Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59151) mefistofeles válasza simonjoe (#59149) üzenetére


mefistofeles
addikt

Szerinted minden szalon minden "kishölgye" a főnök macája?
Végülis mindegy, ez csak szimpla köcsögség a részükről.
de ha Cunaja, abban a hiszemben volt, hogy meg van rendelve az autója, mikor még nem is, az hát nálam csalás. Tudom, hogy nagyon várja a verdáját de ezekre rácsapnám az ajtót az biztos.....

Esetleg ha komolyan gondolja és keménykedni akar akkor én a fogyasztóvédelmet ajánlanám. persze csak ha van a kezében valami papír a dolgoról....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59152) Cunaja válasza mefistofeles (#59151) üzenetére


Cunaja
addikt

:C :)) Legalább vigyorogtam egy kicsit. Jó elvagytok!
Most leveleztem a szalon Suzuki vezetőjével és visszautasítottam a felkínált autót.
Természetesen ők mindent megtettek a megrendeléssel kapcsolatban. :Y :W
Egyszer szeretnék új autót venni, de az sem megy simán.
Bemegyek a közértbe étolajért, de kenyeret veszek, mert olaj nincs.
szerk.
Ma megérkezett a mankókerék tartó, + gumi szőnyeg szett( gyári ) és a csomagtér szőnyeg. Már egy szekrény tele alkatrésszel, de autó sehol. Majd megyek egy kört a szekrénnyel a ház körül.
Csak nehogy túl adagolt az italt.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59153) mefistofeles válasza Cunaja (#59152) üzenetére


mefistofeles
addikt

Én csak megpróbáltam beleképzelni magam a helyedbe......
Az tuti, hogy ha én vagyok ott a szalonban, borulna asztal szék.
huh be is kellett dobnom egy gin-tonicot.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59154) dethroner válasza Cunaja (#59152) üzenetére


dethroner
veterán

Ha sokáig nem lesz autó és feladod a harcot, a mankókereket olcsóért átveszem majd :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59155) Cunaja válasza dethroner (#59154) üzenetére


Cunaja
addikt

Előbb feladja a kereskedés mint én.
Nem én hívom őket, ők hívnak engem.
Augusztus az utolsó ajánlatom. Utána elfogy a türelmem.
szerk.
A név nem publikus. Van Google barát informálódni.
Amúgy a két szín majdnem egyforma. Azt írják nekem. Azt hiszik színtévesztő vagyok.
Ezüstszürke metál vs ásványszürke metál. :W

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59156) hemaka válasza Cunaja (#59145) üzenetére


hemaka
nagyúr

Pedig jó lenne tudni, hogy ha esetleg idetéved valaki, messziről elkerülje őket, hadd menjenek csak a levesbe. :DDD

(#59157) dethroner válasza Cunaja (#59155) üzenetére


dethroner
veterán

Enyém ásványszürke. Qrva kényes, nagyon létszik a legkisebb kosz is rajta :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59158) Cunaja válasza dethroner (#59157) üzenetére


Cunaja
addikt

Végre, mindig olyan autót akartam, amin legalább a kosz is látszódik, mert érzem, hogy van. :P
Most az Astra fehér, a madarak mindig tojnak rá. A sötétebb autókat, a madár nem csinálja le.
Vagy legalábbis nem látszódik úgy rajta.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59159) mefistofeles válasza Cunaja (#59158) üzenetére


mefistofeles
addikt

A sötétet a madarak nem csinálják le??? vagy nem látszódik????,
Óriási tévedésben vagy! Az előző verdám fekete volt, na annál kényesebb szín nincs! Imádom a feketét, de megfogadtam, előbb lesz rózsaszín autóm mint mégegy feketefekete!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59160) tboldi válasza Cunaja (#59158) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig ezen már volt 🐦💩.

