett is csak annyi ok áll, hogy nekem kiváltképp tetszik. Nincs beszerezve se csati, se cső, de ha minden jól megy, jövő hónapban meglesz minden... :DDD

(#11023) Pista0001 válasza Luigee99 (#11022) üzenetére


Pista0001
addikt

Azt ugye tudod, hogy 12 mm-es külső átmérőjű merev csőhöz Bitspower csatik kellenek? Azok meg aztán nem olcsók.

(#11024) Luigee99 válasza Pista0001 (#11023) üzenetére


Luigee99
tag

Természetesen tudom, azért várom meg a következő fizut. :DDD

(#11025) #90933760


#90933760
törölt tag

A 10/8-as csővel én is bajba vagyok, mondjuk annyira nem rossz, de ha rendes szép hajtást akarok megtörik. Igaz ez Innovatek, nem tudom a Masterkleer mennyire jó amit vettem. De ha jó nagy henket csinálok akkor fasza, összeérinthető a két vége csak épp az ív kilóg a gépházból majdnem. Most az a klérdés legyen ez, vagy inkább 90 fokos csati és 5 centis egyenes csődarab. Szépségre ez lenne jó, na de ellenállásra?
A proci, fet, északi blokk összekötéséről van szó.

(#11026) bodva válasza #90933760 (#11025) üzenetére


bodva
aktív tag

Én két 45-össel oldottam meg.

(#11027) DigitXT válasza #90933760 (#11025) üzenetére


DigitXT
félisten

Annyira nem kell félni a derékszögű csatitól.
Nekem van pár a rendszerben, semmi gáz...
Mondjuk olyan is az áramlás nálam.;] Csak
épp nem azoktól a csatiktól, tehát ha szebb,
kényelmesebb, 1-2 derékszög nem árt meg.

Szerintem.

(#11028) #90933760 válasza DigitXT (#11027) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hát ebbe akkor 6 kéne. Kettő kell a VGA blokkra, mert máshogy nem fér ki a cső, alatta van a hangkari. Egy a cpuból átmegy a fetre, onnan átmegy az északira és onnan egyenesen jön ki.
De majd meglátom a Masterkleer mennyire törik.

Mást nem akarok hűteni, csak ami fontos. Egyedül egy FC blokk lenne még jó 6870-re, de újonnan semmiképp, használtan meg azóta se találtam pedig túrom mindig.

(#11029) jones965


jones965
Modder

Előttem az utódom:

Más, aktuális téma: áramlási keresztmetszet kérdése.

Mint többen tudjátok, egy pár konfiguráció már megfordult a kezem alatt. A legutóbb épített rendszeremnél 2 körös hűtést alkalmaztam. Az egyik a gpukat, a másik a cpu-t hűti. Az első körben van 4 db blokk, valamint 2 db radiátor, az utóbbinál 1 blokk 1 radival. Azonos szivattyúval azonos fordulaton a gpu hűtőkörnek a térfogatárama közel 2,5-szerese a cpu hűtőkörével ellentétben. Mindkettő rendszer csövezése 10/8-as krómozott rézcsővel van megoldva. A különbség a rendszeren belül, a tartály és a szivattyú ráfolyási keresztmetszeténél van. A gpu körön 19/13-as csövön, míg a cpu körön 10/8-as rézcsövön történt a szivattyú megtáplálása.
Itt jött a felismerés, hogy a szivattyút a kellő térfogatáram biztosítására nem kap elég folyadékot.
Kicseréltem a cpu körnél a tartály és szivattyú közti csövet 19/13-as csőre, és láss csodát, a térfogatáram ~ kiegyenlítődött a 2 rendszernél. A rendszeren belül az áramlási keresztmetszetek nem változtak, csak amit leírtam. Így a szivattyú sokkal hatékonyabban, kellő térfogatáramot biztosítva kisebb teljesítmény felvétel mellett tud üzemelni. Ajánlom mindenki figyelmébe, főleg akik kis keresztmetszetű rendszert építenek/üzemeltetnek. ( ehhez persze megfelelő teljesítményű szivattyú szükséges)

