Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Csavez™ válasza Seri21 (#17991) üzenetére


Csavez™
veterán

Építőiparban vagyok,házakat építek és centiméterrel ! Valószínű menni fog tolómérő nélkül is 50x50 mm-es kis plexi kivágása! :)

(#18002) Csavez™ válasza seniman (#18000) üzenetére


Csavez™
veterán

+1 felesleges..

[ Szerkesztve ]

(#18003) Seri21


Seri21
tag

Kinek mi. Én a mérőszalaggal nem szeretek kicsiket mérni, akkor már inkább vonalzó, ha nincs tolómérő.

(#18004) ViZion


ViZion
félisten

Nemrég vettem, "mezei", ~2000 Ft, de talán most van digitális akciós a lidibótba' :DDD
Szal. egy komolyabb tételről beszélünk, a tolómérő azért sokkal gyorsabb, pontosabb, kényelmesebb ha csavarokat, furatokat, átmérőket kell mérni. Szerintem, de kinek mi ;) .

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18005) Seri21 válasza ViZion (#18004) üzenetére


Seri21
tag

Én is lidlben vettem kemény 3000huf-ért a digitálisat. Leginkább azoknak ajánlom akik beletekerték a radi lamelláiba a csavart.

(#18006) FID válasza mackosajt (#17977) üzenetére


FID
őstag

A talpát le tudtam tekerni a szivattyús rész meg se nyikkan. Lehet hogy fordított menetes?

Cshavez: Ja ez nagyon komoly cucc számomra fölöslegesen is az! De amit én írtam verzi gyorsabb is és nem kell a rendszert megbontani hozzá.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#18007) FID


FID
őstag

Dugó kulcsom nem volt hosszú ami rá ment volna a 17es anyára mert a cső csonk nem engedte :W Ketten tekertük nem jött le :Y Fel idegeltem magam belenyomtam az aljában lévő műanyag csatiba egy lapos fejű csavarhúzót és lásscsodát ki tekeredett :DDD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#18008) jones965 válasza seniman (#18000) üzenetére


jones965
Modder

Nem csak kéziszerszámokkal dolgoznak itt néhányan. A téma egyébként ha jól emlékszem a tolómérőtől indult el. A tized és századmilliméter dolgot már Te tetted hozzá.

(#18009) mackosajt válasza FID (#18007) üzenetére


mackosajt
addikt

Na, látom megoldottad.
Amúgy nem fordított a menet, csak a jelek szerint izomból összehúzta valaki.

Valahol a neten van egy képsor, ahogy szétszedik, és ahhoz is izom kellett rendesen, ha jól emlékszem.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#18010) meci77


meci77
tag

OFF:
Mesterem mesélte(a múlt évezredben... :) és szerszámkészítő vagyok, de már mást csinálok ), hogy a mikrométer mérőfelületét csiszoltatta egy mesterrel, aki ugye mérőeszközöket javít, és hát miután eltört a keze, már "csak" századon belül tudott maradni, ezreden belül már nem... :))
ON:
Most próbálok egy vízhűtéses rendszert összeállítani, csak a CPU blokk lesz "eredeti" vizes alkatrész, a többi házilag készül. Kézzel. És ha elég időm lesz, akkor gyári és nem kisipari kinézet lesz a cél. ;)

(#18011) FID válasza mackosajt (#18009) üzenetére


FID
őstag

Szerintem megfogja a benne lévő gumi tapadhat a falához rendesen és ez miatt nem tudom szétkapni, Most így jó lesz, de ha nagyon moddolni akarom ki kell majd találnom valamit hogy szétkapjam.