Marrone Caravaggio, avagy sötétbarna metál. De nem baj, ebben a színösszeállításban a legszebb. :))

[ Szerkesztve ]

(#59161) Cunaja válasza mefistofeles (#59159) üzenetére


Cunaja
addikt

Valamit írnom kellett neki.
Tudom, hogy kényes, de van saját mosó, így akkor mosom amikor akarom.
Most az opelt mosom és a helyére képzelem a swiftet. Ki tudja meddig marad képzelet.
Lehet sokat ittam.
Most, hogy írtad a rózsaszín autót, elgondolkodtató. Meg is kérdezem a kereskedést, talán hamarabb jönne egy baba rózsaszín metál.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59162) dethroner válasza Cunaja (#59158) üzenetére


dethroner
veterán

A legrosszabb ebben a színben, hogy nem látják a madarak. Simán neked repülnek, vagy csak az utolsó pillanatban veszik észre és a frászt hozzák rád. Szép szín amíg tiszta, de én már a pokolba kívánom. Inkább vettem volna az akkoriban nagyon trendi vöröset :K

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59163) Napfénysüti válasza mefistofeles (#59151) üzenetére

Ó ilyen BMW szalonban is volt pedig az BMW nem Suzuki, nincs túl sok szalonjuk országszerte. :)

Més que un club!

(#59164) simonjoe válasza mefistofeles (#59151) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én csak oldani szerettem volna a feszültséget, bocsánat!!! :(((
Nekem sem maradt pozitív élmény az új autó rendelés. Pedig az utoljára 2006-ban volt, egy OFF márkával. 2005 novemberében előlegeztük le az autót, majd a következő év májusában vettük át. A kereskedő semmit sem tudott, ki kellett kerülni annyira nem volt képben. Magával az importőrrel tartottuk a kapcsolatot. Hamarabb tudtam, h mikor jött Magyarországra, hova tovább én már az alvázszám birtokában voltam, míg a kereskedő semmiről sem tudott. Én mondtam meg, h mikor érkezik hozzájuk. Amikor megérkezett, tudtam, h náluk van, de nem értettem, h miért nem értesítenek. Felhívtam, majd közölték, h a forgalomba helyezés előtt áll, és ha tudunk ismerünk valakit aki ebben előrébb viheti a dolgot akkor intézzük! :W Ez volt egy kereskedő 2006-ban. No, azt látom, h 16 év múltával ez nem sokat változott. Ja, és direkt vidéki kereskedőt választottunk, gondolván, h ott talán "normálisabbak" mint a fővárosban.

[ Szerkesztve ]

Joe

(#59165) mefistofeles válasza simonjoe (#59164) üzenetére


mefistofeles
addikt

Az alkohol bűnös mocsarába taszajtottál!!! ;]

Lehet, hogy én ekkora mázlista vagyok?
2021 közepén, bementem a szalonba. kiválasztottuk az autót, és kb, egy hét múlva kihajtottam vele a kapun. Ebbe benne volt a hitelügyintézés, a régi autó felmérése, beszámítása, a forgalomba helyezés stb.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59166) Cunaja válasza mefistofeles (#59165) üzenetére


Cunaja
addikt

Mert volt kék autó. :D

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59167) simonjoe válasza mefistofeles (#59165) üzenetére


simonjoe
senior tag

Egészségedre!!! :K

Na, ugye!! Akkor vannak itt kérem csodás dolgok is, senki ne merjen panaszkodni!! :C

Joe

(#59168) hemaka válasza Cunaja (#59161) üzenetére


hemaka
nagyúr

Pedig kis csini pinkben, jányok vennék. Első verzióhoz hasonló lambónál is van a színválasztékban. :DDD
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#59169) Cunaja válasza hemaka (#59168) üzenetére


Cunaja
addikt

Csak gyorsan színeztem. Asszonynak ilyet vennék.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59170) Gyöször válasza Cunaja (#59169) üzenetére


Gyöször
senior tag

Jó a szín, de ugye nem mondod komolyan, hogy ennél a kereskedőnél pénzt akarsz költeni?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#59171) mefistofeles válasza Gyöször (#59170) üzenetére


mefistofeles
addikt

Az a baj, hogy csapdában van. Ha most átmegy egy új kereskedőhöz, akkor lehet idén már nem is lesz autója.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59172) Cunaja válasza mefistofeles (#59171) üzenetére


