Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Satyricon válasza bombibmw (#10495) üzenetére


Satyricon
addikt

Fogalmam sincs, h jár-e hozzá! Bár én nem tettem fel az enyémhez, mert tartottam tőle, hogy hozzáér az alaplapi tálcához. EK Supreme HF CU-m van, és van súlya a blokknak. De elbírja, muszáj neki! :DDD .

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10503) bombibmw válasza Goblin12 (#10502) üzenetére


bombibmw
veterán

Mekkora
Leköteleztél :R
Viszont az marhára nem tetszik,hogy nem jár hozzá backplate. :(((
Az alaplapi tálcát is ki kell majd vennem?

[ Szerkesztve ]

(#10504) ViZion válasza Goblin12 (#10496) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi, tudok németül, majd átolvasom. :R
Idő van, most Tody-blokk jön, illetve jönne, mert netbankon variáltak, regge be kell mennem utalni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10505) Goblin12 válasza bombibmw (#10503) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Ahoz a hűtőhöz nem jár de pl ehez igen.

Nem, az alaplap tálcát nem kell kiszedned. Az maradhat a házban, BÁR ha ki szedhető a házból akkor csak magadon könnyítesz, CSAK az alaplapot kell kifejtened a házból, a tálcának ehez semmi köze.

ViZion: Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#10506) Akcok94 válasza bombibmw (#10503) üzenetére


Akcok94
senior tag

nincs a házadnak egy lyuk az alaplapi tálcán? pl nekem van amin az alaplapi tálca kiszedhető, a legtöbb házon van.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10507) bombibmw válasza Akcok94 (#10506) üzenetére


bombibmw
veterán

De természetesen van szerelőnyílás,ha arra gondoltál.
Én a foglalatra gondoltam,csak nem jött a nyelvemre.
Léghűtésnél nem kérdeznék ilyen hülyeségeket,de ez víz. :)
Vagy mindegy ,felfogatás az felfogatás,azt kész?

(#10505) Goblin12 : Holnap akkor rákérdezek a backplate-re,aztán berendelem azt is,ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#10508) Akcok94 válasza bombibmw (#10507) üzenetére


Akcok94
senior tag

nekem van most hátlapom a hűtéshez, de most 3,5 csavar megy bele és amit adnak alapból a EK blokkhoz az 4 csavar, és a papíron sincs hátlap mi mutatja a szerelést.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10509) bombibmw válasza Akcok94 (#10508) üzenetére


bombibmw
veterán

Holnap majd meglátom,mit javall Tody.
Lehet változtatok a rendelésemen egy Phobya CPU-Cooler UC-2 LT - Black Editionra+backplate.
A már linkelt tesztben is elég szépen teljesít,konkrétan második és csak 2000.- pluszban.
Szerinted?

(#10510) Akcok94 válasza bombibmw (#10509) üzenetére


Akcok94
senior tag

nem nagyon értek hozzá, én is holnap rakom össze az első saját vízhűtésemet :D

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#10511) bombibmw válasza Akcok94 (#10510) üzenetére


bombibmw
veterán

:DDD :C

(#10512) #90933760


#90933760
törölt tag

Jól számolgatom, hogy a 140-es Mora3 elvisz kb. 1500W-ot néma kussban? Eszem a szívit...

(#10513) DigitXT válasza #90933760 (#10512) üzenetére


DigitXT
félisten

Biztos is... Csak kérdés, hogy milyen dT mellett, és mit jelent a néma kuss.:)

(#10514) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#10513) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudod aki a sarkkörön túl él... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10515) TaaT válasza #90933760 (#10512) üzenetére


TaaT
veterán

Érdemes teszteket nézegetni :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#10516) #90933760 válasza TaaT (#10515) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem nyissa meg, de lehet az én gépembe van a hiba.

Csak számolgattam a saját radimból, hogy az 5V-on elvisz 200W-ot. Akkor a Mora meg 6x akkora + 120 helyett 140-es.

Szóval akkor 4 darab 21 centis ventivel (ha egyáltalán van ekkora) mondjuk 4V-on ami eléggé halk mennyit visz el egy ilyen drágaság? És ha mindkét oldalon 12V-on?

(#10517) TaaT válasza #90933760 (#10516) üzenetére


TaaT
veterán

Ugyanaz a teszt másik oldalról, remélem így már műxik. [link]

A mi hány wattot mekkora zajjal visz el kérdésre az ilyen grafikon ad választ. [link]

Give them hell Ukraine!

