Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) natë válasza Parci (#29439) üzenetére


natë
nagyúr

Jogos, bár ez a Rettegők Topikja (tőlük az elnevezés)

[ Szerkesztve ]

(#29452) mpo válasza Lauda (#29448) üzenetére


mpo
veterán

Írtam az enyémről többször is.
[link]
Múlt szerdán volt a 3., semmi különös.

Ha érted, akkor már elavult.

(#29453) Gothmog válasza Ringman (#29428) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Igen, ez volt az a cikk, amire emlékeztem. (Csak ezek szerint a hivatkozó fórumtárs nevét rögzítettem hozzá helytelenül.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#29454) Lauda válasza mpo (#29452) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen! ;) Ezek szerint nagyon is lehet hozzá köze. Persze ez nem jelenti azt, hogy amiatt volt (az én izületi gyulladásom), csak ez is egy lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#29455) mpo válasza Lauda (#29454) üzenetére


mpo
veterán

A 6. oldalon a Comirnaty lehetséges hatásai.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#29456) Lauda válasza mpo (#29455) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! :R

(#29457) mpo


mpo
veterán

Eddig körülbelül 4,5 milliárd forint értékben, 1,5 millió adag vakcinát ajándékozott el a kormány.
[link]
'Fussa' rá.

Ha érted, akkor már elavult.

(#29458) Tigerclaw válasza mpo (#29447) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szoval talan lesz egy vakcinagyar, ami a mi penzunkbol epul es varhatoan nagyreszt csak exportra fog gyartani. Ehhez stilszeruen illik a Moszkvaban Ladakat osztogatnak kezdetu vicc.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29459) Ispy válasza balojazz (#29413) üzenetére


Ispy
veterán

Persze, mert a cigi még 100x szarabb, a brittek szerint inkább 95x. De persze az ecigi fujj, mindmeghalunk, szívjad csak a rákós bagót.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29460) BlackV válasza mpo (#29457) üzenetére


BlackV
senior tag

Fussa' rá

Ami azt illeti igen fussa. Ha kb nettó 200-at keresel, akkor a világ felső 10 %-ába tartozol, ha ~300-at akkor pedig ~5%-ába és így tovább. Tehát igen fussa rá és illik is néha tenni valami apróságot, mittomén 5ezret utalni az unicefnek vagy vmi. Fogd fel úgy, hogy most ez az adóforintjaidból letudva egy darabig.

Lauda: egy ismerősömnek szintén térdgyulladás mrnstől, nem emlékszem már rá melyiktől, a férje kapta az egyiket ő meg a másikat. Jól bedagadt dokihoz is járt vele de meggyógyult. Evvan. Nincs ingyenebéd. Jobbulásost

[ Szerkesztve ]

(#29461) Ispy


Ispy
veterán

Gyerekeket honap oltják az iskolában, szerintem ez már így kapufa lesz, ki sem húzzák a 2. oldtásig a számok felfutását. Vajon a gyerekeknél is csak a 2. oltás után x héttel alakul ki valami védelem vagy lehet részbeni hatása már egy oltásnak is? Volt már erre valami vizsgálat?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29462) Tigerclaw válasza natë (#29451) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Csak annyi a kulonbseg hogy az egyik oldal a virustol tart, a masik meg a vakcinatol es a maszkoktol, vagy a tuktol. A retteges az erosen tulzo jellemzes.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29463) Kaba válasza Ispy (#29461) üzenetére


Kaba
veterán

Az első oltás után 12-14 nappal már védett lesz(Pfizernél 51%).A teljes védettség az a második oltás után 14 nappal alakul ki.(95%).

[ Szerkesztve ]

(#29464) mpo válasza BlackV (#29460) üzenetére


mpo
veterán

Nem a szolidaritással van bajom.
Van a WHO-nak erre programja, azon keresztül is lehet vakcinát átadni.
Miután jót kerestek rajta, itt meg nem kéri a többség, elajándékozzák a "baráti" országoknak, későbbi szívességért cserébe.

Ha érted, akkor már elavult.

(#29465) mpo válasza Ispy (#29461) üzenetére


mpo
veterán

A Pfizer 2. adagot 3 hétre adják.

Ha érted, akkor már elavult.

(#29466) Lauda válasza BlackV (#29460) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen ;) , "frankó" hír. :U Könnyen lehet én is ezt kaptam be.

