Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60851) pigmeus válasza tboldi (#60841) üzenetére


pigmeus
tag

szekértői cikkek alapján csak 1 napig lehet a tankban az E10, különben elillan.... ;]

(#60852) mefistofeles válasza Cunaja (#60850) üzenetére

Hála istennek a gumi tárolás nálam megoldott, van egy kis külön tárolónk. Teljesen ideális, télen, nyáron hűvös (de nem hideg) szellőzött helyen vannak a paucsok.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60853) Cunaja válasza mefistofeles (#60852) üzenetére


Cunaja
addikt

Nálam most ez a második legnagyobb probléma az autóval kapcsolatban. Valahol tárolnom kell. A panel meleg neki és erős gumi szag van. Az erkély meg hideg, illetve meleg. Ott elférne, csak a hőmérséklet nem ideális.
Első, az érkezése. Pont most keresem a rendszerünkben, merre járhat.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60854) Qtya123 válasza AMD Power (#60846) üzenetére


Qtya123
őstag

Otthonra is használjuk. Főleg akkor jó, mielőtt elindítom a robotporszívót. Előtte ezzel gyorsan felporszívózom azt a néhány részt, ahová az nem tud bemenni.
Régebben ezért elő kellett venni a rendes porszívót, akkor meg már felmerült a kérdés, hogy miért is elindítani a robotot, ha harcra kész a rendes. :DDD

pigmeus: Hardcore rettegőknek/túlféltőknek pedig javasolt a betörés egy-egy telephelyre, ahol a sereg számára bespájzolt tartalék üzemanyag van, amelyben nincs biokomponens. Az az igazi, nem az ilyen E10, meg E5, amelyek hamarabb romlanak meg, mint a napon felejtett zacskós tej. ;]

[ Szerkesztve ]

(#60855) ncc1701 válasza Cunaja (#60845) üzenetére


ncc1701
veterán

Enni nálam kizárt a kocsiban, inni is max csak vizet.

Nekem egy bosch autós porszívóm van, az autós 12V-ra lehet rákötni. Lehet röhögni, de akkor szoktam használni, mikor a kocsival elmegyünk nyaralni, pár naponta előveszem, és átporszívózom, rühellem, ha koszos a kocsi. Otthon meg ugye a kertben könnyű, mert van egy ipari porszívónk otthon (a háztatásiakról már egy ideje lemondtam, olyan halványak), az még a színt is kiszívja a kárpitokból.

(#60856) ncc1701 válasza Cunaja (#60850) üzenetére


ncc1701
veterán

Otthon tárolom. :)

Anya yaris gumija a tetőtérben, szépen lemosva, gumiápolózva, letakarva. Muternál az insignia gumija pedig a pincében lóg a falon. Természetesen külön téli-nyári felni szett van. A céges suzukiét meg telibefosom, nálam ~3 évet bír egy gumi, azt csere elött a sarki mosóban lemosom, majd a gumis havernál ahogy lejött a kocsiról megy be a zacsiba, és itt a cégnél a pincében halomra rakom.
Saját kocsin a gumik mosás után természetesen gumiápolózva vannak. A suzukiéval meg nem foglalkozom. :)

[ Szerkesztve ]

(#60857) ncc1701 válasza Cunaja (#60853) üzenetére


ncc1701
veterán

Panelhoz szokott lenni a pincében saját tároló.

(#60858) Cunaja válasza Cunaja (#60853) üzenetére


Cunaja
addikt

Hm, még mindig Nickelsdorf-ban van. :W Mire megjön az autó vége lesz a melegnek is, ha így haladunk.
ncc1701: Írtam fentebb, hogy havi 10K lenne a pince. Ez 120 egy évben, azért én sem a földből ásom ki a pénzt. Ezért lenne jó a gumihotel. Kérdés, mennyire vigyáznak pl. a polírozott felnikre?

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60859) Qtya123 válasza ncc1701 (#60857) üzenetére


Qtya123
őstag

Jártam jó néhány olyan panelben, amelyhez nincs tároló. Főleg a 3. kerületben láttam ilyeneket nagyobb számban. Amelyek nem alagsorosak, hanem "cölöpösek".

