Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60901) dethroner válasza burgatshow (#60900) üzenetére


dethroner
veterán

Állítólag 2003-2005 között gyártották 1,3-as motorral.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60902) hemaka válasza burgatshow (#60900) üzenetére


hemaka
nagyúr

ja volt az swiftből, ignisből, wagonR-ből, nem volt az rossz, de nem érte meg a felárat a benzinessel szemben, meg utóbbi több ló is volt. Meg hát akkoriban a benzin se ennyibe került, hogy valakit érdekeljen az a 2-3literes fogyasztás különbség.

(#60903) tboldi válasza burgatshow (#60900) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig de, 1.3 Multijet, 69 (nice) nyamvadt póni. :D

[ Szerkesztve ]

(#60904) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Über gáz dolog történt. Ugyan nevettem, de nem tudtam tankolni. Nem nyílt a tanksapka ajtó..

[ Szerkesztve ]

(#60905) 2ozzmexy válasza burgatshow (#60900) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

1,25 DDiS motorként keresd, létezett Ignis, Swift és WagonR is belőle.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60906) 2ozzmexy válasza Kolondrum (#60904) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

És mit tettél? Ugye nem feszegetted ki?
Van egy műanyag pöcök ami a tankajtót zárja és ha meghuzod alul a kart akkor behuzodik és nyílik a tankajto, na azt a pockot olajozd/zsirozd/síkosítsd meg egy kicsit hogy többet ilyen ne legyen.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60907) tboldi válasza 2ozzmexy (#60905) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Splash-be is belelógatták, és azt már feltornázták 75 pacira a digók. 💪

A változó geós turbós 90 lovat és 200 nyúlmókust tud, az már elég virgonc ezekhez a kisautókhoz. Kár, hogy az Suzukiba nem került, de legalább anyum Lanciájába igen. :))

[ Szerkesztve ]

(#60908) szabonagyur válasza Kolondrum (#60904) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ilyenkor meg kell találni azt a bizonyos szöget meg erősséget amivel meghúzod és kinyílik, múltkor engem is megszivatott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60909) Kolondrum válasza szabonagyur (#60908) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azért nem nyílik mert nincs ami kinyomja, a rugó gyenge. Megbikáztam, már jó, de nagyon gáz volt a szitu.

(#60910) szabonagyur válasza Kolondrum (#60909) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én is állítottam rajta, de ne ma rugót és így nekem is ok.

Másik autómon is bentről nyílik, na azt ha meghúzom kb derékszögre nyílik egyből.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60911) Brogyi válasza 2ozzmexy (#60906) üzenetére


Brogyi
senior tag

WD40 a pöcökre/zsanérra, és azóta kivágódik. Az tény, hogy trükös volt a kinyitása mikor szorult. Egyedül néhéz volt, de a sarokba szorított elme szinte másodpercek alatt kitalálja. :D

(#60912) Napfénysüti válasza Kolondrum (#60909) üzenetére

Ez nem egy viszonylag új autó? :F

Més que un club!

(#60913) mefistofeles válasza Kolondrum (#60909) üzenetére

Szerintem ez egyedi hiba, legalább is én még soha nem tapasztaltam. Az igaz, hogy most is ha nyitom a töltőnyílás fedelét, csak egy fél centire nyílik, de onnan kézzel hibátlan.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60914) 2ozzmexy válasza Brogyi (#60911) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Reménykedtem benne hogy nem feszegette és valaki lesz oly jó hogy lefotozza melyik szélén kell befujni a wd40-el hogy kinyiljon brutalitás nélkül...
Ja, a slussz poén egy autoszerelo véleménye volt: ja, gyakrabban kell tankolni...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60915) szabonagyur válasza mefistofeles (#60913) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írtam, hogy nekem is ilyen, meg korábban más is.

