Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) k-adi válasza Ragnar95 (#28500) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerintem kifejezetten gyenge volt, főleg a nemrégi crossoveres részhez képest. Indigo továbbra is inkább kínos, mintsem ijesztő; Nod pedig szintén egy nagy nulla. :(

A blokkoló és a kimenekítés azért nem jó, mert abba Nod emberei közbe tudnak szólni, így mindenkin akkor se tudnának segíteni, márpedig supgirlnél is mindenki vagy senki alapon megy a téma.... De a vége ugyis az lesz, hogy supgirl vs. nod - gondolom ez lesz a következő rész, a fináléban pedig megtalálják a Denvers papát élve valami bunkerben.

[ Szerkesztve ]

(#28502) Ragnar95 válasza k-adi (#28501) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Indigo sajnos valóban elég gyenge, Noddal nekem nincs különösebb bajom, bár valóban lehetne jobb is.
Viszont unalmasnak semmiképp nem volt nevezhető a rész, kiszámíthatónak is csak helyenként.
Egyből tudtam, hogy Alex segítségéből az lesz, hogy őt kell megmenteni...
Ebben van igazság, ezért is írtam, hogy nyilván könnyen ki lehetne találni valamilyen félig/meddig elfogadható kifogást, de ennek ellenére elég fura volt számomra, hogy egy ismeretlen, sok áldozattal járó bomba mellett fel sem merül más megoldás senkiben sem, amíg Cat "fel nem nyitja" Supergirl szemét.
A Nod - Supergirl párharc valóban szinte biztos, hogy meglesz, de az apjuk megtalálásában nem vagyok biztos, hogy meg fog történni ebben az évadban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28503) k-adi válasza Ragnar95 (#28502) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerintem a denvers papa lesz az átvezető szál S2-re... Most a következő részben suprgirl leveri Indigot, Nodot... aztán mennek megkeresni a papát, de amikor kiderülne valami lényeges akkor hopp, elvágják a képet
+ na meg akkor ott lesz James romantikus szála is, tuti azzal is el fog menni 10perc miután felszabadul az agymosás alól.. :K

(#28504) ígyvanferi válasza gyuromoj (#28499) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ennek én kifejezetten örülök. Még mindig irtó szórakoztató. Míg mondjuk a B99 lufija kezd leereszteni, 10.-jére már nem vicces ugyanaz a poén, itt valahogy működik.

(#28505) Ragnar95 válasza ígyvanferi (#28504) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Még 1 részem van hátra Brooklyn99-ból, de szerintem semmivel sem gyengébb, mint az elején volt. Továbbra is végig lehet röhögni gyakorlatilag az összes részt és nekem nem tűnt fel, hogy ugyanazokat a poénokat sütnék el újra és újra, sőt, még mindig tudnak újat mutatni. Pimento például jól feldobta a hangulatot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28506) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Véleményem a Banshee legújabb évadjáról:

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem eddig 2 rész alapján egy hatalmas nagy csalódás a Banshee új évadja, csak egy helyben toporognak semmi nem történik.

[ Szerkesztve ]

(#28507) tepenzed válasza Atomantiii (#28506) üzenetére


tepenzed
őstag

nem véletlen van kasza közelben :K minimumon a nézettsége

[ Szerkesztve ]

(#28509) tepenzed válasza #20749568 (#28508) üzenetére


tepenzed
őstag

jah igen, utolsó évad, na mind1, lényeg már azt sem nézik :D

(#28510) dokee78 válasza tepenzed (#28507) üzenetére


dokee78
félisten

Már a 4. évad megjelenése előtt lehetett tudni,hogy kasza lett!
Lehet látták a forgató könyvet és már azért lett kasza.

(#28511) oriic válasza Ragnar95 (#28500) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó rész volt szerintem is. A blokkolós résznél én például simán feláldoztam volna Cat-et, hogy a füllbevalókat Supermannek adják. :D Ok kicsit langyi lenne tőle, de lenne +1 harcos mellettük. :D

Live-Die-Respawn

(#28512) Janaboy válasza oriic (#28511) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

engem zavart a superman story, olyan gagyi indok volt h ihaj..inkabb ne jott volna.

