Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59101) szabonagyur válasza dethroner (#59091) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kereskedő nekem megemlítette, hogy ha sokat áll, hogy induljak vele, esetleg ha teljesen lemerül a 48V, stb.

#59083zsolt19900: rengeteg ilyen autó van, nem csak Suzukinál. Én pl. boltba járni tartok másik, nem turbós autót :P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59102) Kolondrum válasza dethroner (#59091) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem 5-ösön is szokott lenni. Jellemzően 3-ason. De képes 2-ről 4-re tölteni mire lejövök a hegyről. Nálam ez a rendszer nagyon ideálisan működik.

(#59103) dethroner válasza Kolondrum (#59102) üzenetére


dethroner
veterán

Ööö, és... ? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59104) hemaka válasza Qtya123 (#59099) üzenetére


hemaka
nagyúr

Gondolom ez olyan mint a benzin, hogy a 020 kell bele, de kene bele olaj gyorsan, mert minimum ala ment (pl nyaralas) akkor a tobbi is jo bele addig amig hazaersz es csereled. Azert a rosszabb olaj kevesebb problemat okozhat, mintha nincs benne semmilyen, aztan valahova nem jut olaj es nincs kenes.

(#59105) Gyöször válasza zzz03 (#59085) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem a 17esben lejjebb van, majd valamikor nyilván cserélni kell, elég lesz akkor foglalkozni vele.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#59106) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

[uj-kotelezo-biztonsagi-asszisztensek-az-autoban]
"eseményadat rögzítő" faja... de hogy a telefonját nyomkodta e a jobbágy azt nem sikerül rögzíteni. :W

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#59107) Gyöször válasza 2ozzmexy (#59106) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem lesz itt baj, ezer forintos benzinnel, lehet nyomkodni a telefont a járdán sétálva. Vagy meg lehet próbálni ugyan ezt rollerezve meg biciklizve, esetleg ha lesz busz akkor azon. Persze feltéve ha nem a delikvens a buszsofőr. Mondjuk ha senki nem jön szembe akkor téveszthet akár 3 sávot is, majd szólnak az utasok :-))

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#59108) Moleman válasza 2ozzmexy (#59106) üzenetére


Moleman
addikt

Olyan lesz ez, mint a filmekben a repülők felszálláskor. Át kell billenteni 15 kapcsolót, aztán a műszerfalon végigolvasni a checklistet, hogy minden hülyeség ki van-e kapcsolva, mielőtt elindulnál. :D

A telefon ellen meg nem tudom mi lenne jó. Most hétvégén kettőt is láttam, aki átkóválygott a szembesávba, kéne mindenhova szemből egy pótos Ifa, hogy ne védtelen kis autósokat kapjanak telibe (az egyik pont nekünk akart jönni).

(#59109) zzz03 válasza Gyöször (#59105) üzenetére


zzz03
őstag

Köszi :R

(#59110) szabonagyur válasza Gyöször (#59107) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak jönne már el ez az időszak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59111) Janusz001


Janusz001
őstag

Párom kocsiját visszatartják ellenőrzésre, (gl+,automata,Scross, 2wd) máj.4. -én gyártották, 6 -án szólt a kereskedő, hogy mi a helyzet, állítólag az automatákat ellenőrzik, de nem tudott konkrétat mondani, azóta csend van, remélem nincs valami nagyobb gebasz, már így is van csúszás bőven.
Február 22. -i rendelés amúgy, sajna már belefutott a +450k emelésbe. Valaki valami konkrétabba nem tud, hogy ez mi is takarhat?

(#59112) mefistofeles válasza Janusz001 (#59111) üzenetére

Ez azt jelenti, hogy már kész az autó csak még nem szállítják?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59113) Janusz001 válasza mefistofeles (#59112) üzenetére


Janusz001
őstag

Azt.

(#59114) Qtya123 válasza bigdigit (#59088) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez egyébként azt jelenti, hogy ez nem szelepenkénti szenzoros, hanem az ABS méri?
Igy kerékcserekor nem kell felprogramozni?

(#59115) Kolondrum válasza Janusz001 (#59111) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jó lenne tudni mit érint, hátha engem is. Az áprilisi gyártás lehet.

(#59116) dReFiX válasza Janusz001 (#59111) üzenetére


dReFiX
senior tag

Random ki vesznek kész autókat. Ellenőrzik újra az összeszerelést stb. Aztán értékelik pl. a rajta dolgozókat stb.

(#59117) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egomba nem dolgoznak? Itt az 1000km pár nap de nem lehet őket elérni.

Megjött a levél dReFiX :R

[ Szerkesztve ]

(#59118) Janusz001 válasza dReFiX (#59116) üzenetére


Janusz001
őstag

Ez tart lassan 2 hete? Hát páromnak akkor tényleg nincs szerencséje.