[ Szerkesztve ]

(#11030) ViZion válasza jones965 (#11029) üzenetére


ViZion
félisten

Ez tényleg érdekes. :U Akkor a szívó "ágon" a keresztmetszet a meghatározó, függetlenül a többi alkatrésztől? Vagy vmit nem jól értettem?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11031) Luigee99 válasza jones965 (#11029) üzenetére


Luigee99
tag

És olyankor mi történik, ha a tartály "közvetlenül" csatlakozik a szivattyúhoz?
Elsősorban a függőlegesen beépített csőtartályokra gondolok, nem pedig az 5,25-ös helyre beépíthetőkre. :B
Gondolok itt a Phobya, Alphacool, vagy az Aqualis féle megoldásokra; ha jól tudom, mindegyikhez lehet kapni hozzá szivattyú"burkolatot". :U

(#11032) mackosajt válasza jones965 (#11029) üzenetére


mackosajt
addikt

Nagyon jól néz ki ez a nikkelezett rézcső, de nem túl macerás, ha meg kell bontani egy alkatrész miatt a rendszert? Mármint az, hogy nem épp olyan rugalmas, mint egy gumi?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#11033) mackosajt válasza mackosajt (#11032) üzenetére


mackosajt
addikt

bocs, krómozott

de a lényegen nem változtat, szóval a kérdésem még él :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#11034) jones965 válasza mackosajt (#11033) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben a hajlítás tökéletes, és az alkalmazott csatlakozók jó minőségűek, semmi gond nincs a szétszereléssel.

Az utóbbi hetekben pár benchmark rekord felállítás kapcsán néhányszor szét volt szerelve.

(#11030) ViZion: ez legfőképpen akkor igaz, ha a szivattyú teljesítményéhez mérten van a rendszer csöveinek keresztmetszete alulméretezve. Ilyen esetben a ráfolyási keresztmetszet növelése hoz teljesítmény javulást. Azért is írtam zárójelbe a szivattyúra vonatkozó dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#11035) DigitXT válasza jones965 (#11029) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez tényleg érdekesen hangzik. Valóban nem mindegy, "hogyan" kapja
a szivattyú a vizet, ezért is különböznek az egyes tetők stb. A 2,5x-es
különbség azért egy picit meredeknek hangzik.:B A konkrét számokat
esetleg meg lehetne tudni? (D5-ös szivattyúk, gondolom: fordulatszám,
használt tető, a térfogatáramok, két kép a szivattyúk bekötéséről, stb.)

(#11036) ViZion válasza jones965 (#11034) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, akkor - csak szerényen- én ezt ösztönösen TUDTAM! :D

Komolyan: a Taat úrtól vett tartály nagyszerű, de sehogy nem férek el, kicsi a házam. Nem akarok nagyobbat, kicsit akartam, szal. ez marad :K . Láttam, h az EK DCP 4.0-hoz is van ilyen rászerelős tartály, nekem ez is sok lenne, ezért agyaltam, h plexiből "megtoldom" a szivattyút egy tartállyal, úgy, h a szívó csonk benne lenne, tehát semmi csati v ilyesmi. Mérések megvannak, meg kellene rajzolnom Corelbe és átküldeni vágásra.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11037) |DavidWoody|


|DavidWoody|
tag

Tisztelt fórumozók !

Az lenne a kérdésem , hogy szerintetek egy darab EK-CoolStream RAD XTX (120) és két darab EK-CoolStream RAD XTX (240) le tudna hűteni egy Xeon 2687W -t és 3 darab GTX 780 at ? A 120as menne csak a processzornak és a két darab 240es a három darab vga-nak. Természetesen a 120ason és a két darab 240esen is lenne venti , sajnos a házba nem fér több/nagyobb radiátor , ezért érdekelne , hogy ez így életképes e vagy sem. A választ előre is köszönöm.

