Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) Ragnar95 válasza k-adi (#29500) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Abból valóban lehetett volna jó kis akciósorozat, bár szerintem Scottie is elég jó karakter, illetve a színész is több sorozatban bizonyított már, meglátjuk, mi sül ki belőle.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29502) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Chuck
Miután itt azt a tanácsot kaptam, hogy megéri folytatni a Chuckot, újrakezdtem az első évadtól, mostanra sikerült a végére érnem.
Pozitívan csalódtam mindenképp, mert egy átlagos vígjáték sorozatra számítottam akció elemekkel, ehhez képest elég gyorsan sikerült a készítőknek egy élvezetes, fordulatos és folyamatos főszálat behozniuk, amivel túlnőtt a sorozat az átlag krimi-vígjátékokon. Lehet hogy csak azért éreztem így, mert darálva néztem, de ahhoz képest, mennyire titokzatosnak indult az egész, ritkán sikerült elérni a késleltetésekkel az idegesítővé válás határát, remekül kezelték szerintem azt, hogy mikor mennyi információt kell csöpögtetni a nézőknek.
A 4. évad közepéig folyamatosan emelkedett a színvonal, viszont amikor behozták a Vivien Volkoff szálat, onnantól sajnos egyre kevésbé volt logikus a sztori és egyre inkább arra ment ki a játék, hogy minél drámaibb legyen a sorozat, ami már jóval kevésbé illett bele a profiljába.
Először amikor megláttam, hogy csak 13 részes lesz az 5. évad, sajnáltam, de így utólag azt mondom, kár volt egyáltalán belekezdeni ebbe az évadba, mert szerintem túl erőltetett volt az egész, nem nagyon tudtak már mit kitalálni, be kellett hozni az újabb háttérhatalmat, illetve Morgan lesz az Intersect, majd a végén Sarah, majd Chuck újra....
Az is teljesen hiteltelen volt, hogy Shaw a börtönből ilyen szintű összeesküvést tudott összehozni.

A befejezés miatt is kettős érzések fognak el, egyrészt ideje volt lezárni és minden szálat elvarrtak, de szerintem kár volt ennyire drámaira venni az egészet, jobban illett volna a sorozathoz egy egyértelmű happy ending.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29503) #54715584 válasza Bad Pritt (#29480) üzenetére


#54715584
törölt tag

Megnéztem az első 3 részt, és hát nem igazán jött be. Pontosabban csak olyan dolgok vannak benne, amiket utálok. Na de legalább adtam neki egy esélyt.

Viszont ráakadtam a Continuum-ra, amit valamiért idáig még nem kezdtem el, most meg lenyomtam 4 részt belőle. Remélem marad a színvonal, eléggé szórakoztató.

(#29504) torik válasza tDr1v3r (#29487) üzenetére


torik
senior tag

Köszi, akkor szerintem hanyagolni fogom a dolgot. Reméltem hogy valami olyasmit hoznak ki mint a képregényekben, egy nagy sztori amit vezetnek végig és pont, ez a heti gonosztevő téma szerintem nagyon lapos.

All that and a bag of chips

(#29505) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Keresek olyan könnyed sorozatot a 20-25 perces kategóriában, ami egy gyors reggeli vagy ebéd mellett tudok nézni, amikor nincs 40 percem nézni egy nagyobbat. Eddig a The Big Bang Theory volt, csak ugye szünetel, a Silicon Valley csak 1 rész hetente. Archert asszonyal nézzük, az is kilőve.
Tudtok nekem ajánlani valamit?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29506) gyuromoj válasza LógaGéza (#29505) üzenetére


gyuromoj
veterán

Friends
Outsourced
Entourage
Ballers

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29507) FoxiestFox válasza #54715584 (#29503) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én hamar ráuntam a Continuum-ra... 2 évad után már olyan eszement következetlenségek vannak benne, hogy az évadszünetek után már azt se lehetett tudni, mi van. :D Vannak jópofa megoldások benne, meg az ötlet sem rossz, csak sem igazán tehetséges írókra, sem normális cgi-ra nem volt pénz...