(#10518) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#10401) üzenetére


Pista0001
addikt

HWlabs Black Ice GTS-ből létezik ;)

bombibmw: EK 115x true backplate-et javaslom, nagyon jó, és akkor is használható ha az alaplap és a tálca között nincs sok hely, ugyanis a procifoglalat gyári hátlap helyére kell szerelni.

(#10519) Goblin12 válasza TaaT (#10517) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Többi radira is van ilyen grafikonod? Ha igen tudnál még linkelni egy párat? :R

(#10520) bombibmw válasza Pista0001 (#10518) üzenetére


bombibmw
veterán

Erre gondoltam.
Akkor ki kell szedni a procifoglalatot mindenképpen.
Lehet Phobya lesz a blokk,ezt még ma reggel lebeszélem és ahhoz van backplate is helyben.

(#10521) Macka válasza #90933760 (#10512) üzenetére


Macka
veterán

Nekem a múlt heti melegben passzívan vitte az 1.2 v@4.400@3770K-t, 38 fokos max vízhő mellett, a legmelegebb mag 58 fok volt. 3 darab 14 cm-es Alpenföhn mellett (1.100 RPM) leesett a vízhő 31 fokra, a legmelegebb mag pedig 47 fok volt.

Most hogy hűvösebb lett, 33 fokos víz mellett 53 fok volt a legmelegebb mag, passzívan.

[ Szerkesztve ]

(#10522) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#10518) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ami egy kalap kaka...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10523) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#10522) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kösz. Igaz nekem nem az van, hanem ami ugyan azon az oldalon csatis.

Nekik van ez az X izé rendszerük? Ahol a radi élével is felezve van és úgy áramlik át a víz.
Az a Mora grafikon, szegény pára eléggé lefojtja a rendszert, még a hármas is ott van a legalján. Ellenállás powa. :DDD Majd a négyesbe már 10-esével lesznek a csövek. ;]

Amúgy a Phobya Nova az nem csak 2x engedi át magán a vizet ha jól látom, hanem 4x. Csak középen felesbe.

[ Szerkesztve ]

(#10524) gallus válasza #90933760 (#10512) üzenetére


gallus
aktív tag

Másfél kW-al be lehet fűteni egy szobát :Y
Lehet elviszi, de réz csövek kellenek, mert a szilikon leolvadna, mint Fukusimában a 2-es blokk.

(#10525) #90933760


#90933760
törölt tag

Mi van? Az ~40 fokos vizet fog produkálni továbbra is, csak épp egy 150W-os procit meg 250W-os karikból 4way CF-t fog elvinni.

Az 1500W-tal meg úgy fűtesz ahogy felhasználod. A villanykályha még 2000rel se fűt be normálisan, egy légkondival meg 600Wból nyarat csinálsz.

(#10526) Pista0001 válasza #90933760 (#10523) üzenetére


Pista0001
addikt

Állj! :)

Az X-flow a GTS-ből van, ez az amikor a két csati átlósan a radi két sarkán van. Amikor élével felezve van a radi az a GTX-eknél van (mármint azok mind olyanok :B ), azok viszont csak úgy vannak felezve, máshogy nem.

Zsömi: Azért nem olyan vacak az... :) Ja, meg van mentőötlet is. A vastagabb Alphacool és Phobya radikon van egy menet a másik oldalon, lehet az a kimenet a pumpa felé, a csatis oldalra meg két párhuzamosan kötött dologból a visszatérő ágat be lehet kötni, így átfolyós radit kapsz. :P

[ Szerkesztve ]

(#10527) mackosajt


mackosajt
addikt

Autó hűtőt ki rakott már be a rendszerbe?
Azt leszámítva, hogy qrva nagyok, hogy muzsikálna egy jó kis zsiguli hűtő?
Mert kimosni ki lehet, ráadásul azok még ha jó az információm, rézből vannak, a tartály szerepét is elláthatja, csak 2 szép csonkot kell beforrasztani a csöveknek, meg persze esztétikusan letakarítani. Nem?

Gondolkoztam régi skoda hűtőn is, csak annak nem kupakos a hűtője, csak egy légtelenítő csonkja van.

