Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59601) tboldi válasza hemaka (#59599) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mit próbáltál eddig? Csak hogy csökkentsük a hülye tippek számát. :D

(#59602) tboldi válasza Kolondrum (#59588) üzenetére


tboldi
nagyúr

A franc nyitogatná folyton. :D
Menet közben így is, úgy is nagy meleg van ott, a motort leállítva meg nem termelődik több. Nagy baj lenne, ha ezt nem bírnák ki a műanyagok.

Khm… Ford Ecoboost… Khm…
De azért nem ez a jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#59603) Kolondrum válasza Bossi (#59600) üzenetére


Kolondrum
félisten

Több óra szenvedés után volt ez. Megyek melóba, meleg van az autóba, holnap folyt köv . A tököm tele van vele. Minden jó de mégsem, úgy viselkedik.

(#59604) bigdigit válasza Kolondrum (#59603) üzenetére


bigdigit
addikt

Startstop On. Passtrought On. Hirtelen ennyi jutott eszembe de ha kell majd lefotózom mit hogy nálam.

(#59605) Kolondrum válasza bigdigit (#59604) üzenetére


Kolondrum
félisten

Start -Stop Scross ON. Köszi.

(#59606) hemaka válasza tboldi (#59601) üzenetére


hemaka
nagyúr

wd40, hőálló zsír, sima zsír, műszerolaj :DDD

(#59607) tboldi válasza hemaka (#59606) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hondás körökben talán teflonos zsírt szoktak ajánlani, de nem vagyok benne biztos. 🤔

Néha az én Jazzem is kuplungja is nyikorog, de a levegő nedvességtartalmától függően. Nem vicc, párás vagy esős időben nem hallom, szárazságban viszont igen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59608) Macka


Macka
veterán

Sziasztok!
Nem is tudtam, hogy van ilyen totyik is. :D

Csatlakoznék, már 1,5 éve az enyém. 3. autónak használt, sikerült ennyi idő alatt 2.000 km-et beletenni. :D

[ Szerkesztve ]

(#59609) mefistofeles válasza Macka (#59608) üzenetére

Akkor ez még új... (úgy is néz ki, grat!)
Ismertem olyanokat akik kimondottan ezt keresték. Sosem hajtottam, de azt mondták nagyon élvezetes.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59610) tboldi válasza Macka (#59608) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ú, mennyit csodáltam ezeket 8-9 évesen, amikor vettük a WagonR-t… :D

Szép, grat! :C

(#59611) Macka válasza mefistofeles (#59609) üzenetére


Macka
veterán

Én is kifejezetten ezt kerestem, és valóban korát meghazudtoló állapotban van kívül, belül, műszakilag.
Kb nulla elektronika, ellenben 940 kg, 109Le. Nem kell hanyatt esni tőle, de valóban szórakoztató vezetni. Utolsó csavarig gyári, az összes patent gyári benne. Rozsda sehol, semmi.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#59612) mefistofeles válasza Macka (#59611) üzenetére

Nincs mit, ami szép az szép.
Ha el akarnád esetleg adni, szerintem jóval többet kapnál érte, mint az eredeti vételára.
Tényleg mennyi a valós kora, és az össz kilométer benne?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59613) Macka válasza mefistofeles (#59612) üzenetére


Macka
veterán

2005.11. hó, 192 ezer km. Magyarországi, kavics miatt volt szélvédőcsere, és a szélvédőn lévő hologramos hatósági matrica megsérült, ezért kellett újra rendszámoztatni. Ha jól emlékszem az 5. tulaj vagyok, a negyedik anyám volt. :DDD Fújva nem volt, mindenhol gyári érték. 1-2 minimális ajtórányitás van rajta, de az is csak akkor látszik, ha nagyon oldalról nézed, és keresed, hogy hol van.
Amikor vettem 1.1M volt, az akkori kínálat csúcsa, de nem akarom eladni. JR11 felnit vadászok hozzá, csak baromi drága.

