Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60151) Montesantos válasza Cunaja (#60143) üzenetére


Montesantos
senior tag

2018-as swifft 1.0 glx AT 4.590000 téli gumival együtt. [kép]

Gabi

(#60152) mefistofeles válasza Montesantos (#60151) üzenetére

Szép az autó de mennyit futott?
Ez turbós?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60153) Cunaja válasza mefistofeles (#60152) üzenetére


Cunaja
addikt

Jól néz ki. :C Csak a szokásos baja van. Nem új.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60154) Montesantos válasza mefistofeles (#60152) üzenetére


Montesantos
senior tag

Nem eladó ennyi volt anno az új ára forgalomba helyezéssel együtt..... igen turbós 85000km 8 ezrente szervíz..... semmi gond nem volt vele

Gabi

(#60155) Tom1939 válasza Montesantos (#60154) üzenetére


Tom1939
őstag

Igen, ez pont néztem én is feleségemnek 2018 tavaszán, de azonos árban a jazz szimpatikusabb volt neki (de az csak manuális és comfort felszereltség volt kb ugyanannyiért).

(#60156) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Sziasztok,
2008-as Swift-em gyári riasztója az ajtónyitás után megszólalt, és nem kapcsol ki, hiába nyomkodom a távirányítót.
Le kellett húzzam az akksi sarukat, de ahogy visszateszem, azonnal folytatja a visítást.
Van esetleg erre valami megoldás házilag, hogy ne így kelljen eljutnom a szerelőig?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#60157) PNP válasza vadorzó (#60156) üzenetére


PNP
őstag

Kézikönyv nem írja, melyik biztosíték tartozik hozzá?

(#60158) eami válasza bigdigit (#60090) üzenetére


eami
addikt

Most mentem ~260km kb 2,5-3 óra alatt aaWirelessel. A végére még csak langyosnak sem mondanám a telefont, pedig közben töltőn is volt és nagyon kicsit a nap is rásütött néha (miközben kint 31 fok volt). Végig pontos volt, nem állt le, ment ahogy kell.

(#60159) vadorzó válasza PNP (#60157) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Megnézem majd, köszi.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#60160) burgatshow


burgatshow
veterán

Érdekel valakit itt egy Vitara/Swift komfortt modul? Benéztem a rendelést.

(#60161) szabonagyur válasza Kolondrum (#60136) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi :)

Elég sok km-ed van már, elől a krómozott rész nem kezdett még felválni? FB csoportban olvastam egyet valamelyik nap is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60162) Kolondrum válasza szabonagyur (#60161) üzenetére

Hát ha 3333km után kopni fog azt nem teszik Zsebre.

(#60163) szabonagyur válasza Kolondrum (#60162) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy olvastam van akinek kevesebbnél is előjött, de a hátterét nem tudom. Ezért voltam a tiedre kíváncsi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60164) bigdigit válasza eami (#60158) üzenetére


bigdigit
addikt

Korábban az ülésre dobva nekem se forrósodott fel.A táskában meg igen S22 ultra.De lehet valami csúnyán beragadt a háttérben.
Viszont mostanában eljátsza elindulok othonról felcsatlakozik.Megállok valahol 1-2 óra és utána nem csatlakozik fel magától.Nem tudok rájönni miért lehet.Némi otthoni állítgatással ismét jó.Neked mire vannak állítva a dolgok a szoftban?

(#60165) eami válasza bigdigit (#60164) üzenetére


eami
addikt

Nekem is s22u van. Táskás dologról jutott eszem, hogy azt azért vágod, hogy bármilyen telónak is kell a szellőzés, főleg egy olyannak ami aktív használatban van? Ezért is fordul elő ritkán amikor, hogy valaki arcába robban amikor a párnája alá rakja alvás közben de beakad valami process.

(#60166) Tigi válasza szabonagyur (#60161) üzenetére


Tigi
őstag

Sziasztok

Nekem 12.000 km után még a helyén van a krómozás, remélem így is marad, de én is már jóval korábban olvastam a hibáról. :(

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#60167) tboldi válasza szabonagyur (#60163) üzenetére


tboldi
nagyúr

A lefóliáztatás vajon segítene? 🤔

(#60168) szabonagyur válasza tboldi (#60167) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom, de en semmikeppen sem ilyen barkacsolat tamogatnek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60169) tboldi válasza szabonagyur (#60168) üzenetére


tboldi
nagyúr

Átlátszó, karosszériára valóra gondoltam. Annyi csak, hogy ki kellene szerelni a rácsot a helyéről, de nem hinném, hogy ésszel csinálva fenyegetne a törésveszély egy viszonylag új autón.

