Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60101) eami válasza AMD Power (#60100) üzenetére


eami
addikt

szóval 4% termelés visszaesés miatt kell ennyit várni itthon autóra ? :Y vagy egész egyszerűen ide kevesebbet értékesítenek mert máshol úgy is drágábban adják :F

[ Szerkesztve ]

(#60102) AMD Power válasza eami (#60101) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem nagyon prioritást élvez az export.

(#60103) bigdigit


bigdigit
addikt

Csak úgy kérdezném új AT Scross esetén senkinek nem zizeg vagy nyekereg a váltó környékén valahol a box? Nyomkodásra is van hangja meg menet közben is.

(#60104) hemaka válasza eami (#60101) üzenetére


hemaka
nagyúr

Utobbi, kint euroert jobban megeri eladni.

(#60105) DarkByte válasza Cunaja (#60094) üzenetére


DarkByte
addikt

Kíváncsi leszek, mert nekem ma jött meg a szalonba, korábban mint vártuk. Elég közel lesz ehhez a dátumhoz az átvétel, valamikor jövőhét vége, vagy rákövetkező hét eleje. Mondjuk igazából kicsit még játszanék is az új rendszám formátumra. :B De már ezen nem akarok kavarni, tökéletesen jó a régi fajtával is. Legalább a parkolási, autópálya, meg ilyen rendszerekben nem kell early adopter-kedni az új formátummal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60106) Cunaja válasza DarkByte (#60105) üzenetére


Cunaja
addikt

Ha van a szalonnak régi rendszáma.
Marad az új, AA-AA 015 ha nincs. ;]
Sajnos nem találom sehol a 125K-s verziót, ezért ha valaki tud róla pontos infót, jelezze felém. :R Van olyan kettős szám(egymás után egyforma) , amit véletlenül sem szeretnék és ha azt kapnám, egyből reagálnom kellene. Na persze, ha csak 450K-ért van, akkor cumi van.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60107) AMD Power válasza hemaka (#60104) üzenetére


AMD Power
titán

Erről még nem is beszélve.

(#60108) aattilaa80 válasza bigdigit (#60103) üzenetére


aattilaa80
újonc

Nem figyeltem fel ilyesmire. . 🤷🏻‍♂️

(#60109) szabonagyur válasza bigdigit (#60103) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nope.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60110) Kolondrum válasza dunc (#60053) üzenetére


Kolondrum
félisten

Parkolni horror, az emberek túlnyomó többsége szrk az autójára és ezzel együtt máséra. Ne történjen meg, hogy bárkit rajta kapok amikor neki bsza vagy ilyen.

(#60111) mefistofeles válasza Kolondrum (#60110) üzenetére


mefistofeles
addikt

Ez sajnos tökéletesen igaz. Az előző suzukimat kétszer húzták meg áruház parkolóban. Sajnos egyiket sem láttam... :((

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60112) Bossi válasza mefistofeles (#60111) üzenetére


Bossi
őstag

Sajnos ez nálunk jellemző, arra nem képesek, hogy egy telefonszámot írjon és rendezze a kárt, amit okozott. Nekem volt, hogy rászóltam egy hölgyre amikor más autójának csapta az ajtót a válasz: "Jaj nem vettem észre" Mondtam, hogy azért mert nem figyel, figyelni kell és akkor nem csapja neki., persze ez nem tetszett neki, közben a tulaj is megérkezett nem tudom a vége mi lett.

(#60113) Qtya123 válasza Bossi (#60112) üzenetére


Qtya123
őstag

Mert az emberek jó 60-70%-a egy önző, kicsinyes és undok kretén. És amikor hibázik, akkor azonnal neki áll feljebb, minthogy magába nézne.

Pár hónapja a Swift mellett sörösüveg szilánkokat találtam. Utána vettem észre, hogy az ablaktörlő lapátoknál is van pár darab. Akkor állt össze a kép, mikor a motorháztetőn megláttam a horpadást és a festék leverődést. Valaki hozzávágta a motorháztetőhöz...

Azért nem idegesített túlzottan a dolog, mert 25 éves utcai harcos, nem oszt-nem szoroz már. Viszont azért a keze remélem szilánkosra törik egyszer az illetőnek. Ha az S-Crossra b@szta volna rá, akkor idegbeteg leszek.
Én amúgy elgondolkoztam már azon, hogy minek szép autót venni, mikor mindenhol gyökérsereg. De akkor meg az van, hogy minden nap egy ütött-kopott, félig lelakott autó fogadjon azért, mert sok a hülye?

