Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) Parci válasza emvy (#29616) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

modernára gyúrok, akkor ezexerint a városmajori oltópont jó lesz :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29652) Parci válasza OPiiPO (#29633) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, sajnos csábító a janssennek ezen tulajdonsága, hogy utána mégis utazás-kompatibilis lennék :(, de közben meg jóval hatékonyabb volna azonos vektor helyett egy mrns (látom a hivatkozást, hogy az azonos vektor sem rossz annyira -- mellesleg pont az orosznál és pont az ad26-nál volt abból balhé dél-amerikában, hogy szaporodóképes volt a vektor, szóval...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29653) t72killer válasza BlackV (#29643) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a genetikai szelekció csak akkor működik, ha a fiatal korosztályokban is komoly kárt tesz, ez még long szintjén sem áll fenn, nemhogy mortalitásban.

#29650: már mindenki meghalt, április óta mindent letarolt a fehérrel jelólt pannon mutáns.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29654) BlackV válasza t72killer (#29653) üzenetére


BlackV
senior tag

Igen igazad van, közben én is rájöttem, hogy a szelekció soha nem fogja megoldani a kórházba kerülő de onnan mindig felépülő csoportot. Tehát a 10 év maszk az nem is 10 év, hanem örökkön örökké maszk, ha a kórháztúlterhelés a szempont.

[ Szerkesztve ]

(#29655) Kaba válasza radi8tor (#29645) üzenetére


Kaba
veterán

Papíralapút adnak a kormányhivatalban is.

(#29656) t72killer válasza BlackV (#29654) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

oltások. hálistennek feketehimlőssel se vagyunk tele.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29657) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Amerikában kezd visszanyalni a fagyi:

Mintha ismerné a vírus az oltáselleneseket, sorozatban őket gyilkolja meg

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29658) Coyot válasza Sir Pocok (#29657) üzenetére


Coyot
őstag

Mert ez ilyen intelligens vírus, biztos kikerüli a maszkosokat is :DDD

Má' nem

(#29659) mpo


mpo
veterán

A vírus terjedésében nincs lényeges különbség oltatlan és oltott között, mindkettő megfertőződhet és tovább is tudja adni.
A különbség majd a betegség lefolyásában lesz.
Ha a terjedést szeretnénk akadályozni, akkor csak a maszk és a távolságtartás áll rendelkezésre.
Úgy is meg lehet fektetni az EÜ-t, ha csak kórházi ellátásra szorul a beteg, nem kell hozzá az intenzívre vagy lélegeztetőgépre kerülni.
A normál betegellátás meg háttérbe szorul, a várólista meg csak nő.

Ha érted, akkor már elavult.

(#29660) Asbee válasza mpo (#29659) üzenetére


Asbee
veterán

És melyik olyan országban feküdt meg az eü az új hullámmal, ahol az oltások már elég jó szinten vannak ?

(#29661) mpo válasza Asbee (#29660) üzenetére


mpo
veterán

Ha a kérdést föltetted, akkor van interneted is.
De nem kell sokat keresni:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#29662) BlackV válasza Asbee (#29660) üzenetére


BlackV
senior tag

Brüsszel már exportálja vidékre a betegeket, Németországban is vannak bajok, Izraelben is sajnos. Az oltás jól véd, de a teljes elengedéshez nem elég jól. De még meg kell várni a tetőzést, hogy okosabbak lehessünk.

[ Szerkesztve ]

(#29663) Jablocskov válasza balojazz (#29647) üzenetére


Jablocskov
tag

Nehéz bizonyítani, mert a betegség kimenetele szempontjából ez csak egy tényező a sok közül. Másrészt emberkísérleteket kellene hozzá végezni. Az állatkísérletek, és a józan ész alapján minden bizonnyal van összefüggés.

Does Virus Dose or Load Predict How Sick You Get With COVID-19?

