Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) Parci válasza Ringman (#29947) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

belátható időn belül nem lesz herd immunity, az tényleg maximum akkor alakulhatna ki, amikorra az egész világ immunizálódott és lelassul a mutációs folyamat. az egyenlőtlenségek miatt viszont ez még évek.

látnok laca ;] a másik topikból teljesen validan lőtte be az 2025-öt egyébként, lehet savazni a barátomat :), van is miért ;], de bemondta az elején, én meg azt mondtam, hogy az oltási kampány után túl leszünk rajta. nem leszünk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29952) Parci válasza PuMbA (#29949) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanitt mélyrétegű, humuszban gazdag, jó talajú, patakparti, nem túl meredek, legalább 1500 m2-es telek kerestetik az ország nyugati határvidékén :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29953) Sir Pocok válasza Ringman (#29947) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Az megbukott, két napja linkeltem az oxfordiak tanulmányát. A Delta esetében sem lehet már elérni.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29954) Drizzt válasza Parci (#29951) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A tudomanyos konszenzus mostmar arra hajlik, hogy herd immunity delta ellen lehetetlen. Ujra, meg ujra el fogjak kapni az emberek(, vagy valamelyik ot kiszorito varianst). Bar a sulyos lefolyastol egyre jobb lesz kozben a vedelmuk.

I am having fun staying poor.

(#29955) Ezekiell válasza Parci (#29951) üzenetére


Ezekiell
veterán

vak tyúk is talál szeget... ;)

a gond az, hogy mi csak a meglevő adatokból és tényekből tudunk következtetni és extrapolálni - és hát ennek nyilván van határa. Persze ha a popsinkból húznánk elő dolgokat, úgy könnyebb lenne jósolni akármit :D

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#29956) Z.É.T. válasza Parci (#29951) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Csak azért ide és nem a lazába, mert tudtommal azt nem olvasod...

Az a 2025, az egy kerek szám ( :D ) konteózabálóéknál és onnan jön, hogy néhányan megfejtették, addig tartanak a választások a főbb hatalmi pozícióban lévő országokban. (mán' ez is marhaság, de oké, fejenállva lehet így is látni)

Mivel az egyik feleséged (sic!) meteós, ismered az időintervallumban távolodó bizonytalansági faktort, itt is az van egyelőre.
Nagyjából mind azt saccoltuk - akik igyekeztek tudományos alapon közelíteni a járványhoz - hogy minél kevésbé fogjuk meg a terjedést, annál nagyobb eséllyel (és hosszabban) fog elhúzódni a járvány. Semmi rendkívüli nem történik, illetve pont ez.
A kérdés inkább az, hogy a vakcina + gyógyszer és drift + shift versenyben mikor szerez valamelyik körhátrányt.

Éppen ma hajnalban dumáltunk erről barátokkal, hogy a C.1.2 simán lehet egy olyan variáns (ha dominánssá válik), ami 2022-ben ismét bezárkóztat kicsit, meg ismét odaver sok ágazatnak, de ez még mindig nem olyasmi, ami a többség hozzáállását megváltoztatná.
Az majd - rossz esetben - egy vuhani => ember => állat => ember, vagy egy MERS + SCOV2 szerelemgyerek lenne.

És akkor jelentős kérdések a gondolathányás végére:
Legyűri a tudomány + természetes immunizálás a következő 1-2 évben a pandémiát és endémiává szelidül, vagy ha nem, akkor melyik lesz esélyesebb/előbb:
- fosztogatós-pógárháborús izék a korlátozások és éhínségek hatására
- háború(k) a nemzetek között
- VH, ami a segít hosszú időre eldönteni, hogy a sakk, vagy a go (nyugat vs kelet) fog dominálni a következő időszakban.

Végkövetkeztetésem:
Paradox módon ahogy közeledünk a konteótippes 2025-höz, úgy lesz egyre valószínűtlenebb a 2025-ös "terv" bevégződése.