(#29508) Ragnar95 válasza LógaGéza (#29505) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Brooklyn Nine-Nine, Blue Mountain State, ha pedig nagyon mindfuckot szeretnél, akkor Rick & Morty

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29509) ígyvanferi válasza LógaGéza (#29505) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Seinfeld, Black Books, Will&Grace. Illetve tudok még legalább másik 20-at mondani, de ezzel a párral, amiket írtunk, néhány reggelit és ebédet el fogsz tudni költeni.

[ Szerkesztve ]

(#29510) k-adi


k-adi
nagyúr

Válótársak 1.évad

Ótejóég, hát mi történt itt az elmúlt évben? :Y Feltámadt a magyar tvshow biznisz vagy mi? :D Parádés alakítások, gyönyörű nők, jó és poénos dialógusok, fordulatos történet és még a zene se annyira szar! :B

Stohl Bucira még mindig haragszom az autóbaleset miatt amit okozott (5éve) és akkor szurkoltam is, hogy tiltsák el a szerepléstől (merthát ugye ez neki nagy érvágás lett volna..) de most egy kicsit örülök neki, hogy nem így történt, mert amit ebbe a sorozatba alakít az remek! Alapból van ez a kis sunyi feje, de ha még rá is játszik, atyaég mi lesz abból.... de a legjobb alakítást kétség kívül Scherer Péter nyújtja, nem vitás. A pasik közül Lengyel Tamás aki kilóg egy kicsit a sorból, neki még egy picit javulnia kell, de jó úton halad ő is.

A nők meg... Földes Eszter pompásan hozza a hisztis elmebeteg nőt, Gubás Gabi eszméletlen gyönyörű még mindig a gyilkos nézésével, de a legjobbat hármuk közül mégis Balsai Mónika alakította szerintem, a legtöbb játékidőt is ő kapta a "csajok" közül, nem véletlenül.

Az is nagy pozitívum volt számomra a sorozat nézése közben, hogy a nők végre nők, rendesen felöltöztetve, még a fiatalabb / tinicsajokon is normális ruhák vannak és a megfelelő sminkek is a helyükön vannak.
A legnagyobb tetszést emellett viszont egyértelműen a komplex karakterek nyerték el nálam, ugyanis sikerült 3 totál különböző, de mégis hasonló sorsú palit összerakni egy lakásba, melléjük pedig 3 szintén teljesen más, de mégis azonos célért küzdő nőt.

A siker nemcsak nálam, hanem országos szinten is egyértelmű (a nézettség 300 ezer fölött volt minden epizód esetében) a második évad már forog javában, a folytatás ősszel várható.

(#29511) Lauda válasza k-adi (#29510) üzenetére


Lauda
félisten

En is mondom belenezek multkor, az elso rez felenel eroszakkal kapcsoltam ki, nekem nagyon bejott. Lemegy a 24 es nekiugrok. :D Balsai Moni baromi jol jatszott a tarsas jatekban is. :K

[ Szerkesztve ]

(#29512) gyuromoj válasza k-adi (#29510) üzenetére


gyuromoj
veterán

Múlt heten kezdtek a 2. évad forgatását. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29513) Lauda válasza k-adi (#29510) üzenetére


Lauda
félisten

Sorry elobb kifelejtettem. :B

Nezd meg az Aranyeletet, na attol leesik a allad, hogy ilyet tudnak a magyarok! :Y :C

(#29514) #54715584 válasza FoxiestFox (#29507) üzenetére


#54715584
törölt tag

A cgi nem is volt olyan rossz, főleg, hogy már 4 éves sorozat.
Igaz elég sok mindenbe bele lehetne kötni, de az eleje még úgy tűnik jó. Azt mondod a közepe már nem annyira? :D
Mondjuk van egy sejtésem, hogy milyen irányba fog menni a sorozat, de az legyen a legkisebb baj. :)

(#29515) LógaGéza válasza gyuromoj (#29506) üzenetére


LógaGéza
addikt

& Ragnar95 & ígyvanferi

Köszönöm mindhármótoknak, tényleg van miből válogatni :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29516) k-adi válasza Lauda (#29513) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, Aranyelet a következő amit meglesek :K

(#29517) #54715584 válasza LógaGéza (#29515) üzenetére


#54715584
törölt tag

A Rick & Morty nem feltétlen ajánlott kaja közben. :) Bár akinek erős a gyomra... :D