Woody

-woody-

(#11038) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Használ valaki ugyanilyen 10/8-ados uv kék csövet? Mi a véleményetek róla? Mennyire hajlékony, ill. be szokott-e homályosodni/mattulni ez a fajta cső? mg-i boltba vettem mindig is a csöveket, utoljára egy közeli boltba kaptam víztiszta, karcmentes csöveket, amin el is csodálkoztam, milyen jó minőségűek! :Y Viszont muszáj vagyok lecserélni, mert a kék EK folyadéktól Sztem majd nem lehet majd látni a Frozenq Liquid Fusion belsejét. Emiatt vennék a belinkelt kék csövet és színtelen EK folyadékot. Szóval mennyire jó ez a cső, amit belinkeltem? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11039) DigitXT válasza Satyricon (#11038) üzenetére


DigitXT
félisten

Ugyanettől a gyártótól, ugyanebben a színben, csak nagyobb kiadásban: 16/10
Nem tapasztaltam homályosodást, "mattulást". Van piros is, az is faja, bár kék
megvilágításban érdekes narancssárga színezete lesz. Bár attól jobb, hehe...;]
Végül eggyel nagyobban átlátszatlan fehér a külső csövezésem. Azon a kérdés
nem értelmezhető.:R Viszont a 19/13 az már ilyen locsolócső méret inkább.

Szerk: a 16/10 hajlékonysága nekem bejövős, de ez a tapasztalatom a 10/8-as
méretre sajnos abszolút NEM extrapolálható a falvastagságok eltérése miatt.:N
Általánosságban: a 10/8-at "papírvékonynak" tartom, így nem szoktam ajánlani.
"Noname" 10/8-asom volt csak: megtört még akkor is, ha csak ráleheltem LOL.

[ Szerkesztve ]

(#11040) jones965 válasza |DavidWoody| (#11037) üzenetére


jones965
Modder

Attól függ, hogy az általad felvázolt elemek 1-, illetve 2 körön lennének-e beépítve.
1 kör esetén ( - és itt nyilván szerver prociról lévén szó tuning nem nagyon dominál) elégségesnek mondható a rendszer, persze a radiátorok méretétől és darabszámától függetlenül még bejátszik ezek elhelyezése, illetve átszellőztetése is.
2 külön kör esetén viszont a cpu-nak karcsú az 1db 120 radi, kellene inkább 1db 360/45 radi, hogy jól érezze magát, természetesen ezt is hatékonyan átszellőztetve.

(#11041) |DavidWoody| válasza jones965 (#11040) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Az a baj , hogy egy Graphite Series 600T-be lenne beépítve ez a rendszer , és abba nem fér el egy 360as radi sem. Esetleg ha lenne valami javaslatod egy olyan házra , amibe tökéletesen lehűthető vizzel ez a rendszer ( gondolok itt arra , hogy elfér benne a kellő mennyiségű és méretű radiátor ) akkor azt szívesen meghallgatnám.

Woody

-woody-

(#11042) jones965 válasza |DavidWoody| (#11041) üzenetére


jones965
Modder

Vannak nagy házak, bár amibe átalakítás nélkül beépíthetőek ezek a cuccok, nem olcsó kategóriák.
Pl a cosmos II-be belelehet integrálni az általam javasolt radiátor méreteket/darabszámot, de ahhoz fel kell áldozni a ház elejében lévő bővítőhelyeket. Vannak még a dupla házak, de azok már horrorisztikus árat képviselnek, ellenben azt pakolsz bele, amire csak pénzed van.

