Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) SkyS1gn válasza SimonYana (#999) üzenetére


SkyS1gn
félisten

tévedsz, kicsit csonkok vannak rajta, ha rárakom a hozzá adott "spacer"-t akkor bele sem kap..

amúgy megnéztem újra és szétkaptam, 1mm kell a memóriákra és az van rajta, a gél tetejét nyomta kicsit el a gpu :Y kicseréltem a VRM-en lévőt 1,5mm-re azt írja az kell,visszaraktam, idle 40fok, furmark load 68, ez még mindíg sok :W

kb mennyi lenne a reális?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1002) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok!

Gyorsan átfutottam a topikot hogy azért legyen fogalmam a dolgokról. Egyszer régen egy messzi galaxisban építettem teljesen házi vízhűtést, de most egy kicsit színvonalasabb dolgot szeretnék megvalósítani, és nem mellékesen barkács lehetőségeim sincsenek mostanában annyira.

Ami biztos az a proci, egy i5-760. Az is biztos hogy lesz később VGA is, de még nem tudom hogy milyen. Mire sorra kerül addigra valószínűleg 7870. Hogy a P55-ös PCH bekerül-e a rendszerbe az még a jövő zenéje, de más biztos nem lesz vizezve.

Amíg csak a proci lesz hűtve addig valószínűleg radi is csak egy lesz, ha összeáll az egész akkor maximum 2 db radiátort tudok elhelyezni majd, egy szimpla és egy dupla 120-ast. A radinak HW Labs Black ICE Radiator GT Stealth-eket néztem ki, innentől viszont jönnek a bonyodalmak.

Prociblokknak 2 választás van eddig, az egyik a Swiftech Apogee HD, a másik az EK Water Blocks EK-Supreme HF full réz változata. Ezek kb egy árban vannak, dizájnban nekem a Swiftech talán egy ici-picit jobban tetszik, viszont olvastam róla olyat hogy hajlamos elhagyni a lamelláit, ami annyira nem szimpatikus vonása.

Amivel viszont inkább bajban vagyok az a pumpa. Ott vannak egyrészt az EK pumpák, amik kifejezetten olcsók, aztán a gyári DDC, DDC valami tuning kupakkal, valamint a D5. Először a Swiftech MCP35X-et néztem ki. Nekem DDC-nek tűnik, csak egyedi házban. Előnye hogy van hozzá rászerelhető tartály is, és igazából nem tűnik drágábbnak mint egy DDC+tető páros. De! az MCP35X-el egy árban kapható felénk az MCP655, ami viszont már D5-nek tűnik. Van valakinek tapasztalata a sima D5-el?

Egyelőre még csak agyban megy az építkezés, de a nyár folyamán szeretném meglépni a dolgot. A CPU blokk, a dupla radi (talán a szimpla is vele együtt, majd meglátjuk hogy lesz pénzmag) biztos, ezekhez kéne pumpát választani ami a későbbi VGA-s (jó eséllyel full cover) kiegészítést is bírja.

Ja igen, a VGA. a 6870-es full cover blokkok jók a 7870-re?

[ Szerkesztve ]

(#1003) blasko92 válasza SkyS1gn (#1001) üzenetére


blasko92
őstag

Víz hőmérséklet?

(#1004) blasko92 válasza Pista0001 (#1002) üzenetére


blasko92
őstag

Itt van egy teszt az MCP35X-ről

Ez igen :DDD

E-penis az egekben lehet tőle.... :D

[ Szerkesztve ]

(#1005) SkyS1gn válasza blasko92 (#1003) üzenetére


SkyS1gn
félisten

na lekaptam még1x, most jobban érintkezett, meghúztam minden csavart tökig...
intel burn teszt + furmark
cpu 50c 4ghz
vga 60c alapon
víz: 33c körül

még mindíg magas?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1006) Pista0001 válasza blasko92 (#1004) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi a linket. Kedves apróság a Swiftech-től hogy csatival adnak mindent. Korábban belebotlottam valahol egy másik írásba is, és ott is dicsérték. A nagy kérdés az hogy ugyanennyi pénzért nem jobb-e egy D5 (Swifftech MCP655), illetve hogy fele/harmada áron nem éri-e meg jobban egy EK-DCP 4 vagy 2.2.

