Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60501) Bossi válasza blakey (#60499) üzenetére


Bossi
őstag

Nekünk sajnos 410-420kw a fogyasztás asszony 5 éve itthon gyerek születés után covid miatt full Home Office ezen kívül klíma ami esetleg még extra a sima hűtőn kívül még van fegysztó is... szóval negyx extra nincs nálunk sem.

(#60502) DarkByte


DarkByte
addikt

A 210kWh szerintem irreális. Főleg ott ahol nincs gáz egyáltalán. Szüleimnél külterületen pl. házi vízmű van, két fagyasztó láda, hűtő, klíma, ezen felül szokásos dolgok (TV, mosógép, villanysütő.. állatoknak van még daráló, illetve nyáron kert locsolás ami esetleg többet fogyaszt). 400kWh+ simán elmegy havonta, pedig fával fűtenek.

De nekem is pl. 88nm2 lakás, mosógép, szárítógép, hűtő, klíma, home office-ban itthon dolgozom. 200kWh körüli átlagot fizetek egész évre, egyedül. Pedig itt van gázfűtés, új kondenzációs kazán, ablakok cserélve voltak. De pl. a kazánban a szivattyú is meglepő lehet hogy télen azért észrevehetően fogyaszt mikor a nagy hidegek vannak és folyamatosan forgatja a radiátorokban a vizet.

Szerintem lesz ezen még igazítva, egyelőre semmi sincs fektén-fehéren leírva, se közlönybe, se szolgáltatói díjszabásban. A felső árazást se tudjuk hogy mi, nem hiszem hogy az a 240Ft/kWh lesz. Várjuk ki mi lesz ténylegesen. Szüleim is totál pánik üzemmódban vannak, de javasoltam hogy várjanak a kétségbeeséssel mondjuk jövő hét végéig, addig csak lesz már valami. Eléggé random beböfögtek mennyiségeket, ennél kicsit bonyolultabb a kép. Vagy megint szondázzák a népet jó bevált módon, vagy direkt mondtak egy hajmeresztőt, ami után az enyhébb emelés már "kedvezőnek" fog hatni. :U

[ Szerkesztve ]

(#60503) Kuter válasza Bossi (#60501) üzenetére


Kuter
senior tag

A másik fórumon pazarlásnak nevezték az ilyen nagy :) fogyasztást az idióták.
[link] de ott tuti nincs gyerek , meg otthoni munka , stb stb és csak aludni járnak haza.
A Német e-on oldalárol szedtem le most ez reálisnak tűnik.
Hány ember él a háztartásában?
Általános szabály, hogy minél többen élnek egy háztartásban, annál nagyobb az áramfogyasztás . Ennek az az oka, hogy például a világítást egyszerre több helyiségben használják, amikor az emberek különböző helyiségekben tartózkodnak. Mivel azonban számos olyan háztartási készülék is létezik , amelyet közösen használnak, és nem vásárolnak többször, mint például a hűtőszekrény vagy a sütő, az áramfogyasztás nem növekszik lineárisan az emberek számával .

Egy négyfős háztartás nem fogyaszt automatikusan kétszer annyi áramot, mint egy kétfős háztartás. Tehát egyetlen háztartás tulajdonosa Például évi 2000 kWh átlagos fogyasztás, míg egy kétfős háztartás villamosenergia-fogyasztása körülbelül 2550 kWh évente, a négyfős háztartások pedig 3450 kWh -val számolhatnak .
háztartás méreteÁtlagos energiafogyasztás1 személy2000 kWh/év2 személy2550 kWh/év 3 fő3.150 kWh/év 4 ember3.450 kWh/év5 fő4.250 kWh/év
Átlagos energiafogyasztás különböző háztartásméretekhez, függetlenül az épület típusától és a melegvíz-készítéstől, forrás: elektromos tükör Németországban 2021/2022

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#60504) roti86 válasza dethroner (#60497) üzenetére


roti86
őstag

Nekem 60 max 70kWh a fogyasztásom. 2 fő, abból 1 home office. Társasház, nincs villanybojler, fagyasztó, villanytűzhely, pc. Klíma most februárban lett felszerelve, eddig csak a hőhullám idején lett használva hűtésre. 1 LED Tv + Tv box (napi 3-4 óra), laptop (napi 10-12 óra), 1 kombinált hűtő, szinte mindenhol LED izzó, kenyérpirító, mikró, automata darálós kávéfőző (napi 2-3 kávé), Air fryer heti 1-2x használva, modem+ router. Nagyjából ennyi.