[ Szerkesztve ]

(#59614) mefistofeles válasza Macka (#59613) üzenetére

Én sem adnám el.... :DDD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59615) pvtfoley válasza Macka (#59608) üzenetére


pvtfoley
csendes tag

Helló!
Na végre valaki Ignis sportal, ráadásul szintén piros, mint az enyém. Picit több egy éve van meg nekem is bár én már beletekertem 9k kilométert. :) Gratulálok hozzá.

(#59616) Macka válasza pvtfoley (#59615) üzenetére


Macka
veterán

Nekem inkább csak " úgy" van. Szerettem volna egyet, néha előveszem, addig garázsban pihenget. Esőben, hóban, szar időben ki sem hozom.

(#59617) burgatshow válasza Macka (#59613) üzenetére


burgatshow
veterán

Pedig az a hulye matrica potolhato okmanyirodaban ha jo minosegu fotoval bizonyitani tudod. En is most fogom megigenyelni. Es akkor nem kell ujra rendszamoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#59618) Jadro válasza Macka (#59608) üzenetére


Jadro
veterán

Mekkora király kis gép! Tök jól néz ki. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#59619) Moleman válasza burgatshow (#59617) üzenetére


Moleman
addikt

Eddig minden autómat szélvédőcserésen, visszaügyeskedett régi matricával vettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#59620) burgatshow válasza Moleman (#59619) üzenetére


burgatshow
veterán

Nekem is igy van most de olyan rohadt ronda. 😀

(#59621) Macka válasza Moleman (#59619) üzenetére


Macka
veterán

Rendőr belekötött a közúti ellenőrzés során, hogy nem volt egyben a matrica. Legalábbis előző tulaj elmondása szerint.

(#59622) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Egy Swift 2020 utáni kérdés. Használ valaki légterelőt és ha igen, milyet?
Talán a Szuezi-csatornán hajózhat a Suzu :) , jó lenne valami szuper légterelő is, mire megérkezik.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59623) tboldi válasza burgatshow (#59617) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én már azért is újat kérnék, ha ferde lenne, vagy nem teljesen a sarokban. :D

(#59624) tboldi válasza Cunaja (#59622) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem Swift, hanem WagonR és Jazz, de mindkettőn Heko van. A Hondán nincs vele semmi gond, bár a biztonság kedvéért rendeltem még 8 db klipszet, hogy még feszesebben álljon. A WagonR-nek viszont olyan szélesek a rései, amiben az üveg jár, hogy a hátsók mindig lejjebb csúsznak, nem tudják a klipszek annyira odaszorítani. Csodálom, hogy apum még nem hagyta el őket. :D

(#59625) Cunaja válasza tboldi (#59624) üzenetére


Cunaja
addikt

:R Pont ezért kérdezem. Olvastam néhány hozzászólást a videós oldalon, hogy nagy a klipsz, vagy az ablak elkezdett lötyögni és hasonló. Ezért lenne jó, ha valaki Swift-es használna ilyet.
mefistofeles Nincs neked véletlenül légterelő?
Az Osztrák 100-ast próbáld ki amúgy üzemanyagból. Most, hogy hatósági ár van, tudom,hogy fájó lehet a különbség, de ha már nem lesz, akkor nem olyan vészes és közel sem fogyaszt annyit.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59626) tboldi válasza Cunaja (#59625) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk a WagonR-nél épp ellenkezőleg, nem elég nagy a klipsz. A Hondára meg pont azért raktam fel elsősorban, hogy az ablakok zörgését megszüntessem, bejött. :D

100-as benzin: Épp ma raktam tele a Jazz-t Shell V-Power 100-zal, volt 7000 pontom, amit beváltottam, így csak 15490-et fizettem 28,39 literért. :D
Amúgy úgy rémlik, hogy az árstop bevezetése óta az itthoni OMV kutakat is a Mol szolgálja ki. :F De a tévedés jogát fenntartom. :D :R

[ Szerkesztve ]

(#59627) Qtya123 válasza hemaka (#59599) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem meg a vadi új első fék kezdett enyhe fékezéskor vonyítani kicsit. Nem túl hangosan, de pont olyan magasságú frekvencián, ami idegesít.
Egyelőre lusta vagyok szétszedni, hogy adjak neki kencét a betétek hátuljára.

