Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Shameless S06E08-E10
Este néztem, végre volt rá időm. Volt ám történés rendesen és szerencsére a színvonal még mindig elég magasan van. Utolsó két részt egyben akarom megnézni és nagyon remélem hogy nem kell csalódnom benne.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#28352) Black Dragon válasza k-adi (#28350) üzenetére


Black Dragon
addikt

Remélem visszajön, mert miatta nézem az egészet kb.:D

(#28353) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

11.22.63

Ez ennyi volt? Lesz ennek még folytatása? Ilyen összekapott véget kapott ez a sorozat, de végülis így is jó.

(#28354) Enzolord válasza #51177472 (#28333) üzenetére


Enzolord
addikt

Én is nagyon.. Kár, hogy ez az utolsó évad, ezt el bírnám nézni évekig..
LEhet, elkezdem elölről ismét.. :K :K

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#28355) #51177472


#51177472
törölt tag

The Affair s01e1-2:

8/10, borzasztoan lekotott, valami megfogott benne, dara.:)

(#28356) k-adi válasza bobalazs (#28353) üzenetére


k-adi
nagyúr

// 11.22.63

Jaja ennyi volt, ez csak mini-sorozat :(

Szerintem nem összekapott a vége, sőt a "nagy csavarra" lehetett volna gondolni az elején is (megváltozik minden egy kis múltbeli változtatástól is) és a "kis csavart" pedig lelőtték az epizód introjában ( :U ) ha elég szemfüles voltál és figyeltél... (nincsen madzag = JFK túléli), de így a finálé teljes keretet ad az egész sorozatnak és egy pont így jó.

Végül is a befejezés savanyú Jake számára, :O de amúgy a báli táncos résszel szép befejezést kapott. :K

[ Módosította: bolondember ]

(#28357) gboszi válasza #51177472 (#28355) üzenetére


gboszi
senior tag

Jól teszed. Nagyon jol sikerült sorozat, már már hibátlan. Gondolok itt a szinészekre, logikai vezetés lezárás. Nagyon fogod élvezni.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#28358) bobalazs válasza k-adi (#28356) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az öreg aki néha feltűnik rögtön az időutazás után miért mondja hogy mindennek ugyanaz a vége? Pl. hogy a csaj mindenképp meg fog halni, ha megváltoztatja a múltat? Ő is egy időutazó talán? Nekem az a szál kicsit elvarratlannak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#28359) Enzolord válasza gboszi (#28357) üzenetére


Enzolord
addikt

Akkor azt hiszem, én is neki kezdek, már csak Pészi miatt is.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#28360) k-adi válasza bobalazs (#28358) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az arra utal szerintem, amit Al is mindig mondott Jake-nek, hogy "ne szórakozzon a múlttal, mert az vissza szívatja.."... tehát Jake akármennyire is odavan Sadie-ért, sosem lehet az övé, mert ha minden mást változatlanul hagy de ezt nem (összejön a csajjal), akkor ez a (számára) pici változás is "nagynak" számít (az univerzumban) és nem lesz jó vége.....sosem. Valami ilyesmi :D

szerk.: igen, ő is időutazó, csak már kicsit megőrült a lánya miatt...... de ezt el is mondja ő maga mikor "esőben" várakozik Jake a kocsiban episode 7-ben

[ Szerkesztve ]

(#28361) #51177472 válasza gboszi (#28357) üzenetére


#51177472
törölt tag

A harmadik evadot is berendeltek mar, jol tudom?

(#28362) Atomantiii


Atomantiii
őstag

A Fargo második évadja semmiben sem kapcsolódik az első évad történéseihez? Ha nem mennyire érdemes belekezdeni?

(#28363) Black Dragon válasza Atomantiii (#28362) üzenetére


Black Dragon
addikt

Én nem vettem észre, hogy kapcsolódna pár utaláson és neven kívül, vagy visszaemlékezés néven. De attól még nekem tetszett, kicsit más az elsőnél, de mivel csak 10 rész vagy mennyi, gyorsan lehet vele végezni.