Ja és hogy miért ezen gondolkozom? mert ha jól szétnézek, asszem itthon van valamelyikből 1 db.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10528) bodva válasza mackosajt (#10527) üzenetére


bodva
aktív tag

Hogy ezért milyen oltást fogsz kapni :D

Amúgy nem lesz jó, mert már sokszor leírták:
-nem pc-s hőmérsékletekre van kitalálva
-zajosan lehet hűteni, mert nagy légnyomás kell (menetszél)
-csúnya

(#10529) ViZion válasza mackosajt (#10527) üzenetére


ViZion
félisten

Keresgéltem én is, mert VW hűtő, új lenne 7k-ért. Viszont az anyaga, a kialakítása a 80+ °C vízre és menetszélre ideális (Ahogy a kolléga is írta...), amit ellensúlyoz a jóval több víz némileg...
Hogy milyen a gyakorlatban? Volt PH!-n is pár ilyen konfig, tulajokat kellene kifaggatni. De inkább a split klíma beltéri hőcserélője lenne a jó, az közelebb van a PC-hez. Sajna nem jutok el a klímás csókához, pedig telefonon mondta, h van bontott neki :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10530) mackosajt válasza bodva (#10528) üzenetére


mackosajt
addikt

Állok elébe :)

Ha rézből van, szerintem van olyan jó, mint a mora, de máshol is láttam már, hogy alu hűtőt használ a rendszerben, és neki az is kellően hűt, venti nélkül.
Hatalmas a felülete ezeknek.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10531) GumisPeter válasza mackosajt (#10527) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Autóba pc-t raktak már néhányan, egy barátom erre céget is tervezett anno Carpc vagy mifene...:)
De esetleg javaslom, a zsiguliba áthelyezni a hardvereket, oda egy dupla hűtőt beépiteni és akkor már a kellő menetszél is meg lesz a kellő hűtéshez is.
Nagyobb tuningot csak autópályán javasolnék!!!

Esetleg még egy töltőlevegő visszahűtős rendszert is lehetne csinálni, egy óriás tölcsérrel a kocsi elejére, ez lehet akár egy harsona is, amin beáramolna a levegő a prociig, és azon megállás nélkűl távozna a meleg levegő....beépéteni lehetőleg menetiirányba, a gyorsabb légmozgásért....
:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10532) DigitXT válasza GumisPeter (#10531) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem is kell oda vízhűtés ,a lég is kiváló nagy sebességnél.:DDD

(#10533) GumisPeter válasza DigitXT (#10532) üzenetére


GumisPeter
senior tag

igen, az intercooleres megoldás csak levegős lenne, úgy értettem.:)
bár a tölcséres talán jobb, mint a sima szellős , erősebb is és látványosabb is...:)

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10534) mackosajt válasza GumisPeter (#10531) üzenetére


mackosajt
addikt

Nem opeles volt ez a haverod véletlen? Mert pár éve egy tag igen szorgosan irogatott opelforum.hu-n ilyen témában (CarPC).

Mellesleg attól még, hogy hülye ötlet, működhet a dolog.
Ha már ez a topik úgyis az egyedi vízhűtésekről szól inkább, a játékvizeket kinézik innen, akkor egy ilyen hűtés sokkal egyedibb, mint a sokadik mora radis. Pláne, ha működik is. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10535) GumisPeter válasza mackosajt (#10534) üzenetére


GumisPeter
senior tag

éppen ezen fáradozom én is...egy olyan hűtést terveztem, ami ha működik, márpedig miért ne működne, új fejezetet fog nyitni a számítógépes pihentagyuak világában.:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10536) bodva válasza mackosajt (#10534) üzenetére


bodva
aktív tag

Mi csak megpróbálunk arról lebeszélni, hogy felesleges dolgokba öld a pénzed :)
A többi a te dolgod :)

Mellesleg azért a MO-RA és egy autó hűtő nem egészen egy kaptafa ;)

(#10537) mackosajt válasza bodva (#10536) üzenetére


mackosajt
addikt

Én értem, hogy szerintetek ez őrültség. Én viszont ha találok itthon egy hűtőt, ami nem kerül pénzbe, miért ne próbálnám ki?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10538) TaaT válasza mackosajt (#10527) üzenetére


TaaT
veterán

Igen páran használtak már autó hűtőt ha jól emlékszem, a teljesítménnyel nem volt gond hiszen baromi nagyok, ellenben nem szépek. :)

bodva: ne keverd az autó fűtés radival :)

gallus: "de réz csövek kellenek, mert a szilikon leolvadna"

GumisPeter: "éppen ezen fáradozom én is...egy olyan hűtést terveztem, ami ha működik, márpedig miért ne működne, új fejezetet fog nyitni a számítógépes pihentagyuak világában."

Csak nehogy te is USB-s kólahűtőkből vásároljál be :D

Give them hell Ukraine!

(#10539) DigitXT válasza mackosajt (#10537) üzenetére


DigitXT
félisten

Miért lenne őrültség? Sokan megcsinálták már... Csak nem esztétikus,
és nem hatékony. Noha olcsóbb, mint a PC vízhűtéshez tervezett radik.