Közben egy másik kérdés is megfogalmazódott a fejemben. Mi a helyzet a csak GPU-t hűtő blokkokkal? Sokkal univerzálisabbak mint a full cover blokkok, nem bukja az ember azt is a kártyacserélnél, valamint nem referencianyákos típusokhoz is jó. Használ valaki itt valami ilyesmit, vagy mindenkinek full cover van?

(#1007) ThodEE válasza Pista0001 (#1006) üzenetére


ThodEE
őstag

Nekem csak az univerzális GPU hűtéseshez van hozzászólandóm, és azt tudom mondani, hogy mostanában sokkal fontosabb a jól hűtött VRM mint a nagyon hűtött GPU, mert ha a VRM et nem hűtöd jobban akkor tuningolni nem fogsz tudni mert 100+ fokon megy a VRM :(

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#1008) Pista0001 válasza ThodEE (#1007) üzenetére


Pista0001
addikt

Na ezt az egy infót kifelejtettem, nem szeretnék tuningolni, az i5-760 és a leendő VGA is marad gyári értéken. Egyszerűen egy halk, és kellemesen hűvös gépet szeretnék.

(#1009) lori80 válasza ThodEE (#1007) üzenetére


lori80
tag

Igen a VRM az nagyon melegszik.Nallam gyari hutessel FurMark alatt 2 perc utan 120c volt.Most full cover blokk-al fel ora FurMark utan 90c.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1010) SimonYana válasza lori80 (#1009) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem is be kell szerezzek egy ilyet , mert most ventivel fújatom , de hogy néz ki vízhűtés mellett! Viszont írreálisan drága 14 rugó egy 6cm-es vasdarabért! :W

® SimonYana ®

(#1011) lori80 válasza Pista0001 (#1008) üzenetére


lori80
tag

Pumpabol,ha halkat akarsz akkor az EK 2.2-es csendes verzio,de 2 blokk-nal tobbet nem igazan fog elbirni.Nekem proci,meg vga van ilyen pumpaval,es imadom,mert hangtalan.

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1012) SimonYana válasza lori80 (#1011) üzenetére


SimonYana
addikt

Az igen de a 4.0-as már nem hangtalan sajna. Viszont el bír az többet is elhiheted! Ha az én 10Wattos DDC-m elviszi a 2 blockot és megforgatja a Mo-Ra3-ban 2 méterrel odébb akkor ott nincs gond! :))

® SimonYana ®

(#1013) lori80 válasza SimonYana (#1010) üzenetére


lori80
tag

Hat nem szegyenlosek az biztos,de,ha meg csendesebb rendszert akarsz,akkor annak ara van:-) En is tunodtem,hogy a lapot is vizezem,de annyit nem er az egessz,mint amibe a blokk kerulne:-)Jani a Moraban,mekkora a csonek a belso merete amiben a viz aramlik?

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1014) SimonYana válasza lori80 (#1013) üzenetére


SimonYana
addikt

Moraban,mekkora a csonek a belso merete amiben a viz aramlik?
Nem tudom ,de mindjárt kettévágom és vonalzóval vagy centivel lemérem!
Keresztbe elég vagy a centit körbe tekerjem rajta? :))

® SimonYana ®

(#1015) jones965 válasza SimonYana (#965) üzenetére


jones965
Modder

Nekem többek közt ilyen folyadékom is van, hamarosan bekerül a rendszerbe. ;)

(#1016) lori80 válasza SimonYana (#1014) üzenetére


lori80
tag

Most emiatt ne vagd szet:-) Csak kivancsi voltam,hogy az igazi vizhuteshez keszult komoly radinak mekkora a belso merete,mert nekem az autos radim 9-es belsovel rendelkezik,es epp szo volt ma az autoba valo radikrol.