"minél többet iszom, annál jobban remeg a kezem; minél jobban remeg a kezem, annál többet kilötykölök; minél többet kilötykölök, annál kevesebbet iszom. Tehát, minél többet iszom, annál kevesebbet iszom!"

Bocs a felülszínes okoskodásért :)

[ Szerkesztve ]

(#29957) Z.É.T. válasza Parci (#29952) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A patakpartot engedd el szerintem, ha a támfal után nem akarsz szabályellenes védművet építeni a következő évtizedekben ;]

Legyen inkább jó mély kút, mindjárt kettő, az egyikbe ne legyen víz, legyen inkább vízzáró, legyen a falában elég ólom, ha az oda dobált zombihad még sugárzóan vidám is lenne :DDD

(#29958) Ringman válasza Z.É.T. (#29950) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz. minél távolabb van a 2 variáns, annál valószínűbb a fertőzés. [link]

Vaccines made of Wuhan Strain (2019-20) antigens cross-neutralize Delta & protect from disease in 2021 because Delta antigen is close to Wuhan Strain antigen Beta variant is farthest from Wuhan Strain. But Beta is not so prevalent
ha a beta irányában mutálódik tovább egy olyan variáns, ami dominánssá válik, az nagyon rossz hír.

---
szerk:

[link]
The importance of rapid, cross-reactive immunity for prior Covid and vaccine effect "Our results highlight the functional contribution of pre-existing spike-cross-reactive T cells in SARS-CoV-2 infection and vaccination"

study linkje

[ Szerkesztve ]

(#29959) OPiiPO válasza Z.É.T. (#29956) üzenetére


OPiiPO
addikt

( mostmár tudom miért is nem olvasom a lazát, ettől agyfaszt kapnék napok alatt )

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29960) Z.É.T. válasza Ringman (#29958) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Igen, igen, ez nem is kérdés, de akkor konkrétabb leszek:
Vajon az újrafertőződések esetén kizárólag a variánsok ütnek lyukat a természetes immunitáson, vagy az időtényező is?
Máshogyan: minden egyebet kizárva, látszik-e már, hogy a fertőződés által szerzett immunitás is határozottan gyengül az időtáv arányában, vagy "csak" a variánsok okozzák az áttöréseket jelenleg?
(tudom, nem lehet kizárni az aktuális egészségi állapotot, vagy az első fertőzés után beállt romlást, stb. De remélem érted, mire keresem a választ :B tankos kolléga után szabadon: például triple shot vakcina + éles scov2 mennyire lehet oké rövidíteni a pandémián, illetve mennyire érdemes óvatosnak lenni az átesetteknek kizárólag időtávban és nem variánsokban gondolkodva...)

(#29961) Ringman


Ringman
nagyúr

Resurgence of SARS-CoV-2 Infection in a Highly Vaccinated Health System Workforce

The dramatic change in vaccine effectiveness from June to July is likely to be due to both the emergence of the delta variant and waning immunity over time, compounded by the end of masking requirements in California and the resulting greater risk of exposure in the community. Our findings underline the importance of rapidly reinstating nonpharmaceutical interventions, such as indoor masking and intensive testing strategies, in addition to continued efforts to increase vaccinations, as strategies to prevent avoidable illness and deaths and to avoid mass disruptions to society during the spread of this formidable variant. Furthermore, if our findings on waning immunity are verified in other settings, booster doses may be indicated.

meanwhile in hungary: :U

(#29962) emvy


emvy
nagyúr

Na, Janssen vállban. Vicces, h minden papíromat otthon hagytam, de senki nem kért semmit :)

while (!sleep) sheep++;

(#29963) Kaba válasza emvy (#29962) üzenetére


Kaba
veterán

Igazolványt azt nem kérnek,de a hozzájáruló nyilatkozat és az oltási lap az kell,ezeken szerepelnek az adataid(elvileg küldhetnél magad helyett egy hasonló korú azonos nemű személyt is :) )

[ Szerkesztve ]

(#29964) Ringman válasza Z.É.T. (#29960) üzenetére


Ringman
nagyúr

Máshogyan: minden egyebet kizárva, látszik-e már, hogy a fertőződés által szerzett immunitás is határozottan gyengül az időtáv arányában, vagy "csak" a variánsok okozzák az áttöréseket jelenleg

az antitestszám az csökken, szóval valamennyire biztosan gyengül, de hogy mennyire az kérdéses, ill. ami még elég bizonytalan, hogy ebben az esetben a T-sejtes védelem mennyit számít.