Egyszerűen nem elég erővel nyitja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60916) mefistofeles válasza szabonagyur (#60915) üzenetére

Akkor lehet, hogy szimplán mázlista vagyok, de még nem tapasztaltam effélét. Amúgy tényleg gáz, ha egy szinte új autónál ez előfordulhat.
Amúgy te azt írtad, hogy állítottál rajta, nem azt, hogy ki sem nyílt, mint Kolondrumnál....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60917) szabonagyur válasza mefistofeles (#60916) üzenetére


szabonagyur
félisten

Állítottam rajta miután percekig tököltem a kúton vele.

Akkor nagy nehezen kinyílt. Meghúztam a kis részt és kb egy 2 mm-re kinyílt de az kevés ahhoz hogy kinyissam.

Majd pár nyitási próba után kinyílt. Én is közel voltam, hogy hagyom az egészet.

Májusban is írtam róla: #58616szabonagyur

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60918) hemaka válasza szabonagyur (#60915) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ja en is irtam, elso tankolaskor nem nyilt ki a sporton anno. De a lemez pocok ami kinyomja volt a ludas, hajlitottam kicsit rajta, aztan mar jo volt.

(#60919) szabonagyur válasza hemaka (#60918) üzenetére


szabonagyur
félisten

En is ahhoz nyultam es jo :K

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60920) DarkByte válasza mefistofeles (#60913) üzenetére


DarkByte
addikt

Olvastam már ezt korábban is itt valakitől, így nem lepett meg mikor nemrég velem is előfordult. Pár hete szülőknek mutogattam az autót és elsőre még nyílt, másodikra már nem akart kipattanni. Úgy lehetett megoldani, hogy amíg én húztam a fület bent, kint valaki benyomta ujjal az ajtó azon oldalát amerre befelé kellene billennie (azt hiszem a vezető ülés felé eső oldal). Szóval legrosszabb esetben benzinkutast meg lehet kérni hogy segítsen.
Egyébként úgy vettem észre számít mennyire nyomod be záráskor az ajtót; nem kell erősen csak épp kattanásig.
De majd ha viszem vissza egyeztetésre hamarosan, akkor szóba hozom szerintem hogy állítsanak rajta, biztos ami biztos.

(#60921) Cunaja


Cunaja
addikt

Jó reggelt!
Megint egy kis üzemanyag téma, de mielőtt lefejeznétek, nem olyan téren.
Történelmi pillanat az életemben. Utoljára tankoltam meg az Astrát.
Viszont kicsit ledöbbentem közben.
M3 bevezető, véda utáni OMV és egy deka benzin nem volt. Azt mondta a kutas, hogy várják már két napja, de nem jön. Vidéken ez már rég gond, de eddig itt mindig volt. Csak gázolajat lehetet kapni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60922) JSaN válasza mefistofeles (#60913) üzenetére


JSaN
addikt

Az en scrossom is ilyen, kihuzom a kart aligakar fel centit kinyillani a tolto nyillas. Nekem is majd igazitani kell a feszessegen, de egyelore a csipesz ujjaimmal ki tudom nyittani.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#60923) burgatshow válasza Cunaja (#60921) üzenetére


burgatshow
veterán

Ez csak Nektek "újdonság" itt a régióban. A család másik fele őrségi, ott már akkor elszórtan hiánycikk volt, amikor bevezették ezt az egész hatósági árat. Most voltunk lent nyáron látogatóba, Lentiben tudtam egyedül tankolni.

De a Shell is most zárogat be (átmenetileg) kutakat....

[ Szerkesztve ]

(#60924) AMD Power válasza hemaka (#60902) üzenetére


AMD Power
titán

SX4 is volt dízel. Meg persze FIAT kiadású "verzió".

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60925) Qtya123 válasza burgatshow (#60923) üzenetére


Qtya123
őstag

Kíváncsi vagyok mi lesz. Ha így marad szerintem nem fog addig ársapka maradni, ameddig a kormány tervezte.
Már a MOL is eléggé elkezdett nyavajogni.