(#29664) mpo válasza BlackV (#29662) üzenetére


mpo
veterán

Gondolom az utolsó mondat irónia.
Nem lesznek okosabbak, legfeljebb megint kitalálnak valami jó kis mellébeszélést az alternatív valóságról, mint ahogy az eddigi sikeres védekezésről is ódákat zengenek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#29665) Asbee válasza mpo (#29661) üzenetére


Asbee
veterán

Eü-ről beszéltem nem csak intenzívről. :U Ráadásul ~52% átoltottság....

[ Szerkesztve ]

(#29666) BlackV válasza Jablocskov (#29663) üzenetére


BlackV
senior tag

Na mondjuk erről elvileg rendelkezésre állhatna óriási mennyiségű adat. Tudtommal a PCR tesztek a dózist is kimutatják. Csak össze kéne vetni ezeket a mintákat, hogy van e összefüggés a későbbi súlyos betegségek között. (Mondom ezt én, hogy ez ilyen egyszerű.)

(#29667) Tüzi válasza Asbee (#29665) üzenetére

Hát mondjuk amikor szemész _doktort_ állítanak be lélegeztetőt kezelni egy gyorstalpaló után...

A maszk pedig AZ ellen nem véééd, viszont nem mindegy, hogy 1millió vagy 50millió vírust sz-psz be a boltban miközben a jóisten is a hátadba lóg (és köhög!), mert annyi esze nincs a birkának, hogy ne álljon már bele a 3.14csámba... és mindegy egyes alkalommal ez van.
Ezért már csak este megyek boltba, zárás előtt. Akkor már alig vannak páran.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29668) Rolly válasza Chesterfield (#29611) üzenetére


Rolly
veterán

nem... most kerestem rá hogy elvileg ez jó lehet a vírus "ellen" ... lehet szerzünk be :)

#29620balojazz:
nem feltétlenül a kézmosásra gondoltam hanem, hogy legalább a kéz fertőtlenítő alkoholos cuccot használják az emberek...

(#29669) Asbee válasza Tüzi (#29667) üzenetére


Asbee
veterán

Most ez hogy jön ide?

(#29670) mpo válasza Asbee (#29665) üzenetére


mpo
veterán

Ha az intenzív dugig van, akkor a többi osztály sem lehet üres, mert a betegek kis hányada kerül az intenzívre.

Ha érted, akkor már elavult.

(#29671) BlackV válasza mpo (#29664) üzenetére


BlackV
senior tag

Nem irónia volt. Sokszor, sokféleképpen fürödtem már be jósolgatásokkal. Ez a járvány még nem volt kirpóbálva élesben ~60%-os átoltottsággal, ha pedig kivonjuk a nem oltható 12 év alattiakat, (akik nem felelnek a kórházi túlterhelésekért), akkor még magasabb az átoltottság. Ha hozzátesszük azokat a nem oltottakat, akik elkapták, akkor még magasabb.
Hatalmas ellenpont viszont, hogy lazulnak a korlátozások mindenhol, érthető módon.
De igen nagyon úgy néz ki, hogy lesznek bajok sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#29672) Tüzi válasza Asbee (#29669) üzenetére

Az eü-ről beszéltél, és arról, hogy miként tudja az oltotással jól álló országokban megdönteni a rendszert a covid
A szemész, az urulógus, és a kardiológus is az eü része...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29673) t72killer válasza Tüzi (#29667) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

estére tele van a bolt levegője és az összefogdosott áruk vírussal. :))

#29671: a magyar EÜ járvány nélkül is folyamatosan összeomlóban van.

#29672: fogorvos, aki hónapokig nem fogad és kihull a fogad?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29674) BlackV válasza t72killer (#29673) üzenetére


BlackV
senior tag

Igen ezt már korábban is mondtam anyunak, hogy reggel menjen vásárolni, egyrészt kevesebben vannak, másrészt lehull a vírus a fődre écaka. Aztán lehet veretes baromság. :DDD

(#29675) Tüzi válasza t72killer (#29673) üzenetére

Légcsere megy. Mondjuk az más kérdés, hogy a szűrőket és a kondenzvíz-elvezetőt cserélik/pucolják-e, mert azért egy jó kis legionáriustól/pontiactól jobban fosok mint a covid-tól. Aztán lehet, hogy fordítva kellene :D
Szájon át meg szerintem nem fertőz ez a fos, mert a nyál már eleve ellensége a lipidburkának.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29676) Asbee válasza Tüzi (#29672) üzenetére


Asbee
veterán

Egy szót sem ejtettem arról, hogy miként….. Azt kérdeztem melyik az az ország, ahol jól állnak oltásokkal 60+%és bedőlt az eü az új hullámmal. Értelmezzük már az elhangzottakat…..