És ez ellen az udvar/garázs is részben véd, mert leteszed 20 percre az utcán és már megvan a kontakt a jószágokkal. Aki utcán parkol, annak meg még "jobb".
Mondjuk felénk bátor emberek laknak, mert itt az utcán parkol egy új Q7-es, egy veterán korú Pontiac és egy pár éves Camaro is.

[ Szerkesztve ]

(#60114) Cunaja válasza Qtya123 (#60113) üzenetére


Cunaja
addikt

Ez így is van,. meg nem is.
Nekem nem számít, hogy az Astrám 29-éves és előreláthatólag, augusztus, vagy szeptemberben, megy szegény a zúzdába.
Ha valaki csak egy karcolásnyi kárt tesz benne, már szét vág az ideg. Azért mert idős, nem néz ki rosszul kívülről és ne tegyenek benne kárt.
Ha majd az új Swift sérül esetleg, az infarktus közelébe leszek, azt nem szeretném.
Annyi mocsok van az utakon, hogy egy élet kevés lenne feltakarítani. Sajnos ez az egyik ilyen dolog, amit utálok a hazánkban.
Amúgy, pl. a Görög szigetek(többit nem ismerem), mentalitása az, hogy az autó használati tárgy és mindegy hogy néz ki, csak lássa el a feladatát. Láttunk egy vadonatúj X5-t, az oldala levolt gyalulva és a tulaj csak annyit mondott, itt simán előfordul az ilyen, nem kell vele foglalkozni. Az én szívem szorult össze a látványától.
Van itthon is ilyen ember, aki így vélekedik. Az isten mentsen meg minket, attól, hogy mellénk álljon valahol egy ilyen.
Mi kuporgatjika pénzünket, van aki hitelt vesz fel, vagy gyüjtöget évekig és jön egy hülye, aki tönkre vágja az egészet

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60115) dobolan válasza Cunaja (#60114) üzenetére


dobolan
senior tag

"Amúgy, pl. a Görög szigetek(többit nem ismerem), mentalitása az, hogy az autó használati tárgy és mindegy hogy néz ki, csak lássa el a feladatát."

Pedig szerintem is ez a normális mentalitás, kis túlzással talán, mert azért valamilyen szintig mindegy csak, hogy néz ki, rommá tört kocsi nem ide tartozik.

(#60116) Cunaja válasza dobolan (#60115) üzenetére


Cunaja
addikt

Persze, hogy hol él az ember nem mindegy
Maximálisan igazad van. Attól függ, mit szokik meg már gyerek korábban.
Nem mindenki babusgatja az autóját, csak a kispénzű ember, aki keményen megdolgozott az új autóért.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60117) mefistofeles válasza Cunaja (#60116) üzenetére


mefistofeles
addikt

Azért ebben is sok igazság van...
Nyilván jobban fáj egy karcolás annak aki 6 éves hitelre vett egy 5 misisi autót, mint a totálkár annak aki másnap már egy új 15 misisben feszít.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60118) Moleman válasza Qtya123 (#60113) üzenetére


Moleman
addikt

A (terem)garázs is csak részben véd. Egyszer arra mentem le, hogy az autóm mellett álló motoromnak valaki átfordította másik irányba a kormányát (azon az évjáraton pont nem volt kormányzár) - ezzel 20 centi hosszan végigkarcolta a sárvédőt a fékkarral. Itt már az is problémás, hogy hogy mert hozzányúlni a motorhoz, ha látom, levágom a kezét.
Sose derült ki, hogy ki volt, hiába volt bekamerázva, nem kaptam meg a felvételt. A gondnok hencegett, hogy ő tudja ki lehetett, de nem mondja meg, de a verés elől már elszaladt. :D

A környékről is belógtak a gyerekek cigizni a mélygarázsba, annyi eszük volt, hogy a szellőző mellett cigizzenek, de az egyik szellőző pont az én kocsim mögött volt, úgyhogy sikerült mindig ott eldobálniuk a csikkeket. :DDD De ők legalább soha nem tettek kárt semmiben. Na jó, egyszer felgyújtották a lépcsőházban a faliújságot, de ahhoz nem kötődtem érzelmileg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60119) Simulacrum válasza Cunaja (#60106) üzenetére


Simulacrum
senior tag


Igen, megmarad mindkettő. Választhatsz is a 4 betű 3 számost olcsóbban vagy közel félmillióért mehet akár 6 betű és 1 szám.