Más:
Majdnem összetörtem az autó elejét. Miután már leparkoltam...
Az esetek 99%-ában én nem szoktam kéziféket húzni. Csak akkor, ha nagyon meredek helyen pakolok.
Arra meg csak most lettem figyelmes, hogy a Cross miután leállítom a motort és egyesbe rakás után leszállok a fékről, akkor centikkel nagyobbat mozdul be, mire a váltó "megfogja" mint az IS tette. Így mikor pár cm-re megálltam egy faltól egy kissé lejtős részén és leszálltam a fékről kb 1-2 mm-re került az orra attól, hogy neki érjen.

Nagy mákom volt.

Ja, a hozzászólásommal remélem nem indul egy újabb 3 oldalas diskurzus, hogy ki húz kézit és ki nem. ;]
Volt már ebből csörte, hogy jáááááj így nem jó mert feszül a mechanika, jáááááj. Aztán télen meg ment a vakarózás, hogy befagyott neki a dobfék, mert be volt húzva.
Ezeket a köröket most mellőzzük légyszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#60926) Kolondrum válasza mefistofeles (#60913) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem egyedi, hallottam már róla. :DD
[link]
A zsanér szorult és nem nyomott a rugó.

[ Szerkesztve ]

(#60927) mefistofeles válasza Kolondrum (#60926) üzenetére

Oké srácok rendben. :R
Én eddig nem hallottam a problémáról és hál" istennek nem is tapasztaltam!

Mondjuk a linkelt videódon szerintem minden rendben.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60928) dReFiX


dReFiX
senior tag

08/01 után rendelt autók árai így változnak:
Ignis+ 450 000 Ft
Swift+ 450 000 Ft
Swift Sport+ 650 000 Ft
Jimny+ 550 000 Ft
Swace+ 750 000 Ft
Across+ 1 450 000 Ft

(#60929) beef válasza dReFiX (#60928) üzenetére


beef
őstag

Milyen extrákat tolnak még bele, hogy értelmezhető legyen ez az ár?

(#60930) Chereiose válasza dReFiX (#60928) üzenetére


Chereiose
addikt

Ismételten kérdezem, ki az aki ezeken az árakon fog még venni Suzukit? :D Szánalmas kezd lenni.

(#60931) roti86 válasza dReFiX (#60928) üzenetére


roti86
őstag

Az S-Cross/Vitara most kimarad az áremelésből?

(#60932) hemaka válasza Qtya123 (#60925) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem sokáig, biztos hogy nem húzza ki október 1ig, még 1-2 hetet adok neki.
Én nem tudom, nekem már csak a régi sport van, az nem gurul szinte semmit, egyből megfogja az egyes. Kéziféket meg nem használok sose.

dReFiX
lol :DDD

(#60933) Kolondrum válasza roti86 (#60931) üzenetére


Kolondrum
félisten

Csak késik sztem.

Más: hahut nézi valaki mik mennek árak terén? 9 felett a gl+ automata első kerekes cross. :C mondjuk jót nevettem rajta. Jön értékesítés ha van fent új. Voltak szintek, de már felette vannak pofátlanság terén.

(#60934) Qtya123 válasza hemaka (#60932) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem van egy régi Swift is, az sem mozdul be ekkorát. Kipróbáltam most egy Vitara esetén (pont itt van a szálláson egy ismerősöm azzal), hogy mi a helyzet, az is ekkorát mozdul.

Lelépsz a fékről és olyan, mintha a seggét engedné megülni, így kitolja az orrát kicsit. Nem sokat, de elég az, ha centizel. Nem is gurul, inkább úgy mondanám beül a kasztni. Pont úgy viselkedett ez a Vitara mint a Cross. Érdekes mert a Swift és IS nem.
Nem óriási mozdulásról van szó, de pont annyival nagyobb, hogy be lehet szívni, ha alaki mást szokott meg és nagyon rááll egy falra, fára, kerítésre, hogy csak néhány centi legyen. Érdekes mindenesetre. :)

[ Szerkesztve ]

(#60935) tboldi válasza Chereiose (#60930) üzenetére


tboldi
nagyúr

A többi márkánál is ugyanígy mennek fel az árak, ha nem jobban. 🤷‍♂️

(#60936) Qtya123 válasza tboldi (#60935) üzenetére


Qtya123
őstag

Hát ja, lehet mondani, hogy nem akar adni az ember ennyit egy Suzukiért ami érthető is, csak a többi is drágul ugyanolyan arányban.
Plusz aki újat vesz már nézheti azt is, hogy az egyikre kell várni mondjuk fél évet, a másikra meg 1 évet, vagy még akár többet is.

