Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60801) Qtya123 válasza bod101 (#60799) üzenetére


Qtya123
őstag

Esetleg a suzuminn oldalán nézz még rá, hogy van-e és mennyibe kerül.

(#60802) bod101 válasza tboldi (#60800) üzenetére


bod101
aktív tag

Bárdiban a márkaszervíz árnál is drágább :Y

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#60803) hemaka válasza bod101 (#60802) üzenetére


hemaka
nagyúr

kauffer?

(#60804) 2ozzmexy válasza Qtya123 (#60790) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az egyik kollégám az M15A motorkódú Swiftbe tankol "táltosnyálat", mert azzal nem dobálja a lambdaszonda hibát... :DDD

Én csak annyit tapasztaltam mindegyik autóval, hogy a prémium anyaggal jobban nyomom neki, mert egyszer élünk. ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60805) 2ozzmexy válasza ncc1701 (#60791) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az extra tisztítóhatást a közvetlen befecskendezésnél szerintem a hajadra kenheted.

A gyújtásvezérlés meg úgy befolyásolja mindig a gyújtásszöget hogy minden esetben a legtökéletesebb legyen az égés, hiszen ez a dolga, ezért találták fel, szóval tök8 mit tankolsz bele, ha el tudja égetni el is fogja. 95 vagy 98 vagy 100, neki nem fog számítani, majd a lambda szonda mért adatai elárulják mennyire volt kopogós az égés és állít a gyújtásszögön, előgyújtáson, befecskendezési időn, stb. :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60806) 2ozzmexy válasza dethroner (#60747) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"Mert ha igen, ha olyan vagy mint 2ozzmexy, akinek két olajcsere periódus között rendeznek olimpiát"
Most miért engem már megint!? :F Amúgy kétlem hogy évente rendeznek olimpiát, de szólj ha tévednék... :P

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60807) tboldi válasza bod101 (#60802) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor Fékmester, Kauffer, Zsu, stb.
Bár nagy különbségek nem lesznek.

Én is mindig körbenézek, hol éri meg a legjobban az adott alkatrész. Ritkán, de előfordul, hogy az Unix-Bárdi páros a nyerő, de olyan is volt már, hogy Dajcslandból volt olcsóbb szállítással együtt, sőt, bontott alkatrészt 2x is rendeltem már Litvániából. :D

[ Szerkesztve ]

(#60808) dethroner


dethroner
veterán

Itt hívnám fel a tisztelt egybegyűltek figyelmét, tanult kollégánk, Cunaja újabb magasztos kijelentésére, miszerint már a 100-as benzin is káros tud lenni a gépcsodának. Te szent Isten gyere le, hát mit tankoljon a szerencsétlen tudatlan ebben a káosszal teli világban, amikor már az alap benzin mellett a táltost sem javasolt az üzemanyagtartályba belejuttatni a töltőállomáson?!
Szerintem 2 lehetőség van. Sorolom. 1: szegény Cunaja mindig hülyéket kérdez, mindig azoktól vár tanácsot, akik csak haszontalan, sőt, egyenesen káros ötletek mondanak. 2: ez a faszi csak tesztel minket. Mindig bedob a köztudatba valami marhaságot, és a hasát fogja a röhögéstől amikor mi megfeszülünk, annyira igyekszünk cáfolni ezeket. Úgy látom a legutolsó ilyenre már fel sem kapta a fejét a mélyen tisztelt nagyérdemű, miszerint felvette egy szakértővel a kapcsolatot aki azt mondta, hogy a 100-as benzin hosszú távon erős a Swift-nek. Milyen szakértő? Van olyan hogy autók számára táplálkozási szakértő? Jó hogy rögtön gasztroenterológus :) Anyám borogass, mi vár abban a nagyvárosban, és nekem pont holnap kell BP-re mennem, amikor ezekkel az alapvetésekkel sem vagyok tisztában.
És mi az hogy erős a 100-as benzin a swiftnek? Mi, beletankolod a 100-ast, aztán tankolás végén visszaad 5 oktánt, mondván kösz főni, de ezzel nem tudok mit kezdeni? Vagy hogy erős, megrágja belülről, megeszi a rendszert? Vagy túl kicsi neki a swift? Hosszában kicsi, vagy tömegre? Esetleg benzines Zil-be való a 100-as, mert az elég nagy böszme és elbír vele? Tényleg nem tudok ezzel mit kezdeni, kérlek Cunaja add meg ennek a szagértőnek a nevét és titulusát, mert azt hiszem ez az autós társadalom érdeke.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60809) zsolt19900 válasza bod101 (#60799) üzenetére


zsolt19900
őstag

autósbótba tuti adnak :) én is adok szívesen, csak nem tudom merre éldegélsz :)