(#60120) Cunaja válasza Simulacrum (#60119) üzenetére


Cunaja
addikt

:R Már akkor tudom is a rendszámomat. :) A nevem pont 4 betű. ;] 001

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60121) Cunaja válasza mefistofeles (#60117) üzenetére


Cunaja
addikt

[Egy kis karcolás]
Nem biztos, hogy érdekelte az autót elnézve.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60122) hemaka válasza Cunaja (#60121) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az egy merga, de a vonat hibája, nem volt elég nagy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60123) burgatshow válasza Cunaja (#60116) üzenetére


burgatshow
veterán

Szerintem ez mentalitástól függ. Én úgyanúgy kezeltem a céges kocsijaimat mint ha saját lenne. Szeretem a gépeket, főleg ha sokat ülök bennük, dolgozok velük, vigyázok rájuk és megadom azt ami egy gépnek kell. Legyen 15-20 millás céges vagy 6-8 milliós saját. De millióért vásárolt használt kis KIA-val is így viselkedem.

Amúgy a probléma másik fele meg az, hogy itthon az autó érték. Mármint nem használati eszköz, hanem ahogy írtad, sokaknak több éve munkája. Máshol meg igen, használati eszköz...

[ Szerkesztve ]

(#60124) Simulacrum válasza Cunaja (#60120) üzenetére


Simulacrum
senior tag

De azt tudod, hogy az olcsóbb változatban muszáj a szabályok szerintiből választani, azaz az első két betű csak két magánhangzó vagy csak két mássalhangzó lehet, szóval gyanítom ha a nevedet szeretnéd, akkor muszáj lesz a drágábbik lehetőséget választanod.
Én mémként már láttam az EU-RO-400-at. :D

(#60125) Qtya123 válasza burgatshow (#60123) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, valószínűleg ez is eltérő, hogy mennyire használati eszköz és mennyire "élet munkája". Tőlünk fejlettebb országokban nem tudom milyen az arány, de az tény, hogy itthon sokan erőn felül vesznek 2 számmal nagyobb autót, hogy megmutassák, hogy ettől érezzék magukat valakinek, stb...

Mondjuk én pl nem szeretek túl sok pénzt tartani egy olyan eszközben, ami amortizálódik és bármikor össze is törhet. Ezért nálam elvi kérdés, hogy 6-7 havi bevételnél többet nem adok autóért, több pénzt nem vagyok hajlandó szánni rá. De ennek ellenére azért bosszant, ha kvázi hibátlan az autó és lesz rajta sérülés.
Ha már tele van 100 kavics felverődéssel és itt-ott lesz újabb hiba a fényezésen, akkor az már annyira nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#60126) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Repülnek a km-ek.... 3333. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#60127) tboldi válasza Kolondrum (#60126) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem pár napja lett meg a 150k a Jazz-zel. :)
118-cal került hozzám 2017-ben.

[ Szerkesztve ]

(#60128) mefistofeles válasza tboldi (#60127) üzenetére


mefistofeles
addikt

Mint egy új..... :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60129) AtHoS válasza Cunaja (#60086) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"egy átlagos, ezer tonnás vonatot"

Ezeket se Mo-ra tervezték :DDD

read-only mode on the forum

(#60130) tboldi válasza mefistofeles (#60128) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig akadnak hibák, júl. 25-én megy a karosszériásokhoz. De azért köszi! :D

Igyekszünk mindháromra vigyázni, hiába 18, 15 és 16 évesek (a kép szerinti sorrendben).

(#60131) szabonagyur válasza Kolondrum (#60126) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gyári gumival tolod? Vélemény?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60132) Cunaja válasza Simulacrum (#60124) üzenetére


Cunaja
addikt

:R Tényleg, ezt el is felejtettem.
Ezt is direkt csinálják, pénz lehúzás.
Na mind1, akkor is tudom már mi lesz, ha azt a bizonyos kétjegyű szám, szerepelni fog a rendszámon.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60133) mefistofeles válasza Cunaja (#60132) üzenetére


mefistofeles
addikt

Az egyediséget mindig is meg kellett fizetni.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60134) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Sziasztok. Most hoztam a swiftet 1 éves szervízbe, és a szalonban van pár db régebbi (2019-es) swift. 4500 km-el, 5,5 millió forint az ára. :( Komolyan letérdeltem... Tavaly a mienket 5 M foritntert vettük. Elképesztő drága lett az autó. Az értékesítő azt mondja, piszok nehéz lesz új autóhoz jutni mostanában. Áldom a sorsot, hogy sikerült tavaly megvenni a swiftet.

(#60135) Cunaja válasza mefistofeles (#60133) üzenetére


Cunaja
addikt

Igen, csak a jelenlegi szabályozás alapján, 125K-ért legyártásra kerülő rendszámot választhattál.
Most viszont már hiába gyártják le a KI SS betűket valamikor, ezért már 450-et kell fizetni. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60136) Kolondrum válasza szabonagyur (#60131) üzenetére


Kolondrum
félisten

Eco contact 5-wl volt a vitara, ez 6-os. M0 lehajtón később sikít mint az 5-ös. Ugyan úgy azt érzem, hogy tapad. Előbb dől a kaszni mint csúszna meg a gumi.