(#60937) Cunaja válasza Qtya123 (#60936) üzenetére


Cunaja
addikt

:D Január 10. Elvileg jövőhét. Időközben már Esztergomban van a Suzu.
Soron kivüli intézésben van.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60938) mefistofeles válasza Qtya123 (#60934) üzenetére

Azért valljuk be ahhoz tényleg extrém módon rá kell állni a falra, hogy attól a csepp bemozdulástól neki érjen. Baja meg akkor se nagyon lehetne.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60939) Napfénysüti válasza Qtya123 (#60936) üzenetére

Nagyjából ennyi a lényeg. Minden is rohadtul drágul. Szóval akinek eddig Suzukira futotta hiába emelkedett az ára, nem fog most se másra telleni mert az is drágul ugyanígy.

Més que un club!

(#60940) mefistofeles

A kispénzüeknek akik ragaszkodnak az új autóhoz, már csak a Dacia maradt.
Az alap sandero fél misivel van az alap swift alatt, sőt elsejétől majd 1 misivel.
Duster-Vitara szintén -1 misi

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60941) Napfénysüti válasza mefistofeles (#60940) üzenetére

Na a Daciát el is felejtettem, igen kb azt vehet aki újat akar és nem hajlandó már a Suzuki árait se kifizetni.

Més que un club!

(#60942) mefistofeles válasza Napfénysüti (#60941) üzenetére

Szerintem a Dacia vonatkozásában nem az a fő szempont, hogy valaki nem "hajlandó" többet adni, hanem az, hogy nincs több!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60943) Qtya123 válasza mefistofeles (#60938) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez így van. Ha olyan a hely (mondjuk kint van a segge pl) akkor én nagyon rá szoktam állni, kb 2-3 cm-re ha úgy van. Nyilván nem összetörne, de karc menne rá.

(#60944) mefistofeles válasza Qtya123 (#60943) üzenetére

Kellett neked akkora autó, hogy kilógjon a segge...... :DDD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60945) Cunaja


Cunaja
addikt

Új Swift.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60946) mefistofeles válasza Cunaja (#60945) üzenetére

Hát ebből sok mindent nem lehet kivenni. Annyi azért az oldalsó képeken látszik, hogy forradalmi változás nem lesz. Talán mint ha kissé jobban meg lenne emelve az orra és a motorháztető.... ja meg úgy tűnik visszatérnek a hagyományos hátsókilincs pozicióhoz.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60947) Qtya123 válasza mefistofeles (#60944) üzenetére


Qtya123
őstag

Hát igen, sok európai város belső részén, ami ugye nem arra lett kitalálva, hogy a paraszt tohonya turista ott parkoljon tömegével az autójával, ott egy 4.3 méteres S-crossnak is szűk néhol a hely, pedig nem nagy autó, inkább közepes.

De persze a paraszt tohonya (jelen esetben én is) be fog oda menni. :DDD

(#60948) Cunaja válasza mefistofeles (#60946) üzenetére


Cunaja
addikt

Nekem nem tetszik. A mostani sokkal jobb szerintem, ez a véleményem.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60949) Napfénysüti válasza Cunaja (#60948) üzenetére

Azért ezt így eldönteni. :F
Várjuk meg a rendes, álca nélküli képeket. Mondjuk az pozitívum hogy hátsó kilincs újra értelmes helyre került.

Més que un club!

(#60950) Cunaja válasza Napfénysüti (#60949) üzenetére


Cunaja
addikt

Forma, hátsó kilincs, alapban a háta. Ezt így is lehet látni. Van akinek a mostani kinézet nem jött be egyáltalán.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.