Janaboy

(#28513) Ragnar95 válasza oriic (#28511) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt meg végképp nem értettem én sem, legalább Supermannek miért nem adtak blokkolót, gondolom nem tartott volna olyan sokból legyártani egy újat sem... :D

Janaboy:szerintem is elég gagyi indok volt, hogy emberek nevelték fel, így az ő agya jobban hasonlít az emberekére, mint Kara-é...Jobb lett volna őt kihagyni valóban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28514) spiky03 válasza dokee78 (#28510) üzenetére


spiky03
veterán

De szerencsére azt is mondták, hogy a végén lezárják a történetet.
Nekünk asszonnyal amúgy bejött a sorozat.
Megvárjuk amíg le megye a 8 rész és utána toljuk le egészben, mint az előző évadokat. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#28515) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Con Man címűt nézi valaki?

(#28516) mayday00 válasza dokee78 (#28510) üzenetére


mayday00
őstag

Nem kaszálták, hanem befejezték a sorozatot. Mint sok más sorozatot, ezt is befejezték. Nem mindegy a két fogalom. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#28517) dokee78 válasza mayday00 (#28516) üzenetére


dokee78
félisten

:U

(#28518) lacy86


lacy86
addikt

Gotham S02E17

Megint egy faxa resz volt! :K

Nygma lebukott -> irany a borton
Pingwin -> "visszatert" :D
Barbara -> "meggyogyult" :DD

(#28519) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"1 (pletyka) szerint az új Star Trek-sori a TNG előtt, de az ST VI után, és nem az Enterprise-on játszódna. Vszeg szezonális antológia lenne."

Háttő. Nem tudom, hogy ennek örülnék-e. :(

Live-Die-Respawn

(#28520) Melorin


Melorin
addikt

A Better Call Saul nagyon tetszik most, jobban sikerült mint az első évad :) :))

(#28521) #54715584 válasza oriic (#28519) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez nem hangzik olyan rosszul szvsz. Nekem már nagyon hiányzik egy jó űrhajós scifi, ami Star Trek. Persze ebből még bármi lehet.

(#28522) k-adi válasza Melorin (#28520) üzenetére


k-adi
nagyúr

valóban jobb eddig az S2, végre beindult Jimmy a "Saul" úton :D

(#28523) parkr válasza Melorin (#28520) üzenetére


parkr
őstag

Mike nagyon komolyan tolja mostanában :C

(#28524) k-adi


k-adi
nagyúr

iZombie S1

Amilyen érdekesen indult olyan hamar ellaposodott a közepére, de szerencsére a vége felé megint magára talált a sorozat és a finálé meg egyenesen 180fokos fordulat lett :D

Rose McIver kifejezetten "érdekes" fehér hajjal és zombi sminkkel de egy idő után megszokható. Amit sajnálok az az, hogy kevés igazi zombis rész van benne ahol látni is a zombik fejét (szem elvörösödés, stb)...általában csak "beszélnek" róluk. (kivétel az utolsó 3-4 rész persze!)

Tudom, sokan nincsenek nagyon oda érte, de szerintem próbálnak a szokásos heti-zsarus koncepcióhoz valami újdonságot belevinni és a látomások ötletesek. Persze a mellékszálak klisések, stb... dehát nem is egy A+ sorozat ez, a helyén kell kezelni.

Amit még kiemelnék, és ugyan tényleg csak apróság, de azért ide írom hátha más is észrevette: az agy-kaják elkészítése mindig másképpen történik minden epizódban.