én is a Stabiluskát ajánlom, ha van benne gyárilag kinyitáskor "csillapítás" elvileg csak a drágábbak fogják tudni, a Stabilus biztos

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#60810) simonjoe válasza dethroner (#60808) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ne személyeskedjünk már!! Ez olyan szánalmas. El kell engedni a témát oszt jóccakát.

Joe

(#60811) dethroner válasza simonjoe (#60810) üzenetére


dethroner
veterán

Mi volt ebben személyeskedés? Ez cinizmus volt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60812) simonjoe válasza dethroner (#60811) üzenetére


simonjoe
senior tag

.. valóban az lett volna, h mindezt megszólítás, név nélkül teszed! De, nem szeretnék újabb parttalan vitát nyitni! :P

Joe

(#60813) dethroner válasza simonjoe (#60812) üzenetére


dethroner
veterán

Helyes :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60814) mouzrr válasza csaba1203 (#60782) üzenetére


mouzrr
őstag

Köszi a tippet.
vásárlás előtt átnézettem az Autorevizorral, az élő adatok mind jók voltak, nem volt hibakód sem, illetve azóta sem jött elő semmi. Ha lambdával gond lenne, nem világítana a check engine? :R

(#60815) Cunaja


Cunaja
addikt

Itt vagyok!
Nem vesztem el.
A TotalCar szakértője volt az illető.
Biztos ő sem tudja mit beszél, az a lényeg, hogy itt mindenki aki a témához felém irányúlva támadóan hozzászólt, az olvassa el az aláírásom.
Azt sem én írtam, hogy rossz a 100-as, csak idéztem a szakértő válaszát
Tboldi kolléga 6-os pont megjegyzésére csak annyit tudok válaszolni, hogy 2000 után gyártott autók, mind tudják. Itt meg új autókról beszéltünk.
Itt és most kijelentem, hogy nem röhögtem ki senkit, csak érdekelnek a vélemények, de nem az állandó kötekedés(angolosan).
Ezért úgy döntöttem,.csak akkor jövök a fórumra, ha már tényleg nem tudom megoldani a gondomat majd.
Köszönöm mindenki pozitív és negatív hozzászólását(a negatív jellegű építhet).
Mindenkinek jó autó használatot kívánok!
Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60816) tboldi válasza Cunaja (#60815) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azért megnézném közelebbről egy Swift, Astra vagy bármilyen kommersz, alapmotoros autó gyújtástérképét, hogy tartalmaznak-e bármit is 95 oktánon felül. :)

A Jazz-ről is csak "elvileg" tudok nyilatkozni, állítólag a későbbi, DBW-s 1.4-esek Bosch ECU-ja tud mit kezdeni a magasabb oktánnal, de a többi nem profitál belőle. Szerelték ezeket még 5 másik ECU-val is, zsákbacicmic, kinek mi jutott. Mondjuk a Jazz ilyen szempontból érdekes állatfaj, a hengerenkénti 2 gyertyájával képes egymástól eltérő előgyújtással is szikrázni.
(i-DSI = Intelligent Dual Sequential Ignition)

[ Szerkesztve ]

(#60817) mefistofeles válasza Cunaja (#60815) üzenetére

Nem kell megsértődni, sem eltűnni!
pl. az kimondottan érdekel, hogy mikor kaparintod meg végül az autódat. Ha meglesz, jó lenne olvasni a véleményedet az egész hercehurcáról, meg az első benyomásokat a gépsárkányról is.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60818) gotchaaa


gotchaaa
csendes tag

Sziasztok!

Árazással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, ha ez itt off-topic akkor elnézést kérek.

Van egy 2019 augusztusi indigókék S-Crossom, amitől szeretnék megválni.

- 1.4 GL+, elsőkerekes, manuális váltóval
- 48ezer km van benne
- van hozzá téli kerékszett Bridgestone Blizzak gumival, 16-os acélfelnin, gyári TPMS szeleppel,
- természetesen végig márkaszervízbe hordtam, 42ezer km-nél volt az előző szervíz
- alapvetően sérülésmentes, motorháztetőn van pár kőfelverődésből adódó hiba, illetve néhány karc az ajtókon. Belső hibátlan.