(#60860) 2ozzmexy válasza ncc1701 (#60857) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A XV-ben például pont nincsen egyikhez sem, lehet bérelni a "háztól" nem ingyé nyilván és van közösköltsége annak is, nálunk 1nm pince az +200huf/hó a közösköltségben. Apósomnak van és azon osztozunk már 4-en, mert nincsen több. A belvárosi lakásokhoz sincsen mert eladták, elbirtokolták egymástól az emberek...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60861) ncc1701


ncc1701
veterán

Ok, csak ötlet volt. Szerencsére már vagy 20 éve elköltözhettem panelból. :)

(#60862) DarkByte


DarkByte
addikt

Apropó, garázsba gondolkodom valami kerék tároló állványon. Úgy tudom a felnire szerelt gumikat csak egymásra pakolni jó, vagy lógatva felakasztani. Egymás mellé állítani csak az abroncsot magában célszerű.

Előző kocsi kerekei egymásra pakolva voltak télen felnistől, ennél viszont a nyári alufelnit félek hogy összekarcolja az egymásra pakolás. Lehet jobb lenne valami rendes állvány neki.

Esetleg van tippetek mi az amit érdemes megvenni? Például ez a fajta mennyire macerás? (azon túl hogy a felni közepéből a Suzuki logós védőt ki kell szedni, hogy így fel lehessen fűzni?)

[ Szerkesztve ]

(#60863) 2ozzmexy válasza DarkByte (#60862) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Pont ilyenem van, talán még az OBIban vettem valami 5-6ezer forintért, piszok jó befektetés volt, már a második autót szolgálja ki. Van hozzá ilyen szövet amivel le is tudod takarni, stabil, nem akar felborulni. Talán 225-ös gumiméretig működik, utána összeérnek a kerekek. A Felni csak a közepén fekszik fel arra a műanyag "tányérra". A kupak könnyen kijön a felniből, nem kell aggódni, ha véletlenül összetöröd akkor 1500 forint darabja annak a kis díszkupaknak, szóval nem tétel.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60864) DarkByte válasza 2ozzmexy (#60863) üzenetére


DarkByte
addikt

Akkor ezt azt hiszem gyorsan meg is válaszoltuk. :D Köszi! :R

(#60865) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok, tudnatok valami univerzalis kuszob foliat ajanlani? Ajtokat csomagtarto kuszobot ido szeru lenne le ragasztanom. (Scross 2022)

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#60866) PeterPH válasza DarkByte (#60862) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nagyjából semmi értelme, semmi bajuk nem lesz sem a felniknek, sem a gumiknak az egymásra pakolástól (mivel a gumi szélesebb mint a felni, ezért a felnik nem érnek egymáshoz). Annak a fajtának van esetleg létjogosultsága, aminek kerekei is vannak, ha messzebbre kell cipelni a kerekeket.

(#60867) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Baszki.. Valaki biztosan látta eladó defektjavító Scross és vitsra. Hungarocellel, vonószem minden. Ír h kell neki (látom h Szentendre van a háttérképen). 1 bapig nem írt, hát eladtam másnak.[kép]

(#60868) Cunaja válasza JSaN (#60865) üzenetére


Cunaja
addikt

A kollégám, ilyet rakott az S-Crossra és duplán, egymás mellé.
Jól mutat neki. Nem mondanám, hogy nagyon minőségi cucc, de a feladatát ellátja. 3-hónapja van fent neki és nem kopott még meg.
Hátulra meg, ilyen fóliát rakott védelemnek. A zsírtalan felület nagyon fontos. Ez is fent van neki még, sérülés mentesen.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60869) kunberci válasza PeterPH (#60866) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekünk van ilyen állványunk amit linkeltél. Szerintem nem valami erős kivitel, természetesen ha nem nagyon mozgatod, akkor tárolásra esetleg jó lehet.
Mi csináltunk magunknak rendes keréktartót, amit természetesen súllyal is lehet normálisan mozgatni.
[kép].

Mi tönkretettünk egy felnikupakot, ezért nem is szedjük ki tároláskor.
Ezért az alufelninél nagyon hasznos tud lenni.

A linkelt keréktartóra 175-65 15-ös felni volt rajta (acél), hát nagyon imbolygott a tartó mozgatáskor.
Nagyobb kerekeket nem is tudom, hogy bírná rendesen.

