Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Preacher

1x06

Hohohóóó. Pokol. :D

Live-Die-Respawn

(#29952) xenom0rph válasza Komplikato (#29937) üzenetére


xenom0rph
őstag

Így rendben van a dolog, én azt hittem ,hogy valami felett elsiklottam, mert eredeti hanggal nézem - felirat nélkül - és ezért gondoltam ,hogy hátha valami volt amit én nem értettem meg.

halahala

(#29953) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Este elkaptam egy kicsit a Lucifer-ből a Viasat 3-on. Szinkront leszámítva, érdekesnek tűnt maga a karakter.
Kérdésem azoktól akik nézik, netán már látták angolul:
Megéri megnézni és végig érdekes marad a karakter illetve a sztori, vagy hamar ellaposodik és kasza?!

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29954) dokee78 válasza gyuromoj (#29953) üzenetére


dokee78
félisten

Én a felénél kaszálni akartam,gondoltam lenyomom az évadot és végeztem vele.
De az utolsó rész láttán,adok még egy esélyt neki.
Na nem azért,mert akkora király lett,hanem a végén történt dolog miatt.

Homelandról van infó?
6. évad?

[ Szerkesztve ]

(#29955) Bad Pritt válasza gyuromoj (#29953) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem a fanyar humor elviszi a hátán, de a nyomozás része nem nagy eresztés. De semmiképpen sem A-listát sorozat. Mondjuk nekem egyik szuperhősös sem az, sőt! :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#29956) Ragnar95 válasza dokee78 (#29954) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

imdb 2017 januárra írja a kezdést.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29957) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Köszi az infót.
Lehet adok majd neki egy darát, úgy általában jobban bejönnek még a rosszabb sorozatok is. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29958) gerii válasza gyuromoj (#29953) üzenetére


gerii
addikt

A csávó akcentusa és stílusa viszi a hátán a sorozatot, de baromi jó, fanyar humor a javából.

(#29959) b.daniel válasza gyuromoj (#29957) üzenetére


b.daniel
senior tag

Szerintem Lucifer karaktere elviszi a hátán a sorozatot. Minden más elég középszerű, de én mégis jól szórakoztam a teljes évad alatt. Lucifer vicces, Chloe és Maze pedig óriási eyecandy, szóval szerintem simán nézhető :)

(#29960) spammer válasza gyuromoj (#29953) üzenetére


spammer
veterán

Sokszor láttam már a Viasaton a reklámját, de szinte mindig röhögnöm kell, hogy mekkora gagyi. ;] A csávó olyan, mint akit valami török sorozatból menekítettek. És azok a szövegek:

- Mi a neved?
- Lucifer.
- Pont, mint az ördögnek?
- Igen, pontosan.

Vagy valami ilyesmi. De már egyébként az egész alapvetés is... Áhhh, sírva menekülős, akárhányszor meglátom/hallom. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29961) FoxiestFox válasza spammer (#29960) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És pont olyan is.
Én nézem. :))

(#29962) #54715584 válasza spammer (#29960) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tom Ellis szerepelt a Miranda c. angol soriban, a sorozat zseniális volt, Tommal ellenben.
Itt viszont nem rossz, de itt meg a sorozat maga nem jó. Pedig az alapsztori már szórakoztató lenne, de nagyon sokszor sablonos és unalmas.
A Lucifer Morningstar meg mindig megmosolyogtató és Tom sem játszik rosszul. Egy próbát megérhet, de csakis angolul.

[ Szerkesztve ]

(#29963) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

12 majom

:Y :Y

Dark Matter is jol indult, kivi vagyok a kovi reszre.

Janaboy

(#29964) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Bob Burger falodája S01
Teljesen véletlenül találtam rá erre a sorozatra, de pozitívan csalódtam. Az eleje eszméletlenül jól indult, olyan poénokat mertek bevállalni, amit még olyan sorozatok se mindig, mint az Archer, de aztán kicsit konszolidálódtak a poénok, ami nem feltétlen pozitív irányba tolta el a sorozatot, de összességében így is simán hozta az ismertebb és népszerűbb animációs sorozatok színvonalát.
Kíváncsi vagyok, vajon mikor fárad el a sorozat, remélem minél később.
Csodálom, hogy a topikból csak 1 ember írt róla, szerintem érdemes adni egy esélyt ennek mindenképp. Nem mellesleg azon kevés sorozat egyike, ami szinkronosan jobb, mint eredeti nyelven.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29965) Fandango


Fandango
veterán

11.22.63

Ez nagyon jó kis mini sorozat, még csak most néztem meg, de iszonyat tetszett. A végét majdnem megkönnyeztem.

