Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59801) Franky74 válasza AMD Power (#59800) üzenetére


Franky74
tag

Nekem annyi a bajom a wazee-vel, hogy nem lehet út minőséget (gazdaságos, rövid, gyors) beállítani. +Sokszor el akar vinni másfele, ami nem biztos, hogy jó.

(#59802) simonjoe válasza Franky74 (#59801) üzenetére


simonjoe
senior tag

...miért lehetne egy forgalmi alapon kalkulált navigációban rövid, gyors egyéb baromságokat beállítani?? Ezek szerint nem érted a lényegét. Az általad hiányolt opciókat megtalálod az offline navikban.

Joe

(#59803) beef válasza simonjoe (#59802) üzenetére


beef
őstag

Attól, hogy valami forgalmi alapon kalkulál, a többi opció nem kizáró ok. Logikus, ha nem tartható a "gazdaságos" nyomvonal, akkor úgy is jelezhetné, hogy jobban jársz a dugó miatt egy alternatívával.

(#59804) Kolondrum


Kolondrum
félisten

:O Crossy.... Miért mindig velem

[ Szerkesztve ]

(#59805) simonjoe válasza beef (#59803) üzenetére


simonjoe
senior tag

Megválaszoltad. Pont ezt csinálja a Waze. Az alap ott kezdődik, h eljutni A-ból B-be a lehető leggyorsabb és leggazdaságosabb útvonalon lehessen. Ehhez minden információra szüksége van. A Waze által használt algoritmus a felhasználók visszajelzései és mozgási információi alapján kalkulál. Ebbe nem fér bele, h ezzel a logikával beállítasz egy "legrövidebb" utat ami ugyan távolságban jóval kevesebb, de időben meg nem. Viszont sokszor jelez, h van jobb útvonal, mert menet közben történt valami a kijelölt útvonalon. Használom itthon és külföldön is, nem volt még csalódás.

Joe

(#59806) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Kell egy új szélvédő. Mentem ki és látom h közepen ketté van repedve. Kavicsot kapott, látszik, bár én nem érzékeltem.
Ilyenkor mi van? Eredeti kell. 17-én olajcsere, ott szólok hátha intézik.

[ Szerkesztve ]

(#59807) blakey válasza Kolondrum (#59806) üzenetére


blakey
titán

Ha jó a Cascod és/vagy a biztosítód akkor ingyen cserélik, egyébként elég húzós ára van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59808) tboldi válasza Kolondrum (#59806) üzenetére


tboldi
nagyúr

Üdv a klubban, szintén Suzuki, szintén mai szerzemény. :D
Leragasztottam ugyan celluxszal, de csak órákkal később volt rá lehetőségem, és nem tartom kizártnak, hogy hamarosan végigreped ez is.

(#59809) Qtya123 válasza Kolondrum (#59806) üzenetére


Qtya123
őstag

Ejj bakker... Sajnálom. Szegény autót óvod, félted, ment rá a kavics ellen a fólia, stb... És erre kapod a szélvédőbe. :(

Ez amúgy így szokott lenni. Mindig volt a megvigyázós autóm mellett egy szaladgálós. A megvigyázósakkal mindig történtek ilyenek. Kavics, rányitás, hátulról belém, stb... A szaladgálós, nem féltősökkel meg soha semmi...
Még a madár is mindig a vigyázósra sz@rik négyszer akkorát, mint a rohangálósra.

[ Szerkesztve ]

(#59810) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Az i b meg de komolyan. Néztem jövök haza kamerán, semmi. Este 20-ra nyekk. A lapát alatt a szélvédő ahol indul felette pár centivel kráter és indult a törés. Vajon lesz gyári? Meg a táblafelismerő minden szrt is le kell bontani majd hozzá.
De tényleg elegem van. 1 hónapos. Fogom aztán belekúrok egy térkövet.

(#59811) Qtya123 válasza Kolondrum (#59810) üzenetére


Qtya123
őstag

A cserénél figyelni kell majd, nehogy gány legyen, mert a tessék-lássék módjára dolgozó az csak kiszedi a szélvédőt és beteszi az újat. A drót amivel kiszedik megsérti a felületvédelmet és ha nem kezelik le, akkor rossz esetben pár év és és apró hólyagokként jön a rozsda a tető, vagy az A oszlop pereménél.