(#60170) bigdigit válasza eami (#60165) üzenetére


bigdigit
addikt

Nekem még tokban is van. Aktuális szoftver beállításról ami mindig magától felcsatlakozik dobnál akár priviben egy képet? Vagy egy felsorolást?

(#60171) Qtya123 válasza tboldi (#60169) üzenetére


Qtya123
őstag

Törésveszélyről jut eszembe. Olyan erősen fogja a hátsó lámpákat a szélső patent, hogy már alig mertem erősebben húzni, nehogy eltörjön. Nem értem miért kell ilyen szorosra csinálni.
Ha majd egyszer izzót kell cserélni és öregebb lesz, vagy épp hideg szerintem könnyen törhet.

Amúgy meg jól fel is idegesített, mert jót akartam, de ártottam. :((( Utálom az ilyet.
Kiszedtem a hátsó lápákat, mondom az évek alatt összegyűlt alatta a dzsuva, ha esetleg nem mosták normálisan az autót és sokat állt fa alatt. Inkább ránézek, akkor vagyok nyugodt. Nem volt mögötte olyan húde sok kosz. Némi nyárfa maradék volt, azt kitakarítottam.
Igen ám, szedtem ki a jobb oldalit, csak mivel a lámpát úgy fogja az említett patent, mint a barom, elég erősen kellett húzni és mikor kipattant, a búra hozzáért a lökhárítóhoz, ami kb fél centiméterrel van a lámpa alatt. Még rongyot is tettem oda előrelátóan, de egy kis pontban megkarcolta a festést, amit lejavítottam egy pötty javító festékkel.
Jót akar az ember, aztán szétb@ssza a saját autóját. :((

[ Szerkesztve ]

(#60172) tboldi válasza Qtya123 (#60171) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sajnálom, de pár tipp legközelebbre:
- a sérülékeny részekre maszkolószalag, akár több rétegben is;
- lehet, hogy mit sem ér, de megpróbálhatod a patentot hajszárítóval megmelegíteni, hátha könnyebb úgy.

(#60173) Cunaja


Cunaja
addikt

Hát ez is csak nálunk történik meg. Valami röhej és semmit nem tudnak tenni, csak futni a pénzük után.
Ezért is jobb új autót venni a mai majdnem írtam, hogy milyen világban. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60174) Moleman válasza Qtya123 (#60171) üzenetére


Moleman
addikt

Az ötlet amúgy jó, lehet nekem is meg kéne próbálnom. Az előző éveit nyárfák alatt töltötte a Swift, és még 1.5 tiszta év után is ömlik ki a szemét a tetősínek és a hátsó lámpák alól, mikor mosom. :D

(#60175) Qtya123 válasza tboldi (#60172) üzenetére


Qtya123
őstag

Legközelebb akkor szedem le, ha kiégett egy izzó, az tuti! :(((
A több rétegben maszkoló szalag az jó ötlet. Szolgáljon ez tanulságként a fórumtagoknak, ha mondjuk izzót kell cserélni, vagy olyan kretének, mint én, hogy lámpa mögött akar dzsuvát vizsgálni.
Maszkoljon mindenki, mert rohadt erős a Suzuki lámpa patent... :D Ezen a videón is látszik, hogy mennyire hirtelen kiugrik (az övé mondjuk még elég könnyen ki is jött, nekem húzni kellett mint a barom) és könnyen megvan a baj, szerintem rossz esetben még a sárvédőt is meg lehet karcolni így: [link]

[ Szerkesztve ]

(#60176) AMD Power


AMD Power
titán

Itt Tuneziában (Sossuse) 4 nap alatt 1db SX4-et láttam összesen. Mint volt francia gyarmat, szinte minden Renault, Dacia, Peugeot. :N

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60177) tboldi válasza Qtya123 (#60175) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Suzuki még mindig nem bírta ezt kinőni? A WagonR-nél is az egész lámpatestet ki kell szedni az izzócseréhez, bár ott nincs ilyen makacs patent.