(#60505) cigam


cigam
félisten

Olajcsere melyik lépésénél derülhet ki, hogy a hátsó munkahengert cserélni kell? Az új olaj betöltése után, vagy még elötte?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#60506) Qtya123 válasza dethroner (#60497) üzenetére


Qtya123
őstag

Ha a fűtés/meleg víz nem árammal megy, akkor simán kijön a matek.

Nekünk 2 fő és 69 nm, de a meleg víz és a fűtés sem áram. A tűzhely felső része gáz, csak a sütő rész elektromos, de az elég ritkán van használva.
Ezen kívül egy viszonylag nagy hűtő, alul 3 fiókos fagyasztóval, mosógép, mosogatógép (ez meleg vizes bekötésű). Továbbá egy 3.500 W-os klíma, de az csak pár napot ment eddig, mikor kánikula volt. És eléggé takarékos típus. Elég lassan melegszik át/hűl ki a lakás, szóval nem kell szénné hajtani.
1 laptop, 1 asztali PC (amin ha játék megy, akkor eszik azért eleget, maga a VGA 300+ W-ot fogyaszt ekkor). 1 elektromos mini sütő néha kaja melegítésre, kávéfőző nincs, vízforraló nagyon ritkán használva. 1 légtisztító 24/7 és 1 robotporszívó (hagyományos 1 héten 1x használva). 1 TV, az havonta megy talán 4-5 órát összesen.
Minden világítás ledez izzó/led panel/led csík. Minden háztartási eszköz A++ vagy A+++

Pont most jött ki a leolvasással az elmúlt fél év fogyasztása, 101 kWh/hónap.

Ahol mondjuk van egy villanybojler/elektromos a sütés-főzés, ott már bukó a 210.

[ Szerkesztve ]

(#60507) mefistofeles

A csúnya ebben a dologban az, hogy nem tesznek különbséget egy egyedül élő 25 nm-es kuckóba élő és egy háromgyerekes család fogyasztása között! Ha több mint a keret akkor szopsz!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60508) AMD Power válasza dethroner (#60497) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk nyáron klímával átlag 150kw körül van a fogyasztás( 2 felnőtt 1 gyerek , 1+2 fél szobás panel, 2db tv, xbox, mosogatógép, klíma, gázos sütő, nem panelprogramos... Minden új és energiatakarékos). Télen a maximum áram fogyasztás 176kw volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60509) szabonagyur válasza Qtya123 (#60506) üzenetére


szabonagyur
félisten

Helyzetfüggő de nem ez az általános, sajnos.

Nálunk is gáz kazán fűtéshez meg melegvízhez, minden máshoz klíma.

A klíma bő 3 hete ha nem 4 megy egyfolytában és 200KWH-n belül voltunk, most pl 170 KWH az elmúlt 1 hónap.

És mellé 2 ember home office, robot porszívó naponta automatán megy, stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60510) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mi minden különösebb spórolás nélkül vagyunk a gáz/villany limit alatt. Eleinte na mondom vége a jóvilágnak ebből a szempontból is, aztán kiderült, hogy nem. Még múlt évi átlaggal is alatta leszünk, igaz ott még a régi kazán miatt zörög a léc, de innentől az újjal lazán. 1* 1* mentünk ennek is annak is a limitje fölé, de a villanyt nem jelent még lejjebb venni, látom hol lehet sorolni anélkül, hogy ez megszorítás lenne, a gáz meg az új kazán miatt lesz megoldás + mellé meg lett csinálva a fatüzelés és kivételesen mellé minőségi fám van, aminek 70%-a ingyen volt. Így is éjjel nappal mennek olyan lámpák aminek nem kéne, szóval bármit rá merek tenni, hogy limit alatt leszünk.