[ Szerkesztve ]

(#29467) andor80 válasza koncsik (#29438) üzenetére


andor80
senior tag

Teljesen rendben van .Zárt terekben sem indokolt a maszk.
És érdemes várni a 3. oltással is.
Tökéletes kiránduló idő mindenki használja ki minél többen nagyobb csoportokban friss levegőn kiránduljon akinek lehetősége van rá.Nagy társasság friss levegő jó banda =Egészséges épp lélek.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#29468) lafaty80 válasza Ispy (#29461) üzenetére


lafaty80
őstag

Nálunk is a nagyobbik (8. osztály) kapja holnap délután. Ő már velünk együtt átesett március elején, szóval lehet jobban előbb fog nála ez kijönni mint a többieknél, akik még nem estek át.
Viszont kicsit aggódunk, mert neki 3 éves korában epilepsziát állapítottak meg (1 rohammal szerencsére kopp...kopp...kopp), amit pár év gyógyszeres kezelés mellett "kinőtté" nyilvánítottak. Reméljük nem fog gondot okozni, még jelentkezési lapon is jelöltük, mert kérdés volt, bár nem tudom miért.
Viszont a kisebbikkel így sem csinálni (5. osztály) így érdekes lesz a következő pár hónap :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#29469) BlackV válasza mpo (#29464) üzenetére


BlackV
senior tag

jó hát nem azt mondom, hogy a legolcsóbb segélyszervezethez kerültünk.. ;)

(#29470) natë válasza Tigerclaw (#29462) üzenetére


natë
nagyúr

Én pl. nem szeretném újra benyelni. Rohadtul nem volt mókás. Pedig sem krónikus, sem kövér, sem öreg nem vagyok, s sportolok is.

[ Szerkesztve ]

(#29471) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Új, erősen mutálódott variánst találhattak Dél-Afrikában

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29472) Asbee válasza Sir Pocok (#29471) üzenetére


Asbee
veterán

Ez fog menni folyamatosan, és még sok sok mutánsa van amiről nem is tudunk.

(#29473) Ispy válasza lafaty80 (#29468) üzenetére


Ispy
veterán

Hát mi is aggodunk miatta, de a vájrusz miatt jobban, szóval melyik ujjamat harapjam meg? Bizzunk, hogy nem lesz semmi gond. :) Ha az első után 2 héttel már van valami védettség, akkor szerintem már olyan nagy baj nem lehet, addig csak nem robban be, utána már csak a 2 kínaival nekünk kell majd foschni. Mondjuk az talán jó jel, hogy apám, apósom, kersztanyám is kihordta a vuhanit lábon, szóval a családban nem volt komoly gond, leszámítva keresztanyám longját...ami hát szívás.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29474) andor80 válasza Sir Pocok (#29471) üzenetére


andor80
senior tag

Nemrég fedezték fel a magyar mutáns azzal mi van vajon?

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#29475) Parci válasza Lauda (#29448) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a legtipikusabb mellékhatás, nem ritka

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29476) mozso


mozso
senior tag

A különutas kakukktojás ország :C
(zöld a Delta verzió)



Weboldal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29477) Parci válasza andor80 (#29467) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mellőzd az orvosi tanácsok osztogatását. én fesztiválon is voltam családilag a hétvégén, de tisztában vagyok a kockázatokkal és nem írok olyan hülyeségeket, hogy minél nagyobb csoportokban vegyüljünk! :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29478) mpo válasza mozso (#29476) üzenetére


mpo
veterán

Azt nem tudom eldönteni, hogy afrikai vagy dél-amerikai vagyok. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#29480) Krinyo válasza andor80 (#29467) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ez valami irónia akart lenni? Sz@rul adod elő...

(#29481) Rolly válasza Sir Pocok (#29471) üzenetére


Rolly
veterán

ha nem terjed / fertőz jobban mint a delta akkor sok esélye nem lesz...

(#29483) daneel_hu válasza Lauda (#29448) üzenetére


daneel_hu
addikt

"szerk: rákerestem a topikban és többen is említenek izületi gyulladást. Érdekes ez most így. "

Nekem 1-2 hónapig nehezebben regenerálódott a csukló, könyök, achilles. (tenisz miatt)
De azért gyulladás nem volt.
De feltűnőbben nehezebben... azóta ez is megszűnt.

Ja és nem Pájszer hanem Szputnyik.

(#29484) Ispy válasza mozso (#29476) üzenetére


Ispy
veterán

Szinte látom, ahogy a delta elsuhan melletünk, mint a napszél a bolygó mágneses terétől, biztos van nálunk delta anit mágnes. ;] :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29485) kolopele


kolopele
nagyúr

https://pannonrtv.com/rovatok/tarsadalom/kritikus-helyzet-batajnicai-covid-korhazban
[link]
Ispy: Az én két gyerekem már túl vannak mindkét oltáson, nem vártam meg az iskolai szervezést. Nincs semmi bajuk, némi karfájás, pici láz volt a 2. után. Az osztályban senkit nem oltatnak be a "felelősségteljes" szülők.

[ Szerkesztve ]

(#29486) t72killer válasza Ispy (#29461) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

delta, deltaplusz ellen kétlem, hogy érne valamit 1 dózis, kapja azt bárki.

#29463: ez már az alfára se volt igaz.