A Jazz-nél jóval egyszerűbb, bár videósunk kissé béna azzal a csavarhúzóval (és amúgy körömmel is kipattintható 1 mp alatt). :D
Mondjuk itt az első lámpák izzói szopatósak, hivatalosan a kerékdobot kellene félig lebontani és alányúlva tapogatni a sötétben, szűk helyeken, de a lökhárító felől sokkal gyorsabb, bár én le szoktam venni ez egészet, nem csak a tetejénél csinálok rést. Az időt, amit az alsó patentek és csavarok oldásával vesztek, a könnyebb hozzáférhetőség miatt vissza is nyerem utána, és közben nem bszom össze sem a lökhárítót, sem a lámpa búráját ellentétben a videón látottakkal.

[ Szerkesztve ]

(#60178) eami válasza bigdigit (#60170) üzenetére


eami
addikt

Semmin sem változtattam, alap beállítások vannak. Illetve a 2.02 verzió fut az aawirelessen.

(#60179) vadorzó válasza PNP (#60157) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Egyelőre úgy tűnik, hogy nincs külön biztosítéka egyik táblán sem, így még nem találtam megoldást.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#60180) szabonagyur válasza AMD Power (#60176) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem meglepő, franciáknál sincs kb egy db Suzuki sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60181) bigdigit válasza eami (#60178) üzenetére


bigdigit
addikt

Érdekes nálam van olyan érték ami más mint neked de úgy azon nem is változtattam semmit. Telefonon BT illetve wifi mindig be van bekapcsolva? Úgy értem mire az autót indítod már aktívak?

(#60182) Kolondrum

Egyelőre nem lesz szélvédőm. Nincs, nem rendelhető. Arra van amit gyártanak. Out Of Sold.

(#60183) eami válasza bigdigit (#60181) üzenetére


eami
addikt

Igen, nálam a telefonon non-stop aktív a wifi, bt, nfc is. Ennél ráadásul fel sem kell oldanom a telefont, míg vezetékesnél nem hajlandó csatlakozni csak ha fel van oldva.

(#60182) Kolondrum: aztaQ.....

[ Szerkesztve ]

(#60184) beef válasza Kolondrum (#60182) üzenetére


beef
őstag

Kénytelen leszel a szomszédét este ellopni.

(#60185) Cunaja válasza Kolondrum (#60182) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
Itt már kérdezted?
Van Casco ügyintézés is.

Más:
Valaki mondjon nekem olyan szert, ami tökéletesen zsírtalanítja a kocsi karosszériát, de nem szedi le a festéket. Makulátlan zsírtalanításra gondolok.
Gondoltam pl. erre .
Jó lehet, véletlenül sem oldja fel a fényezést?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60186) tboldi válasza Cunaja (#60185) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én sebbenzint szoktam használni. Anyum ápolónő, mi más is lenne itthon? :D

(#60187) Cunaja válasza tboldi (#60186) üzenetére


Cunaja
addikt

:R
Elmegyek kérek 10 üveggel. Csak így már drágább. Viszont ha jobb és biztonságosabb mint a denszesz, akkor mindegy.
Ilyen gumit ragasztanék fel, meg pl. ilyet a küszöbre. Zsírtalan felület kell. A gyári küszöb védő, egy horror összegű.
Anyóka szeret magassarkúba járkálni. ;] Nehogy már összekarcolja az új kocsit.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60188) tboldi válasza Cunaja (#60187) üzenetére


tboldi
nagyúr

Denaturált szesszel még nem dolgoztam, nem tudom, hogy jó/jobb-e.

(#60189) Cunaja válasza tboldi (#60186) üzenetére


Cunaja
addikt

Mindent beszereztem már.
3 dolog hiányzik.
1. a légterelő. Ez csak akkor ha a kocsi már itt van, mert ha nem jó, vissza kell küldeni.
2. A komfort modul, de az is csak akkor, mert be is szereltettem az üzletben. 10 percre vannak tőlünk.
3. A legdrágább dolog,, a téli gumi szett kompletten. Ezt csak októberben a szezon előtt, mert már addig, nem kell gumi hotelbe vinnem .
+ Az alvázszám gravíroztatás.
A fentebb említett gumiból 50m van. :Y Totál körbe lesz bugyolálva vele, de még további hangszigetelés is lesz. Külön az ajtókba, a padlóra és a motorházba.
Hangtalan Swift legyen. ;] Na jó, csendesebb. Már nem kell sokat várnom elvileg.
Olyan 50-nap még.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60190) mefistofeles válasza Cunaja (#60189) üzenetére

