Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60451) szabonagyur válasza 2ozzmexy (#60450) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tippre 2 Swiftből lett :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60452) Kolondrum válasza DarkByte (#60440) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor többen írtunk nekik. Várok.

(#60453) 2ozzmexy válasza szabonagyur (#60451) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ah, így már értem, először valamiért gyerekekre asszociáltam a kirepülés kontextusból... :))

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60454) DarkByte válasza Kolondrum (#60452) üzenetére


DarkByte
addikt

Azon kezdtem el gondolkodni, hogy lehet legkésőbb szeptember körül a téli garnitúra beszerzését is el kellene indítani, mert ki tudja mikorra tudják prezentálni. Lemezfelni, TPMS szenzor is kellene hozzá, megannyi lehetőség készlethiányra. Az abroncs ára is megy majd felfelé érzésre.

[ Szerkesztve ]

(#60455) AMD Power


AMD Power
titán

Huh ez az új rezsi szabályozás nem fog jót tenni a full elektromos autóknak. Mondjuk én ezen annyira nem vagyok meglepődve. Csak előbb jött e gebasz ezügyben mint gondoltam.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60456) tatararpad válasza AMD Power (#60455) üzenetére


tatararpad
őstag

Még semmi sincs azért kőbe vésve, csak röptében pár politikus bemondott pár számot. Az ördög a részletekben rejlik, lásd máris nyitottabbak. [link]

(#60457) DeadMeat válasza szabonagyur (#60451) üzenetére


DeadMeat
veterán

Kozel a megoldas, hasonlo tortent, igen swift es celerio lett levaltva a vitarara. Mas elethelyzet volt, szukseg volt a ket kocsira, de most mar csak nyug volt, egybe sehogy nem fertunk be (kicsit tulzoan, mert befert ugyan a ket gyerek ules mind kettobe, de kb 20 merfold utan ugy szalltam ki mint egy 90 eves, mindenhol fajt)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#60458) szabonagyur válasza DeadMeat (#60457) üzenetére


szabonagyur
félisten

Celerio itthon olyan ritka, hogy eszembe sem jutott :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60459) DeadMeat válasza szabonagyur (#60458) üzenetére


DeadMeat
veterán

Itt eleg nepszeru kis kocsi, na nem kell i10 es aygo nagysagrendre gondolni, de van jopar.
Nem rossz kis vas az, kicsit puritan, egyszeru megoldasokkal, cserebe gombokbol fent tarthato. A nem turbos motor valtozat hajtotta a paromet, remelem a vitaraval is annyi bajom lesz mint a ket kistesoval.

A direkt befecskendezo miatt kicsit felek a kokszosodastol, esetleg valami tipp az elkerulesere?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#60460) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Azt szeretnem kerdezni, hogy azt a kedvezmenyes arat ,azt kik vehetik igenybe, es hogy van-e normalis hybrid a suzukinal, vagy csak ez a mild.

(#60461) venom8888


venom8888
őstag

Es mit jelent pontosan a husegprogram,mert lattam ugy olcsobb 1M val

(#60462) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Hamarosan az enyém is így utazik tovább Esztergomba. :DD Másfél hét és indul a csihu.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60463) Kolondrum válasza DarkByte (#60454) üzenetére


Kolondrum
félisten

Vitaráét megjapja, mutat ahogy mutat.

(#60464) dethroner válasza Cunaja (#60462) üzenetére


dethroner
veterán

Mire 800 pénz lesz a benya, lesz autód :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60465) Bossi válasza venom8888 (#60460) üzenetére


Bossi
őstag

Regisztrálni kell mysuzuki oldalon a kedvezmény miatt, de a kereskedő el fogja mondani.

(#60466) Cunaja válasza dethroner (#60464) üzenetére


Cunaja
addikt

Ja.
Viszont ha figyelembe vesszük a mai helyzetet, nem lepődnék meg, ha októberben megint emelnék a Swift árát. Most 28 ezret számoltam 34 liter benzinre. Úgy fogom fel, hogy ez van. Jó drágán fogok(unk) munkába járni, de inkább benzin a mai időben, mint egy full elektromos járgány. Szerintem ahhoz viszonyítva, most a 820-as benzin is olcsó lesz.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60467) venom8888 válasza Bossi (#60465) üzenetére


venom8888
őstag

Esetleg tudod melyik eszik kevesebbet,az s cross vagy a vitara? Ha elszáll a benzinár akkor fontos lesz melyik eszik kevesebbet.