(#59119) dReFiX válasza Janusz001 (#59118) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ez van. Örülni kell egyáltalán hogy lesz autó :U :D

(#59120) Cunaja válasza dReFiX (#59119) üzenetére


Cunaja
addikt

+1
Ha eljön a nap, hazamegyünk vele és leiszom magam utána, mert nem fogom elhinni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59121) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Eközben kész lett az autóra telepíthető villanypásztor, mert nyesti baba szereti a crosst megmáazni. A motortérben lévő már vizsgázott, az első lapkáig jutott ahol adott neki a 234V egyen feszkó.

(#59122) Brogyi


Brogyi
senior tag

Kicsit feljebb volt róla szó, AGM, vagy közönséges akksi van az új Scross-ban. Valamelyik új tulaj tegye már be ide az akksi cimkéjének a fényképét. Úgyis ilyenkor még gyakran belenéznek a tulajok. :R
Esetleg Kolondrum?

(#59123) hemaka válasza Brogyi (#59122) üzenetére


hemaka
nagyúr

Innen puskáztam: [link]
varta 33610-83E61 12V 44Ah 350A

(#59124) bigdigit válasza Qtya123 (#59114) üzenetére


bigdigit
addikt

Hát szerintem szelepes. A gyári szelepeket nem kell programozni. Épp ezzel kínlódom mert téli szettet rakok össze és csak a szelepek hiányoznak hozzá aminek darabja most vagy 25k. Utángyártott 2020 előtti autókon ment de úgy néz ki a suzuki bezárta a kiskaput. Mert azokat már programozni kell és azután is megy vagy nem megy. Egyenlőre nem tudtam szerezni eredeti gyári ledobott aránylag friss mondjuk 1 éves szelepeket.

(#59125) Kolondrum válasza Brogyi (#59122) üzenetére


Kolondrum
félisten

(#59126) simonjoe válasza Cunaja (#59120) üzenetére


simonjoe
senior tag

...meg ne próbáld!! :D Haza sem menj, irány a benzinkút, tele a puttonyt és go! Átvételkor jelezd, h az 1000km-es átvizsgálásra holnap viszed! :DD Tudom, milyen gyötrelmes a várás, az utolsó új autónkra 7 hónapot vártunk, nagyon idegőrlő volt. :W

Joe

(#59127) Qtya123 válasza bigdigit (#59124) üzenetére


Qtya123
őstag

Tehát akkor, ha jól értem, hiába 2020 előtti az autó, nem lesz jó hozzá utángyártott szenzor?

(#59128) bigdigit válasza Qtya123 (#59127) üzenetére


bigdigit
addikt

2020 előttihez jó az utángyártott.

(#59129) Kolondrum válasza bigdigit (#59128) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezt jó lesz nem elfelejteni.

(#59130) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ha már akku meg scross.
varta 33610 83E61. Ez 350A-es indítót tud. Ha erre így rákeresel akkor 400A alatti nincs boltban. Az a tippem, hogy ezt csak ide gyártja a Varta. Engem nem érdekel ha kibír 6 évet, csak látszik itt is a spórolás.

Viszont láttam előrelépést is. A hátsó gátlók előtt a műanyag burkolaton két oldalt a csomagtartóban van egy-egy ablak. A 2016-os vitarában még nincs mögötte semmi a kaszni és a műanyag között. Itt már van.

[ Szerkesztve ]

(#59131) Brogyi válasza Kolondrum (#59125) üzenetére


Brogyi
senior tag

Köszi. Ez bizony tényleg hagyományosnak (standard/wet) néz ki, és talán nálatok azis igaz, hogy már a lítium akksiról indul. A Swiftnél még EFB van (évjárattól függően változhat), és ott más kell hogy legyen az indítás.

(#59132) Kolondrum válasza Brogyi (#59131) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát talán onnan, mert olyan hirtelen történik. Más az indulás jellege mintha simán indulna.

Más téma. A leírással nem lettem okosabb. Mi neki egy Trip? [kép]

(#59133) bigdigit válasza Kolondrum (#59132) üzenetére


bigdigit
addikt

Míg manuálisan elinditod meg leállítod az autót.

(#59134) Qtya123 válasza bigdigit (#59128) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszi, ez jó hír. Van belőle esetleg valamilyen ajánlott típus, ami jó ár/érték arányban?

(#59135) Kolondrum válasza bigdigit (#59133) üzenetére


Kolondrum
félisten

Aham, köszi.

(#59136) Cunaja válasza simonjoe (#59126) üzenetére


Cunaja
addikt

Holnap után lesz a gyártása és végre nem lemeztekercs lesz. :U

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59137) bigdigit válasza Cunaja (#59136) üzenetére


bigdigit
addikt

Kb 5 napig gyártásban is lesz.