(#29965) Z.É.T. válasza Ringman (#29964) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Így van, na a "kérdéses", meg a "bizonytalan" az, ami foglalkoztat. :K :R

(#29966) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Napi új fertőzöttek száma: 262 (az előző napi adatokhoz képest + 68)
Napi új halálos áldozatok száma: 1 (az előző napi adatokhoz képest nincs változás)
Kórházi ellátást igénylők száma: 138 (az előző napi adatokhoz képest + 6)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 16 (az előző napi adatokhoz képest + 3)
Napi mintavételek száma: nem frissültek még az adatok (az előző napi adatokhoz képest ?)
Az első dózissal oltottak száma: 5 781 121 (az előző napi adatokhoz képest + 9 111)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 510 678 (az előző napi adatokhoz képest + 1 548)

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29967) Drizzt válasza Sir Pocok (#29966) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Most a heti valtozas 45%. Elegge jol latszik mostmar a gyorsulasa a terjedesnek. Ide veled, regi maszkunk! :))
Persze biztos vagyok benne megint mindenki nagyon meg lesz majd lepve, mint tavaly, holott sok szempontbol ugyanaz tortenik. Van par pozitiv, meg par negativ valtozas azota. Akinek mar megvolt a 4 honap a masodik dozis ota, kb. most lehet az idealis pontja a harmadik beadasanak. A kormanynak meg lassan kellene mutatnia valami realis lepest arra, hogy ha esetlegesen szukseg lesz majd 4. korre, az honnan lesz meg.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#29968) mpo válasza OPiiPO (#29959) üzenetére


mpo
veterán

Én sem olvasom, de az ilyen napi hír, amit Dare2Live megosztott kiakasztott.
Nincs adat a középkori analfabetizmus mértékéről, akkor még érthető lett volna, de 2021-ben a sok mindenért felelős doktor végzettségű miniszter (kultúra, egészségügy, szociális ügyek, köznevelés, sport ), ha ilyet jutalmaz, akkor az rosszabb, mint a középkor.
Olvasd végig.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#29969) proci985 válasza Sir Pocok (#29966) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez szep meg jo, de sok ertelme nincsen am magaban.

plot formajaban lehet kovetkeztetest levonni. ahogy nezem nyugalom van

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29970) Rage47 válasza Drizzt (#29967) üzenetére


Rage47
veterán

időben el kell készíttetnem az útlevelem a romániai út előtt, úgy érzem :S

(#29971) Sir Pocok válasza proci985 (#29969) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Elindult a 4. hullám és visszatértem a régi tradícióhoz, osztom a napi adatokat. ;]

Ennyi.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29972) PuMbA válasza Parci (#29952) üzenetére


PuMbA
titán

:DDD Azért ha oltatjuk magunkat fél évente, nem lesz gond szerintem. A baj inkább az egészségügy terhelésével és az oltatlanokkal lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29973) mpo válasza Drizzt (#29967) üzenetére


mpo
veterán

Növekedési faktor: az elmúlt hét nap és az azt megelőző hét nap közötti változás százalékban
Országosan 76%.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#29974) Tigerclaw válasza Drizzt (#29954) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, a jelenlegi eroforrasokkal, technikaval lehetetlennek tunik. Nincs eleg elerheto vakcina, nem tettek kotelezove, sokak nem olthatoak. Mire elernenk a megfelelo szintet, mar 5 varianssal arreb vagyunk amire tobb honap kifejleszteni a hatasos vakcinakat, amiket szinten nem tudun idoben legyartani tobbmilliardos tetelben.