[ Szerkesztve ]

(#60511) eami válasza Qtya123 (#60506) üzenetére


eami
addikt

mondjuk a távhő / melegviz is gázzal megy, szóval... :DDD

(#60512) Qtya123 válasza eami (#60511) üzenetére


Qtya123
őstag

Jó de itt most nem a gázról, hanem az áramról volt szó.

(#60513) kiskun968 válasza mefistofeles (#60507) üzenetére


kiskun968
tag

AZ az egyedül élő adózik rendesen a 3 gyermekes meg egy fillért sem... Azért ez is nyom valamit a latba

[ Szerkesztve ]

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#60514) Kolondrum válasza kiskun968 (#60513) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez a Novák azt mondta, hogy a cél az, hogy akinek no gyerek az ne járjon jól, sajnos a cikk linkje nincs meg. Erre azért elkapott a harctéri ideg. Nem kicsit. Kcsg

(#60515) kiskun968 válasza Kolondrum (#60514) üzenetére


kiskun968
tag

:K

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#60516) 2ozzmexy válasza Kolondrum (#60514) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem ismerős ez egy ázsiai országból amit a világ többi része mélyen elítél!? :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60517) Bossi válasza roti86 (#60504) üzenetére


Bossi
őstag

Jó neked... abból amit láttam gyerek nincs nálatok. Nálunk naponta megy a mosógép min. 1 de van, hogy 2 kört is, nálatok gondolom ez nem így van. Főzni főztök vagy rendelitek a kaját? Tűzhely + sütő elektromos vagy gázos? Van fagyasztónk is és használunk klímát is a tetőrét miatt (de nem folyamatosan megy és nem minden nap) én nem látom hogy tudnék lemenni 210kw fogyasztásra. Szóval értem én a sok hozzászólást ahol kisebb fogyasztások vannak, de én is leírhatom, hogy minden izzó led, minden fogyasztó elég takarékos (a klímánk nem szóval én nem tudom mit tudnék csinálni, hogy ne fizessek többet. Persze itt-ott spórolhatok 50-80kw kb. havonta, de még akkor is 360-400 körül lesz a fogyasztásom.

(#60518) blakey válasza Bossi (#60517) üzenetére


blakey
titán

Nálunk van 2 gyerek pontosabban néhány hónapja már csak 1 lakik velünk, minden energiatakarékos és nagyon nehezen tudnánk lemenni 210 kWh/hó alá, talán valahol találok 25 kWh-t, ennyivel több a havi fogyasztásunk, ami nem drámai, de na…

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60519) mefistofeles

Ha már fogyasztás. Nálunk két felnőtt, két gyerek, a TV állandóan megy, két asztali PC, a görögteknősnek nonstop megy a fűtés, nappal a világítás, nem figyelünk különösebben a spórolásra, bár ahol lehet takarékos, modern készülékeink vannak, így jött ki múlt hónapan kerek 200 kWh/hó. Persze ez változó, 10-20 kW ide-oda simán lehet.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60520) Moleman válasza Bossi (#60517) üzenetére


Moleman
addikt

A mosógép nem tudom mennyit fogyaszt, de azon kívül ijesztően nagyok a számok, érdemes lehet ránézni a fogyasztókra vagy a villanyórára, mert valami hibás is lehet.

Mi csak heti átlag 1× mosunk (+szárítógép), de 2 fő full home office, 2 erős asztali gép és 3 laptop megállás nélkül megy. 2 hűtőszekrény van, mindkettő 10+ éves, de keveset fogyasztanak, lemértem. Napi szinten főzünk, a sütő villanyos, a főzőlap gázos. Néhány kivétellel minden lámpa ledes, klíma nincs. Így fogyasztunk átlag 188 kWh-t havonta.