Én a Lexussal megszívtam ezt. Cseréltek benne szélvédőt és ilyen lett alatta pár év alatt, mert csesztek lekezelni: [kép]
Ki kellett szedetnem és normálisan lekezelni: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#59812) AMD Power válasza Kolondrum (#59806) üzenetére


AMD Power
titán

Gyönyörű. Valahogy nem vagy szerencsés szériában. :(

(#59813) Kuter válasza Kolondrum (#59810) üzenetére


Kuter
senior tag

Ha van Suzuki-casco akkor ingyenes.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#59814) Kolondrum válasza Kuter (#59813) üzenetére


Kolondrum
félisten

Már intézem, egyébként nincs.

(#59815) Kuter válasza Kolondrum (#59814) üzenetére


Kuter
senior tag

És mit sikerült van eredeti vagy csak más utángyártott. Bár ilyen hogy utángyártott a fiam szerint nincs . Csak másik gyárban készült. A fiam az AGC-ben dolgozott ott is csináltak Suzukinak üveget ami ment Indiába (első szélvédő) és hátsó kis üveget ami ide Esztergomba.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#59816) eami válasza Kolondrum (#59814) üzenetére


eami
addikt

Mármint egyáltalán nincs casco vagy csak suzuki casco nincs? Azért általában ingyenes a szélvédő csere random casco mellett. Kivéve ha nagyon az alsó polcról lett választva.

(#59817) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Gyári lesz, de az idő, van Cascom, egonos. Addig meg járok vele. 1 helyen már kiment szélre a repedés, a másik még nem ért odáig. [kép] itt még jó volt.

(#59818) zsolt19900 válasza cigam (#59798) üzenetére


zsolt19900
őstag

amennyiben nem garis, akkor kb. bárki :) gyári lengőkart tudok hozni kb. fele ennyiért, a munkahengerről ne is beszéljünk, hogy mennyiért tudom hozni neked.... és most gyáriról beszélek természetesen

és nem tudom, hogy honnan vették, de nincs külön ára a jobb/bal oldalinak

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#59819) cigam válasza zsolt19900 (#59818) üzenetére


cigam
félisten

Én elhiszem, szimpatikus is az ajánlatod, de nincs olyan szerelő akiben megbíznék. Plusz talán nincs is olyan szerelő, aki hozott alkatrésszel dolgozna. Hiszen akkor ő se tudná rátenni az alkatrész árára az "extra profit"-ot. Pedig elég nagy (legalább 20-40%) kedvezménnyel hozza el a Unix-ból, vagy más nagykerből.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#59820) zzz03


zzz03
őstag

Defekt javítás a kocsihoz adott Conti javító készlet margójára. Tartotta a nyomást a gumi. Mentem vele kb 80km-t.
A gumis nem panaszkodott semmit. Kb nem is volt mire. A lyukat kocsonyas anyag tapasztotta be. A gumiban pedig kb mintha tej lett volna. Gumi le a felnirol, papír törlővel meg törölgette a felnit és a gumit is, majd slaggal meglocsolta ismét áttörölte és 5perc alatt nyoma se volt a folyadeknak. A szelepnek sem lett semmi baja. Gumis szerint teljesen rendben van ez a folyadék. Legközelebb is bátran használjam ha kell. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#59821) beef válasza zzz03 (#59820) üzenetére


beef
őstag

Erről beszéltem, hogy van aki pénzt akar keresni, van aki meg hisztizni mert dolgozni kell.

(#59822) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Akik írtak: Ma beszámíthatalan vagyok bocsi ha nem írok
Közbena céges tel kijelzője is betört. Zsebre tettem, köv pillanatban nyekk. szóval bekphtd istn ott fenn.

[ Szerkesztve ]

(#59823) mefistofeles válasza Kolondrum (#59822) üzenetére

Huh, a karma nagyon megtalált. Valami csúnya rossz ember lehettél előző életedben.......
Bungee jumpingolni most ne menjél szerintem.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59824) tboldi válasza Kolondrum (#59822) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erről most a Minden6ó című film jutott eszembe. :B

(#59825) Tom1939 válasza Kolondrum (#59822) üzenetére


Tom1939
őstag

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Menj haza, feküdj le, holnapig meg se mozdulj.
Én autóm is új, dupla együttérzésem. Helyedben már kórházban kezelnének idegbajtól szívrohamig mindennel.

