Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59301) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

A mai nap folyamán vásároltunk egy Suzuki Swiftet 1.3 GS 2006.
Motorolajat szűrőket házilag le szoktuk cserélni.
Ha jól tudom ezekben az autókban érdemes lecserélni a váltó és a fék olajat is?
Milyen olajak illetve szűrő szett lenne ajánlott?

Más: kulcs nélküli nyitás / indítás van az autóban. Ha nyitva van az autó és távolabb megyünk tőle akkor be kell zárja az ajtókat? Vagy hogyan működne ez? Csak a kilincseken lévő gombokkal lehet nyitni / zárni?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#59302) hemaka válasza Tosee (#59301) üzenetére


hemaka
nagyúr

Olyat kell bele tenni, amit a kiskönyve ír (ha nincs meg, angol itt: [link] ) , márka mindegy csak a specifikációk legyenek jók. Szűrőbe mindegy milyen, váltóolaj csere az mehet, azt ritkán kell. A fékolajat viszont érdemes minden 2. motorolajjal együtt cserélni, az ABS kocka miatt.
Nem zárja be magától, neked kell vagy a távirányítóval vagy a gombbal az ajtón.

[ Szerkesztve ]

(#59303) Cunaja válasza Jadro (#59297) üzenetére


Cunaja
addikt

:C Jó kis ketyere.
Itt viszont olcsóbban is van.
Azt még nem tudom, hogyan kell beszerelni, de biztos megoldom, ha aktuális lesz.
Az első hátső kamerát is magam kötöttem be parkoló móddal az Astrába. ( Mio Mivue 818 + Mio Mivue A50) Azóta nincsenek a hátsomban, ahogy meglátják a kamerát hátul.
zsolt19900 #59300: Egyértelmű. Kicsit macera, de a fagynál széthúzzuk a tükör kábelt és kész.
Közösségi információ! ;]
Jelentem az autó legyártásra került. :K
Csak lesz már valami.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59304) Tosee válasza hemaka (#59302) üzenetére


Tosee
őstag

Köszönöm! :R
A fékolaj csere menete leenged, feltölt légtelenít? Vagy van valami sajátossága ami miatt szervizre kellene bízni? Valahol olvastam, hogy jó lenne ha az ABS kockában nem maradna olaj, csak nem emlékszem hol, és azóta nem találom...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#59305) Kolondrum válasza 2ozzmexy (#59243) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az autó csak egy amiért ideg tudok lenni. Dolgoznál velem és mellé hanyag lennél, ott robbanna a bomba. Ilyen nincs, hogy neki tolják a kocsit, meg rányitják, ott van a világ vége ha látom. Sarok parkoló, miegymás alap. Ma esett, az ignissel mentem melóba. Nehogy már elázzon az új autó. Ezek alapok. Aztán h ki mit gondol, nekem 8. :))

Gyöször! Nem fogod megtalálni itthon, úgy gyártják ahogy összejön egy adag rendelés. Ez így működik náluk.

Aki a zizegéshez írt: Nem hallom, csak mutattam :)

[ Szerkesztve ]

(#59306) szabonagyur válasza simonjoe (#59296) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem Apple CP, TPMS hibátlan pl :)

Kategóriájában teljesen jó autó szerintem, ha ennyi a keret azért a legjobbat adja :)

Nézve egy hasonló méretű VW T-Cross sokkal többért sem ad mindent pl.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59307) szabonagyur válasza zsolt19900 (#59300) üzenetére


szabonagyur
félisten

Másik autóm 15 éves, tükröt behajtom télen-nyáron, nem fagyott még be sosem :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59308) Bossi válasza simonjoe (#59290) üzenetére


Bossi
őstag

...

[ Szerkesztve ]

(#59309) simonjoe válasza Bossi (#59308) üzenetére


simonjoe
senior tag

...írd, ne kímélj!!! :D

Joe

(#59310) hemaka válasza Tosee (#59304) üzenetére


hemaka
nagyúr

Erre sajnos ennyire pontosan nem tudom a valaszt, szerviz szokta csinalni, en csak a cuccokat viszem hozza.