(#11043) DigitXT válasza |DavidWoody| (#11041) üzenetére


DigitXT
félisten

Pl. mindjárt ott a 800D (ha már Corsair), aminek a tetejében ott a hely
a tripla radinak. Igaz, sajna picit drágább - ha egyáltalán még kapható.
A Xigmatek Elysiumba (amivel én szemezek) egy 420-as radi is simán
belemegy, de még több radit is bele lehet pakolni. Csak böszme nagy.
De annyival nem drágább, mint a 600T, ha szigorúan az új árát nézzük.

(#11044) |DavidWoody| válasza DigitXT (#11043) üzenetére


|DavidWoody|
tag

#jones965 : Köszönöm

#DigitXT :

Nem az ára az elsődleges szempont , munkagép lesz , az elsődleges szempont az , hogy optimális legyen , nem pedig az , hogy olcsó. A két házat pedig meglesem , köszönöm neked is.

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#11045) jones965 válasza |DavidWoody| (#11044) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben a funkcionalitás fontosabb szempont, mint az ár, akkor javaslom a Lian Li házát.

(#11046) ViZion


ViZion
félisten

Tapasztaltabbaktól továbbra is azt kérdezném, h ASUS M5A99FX PRO R2.0 deszkára vízes blokk van-e? Vagy vmi univerzálisat kell ráhekkelni? Gondolom VRM és a chipset hűtés elég, az SB950 nem hiszem, h melegedne nagyon. Legalább méreteket tudnék :U
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11047) #90933760 válasza jones965 (#11029) üzenetére


#90933760
törölt tag

Valami dereng géptan óráról, bár mi Aból Bbe edényekre vonatkozva szórakoztunk ilyenekkel, és ténylegesen csak szórakozás volt mint tanulás vagy valami hasonló sajnos. Szóval a szivattyúk sokkal rosszabbul tudnak színi, mint nyomni, ezt tudtam. De hogy ekkora különbség legyen az azért erős. De nem tudom.
Ezek szerint ha hagyom mindenhol a 8as csövet és a tartályból a szivattyúba menőt lecserélem 16osra akkor drasztikusan növekedhet a teljesítmény?

De nem fogom lecserélni, mindenhol egyforma szép vékony, nem fogok egy 20 centis darabot tömlőre cserélni csak emiatt. De persze ez is változhat, majd az attól függ mennyire lesz hitvány a rendszer, ha nagyon lefogja akkor úgy is csinálni kell vele valamit és ez a legolcsóbb amit te mondasz.

(#11048) DigitXT válasza #90933760 (#11047) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezen szerintem én is agyalok majd egy sort, mert rohadt nehéz most feltölteni a rendszerem, ugyanis a D5-öm, az oldalán van, és amíg levegős, még annyira sem tudja "szívni" a vizet, mint egyébként.:)) Szóval egy kis átalakítással inkább el kéne érni, hogy effektíve a lefolyó víz fel tudja tölteni, és csak utána csorduljon túl, akkor gyerekjáték lenne a feltöltés, homlokegyeneset a mostani szívással.:DDD A DDC-t meg hiába kapcsolgatom, amíg az is levegős, ráadásul az a radi után van a körben, tehát a radit is fel kéne előbb tölteni, mire érdemben be tud segíteni.:R

[ Szerkesztve ]

(#11049) SimonYana válasza DigitXT (#11048) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem most 19/13mm-es és így sem akarja rendesen szívni a D5 a vizet , pedig mindössze 15-20cm-re van a tartálytól! Én nem emlékszem , hogy régen ilyen nehezen légtelenített volna ki a rendszer , bár hozzá kell tenni a Mo-Ra3-on mire át tolja a levegőt , nem kis feladat!

® SimonYana ®

(#11050) bodva válasza SimonYana (#11049) üzenetére


bodva
aktív tag

Érdekes, mert én két tripla radit cseréltem Mora3-ra és azt vettem észre, hogy mocskos könnyen kitolta belőle a levegőt.
Mondjuk nekem alul megy be a víz és felül csatlakozik vissza a tartályba így a fizika is besegít kicsit :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.