Az előző feleekkora lakásban ugyanez a felállás villanyos főzőlappal és szárítógép nélkül, egy hűtővel 168 kWh volt.

Annál sokkal kevesebbet már mi sem tudnánk fogyasztani, az azt megelőző még kisebb lakásban 40-50% home office-szal volt 137 kWh. Csak akkor volt jóval kevesebb, mikor még egyedül éltem, nem főztem, asztali gép nélkül elvoltam 50-60 kWh-val (42 volt a legkisebb fogyasztásom).

Régebben folyton ment a tévé háttérzajnak, most már csak akkor kapcsoljuk be, ha tényleg nézzük, nem is minden nap. Az enyém keveset fogyaszt, de az asszonyé 130 wattos, télen fűtés helyett is megteszi. :D

[ Szerkesztve ]

(#60521) roti86 válasza Bossi (#60517) üzenetére


roti86
őstag

Igen, gyerek még nincs. Mosás heti 1x 1-2 kör. Főzünk, de a tűzhely+sütő is gázos és általánydíjas (nincs mérőóra).

Klíma ha folyamatosan menne hűtésre csak maga napi kb 7kWh-t elkajálna egy nap, szóval úgy már itt sem jönne ki a 210kWh az összfogyasztásra. Szerencsére elég jól tűrjük a meleget, 25-26 fokos szobában még simán elvagyunk, 27fok és a felett kezdődnek a bajok.

Elhiszem, hogy gyerekkel és napi több mosással (esetleg ha még szárítógép is játszik) + villanybojler és villanytűzhellyel +külön fagyasztóládával nem lehet beférni a limitbe.

(#60522) burgatshow válasza roti86 (#60521) üzenetére


burgatshow
veterán

Én nem akarok gonosz lenni mert a téma amúgy érdekes,, de lehet, hogy a témát átvihetnétek az OFF Topic-ba és ez megmaradhatna az autónak.

(#60523) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Scross…
Be van allitva, hogy gomb minden ajtot nyit, erre tegnap a jobb egyet nem nyitotta ki csak a tobbit, kulccsal kellett ranyomni a nyitasra :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60524) Tigi válasza szabonagyur (#60523) üzenetére


Tigi
őstag

Nekem a csomagtérajtó nyitógombja szokott buzizni, sokszor csak akkor nyitja az autót, ha odafordítom azt az oldalamat amelyik zsebemben a kulcs van. :F

Egy szösszenet a rezsi témához, tapasztalatból írom, hogy a villanyóra típusa sem mindegy, rohadtul nem mérnek egyformán. :)

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#60525) tboldi válasza szabonagyur (#60523) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nagyon-nagyon ritkán, de van, hogy a WagonR sem nyit mindent. 18+ év alatt megszoktuk már. :D

(#60526) dethroner válasza Tigi (#60524) üzenetére


dethroner
veterán

Amikor múlt héten jött ez a rezsiharcos változás, direkt megnéztem az aktuális óraállás. Ez egy hétköznap délután 7 óra volt.
Ezután kb 3 órát ment az asztali pc, de csak böngészés, és üresjárat, semmi izmos program. Ment 1 órát a tévé és mentünk aludni. Persze, amelyik helyiségben voltunk, ott égett a villany, de minden izzó ledes. Ami még használva volt, az a kombi hűtő, de semmi friss cucc nem került bele, nem kellett semmit fagyasztani, csak tartani a hőfokot. A robotporszívó feltöltötte a kis aksiját és használtam 2 percre a mikrót. Így másnap délután, kevesebb mint 24 óra múlva megnéztem, elfolyt 6KW/h. Na de mire? Klíma se volt bekapcsolva.
Éjjel alszunk, nappal nincs otthon senki, szóval nincs ami ennyit megzabáljon. Kizárt.
És ugye ez már a full digitális mérő, amiben nem lehet látni a tárcsa forgását, nem pörögnek a számok, amiből ki lehetne következtetni hogy épp mekkora a fogyasztás intenzitása. Csak az óraállás látszik, meg villog még benne pár adat, ami semmiféle infót nem ad nekem.
Nincs villanybojler, nincs szárítógép, vasalni alig szokott a csajom. Tényleg veszek egy rohadt fogyasztásmérőt és meglesem hogy mi van itt. Amúgy tavaly nyár végén költöztünk ki a panelból, ott is diktáltam minden hónapban az aktuális fogyasztást, rendre az volt a számlán, hogy a fogyasztásom az átlag 135%-a. Most 11 hónap alatt fogyasztottunk 2560KW-h-t. Ami azért itt is átlag feletti. Sok magányos és idős ember nagyon torzítja az átlagot.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60527) simonjoe válasza dethroner (#60526) üzenetére


