Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) Pitterix


Pitterix
őstag

Elnézést kérek a spoiler miatt, de nem gondoltam, hogy olyan dolgot írtam, ami abba tartozna. :R
Remélem a többi nézett sorozat évadzáró ettől jobb lesz.

(#28593) k-adi: miből gondolod, hogy picur Szupimanó van az űrhajóba?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#28602) mark! válasza brownus (#28597) üzenetére


mark!
őstag

A végén az a hang tetszett! :D Micsoda fröccs volt :DDD Felrakom listámra, megnézem majd ha megvolt az évadnyitó.

>

(#28603) mark!


mark!
őstag

Mr. Robot-hoz hasonló sorozat(ok) vannak még?

>

(#28604) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Brooklyn NineNine S03 évadzáró
Hozták a szokásos színvonalat, szakadtam végig :C
Kíváncsi leszek, a tanúvédelmi program tovább fog-e tartani, mint az új kapitány tartott :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28605) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Lucifert nezitek?

Kivi leszek a fordulatra..

Janaboy

(#28606) FoxiestFox válasza Janaboy (#28605) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én csak az akcentusa miatt nézem, amúgy egy zsák fos.
Ja meg a detektívpuni miatt, ő igen cukor.

[ Szerkesztve ]

(#28607) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Agents of SHIELD 3x17
Nesze neked Secret Warriors.... :DDD
Mindazonáltal elég sokrétű volt ez a rész, nem is érződött 40 percesnek, inkább minimum a duplájának, annyi minden történt. És a végére csak meglépték. A rész közepétől kezdve reménykedtem hogy ne menjen az alibizés, hanem lépjék meg amit meg kell, és bakker tényleg meglépték :))
Ez így sokat nem mond, de a rész közepénél rá fog jönni aki nézi.

Bár továbbra sem értem, hogy fog ez kapcsolódni a Polgárháborúhoz, mert az meg jön a jövő héten, de nosza. Lepjenek meg :D

All→M8

(#28608) gerii válasza Janaboy (#28605) üzenetére


gerii
addikt

A mostani rész egész tisztességes lett, volt mondanivalója is. Stílusa miatt nézem én is, a sztori nem az erőssége a sorozatnak. :D

(#28609) Pitterix


Pitterix
őstag

The Flash 219:

Hogy ennyire naivak legyenek és lebecsüljék ezt a kék gonosz villámot, azért ez nonszensz. Azt hittem Barry a korábbiakból okulva nem lesz ennyire beképzelt.
Számomra nem is igazán volt kiemelkedő ez a rész.

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#28610) dokee78 válasza mark! (#28603) üzenetére


dokee78
félisten

Ha a téma is tetszik,nézd meg ezt a filmet!
Who Am I

(#28611) dokee78 válasza Janaboy (#28605) üzenetére


dokee78
félisten

Nálam kasza lesz,de az évadot már végig nézem.

(#28612) Ragnar95 válasza Pitterix (#28609) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

218 lesz az inkább :P
Szerintem se volt túl jó rész...
Én sem értem, hogy tudták ennyire elszámolni magukat, azt hinné az ember, ha már egyszer újranyitják a rést, akkor úgy teszik, hogy biztosak a tervükben.
A vége meg végképp elég WTF volt...Ha a techyon segítségével gyorsabb lett Barry Zoomnál, mi a francért nem küzdött meg vele miután visszakapták Wally-t :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28613) Janaboy válasza dokee78 (#28611) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Lehet megkihoznak belole vmi jot is..

Amugy komolyan tobb izgalom volt benne mint a legtobb "varos" sorozatban.

Mas Supergirl..

En ugy emlekszem, hogy Superman se tudott az urben elni..a masik h izgalom az semmi, kiszamithato volt az egesz. Siman elmenne sorozatzaronak is a resz.