Mennyi lenne ennek a reális ára? Hahu-n elég nagy szórással láttam 5,5m-tól 6,5m-ig.

Előre is köszönöm!

(#60819) Qtya123 válasza Cunaja (#60815) üzenetére


Qtya123
őstag

Nem, nem tudja minden 2000 utáni autó kezelni azt, hogyha 100-as benzin kerül bele.

Általában a kihegyezett, erős motorral rendelkező autókat készítik fel arra, hogy az elektronika felismerje és megfelelő gyújtást adjon akkor, ha magasabb oktánszámú benzin kerül bele.

A Swift nem ilyen. Ez az M4-es a Hellcat és hasonló autók játszótere (nyilván nem csak ezeké, de hirtelen ezek jutottak eszembe), továbbá a tuning területe. Nekem is volt jól megsíkolt hengerfej+blokk kombóval magas kompresszió viszonnyal és végnyomással rendelkező motorom. Ott számít a magas oktánszám, mert "becsörög" (kopogásos égés). Nem bírja a magas kompressziót az alacsonyabb oktánszám. Főleg, ha normálisan adva van neki előgyújtás.

[ Szerkesztve ]

(#60820) AMD Power


AMD Power
titán

Hagyjátok már ezt a rohadt 95 meg 100-s benzint. Ez egy *záros Suzuki topic. Senki nem jár Lamborghinivel. Ott nem Mind1 mit tankolsz! Az én SX4 csodásan elvolt hónapokig az adalék "mentes" Auchanos 95-s benzinnel. A mostani OMV MaxxMotion 95 csodával is ugyan úgy fogyaszt és nem megy jobban semennyivel sem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60821) Cunaja válasza mefistofeles (#60817) üzenetére


Cunaja
addikt

Na jó, mert ilyen szépen kérted. :K
Nem sértődtem meg, csak többször írtam, hogy lezártnak tekintem a témát, de még minidg jöttek a támadások.
Valójában most ketten is megírták, miért nem jó a 100-as benzin a Swiftnek, ezt eddig miért nem írták le?
Jelek szerint mégis igaza van a TotalCar szakértőjének, hogy nem az igazi a 100-as benzin egy Swiftnek.
Most akkor hogyan is állunk? Ezért is írtam a döntetlent, mert nem lesz 100-as, csak 95 prémium. A kettő közötti lesz.
A szavaim, folyamatosan kifordításra kerültek, amit marhára utálok, az angolos kötekedést pláne.

Amúgy meg szar passzban vagyok, mert képzeljétek el, a vonat ott ragadt az Osztrákoknál, mert felsővezeték szakadás van és nem tudják továbbítani. Holnaptól, leshetem mikor indul el, mikor érkezik Esztergomba? A vonat mozgását méterre pontosan látom, mert mi hozzuk és így legalább ezzel tisztában leszek. Viszont kijelenthetjük, hogy megint késni fog pár napot. Lassan az idegroham szélére kerülök, hogy Január óta nem kapom meg a verdát és nem egy superb Skodáról van szó. A 40 fokos melegben mehetnék klimával, most meg szenvednem kell az astrában.
és Miért nem ezzel kezdtétek? Írtam, hogy a negatív kritikát vagy véleményt is elfogadom, ha nem kötekedően van előadva. Tanulni lehet ebből is, aki ezt tagadja, az nem mond igazat. Most kettőtök leírása alapján, eldöntöttem, hogy nem lesz 100-as benne, csak addig, amíg nem kapni 95 prémiumot. Valójában a szakértő erre suggalt, csak nem írta le így mint ti. :R
Foglalkozzunk az autóval.
Megjött a rendszámtábla tartó, egy kis árnyalattal világosabb a kocsi színénél, de ha végre megérkezik a kocsi és nem tetszik, mert nagyon eltér, lefogom fújni a kocsi színére. :D
Szerk.
Ezt elfelejtettem.
Amikor meghallottam mi történt, még nem tudtam, hogy BMW, de azt tudtam, hogy jön a Suzu a németeknél. Majdnem Infarktust kaptam .Nekünk a belső hálózaton csak annyi jött, hogy megrongálódott az autószállítmány a felsővezetéktől. Itt vannak képek. Nagyon durva. Szegény tulajok, akik ezt várták.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60822) burgatshow válasza mouzrr (#60778) üzenetére


burgatshow
veterán

Biztos hogy l/km es nem km/l? Mert ha tenyleg 10-12 litert eszik kilometerenkent az nagyon rossz, forditva viszont siman 100/10-12 es annyi liter / 100 km. Te esetedben 8-10 liter/100 km

Nem nezed felre valahogy?