Azért vannak betegebb emberek nálam:

[link]

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#18012) seniman válasza jones965 (#18008) üzenetére


seniman
addikt

Ez attól is függ,ki mit ért kéziszerszám alatt,nekem az elektromos kisgépekkel bezárólag(flex,fúró,dekopír)minden ebbe a kategóriába tartozik.Utána következnek az úgymond precíziós gépek,egyetemes eszterga,cnc és társai.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18013) jones965 válasza seniman (#18012) üzenetére


jones965
Modder

Bár már eltávolodunk a topik témájától, és ellentétben veled én legalább off-ba teszem, áruld már el nekem, ha pl. egy kézi fúróval csak süllyesztett furatot kell készíteni adott mélységben, azt mérőszalaggal hogyan ellenőrzöd le?

Javaslom, ha folytatni akarod ezt a témát, akkor ITT tegyük meg.

[ Szerkesztve ]

(#18014) seniman válasza jones965 (#18013) üzenetére


seniman
addikt

Nem akarok még egy topikot telenyomni vitával,a mélységmérés az megint más dolog.........

Ez persze nem jelenti azt,hogy itt akarnám folytatni.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18015) jones965 válasza seniman (#18014) üzenetére


jones965
Modder

Érvelni lehet, vitázni felesleges...., csak kíváncsi lettem volna, hogyan jössz ki az általad generált ellentmondásból.

(#18016) seniman válasza jones965 (#18015) üzenetére


seniman
addikt

Biztos örültek volna nekünk,ha egy ilyen magasröptű témával megjelenünk és jön a pro és kontra :B

Tipikus alma vs. körte téma lett volna :D

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18017) #90933760 válasza FID (#18011) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezt mutattam én is.
Ez a Resi egy elég szűk rétegnek éri csak meg. Illetve kicsit tágabb használhatósághoz eléggé széjjel kell moddolni. Pontosabban hozzámoddolni 90% anyagot.
Ez úgy lenne legjobban használható, ha egy komplett rendes vizes rendszerbe beteszed mint tartály. Akkor ez lenne a tartály, illetve idle/net//film/angry birds közben passzívan vinné a gépet a rendszerbe lévő radin nem kéne egyetlen ventit se járatni, meg gépház szellő se kellene, mert az alaplap nem pusztul meg idle. Egyedül a tápba kellene járatni halkan.
Aztán ha meg komolyabb dologra megy a gép akkor bekapcsolnak a ventik.
De még így is kérdéses az életképessége az egésznek. A hozzá adott gpu hűtő egy hulladék, azt legfeljebb a 30W-os északi hídra merném feltenni. A prociblokk az már kicsit jobb, de abból is csak az utolsó kiadású lamellás. Azt meg csak a fekete Plus-os Rezihez adtak. És akkor ott van még a szivattyú, nem egy bivaly bár az nem is gond hanem hogy 6 milisek a csatlakozók belül mindenhol.
Szóval nagy-nagy barkácsolással lehet csak érdemit kihozni belőle, fanatikusoknak éri meg talán.

(#18018) mackosajt válasza #90933760 (#18017) üzenetére


mackosajt
addikt

Csitt!
Jó és kész! :D Nekünk, akik szeretjük, azoknak jó. ;)

Amúgy az enyémből a prociblokk Laraxior VGA-ját hűti, úgy tudom.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#18019) BandiT85


BandiT85
aktív tag

Elkészült a gépem, gondoltam megosztom veletek! (csak telós)

és

[ Szerkesztve ]

(#18020) seniman válasza BandiT85 (#18019) üzenetére


seniman
addikt

Fractal Arc Midi?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18021) BandiT85 válasza seniman (#18020) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Aha, Arc Midi r2. Picit moddolva, lefúrtam az 5,25-ös helyeket, mert egyrészt nem volt rá szükségem, plusz a Phobya 280 nem fért volna el sehogyse. ;]

(#18022) ViZion


ViZion
félisten

Volt korábban pár kérdésem, és van még további is...
1. radiátoron a kimenő levegő hőmérsékletét szoktátok mérni?
2. víz hőfokot szokás-e mérni, érdemes-e több ponton, ha csak egy ponton akkor radi előtt, vagy után? :U
3. 3×120-as radiátor, 3 db 120-as venti, vagy inkább 1 vagy két nagyobb ventillátort érdemes szerintetek?(átalakítóval, hogy ne mellette fújjon?)
4. "mezei" ventivezérlőkön a hőmérő szenzort bedughatom a vízbe? Vagy van amit igen, van amit nem? Mert nem vettem hőmérőt még, de ventivezérlőn van szenzor, ha nem félne a víztől az jó lenne...