(#29966) Enzolord válasza Janaboy (#29963) üzenetére


Enzolord
addikt

Jó, hogy írtad, már rohaadtul vártam a második évadot a DM-ből.. :) :R :R

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#29967) mayday00 válasza dokee78 (#29954) üzenetére


mayday00
őstag

Homeland. Junkien úgy olvastam, hogy jövő januárban kezd a új évad.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29968) gyuromoj


gyuromoj
veterán

TV-sorozat premier időpontok 2016

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29969) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ash vs. Evil Dead: Befutott a második évad első kedvcsinálója!

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29970) gerii válasza gyuromoj (#29969) üzenetére


gerii
addikt

Ünnepnap lesz :C

(#29971) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

A szokásosnál is többet várhatunk a GoT 7. évadára :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29972) spammer válasza Ragnar95 (#29971) üzenetére


spammer
veterán

:( Mondjuk érthető, valószínűleg nem csak az időjárásról van szó, hanem sok lesz az utómunka is. Gondolom akkor az őszi szezonban kezdik majd, azaz jövő szeptember környékén.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29973) Ragnar95 válasza spammer (#29972) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, gondolom ez is szerepet játszott a döntésben.
Várhatunk őszig, aztán kevesebb, mint 2 hónap alatt vége is lesz az évadnak :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29974) dokee78


dokee78
félisten

Tetszik a Preacher.
De csak a nevetés kap el amikor filmben vagy sorozatban látom,hogy revolveren vagy shotgunon hangtompító van.

(#29975) jonnyjoker01 válasza Ragnar95 (#29971) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Kivételesen örülök ennek. Jövőre érettségizem, jöhet később :))

Üdv. Johnny

(#29976) Ragnar95 válasza jonnyjoker01 (#29975) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem mintha az a heti 1 óra nem férne bele érettségi alatt :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29977) jonnyjoker01 válasza Ragnar95 (#29976) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Magamat ismerve ezen járna az agyam 0-24 :))

Üdv. Johnny

(#29978) jonnyjoker01 válasza gerii (#29948) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem is jó volt. De azért :O

Üdv. Johnny

(#29979) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ki mire számít a Mr. Robot 2. évadától?

Én kb. ugyanarra mint az előzőnél. Lesz kb 1-2 erős rész, filler, meg feeling. Mondjuk a rendezés nagyon tetszik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29980) xenom0rph válasza Apollyon (#29979) üzenetére


xenom0rph
őstag

A rendezők az első évadot egy felvezetésnek/előzménynek szánták és azt állítják, hogy most fog beindulni igazán a dolog.

halahala

(#29981) Ragnar95 válasza Apollyon (#29979) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nagyon remélik, hogy letudták az első évaddal Elliott betegségének bemutatását és végre a történeten lesz a fókusz.
Ha továbbra is fight club copy lesz az évad, akkor nálam kasza lesz nagy valószínűséggel, mert az alapfelvetés fogott meg benne, így örülnék, ha végre azon lenne a hangsúly.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29982) spammer


spammer
veterán

Ha netán valakit érdekel: A magyar streamoldalak kínálata (sorozatjunkie) (beraktam a linket a téma összefoglalóba is).

___

(#29979) Iscariah: egy jó erős tech-thriller kellene, és még véletlenül sem olyan, mint az első évad. Ha nem lép szintet a sorozat, akkor lehet, hogy kuka lesz nálam.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29983) Vladi


Vladi
nagyúr

Na nézzük, hogy állok:

Z Nation: Abszolút kedvenc, minden nap nézem, hogy mennyi van még. Úgy fest, hogy a korábban felvetett igényem, hogy lépjen tovább a sorozat meglesz, ha maradnak az ötletek és a hangulat, akkor 10/10. :C

FtWd: Ezt nem folytatják, vagy mi lesz. :F Már nem is emlékszem, hogy tetszett -e. :DDD

Mr Robot.: hát ezt komolyan tudja valaki bírálni. Jajj hát fájlt klub, meg kaszálom. PUHA PÖCSÖK. :Y

- Vladi, mondd mennyire várod?
- Nagyon!
- Tudod ajánlani másoknak is?
- Akinek nem tetszik, az adja el a tévéjét. ;]

Last Ship: Ezt valahol abbahagytam. Én nem szoktam kaszálni, csak elfeljetem tovább nézni.