(#60823) ncc1701 válasza Cunaja (#60815) üzenetére


ncc1701
veterán

Az autók 99%-a nem tud mit kezdeni a 95 feletti oktánszámmal. Nagyon sajnálom.

(#60824) tboldi válasza Cunaja (#60821) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem azt írtuk, hogy nem jó, vagy hogy káros, csak hogy felesleges. Pontosabban én ezt így kerek perec ki sem mondtam még eddig. :D

A Jazz-t Shell V-Power 100-assal itattam az árstoposdiig, azóta viszont OMV MaxxMotion 95.
Valami kis különbséget mintha éreznék a 100-as javára, de az enyém pont egy olyan drive-by-wire-ös, Bosch ECU-s darab, mint amit említettem.

A WagonR viszont abszolút semmi különbséget nem éreztet, pontosan ugyanolyan a 100-as benzinnel is, mint a puruttya 95-tel. Ez is OMV MM95-öt kap, ha már ugyanannyiba kerül, mitn a sima, miért ne. :D

[ Szerkesztve ]

(#60825) dethroner válasza AMD Power (#60820) üzenetére


dethroner
veterán

Dehát pont erről szól most a kommentcunami, hogy az általad használt autónak árthat-e az alap 95-ös benzin. Szóval a te érdeked is figyelni és Учиться, учиться и учиться, ahogy már tanult orosz kollégánk is mondta :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60826) Cunaja válasza tboldi (#60824) üzenetére


Cunaja
addikt

Szerencsére, nálunk két OMW van kapásból a szalon mellett. Előtte benézek mindkettőre, hátha találok MM 95-t, ahogy te írtad. ;]
"Ha meglesz, jó lenne olvasni a véleményedet az egész hercehurcáról, meg az első benyomásokat a gépsárkányról is."
Ha!!!!
Amról pontosan betudok majd számolni, hogy mennyit fogyaszt az autó dugóban. Ezt megígérhetem, mert az esetek 80%-ban dugó van.
A belsőről amnyit, hogy marha tágasnak találom. Nem X5-ös belső, de a kis autók szegmensében, tágas. Nem megy össze a háta sem, mint némelyik verdának.
Némelyik verda. Mondok példát, ne kérdezzétek. Pl a Ford focus. Nem kis autó, de mégsem férek el benne kényelmesen és alacsonyabbra ülök, mint a Swift-ben. A lábam miatt, ( elkopott a térdem), alig birok kiszállni az Astrábó isl. Mondjuk, majdnem a földön ülök.
Ezt is imádom már most, a meg nem érkező Swiftben, hogy kényelmesen, be és ki szállok .
Tetszenek ám a nagy tesók is, csak amikor mellettük álltunk az asszonnyal,, azt mondtuk egyszerre, ekkora autó felesleges. A gyerekek felnőttek és külön utakon járnak már. Ha meg véletlenül jönnének, akkor is beférnek néha hátra.
A tegnapi bejegyzésed tetszett nagyon, csak itt a "puskaporos közegben", nem akartam reagálni rá.
"Ennek ellenére (és a nagy hőség dacára) élveztem az utat. A klíma jéghideg, volt ha kellett, a kisautó meg úgy ment mint a vaj. Kedélyesen elbeszélgettünk az asszonnyal, volt idő a tájra"
Ezt várom már nagyon.!!!
Amúgy ma elgondolkodtam , hogy rajtam kívül, senki nem szívott itt annyit a fórumban az autó vásárlással mint én. Ez szerintem 95%-ban igaz.
Minden másodpercét kifogom élvezni, mert kegyetlenül megszenvedek érte.
Sajnos az új autó átvétel filling, már csorbát szenvedett, szóval, ez az érzés is tönkre van téve.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60827) mefistofeles válasza Cunaja (#60821) üzenetére