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1017) Pista0001 válasza lori80 (#1011) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi, akkor szerintem az lesz hogy a prociblokkal meg a radival egy időben veszek egy ilyet, aztán majd meglátjuk mi lesz amikor bővül a rendszer. A VGA-t szeretném majd még mindenképp bevonni a rendszerbe, de ha tuning nélkül a VRM-nek nem annyira fontos az extra hűtés, vagy esetleg megoldható valami kis plusz blokkal akkor GPU only blokk lesz, nem full cover. Ha már ennyi pénzt belenyomok akkor legyen tényleg időtálló.

(#1018) SimonYana válasza jones965 (#1015) üzenetére


SimonYana
addikt

Nincs is azzal baj ameddig csak 1 flakon kell! :O
De nekem vagy 3.

® SimonYana ®

(#1019) SimonYana válasza lori80 (#1016) üzenetére


SimonYana
addikt

Ilyen méretben mint a MORA biztos megéri olcsóbban kocsi radit , mert úgy is kint lesz! De kicsiben nem sajnos , mert ott lesz a sok kókányolás és a végén többe kerül , mintha megvetted volna a gyárit , betekered a csavarokat a helyére és készen is van!

Pista0001
Többet mondana amit írsz , ha az adatlapodon látnánk milyen géped van és mit akarsz levizezni. Csak GPU hűtés szerintem nem lehet valami jó , mert az csak a GPU-t hűti és van ott még sok minden! :R

® SimonYana ®

(#1020) Pista0001 válasza SimonYana (#1019) üzenetére


Pista0001
addikt

Első körben egy i5-760-at mindenféle tuning nélkül. Ehhez csatlakozik majd később egy 6870 vagy egy 7870. Utóbbi jobban tetszene nyilván, de majd még attól függ hogy mennyire megy lejjebb az ára mire eljutok odáig hogy VGA-t vegyek. Ebből következik hogy még azt sem döntöttem el hogy melyik gyártó melyik terméke lesz. Addig marad a passzív 4350 hogy legalább képet adjon a gép, de erre nem igazán kell víz ;) . Tudom hogy a full cover jobb, de sajnos az túlságosan kötődik a kártyához. Referencianyákos kell hozzá, és kártyacsere esetén vevőt kell rá vadászni. Csak GPU hűtésnél egyszerűen leveszem és átrakom az újra, a karira meg mehet vissza az eredeti és kisebb a bukta. Épp elég a kártya értékvesztése, nem akarok mellette minden egyes kártyacserénél plusz 100€-t bukni a blokkon is. Mellesleg a 7870-hez nincs is nem is láttam még full cover blokkot.

(#1021) lori80 válasza SimonYana (#1019) üzenetére


lori80
tag

Nekem Wolksvagen radim van,ami ingyen jott:-) ,es egy oldalara elfer 4db 20-as venti:-) Amugy eredetileg csak a videokartyat akartam huteni passzivan,de nem tetszett,hogy 60 fok folott volt a homerseklet,es igy kerult a haz ala,megtamogatva most mar 3db 20-as ventivel,meg 1db 14-es ventivel:-) Es kozbe a procira is kerult blokk.Kis radit soha nem is akartam,mert ha mar lud,legyen kover:-) :-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1022) lori80 válasza Pista0001 (#1020) üzenetére


lori80
tag

Veszel egy gtx590-et,es SimonYana-tol a ra valo blokkot,es jo par evig nem kell lecserelned:-) Ami csak gpu-t huti,azt velemenyem szerint kar folrakni,mert a vrm,meg a memoriak huteset mindenkepp meg kell tamogatni ventivel,es akkor ugyanott vagy,ahonnan elindultal:-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1023) Pista0001 válasza lori80 (#1022) üzenetére


Pista0001
addikt

Hát igen, egyszerű lenne az élet ha nVidia rajongó lennék, de ez nem adatott meg nekem. ;)

A házszellőzés nem elég nekik felsünizve? Közben az is eszembe jutott, hogy ezek nem csúcs kártyák. Az Aquagratix-on például az a VRM hűtés nem tűnik valami... szóval a víz mégcsak nem is jár arra, csak a réz tömeg van rajta. Ennyit egy ramsuni is ér ha mozod a házban a levegő, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1024) SimonYana válasza Pista0001 (#1023) üzenetére


SimonYana
addikt

Nagyon át kell gondolni ezt a vizet , mert ha abban gondolkozol , hogy ennek az árát a hardver fejlesztésre szánod , akkor igen csak komoly cuccost veszel.