Igen, ki is próbálhatnám, de kevés a szabad időm, inkább a Ti tapasztalatokra támaszkodnék, ha van rá mód. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18023) Tikakukac válasza ViZion (#18022) üzenetére


Tikakukac
titán

1. Nem, minek.
2. Ja ez érdekesebb, tartályban 3 luk van, bemenő-kimenő-szenzor. Tökéletes. Előtte utána meg jó kérdés, biztos ez is érdekes lehet, de köbö mindegy nekünk, most ez nem méréslabor4. Érdekesebb inkább dupla lcd-n a külső és víz hőfok. Így a deltát könnyen tudod számolni és látod mikor mi és hogyan fűt be a rendszernek.
3. Bonyolult az élet, jó az a 3 darab is, egyszerűbb a lelked.
4. Elviekben igen. Gyakorlatban fogod, zsínór végére kis dugaszka, 1500 forint egy betekrhető változat, elegáns és tuti mindig.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18024) ViZion válasza Tikakukac (#18023) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi! :R
Azért gondoltam kevesebb, de nagyobb ventit, hogy halkabb legyen... Mondjuk most 2×120-as teker rajta, két radin elférne 6 db is... de minek? Gondoltam oda dobok egy 18-20 cm-est, vagy 2×140-est, kész... Hülyeség-e? :U

...ha érezném, nem kérdezném :D Most 1×14 cm és 2×12 cm venti 7 V-on hangosnak hallom, játék alatt 12 V-on már durva. Sajna F12 ventiknek kell a 7 V, boost-os vezérlővel lehet pöntyögne 5 V-on is. Lehet dobok be egy nagyot hátra, majd kiderül milyen lesz. :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18025) Tikakukac válasza ViZion (#18024) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem hülyeség, más kérdés mennyivel vagy előrébb. Én imádok barkácsolni, de ez szembe nem jutott, mert mint kiderült, eleve passzív lesz az egész és ha csapatni kell a ventit akkor úgyis szabályozva van, ha jó nem hangos, ha kell a kraft akkor meg mindenképpen hangos.

Ezt te érzed.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18026) FID válasza #90933760 (#18017) üzenetére


FID
őstag

Csak a kinézete miatt van. Írtam anno hogy megbántam mikor eladtam és rendes vízre cseréltem.
Pumpát sokszor láttam hogy szidják igaz ddc-hez képest sehol nincsen. És bár a zalman blokkok nagy ellenállásúak de simán elvitte a cpu-dualradi-chipset-vga kombót. Nekem anno fekete volt most az ezüst van volt egy olyan elképzelésem, hogy ha a reserator az asztal tetején van a gép meg a földön akkor a 2,5liter víz súlya besegít a pumpának. (Ezt nem tudom mennyire állja meg a helyét)

Én szeretek bütykölni mindig megy a fika mikor az elején járok valaminek, hogy ez hogy néz ki meg stb vagy még hozzá sem szólnak. De az én fejemben van a végleges kép én tudom milyen lesz. És mikor megmutatom mindig fika helyett a dicséret jön :D

Anno a htpcmet is leszólták mikor kész lett akkor meg jött a hűha! Még jones is többször vissza nézet felé mire találkoztunk :DDD
Vizes htpc részletek:[link]
Itt kész van: [link]

Nem lennék most itt ha nem láttam volna meg az aprón a reseratort és a zsebem is sokkal könnyebb lenne :DDD
Ez csak egy elem a vízkörben.