Silicon Valley: Nagyon jó, nagyon szeretjük, imádtuk. Sajnos elfogyott, ennyi volt a témában. Még egy kis Richard - Monica love story és lehet abbahagyni. :(

The 100: Jó ez. Szerettem. Néha hajmeresztően szar és akkor 3/10, néha meg király. A hangulat jó, annak örülök, hogy több téma is végigment, a történeteket lezárják. Lehet folytatni.

PoI: Ezt is valahol elfelejtettem továbbnézni. Pár jó poén még volt benne de a sötét noar és fekete humor ebből is elkopott. Az 1. évad meg talán a 2. volt jó, amikor még ketten nyomták. Isten önnel, köszönöm, hogy adott még egy esélyt, most meghalok.... nem halsz meg mert szuperzseni vagyok. 100* sem untam meg. :DD

Orphan Black: Ennek is nézni kéne a 2 utolsó részét. De már csak Titiana játéka viszi az egészet, még mindig elhisszük, hogy ez több személy. :Y De Helena és a morbid szerelmes pár nélkül már tök uncsi. :(

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29984) Vladi válasza Vladi (#29983) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah Homeland van még. Mit is mondhaténk, az utolsó évad keményen a húsunkba vágott. Amerika sorozat és Skoda Oktáviák között lövöldöznek egymásra. Briliáns. :DD
A következő évad sajna átköltözik az usába, amit értek, mert a jenkik ugye azt néznék, de a világpolitikát ezúttal nem túl jól olvasták le. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29985) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Sleepy Hollow S04
Állandó szereplők: a Sleepy Hollow 4. évadra már korábban kiderült, hogy négyen nem mennek tovább, most az is eldőlt, hogy Lance Gross (Reynolds) és Jessica Camacho (Sophie) sem marad állandó (utóbbi kap 1-2 vendégepizódot) – ez azt jelenti, hogy Tom Mison mellett elvileg Lyndie Greenwood marad.
Persze lesznek utódok a Sleepy Hollow-ban, hiszen 5 új állandó szereplő érkezik: egy szkeptikus titkosszolgálatos ügynöknő, egy igencsak lelkes elemző srác, az ügynök kislánya, egy női MacGyver és egy férfi főgonosz.

-Úgy tűnik, hogy nemcsak korábban kezd az American Horror Story 6. évad, de csak 10 részes lesz.

-Emmy Rossum fogja rendezni a Shameless – 7×04-et.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29986) mayday00 válasza gyuromoj (#29985) üzenetére


mayday00
őstag

American Horror Story. Lehet, hogy utolsó évad lesz.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29987) Janaboy válasza gyuromoj (#29985) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mi lesz ebbol a Sleepy Hollobol....

Janaboy

(#29988) Komplikato


Komplikato
veterán

Dark Matter S02E02
Már vártam valami epikusat, valami nagyot, de semmi. És akkor jött Ötöske és ... :Y
Közölte az Androiddal, hogy "Kill tham all ...", majd leakasztotta a létező legnagyobb fegyvert magának.
Izé, egy perc alatt átértékelődött némelyek személyisége.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29989) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Oranger Is The New Black S04
Nagyon lassan indult az évad, poénok is alig voltak gyakorlatilag, a sztori se haladt, a flashbackek se voltak az igaziak, kifejezetten gyenge volt a kezdés.
Aztán az utolsó 4-5 részre összeszedték magukat az írók, de mire beindult volna a sztori, véget is ért az évad... Mérges vagyok a készítőkre, mert az évad eleji bénázás helyett ha lett volna még 3-4 rész a végén, összességében egy sokkal jobb évadot kaptunk volna.
Kb a 10. részig komolyan gondolkoztam, hogy kaszálom ezzel az évaddal a sorozatot, erre akkora cliffhangert raknak be a végére, hogy emiatt kénytelen nézni az ember a következő évadot is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29990) k-adi válasza Ragnar95 (#29440) üzenetére


k-adi
nagyúr

Lilyhammer SEASON 1-2-3

Eleinte átkoztalak amiért ajánlottad ezt és nekikezdtem, de kicsivel utána elkapott a sajátos hangulata és megtetszett :D (ugyanez volt velem a Fargo-nál is... ott is kellett pár rész mire megértettem mi is akar lenni a sorozat) Steven Van Zandt valóban remekül hozza a szerepét, de szerencsére a legtöbb mellékszereplő is jól alakít..
A sorozat viszont ettől függetlenül lehetett volna sokkal jobb is szerintem. Mondjuk az tetszett, hogy időben váltottak helyszíneket (pl. 3 évad dél amerikás jelenetei) de sajnos összességében még ez sem mentette meg teljesen a sorozatot a klasszikus maffiás történettel együtt.