Még azon is gondolkodtam, hogy esetleg salgó polc (négyzet alakú) is jó lenne keréktartó állványnak, azt is meg lehetne csinálni gurulósra, esetleg garázson belül azt is lehetne mozgatni.
Egy szögvasra hegesztesz egy talpat, a szögvast meg rácsavarozod a salgó polcra, nálunk is így lett megoldva, hogy a salgó állványt tudjuk mozgatni.

(#60870) blakey válasza Cunaja (#60868) üzenetére


blakey
titán

Sima dekor (piros) karbonfólia van mindegyik küszöbnél a kezdetek óta, nem jött le, teszi a dolgát, de egyszerű a képlet, mindenkinek felhívom a figyelmét, hogy magas a küszöb, nem árt óvatosnak lenni. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60871) Cunaja válasza blakey (#60870) üzenetére


Cunaja
addikt

:C Mennyivel olcsóbb mint a gyári védelem. Az egy horror.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60872) DarkByte válasza Kolondrum (#60867) üzenetére


DarkByte
addikt

Eszembe se jutott volna, hogy ezt majd el lehet adni értelmes áron, tippre ettől mindenki szabadulni akar. Én úgy gondoltam majd megtartom felfújni a biciklit vagy valami :DDD Gondolom a flakon nélkül is be lehet kapcsolni.

(#60873) hemaka válasza DarkByte (#60872) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én ezzel fújom a kerekeket, meg a strandon a matracot, legjobb. :DDD

(#60874) blakey válasza DarkByte (#60872) üzenetére


blakey
titán

A pumpától szerintem nem kell megszabadulni. Teljesen jó, a mérő nem feltétlenül pontos, de az legyen a legkevesebb, én nem szabadultam meg tőle, persze többnyire egy akkus Xiaomi pumpát használok, de ha az nincs kéznél vagy lemerül akkor jó ez is illetve van egy hagyományos lábpumpa is, ha netán szükség lenne rá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60875) mefistofeles

Eddig egyszer kellett a swifthez adott kis pumpát használnom, teljesen jól muzsikál, nem látom értelmét lecserélni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#60876) tboldi válasza Cunaja (#60858) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elmenjek érte? Nickelsdorf itt van egy köpésre tőlem. :P

(#60877) Cunaja válasza tboldi (#60876) üzenetére


Cunaja
addikt

Ugorj át légyszi a vasútállomásra és fényképezd le. Legalább képen látnám már. :D
Ma már biztosan nem indul tovább. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60878) tboldi válasza Cunaja (#60877) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igazából nem is tudnék, mert nincs mivel, az én autóm éppen javítódik itt, a másik kettő meg foglalt. :D

[ Szerkesztve ]

(#60879) AMD Power válasza Napfénysüti (#60849) üzenetére


AMD Power
titán

Én sokszor csak áfutok rajta. 200+100Ft és kész. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60880) JSaN válasza Cunaja (#60868) üzenetére


JSaN
addikt

Köszi, valami ilyesmi kell, es igen duplan kell rakni. fem es muanyag reszre is. Be fogom szerezni. :R

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#60881) Napfénysüti válasza AMD Power (#60879) üzenetére

Annyiból még én se tudom lemosni pedig nem bonyolítom túl. :DDD

Més que un club!

(#60882) AMD Power válasza Napfénysüti (#60881) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam sokszor a madár kaka miatt kell lemosnom. Nem azért mert koszos. Ott ez a gyors mosás is elég szokott lenni. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60883) ncc1701 válasza Napfénysüti (#60881) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem sem hiszik el sokan, h 15 perc kitakarítani a kocsimat belülről. Pedig csak annyi a trükk, h minden hétvégén kimegyek, kiporszívózom, és kitörölgetem. Ha rendszeresen van csinálva, akkor eleve nem koszos, ergo gyorsan megvan.

(#60884) Kolondrum válasza DarkByte (#60872) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van 70mai-s intelligens. Ezek hozzá képest kőkorszakiak.