(#29677) Tüzi válasza Asbee (#29676) üzenetére

Én tudom értelmezni, azért írtam amit.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29678) t72killer válasza Tüzi (#29675) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahol a légiós megtapad, ott a covid is, az meg kizárt, hogy egy random boltocska légkondi-szűrőit naponta (többször!) pucolják. Ha ablak van (nem jellemző, pláne nagyobb helyeken), akkor van esély. Ha jön egy komolyabb bacis mumus multirezi kivitelben, akkor a bevásárlóközpontok-munkahelyek fogják kiirtani a civilizált világot.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29679) Hieronymus válasza t72killer (#29678) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ne csináld már.
A légiós egy baktérium ami még a melegvízben is képes szaporodni.
A vírus, ha megtapad a légkondiban nem szaporodik, de legalább nem is fertőz, a letapadás okán.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29680) emvy válasza t72killer (#29678) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ahol a légiós megtapad, ott a covid is

wtf

while (!sleep) sheep++;

(#29681) t72killer válasza Hieronymus (#29679) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#29680: Nemigazán értek a légkondik lelkivilágához (nem szedtem még szét egyet sem :D) - de ha kondenzálódik benne valamennyi nedvesség, azt nem hajlamos aeroszolként befújni, így teríteni amit beszívott korábban? Ok, természetesen szaporodni nem fog (hacsak nem fejlődik belőle olyan variáns, ami a legionellában is megél, nem is rossz 5let, szólok a supportért-fejlesztésért felelős csapatnak Vuhanban )

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29682) mpo válasza Asbee (#29676) üzenetére


mpo
veterán

USA államok oltottsága
[link]
USA kórházi kapacitáskövető
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#29683) Hieronymus válasza t72killer (#29681) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Igen, a légkondin átmehet a vírus. De nem növeli a terem vírusterheltségét, csak annyit adhat ki magából, amennyit beszív. Illetve némileg kevesebbet. Ami letapad egy nedves helyre, az ott marad.

A baktériumok számára keltetőgép lehet a klíma. Ezért nem szerencsés összemosni a két kórokozó csoportot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29684) t72killer válasza Hieronymus (#29683) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazad van, összemosni nem kell. Annyi fordulhat még elő, hogy szép egyenletesen teríti a vírusmennyiséget, így darabra lehet kevesebb, de minden a helységben tartózkodóhoz eljut.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29685) Nowhereman válasza t72killer (#29684) üzenetére


Nowhereman
őstag

El is jut tapasztalatok alapján. Az a német húsipari üzem ripsz-ropsz 600 fertőzöttel dereng?
(még valamikor az első hullám után volt közvetlen)

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#29686) t72killer válasza Nowhereman (#29685) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaja, rémlik. USA+UK is produkált ilyeneket.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29687) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Kérdésem, ha regisztrálok oltásra és majd hívnak hogy mehetek, akkor én dönthetem el, hogy milyet szeretnék, vagy ami épp akad?
Természetesen regisztráció előtt felhívom majd a háziorvosomat is.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#29688) kolopele válasza vacs (#29687) üzenetére


kolopele
nagyúr

Próbáld a háziorvosodat először, én regisztráció nélkül kaptam a két Modernát nála.