Flash:
Ezt a Jayes dolgot nem ertem..most akkor ki kavart Caitlinnel? Meg a multbeli ene? Waaat? :D

Esku a Grimmben tobb izgalmat erzek..
A tobbi sori tiszta sablon..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#28614) Ragnar95 válasza Janaboy (#28613) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Flash
Igen, visszament a múltba és a múltbeli énjét hagyta ott az Earth1-en a jelenben, tehát a múltbeli énje kavart Caitlinnel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28615) k-adi válasza FoxiestFox (#28592) üzenetére


k-adi
nagyúr

Better Call Saul évadzáró S2

Szerintem most egyezik a véleményünk erről dying_star..... Az évad ha nem is jó, de mindenféleképpen jobb, mint az első. Viszont megint sok üresjárat volt. A finálé meg kész csigatempo. Ráadásul a kiszámíthatóság már annyira nagy, hogy el se kezdődik az epizód, már tudom mi lesz a végén...... Chuck is megint mennyit szenved ezzel a betegségével istenem...... már első évadban is halál idegesítő volt.

Annak viszont örülök, hogy a Jimmy-t alakító Bob Odenkirk egyre jobb és jobb.... de! nem szeretném ha elfeledkeznénk az amúgy sokszor feledésbe merülő mellékszereplőkről! Kim (Rhea Seehorn) és Mike (Jonathan Banks) is jól hozzák a karakterüket csak ez sajnos nem mindig látszik, mert kevés "fény" jut rájuk...annak ellenére, hogy most mindkettő karakter szála (végre) kapott egy lórúgást haladásban.

Maga a karakter (Saul Goodman) egy nagyon ötletesen megírt érdekes karakter, rengeteg lehetőséggel. Ha ügyesen bánnak vele, a harmadik évad igazi BB-szintet is hozhat már. Most még (mindig) csak építkezik-építkezik a sorozat, de a csattanó, a nagy WTF még elmarad. Bízom benne, hogy S3 pörgősebb és sötétebb lesz, hiszen mostmár nincs akadály, Jimmy elindult a lejtőn....

[ Szerkesztve ]

(#28616) FoxiestFox válasza k-adi (#28615) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Úgy-úgy. :D Rhea-t amúgy megkedveltem eléggé, olyan természetességgel játszik, szeretem nézni.

(#28617) k-adi válasza Ragnar95 (#28604) üzenetére


k-adi
nagyúr

Brooklyn NineNine S03

Mekkora húzás már a vége! A beépült ügynökös korábbi évados cliffhanger is jó volt, de talán ez még jobb lett :D Kíváncsi vagyok meddig fog tartani ez az állapot és hogy "itt", ebbe a "helyzetben" milyen poénokkal tudnak előrukkolni a készítők.
Az évad nekem tetszett, a finálé az egyik legjobb rész volt az évadban, úgyhogy összességében totál meg vagyok elégedve ezzel a sorozattal. Ugyan csak 20 percesek az epizódok, de így sosem fullad unalomba. A poénok továbbra is B99 stílusúak, így akinek bejön ez a fajta vicceskedés, az élvezni fogja ezt az évadot is. (akinek meg nem, az már S1nél abbahagyta a sorozatot :D )

Jake (Andy Samberg) továbbra is hozza a sajátos formáját, de most talán jobb volt, mint S2-ben. Boyle (Joe Lo Truglio) pedig ebben az évadban szinte csak remekelt. Ilyen retardált karaktert alakítani nagy tehetség! :D Kapitány mindig 5*, viszont mostani évadban Amy (Melissa Fumero) lepett meg a legjobban, ugyanis simán lehet mondani, hogy túlteljesítette magát... elég csak kiemelni a börtönös részeket amik kiválóak.