(#59311) Bossi válasza simonjoe (#59309) üzenetére


Bossi
őstag

Csak annyi, hogy ha annyira nem jó vegyél mást :) így röviden.

(#59312) Gyöször válasza Kolondrum (#59305) üzenetére


Gyöször
senior tag

Inkább a motorola ma1-re gondoltam, hogy esetleg itthon kapható lesz.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#59313) eami válasza Gyöször (#59312) üzenetére


eami
addikt

motorolánál még mindig nincs teljes európa térképük :DDD Illetve, túl nagy a kereslet rá, alig kapni ott is ahol amúgy igen. AAWireless olcsóbb, gondolkozom is rajta hogy rendelek egyet.

(#59314) Gyöször válasza eami (#59313) üzenetére


Gyöször
senior tag

Jah rendeljünk akkor kettőt, mi baj lehet? Max nem jön meg :B
Kettőt úgy látom célszerűbb lenne, mert olcsóbb, de eléggé kockázatkerülő tag vagyok, inkább fizetek kicsit többet, csak azonnal jöjjön meg. Szerintem ebből a buliból kihagyom magam.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#59315) eami válasza Gyöször (#59314) üzenetére


eami
addikt

"csak" $10 kerülne kevesebbe fejenként, úgy max akkor éri meg, ha helyben vagy. Amúgy pár száz forintért én biztos nem fogok bohóckodni :B

(#59316) V.T.


V.T.
aktív tag

Sziasztok.

Eladom a 2021-es Suzuki Swift GL+ autónkat ami 4300km-et futott mert nagyobb autóra van szükségünk.
Többen hívtak már mert a képek alapján nem tudták eldönteni hogy metál e a fényezés vagy nem. Korallpiros a hivatalos neve egyszínű piros 2021.7 havi 1.2 Hibrid. Szerintem az de valaki meg tudná erősíteni?

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#59317) hemaka válasza V.T. (#59316) üzenetére


hemaka
nagyúr

Itt meg tudod nézni, a korallpiros sima piros szín: [link]
A metál piros neve: Lángvörös gyöngymetál

(#59318) blakey válasza V.T. (#59316) üzenetére


blakey
titán

Nem metálfény.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#59319) V.T. válasza hemaka (#59317) üzenetére


V.T.
aktív tag

Ahogy olvasom Szolid fényezés ez a neve. Mondjuk ezt nem tudom mit takar 😂
Köszi a gyors választ mindenkinek.

(#59320) Kolondrum


Kolondrum
félisten

INDIEGOGO* AAWireless-hez: Hetek óta meg van rendelve, nem indult el. Épp rosszkor rendeltem, de ígéret szerint májusban indul. Szóval aki akar az rendeljen, már ennek ténye is segíti az én vonalamat. :))

(#59321) simonjoe válasza Bossi (#59311) üzenetére


simonjoe
senior tag

így lesz....röviden.

Joe

(#59322) bigdigit válasza Kolondrum (#59320) üzenetére


bigdigit
addikt

AAwireless mellett szól még support magyarul is van mivel egy csomó magyar benne van. Sőt lehet maga a project is magyar. Én is magyar nővel leveleztem. Igaz végül én jöttem rá miért is nem kapcsolódik fel.

Most rendeltem még egy vezeték nélküli töltőpadot bár mivel nincs konkrét hely az autóban kíváncsi leszek mennyire lesz stabil. Kipróbálom milyen ha csak rá van téve a pohártartókra. Nem akarok semmit dugdosni.
Telefonra gondoltam. :B

(#59323) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link] Arra a lapra rá kell szoktatni, aztán lesz itt engedd el a hajam, neki.

(#59324) tboldi válasza Kolondrum (#59323) üzenetére


tboldi
nagyúr

Zárt garázs nem játszik? :B

(#59325) Kolondrum válasza tboldi (#59324) üzenetére


Kolondrum
félisten

Be tudnám burkolni, de nem mutatna jól az udvaron. Hozzánk jó benézni és ez Fontos. :R

(#59326) tboldi válasza Kolondrum (#59325) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igazad van, az autó körül néhány döglött nyest marha jól mutat. ;] :DDD

(#59327) Kolondrum válasza tboldi (#59326) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem öli meg minek nézel? Vannak macskáink, az csak egy villanypásztor.