Cunaja
addikt

+1 :W Sajnos maximálisan ez a helyzet.
Nem, hogy idén, talán egy év múlva ilyenkor.
Anyóka is rágja a fejemet, de itt jól megfontolt döntést kell hozni, nem szabad elkapkodni.
A kereskedő is azt mondta, valamiből engedni kell, hogy legyen autó. Hát én abból engedek, hogy nem hagyom ott őket a francba.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59173) szabonagyur válasza mefistofeles (#59171) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor lesz esélyesen autója, ha keres egy kereskedőt az országban, ahol mondjuk 5/4 igény le van fedve az elérhető autóban és tud engedni az 5-ből.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59174) Qtya123 válasza szabonagyur (#59173) üzenetére


Qtya123
őstag

Én agyaltam, hogy vegyek újat, de látva, hogy mi a helyzet és mekkora a bizonytalanság, inkább a használt mellett döntöttem.
Hihetetlen, hogy leteszed a pénzt az új autóra és csak a vergődés megy. A normalizálódás meg még nagyon messze van.

[ Szerkesztve ]

(#59175) Bossi válasza simonjoe (#59164) üzenetére


Bossi
őstag

Ez szerintem nagyon kereskedés és értékesítő függő ... Nekem itt egy fórumtárs (nem nevezem meg hátha nem szeretné) segített kocsihoz jutni. A személyéről főleg, de a kereskedésről is csak pozítívat tudok mondani.
Folyamatos kommunikáció, kérések teljesítése, gyors ügyintézés, képek rögtön a kocsiról amint megérkezett minden ahogy kell úgy működött sőt.
Utólag is köszönök neki mindent :R

(#59176) mefistofeles válasza szabonagyur (#59173) üzenetére


mefistofeles
addikt

Ezzel csak két baj van.
-A jelek szerint nincs eléfhető autó.
-Cunaja nem nagyon akar engedni az igényeiből. (egy "normális" világban így is lenne rendjén)

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59177) Cunaja válasza Bossi (#59175) üzenetére


Cunaja
addikt

Az illető akit nem nevezel meg, nekem is próbált mér segíteni, csak sajnos a szín ott is eltért.
Itt köszönöm neki én is.
Ha azt mondta volna, hogy tud autót augusztusban, már repültem is volna hozzá.
mefistofeles: Képzeld, azt mondja a kereskedő, hogy az egész országban én vagyok az első aki ilyen autót szeretne. :Y
Amikor ezt kimondta, még jobban megvilágosodott, hogy nekem ilyen kell.
Mi a fenét kell szenvedni.
Ha én melóban ilyen lennék, már nem kellene ott dolgozzak.
Természetesen a dolgozók nem hibáztak.
Igazi jó főnök. Amíg nem inditom el majd a kivizsgálást, addig mindenki nyugodtnak érzi magát.
A Suzukitól is van levelem, hogy most rendelték meg.
Innentől, nincs több kérdés az ügyben, csak a 380K.
Engedjék el és mindenki haladhat tovább a maga útján.
Ha augusztusban sem lesz autó, akkor.a legmagasabb szintre viszem az ügyet. Ha kell, perelek is. Ott viszont már az álmatlan éjszakáim is szerepelni fognak. Pszhiésen kicsinálnak.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59178) mefistofeles válasza Cunaja (#59177) üzenetére


mefistofeles
addikt

Ez már nagyon off, de tetszik, hogy nem hagyod magad! Én is ilyen vagyok!
Sajnos kis hazánkban rengeteg az önbizalomhiányos, akaratgyenge, hitetlen ember. ezért is szivathatnak meg olyan sokakat a szolgáltatók, kereskedők vagy éppen a munkáltatók!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59179) Cunaja válasza mefistofeles (#59178) üzenetére