(#28525) FoxiestFox válasza parkr (#28523) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, nem szarral gurigál az öreg. :D

(#28526) Pitterix válasza Ragnar95 (#28500) üzenetére


Pitterix
őstag

Supergirl119:

jó volt, úgy is mondhatnám, a nagy szavak része. Különben Non akár le is téphette volna Maxi fejéről azt a blokkolót, de nem tette.....Képregény fimben-sorozatban néha tényleg felesleges logikát keresni. :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#28527) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Archer S07E03
Ez még jobb volt, mint az előző rész, volt benne jó pár poén, amin majdnem hangosan felröhögtem :D
Kedvencem: About Malory: -She definitely has a vagina, that's why she's such a bitch :C

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28528) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Daredevil S2

Ez is ledarálva. Szerintem szép nagy szintet lépett a sorozat. Pont azt a pluszt tették bele, amit az első évadból hiányoltam, mégpedig a pörgést meg a több akciót. A cliffhanger nem ütött akkorát, majdhogynem kiszámítható volt, de amúgy a teljes évaddal elégedett vagyok. Jöhet a 3.

(#28529) Ragnar95 válasza Nordic (#28528) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk én erősen úgy éreztem, hogy az akciójelenetek oltárán feláldozták a sztorit. Az első évad nekem is lassú volt kicsit, a második az elején beindult és végig a képernyő elé láncolt, viszont a sztoriban jóval több megmagyarázatlan kérdés volt, mint az első évadban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28530) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#28531) |AP|


|AP|
veterán

Banshee S04E03

Hát... én elfogult vagyok, mert alig vártam, hogy kezdjen az új (utolsó) évad, de továbbra is azt gondolom, hogy ez kevés lesz. Persze halad a sztori, (Job is előkerült) de ha belegondolok, hogy már csak öt rész van hátra, akkor esélyes, hogy eléggé össze lesz csapva a vége.
Amúgy Job megtalálása, kiszabadítása sem volt eléggé felépítve... 20 hónap után megtudjuk kin keresztül kell keresni, épp akkor, amikor egyébként meg akarnák ölni...hátizé...
Valahogy az egész Job-os szálból hiányzik a katarzis... persze még kihozhatnak belőle valamit,
de erre is kevésnek találom a hátralévő öt részt. Viszont az a durva, hogy ennek a sorozatnak még ezeket is elnézem :)

[ Szerkesztve ]

(#28532) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Brooklyn99-t nézők ti ezt ismeritek? Link

(#28533) Ragnar95 válasza bobalazs (#28532) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, The Lonely Island előbb futott be, mint ahogy a Brooklyn NineNine elkezdődött volna, így lett Andy Samberg ismert.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28534) FoxiestFox válasza bobalazs (#28532) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Barmi is ez, borzalmas.

(#28535) k-adi válasza Ragnar95 (#28529) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, valahol átestek a lón... :D az aranyközéputat kellene megtalálni a harc-story között és akkor sokkal jobb lenne :K

(#28536) bobalazs válasza FoxiestFox (#28534) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem poénos, korai magömlés cikizése.

(#28537) FoxiestFox válasza bobalazs (#28536) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem vállalhatatlan, de ízlések.. :D

(#28538) WayneGace válasza Nordic (#28528) üzenetére


WayneGace
őstag

Én nem bántam volna, ha kevesebb verekedés lett volna benne.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#28539) Ragnar95 válasza k-adi (#28535) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van, remélhetőleg a 3. évadban tanulnak az első 2 évad hibáiból :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28540) k-adi válasza Ragnar95 (#28539) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát van rá esély, hiszen az első évad hibáiból tanulnak azért itt-ott! :K

(#28541) Nordic válasza WayneGace (#28538) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem pont az a vontatott tempó volt sok, amit az első évadban műveltek, ahol majdhogynem 2-3 akciójelenet volt ami említésre méltó.

(#28542) #54715584 válasza gyuromoj (#28488) üzenetére


#54715584
törölt tag

Most láttam az első 2 részt. Azt hiszem válaszolhatok igennel. :D

(#28543) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Blacklist S03E18

Hát ez elég érdekes rész volt, mármint durva, sok kérdést hagyott maga után, hogy ez most komoly? Mi lesz most?