(#59328) Gyöször válasza Kolondrum (#59327) üzenetére


Gyöször
senior tag

Van egy csomó felvételem, ahogy lopja a tojást a kis huncut de eldurran a hasa alatt egy patkányfogó, annyit röhögtünk rajta.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#59329) tboldi válasza Kolondrum (#59327) üzenetére


tboldi
nagyúr

Just kidding. ;)

(#59330) .Szaki. válasza simonjoe (#59290) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az a helyzet, hogy olvasva a hozzászólásod szerintem Te nem az S-Crosst illeted kritikával, hanem magát a kategóriát. Ha megnézed a konkurens márkákat akkor amennyiért egy GL+ S-Crosst lehet venni csak nagyon fapados, vagy kisebb méretű autót lehet kapni. Nézz meg például egy Skodát vagy Volkswagent ennyi pénzért hány lóerős, milyen méretosztályú és milyen felszereltségű autót kapsz. ... Opelből is maximum Crossland-et tudsz vásárolni.

Elég alaposan körbejártam ezt pár hónapja. Nagyjából ez a lista ha B-SUV és Crossover szegmensben keresgélsz:
Citroen C3 Aircross
Citroen C4 Aircross
Dacia Duster
Ford Puma
Hyundai Kona
KIA Stonic
Mitsubishi ASX
Nissan Juke
Opel Crossland X
Renault Kaptur
SEAT Arona
Skoda Kamiq
SsangYong Tivoli
SsangYong Korando
Suzuki Vitara
Toyota Yaris Cross
Volkswagen T-Cross

Na most ezekből a típusokból sok csak úgy fér bele a keretbe, ha nem a GL+, hanem a GLX-hez is hasonlítom az árakat. Ha kicsit jobban beleásod magad, akkor arra fogsz ráeszmélni, hogy tulajdonképpen mindben lesz valami kompromisszum. Vagy kisebb lesz az S-Crossnál, vagy felszereltségben fog elmaradni a Suzukitól, vagy még az 1,4T-nél is kisebb motor lesz benne, vagy pedig a fenntartásában és a fogyasztásban kell kompromisszumot hozni, ha pl. a két sárkányos márkát vesszük, vagy pedig több pénzt fog kivenni a pénztárcádból már a vételárat figyelembe véve is (Skoda, VW pl.).

A szoftveres gondok biztos jelen vannak a Suzukinál, viszont ha megnézünk pár teszt videót, akkor ez sajnos már elég szembetűnően jelen van mindenhol máshol is, elég csak megnézni a VW Csoportos autók esetén milyen szoftveres gondok voltak. Ez persze nem mentség, ez nem azt jelenti, hogy ha az egyik márkánál sz*r a rendszer, akkor már a másiknál is normális, az lenne a normális ha minden márkánál hibátlan lenne a rendszer, hiszen voltak idők, amikor ez azért nem okozott problémát a gyártóknak. Ez csak egy sajnálatos tény.

Tehát ha összesítem a dolgokat, akkor a véleményed alapján én azt látom, hogy amiket megfogalmaztál, az ebben az árszegmensben az összes konkurensre igaz, sőt hatványozottan igaz is lehet.

Szerintem a Te kategóriád minimum az alsó-közép kategória és a C-SUV szegmens. Ide tartozik a Nissan Qashqai, Hyundai Tucson, KIA Sportage, Skoda Kodiaq, VW Tiguan.

(#59331) Bossi válasza .Szaki. (#59330) üzenetére


Bossi
őstag

Pontosan úgy van ahogyan írtad... én is körbenéztem és ár/érték arányban nem igen találsz jobbat.
Nekem ezek 1,0 és 1,2 háromhengeres turbós motorok kizárve és ha ezt megteszem és még beledobok egy automata váltót egyszerűen nem tudok más gyártótól ebben az árban autót venni.

(#59332) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok!