Cunaja
addikt

Most vesztem össze a Suzuki ügyfélszolgálattal.
Közöltem velük, hogy Japánba írok levelet. Már elegem van.
Azt mondták, hogy Japánból a kereskedőhöz irányítanának vissza.
Jeleztem feléjük, hogy a hatóság, úgyis ki fog deríteni mindent, hogy mikor lett megrendelve és mikor lett legyártva.
Na mindegy, már nem akarom a fórumot tovább fárasztani a gondommal. .
:R Mindenkinek a biztatást!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59180) dethroner válasza Cunaja (#59177) üzenetére


dethroner
veterán

Mi a tök? Senki más nem vett még ásványszűrke glx swiftet idehaza?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59181) szabonagyur válasza dethroner (#59180) üzenetére


szabonagyur
félisten

Annyiért még ez is lehet...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59182) Grenczii válasza dethroner (#59180) üzenetére


Grenczii
tag

Lehetséges hogy mindenki másik színt kért , amikor családba 2014.decemberben vettük a Swiftet akkor viszont csak ez a szín volt GLX-ben pedig mi nem ilyet akartunk.
(Most van benne 33 ezer km körül drágábban tudnánk eladni mint amennyiért vettük :C )

(#59183) dethroner válasza szabonagyur (#59181) üzenetére


dethroner
veterán

Csak azérz furcsállanám, mert ásványszűrke glx van a nevemen :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59184) Cunaja válasza dethroner (#59183) üzenetére


Cunaja
addikt

:R Tudom.
Lehet félreérthetően írtam. A várólista sorban én vagyok az első. Így már szerintem nem félrevezető. Természetesen más is rendel gondolom ilyen színű GLX-et.
Te vagy pont rá a péda. Amúgy a 13ker-ben is van egy ásványszürke GLX.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59185) mefistofeles válasza Cunaja (#59184) üzenetére


mefistofeles
addikt

Szurkolok neked. Még idén legyen meg az autó és 6 milla altt.... :DDD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59186) Cunaja válasza mefistofeles (#59185) üzenetére


Cunaja
addikt

:R Meglesz!
Ha a saját cégemből indulok ki, akkor a jó hír elvesztésének a veszélye miatt, már jövő hónapban szereznék egy ilyen autót a föld alól is. Csak nem az Indiai piacról.
Amit felkináltak, az a német piacról lett volna.
Most a cégemnél, a legerősebb prioritást élvezné az ügy. Csak induljunk ki a kolléga hozzászólásából a Suzuki toipikban.
Ha van egy józaneszű üzletember, akkor most ezt fogják csinálni. Még abban is benne lennék, ha most azonnal oda adnák a teszt autót 860km-el. Később nem. A kishölgy 3-hét szabin van és az autó ott áll.
Kérdés, hogy mit tegyek? Ha megkeresném őket ezzel az ajánlattal, akkor megint lemondják az új autót és mi van ha nem adják át a teszt autót a 6-hónap vagy 6000km-re hivatkozva.
Most még jó biznisz lenne a tesztautó. Addig is a szekrénnyel megyek bevásárolni és nyaralni.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59187) mefistofeles válasza Cunaja (#59186) üzenetére


mefistofeles
addikt

Azt nem értem, hogy mi miatt nem adhatják neked most a tesztautót? Sokszor olvasni, hogy párszáz kilométert futott tesztautókat is eladásra kínálnak.
Egyébként meg ott sántíta az üzleti logikád, hogy nem arról van szó, hogy rajtuk rohad a sok autó, hanem pont fordítva, Feliratkoznak emberek tök bizonytalan beérkezésű autókra is. miért kaparnának? Ha felbukkan egy swift azt tizen is vinnék. Nem kell vevőhöz ragaszkodniuk.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59188) Cunaja válasza mefistofeles (#59187) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem a vevőhöz ragaszkodnék én sem, hanem a jó hírnévhez.
Nem tudom a teszt autó törvényt. Elvileg kedvezménnyel jutottak hozzá és 6000km vagy
6-hónap. Ha ezelőtt eladják, bukják a kedvezményt. Ez magán embernél így van a MySuzuki kedvezménynél. Azt nem tudom, hogy a szalonra ez vonatkozik-e? Viszont elvileg az biztos, hogy az is feltétele, hogy legyen egy bármilyen 2021-es Swift, amire a matricázást feltehetik.
Na mindegy végül is. Már nem fogom őket keresni, várom mi történik.
Most amúgy találtam fekete 2022/05-havi GLX-et, de már az új áron van, illetve nagyon fekete.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59189) dReFiX válasza Bossi (#59175) üzenetére