#29471: Nem adják fel és felveszik a kesztyűt a deltával szemben. Izgalmas lesz a karácsony, kérdés, a deltával szerzett természetes immunitás használ-e majd bármit ez ellen?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29487) t72killer válasza Rolly (#29481) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól értelmeztem jelenleg állja a helyét D-Afrikában, ahol egy ideje már a delta az úr. Ha jön valami, ami lenyomja, neadjisten felül tudja fertőzni a deltát, akkor a jelenlegi "védettségiket" lehet szépen lehúzni a WC-n.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29488) UberMutant válasza t72killer (#29487) üzenetére


UberMutant
őstag

milyen WC-n lehúzás? épeszű ember nem az igazolvány miatt oltat.
te tényleg nagyon alusipkás irányba hajlasz.

(#29489) Krinyo válasza t72killer (#29487) üzenetére


Krinyo
senior tag

(#29490) t72killer válasza UberMutant (#29488) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

akkor fogalmazzuk másképp: ha valami legyűri a deltát, arra semmit sem fog érni a jelenleg immunizáció, mert simán újrafertőz/tripla vuhani oltáson is átmegy. ESETLEG élő deltás boosterrel nem, lehet emiatt engedték szabadjára mindenütt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29491) natë válasza kolopele (#29485) üzenetére


natë
nagyúr

A 13 éves lányomat az oltása után lecseszte a barátnője anyukája, hogy mit csinált, 10 éven belül meg fog halni, s hogy engedhettük meg, hogy részese legyen egy halálos kísérletnek.
Kár, hogy nem voltam ott...

(#29492) Drizzt válasza t72killer (#29490) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez csak a magas atoltottsagu orszagokban valoszinu. Alacsony oltottsagu orszagban elkepzelheto olyan varians letrejotte, ami megszorongatja a deltat, de oltas ellen megse teljesit jol. Magas atoltottsagu orszagban ha kiszoritja a deltat, akkor valoszinuleg az oltas sem az igazi ellene. Ha meg esetleg kiszoritja es konnyu megbetegedest okoz, akkor meg unnepelhetnenk. Jelen helyzetben ezek mindegyikere van esely, mert kb. semmit nem tudni meg rola.

I am having fun staying poor.

(#29493) Drótszamár válasza natë (#29491) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ohh. Nemrég még 2-3 éven belül jött a kaszás. Most már 10 évnél tart az antivaxer tudomány? ;]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#29494) natë válasza Drótszamár (#29493) üzenetére


natë
nagyúr

Én 60-at mondanék a helyükben, abba kb. nagyjából mindenki belefér(het), aki oltható.

(#29495) Lauda válasza Parci (#29475) üzenetére


Lauda
félisten

#29475Parci , #29483daneel_hu

Köszönöm szépen! :R

Új-Zélandon meghalt egy nő miután Pfizerrel oltották be – írja a Telegraph. Az esetről az egészségügyi minisztérium azután számolt be, hogy egy független testület kivizsgálta a nő halálának okát. A vizsgálat megállapította, hogy az elhunyt nő halálát szívizom-gyulladás okozta, ami a Pfizer egyik mellékhatása. Az elhunyt nő koráról egyidejűleg nem adtak tájékoztatást. [link]

A szívet nálam is megtekerte, a második után napokig olyan volt, mintha egy b30-as tégla lett volna a szívemen és csak szenved alatta. Vannak érdekességek.

[ Szerkesztve ]

(#29496) t72killer válasza Drizzt (#29492) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, a legjobb az lenne végre, ha kialakulna egy nátha-szintű szuperenyhe variáns.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29497) kolopele válasza natë (#29491) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ismerős, ne is foglalkozz vele. Mondjuk nem a kislányodat kellett volna lecsesznie (ez mindent elárul róla), hanem téged, de gondolom azt nem merte. Konteósok, hozzá nem értő buta emberek mindig is lesznek, csak majd megnézném őket akkor, amikor a saját gyerekük miatt kell tűkön ülniük, vagy amikor ők kapják el a saját gyereküktől és kerülnek kórházba. Mindkét eset borzalmas persze, hiszen a gyerek lehet mindenképp a legnagyobb áldozat.

(#29498) daneel_hu válasza Krinyo (#29489) üzenetére


daneel_hu
addikt

Erről jut eszembe, ez vótmá' ?
(Kékes talán tudna erről valamit mondani...)

[link]

(#29499) radi8tor válasza Lauda (#29495) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És a hosszútávú hatásai még ezeknek az mRNS vakcináknak sem ismertek.

⭐ Stella

(#29500) mpo válasza natë (#29491) üzenetére


mpo
veterán

Az ilyen tudósok a FB-ról, nagyon föl tudják vinni a vérnyomásom.
Ha ott lettél volna lehülyézed vagy mit tudsz csinálni?

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.