Hogy valami rosszat is mondjak azért, mert így túl szép lenne, márpedig az élet nem az, úgyhogy tessék: Pimento 2 epizód után idegesítő lett, Terry (aka. Terry... Crews) egyszerűen fényét vesztette és Diaz (Stephanie Beatriz) sem volt az igazi... Azt is sajnálom, hogy most is nagyon a háttérbe szorultak Scully+Hitchcock, de még így is több játékidőt kaptak, mint a korábbi 2 évadban kombinálva :)

23 epizód sok, de sajna 20perces, így gyorsan elrepült ez az évad is :( mindenesetre a lényeg: jó volt, poénos továbbra is és várjuk sok szeretettel a következő évadot :K

[ Szerkesztve ]

(#28618) Ragnar95 válasza k-adi (#28617) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van olyan, aki abbahagyta volna ezt a sorozatot? :DDD
Én is kíváncsi leszek, mert egy kis változatosság nem ártana, de ha az eddigi tapasztalatokból indulunk ki, lehet hogy megint nem fog sokáig tartani a tanúvédelem.
A teljes stáb egyszerűen zseniális. Annyira különböző karakter az összes és mindenkire tökéletesen illik a szerep és összességében remek csapatot alkotnak.
Én egyben daráltam le a 3 évadot az utolsó 2 rész kivételével, úgyhogy nem tudom, hogy fogom kibírni a várakozást a 4. évadig... :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28619) k-adi válasza Ragnar95 (#28618) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerintem hasonló lesz, mint korábban.... 4-5 epizód aztán visszamegy minden a szokásosba. Viszont remélem nem így lesz (mert akkor tényleg kezd ellaposodni), de ez várható. Aztán kitudja mi lesz..... (remélem sok tanúvédelmis poén lesz, kíváncsi vagyok ott milyen viccekkel tudnak előrukkolni)

(#28620) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Mostanában hülyére unom magam a Banshee új évadon, csak én vagyok ezzel így? A harmadik rész már csak fele olyan tré, mint az első kettő, de ebbe is kétszer aludtam bele -.-

(#28621) brownus válasza FoxiestFox (#28620) üzenetére


brownus
veterán

me too,

nekem a better call saul 2. évada se adja annyira mint az első. tegnap este megnéztem 4 részt, és nem dobtam hátast tőle. ha nem lenne a mike vonal, egy kalap izé lenne.... remélem elkezdenek őrűtködni.

(#28622) oriic válasza Pitterix (#28609) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kicsit csalódás volt nekem ez a rész, nem is tudom miért nem lőtték le, vagy legalább miért nem kábították el, vagy valami...

Megnéztem közben Supergirl évadzárót is. Egynek elment, a vége érdekes volt. Lehet találgatni ki ő, nekem eddig két tippem van:

-Kara igazi apja/anyja
-Párhuzamos világból a fiatal Kara

Időutazós fiatal Kal-El-t kizárnám, nem hiszem hogy behoznák ide, főleg hogy a felnőtt Supermant nem mutatják.

Live-Die-Respawn

(#28623) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Fröccs(Flash) S02E19

A sablonon túl végre történik valami, aminek a végére megint sablon lesz.

Megint ment a lelkizés, Cisco nem akarja, aztán mégis. Barry nagy arca ismét padlót súrolt, ezek után jön majd x részen át, hogy ő a hibás, csak ő, ne haragudjanak, nincs már képessége sem, nem tudják megállítani, aztán biztos az az évad végére mégis. Ahogy korábban írtátok, továbbra sem felfogható ép ésszel, hogy mitől más Wally, mint a többi szereplő, akiért még ennyit nem áldozott fel soha, valamit mindig kitalált, hát most ráunt ezek szerint. Aztán persze hab a tortán, hogy elviszi Caitlint, várható volt.