(#28364) kisgyerek85 válasza Atomantiii (#28362) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Semmiben.
Mindenképpen. Nekem már csak az utolsó rész van hátra.
Nekem az első évad jobban tetszik, de ez is bőven jó kategória.

(#28365) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Köszönöm a választ, akkor majd ha kimerülök a néznivalóból belekezdek a 2. évadba. Csak azt hittem, hogy lesz folytatása az elsőnek, mármint történetileg.

(#28366) dokee78 válasza Atomantiii (#28362) üzenetére


dokee78
félisten

Az első évad előtt játszódik.
Lou Solverson lány lesz az első évad Molly Solversonja.
Nem SPOILER szerintem.

(#28367) gyuromoj válasza gyuromoj (#28351) üzenetére


gyuromoj
veterán

Shameless S06E11-12
Na szépen maradt a dráma és humor. Szereplők egyre jobban egybeforrnak a karaktereikkel.
Utolsó jelenet nagyon nagy poén volt, kíváncsian várom mit lehet meg kihozni a sorozatból.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#28368) spammer


spammer
veterán

11.22.63 finálé

Imádkoztam végig, hogy ne rontsák el, és szerencsére nem is tették. Egy-két apróságot leszámítva szinte tökéletes lett a befejezés, úgyhogy az összesűrített és sajnos eléggé súlytalan évad ellenére nem maradt keserű szájíz, összességében örülök, hogy mozgóképen is láthattam ezt a történetet. :) Akinek tetszik, annak viszont erősen ajánlom a könyvet is.

Azért remélem a Ragyogás easter egg feltűnt nektek is. [link]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28369) rétisün válasza spammer (#28368) üzenetére


rétisün
veterán

én még csak 6 részt néztem meg (angoltudás híján muszáj várnom a feliratra :B ) nekem valahogy nem jött be a sorozat, nem kapott el a hangulat. pedig a könyv jó, és nem is az a baj, hogy eléggé eltértek a könyvtől (ha jól emlékszem könyvben nem volt semmiféle segítsége, mint itt bill, meg mintha vissza is ment volna 2015 (2016?)-ba, mielőtt igazán nekiveselkedett volna a 'feladatnak') talán a főszereplő nem volt szimpatikus már a legelejétől :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28370) k-adi válasza rétisün (#28369) üzenetére


k-adi
nagyúr

11...
engem nagyon elkapott ez a 60as amerika feeling :D na meg Sadie is pompás...

de hogy mehet Jake vissza 1x 2016-ba ha az reseteli az egészet? épp ez a lényeg, hogy egyszerre kell megcsinálnia és ezért is nem megy vissza miután leégett a hotel (episode 3 talán?) benne a szuper infós AL naplójával, nem? Bill segítsége meg tényleg sok néha, de rákeni hogy ő a "2. lövész", így végül van helye a sorozatban... a könyvben ki a 2. lövész spammer?

(#28371) xenom0rph válasza gyuromoj (#28367) üzenetére


xenom0rph
őstag

Komolyan mondom már izgultam, hogy a Franknek ne sikerüljön a "terve" nem tudtam más véget előrevetíteni csak ezt, aztán mikor megjelent és ránézett a Seanra tudtam hogy mi jön. Ian szála most lenyugodott kíváncsi vagyok mikor fog bekattanni és mit fog csinálni. Lip-re kíváncsi leszek a következő évadban, neki egy Amandát vissza lehetne hozni, ha már egyszer feltűnt. Biztos nem véletlenül..

halahala

(#28372) spammer válasza rétisün (#28369) üzenetére


spammer
veterán

A spoilerben leírt változtatás nekem sem tetszett annyira, bár annyira nem volt rossz ötlet sem, csak a kivitelezés nem sikerült annyira jól.
_

(#28370) k-adi
11.22.63 könyves spoiler!

A könyvben sem derül ki, ki a 2. lövész. A valóságban sem derült ki soha semmi, egyedül Oswaldot kapták el, de ugye az ő bűnössége is erősen kétséges.