dReFiX
senior tag

:B :R :R

(#59190) mefistofeles válasza Cunaja (#59188) üzenetére


mefistofeles
addikt

Látsz rá esélyt, hogy akárhány hónap múlva még kapsz régi áron autót?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59191) .Szaki. válasza Cunaja (#59177) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szerződtetek már?

(#59192) dethroner válasza Cunaja (#59188) üzenetére


dethroner
veterán

Tudod, vannak szerencsés emberek, akiket a rossz döntésektől az élet meg akar óvni, és küldi a jeleket. Te még nem gondolkodtál el azon, hogy ennyi szopás nem lehet véletlen?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59193) Cunaja válasza dethroner (#59192) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem lehet véletlen, persze. Nem is véletlenül szoktak csalni, hanem előre megfontoltan.
Mindig van egy ember, akinél kiderülnek a dolgok.
.Szaki.:
Természetesen, januárban. Ha visszaolvasol, minden tételesen ott szerepel.
mefistofeles: Jelen pillanatban nem sokat. Amúgy már az ára sem érdekel, csak legyen autó. A többit majd utána.
Mondtam a Suzunak is, hogy kifizetem természetesen az emelt árat, csak érkezzen meg augusztusban, legkésőbb szeptemberben.
Ha átvettem és kifizettem és látom az összeget, utána jön a többi intézkedés. Persze lehet velem egyezkedni, de nen az autó színében. Mondjuk egy téli gumi garnitúra ajándékba. :) .
Ez csak egy ötlet volt. Láttunk már hasonló gesztust.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59194) Janusz001


Janusz001
őstag

Amúgy a kereskedő átadhat gyártásra vonatkozó információt a vevőnek? Két hete már minőség ellenőrzik a legyártott autót, semmi infó, kereskedő nem tud semmit azóta, érdeklődnék a Suzuki ügyfél-szolgálatnál, remélem nem adták el másnak, aztán mismásolnak össze -vissza.

(#59195) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mint érdekesség: Elmentem a szerelőmhöz az ignis miatt és megnézte a crosst. Alá is mászott :DD Talált két dolgot a motortérben ami "laza". Mindenkinek az és nem lehet meghúzni. Mi lehet ez a két dolog? :C

(#59196) Gyöször válasza Kolondrum (#59195) üzenetére


Gyöször
senior tag

Rigalánc?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#59197) dethroner válasza Kolondrum (#59195) üzenetére


dethroner
veterán

Gatyagumi?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59198) SirKero


SirKero
őstag

Tapasztalat?
Új frissítéseket kapott az Android Auto [link]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#59199) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Most beszéltem egy Suzuku alkatrészbolttal, mert venni szeretnék 4 darab TPMS szenzort a leendő nyári szetthez.
Az eladó kérdése az volt, hogy járt-e márkaszervizben 2020 után az autó. Járt, még múlt évben. Azt mondja, hogy a Suzuki a kötelező szervizek alatt szépen felfrissíti a szoftvert (2014-es Scrossról beszélünk) és onnantól ugrott az a dolog, hogy kerékcserekor felismeri automatikusan a másik kerékben lévő szenzorokat az autó. Azt mondja, hogy a frissítéssel még a gyári szenzorokat sem ismeri fel automatikusan, feltanítás nélkül ha csak simán otthon cserélsz kereket.

Igaz ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#59200) dethroner válasza Qtya123 (#59199) üzenetére


dethroner
veterán

Még egy ok hogy ne a suzukitól vegyél drágán szelepet.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.