(#29518) rétisün válasza #54715584 (#29517) üzenetére


rétisün
veterán

én simán kajálás közben szoktam nézni :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29519) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#29520) gyuromoj válasza oriic (#29519) üzenetére


gyuromoj
veterán

Henry Cavill vagy Tom Welling?! :))

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29521) oriic válasza gyuromoj (#29520) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó kérdés. :D

Live-Die-Respawn

(#29522) Ragnar95 válasza #54715584 (#29517) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont ma ebéd közben néztem, valóban nem feltétlen ajánlott, voltak nem éppen ebédhez illő részletek :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29523) k-adi válasza oriic (#29519) üzenetére


k-adi
nagyúr

És ennek most örülni kellene? :F

Pont az volt a lényeg a supgirl-ben, hogy ő a főszereplő... ha behozzák superman-t akkor nem fogja ellopni a showt? :) bár a cikk szerint csak az első 2 részben lesz benne, de kitudja a jövőben....

[ Szerkesztve ]

(#29524) gyuromoj válasza k-adi (#29523) üzenetére


gyuromoj
veterán

Elvileg csak az 1. és 2. részben lesz benne.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29525) oriic válasza k-adi (#29523) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jobb lesz ez így annál, mint amit előző évadban csináltak, hogy kitakarták, vagy olyan gyors volt hogy semmit nem láttunk.

Live-Die-Respawn

(#29526) mark!


mark!
őstag

Az gáz, ha Supernaturalban kihagyom a 2. évadot? Én hülye véletlen a 3.-at szedtem le :W Nagyon lényeges, vagy nézzek addig mást? (Naruto megvan végig, meg van egy rakat film, meg lehet hogy lassan a BCS-t is el kellene kezdenem)

szerk: Ric&Morty nem valami mese? :D Múltkor App Store-ban láttam a játékot, az alapján annyi jött le hogy mese.

[ Szerkesztve ]

>

(#29527) Fandango


Fandango
veterán

Nézi valaki ezt a sorozatot: Wynonna Earp
Ha igen akkor mondana rola valamit?

[ Szerkesztve ]

(#29528) #54715584 válasza Fandango (#29527) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az első pár részt láttam, kaszáltam is.
Súlytalan, gagyi, erőltetett, sablonos, lassú.
Nézd meg a pilotot, annyit megér, de ugyanaz marad a minőség továbbra is.

(#29529) Enzolord válasza mark! (#29526) üzenetére


Enzolord
addikt

De, az... Most kezdtem el nézni, egy igazi gusztustalan shitkupac.. Eddig tetszik.. ;] ;] ;]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#29530) mark! válasza Enzolord (#29529) üzenetére


mark!
őstag

Most nézem, ez valami Family Guy szerű izé.. hogy hívják az ilyeneket? ;] Ha gusztustalan, lehet elkezdem, szeretem a beteges dolgokat :B

>

(#29531) tDr1v3r válasza mark! (#29526) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nehogy kihagyd! Fontos a főszál miatt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29532) gyuromoj válasza tDr1v3r (#29531) üzenetére


gyuromoj
veterán

:K
Ott zárják le ugye a Sárga Szemű szálát.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29533) rétisün válasza mark! (#29526) üzenetére


rétisün
veterán

dehogy mese, komoly sci-fi rajzfilm animációs, portálokkal, idegen lényekkel, meg ami csak kell. a jó adag gusztustalanság sem marad ki :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29534) ígyvanferi válasza mark! (#29530) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem rajz- illetve manapság inkább animációs filmsorozatnak hívják. FG-szerű, de annál mérföldekkel ötletesebb, eredetibb, viccesebb, kidolgozottabb, minőségibb. Beteges, és időnként tényleg lehet gyomorforgató, de mégiscsak animáció, enni azért lehet közben

(#29535) Enzolord válasza ígyvanferi (#29534) üzenetére


Enzolord
addikt

Inkább azt mondanám, hogy másként vicces, mint az FG.. Az is jó, bár mostanság kezd ellaposodni, de például a Star Warsos részeket a mai napig meg tudom nézni.. ;] ;]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#29536) mark!


mark!
őstag

Gondolom akkor ez a Rick&Morty is olyan, mint a FG-hogy egyszerre 2-3 résznél többet nem tudok megnézni, mert akkor már boldogabb vagyok mint egy gyanús eredetű kapszulától ;] ;] Supernaturalban akkor meg tartok egy kis szünetet, fel kell dolgozni az eseményeket! :) Addig meg van Naruto :C

>

(#29537) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

A messengers az milyen?