(#29689) Vesa válasza andor80 (#29593) üzenetére


Vesa
veterán

Csak kb, negyvenszer írtuk le, hogy a maszk -amnellett, hogy véd is-, jelentősen csökkenti a vírus titer számot, ami már közvetlen kapcsolatban állhat a betegség esetleges súlyos lefolyásával. Vagyis, oltottként sem mindegy, hogy mennyi vírust eszel meg, mivel minél nagyobb a terhelés, annál nagyobb az esély az áttöréses fertőzésre és az oltás ellenére a súlyosabb lefolyásra. Minden épeszű és mértékadó szakmai ajánlás szerint fontos a maszk, különösen zárt térben! Hogy orbán mit vizionál teljes tudományos analfabétaként, az itt nem számít.

A tudomány a valóság költészete!

(#29690) mpo válasza vacs (#29687) üzenetére


mpo
veterán

Miután az ismerősömet regisztráltam (kb. július vége), akkor pár nap múlva lehetett vakcinát is választani az időpontfoglaláskor. Az oltóponton adják a 2.-ra az időpontot.
A 3. oltásnál nincs vakcinaválasztás.

Ha érted, akkor már elavult.

(#29691) Kaba válasza vacs (#29687) üzenetére


Kaba
veterán

Amennyiben első oltásra regisztrálsz,akkor nem értesítenek.Kb.2-3 nappal később foglalhatsz majd időpontot oltásra és olyan vakcinát választhatsz amilyet csak szeretnél.
Amennyiben a harmadik oltás lenne,akkor is foglalhatsz időpontot,de a vakcinát csak helyben választhatod ki.(abból ami éppen van).

[ Szerkesztve ]

(#29692) BlackV válasza Hieronymus (#29683) üzenetére


BlackV
senior tag

+1

Szerintem a legnagyobb probléma a légkondival az a légkeverés zárt ablakok mellett. Egyszerűen szétkeveri a vírust a helyiségben és így messzebbre eljut, mint kellene neki.

(#29693) kolopele válasza mpo (#29690) üzenetére


kolopele
nagyúr

"A 3. oltásnál nincs vakcinaválasztás"
Mindenkinek nincs is ;]

(#29694) mpo válasza kolopele (#29693) üzenetére


mpo
veterán

A weboldalra gondoltam. :)
A 2 Pfizer után: "Akkor maradunk ennél, nem kockázatunk" - mondta a doktornő.

Ha érted, akkor már elavult.

(#29695) kolopele válasza mpo (#29694) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tudom :)
Nekem a 2. Moderna óta 3 hónap telt el, így még nem adatom be, de ha itt lesz az ideje megint az lesz. Egyelőre úgy néz ki a Moderna a leghatásosabb a delta ellen, még a Pfizert is jelentősen megelőzi, pedig a technológia ugyanaz, csak kisebb módosítások vannak közöttük.

[ Szerkesztve ]

(#29696) mpo válasza Kaba (#29691) üzenetére


mpo
veterán

Kb.2-3 nappal később foglalhatsz majd időpontot oltásra és olyan vakcinát választhatsz amilyet csak szeretnél.
Lehet, hogy így van, de radi8tor-nak nem tökéletesen sikerült elsőre (Siófokra kellett volna menni).

Ha érted, akkor már elavult.

(#29697) Kaba válasza mpo (#29696) üzenetére


Kaba
veterán

Végül is olyat választott amilyet szeretett volna.

(#29698) radi8tor válasza mpo (#29696) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, hivatalos utat követve fórumos segítség nélkül eszembe nem jutott volna az oltópontra bemenni behívó nélkül. :D

⭐ Stella

(#29699) mpo válasza Vesa (#29689) üzenetére


mpo
veterán

Annak a megértéséhez, amit leírtál, nem kell tudósnak vagy e területen szakembernek lenni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#29700) mpo válasza radi8tor (#29698) üzenetére


mpo
veterán

Az időpontfoglalásra utaltam, hogy az időpont, a helyszín, a vakcina az nem mindig jön össze, valamelyik nem megfelelő.
vacs kérdésére válaszoltam, hogy nem minden tökéletes.
A 3.-nál még hozzájön az oltóorvossal az egyezkedés.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.