Szerintem nem halt meg Lizzy, csak eljátszák, hogy halott, hogy ezáltal "végre" biztonságban legyen, és ne keresső őt senki, aztán majd hirtelen előtör a halálból, és tudtára adja mindenkinek, hiszen értelmetlen lenne úgy folytatni a sorozatot, hogy a főszereplő nincs benne.

(#28544) mayday00


mayday00
őstag

Banshee S04E01

Szerintem ez baromi gyenge kezdés volt :( szerintetek?

Valami pörgős kezdésre számítottam, erre mit kaptam? 50 perc unalmas drámát.. :O

Black Dragon Black Dragon (#28543) valóságban is állapotos a főszereplő hölgy, gondolom már nem forgathat a terhessége miatt..ha lezajlott a szülés, és újra tud szerepelni, visszafog térni. Csak kérdés mikor?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#28545) Black Dragon válasza mayday00 (#28544) üzenetére


Black Dragon
addikt

Mondjuk ezt nem is tudtam, akkor azért volt olyan furcsa, egyben valósághű, hogy ilyen jól játsza a terhes nőt. :D Akkor ebben az évadban már biztos nem lesz benne, de remélem a kövi évad elején már feltűnik, hiszen a "megállapodás" szerint Reddington csak Lizzel beszél, mással nem, szóval akár le is zárhatnák itt az évadot.

(#28546) |AP| válasza mayday00 (#28544) üzenetére


|AP|
veterán

nem sokkal feljebb írtam, hogy én még 3 rész után is kicsit kevésnek érzem a Bansheet. Ráadásul ugye az utolsó évad csak 8 rész lesz, amiből már alig van hátra, úgyhogy én is tartok attól, hogy csalódás lesz...

(#28547) Ragnar95 válasza Black Dragon (#28543) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én is néztem, hogy ez most mi volt...
Bár láttunk már érdekes meglepetéseket a sorozatban, annyira jól sikerült "megrendezni" Liz halálát, hogy innen már nem tudom, hogy lehet őt visszahozni :D
Bár valahogy tényleg kénytelenek lesznek visszahozni, mert különben értelmét vesztené a folytatás, de feladták maguknak a leckét az írók, innen el sem tudom képzelni, hogy lehet úgy feltámasztani Lizt, hogy az hihető legyen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28548) lacy86


lacy86
addikt

Legends Of Tomorrow S01E11

Ez a vadnyugati resz allat volt! :C
A vegen viszont durva volt - Omega protokoll -> fiatalabb enjuket fogjak megolni de kozben meg vadaszni kellene Savage-re :U

(#28549) k-adi válasza Ragnar95 (#28547) üzenetére


k-adi
nagyúr

Na igen ezt nem értem én sem. Mert ő a főszereplő (legalábbis az egyik), viszont az egész epizód (fenét, már az utóbbi 3) erre az egészre épült fel és tényleg olyan "jól" megrendezték az egészet, hogy innen visszatáncolni már inkább kínos lenne! De a történet szerint is a házasság, gyerek után visszavonulna, tehát a "megállapodás" Red-el ígyis úgyis borulna kis időn belül, így csak felgyorsították ezt.

(viszont ha valóságban is terhes, akkor erre az évadra már tuti kilőtték, talán fináléra felébred ha vissza akarják hozni a köv. évadban)

Arról nem is beszélve, hogy Red továbbra is rajta van a TW10 listán (elvileg?) és csak azért nem "vitték be" a zsaruk, mert Lizzyvel tartotta a kapcsolatot, blabla...

Talán ez volt az első igazán érdekes húzása az íróknak 3 évad alatt :B

(#28550) #54715584


#54715584
törölt tag

Penny Dreadful első évadnak hogy lehet így vége? :D
A második évad mennyivel pörgősebb? Néha ez a tempó és a töltelék dolgok eléggé unalmasak tudnak lenni, bár tény, hogy így van hangulata az egésznek.
Nem kérek spoilert, csak egy kis infót, hogy mire számítsak a 2. évadban?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.