Másik, hogy mikor gurulok hátra (nem is kell rükibe tenni, elég ha üresben gurulok nagyon lassan), akkor a hátsó fék/kerekek (hátsó fék nem lett cserélve) felől lassú ütemes katt-katt-katt hang jön. Nincs semmi rendellenesség a féket megnézve, és a futómű elemek is hibátlanok, mert mikor állították az elsőt, akkor végignézték hátul is. Nem összkerekes szóval annak az alkatrészei sem lehetnek. És csakis hátrafelé gurulva van ez a hang. Ez egy X akta nekem egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#59628) Janusz001


Janusz001
őstag

Allgrip tulajok, a hátsó hajtás miatt nektek is egy kicsit "zajosabb" a kocsi? Előtte 2wd volt, annál nem volt ez a hang, volt régebben egy Toyota land cruiserem, abban hallottam ilyesmi hangot. Nem zavaró, de ha másnak síri csend van, akkor átnézetem.

Párom is átvette a kocsit, így 2 gyöngyfehér automata Scross áll a garázsban :)

(#59629) Kolondrum válasza Janusz001 (#59628) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mire gondolsz pontosan?

(#59630) Gyöször válasza szaniszlokar (#59597) üzenetére


Gyöször
senior tag

Tudom nem olcsó mulatság, de ki tudod próbálni 100as benzinnel? Úgy hogy kiautózod jól a tankot és töltesz rá egy érzékelhető mennyiséget. Ha véletlen ezek túl nagy előgyújtást adnak gázra lépéskor akkor becsörrenhet, de akkor a kopogásérzékelő visszavenné. Talán.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#59631) Gyöször válasza Janusz001 (#59628) üzenetére


Gyöször
senior tag

Van egy kis hangja de nekem nem volt 2wd. De nekem olyan, mintha nemrég jött volna elő. 5 éves a kocsi.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#59632) Janusz001 válasza Kolondrum (#59629) üzenetére


Janusz001
őstag

Fene tudja, mintha a kardán felől jönne, néha kis cicergés, főleg alacsony terhelésnél vagy amikor elveszem a gázt, majd megyek pár kört párom autójával is, megnézem ott van -e ilyen.

(#59633) Gyöször válasza Qtya123 (#59627) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ez milyen kocsi? Swift? Az hátul dob vagy tárcsa? Nem üt a tárcsa és mozgatja a betéteket? Nekem a futóm olyan, csak előre irányba. Megyünk és a nyereg hátul van, ahogy a tárcsa rángatja felfele a betét akkor 50 nél tikkk tikkk tikkk 100 nál meg tiktiktiktik :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#59634) Qtya123 válasza Gyöször (#59633) üzenetére


Qtya123
őstag

S-Cross, tárcsafék. Nem szedtem szét, de nem tudom, hogy tud-e olyan lazán ülni a helyén a betét, hogy a tárcsa mozgassa.
De jó tipp. Mielőtt szétszedném, lehet azt csinálom, hogy hátrafelé gurulva enyhén fékezek közben és ha akkor nem adja a hangot, akkor tuti a betétet mozgatja a tárcsa.
A betét nem tudom gyári-e még, a tárcsa az 100%, hogy még az eredeti.

Azt amúgy nem tudom, hogyha üt egy tárcsa, azt hátul is lehet-e érezni. Elöl nyilván igen, ezt tapasztaltam is, mikor az IS-en egyszer egy rohadt nagyot fékeztem, az agyon dicsért Textar tárcsa azonnal megmakkant és ütni kezdett, fékezés közben rezgett a kormány. Egy felszabályozás segített, de többet Textar tárcsám nem lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#59635) szaniszlokar válasza Gyöször (#59630) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Tegnap előtt tankoltam tele, ez a hónapban ki fog tartani.
Amikor meleg lesz és csörögni fog a szerviz vezetőt elviszem egy körre 😁.
Ma reggel 16 fok volt, ahogy jöttem be a városba, próbálgattam, de semmit sem hallottam.

Minden ellenállás hasztalan.