Sadie amúgy elképesztően bájos. A színésznőnek nagyon jól áll a 60-as évekbeli szőkeség szerepe. :)

_

(#28371) xenom0rph

Shameless 6x12

Én is erősen reméltem, hogy a gyilkosságot azért nem húzzák meg az írók, mert a maffiózó fazont kivéve (pár évaddal ezelőtt) nem volt gyilkosság a sorozatban és ez így jó is. Itt ilyen komoly dolgoknak nincs helye, azzal végleg eltaposnák a karaktert.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28373) spammer


spammer
veterán

11.22.63 finálé

Érdekesség, most bukkantam rá redditen erre a képre: [link]. Az első epizódban volt, 32:53-nál ott ült Sadie az unokahúgaival! Ezt a jelenetet láthattunk most a fináléban 44:10-től, csak most másképp játszódott le, Jake odament beszélni Sadie-vel. [link] :C

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28374) gyuromoj válasza xenom0rph (#28371) üzenetére


gyuromoj
veterán

Hátha a hideg víz észhez téríti. :DDD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#28375) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Kifogytam a 20perces vígjátékokból, úgyhogy rákerestem itt a topikban, mik az ajánlottak és elkezdtem a Brooklyn NineNine-t és egyszerűen imádom :C
10. résznél járok és eddig egy se volt, amin ne röhögtem volna szinte végig, ha valaki könnyed vígjátékra vágyik, amin röhöghet, annak mindenképp ajánlom.
Előtte a Rick and Mortyval tettem egy próbát, de az az első két rész alapján nem fogott meg annyira, konkrétan semmi sztori nem volt, csak nagyobbnál nagyobb marhaságok, érdemes adnom neki még egy esélyt vagy változatlan marad?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28376) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Nem reg kezdtem el a 24 cimu sorozatot, lassan az elso evad vegere erek es nagyon tetszik. Kemeny akcio, porgos, kivalo szineszek, remelem ilyen is marad a sorozat! :K

Egyik ismeros ajanlotta a banshee-t, hogy jo, szerintetek erdemes majd foglalkozni vele? Ja es a walking dead-et is ajanlotta, az is jo? ;]

[ Szerkesztve ]

(#28377) dokee78 válasza Lauda (#28376) üzenetére


dokee78
félisten

Banshee jó nagyon,véres durva brutális.

(#28378) fausto


fausto
addikt

Nem tudjátok, megint miért hagytak ki egy rész Flash-t? :W

(#28379) k-adi válasza spammer (#28373) üzenetére


k-adi
nagyúr

fú ez nagyon jó találat! :D nyilván egyszerre vették fel, csak ugye később vágták be, de ez egy jó találat! :)

(#28380) k-adi válasza fausto (#28378) üzenetére


k-adi
nagyúr

/flash

azért, mert egy nagy kaki a sorozat és a készítőknek is kell 1 hét míg regenerálódnak a saját fosuktól :D

(#28381) gyuromoj válasza fausto (#28378) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nyugi, jövőhéten sem lesz még új rész. Majd csak 19.-én lesz és onnantól elvileg nem lesz több szünet.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#28382) Black Dragon válasza gyuromoj (#28381) üzenetére


Black Dragon
addikt

Sosem értettem ezt a struktúrálatlanságot, vagy lenne olyan, mint a TWD-ben, hogy 1-2 hónap szünet folyamatosan, de ez az 1-2 hét kimarad, kicsit folytatjuk, majd megint kimarad valami borzalmas. Még ha olyan sorozat lenne, amire tűkön ülve várok még azt mondom oké, de ez sajnos nincs olyan szinten.

(#28383) Lauda válasza dokee78 (#28377) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! Ralesek majd! :C

(#28384) #54715584 válasza Black Dragon (#28382) üzenetére


#54715584
törölt tag

De akkor nincs is baj, igaz? :)
Neked lehet struktúrátlanság, de a csatornának nem az. Ők döntik el, hogy x hét alatt hogyan adják le a sorozatokat. Gondolom a többi szezonális műsorokat is figyelembe veszik. Nekik kemény menetrendjük van, csak a nézőnek lehet fura, hogy egyszer van, aztán megint nincs 3 hétig.
Már én sem rajongok a soriért annyira, de az utolsó rész jó volt, remélem nem valami töltelék jön majd.