Nagyon rá vagy készülve.... :D

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60191) Cunaja válasza mefistofeles (#60190) üzenetére


Cunaja
addikt

Igen, naponta kapok a fejemre, hogy már nem férünk el az autó alkatrészektől.
Van itt már minden. A tűzoltó palacktól, a pótkerékig minden. Mindenfajta kényelmi dolog. Viszont legalább a kartámba is tudtam pakolni dolgokat. ;] Van kijelző védő üveg fólia, műszerfal szőnyeg és sok minden más. Egy panel lakásban, nem olyan könnyű elpakolni dolgokat.
Mivel nálunk az autó érték és kincs, így megérdemli a plusz dolgokat.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60192) AMD Power válasza szabonagyur (#60180) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt nézzétek meg... Mit fenyképeztem a szálloda előtt.


Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60193) 2ozzmexy válasza Cunaja (#60187) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A csalódás mentesség érdekében tartsd mindig szem előtt hogy a japán autók fényezése vékonyabb mint egy Nyugat-Európában készülő modellé, ahova te ragasztanál ott ráadásul nem szokott túl sok lakk lenni, mivel a falcokba nem fúj be a robot, ott csak a merítőréteg, alapozó, szín meg annyi lakk van ami "beporolt" a külső küszöb fújásakor, szóval csak ésszel, nehogy megkarcold/ledörzsöld. ;)
A sebbenzinnel is óvatosan, egy vattára (vagy a sminklemosós korongra, nekem az vállt be) önts és azzal csináld, nem kell eláztatni... Várd meg amíg elpárolog és ragaszthatod. Nyomd legalább egy percig hogy aktiválódjon a ragasztó. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60194) Cunaja válasza 2ozzmexy (#60193) üzenetére


Cunaja
addikt

:R
Sajnos a fényezésről tudok.
Alapban, ha valami megkarcolja, annak örüljek majd, ha nem a fém rétegig szedi le. A Swift fényezése nulla szinte. Jó ha az 1mm-t eléri, amikor 2 mm vastagnak kellene egy normális rétegnek lenni.
Ezért is kérdeztem, hogy mivel zsírtalanítsak megfelelően, hogy ne a fényezést szedjem le.
Ezek a gumik, akkor ragadnak jól, ha teljesen zsírtalan felületre kerülnek. Haveromnak is van a kocsin, és észrevehetően komfortosabbá tette a vezetést. Ő denszeszt használt, mert az autója régebbi és nem zavarta egy kis festék kopás.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60195) zhali1 válasza AMD Power (#60192) üzenetére


zhali1
csendes tag

Faja, kéne csak kékben :K

(#60196) hcs57 válasza zhali1 (#60195) üzenetére


hcs57
őstag

Prices for the Suzuki Dzire 2022 start from approx. $10,635 for the GL, and $11,008 for the GLX.
Nálunk ennek a duplája lenne, ha lenne...
forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#60197) Qtya123 válasza tboldi (#60177) üzenetére


Qtya123
őstag

Nem nőtte ki ezt a patentos hülyeséget a későbbi modelleknél sem....

Amúgy tegnap egy S-Cross mellett álltam meg a parkolóban, rendszám alapján 2013-14-es. Mondom ez már van abban a korban, hogy esetleg kiégett az izzó és szedték ki a lámpát. Kíváncsiságból megnéztem és a tipp bejött, a bal oldalon meg volt karcolva a lökhárító élén a festék a lámpatest alatt...
"Jó" kis konstrukció, tényleg maszkolni kell, ha ki akarja szedni az ember a világítást.

[ Szerkesztve ]

(#60198) Cunaja válasza hcs57 (#60196) üzenetére


Cunaja
addikt

Lehet elfogult vagyok, de nekem a Swift GLX jobban tetszik, kívül-belül.
A Suzuki Dzire nem jött be annyira.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60199) hemaka válasza Cunaja (#60198) üzenetére


hemaka
nagyúr

Elég szerencsétlen formája van így szegénynek.

(#60200) Moleman válasza hcs57 (#60196) üzenetére


Moleman
addikt

Tudtommal ezek a Marutik csak kinézetre olyanok mint a Swift, a karosszériához használt acél minősége és a biztonságtechnika évtizedes lemaradásban vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.