(#59826) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Az a szbrt kbsz nő is akkor 1 hétre padlóra tett a vitarával. Most is kérdezték bent h mi a bajom mert látszik. Nem ettem reggel óta mert mknden kijön belőlem. Mindig tudtam h ha nagyon jól megy minden mint nem olyan régen, akkor előbb utóbb jön a szr hát jött is.
Hétfő reggel óta ráadásul dolgozom főleg éjjel túlóra. Nem jó ez így. jön a váltás vissza sem nézek. előre látom mi lesz vasárnap este, napok óta látom magam előtt h lapáttal vrm gyn a kollégám ha meglépi velem azt mint mással, mert az más helyett jövök. Lakat alatt legalább baj nem ér

(#59827) dethroner válasza mefistofeles (#59823) üzenetére


dethroner
veterán

Miért előző élet? Mi van ha most xszar ember valaki és ezért találja meg a jingjang? :))

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59828) mefistofeles válasza dethroner (#59827) üzenetére

Nem tudom én nem vagyok vallásos de úgy tudtam, a következő életben nyújtják be a számlát. Tudod hány extra szar ember él elképzelhetetlen luxusban, és egészségben?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59829) dethroner válasza mefistofeles (#59828) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, sajnos van erről elképzelésem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59830) dunc válasza Kolondrum (#59826) üzenetére


dunc
nagyúr

Figyelj! Tönkre b@szod magad! Hidd el tudom miről beszélek, lassíts, és pihenj, a munka nehéz dió tudom, de kérj segítséget. Menj egy TP re, szabira, és rendezd az életedet!

(#59831) simonjoe válasza dunc (#59830) üzenetére


simonjoe
senior tag

+1

Joe

(#59832) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Pilkington (és más hasonló jó minőségű) szélvédőről mi a véleményetek? Röviden OEM. Gyorsan megvan, nincs önrész és ugyan az mint a gyári csak nincs Suzuki logó.
Ez első felállás is mától legalább 1 hét. A gyári meg....

[ Szerkesztve ]

(#59833) blakey


blakey
titán

Csak jó minőségű szélvédő-gyartók vannak, nincs olyan, hogy utángyártott, minden szélvédő eredeti. Az mindegy, hogy mikor épp melyik gyártó termékét szerelik be, mindegyik jó, egyik márkánál ez a "gyári", másiknál meg az, a lényeg, hogy az adott típushoz készüljön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59834) dobolan válasza Kolondrum (#59832) üzenetére


dobolan
senior tag

Én hátsó ajtó üveget csináltattam már velük. A gyári és egyéb üveg közötti difi 10% volt max.

(#59835) Kolondrum válasza dobolan (#59834) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kikkel?
blakey! Az aegon csak úgy engedte bejelenteni ha kiválasztom a javító céget. Amiből egy volt a listájukin, fel is hívtak. +36706026000 - érdemes guglizni.. :Y a szélvédő feri :))
Fel is hívtak és a tag próbált rábeszélni hogy higgyem el az oem is az ami most benne van csak nincs rajta logo. Olcsóbb, gyorsabb, ott a polcon, jó lesz. 3 óra száradás és mehetek. Odamegyek, szemle, papírok, közben csinálják, szárad, viszlát.
Fsz tudja....

[ Szerkesztve ]

(#59836) focvis válasza Kolondrum (#59835) üzenetére


focvis
veterán

Casco fizeti a gyárit. Ha azonban most utángyártott* megy bele, legközelebb már csak az utángyártott szélvédőt fogja fizetni a biztosító.

*Hívhatjuk OEM-nek is, de nem a gyári. Vélhetően nincs észlelhető különbség egy Pilkington esetében.
Én megvárnám a gyárit.

(#59837) Kolondrum válasza focvis (#59836) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez biztos? :Y

[ Szerkesztve ]

(#59838) focvis válasza Kolondrum (#59837) üzenetére


focvis
veterán

90%-ban vagyok biztos benne.