Aquagratix-on lehet nem jár mindenhol a víz , de csak vezeti a hőt az egész réz és az nem szokott 50-60 felé menni. A süni meg csak akkor ér valamit ha venti el is fújja a meleget onnan. Ha meg már venti is kell oda akkor minek a víz.
Ez csak a saját véleményem! :R

® SimonYana ®

(#1025) Pista0001 válasza SimonYana (#1024) üzenetére


Pista0001
addikt

Hát a VGA még jócskán odébb lesz, meglátjuk. Köszi a válaszokat. :R

(#1026) HUfantom


HUfantom
őstag

Nekiláttam átszerelni az egész gépet.

Az elrendezés hasonló mint amit nemrég mutattam mindenkinek.
Sajnos alkatrész és idő hiányában nincsenek képek sem feltöltve és még messze amíg kész a rendszer. Sokáig gyűjtőttem erőt és alkatrészeket hogy nekilássak. Virtuálisan jöhet kis kitartás és bátorítás :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1027) Sky D. válasza HUfantom (#1026) üzenetére


Sky D.
tag

Haj rá Son Goku!!!!!
Haj rá Son Goku!!!!!

De csak Szuper Saiya-jin 3. szintjén kezd hozzá/folytasd :)

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1028) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Boldog tulaja lettem egy ilyen vgának.
Felraktam rá egy hűtőblokkot.

Hát terhelésnél 33 fokkal hidegebb mint a gyári hűtőjével.

(#1029) viperabácsi


viperabácsi
addikt

ÜDV

Érdekelne hogyha az ember áttér vízhűtésre (CPU -VGA) , akkor kell-e szellőztetni az alaplapot vagy el van ház ventilátor nélkül is ? Az érdekel , hogy a viz használatánál elég-e csak a radiátorra szerelni ventilátort?A radi úgy lesz beszerelve , hogy a házon nem tolja át a levegőt.
ITT látható miért

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1030) poli27 válasza viperabácsi (#1029) üzenetére


poli27
veterán

Szerintem valami légmozgás nem árt neki....

(#1031) viperabácsi válasza poli27 (#1030) üzenetére


viperabácsi
addikt

Értem de akkor minek víz ha telerakom ventilátorral?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1032) Macka


Macka
veterán

Sziasztok! Hűt valaki vízzel 3770K-t? Hogyan alakulnak a hőfokok tuningnál?

(#1033) jilian válasza Macka (#1032) üzenetére


jilian
addikt

1 hét múlva tudok már adatokkal szolgálni... ;)

(#1034) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#1005) üzenetére


SkyS1gn
félisten

akkor ez normális érték?

az érdekes hogy a gpu 1Ghz-en is max 64 fokos xD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1035) blasko92 válasza SkyS1gn (#1034) üzenetére


blasko92
őstag

Ez már sokkal elfogadhatóbb.

A procit mennyire feszelted? Ventik hogyan vannak elhelyezve a radin, és milyen rpm-en mennek?

Erősebb pumpával szerintem jobb eredményeket kapnál.

(#1036) SkyS1gn válasza blasko92 (#1035) üzenetére


SkyS1gn
félisten

mondjuk gpu alap 60fok az furmark volt 1ghz-en meg bf3alatt 64 szóval ja... :U
ventik felfele fújják a levegőt push felállásban, nemtudom mennyi rpm épphogy elindítom őket szóval kevés :)
pumpát is tudom szbályozni az is le van tekerve, amúgy viszonylag erős ez a kis dög :DDD

ha van olyan aki 6950et hajt vízzel szívesen várnám a hsz-ét ;)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1037) Sky D. válasza viperabácsi (#1029) üzenetére