Amit tehetunk az az, hogy nagy mertekben, gyorsitott tempoban megnoveljuk a vakcinagyarak szamat es az ENSZ szerzodest kot valamelyik gyogyszergyarral hogy fejlesszen ki neki egy sajat hatekony vakcinat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29975) proci985 válasza Sir Pocok (#29971) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, ez magaban szep, de ezt az infot a nepegeszsegugyi szervnek kene kiraknia :DDD, lehetoleg emberi fogyaszthato formaban. plusz a napi adat nem erdekes magaban mivel nem minden nap van adat, a hetnapos mozgoatlag jobb iranyszam.

[link] sved adatok, itt mar latszik, hogy igazolt fertozottek szamaban elhagytuk az elso hullamot, igaz akkor meg boven nem volt ilyen szeleskoru teszteles.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29976) Tigerclaw válasza Ringman (#29958) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vegul is lehet tobb olyan mutacio, ami nem rontja a vakcinak hatekonysagat, ha azok a virus achilles sarkat celozzak. A tuskefeherje idealis celpont es ha a mutaciok mashova esnek, akkor valoszinuleg nem no a fertozes merteke. A lefolyasa lehet mas a vedtelenek koreben, de ahogy remlik a legtobb negativ tunetet nem onmagaban a virus mukodese, hanem az immunrendszer reakcioja okozta.

Szoval nem csak a mutaciok szama, hanem helye is fontos, ezert sem feltetlenul problemas a par napja emlegetett uj varians, ami sokkal tobb helyen mutalodott.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29977) mozso


mozso
senior tag

Ha heti 40%-os növekedéssel számolunk 2021. október végéig, akkor nagyon hasonló napi átlagunk lesz, mint 2020. október végén. (Amikor is a mi sulink elesett az 1. covid fertőzési lánc kialakilásával.)

Nem tudom mennyire reális több héten át tartó, heti 40%-os növekedés. Lehet ez túlzó és túl óvatos is, sok mindentől függ.

(#29978) Tüzi válasza Drizzt (#29967) üzenetére

Naaa... nem lesz itt maszk. Esetleg majd akkor elkezdenek gondolkodni rajta amikor megint felmegyünk napi 100 halott fölé.
Hihetetlen amúgy, hogy nem bírnak két héttel előre gondolkodni... már most el kellene kezdeni mondani, hogy maszk, legkésőbb szeptember végétől pedig büntetni a nem-használatot. Minimum a tömegközlekedésre, megállóhelyekre, és boltokba, meg általában oda ahol sokan összetömörülnek.
Ha a japán/koreai fel tudja venni és nem zavarja, akkor az Istheny Nemzethy Szuperhy-nép tagjainak sem...

De persze jövőre választás...

#29976
Jaja, és vissza is kanyarodunk az gyulladásos citokinek, leginkább az IL-6-hoz, és annak a blokkolásához... [link]
Szerencsére elég sokat voltam napon nyáron, ha jövő héten szabad leszek elmegyek egy fizetős mérésre, kiváncsi vagyok a szintre. Aztán betankolok ccf-ből a télre.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29979) Tigerclaw válasza PuMbA (#29972) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az oltatlanok, pontosabban a semmi modon nem vedettek szama folyamatosan csokkenni fog, mert meg par hullam es mindegyik talalkozik majd a virussal, foleg hogy pont ok azok akiknek a tobbsege maszkot hordana onkent. A bunkeres prepper illetve vadonban elo nomad meg eleg keves van erre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29980) t72killer válasza bigdady (#29941) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kéne azért nézni pár antitest-szintet - deltának megfelelő emelt határértékekkel. A márciusban 3hetes miniközzel rohamSpájzerezett pedagógusok körében lenne sztem meglepi.

#29943: hudemeglepődtem...