(#60468) dobolan válasza venom8888 (#60467) üzenetére


dobolan
senior tag

Amelyik a garázsban áll. :D

(#60469) venom8888 válasza dobolan (#60468) üzenetére


venom8888
őstag

Ez biztos, de a viccet elretéve sajnoa ez van a mai vilagban,es magyarban,nehéz idok jonnek. Igen dontos hogy ne 8 litert egyen az auto varosban hanem may 6 litert.

(#60470) dethroner válasza venom8888 (#60469) üzenetére


dethroner
veterán

Ha pl 1000 pénz lesz a benzin, tök mindegy melyik eszik 1 literrel kevesebbet. Úgyse fogjuk használni, mert már kajára se lesz pénzünk, nemhogy benzinre.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60471) venom8888 válasza dethroner (#60470) üzenetére


venom8888
őstag

Ebben is van igazság. Az elelmiszer is drága és az uzemanyag is. Az othonainkban kell ülnunk,mert se utazni nem tudunk,se enni. 2021 ig kb fejlodott az életszinvonal magyarorszagon,most pedig zuhan lefelé. Nemhogy jobb lenne az élet ahogy telik az ido,inkább rosszabb lett. 20 év és az őskorban leszunk. A majmok bolygoja film rendezoje,tudott valamit akkor.

[ Szerkesztve ]

(#60472) burgatshow válasza DeadMeat (#60459) üzenetére


burgatshow
veterán

Kokszosodas minimalizalasa:
jo minosegu uzemanyag (98/100-as), meg probald meg minimalizalni a rovid tavokat. Akkor a legtutibb, ha uzemmelegre fel tud rendesen melegedni az egesz rendszer. Ezt nyilvan ugy tudod, ha tudsz vele palyan/aztouton menni 30-40 km-t (18-25 merfold) legalabb.

A sok rovid tav hideg motorral a legnagyobb kokszosodas gyorsito. :(

[ Szerkesztve ]

(#60473) dobolan válasza venom8888 (#60469) üzenetére


dobolan
senior tag

Az a baj a számolgatással, hogy vezetési stílus függő is a fogyasztás. Feleségem 10l/100km átlagokat csinál ott ahol én 7-8 között vagyok. Egyébkén,ha azonos motorral és egyébbel van szerelve, akkor nincs külömbség a két modell között fogyasztásban.

(#60474) AMD Power válasza dethroner (#60470) üzenetére


AMD Power
titán

És ez csak idő kérdése. Ez a benzinár stop sem tartható örökké.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60475) venom8888


venom8888
őstag

Hybridet akarok venni minnrl hamarabb,mert az is mocsok draga lesz. Villany auto nrm kell senkinek a magas áram miatt majd,benzin emelkedik. Csak a hybrid marad,aranyközeputnak.

(#60476) dethroner válasza venom8888 (#60475) üzenetére


dethroner
veterán

Jó a villany kocsi is, ha van megfelelő méretű napelemed, akkor ingyen töltöd magadnak. Városi szaladgálósnak megfelel, de kell mellé egy normál méretű benzines, minden másra.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60477) mefistofeles

Augusztustól drágább lesz elektromos autóval közlekedni mint benzinessel.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60478) ViZo72 válasza venom8888 (#60460) üzenetére


ViZo72
tag

Van hybridnek mondott Vitara csak kérdés 10milliárt ki vesz ilyet, úgy hogy motorikusan elég harmatos , csomagtere is összemenet, hybridsége meg nem egyenlő egy Toyota hybriddel.

Vitara teszt (fizetett)

Vitara vs Yaris Cross összehasonlítás:

Én inkább 2millával olcsóbban egy mild Hybrid S-cross-t vennék (az új verziót) és abban motor is van (1,4Turbo), lehet vele haladni is ha kell.
7,3milla körül is vannak most még...
mild S-Cross

Igaz, a "rendes" Hybrid tud odafigyeléssel kevesebbet fogyasztani (főleg városban, országúton) de mikor dolgozza le az árkülönbséget -mondjuk ez használatfüggő- plusz az egyéb hátrányok? (Gyenge motor, kis csomagtér.)

[ Szerkesztve ]

(#60479) AMD Power válasza mefistofeles (#60477) üzenetére


AMD Power
titán

Erre gondoltam én is. Aki eddig lakásban,vagy panelban lakik annak ez nagy szívás lesz. Mondjuk aki családi házban lakik és nincs napeleme az is megszivta... :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60480) szabonagyur válasza AMD Power (#60479) üzenetére


szabonagyur
félisten

En eddig se vettem volna napelem nelkul toltheto autot :N

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60481) venom8888


venom8888
őstag

Inkabb veszek egy hasznalr priusr er vagy corollar vagy ford mondeot.

(#60482) Brogyi válasza venom8888 (#60481) üzenetére


Brogyi
senior tag

A Prius randa. Akkor inkább Swace. Teljesen Toyota. Bagging tipikus példája. Van csomagtartód, sőt nagyobb mint a többié. Nem értem ezt a SUV mániát.