simonjoe
senior tag

A digitális mérőkön van egy LED, aminek a villogási sebességéből lehet látni a fogyit. Olyan mit a régiben a tárcsa. Ahogy kapcsolod le a fogyasztókat, úgy csökken a villogás sebessége. Ha jól emléxem 1000 villogás 1Kw.

Joe

(#60528) Kolondrum válasza dethroner (#60526) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én ezzel több offot nem írok: Nekem nagyon sok cucc olyan kapcsolón van ami fogyasztást is mér. A fő fogyasztó a központ, routerek, kamerák, tv, mert mindig egy relatív magas fogyit generál. Aztán ott van a hűtő, mosó, mosogató, [szárító.
Ezek szedik össze a fogyasztás 90%-át. Nem a bedugva hagyott töltő vagy porszívó.
Lehet limit alatt lenni, bőven alatta. Klímánk nincs, de köttetek be hamarosan, ülök rajta még hogy hanyatoljon (szép magyar szó) a klíma piac.
A 600W-os kapunyitás, a 110W-os beálló világítás, a 90w ház körüli villany semmi a folyamatosan működő router mellett.
Na jó azért kell egyfajta szemlélet, hogy ha nem kell nem mennek a villanyok. Meg van mondva az appnak, hogy ha feljön a nap mindent egyszerre lekapcsol ha úgy maradt volna valami.

(#60529) AMD Power


AMD Power
titán

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60530) Bossi válasza Kolondrum (#60528) üzenetére


Bossi
őstag

Értem amit írsz viszont ne hidd, hogy aki túlhaladja a "kiszámolt" átlagot az nem hasonlóképpen gondolkodik vagy más a szemlélete... Gondolok itt arra, hogy nálam sem ment a világítás csak, mert eddig olcsóbb volt, és nem megy a TV amikor nem nézzük stb.
Nem használjuk a mosogatógépet úgy, hogy 1 pohár van benne szóval nincs pazarlás.

(#60531) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ilyen izzót keresek foglalattal.
Az izzó nem jön ki belőle, bele van forrasztva.
Suzuki Ignis világítás kapcsolójában van benne.

A következő van beleírva: GM
96Z6 9058
Ismeritek ezt?
Hogyan tudom megkeresni a neten?

(#60532) hemaka válasza GEPESZ66 (#60531) üzenetére


hemaka
nagyúr

Inkább opel fórumban kérdezősködj, mert a suzuki onnan gányolta ezt bele anno, azért is GM.

(#60533) cigam válasza GEPESZ66 (#60531) üzenetére


cigam
félisten

Tuti nem jön ki a foglalatból? Olyan mintha egy rizsszem izzó lenne.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#60534) burgatshow válasza cigam (#60533) üzenetére


burgatshow
veterán

Gondolom beleégett...