(#10540) mackosajt válasza TaaT (#10538) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha azért csinálom a vizet, hogy ne is vegyem észre a gépet, akkor az, hogy a sarokban mi van a gép mellett, az már nem zavar.
Azért őrültség, mert egyrészt ki kell ganézni a hűtőt, ugyanis ki tudja, mi van benne, másrészt a csatlakozás nem éppen szabványos 1/4, vagy 1/2 rajtuk.
Viszont melós, faragós, amit meg szeretek.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#10541) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#10539) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Valahol mindig beüt a kompromisszum... Tökéletes megoldás nincs.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10542) ViZion válasza TESCO-Zsömle (#10541) üzenetére


ViZion
félisten

Van tökéletes megoldás! Ha pl. a családba van szerverterem... vagy az Antarktiszon laksz... OK, ott kicsit lagol a multi :U esetleg ha a jövőből jöttél és a karórád egy kvantumPC... :DDD ...vagy folyóparton laksz, és átfolyós a hűtésed. Mondjuk sok szempontból ez a legkivitelezhetőbb. Csak találni kell a kimeneten valami hasznosat a víznek, hogy kvázi ne kerüljön plusszba. Pl. ha van fóliád, azt úgyis öntözöd. Akkor a műtrágya bekeverős rész elé a betáp ágba a PC-t beiktatni kb. a csövek árába kerül. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10543) Weareus válasza ViZion (#10542) üzenetére


Weareus
addikt

Fenét! :DDD
Családi ház, esőgyűjtő csatornarendszerrel, meg egy 3 köbméteres ciszternával. Aztán Grunfos szivattyú, blokk a karira meg a cpu-ra és annyi. Még radi se kell hozzá.
Esetleg ásott kút, ebből nyáron is jó hideg víz jön, igaz, az esővízzel ellentétben ez nem "desztvíz".

10544: Amit én írtam, az kivitelezhető és egyáltalán nem hülyeség!

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10544) TaaT


TaaT
veterán

Van ám fantáziátok :D

Give them hell Ukraine!

(#10545) GumisPeter válasza Weareus (#10543) üzenetére


GumisPeter
senior tag

esővíz lehet savas....akkor már kellene egy kémia labor is, semlegesíteni a savakat, lúgokat...:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#10546) TESCO-Zsömle válasza ViZion (#10542) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs tökéletes megoldás. Mindjárt úgy kezded, hogy ipari és/vagy geográfiai területre szűkítesz. Ez már önmagában hatalmas kompromisszum. :U Ezt követően a meghatározhatatlan hallucinogén hatni kezd és fantáziavilágba merülsz... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10547) Weareus válasza GumisPeter (#10545) üzenetére


Weareus
addikt

Az esővíz pH-ja nem igazán megy 6 alá, még akkor sem, ha savas. Régebben előfordult, amikor magas kéntartalmú szenet égettek, és ebből kénsavas esők estek, hogy e körül volt, pl. ettől a tűlevelű erdők is súlyosan károsodtak.
Az az elegy, amit én ma használok a rendszerben (deszt. víz + etanol) lényegesen alacsonyabb pH-jú egy átlagos hazai esővíznél. (A deszt. víznek általában 6 alatt van a pH-ja).

Következtetés: a hazai esővíz pH-beállítás nélkül is alkalmas lehet a pc vízhűtésébe.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10548) TaaT válasza Weareus (#10547) üzenetére


TaaT
veterán

"a hazai esővíz pH-beállítás nélkül is alkalmas lehet a pc vízhűtésébe."

Német ismerősék itt voltak látogatóba 2 vagy 3 éve, egy olcsónak nem mondható 3betűs autóval (ami telibe volt fóliázva átlátszó védőfóliával), lemostuk nekik mert szeretik ha tiszta, pár nap múlva megázott az autó álló helyzetben. Tudjátok milyen a kicsit poros autó amit megcsapkod egy kis eső, nem szép. Elhozták, lemostuk újra, és foltos maradt... ott maradt az esőcseppek nyoma, német ismerős meg csak pislogott hogy ez most mi? :U

Mindenki vonja le a tanulságot és azt öntsön a rendszerébe amit jónak lát :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#10549) Asbee válasza Weareus (#10547) üzenetére


Asbee
veterán

Ilyet inkább ne következtessünk.

(#10550) Weareus válasza TaaT (#10548) üzenetére


Weareus
addikt

Azaz, kb. nem mondtál semmit.

(#10549): Miért is?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.