A szélvédősferinek mondd meg udvariasan, hogy ragaszkodsz a gyárihoz. Vagy hozatja a gyárit, vagy viszed a Suzuki márkaszervizbe javításra.

[ Szerkesztve ]

(#59839) dobolan válasza Kolondrum (#59835) üzenetére


dobolan
senior tag

Pilkington

(#59840) PNP válasza Kolondrum (#59837) üzenetére


PNP
őstag

Nem biztos, hanem biztosan nem. A casco az utángyártottat fizeti, de nincs ezzel baj. Az én kötvényem szerint (de szerintem ez általános) évente egyszer önrész nélkül térítik a szélvédő cserét. Én itt [link] csináltattam, 3-4 óra alatt megvolt. (Mondjuk az Allianz nálam bepróbálkozott később bónuszfokozat rontással, de pár telefonálás után korrigálták).

(#59841) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Igazából minek nekem a gyári, ha elvesztem a lehetőséget h később arra cseréljem. Jó ez is, az is.
[link] [kép]

(#59842) tboldi


tboldi
nagyúr

Mi is megcsináltattuk a WagonR kavicsfelverődését, nem lett észrevehetetlen, de a kiindulási bazi nagy kráterhez képest elég jó. Abban maradtunk, hogy cascóra szélvédőt cserélni legfeljebb csak műszaki előtt fogunk, addig jöhet még másik 50 kavics. :D


(#59843) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

2005-ös Ignáchoz keresnék toronycsapágyat. Van tapasztalatotok, hogy melyik márkát érdemes választani, és honnan?

Köszönöm! :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#59844) tboldi válasza Traxx (#59843) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jazz-hez tudom, hogy csak és kizárólag a KYB gyárt jó minőségűt, így Suzukihoz is azt néznék.
Honnan? Fékmester, Kauffer, stb. - ahol olcsóbb.

(#59845) AMD Power válasza Kolondrum (#59832) üzenetére


AMD Power
titán

Én a Pilkington-ról eddig csak jót hallottam.

(#59846) Kolondrum válasza AMD Power (#59845) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is. Igazából nem mozgat, hogy nem gyári. 3 követ kaptam ez alatt a szűk 2500km alatt, a 4.-et már nem bírta. Bezzeg a 18 éves Ignis bírja.... Vajon miért?

(#59847) tboldi válasza Kolondrum (#59846) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk a szintén 18 éves WagonR-nél a gyári volt az, ami a legrövidebb ideig a legkevesebb km-t bírta. :D
A jelenlegi már a 3. szélvédője, és már ez is javítva lett.

[ Szerkesztve ]

(#59848) cigam válasza Kolondrum (#59846) üzenetére


cigam
félisten

Régen minden jobb volt ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#59849) ViZo72 válasza Kolondrum (#59846) üzenetére


ViZo72
tag

Akkor én is beszállok egy 19éves Ignissel.
A gyári üveg: Salgglas vagyis hazai, salgótarjáni termék.
Nem tudom az újabb Suzukikba mit rak a gyártó, de szinte biztos, hogy a legolcsóbb kerül bele gyárilag is, ami még megüti az előírt szintet.
Esetemben amikor már nem bírta a köveket és cserélnem kellett a gyári üveget, a helyi autóüvegesek Pilkingtont és egy attól olcsóbb, lengyel gyártmányú üveget tudtak ajánlani, Salgglas-t nem.
Mondtam, hogy kifizetem a drágább Pilkingtont ha az jobb, de azt mondták felesleges, nem fogom látni, tapasztalni a különbséget...
Így maradt az olcsóbb és tényleg nem láttam rajta semmi különbséget, de azóta már ezen is gyűlnek a kisebb sérülések...

Mondjuk a régi autókon nem voltak mindenféle érzékelők az üveg mögé szerelve, nem tudom ez igényel-e külön törődést a választásnál, de gondolom ezt ma már minden autóipari beszállítónak illik megugrania, különben nem lesz hová szállítania...

(#59850) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Azért lesz oem üveg mert én rengeteg kavicsot kapok. Az sx4-et legalább 3* javítottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.