Megbízható autóvillamossági szakembert tud esetleg valaki Budapesten? Egy 2005-ös Swiftet kellene teljeskörűen átnézni.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#59333) tboldi válasza .Szaki. (#59330) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem vagyok képben az árakkal, a Honda HR-V túl drága a felsoroltakhoz képest, vagy csak elsiklottál felette? :)

[ Szerkesztve ]

(#59334) .Szaki. válasza tboldi (#59333) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, túl drága. Legjobb tudomásom szerint 10,4m Ft a belépő.

(#59335) dethroner válasza tboldi (#59333) üzenetére


dethroner
veterán

Hú ez kívül rusnya, belűl szűk koporsó szerű :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59336) tboldi válasza dethroner (#59335) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem tetszik, egyedül az 1.5-ös turbóbenzint és a manuális váltót sajnálom. Utóbbi számomra etalon, még a nyamvadt Jazzemnek is qrva jó kapcsolási érzete van. :D

.Szaki.: 👍

[ Szerkesztve ]

(#59337) simonjoe válasza .Szaki. (#59330) üzenetére


simonjoe
senior tag

Köszönöm szépen!! :R
Elengedtem ezt a kategóriát, ha minden igaz akkor az év végén, vagy max a jövő év elején jön az új Honda C-RV, ő lett a befutó. Igaz közel háromszorosa az S-Cross árának, de ez az amiben mindent "megtaláltunk". Sokáig a Hyundai Tucson és a Kia Sportage volt a favorit, de beleástuk magunkat és sajnos a magas ár mögött sz@...rrágás van már ami a garanciális ügyintézést illeti, nem az itthoni márkaszervizek miatt, a gyár szarakodik az ügyfelekkel. A VAG vonal is elengedésre került, Q...va jó a Passat CC, de a fenntartásához vastag pénztárca kell. :((

Joe

(#59338) mefistofeles

Alapvetően elég értelmetlen arról elmélkedni, hogy milyennek kéne lennie egy autónak vagy mi kéne még bele.
Kicsinyled a belteret? Nem ültél bele mielőtt megvetted? Nyilván igen. Hiányolod a motoros csomagtértetőt? Miért nem vettél egy 5 millióval drágább autót amiben van? Ha nem rendelkezel a világ pénzével akkor (mint minden más) az autóvásárlás is egy kompromisszum. Nyilván mindig lehetne egy autó, gyorsabb, nagyobb, kényelmesebb stb. de abban a pillanatban, hogy eldöntötted, ezt veszem meg, elfogadtad a szerzeményedet a hiányosságaival. Később azon siránkozni, hogy lehetne jobb is, kb. csak önsors rontás.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59339) bigdigit válasza mefistofeles (#59338) üzenetére


bigdigit
addikt

Miért nem vettél egy 5 millióval drágább autót amiben van?

Amiket pl én írtam nem kell +5 millió.Scross fullos GLX és fullos Yaris Cross között 1 milla van és minden benne amit hiányolok.Most csak a modern felszereltséget vettem figyelembe.
A lényeg itt nem milliókról van szó.A kinézet meg minden más ebben most másodlagos.

(#59340) Moleman válasza mefistofeles (#59338) üzenetére


Moleman
addikt

Néha még jól is jön ki a lépés, annak idején sajnáltam magam, hogy mezítlábas Mazdát vettem, nincs benne semmi extra, amiről azt gondoltam, hogy szükségem van. Most már örülök, hogy mezítlábas, mégsincs rájuk szükségem. USB-ről zenélni tud, manuálklíma van, ennyi elég. :D
Navigálásra tökéletes a telefonom, tolatóradar nélkül is be tudok állni a garázsba, a tempomatot pedig abban az autóban sem használom, amiben van. Az ülés tény, hogy kényelmetlen, még állítható deréktámasz sincs, de arra a fullos-bőrös felszereltségi szinteken is panaszkodnak.