(#60885) SyMbioTe válasza hemaka (#60873) üzenetére

"meg a strandon a matracot"
Te egy zseni vagy :DDD:R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#60886) Cunaja válasza tboldi (#60878) üzenetére


Cunaja
addikt

Pénteken 18:33 és 19:59-között fog nálatok áthaladni, a Suzuki vonat. Taurus mozdony vontatja majd. Ha kimész az állomásra, személyesen láthatsz egy halom Suzukit, közte az enyémet is. :D
18:33 a menetrendi adat. Ha pontos, ekkor fog elhaladni.
Feltélve, ha nem lesz felsővezeték szakadás.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60887) AMD Power válasza ncc1701 (#60883) üzenetére


AMD Power
titán

Nah mondjuk nálam most a belső takarítás nem 15 perc lenne... :( Már nagyon raferne szegényre. Majd ha nem lesz annyira meleg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#60888) simonjoe válasza Cunaja (#60886) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ja, azt a vonatot visszafordították, állítólag tele van hibásan összeszerelt Suzuki-val. :DD

Joe

(#60889) Cunaja válasza simonjoe (#60888) üzenetére


Cunaja
addikt

Ezek már úgy össze vannak szerelve, hogy ide se akarnak érni. ;]
Káosz van most a vasúton, mert még mindig nem állt helyre az 1-es vonal közlekedése. A Suzuki vonat csak rövid szakaszon jön az 1-es vonalon, de ez elég neki pont. :W

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60890) simonjoe válasza Cunaja (#60889) üzenetére


simonjoe
senior tag

Remélem mihamarabb megkapod és helyre áll a lelki békéd. :K

Joe

(#60891) Cunaja válasza simonjoe (#60890) üzenetére


Cunaja
addikt

Az már nem tud helyreállni, amikor átvagyok ba....a. Ma is felfort az agyam a dugóban, amikor ülhettem volna klimás autóban is.
Az üzletkötő már nem dolgozik a cégnél, de ezzel nem vagyok kisegítve. Biztos megérte neki, hogy átb...t.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60892) Cunaja válasza Cunaja (#60886) üzenetére


Cunaja
addikt

Ha esetleg valakit érdekelnek az ilyenek. Itt rakták fel a vonatra a Suzut. :)
Érdemes a műhold képet görgetni, valami brutál mennyiségű autó van. Elég komoly logisztika kell ide. Zeebrugge-ramskapelle bahnhof, innen indult vonattal. Addig hajóval jött. Az ukrán hadviselés előtt, végig vonattal hozták, azért voltak itt az autók hamarabb.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60893) Gyöször válasza dethroner (#60808) üzenetére


Gyöször
senior tag

Hát vagy le kell húzni a gyertyapipát, hogy leálljon a swift. 🤔

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#60894) PNP


PNP
őstag

Új Swift erősen álcázva. [link]

(#60895) Cunaja válasza Gyöször (#60893) üzenetére


Cunaja
addikt

Aki új autót vett,az tudni fogja mit jelent. Elkészült a számlám. :C :DD

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60896) DarkByte válasza Cunaja (#60895) üzenetére


DarkByte
addikt

Kifizetsz egy rahedli pénzt? ;]

(#60897) 2ozzmexy válasza Gyöször (#60893) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

[irónia ON]
Bezony, az is megoldás, miközben a Mazda $ csilliárdokat költött a szkájaktíve rendszer kifejlesztésére és tökéletesítésére, közben meg csak 100-ast kell nyomni a kis swiftbe és máris gyújtás nélkül is megy... :)) és akkor a KeylessGO-ba még bele sem kezdtem. ;]

Te jó Isten ott fent az égben, tényleg alacsony lett az a kerítés pádre... :W megyek dobok is pár deákot a legközelebbi kápolna perselyébe, mert ide bizony pénz kell, nem is kevés... :W
[irónia OFF]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#60898) Cunaja válasza 2ozzmexy (#60897) üzenetére


Cunaja
addikt

Nézzél már kicsit tükörbe. :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#60899) tboldi válasza Cunaja (#60886) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

(#60900) burgatshow


burgatshow
veterán

Lehet ma én vagyok az a bizonyos boci az új kapu előtt, de jöttem haza gyerekkel a játszótérről es mellettem beindult egy dízel WagonR+. Én tökre nem tudtam, hogy volt belőlük dízel…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.