Előre megjósolom a következő rész első párbeszédét valaki és Barry között: Are you okay? :o

spammer: Adtam neki egy hangzatosabb nevet, hogy több kedvem legyen megnézni.:D

[ Szerkesztve ]

(#28624) spammer válasza Black Dragon (#28623) üzenetére


spammer
veterán

Mi az a Fröccs? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28625) k-adi válasza brownus (#28621) üzenetére


k-adi
nagyúr

BCS S2
ebben az évadban semmi izgi nem fog történni, úgyhogy sok akcióra ne számíts :U

(#28626) k-adi válasza spammer (#28624) üzenetére


k-adi
nagyúr

A fröccs bor és szódavíz keveréséből alkotott ital melyet a sorozat nézése közben erősen ajánlott fogyasztani, hogy kibírható legyen a sok kritikán aluli dráma. A bor és szódavíz mennyisége alapján különféle nevű fröccsök léteznek. A fröccs elnevezést alkalmazzák más szeszes, sőt nem szeszes italkeverékekre is, sőt bizonyos italok egymás utáni fogyasztására, azaz nem a pohárban, hanem a szájban vagy gyomorban való keverésére is. Német nyelvterületen is ismert Gemischt, Weinschorle vagy Sauergespritzter néven.

(#28627) mark! válasza k-adi (#28626) üzenetére


mark!
őstag

Wikipédia lvl999 ;]

>

(#28628) oriic válasza callmeakos (#28607) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mi, hogy mivan? Te azt már jövő héten látod??

A rész amúgy igen jó volt, de ezek után én is kíváncsi vagyok a kapocsra.

Live-Die-Respawn

(#28629) callmeakos válasza oriic (#28628) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Április 29. :)

All→M8

(#28630) spiky03 válasza callmeakos (#28629) üzenetére


spiky03
veterán

Te szemét mázlista dög. :DDD
Majd azért írj pár sort róla ha tudsz. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#28631) LógaGéza válasza spiky03 (#28630) üzenetére


LógaGéza
addikt

Engem inkább az érdekel, ha kapcsolódik is a sorozathoz, akkor hol - mikor. Május 5 a hivatalos magyar megjelenési dátuma a filmnek, és május 3.-án lesz még egy rész, azt gondolom előtte érdemes megnézni :)

Mondjuk a május 10.-i rész rövid leírása kezd így:

"In the aftermath of the events of Captain America: Civil War, ..."

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#28632) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Napi wtf:

"Pilotberendelés: Krypton – Syfy, készítő: Ian Goldberg és David S. Goyer, showrunner: Damian Kindler. A történet Superman nagyapjáról szólna, aki reményt és egyenlőséget hoz el a bolygóra. Szóval a történet még az El-ház bukása előtt fog zajlani, kábé két generációval. A pilotot Colm McCarthy rendezi."

______

Ez viszont érdekel majd:

"Sorozatberendelés: The Seventh Day – Televisa, 10 rész, készítő: Scott Shepherd és Cindy McCreery – előbbi könyve alapján. Posztapokaliptikus scifi, 7 évvel azt követően, hogy az Idegenek megtizedelték a Föld lakosságát. A főszerepben egy életben maradt férfi, aki haza akar térni a feleségéhez, és ez az út a hozzá csatlakozó társaival együtt csodás, kísérteties és mágikus tájakon vezeti őt át."

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#28633) FoxiestFox válasza oriic (#28632) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Falling Skies kék szűrők nélkül, és világosban? :D

(#28634) oriic válasza FoxiestFox (#28633) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akár. :DDD

Live-Die-Respawn

(#28635) spammer válasza oriic (#28632) üzenetére


spammer
veterán

Syfy, Kókler, Superman nagyapja... Ez még így olvasva is röhejes. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28636) spiky03 válasza LógaGéza (#28631) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ez engem is érdekel.
Az előző résznek is elég nagy hatása lett ugye a sorozatra.
Nem tudom itt, hogy is lesz majd, de nem sokára kiderül :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#28637) Janaboy válasza oriic (#28632) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nem hiszem el, h ilyen idiota sorikat talalnak ki...
Aztan majd jon Batman apja, Pokember nagyanyja..