(#60483) venom8888 válasza Brogyi (#60482) üzenetére


venom8888
őstag

Swace sz 10 millio, nekem max 7.4 millio van rászánva.

(#60484) AMD Power válasza szabonagyur (#60480) üzenetére


AMD Power
titán

Én sem. Bár nekem se családiházam, se pénzem nincsen elektromos autóra. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60485) dethroner válasza AMD Power (#60484) üzenetére


dethroner
veterán

Megállapíthatjuk, hogy szegény gazdagok :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60486) mefistofeles válasza dethroner (#60485) üzenetére

Ma úgy áll a helyzet, hogy október 1.-ig lesz benzin árstopp.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60487) AMD Power válasza mefistofeles (#60486) üzenetére


AMD Power
titán

Utána viszont biztos nem lesz! Én ebben 99%-ig biztos vagyok! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60488) Simulacrum válasza venom8888 (#60471) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Ki tudja, lehet jobban megéri majd Suzukiban ülni télen és bezinből fűteni, mint a házat felfűteni. :DDD

(#60489) eami válasza dethroner (#60485) üzenetére


eami
addikt

mert van családi háza? vagy mert van pénze elektromos autóra? attól már gazdag?

(#60490) mefistofeles válasza AMD Power (#60487) üzenetére

Ez az egész benzinárstopp amúgy is egy nagy humbug. Olyan a világon nincs, hogy egyedül nálunk ennyiért lehet tankolni. Valószínüleg költségvetésből pótolják a különbözetet, amit úgy is mi fizetünk..... Nem véletlen, hogy az első féléves költségvetési hiány 3050 milliárd forint.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60491) Janusz001


Janusz001
őstag

Blutooth kapcsolaton keresztül hallgatott zenébe bele lehet tekerni a középső konzolon keresztül?

(#60492) AMD Power


AMD Power
titán

Mutatjuk a magyar autóvásárlók idei kedvenceit

Már hazánkban is több autót adott el a Toyota, mint a Suzuki

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60493) dethroner válasza mefistofeles (#60486) üzenetére


dethroner
veterán

Ez akár már holnap megváltozhat.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60494) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Érdekes téma ez a ki mennyit fog fizetni. Sokakkal beszélgettem, meglepő számokat hallva, abszurd dolgokat. Mi minden limit alatt vagyunk, HA nem a múlt év átlaga alapján számolnak, mert új a kazán ami nagyon durván jobban működik, de a múlt év még régi volt és lusta voltam mellé fával tüzelni egy időszakban. Arra harapni fogok ha ezek miatt kell többet fizetni. Újabban 1400ft/hó a gazom a korábbi év azonos időszakához mérve ahol 5-7000 volt. Hirtelen nem a benzin lesz drága ha vége a stopnak mi? :)

(#60495) burgatshow válasza Kolondrum (#60494) üzenetére


burgatshow
veterán

Pedig ugy nez ki, az alapjan fognak.

[ Szerkesztve ]

(#60496) Kolondrum válasza burgatshow (#60495) üzenetére


Kolondrum
félisten

Huuhh 90.8 köbméter villany meg 192.

[ Szerkesztve ]

(#60497) dethroner válasza Kolondrum (#60496) üzenetére


dethroner
veterán

Hogy a francba tud valaki napi 7KW/h-nál kevesebbet fogyasztani? Egyszerűen nem fér a fejembe.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60498) tboldi válasza dethroner (#60497) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk (3 fős család) 510 körül volt most júniusban. :O
Sok mindenünk vellanyos, de az autóink pont nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#60499) blakey válasza tboldi (#60498) üzenetére


blakey
titán

Nálunk (3 fős család) 510 körül volt most júniusban. - Az viszont sok, de persze nem mindegy, hogy miből adódik, nálunk 235kWh 1 hónap, de minden energiatakarékos az utolsó izzóig minden le lett cserélve, a háztartási gépek, stb. négyen vagyunk, mindenhol TV, számítógép, stb. Most vagy mi csinálunk valamit jól, vagy ti rosszul vagy vannak olyan eszközök amik "sajnos" ennyit "esznek".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60500) tboldi válasza blakey (#60499) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig nálunk is mindenhol LED világít, a háztartási gépeink is viszonylag modernek, az elmúlt 5-10 évből valóak. :D

Júliusra leszek kíváncsi, mert belefogtunk a garázs kibővítésébe, hogy beférjen mindhárom autó, és ugye kell használni vésőgépet, betonkeverőt... Még jó, hogy munkadíj nincs, apum eredetileg kőműves.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.