Ez mekkora volt anno mikor megvettem:

Ha nem lett volna annyira szűk az átmérő akkor még használható is lett volna. De nem volt rossz ötlet a thermaltakétől!

Reseratorral komoly terveim vannak nem csak annyi hogy csonk csere. De előbb a házzal kell kész lennem.

Am nem lehet annyira rossz, ha ph-s havernak ezt anno elvitte 2010ben aszem az 2db 3870fc blokkal:

[link]

A zalmanblokkok ugyan megvannak hozzá de nem fogom használni nekem a kékek vannak az újabbak.
Viszont az utolsó szériás zalman blokkok pofássak! De az egészet elrontja a lefogatás ocsmánysága pl:

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#18027) Pug


Pug
veterán

Kellemes csalódás, hogy az EK DCP 4.0-es 5 volton is szépen teljesít, plusz, hogy indul is rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#18028) seniman válasza BandiT85 (#18021) üzenetére


seniman
addikt

Jól sikerült.A gyári képeken beépítetlenül sokkal kisebbnek tűnik.A vinyó rack gyárilag beépíthető a táp elé?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18029) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Középkategóriás konfigba mennyibe kerülne egy komplett vízhűtés? (CPU, VGA, chipset, valamit kihagytam?)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18030) seniman válasza flymi (#18029) üzenetére


seniman
addikt

Igen,a pontos leírást hagytad ki :K

Milyen cpu,vga,stb.Milyen házba,mekkora költségvetéssel,új vagy használt cuccokból.............

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18031) LobiDrg válasza seniman (#18030) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Sziasztok.Nemsokára lesz egy FX 8120-am amihez adnak egy gyári vízhűtést amit az FX 8150-hez adtak.Úgy tudom Antec Kuhler 920 a neve.Nekem viszont van egy Noctua NH-U12P processzorhűtőm.A kérdésem az lenne hogy szerintetek melyiket érné meg jobban egy FX8120-ra rakni ?

(#18032) ThodEE válasza LobiDrg (#18031) üzenetére


ThodEE
őstag

Esetleg [itt]? :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#18033) seniman válasza LobiDrg (#18031) üzenetére


seniman
addikt

Már többen írták,hogy a kompakt vizek egy szinten vannak a csúcs léghűtőkkel,tehát amelyik szimpatikusabb.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18034) LobiDrg


LobiDrg
aktív tag

Rossz helyre írtam :B Akkor inkább hagyom a Noctuát majd rajta.Köszi :R

(#18035) Pista0001 válasza FID (#18026) üzenetére


Pista0001
addikt

Szevasz kolléga. Jó látni, hogy újra valami vizes turpisságon töröd a fejed, és jó volt végignézni a majd' 5 éves képeket. Loptam 4-et az enyémről :)

(#18036) BandiT85 válasza seniman (#18028) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Köszi, igen van helye, le is van csavarozva, csak az 5,25-ös helyek nem leszedhetőek, kivéve ha lefúrja az ember a popszegecseket. :DDD Egyébként én is meglepődtem hogy milyen nagy ez a ház élőben. Főleg széles...

(#18037) flymi válasza seniman (#18030) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ahogy elnéztem az árakat, egy sima gyári CPU wasser 30-35k. Az belefér plusz költségként. Ha mindent hűteni akarok, akkor az egy bármilyen 260k középkategóriás konfignál a teljes költség harmadát is kiteheti... (radiátor, blokkok, csövek, folyadék, pumpa, tartály) De lehet, hogy tévedek.
Nekem az lenne a jó, ha nem kéne nagyon babrálni a hűtéssel úgy 3-4 évig. Vízpumpa gyanítom nem tart addig. Komplett gyárinál kuka az egész, míg saját összeszereltnél csak pumpa csere?
Ebben gondolkozom:
i5-4670k
ASRock z87 EX6
8 GB Corsair vagy Kingston memória
Giga GTX 760 4GB DDR5 (később talán párban)
Kingston HyperX 120GB SSD
+1 TB + 500GB HDD
Corsair RM750 táp
+4 Sys fan + fan controller
+LG DVD író
Ház egy régebbi Chieftec Dragon torony.