Janaboy

(#29538) spammer válasza mark! (#29526) üzenetére


spammer
veterán

Igen, gáz, sorrendben kell nézni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29539) Enzolord válasza Janaboy (#29537) üzenetére


Enzolord
addikt

Sajnos csak 1 évad készült, de nem olyan rossz...

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#29540) Ragnar95 válasza mark! (#29536) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Family Guyban azon túl, hogy animációs, semmi hasonlóság nincs a Rick & Mortyval. Rick & Morty elég elborult, de a legtöbb részben elég komoly társadalomkritika, mondanivaló van az agymenés mögött.
A képi világ is az elborult témát erősíti. A Family Guy inkább családi sorozat, a Rick & Mortyt gyerekeknek semmiképp nem ajánlanám.
Adventure Time-ból csak pár részt láttam, de ahhoz tudnám leginkább hasonlítani a Rick & Mortyt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29541) Janaboy válasza Enzolord (#29539) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Azert nem kezdek bele..max ha kerek a sztori.

Janaboy

(#29542) VIPowER válasza mark! (#29526) üzenetére


VIPowER
senior tag

Az, és nehogy szinkronosan nézd, mert úgy hulladék az egész.

(#29543) Enzolord válasza Janaboy (#29541) üzenetére


Enzolord
addikt

Az első évadot lezárták, de mivel nem 1 évadosra tervezték, van a végén egy csavar, ami a második évad indító momentuma lett volna..

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#29544) torik


torik
senior tag

Nagyon tetszik a Preacher, rég volt hogy 2 rész után ennyire rákaptam volna egy sorozatra, viszont így csak még rosszabb hetente várni a részeket :D tudnátok ajánlani valami hasonló kellően elborult, misztikus szériát hogy enyhítse a várakozást?

Nálam valahogy nagyon megtalálta azt az egyensúlyt hogy nem is veszi magát túl komolyan a show, de nem is bohóckodja el a dolgokat mint pl. az Ash vs Evil Dead (ami amúgy szintén nagyon jó a maga nemében, csak én most nem ezt keresem). El van a maga kis világában a saját szabályai szerint.

Azt egyébként tudni már hogy ha a 10 rész sikeres lesz akkor folytatják vagy ennyi lesz és pont?

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#29545) KisTücsök válasza #54715584 (#29503) üzenetére


KisTücsök
addikt

De hát az első pár részt már korábban is láttad. :D Ha akkor nem fogott meg, nem sok esély volt rá, hogy most megfog. Itt az lett volna az érdekes, hátha a továbbiakban bejön majd.

Első két évad is elég jó, de a harmadiktól már-már felnő a nagyok mellé. Tényleg kb GoT, csak pörgősebb, ami persze nem negatívum, nem pozitívum, csak ilyen. Olyan csatákat nyomnak benne, csak lesek. :D
___

Elkezdtem a Black Mirror-t, sok dicséret miatt. Az a második rész nálam kb top 10-es. :Y

(#29546) LógaGéza válasza torik (#29544) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én hasonlót csak a Constantine-ban láttam, kerestem is mást miután kaszálták, de nem találtam... Max a Supernatural.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29547) |AP| válasza torik (#29544) üzenetére


|AP|
veterán

csak kicsit hasonlít, de adj egy esélyt a Misfitsnek. Az első két évad szerintem nagyon jó, utána van egy kis visszaesés, viszont lesz ismerős szereplő a Preacherből :)

(#29549) Enzolord válasza torik (#29544) üzenetére


Enzolord
addikt

Nekem is nagyon bejön ez a sorozat...
Tényleg elég ütős, és lehet rajta röhögni is, főleg Cassidyn.. :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#29550) #54715584 válasza KisTücsök (#29545) üzenetére


#54715584
törölt tag

Persze, de nem emlékeztem már mindenre, csak 1-2 dologra, folytatni meg nem akartam úgy, hogy hiányzik pár infó. Aztán nem lett belőle folytatás. :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.