Durva az a vonatos, BMW-s sztori. Ilyenkor mi van? A MÁV fizet kártérítést?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60828) Cunaja válasza mefistofeles (#60827) üzenetére


Cunaja
addikt

Ez bonyolult. Nem nálunk történt. Tételezzük fel, nálunk történik ilyen.
A vasúti fuvarozónak ( ez nem MÁV ) van biztosítása. Nekem is a Suzu 6,2 millióra van biztosítva, pedig nem is kerül annyiba, de az egyéb költségek miatt ennyi.
Szóval, megkeresik az okát a dolognak és kiderítik, ki hibázott. A biztosító egyből fizet, de befogja hajtani az okozón. Itt lehet ez egy zárlatos áramszedő, ami letépi a drótot, vagy lehet mozdonyvezető hiba is, mert a szigetelésnél( két betáp találkozik, konyha nyelven) nem vette le az áramszedőt és zárlatot okozott, ami letépte a drótotot( felsővezeték). Sok oka lehet. Az is lehet, elkopott a drót és elszakadt. Ez már karbantartási hiba a pályahálózat üzemeltető részéről . ( Nálunk MÁV ) Ezt kiderítik és az fizet. Ha a mozdonyvezető hibázott, ezt műszerek jelzik és akkor, nem lennék a helyében.
Az autókat vissza szállítják a gyárba és könnyen lehet, gazdasági totálkár lesz a végeredmény. Viszont te mint ügyfél, később kapod meg az autót. Persze kifognak szolgálni, csak jelentős csúszással. Minden vasúti fuvar biztosítva van a "nagyobb" árufuvarozási cégeknél. ( nem mindegyik cégnél ) Ott viszont ilyenkor cummi van. Ez a vonat, egy kocsin 12db Suzut hoz és 20 kocsiból áll a vonat. Nos akkor jöhet a matek. Ezt én nem számolhatom ki, mert az már nem publikus. Tudom a számszerinti összeget. Nem kis pénz. Ha nincs biztosítás, a kis cég belebukik.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60829) tboldi válasza Cunaja (#60826) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk, Mosonmagyaróváron szokott lenni MM95, a tavaszi nagy roham óta talán csak 3-4x kényszerültünk apummal simát tankolni, és minden vasárnap telerakjuk a WagonR-t.

Shell V-Power 95-öst viszont jó ideje nem kapni egyáltalán nálunk, ezért szoktunk át az OMV-re.

A Lanciába is előszeretettel tankolunk az osztrák hálózatnál, náluk van biztosan B0-s gázolaj, bár állítólag a Molnál is az van a B7-es kiírás ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#60830) Cunaja válasza tboldi (#60829) üzenetére


Cunaja
addikt

Odáig nem jutnék el, 3,5liter benzinnel. ;]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60831) mouzrr válasza burgatshow (#60822) üzenetére


mouzrr
őstag

Ahogy írod, km/l jelez ki csak összekevertem és rosszat írtam. Ez az érték 8-10 között mozog, ami 10-12 literes fogyasztás kb. 100 km-re vetítve.

Csoportokban és fórumokon olvasva sokaknak még klímával és alacsony fokozatban komolyabb gyorsításokkal sincs ilyen magas fogyasztásuk.

100km-t közelít a megtett távom és a kattanásig történő tankolás óta hamarosan eléri az 50%-ot a tank mutatója. :(
A lambda szonda egyébként eléggé újnak tűnik, nem piszkos és nincs elszíneződve sem.
Vásárlás előtt ezeket az értékeket mutatta a műszer:

(#60832) aattilaa80


aattilaa80
újonc

Sziasztok! Új S-crossra rendelt már közűletek valaki az első ablakokra szélterelőt?
Nemtudom ugyan az e az ív ,mint a régi s-crosson...
Szatunát szeretnék de csak a 2013 - 2021 ig gyártott van feltüntetve... 🤷🏻‍♂️

(#60833) Qtya123 válasza Cunaja (#60821) üzenetére


Qtya123
őstag

Egyrészt azért nem próbáltalak meggyőzni, hogy felesleges a 100-as a Swiftbe, mert mint mondtam az elején, mindenki azt tankol bele, amit akar.
Én a 95-ös káros kijelentésre álltam rá, hogy azt tisztázzuk.