Procira mindenképp kell hűtés és vizes coolerrel még nem volt dolgom, gondoltam épp itt az ideje. Ha valami nem lenne arányos a tervezett konfigomba PM!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#18038) seniman válasza flymi (#18037) üzenetére


seniman
addikt

A lapodra nincs hűtőszett,a vga-d nem refnyákos,így a lehetőségek kissé leszűkülnek,az sli meg felejtős.A vízpumpát valószínű meg se tartod 3-4 évig ha kialakul a fejlesztési függőség :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18039) F e Z o válasza seniman (#18038) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha d5-öt vesz alapból, akkor maradhat tovább is, mint 3-4 év. :)

H2O über alles!

(#18040) seniman válasza F e Z o (#18039) üzenetére


seniman
addikt

Lehet,hogy 3-4év alatt kemény kihívóra talál a D5 is,ki tudja........
Amúgy valakinél elérte már a mandátuma végét?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18041) #90933760 válasza seniman (#18040) üzenetére


#90933760
törölt tag

D6? ;]

Nekem holnap megjön elvileg a negyedik radim, aztán elkezdem összerakni.

(#18042) seniman válasza #90933760 (#18041) üzenetére


seniman
addikt

Csak poénnak szántad,vagy tényleg lesz/van ilyesmi? :D
De komolyra fordítva,3-4év alatt ez az iparág eszméletlen nagyot tud fejlődni,de gondolom ezzel mindenki tisztában van.

Nálunk a lakásban sincs annyi radiátor :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#18043) #90933760 válasza seniman (#18042) üzenetére


#90933760
törölt tag

Volt D4 anno, aztán D5. Ezért mondom, hogy D6 lesz utána. Vagy nem.

120-as single radikból van négy.

(#18044) ViZion válasza Pug (#18027) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is az van, szintén 5 V-ről üzemel, ahogy itt tanácsolták :R

Hiába a green HDD, gyakorlatilag idle az és a pumpa a leghangosabb. EK DCP 4.0 @5 V teljesítmény halkabban van-e esetleg? Van valami lista a pumpák hangjáról? Vagy burkoljam és kész?
Hangelnyelő ("tojástartós") szivacs van a gépemben, mivel lehet még halkítani? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18045) FID válasza Pista0001 (#18035) üzenetére


FID
őstag

Ja fent van ott az összes kép a versenyről :D Az is kemény volt hogy volt nálam egy reset gomb :DDD Kár, hogy powergombnak nem volt jó :O (Most nézem hogy oda nem is azt a linket akartam tenni)

Lesz pár cucc most a gépben:
Ek Ltx, kuplung csatik a tápon át :DDD

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#18046) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Nem tudjátok hol tudnék nagyol olcsón fc blokkot venni r9 290re? Ezt 32k+ pk kicsit sokkallom annak fenyébe,hogy fél év múlva már a felét se éri...

(#18047) Pug válasza Benyaking (#18046) üzenetére


Pug
veterán

Hát max használtan...

Újat 29K alatt nem fogsz találni.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#18048) Benyaking válasza Pug (#18047) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Adtam már fel egy hírdetést illetve folyamatosan nézem az aprót. Hol lehet 29k ért venni?

(#18049) Pug válasza Benyaking (#18048) üzenetére


Pug
veterán

Amikor én vettem Merlintől, ez még 29K volt. Most ahogy látom a legolcsóbb nála 31K.

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#18050) Benyaking válasza Pug (#18049) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Én is ezt néztem ki. Még várok egy kicsi hátha lesz aprón.. ha nem akkor jön az uj..
Hátlapt érdemes rá venni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.