(#59341) mefistofeles válasza bigdigit (#59339) üzenetére

Oké akkor csak 1 milla. De akkor miért nem azt vetted meg? :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59342) Napfénysüti válasza Moleman (#59340) üzenetére

Az elektromos hátsó ablak nekem is hiányzik a Balenoból de ezt leszámítva semmi extra nem kellene amit a GL felszereltség ne tudna. A GLX-nek meg anno valami laza 800k felára volt...

Més que un club!

(#59343) tboldi válasza Napfénysüti (#59342) üzenetére


tboldi
nagyúr

Engem nem zavar, hogy kurblis a hátsó, a fólia miatt úgysem húzogatom le. :D

[ Szerkesztve ]

(#59344) Moleman válasza Napfénysüti (#59342) üzenetére


Moleman
addikt

Ebben pont van hátsó villanyablak alapból, a Swiftben is van, de sose használom egyikben sem, nagyon zajosak. :D Pedig szeretném a 4 ablak résnyire szellőztetést, pl egy bérelt K Astrában tökéletesen működött.

(#59345) Napfénysüti válasza tboldi (#59343) üzenetére

Csak nekem két gyerek ül hátul akik közül a nagyobbik már tudja tekerni. :D
Röhögni fogtok de csak emiatt lenne jó hogy azt le tudnám zárni egy gombnyomással, hogy ne piszkálják. Amúgy én se engedném le. ;]

Més que un club!

(#59346) bigdigit válasza mefistofeles (#59341) üzenetére


bigdigit
addikt

30 éve suzukis vagyok. Nem kell más csak az kell neki. :R Csak azért írtam ma már haladni kellene a korral. Kis autókban is bele kerültek már ezek a dolgok. Ha utána számolunk kb 100.000 plusz lenne. Wireless töltőt mennyi 5-10. Villogjon sárgán is a fény az autó elején be csak világitson ? Pitiáner költség. Csomagtér motoros? Na ez több de szerintem együtt tuti nincs több mint amit írtam. Egyből sokkal frissebb autó látszatát kelti. De amíg ott az SX4 felirat is az autó hátulján csak fogyjon el a régi ez tényleg bosszantó. Most néztem meg ha akarták volna csak letörik a tetejéről a felső részt.

(#59347) simonjoe válasza mefistofeles (#59338) üzenetére


simonjoe
senior tag

"Alapvetően elég értelmetlen arról elmélkedni, hogy milyennek kéne lennie egy autónak vagy mi kéne még bele."
Nem értelek!
Hisz valamilyen séma szerint választani kell.
Pontosan van egy követelményszint amit ha tud akkor kell, ha nem, akkor nem kell. Én legalábbis így vásároltam és fogok ezután is. Tudom, h mire kell, és mit szeretnék. Ez ennyire egyszerű. Az meg, h ez a rendszer kinél mennyi tényezőből áll, azt már magának kell tudnia.

Joe

(#59348) szabonagyur válasza bigdigit (#59346) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak tudod így is az megy, hogy miért olyan drága a mi autónk... esélyesen a motoros csomagtér, meg wireless töltő olyan ami alig kell valakinek.

Ha lehetne szabadon konfigolni akkor esélyesen lenne ár négyzet, de így nem igazán. Lehetne sorolni rengeteg dolgot ami tök jó lenne ha lenne, de nincs, mert 3 szint van és csomag, aztán vagy kell vagy nem.

Amúgy azért a motoros ajtó meg wireless töltő nem annyira standard.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59349) mefistofeles válasza simonjoe (#59347) üzenetére

Ha végig olvasol akkor látnád, hogy én arról beszélek aki megvette már az autóját és utána sorolja, hogy miért nem ilyen meg miért nincs ez és ez benne.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59350) mefistofeles válasza bigdigit (#59346) üzenetére

Nézd, fingom nincs, hogy külföldre szánt suzukik mennyivel többek, jobbak de ez Magyarország! Itt bizony annak a rétegnek akik ezt a márkát vásárolják, hatalmas dolog +1 milla! Szerintem....

egyébként továbbra sem értelek (ez nem baj, gáz lenne ha mindenki egyformán gondolkodna) Megveszed a suzukit mert szereted, aztán hosszasan sorolod, hogy miért nem jó......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.