(#60137) mefistofeles válasza Cunaja (#60135) üzenetére


mefistofeles
addikt

Nem vagyok képben ezzel a rendszám kérdéssel, de szerintem a KI SS a régi szabályozás szerint is a drágábbik kategória lett volna, mivel egyedi formátum.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60138) Cunaja válasza mefistofeles (#60137) üzenetére


Cunaja
addikt

Pontosan, mert 4 betű. De az új rendszámok pont 4 betű, csak ugye amit elfelejtettem, hogy megkötötték, nem lehet mássalhangzó és magánhangzó egymás mellett. Szóval a "KI" bukik.
Milyen jó lett volna a Swiften a Ki SS-001.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60139) Kolondrum válasza tboldi (#60127) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az még bejáratós! :R

(#60140) mefistofeles válasza Cunaja (#60138) üzenetére


mefistofeles
addikt

Hát ja ez pech. Innen már csak rajtad áll, megér e ennyit az egyediség.
..én spec 120-at sem adnék egy egyedi rendszámért de nem vagyunk egyformák....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60141) Qtya123 válasza JamesFinn (#60134) üzenetére


Qtya123
őstag

Szép árak 2019-es autóra.
Apám 2020 májusban vett új Swiftet, sima GL és hozzá metálfény (alap színt akart, de nem volt már, pont jött a facelift, akkor meg azért nem volt a szalonban autó), úgy volt 3.5 millió.

Lassan itt az ideje scalpereknek autó téren is. Szerezz be valahogy csókosan egy újat és 2 nap múlva add el +900ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#60142) mefistofeles válasza Qtya123 (#60141) üzenetére


mefistofeles
addikt

Nagyon durva árak. Mondjuk a felszereltséget nem tudjuk de én 21-ben vettem a GL+ swiftemet, 4,7-ért.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60143) Cunaja válasza mefistofeles (#60142) üzenetére


Cunaja
addikt

GLX Swift 2WD manual 5.960.000 Teljes ár átírással 6.105.000 lesz. Brutális. :W

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60144) mefistofeles válasza Cunaja (#60143) üzenetére


mefistofeles
addikt

meeeennnyyyyiiiii???????? Hát most biztos nem vennék swiftet.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60145) Cunaja válasza mefistofeles (#60144) üzenetére


Cunaja
addikt

Sajnos nem csak a Swift emelkedik brutálisan, hanem a többi Suzu is, illetve az élet is. Elég kegyetlen világ ígérkezik ha így haladnak a fejlemények. Lassan az új auitó is olyan kategóriába esik, mint egy lakás ( ház ). A mezei embernek megfizethetetlen lesz. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60146) KubanitoS válasza Qtya123 (#60141) üzenetére


KubanitoS
veterán

Lassan itt az ideje scalpereknek autó téren is. Szerezz be valahogy csókosan egy újat és 2 nap múlva add el +900ezerért.

Nézz fel hahura. Már most ezt csinálják, de nem +900 ezerért, hanem sokkal többért. Apám mesélte, hogy a Merkúr időszakban látott ehhez hasonlót. Ott is sokan nem egy, hanem több kocsit rendeltek és ha megjött adták el drágábban…

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#60147) burgatshow válasza Cunaja (#60145) üzenetére


burgatshow
veterán

Most úgy csináltok mintha nem ezzel lenne mindenhol. Az autó (is) drágul. Napról-napra.

Képzeljétek ha úgy drágulna mint az élelmiszer. Múlt héten vett kávé 999 forint volt, tegnap már 1399. Ez itt akárhogy számolom 40%. Milyen lenne ha 1 hét alatt ilyen drágulás lenne. :DDD

(#60148) mefistofeles válasza burgatshow (#60147) üzenetére


mefistofeles
addikt

Ezt már kitárgyaltuk, mindennek emelkedik az ára. De azért az emberi tudat könnyebben emészt meg egy 400 ft-os emelést (akárhány százalék) mint egy félmilliósat.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60149) burgatshow válasza mefistofeles (#60148) üzenetére


burgatshow
veterán

Hát nem tudom, nekem azért az 1200 forintos paprika meg a többi is fáj. És kaját gyakrabban veszek mint autót.

Ráadásként arányaiban nézve egy 8 millás kocsinál fél milliós emelés nincs 7%.

De persze értem amit mondasz.

(#60150) tboldi válasza burgatshow (#60149) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hehh, én ma 799-ért vettem fél kilót a Sparban. :W :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.