(#59636) hemaka válasza Qtya123 (#59627) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem mindkét sporton ilyen elöl, előre és hátra is nyikorog, de nem a gyári tárcsa/betét van rajtuk mondjuk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59637) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[kép] ehhhhhh

(#59638) Kolondrum


Kolondrum
félisten

AAwireless:
[kép] [kép]

Vélemény: Waze megy, de nem hallja a címet amit bemondok neki, ergo indulás előtt kell telefonon beállítani és utána indítani az autót.

Google maps: Megy, de néha nem hallotta a címet. Gépelni nem lehet?
Egyébként több megyén át mentünk nem szakadt meg a kapcsolat, szépen navizott.

Röviden: Teszi a dolgát, de kompromisszumokkal. Várni kell sztem újabb fejegység szoftvert, kütyű firmware-t, sőt a telefonos AA is egy összetevő.

[ Szerkesztve ]

(#59639) Jadro válasza Kolondrum (#59638) üzenetére


Jadro
veterán

Nem hallja vagy nem tudja értelmezni? Mi történik bemondás után?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#59640) bigdigit válasza Kolondrum (#59638) üzenetére


bigdigit
addikt

Ez nem AAwireles probléma hanem autó beállítás és/vagy android autó korlátozás.
Magyarul nem ért....
Gépelni csak behúzott kézifékkel lehet.

[ Szerkesztve ]

(#59641) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Akkor azért nem ment, otthon nincs behúzva :DD

Jelenség: Figyel de nem hall. Meg néha magyar angollal mondja, hogy idézem: something wrong :DD

Na hazafelé próba.

Szerk: Valóban úgy működik. Ezeket nem nekem találták ki, sok biztonsági szr.

[ Szerkesztve ]

(#59642) eami válasza Kolondrum (#59641) üzenetére


eami
addikt

nem tudom a mostaniban hogy van, de a fejegység menüben elvileg ki lehet kapcsolni a zárat.

(#59643) Jadro válasza Kolondrum (#59641) üzenetére


Jadro
veterán

A something went wromg problémára pár napja leírtam a nálam bevált megoldást részletesen. Verziókkal kell mókolni a telefonon. Ezért is kérdeztem. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#59644) zsolt19900 válasza eami (#59642) üzenetére


zsolt19900
őstag

na, akkor erre ránézek ha Swiftnél is játszik.... mindig az "agyamra megy"

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#59645) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Na mentem vele 200km-t és s néha nem működő hang alapú cím diktáláson kívül teszi a dolgát. Nagyon eltalált kis cucc.

(#59646) hemaka


hemaka
nagyúr

Az oszlop adott az uj scrossnak, emberunk nem is elte tul. [link]
mondjuk azt nem tudni be volt-e kotve, csak azt irjak gyorsabban ment a megengedettnel. Habar bpn ki nem ugy megy?

[ Szerkesztve ]

(#59647) burgatshow válasza hemaka (#59646) üzenetére


burgatshow
veterán

Ennyi infobol nem kovetkeztetnek a kocsi vedelmi kepessegeire (se). Idos is volt, lehet hogy 10000/1 ilyen van es tokmindegy ki ult volna benne. Sajnalatos mindenesetre.

(#59648) Gyöször válasza hemaka (#59646) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ez nem néz ki jól..
Mit néztek ki a képből, ez gyári ülés, vagy van rajta üléshuzat?

Ilyenkor a tűzoltók áramtalanítják a járművet. Gondolom nem 10es kulccsal hanem csípi el a kábelt. De vajon szétszabdalják a hibrid akksit is?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#59649) hemaka válasza Gyöször (#59648) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az gyári ülésborításnak néz ki, mert alatta már ott van a szivacs, meg szépen ahogy kell varrásmentén szétszakadt.

(#59650) mefistofeles válasza hemaka (#59646) üzenetére

Autópályán is csak egy határig értem de, hogy városban mi értelme száguldozni...... :(
Ahogy látom, pont a sofőrnél kapta el az oszlopot. Ez jóval drágább autóban is minimum nagyon súlyos sérülés.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.