Másrészt azért sem akartalak meggyőzni, mert bele sem akartam menni a részletekbe, a 95-ös mellett úgy éreztem másik parttalan vitát nyitnék, amelyben egy meggyőződés állna szemben a konkrétumokkal.

A saját apámmal is rövidre zártam ezt. Elmondtam neki részletesen, hogy miért felesleges a 100-as a Swiftjébe. Reakciója egyetlen mondat volt: "nem baj én azzal akarom használni". Azonnal el is engedtem a dolgot, azt tankol amit akar, nem erőltettem.
Pedig nála lényeg lenne, mert egyáltalán nem veti fel a pénz és nála ez erőn felüli költés az autóra (a megvétele is az volt). Jót akartam neki, hogy ne szórja el a kevés pénzt egy ilyen dologra (meg más egyéb hülyeségre is). Amúgy az említett 100-ast tankoló kollégám is ugyanez. Életében egyszer örökségből hozzájutott egy kis pénzhez, 2 nap múlva már a szalonba ment új Suzukiért, hónap végén meg kajára alig van neki, lakása teljesen gatya. Aztán apámhoz hasonlóan megy a túlféltés, mert élete első (és valószínűleg utolsó) új autója és túltol mindent. Kokain áron garázsbérlés és autómosás (a diamond csomaggal kéri, mikor megkapja a fizut, érdemes nézni az árat: [link] ) Erre van az a mondásom, hogy az embereket nem lehet maguktól megmenteni.

Nálad nem ebből az irányból közelítettem meg, hogy telik rá, vagy sem, pusztán egy indokok nélküli üres meggyőződésnek tartottam és tapasztalataim szerint a meggyőződésekkel felesleges vitatkozni, mert hatástalanok az ész érvek.
De esetedben úgy néz ki ez máshogy alakult, mert többen is leírtuk miért felesleges a 100-as a Swiftbe és nyitottá váltál az érvekre.

[ Szerkesztve ]

(#60834) Cunaja válasza Qtya123 (#60833) üzenetére


Cunaja
addikt

:R
Te, a Diamond, valami brutál. :W Megértelek.
2000 forintot nem adok mosásra, mert vettem a Karcher 3-at melóba és full tisztitó eszközöket. Már csak alváz mosáshoz kell valami.
Most jön az, hogy ez mennyibe került? Szám szerint, 70-nél járunk . 4,3 Diamond.
35 mosás. Ha 2000 számolunk, egy alapos érintésmentes mosást. Viszont a sokszor említett kollégák is kocsival járnak, így ők is beszálltak. A 70 már mindjárt csak 20 és ha havi 4x lemosom (ásványszürke metál) full extrásan a kocsit, minden finomsággal, akkor már elég hamar visszajön az ára.
Igaz, nem kávézok közben( mondjuk azt is lehet ) hanem dolgozom vele egy órát, de gyönyörű lesz utána. Mondjuk, jó egy ilyen munkahely. :Y Na jó, közben a szolgálati autókat is lemossuk. Most visszavettünk a mosásból, mert kevés a víz az országban és nem szeretünk pazarolni.
Meggyőztetek a 100-as, az sok, de marad a Maci Maci 95. Közben megnéztem van a kutunknál.
Azért csak volt valami értelme az egész diszkurzusnak, mert a végére, kibújt a szög a zsákból. :C

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60835) Qtya123 válasza Cunaja (#60834) üzenetére


Qtya123
őstag

Ha lenne udvarom, ahol mosni tudom én is vennék egy magasnyomásút, ez nem kérdés.
Viszont így marad a lándzsás mosó.

Amit viszont elengedtem az a pénzbedobálós porszívó. Egyrészt drága, ha alapos az ember, másrészt utálok kapkodni, harmadrészt nagy böszme nagy a "csőre" és nem fér be normálisan mindenhova, továbbá a gégecső ott karistol a küszöbön.

Vettem egy akkus porszívót, azzal tisztítom, elég jó a hatásfoka. Ha esetleg túl retkes a szövetszőnyeg és kevés ez neki, akkor felviszem és kiporszívózom az otthoni normál porszívóval.

[ Szerkesztve ]

(#60836) Cunaja válasza Qtya123 (#60835) üzenetére


Cunaja
addikt

Panelban lakom, azért vettem melóba.