Az ertelmes sorikat meg kaszaljak..a legnagyobb szivfajdalom a Stargate sorozatok kaszaja :(

Janaboy

(#28638) callmeakos válasza Janaboy (#28637) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Például az Atlantis mért maradt abba? Az egyetlen SG, amit szerettem is nézni, de eléggé félbemaradt a sorozat vége. :/

All→M8

(#28639) mark! válasza Janaboy (#28637) üzenetére


mark!
őstag

Nem. A BB-é :( Még végig se néztem, de nekem az is brutális spoiler volt, amikor megtudtam h csak 5 évad van, és nem lesz több ;]

[ Szerkesztve ]

>

(#28640) FoxiestFox válasza callmeakos (#28638) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt lezárták szépen szerintem. Persze lehetett volna húzni, én sem bántam volna..
Ellenben az SGU.... na, azt kb felvezették, és hagyták megrohadni.

(#28641) rétisün válasza mark! (#28639) üzenetére


rétisün
veterán

lehet, hogy kevés(nek tűnik) az 5 évad, de így jobb szerintem, ha még húzzák 2-3 évadig, valószínűleg egy erősen csökkenő színvonalú, unalmassá váló soraztot nézhetnél végig.
így legalább kapott egy méltó befejezést a sorozat.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28642) k-adi válasza rétisün (#28641) üzenetére


k-adi
nagyúr

:K

(#28643) dokee78


dokee78
félisten

Vikings ben van sok harc illetve nyilazás?
Persze nem ezektől lesz feltétlenül jó egy sorozat pusztán érdekel.
Így is úgyis nézni fogom amint lesz agykapacitásom.

Ahogy látom a képekből Lagertha is harcol már aktívan.

(#28644) Pitterix válasza callmeakos (#28607) üzenetére


Pitterix
őstag

Azért ez a meglépés valahogy túl egyértelmű volt.
Számomra az az érdekes, hogy erre miért nem jöttek rá.
micsoda ereje van a kiscsajnak, de ehhez megint a sötét oldal kellett.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#28645) callmeakos válasza Pitterix (#28644) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem pont nem volt egyértelmű, mert a rész nagyon jól ködösített, eleve 4 esélyes volt a dolog, és azért puhányabb írók simán alibiztek volna, és végül valamelyik alsóbb rendű szereplőt választják ki.

Amúgy meg persze hogy, mindig a sötét oldal hozza ki az emberből a legtöbbet, mert eltűnnek a morális gátak a fejben. Most józan ésszel mikor használná így, ilyen szinten az erejét, kivéve amikor épp nem hegyeket molesztál az erejével :D

All→M8

(#28646) Janaboy válasza mark! (#28639) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

BB? (BigBrother? :D )

SGU mire vegre alakult vmi, szepen elkaszaltak :(

SGA - nem volt az rossz befejezes, egyszeruen arrol szolt, h igazan egyik fel se gyozhet..

Janaboy

(#28647) Pitterix válasza callmeakos (#28645) üzenetére


Pitterix
őstag

Akkor javítom: számomra volt egy egyértelmű, hogy ő lesz a "kiválasztott". ha belegondolok, a többi szereplő csak egy "paraszt" a sakkjátszmában és mind nézői, mind történés szempontjából ő a legjobb jelölt a gonoszkodásra. Bár gondolom úgyis visszatérítik, de az igazi ganéság az lenne, ha már nem térne jó útra. Mekkora lenne már!
Azért én a helyében gyakoroltam volna picit az erőmmel valami kietlen helyen, hogy kitapasztaljam.
Még az is megfordult a fejemben, hogy elvileg ez a parazita elég nagy falat, miért nem segít be egy Avenger. Ez már majdnem az ő szintjük....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#28648) Ragnar95 válasza Janaboy (#28646) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

BB = Breaking Bad

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28649) mark! válasza Janaboy (#28646) üzenetére


mark!
őstag

Rossz törés ;]

>

(#28650) Janaboy válasza mark! (#28649) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ja..en azt nem neztem..

Janaboy

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.