#29944: Waxxer-propaganda, a deltát egy oltott pedagógus pontosan ugyanígy át tudja adni. Az amcsik nem kis része jó régen és jó rövid oltásköztel kapta a nedűt. Lásd ugye #29961....

#29946: Így van, lépéselőnyben van, már rég új vakcinagenrációkat kellett volna tolni. A kolumbiai és ez esélyesek a jövő évi mixhez.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29981) mpo válasza mozso (#29977) üzenetére


mpo
veterán

Ahogy írták, két hónapos csúszással követjük őket.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#29982) Ringman válasza t72killer (#29980) üzenetére


Ringman
nagyúr

lehet rugózni a 3 hetes intervallumon, de ha egy dózis kb. semmit nem ér már, akkor most kontraproduktív széthúzni az oltási szünetet, egyszerűen kell a 3. dózis 5-6 hónap után, szóval jelenleg a pfizert 3 dózisosként kell kezelni.

ez már az elején tudott volt szerintem (a hozzáértőknek, nem pl. nekem :) ) , csak nem reklámozták.

[ Szerkesztve ]

(#29983) Ringman válasza t72killer (#29980) üzenetére


Ringman
nagyúr

deltát egy oltott pedagógus pontosan ugyanígy át tudja adni

nem így van: [link]

To our knowledge, we provide the first data characterizing impact of vaccination on virologic kinetics by the B.1.617.2 variant. While initial Ct values were similar; the effect of vaccination with a more rapid decline in viral load (and hence shorter duration of viral shedding)

átadhatja, de nem ugyanúgy

(#29984) mozso válasza mpo (#29981) üzenetére


mozso
senior tag

Akkor viszont már 2021. október első hetében ott leszünk, mint 2020. október legvégén.

Izrael is nagyon nehezen, 2 hónap alatt tudta csak a delta növekedését leszorítani 1.3 alá.

Me meg nyomtak egy valaha legtöbb covidos (napi 16 ezer pozitív) adatot, nem semmi. Előző hullámokban a rekordjuk 11 ezer volt.

(#29985) fatal`


fatal`
titán

Nem néznek ki jól a számok. :( Jövőhéten utaznék két napra (belföld), egyelőre nem tudom eldönteni mi legyen.

(#29986) t72killer válasza Ringman (#29983) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Zárt osztályteremről beszélünk maszk nélküli alanyokkal, ahol a fogadó fél (gyerekek) oltatlanok. SzVSz az "oltatlan terjesztő" kibocsátásának tizede is elég lesz ilyen körülmények között, szval a végeredmény igen-igen hasonló lenne. Így tálalva a hírt azt próbálja az emberekkel elhitetni, hogy a tavaszi oltásaikkal ők szupermanek, csak a sötétgonoszkonteós antiwaxxerek miatt terjed a covid. Ez öngól, mert nem igaz és mivel nem igaz utóbbiak fel fogják használni.

#29982: Ez van, lehet szépen leszokni a márciusban 2 adagot kapott "fully vaccinated"-nek nevezéséről, mert lehet az én egy szem oltásom többet fog érni 2hét múlva, plecsni nélkül. Mindíg is mondtam, hogy egyedül a releváns antitest-próba alapján szabadna bármilyen előjogot/címet kiadni.
Fentebb és a komolyba linkeltem az imprintingről, hogy esélyes, h valós gáz van: ezesetben viszont lehet nem szerencsés 3 oltásnyi doronggal beleverni az immunrendszer fejébe az elavult Vuhani struktúrákat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29987) attiati válasza Ringman (#29964) üzenetére


attiati
veterán

A T-sejtes immunitás téma miért esett kútba ilyen könnyen?
A wuhani ellen nyújtana hosszútávú védelmet az oltás?

Nagyon laikusan kérdezem:
Az oltás véd minden variáns ellen, nem kell updatelni a variánsok ellen. Ez esetben miért nem alakul ki 6 hónapnál hosszabb immunitás a variánsok ellen is?