Még porszívózni sem tudom itthon, mert a tetőn lakom és 36méter magasan. Kicsit furán néznének, ha az 50 méteres hosszabítót és az 50 méteres tömlöt, leengedném a földszintre, majd elkezdeném takarítani a kocsit. Nem is rossz ötlet. ;]
Viszont az akkus porszívó márkáját elküdhetnéd, mert az Asszonykám, olyat akar nekem venni ajándékba. Ha szabin vagyok, tudjam porszívózni. :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60837) tatararpad


tatararpad
őstag

Kedves olvasó! Ha az előző párszáz komment után azt hiszed, hogy egy igénytelen senkiházi vagy, akkor tudd, hogy sokan tankolunk sima 95-ös benzint és mossuk az új autónkat ezerötért a sarki lándzsás mosóban. Nem vagy egyedül!

(#60838) Qtya123 válasza Cunaja (#60836) üzenetére


Qtya123
őstag

Én ilyet vettem: [link]

Nyilván nem olyan, mint a vezetékes porszívónk, ami maxra tekerve olyan vákuumot csinál, hogy a világűr jelenthetne neki, de a célnak megfelel.
Nekem nem szokott túl koszos lenni a beltér, a cipővel bevitt kis növényi részeket, szöszt, pici kavicsokat simán viszi.

(#60839) ViZo72 válasza aattilaa80 (#60832) üzenetére


ViZo72
tag

Az új S-Crossnál nem tudom mi a helyzet de a Vitarások közül páran megjárták a légterelőkkel...

A jobbik eset ha csak elengedi a ragasztás (ragasztós fajta), a rosszabb, ha tönkre is teszi a sínt (a befeszítős fajta)...
A régebbi S-Crossnál nem olvastam ennyi problémát még, de mivel testvérmodellek, akár ott is lehet gond. Az újnál meg ki tudja?
(Engem ez elriasztana kicsit egy mai új autónál, úgy, hogy az Ignisemen majd 19 évig fenn volt. )

Vitara fórum - légterelő
(Nem tudtam jobban szűrni, keress rá a "légterelő" szóra az oldalon CTRL+F-el ha gépen nézed.)
Persze lehet, hogy az új S-Crossnál sokan használják gond nélkül, de arról még szerintem az eltelt idő fényében nincs elég tapasztalat...

(#60840) laca891 válasza Qtya123 (#60833) üzenetére


laca891
aktív tag

Jelenleg a 100-as benzinben 5% az etanol tartalom, ami nem is etanol, hanem valamilyen vegyület. Tehát, akár 2-3 hónapot is el áll a benzin a tankba.
A 95-ös benzinben 10% az etanol, tehát 1 hónapnál nem ajánlatos tankban tartani a benzint. Tehát aki keveset megy, annak jobb a 100-as.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#60841) tboldi válasza laca891 (#60840) üzenetére


tboldi
nagyúr

A ló túloldala. :D

Az E10 szavatossági ideje 6 hónap, az E5-é 12, de ha extrém óvatosak akarunk lenni, akkor is vegyük csak a felét mindkettőnek. Az 1 hónap már erős túlzás.

(#60842) dethroner válasza tboldi (#60841) üzenetére


dethroner
veterán

És akkor újra témánál vagyunk, pedig már azt hittem végre túllendülünk és jön a következő lépcsőfoka az autóbuzizásnak, vagyis ki hogyan, mivel, mennyiért, hol tisztogatja. De neeem, jó nekünk tovább a benzines baromság :DD Gyerünk, tegyék meg tétjeiket, ki meddig meri rohasztani a benzint a tankban. Kérdezzük meg 2ozzmexy kollégát, ő keveset jár vele, talán meg tudja mondani mennyi a benzin szavatossága.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60843) tboldi válasza dethroner (#60842) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jó, akkor tereljük arrafelé. :D

Én lusta vagyok, nekem a lándzsás mosó good enough, nem szoktam mindenféle kemikáliákkal szórakozni ezen felül. A móvári Xtreme Wash-hoz szoktam ellátogatni 2-4 hetente, mindig végigmegyek majdnem az összes programon (aktív hab-samponos mosás-lágyított vizes öblítés-wax-cseppmentes öblítés; a kefés kimarad, azzal nem vagyok hajlandó az autóhoz nyúlni), a kosz mértékétől függően 1200-1400 Ft/alkalom. Ha végeztem, egyből indulok haza, nem bohóckodok ott még félreállva, mert valóban megszárad cseppmentesen.