Az igazat megvallva a sorozat nem nagy durranás, de Steven Van Zandt alakítása és azok a bizonyos norvég-poénok amik végigkísérik a sorozatot (de a legjobbak az elején, az 1. évadban vannak) mégis olyan duót alkotnak, hogy nem tudok haragudni a sorozatra. :B pedig volt jó pár gyenge rész benne.... mivel kaszálták a 4. évadot, ezért a szálak már soha nem lesznek elvarrva gondolom, de maga Frank története kb. véget ért jóformán, így én nem bánom nagyon, hogy nincs folytatás.

[ Szerkesztve ]

(#29991) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Warehouse 13 az végig ilyen "gyerekes" poénokkal van teli, vagy azért van esély rá, hogy megkomolyodik egy kis idő elteltével?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29992) oriic válasza Vikthor (#29991) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Háááát....Nem egy vérkomoly dráma a cucc. :D

szerk: Ettől függetlenül vannak benne komolyabb részek.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#29993) Vikthor válasza oriic (#29992) üzenetére


Vikthor
nagyúr

értem és köszi. akkor inkább más sorozattal csapatom az időt.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29994) |AP|


|AP|
veterán

Misfits S04-05

Aki fel tudja dolgozni, hogy az S01-02 után egy útkeresős, kísérletezős S03 következik (ami szerintem is gyengébb, mint az előzők), és tud úgy tekinteni az S04-05-re, mint egy új, könnyedebb sorozatra, az szerintem tudja élvezni az utolsó két évadot.
Először én is húztam a szám (itt is leírtam), de most már máshogy nézem. Tényleg szándékosan komolytalanra vették az utolsó két sorozatot, de nem lett önmaga paródiája, hanem sokszor vicces, és a színészi alakítások is teljesen rendben vannak. Nem bántam meg, hogy újra elővettem az angol idiótákat :)

(#29995) mark!


mark!
őstag

Mr. Robot 2. évadot nagyon várom már, talán ez az első olyan sorozat ami nagyon tetszik, és tényleg várom a kövi évadot. (Szerintem ez a sori okozta a földrajz 3-asom ;] )

>

(#29996) gboszi válasza mark! (#29995) üzenetére


gboszi
senior tag

A "kövi" és a "sori" szavaid meg a nyelvtan 2-est... :DD :DD

"If you're good at something, never do it for free!"

(#29997) Laraxior


Laraxior
titán

Munkatársam ajánlására megnéztem a Banshee-t. Rohadtul bejött, 4 nap alatt lezavartam az egészet :DDD
Dilemmában vagyok, hogy mi legyen a következő amit már befejeztek, tehát ne kelljen rá várni.

Amiket láttam: Szökés, Jericho, Trónok harca...
Amit elkezdtem, de nem fejeztem be: Lost, Walking dead, Hannibal, Heroes, Elit alakulat.

Nagyjából ezekre emlékszem. Kellene egy kis ajánlás, olyan sorozatra ami részről részre leköt, az egyik rész után alig várjam a következőt :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#29998) spammer válasza Laraxior (#29997) üzenetére


spammer
veterán

Breaking Bad
True Detective
Sons of Anarchy
The Shield
The Wire (nem pörgős, és kicsit szokni kell, de szerintem az egyik legjobb sorozat, alapmű).
Narcos (de ezt csak úgy megemlítem a téma miatt, ajánlani majd más fogja, mert én még nem láttam).

(#29999) dokee78: :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29999) dokee78 válasza Laraxior (#29997) üzenetére


dokee78
félisten

Sons of Anarchy7 évad Ha nem szereted a motorosbandákat akkor is ajánlott.
Én sem szeretem őket,de a sorozat szinte kiváló!

Homeland5 évad,de jön a 6. Terroristás,kémes,néhol lassú,de bőveb ajánlott ez is.

Fargo Ebből főleg az 1. évad.

True Detective Ebből is inkább az 1. évad.
Lassan indul be,de megéri várni.

Narcos Drogbárós,dokumentum filmes bevágásokkal. :C

The Night Manager Tom Hiddelstone és Hugh Laurie,nagyon jó,mini sorozat,olyan mintha valami James Bond előzmény lenne.
Csak 6 részes. :(((

#29998 spammer Mire megírtam,már ellőttél párat. :U

[ Szerkesztve ]

(#30000) Laraxior válasza dokee78 (#29999) üzenetére


Laraxior
titán

Mivel én is motorozok, ezért ránézek a Sons of Anarchy-ra :D
Köszi. Majd érkezem a visszajelzéssel :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.