(#29989) Tüzi válasza attiati (#29987) üzenetére

Én nem értek hozzá, de mondjuk (a legismertebb példa) influenza ellen sem alakul ki tartós védettség.
Néhány betegség ellen kialakul, de a legtöbbel szemben nem.
Evolúció beli okai vannak szerintem, mert ha lenne olyan faj ami minden ellen (is) immunis, akkor az nem lenne jó a többiek szempontjából. Pont ezért nincs olyan betegség sem ami mindent meg tud fertőzni. Ki van ez a rendszer találva.
De nézd a jó oldalát, a röfik szempontjából az afrikai sertéspestis sokkal szarabb következményekkel jár mint a mi szemszögünkből a covid.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29990) OPiiPO válasza mpo (#29968) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi már olvastam, a véleményem nem írom le mert hosszú időre kiszürkülnék . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29991) OPiiPO válasza Sir Pocok (#29971) üzenetére


OPiiPO
addikt

nekem ez jó, köszi, legalább itt megtalálom mindig reggelente

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#29992) BlackV válasza t72killer (#29986) üzenetére


BlackV
senior tag

Én nem félek az imprintingtől sem az ade-től. Sőt gondolkodom, hogy minél jobban "beleverjem az immunrendszerem fejébe" a sars vírust úgy általában, egy 3. sinoval, hogy még tovább növeljem a memória B-sejtek számát, melyek nem csak az S, hanem E, M, N stb fehérjékről készülnek, így szélesebb spektrumú lehet a jövőben az antigén felismerés, ez jól jöhet mutációknál.
Akkora hülyeség lenne?

[ Szerkesztve ]

(#29993) mpo


mpo
veterán

Valaki itt pár napja erre lett volna kíváncsi.

Minden eddiginél részletesebb adatokat tudtunk meg arról, hogy a beoltottakat milyen arányban támadta meg a koronavírus Magyarországon.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#29994) emvy válasza mpo (#29993) üzenetére


emvy
nagyúr

Ejha! Ez nagyon erdekes.

Vektorvakcinak FTW?

TL;DR: az itthoni reszletes adatok szerint 1) minden vakcina nagyon hatekony 2) a vektorvakcinak a legjobbak 3) a Sino 60 ev alatt olyan szamokat hoz, mint a Pfizer

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#29995) Tüzi válasza BlackV (#29992) üzenetére

[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29996) Kaba válasza emvy (#29994) üzenetére


Kaba
veterán

Ez várható volt a létesítendő vakcinagyár miatt(Sinofarm,Szputnyik).

(#29997) Ringman válasza emvy (#29994) üzenetére


Ringman
nagyúr

j&j-t adtak már akkor, amikor járvány volt?

(#29998) t72killer válasza #20749568 (#29988) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Azért a cirkusznak is van határa." <<- :DD :DDD :DD

#29992: kevés érdemi mérés van még a témában, de pl a dengue-nál és az influenzánál létezik. Egerekben már tudták produkálni az imprinting/oas jelenséget delta-vuhani viszonylatban. Sinot tuti hanyagonám az alu adjváns miatt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29999) Parci válasza emvy (#29994) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi az észrevétel? ahogy nézem:
- megbetegedésre nagyobb az esélyed 2 vektoros után
- halálra "zérósemmi"

szerk.: jaa, hogy pont úgy érted, hogy kifingás ellen remek?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30000) emvy válasza Ringman (#29997) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, de azt irja is a cikk, h a J&J szamok nem igazan relevansak.

Nekem ebbol egyebkent az jon le, hogy mindenki, aki kapott ket oltast, nyugodjon le a picsaba :DDD

Meg az is, hogy valami van itt, amit meg nem ertunk az antitestekkel kapcsolatban. Ha 60 ev folott nem termelodik antitest a Sinosok harmadanal, de kozben az 500e ketszer oltottbol 136-an kerulnek korhazba, az azert nem ijeszto.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.