A belső takarítást már otthon csinálom, mert a mosónál lévő porszívó ugyanolyan gyenge, mint a garázsban rendszeresített Zanussi, úgyhogy akkor minek dobáljam oda is a 100-asokat? :D
Szóval porszívózás, aztán a műanyagokat áttörlöm Sonax ápolóval (de a Pronto sem rossz), a szőnyegeken meg gyökérkefével megyek át, és kész.

Télen még szoktam minden második vagy harmadik alkalomnál alvázat is mosni, további 2-300 Ft.

Az egésszel végzek egy óra alatt, nem megy rá az egész napom, ami 3 autóval szorozva azért nem mindegy. :D

Ja, és ezen kívül legfeljebb csak a bogarakat szoktam letörölni autósampomos vízzel és mikroszálassal egy-egy hosszabb út után hazaérve. Viszonylag frissen, nem odaszáradva még egész könnyen lejönnek így is.

[ Szerkesztve ]

(#60844) Qtya123 válasza tboldi (#60843) üzenetére


Qtya123
őstag

Na ilyet sem láttam még, hogy sima lándzsás mosó és van benne alvázmosó fúvóka.

Budapesten nem tud valaki ilyet?

(#60845) Cunaja válasza Qtya123 (#60838) üzenetére


Cunaja
addikt

:R Majd megmutatom neki.
Elég lesz szerintem, mert mi sem lépünk az autóba nyakig sáros lábbal és enni is ritkán szoktunk benne.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60846) AMD Power válasza Qtya123 (#60838) üzenetére


AMD Power
titán

Egy ilyen amúgy otthonra sem lenne hülyeség. Ne kelljen mindig a porszívót elővenni stb... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60847) 2ozzmexy válasza AMD Power (#60846) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nekünk kb. egy éve ilyen van: [link] A gyerekek miatt naponta 3-4 alkalommal biztosan használva van és még bírja... :U

Nem olcsó, de működik, ki tudod venni a közepét (és van hozzá mindenféle fej) és akkor morzsaporszívó. Akkus, üzemideje folyamatosüzemben kb 20-25 perc, töltési idő ca. 4 óra. Ha sietek akkor a 4 szobás panellakást (~82nm) felporszívózom vele.

Egy nem túl koszos autó esetén is egy töltéssel kiporszívózod az SX4-et, de még a régi Astradra is elég lenne.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60848) 2ozzmexy válasza dethroner (#60842) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Még nem rohadt bele... :P (igaz ritkán tankolom tele, kb 8 és 20 liter közötti mennyiség szokott lenni a tankban, csak ami elfogy 4-5 hét alatt)

A Corollában állt egyszer 4 hónapig (önerőből lophatatlan volt a jármű ;] ) és beindult vele.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60849) Napfénysüti válasza tboldi (#60843) üzenetére

Én is lándzsás mosóban szoktam az autót mosni. 6-800 Ft-ból meg is vagyok.

Més que un club!

(#60850) Cunaja


Cunaja
addikt

Elnézést kérek, hogy egy autós topikban az autó "buzulásával" foglalkozunk.
Azért is elnézést kérek, mert meg mertem említeni, hogy nem a sarki lándzsás mosóban mosom a kocsit és bátorkodtam beruházni. Igaz ez 3 hónap múlva megtérül és utána nem sokba kerül.
Az üzemanyaggal is foglalkozni mertem, mert azzal megy a topik címében szereplő típusú gépjármű.
Senkit nem hurrogtam le, egy szóval sem, hogy mit tankol.
Az üzemanyag témát sem én feszegetem tovább, így el kellene gondolkozni egyeseknek magukon.
Végül is foglalkozhatunk továbbra is, a rezsicsökkentés részleteivel, mert ez marhára a topikra tartozik.
Szerintem egy autós topik, igenis az autó "buzulásáról" szól. Ideértve mindent, ami az autóhoz tartozik.
Műszaki, esztétikai és kozmetikai szempontokból.

Nos, akkor jöhet a következő téma, ami a felhasználásához, szorosan kapcsolódik.
Tárolja valaki a gumikat, gumihotelben?
Ugye említettem, hogy panelban lakom. Nincs tároló mert havi 10K lenne és nem adok rá pénzt. A gumihotel lenne a megoldás, de nem ismerem őket.
Van tapasztalat?
:R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.