Sky D.
tag

ha az alaplapot , és a memót, vagyis mindent vizezel , akkor nem szükséges az alaplap ventivel való hűtése, elég ha a Táp ventije szívja ki a levegőt a házról , ezt értették minimális légmozgásnak :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1038) blasko92 válasza SkyS1gn (#1036) üzenetére


blasko92
őstag

Szereld át akkor szívóra a ventiket. Jobban fognak úgy teljesíteni, valamint nem ragad meg a kosz a venti és a radi között. :R

(#1039) SkyS1gn válasza blasko92 (#1038) üzenetére


SkyS1gn
félisten

ahhoz le kéne szerelnem az egész tetőről a radiátort :DDD
mondta hogy masszív egy rendszer :DD mások is mondták hogy az isten adja hogy ne kelljen szétkapnom :))
majd talán egyszer, ha nagyon unatkozom

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1040) viperabácsi válasza Sky D. (#1037) üzenetére


viperabácsi
addikt

ha megnézed a linkemet (előzőekben) még a táp is el lesz kölönítve , direkt azért ,hogy ne porosodjon a gép

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1041) Sky D. válasza viperabácsi (#1040) üzenetére


Sky D.
tag

akkor nem elég csak a VGA-t , és a CPU -t hűteni :(
Jön hozzá HDD , MEMO , ALAPLAP, és egy minimális passzív szellőzés, akkor sem árt a rendszernek ..

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1042) lori80 válasza viperabácsi (#1040) üzenetére


lori80
tag

Ha minden vizezve lessz,szerintem nem lessz gond azzal,hogy nincs venti.En biztos nem raknek,ha mindenen lenne viz:-)Ha csak proci meg vga van vizezve,kell venti.Egy kis tuning,es minden homerseklet az egekben lessz.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1043) viperabácsi válasza Sky D. (#1041) üzenetére


viperabácsi
addikt

Értem csak az egy vagyon

(#1042) lori80 csak a cpu- és videókártya lenne vizezve

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1044) tomic válasza SkyS1gn (#1036) üzenetére


tomic
addikt

Mire vagy kíváncsi?

(#1045) SimonYana válasza viperabácsi (#1031) üzenetére


SimonYana
addikt

Megértem az aggodalmad!
Én is így vagyok vele!
Attól függ milyen lapod van , de ha nagyon melegszik a lapnak pl mosfet azt le kell vizezni és az a légmozgás az már 1 db 12-es venti is elég csak hogy járjon a levegő! 600-as fordulaton annak még nincs hangja! Én még a winyót is kiraktam , mert már annak halottam a cipogását és idegesített! Most kuss van , pedig 3 12-es is forog bent!

Sky D.
Manapság már nem sok táp sziv kifelé a házból. Rájöttek , hogy nem azzal kell kivinni a házból a meleget! Az nagyon használ a tápnak , ha meleg levegővel hűtik!
Másodszor meg nekem nem forog a ventije a tápomnak. Ha forog is az kb 50-et ha fordul percenként! :)) Ez aztán nagyon megmozgatja a levegőt! :))

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#1046) SkyS1gn válasza tomic (#1044) üzenetére


SkyS1gn
félisten

hőfokokra?!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1047) tomic válasza SkyS1gn (#1046) üzenetére


tomic
addikt

Ez egy kb 1 órás játék alatti eredmény. Ivy 4 ghz-n. a gpu 1.1volton.
A gpu-n egy Alphacool NexXxoS van.

(#1048) SkyS1gn válasza tomic (#1047) üzenetére


SkyS1gn
félisten

44c maximum vga?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1049) Sky D. válasza SimonYana (#1045) üzenetére


Sky D.
tag

Az a 30% ép elég neki , hogy minimálisan megmozgassa a levegőt, és az sokat jelent.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1050) tomic válasza SkyS1gn (#1048) üzenetére


tomic
addikt

Ennyit ír ki látod.
De van egy régebbi tesztem is meg Sandy -val használva. Ott egy régebbi Aida volt meg fent.
Ivy jobban befűt sajna.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.