(#60535) mefistofeles

Na augusztus 10-én viszem egy éves szervízre a kicsikémet. Kiváncsi leszek mibe fáj, műszaki problémám nincs vele.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60536) dethroner válasza mefistofeles (#60535) üzenetére


dethroner
veterán

Pont ma vittem 3 évesre az enyém, elvileg pont azt csinálják 1 és 3 évesen, motorolaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő csere. Mivel itt hordós olaj csak 0w-20 van nálunk, én meg ragaszkodom a 0w-16 olajhoz, azt csak a polcról literes dobozból tudnak adni, így az olaj kicsit drágább. De kapok 10% kedvezményt, így fizettem 56 ezret.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60537) ugri77 válasza GEPESZ66 (#60531) üzenetére


ugri77
tag

Vannak FIXen szereltek /foglalatba van hegesztve az izzó/
[link]

(#60538) tboldi válasza GEPESZ66 (#60531) üzenetére


tboldi
nagyúr

A cikkszámmal beballagsz a hozzád legközelebbi Unixba és megrendeled. ;)

(#60539) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Amint felkelt a nap mentem ki waxolni. [kép] [kép] [kép] [kép]
[kép]
A képek nem adják át, hát meglátjuk mennyit ér.

[ Szerkesztve ]

(#60540) hemaka válasza Kolondrum (#60539) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én is ezzel kenegetem csak a fekete verzióval [kép] , csak nagyon melós gép nélkül. Évente max 2x bírom magam rávenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60541) tboldi válasza hemaka (#60540) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én még lustább vagyok, a dzsuva mértékétől függően 2-4 hetente lándzsás mosó 1200-1400 Ft-ból (benne a wax programmal), nekem ennyi good enough. :D

A Sonax BSD-t viszont kipróbálnám, de még nem bírtam magam rávenni.

[ Szerkesztve ]

(#60542) Kolondrum válasza hemaka (#60540) üzenetére


Kolondrum
félisten

Igen a géppel még jobb lenne. Néha el tudom képzelni, hogy végig megyek rajta.

(#60543) AMD Power válasza mefistofeles (#60535) üzenetére


AMD Power
titán

Lassan én is elviszem majd a kocsit egy teljes átvizsgálásra. Január óta nem látta szerelő. Mondjuk nincs semmi ami miatt el kéne vinnem, de hátha kiszúrnak rajta valamit....

:))

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60544) dethroner válasza AMD Power (#60543) üzenetére


dethroner
veterán

Pedig biztosan látta szerelő. Sőt, szerintem orvos és földmérő is, és valahány szakma a szaknévsorban :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60545) mefistofeles válasza AMD Power (#60543) üzenetére

Talán egy dolog van amit megemlítek, a jobb első fékem néha indulás után meg-meg nyikkan. Semmi gáz de pillantsanak rá. A többi meg a standard olajcsere és társai.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60546) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
13 ker Reitter Ferenc utca és Futár utca kereszteződés.
Ha itt van a GLX Swift, ásványszürke metál tulaj köztünk, akkor írja már meg a légterelő típusát. :R
Nem akarok megállni mellette, nehogy rosszra gondoljanak, pedig naponta megyek el mellette.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60547) mefistofeles válasza Cunaja (#60546) üzenetére

Milyen légterelő? tetőspoiler?
Az a gáz, hogy ezek a kiegészítők arany árban vannak...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60548) Cunaja válasza mefistofeles (#60547) üzenetére


Cunaja
addikt

Az ablakokon van neki.
Már nagyon várom a Suzut, mert most is lefőtt az agyam a Könyvesen. Pont egy Suzukit kaptak oldalról telibe a Hidegkúti stadionnál és dugó hegyek vannak.
Az Astra vize, már 120 fokos volt és egyszer le is állt. Klima nincs benne.
Szóval az ablakain van és nagyon jól néz ki, azért érdekelne a márkája.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60549) mefistofeles válasza Cunaja (#60548) üzenetére

Ja oké. A látótér beszúkülése/torzulása miatt én lemondtam arról...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60550) Cunaja válasza mefistofeles (#60549) üzenetére


Cunaja
addikt

Bingó :C
Pont ezért érdekelne, hogy milyen, mert van is meg nincs is. Vagyis amit eddig láttam, az nem teljesen átlátszó és annál előfordulhat amit mondasz.
Havernak van az Audin és az tök jó. Persze, én is csak olyat vennék, ami nem zavar, de a huzat ellen, védi a fülem.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.