(#28385) Black Dragon válasza #54715584 (#28384) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nincs baj, tudok létezni ilyen koncepció mellett is csak furcsa. Továbbá igen, az utóbi pár rész elég jóra sikeredett, várom a végkifejletet.:)

(#28386) gyuromoj válasza #54715584 (#28384) üzenetére


gyuromoj
veterán

Na jó lesz? ;]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#28387) #54715584 válasza gyuromoj (#28386) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ha ez lesz a következő rész, akkor igen. :)

(#28388) gyuromoj válasza #54715584 (#28387) üzenetére


gyuromoj
veterán

De ez ám! ;)

szerk.:
Nagyon annak tűnik, remelem nem kell majd csalódni.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#28389) #54715584 válasza gyuromoj (#28388) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor jó lesz. :K

(#28390) dokee78


dokee78
félisten

Daredevil S02
Na ez jobb lett,mint az első évad volt,bnár ott Fisk nagyon adta.
E 2 évad mellett szól:
-több és szintén jól koreografált harcjelenetek
-Punisher,Electra

Gondolom berendelték a 3. évadot.

(#28391) jonnyjoker01 válasza dokee78 (#28390) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem az első évad jobb volt, viszont ebben a részben sok olyan jelenet volt ami miatt majdnem szívrohamot kaptam, annyira felgyorsult a szívverésem :D

Üdv. Johnny

(#28392) dokee78 válasza jonnyjoker01 (#28391) üzenetére


dokee78
félisten

Az is magasra tette a lécet,de nálam a 2. megugrotta.

Jessica Jones számomra csalódás volt.
Luke Cage-et pedig el sem kezdem majd.

(#28393) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Agents of SHIELD 3x15

Nem tudom, az alapkoncepció nem volt rossz, de a végeredmény hááá-háát.....

All→M8

(#28394) fausto válasza gyuromoj (#28381) üzenetére


fausto
addikt

Nagyszerű, köszi a választ!

#28382 Black Dragon: én sem értem, miért nem tudják folyamatosan adni.

#28380 k-adi ez egy nagyon színvonalas válasz volt, köszönjük...

(#28395) k-adi válasza fausto (#28394) üzenetére


k-adi
nagyúr

Azért, mert a kis nézettségűeket ide-oda tologatják és leszarják, de egy nagy sikerűt nem igen láttam még így széttördelve! max. ilyen mid-season szünet, de az nem 1-2 hetes és csak 1x van. Szerinted a Flash hozza a számokat? Nagyon meg lennék lepődve ha olyan statisztikát találnál ahol igen....... :)

(#28396) Ragnar95 válasza k-adi (#28395) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mid-season breaknél nagyobb hülyeség nincs szerintem. Főleg a Suits hosszúságú sorozatoknál idegesítő igazán.
Régebben én is sokat bosszankodtam a véletlenszerűnek tűnő hosszúságú szüneteken, de elfogadtam, hogy a csatornák ki akarják tölteni 1-1 sorozattal a teljes nem nyári szezont (nyári sorozatoknál ritkán van szünet), így többek között emiatt hagynak ki akár több hetet is időnként 1-1 rész között.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28397) gerii válasza Ragnar95 (#28396) üzenetére


gerii
addikt

Tavaly a nyári szezon nagyon erős volt, idén kíváncsi leszek mi lesz.

(#28398) Ragnar95 válasza gerii (#28397) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Last Ship 3. évad tutira lesz, ezen kívül én sem tudok semmiről, de kíváncsian várom én is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28399) func93


func93
senior tag

TWD 6x16

Hű.. Néztem nagyokat a végén!

Bárki is volt az, a kedvenc karakterek sorakoztak fel. :(

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#28400) gerii válasza Ragnar95 (#28398) üzenetére


gerii
addikt

Most visszanéztem, baromi sokat kaszáltak:
Hannibal
Strike Back
Defiance
Under the dome
Extant
Continuum
Heroes
Falling Skies ;]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.