(#59138) KubanitoS válasza Cunaja (#59136) üzenetére


KubanitoS
veterán

Kicsit le vagyok maradva, de nem úgy volt, hogy tesztautót veszel?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#59139) Qtya123


Qtya123
őstag

Még egy kérdés... :B
Aki télire acél felnit, nyárra a gyári alut használja, ugyanazzal a gyári csavarral teszi/teteti fel?

Ilyen a gyári: [link]
A lemezfelnihez elvileg ha jól tudom kúpos illene: [link]

De én általában a lemezfelniken is a gyári csavart látom.

Továbbá van olyan oldal/dokumentáció, ami az autó egységeit robbantott ábrán mutatja, és a csavarok meghúzási nyomatékát megadja?

Toyota esetén pl ilyen oldal a toyodiy.com

[ Szerkesztve ]

(#59140) dobolan válasza Qtya123 (#59139) üzenetére


dobolan
senior tag

Én kúposnak látom a gyárit is. az szokott inkább probléma lenni, ha túl hosszú a menetes rész, és beleér a tárcsába.

[ Szerkesztve ]

(#59141) Moleman válasza Qtya123 (#59139) üzenetére


Moleman
addikt

Nálunk mindkettő lemezfelni, a gyári csavarral.

(#59142) Cunaja válasza KubanitoS (#59138) üzenetére


Cunaja
addikt

Bementem a kereskedésbe és a szemembe mondta a kishölgy, hogy most fogja igazán hajtani. Sőt, azt is megkérdezte, hogy széthajtsa? Innentől nem volt kérdés, hogy mi kell nekem.
Az új autóval meg az a gond, hogy azért nem érkezett, azért nem tudtunk róla semmit, mert meg sem volt rendelve. Előre tudták, hogy a teszt autót fogják majd rám erőltetni, azon a címen, hogy nincs autó. Ez a történet röviden.
Természetesen, a panaszt megtettem.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59143) hemaka válasza Cunaja (#59142) üzenetére


hemaka
nagyúr

LOL, a ribanc nem tudja, hogy tiltás van, nem tudja széthajtani, főleg nem ennyi idő alatt? Melyik ez a csodás kereskedés ahol ez a szerencsétlen dolgozik?

[ Szerkesztve ]

(#59144) KubanitoS válasza Cunaja (#59142) üzenetére


KubanitoS
veterán

És volt bármilyen oka arra, hogy ilyet mondjon neked? Csúnyán néztél rá, vagy volt valami ami miatt nem voltál szimpi neki? Mert azért elég durva a viselkedése és természetesen ez akkor sem elfogadható, ha nem vagy szimpi neki, de azért a semmire ha így viselkedett, akkor ott komoly bajok vannak.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#59145) Cunaja válasza hemaka (#59143) üzenetére


Cunaja
addikt

A kereskedés most nem számít. Kellő időben a megfelelő illetékes szerv megtudja a nevét majd.

KubanitoS Semmit nem szóltam, még csúnyán se néztem, de azért a villám belém csapott a kijelentéstől.
A másik, meg, hogy esélyt sem adtak arra, hogy sz áremelés elött megérkezzen az autó.
Nem nyugszom úgysem. Nem fogom ezt annyiban hagyni.
Most olyan infót kaptam, hogy a mi kis országunkban, most én vagyok az első, aki ilyen színű GLX-re várok.
Ma is felajánlottak más színű autót. Ez nem egy ruhadarab, aminek nem tetszik a színe, de megveszem mert nincs más. Másnap meg lecserélem, mert mégsem tetszik a színe és nem bírom hordani.
Kinéztem egy színt, nekem az kell.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59146) dethroner válasza Cunaja (#59145) üzenetére


dethroner
veterán

Van egy tippem, miért történt. Valaki más vetett szemet a kocsira, és a hölgyike feladata az volt, hogy téged eltántorítson a megvásárlásától.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#59147) Cunaja válasza dethroner (#59146) üzenetére


Cunaja
addikt

Ezzel még semmi gond sem lett volna, csak mondja azt, hogy nem eladó, de ne alázzanak porig.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#59148) mefistofeles válasza Cunaja (#59142) üzenetére

A "kishölgy" az egy ottani dolgozó? Mert ugye a verda nem az ő tulajdona. Nem biztos, hogy örülne a kereskedés tulaja ha közölnéd vele, hogy az alkalmazottja szarrá cibálja az egyik autót.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59149) simonjoe válasza mefistofeles (#59148) üzenetére


simonjoe
senior tag

...valószínű, h a tulaj nem az eszéért vette fel, ha meg ez fedi a valóságot, és a főnök a "kishölgyet", akkor nem hiszem, h célravezető a mószerolás. :DD

Joe

(#59150) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Látom vannak drágák autóvásárlás körül is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.