Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) oriic válasza S e t h (#29700) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Eddig tetszik, csak kicsit furcsa. :D De jó.

Live-Die-Respawn

(#29702) S e t h


S e t h
nagyúr

Néztem a keresőben, de senki sem írt a One Punch Manről, amit ledaráltam most hétvégén.
Nem vagyok nagy anime rajongó, nálam az elkezdődött és be is fejeződött a Dragon Ball szériával, de ezt nem tudtam elengedni az első pár perc megnézését követően.
Én azt mondanám szokványos a történet, talán annyi az extra benne, hogy a főhősünk egy átlagos munkanélküli, aki egyik napról a másikra él, amíg egy napon úgy nem dönt, hogy a hősködés lesz a hobbija, segíteni fog másoknak, ezért elkezd edzeni és három éven belül vmi brutális entitássá alakul át, amire nincs is igazán magyarázat, mivel az edzése egészen szokványosnak mondható.
A helyzetkomikumot az adja, hogy ő maradt az az érzéketlen, szinte életunt munkanélküli aki volt, érzelmet csak akkor mutat ha akciós vmi a hipermarketben, nem szereti ha sokat beszélnek hozzá, tőmondatokban reagál, mint Beavis vagy Butthead, ellenfelei legyőzésekor ránt egyet a vállán és megy is tovább, amit nem ért senki, hiszen elképesztő bűnözőket, mutánsokat, szörnyeket semmisít meg egyetlen ütéssel.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#29703) oriic válasza S e t h (#29702) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azért nem írt ide senki mert animéknek van saját topikjuk. Amúgy vadállat sorozat, csak kár hogy vége már.

Live-Die-Respawn

(#29704) gboszi


gboszi
senior tag

Sokszor volt szó, hogy mennyire kifutott a CSI vonal, hogy egy halom nyomozos, megoldós sorozat van. Ebből számomra hatalmas felüdülés "Az inditék" (Motive) c. sorozat. Most fejeztük be asszonykával a második évadot és nagyon korrektül van megírva.
Attól különleges ,hogy itt a rész elején megmutatják, ki a gyilkos és ki az áldozat.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#29705) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

The Strain s01

Hát emberek ez nagyon para sorozat. Majdnem mindegyik résznél libabőrös lettem. Egyelőre 11/10 viszont: remélem halad valahová a történet és nem egy walking dead szerű valami lesz belőle :( Holnap kezdek a s02-nak, remélem nem fogok csalódni. Sok spoileres dolgot meg akarok beszélni de gépnél könnyebb gépelni sokat mint mobilon, majd holnap :)

Üdv. Johnny

(#29706) bobalazs válasza jonnyjoker01 (#29705) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Augusztus 28.án jön a folytatás, nagyon várós.
Egy évadban lett volna jó ha befejezik, így csak rétestészta mint a többi sori (általában)is.

(#29707) dokee78 válasza jonnyjoker01 (#29705) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem egyik kedvenc sorozatom,várom már a 3. évadot!

(#29708) #51177472


#51177472
törölt tag

Megnéztem a Ballers első évadot, semmi extra, de lekötött, folytatom majd.
Most jön a Bloodline 1x1.

(#29709) #54715584 válasza Bad Pritt (#29690) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azért találtam pár részt, amit áttekertem. Néha borzasztóan buta és töltelék tud lenni.
Viszont ezekkel a nevekkel nehéz komolyan venni a sorozatot: volt egy Laszlo, orosz maffiózó, amikor láthatóan egy legalább mediterrán félvér volt a színész, a kollégája meg nyilván nem orosz volt. :D Vagy Mrs. Kovach, k-val ejtve a végén. De Mr. Galuska nevén már tényleg hangosan felkuncogtam. Nem tudom az első évadnál ki volt magyar a stábban, de vicces volt. :D
Most a második évad eléggé borzasztó, de kitartok. :)
Ja és Zoé. Ez a szerepe sokkal érdekesebb, mint a The 100-ban anyukaként. ;) :D

Más: Strain tényleg javult? Anno pár rész után instant kasza volt, pedig van benne pár kedvelt színész. Úgy tűnik néhány sorozat tud fejlődni, de kár, hogy ezt pár rész alapján nem lehet eldönteni. Érdemes folytatni a Straint?

(#29710) Bad Pritt válasza #54715584 (#29709) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen, nekem is olyan érzésem volt, mintha nekünk akartak volna imponálni.

Brooklyn 99 volt még ilyen, tele magyar utalásokkal, nem tudom miért. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#29711) k-adi válasza Lauda (#29651) üzenetére


k-adi
nagyúr

Társas Játék 1 + 2. évad

Annyira rossz volt, hogy a két évadot 3 nap alatt ledaráltam :DDD A Válótársakban is, de itt még inkább kitűnik Balsai Mónika kiváló színészi képessége, de természetesen nem mehetek el Thuróczy Szabolcs alakítása mellett se, aki már az Aranyéletben is a szívembe lopta magát. Meglepődtem Martinovics Dorinán, de pozitív értelemben csalódtam benne. (ja és vicces volt látni a kis Petrát is amikor néha felbukkant a 2. évadban, aki ugye az Aranyéletben szintén együtt alakít Szabolccsal :D )

Igazad van, az első évad tényleg jobb, de a második sem rossz, csak más. Az új karakterek behozása és az általuk bonyolódott történet ötletes volt a 2. évadban, de tényleg kicsit másfelé ment el a sorozat, mint amire számítottam én is, de ettől még nem lesz rossz az évad szerintem... sőt kevésbé volt kiszámíthatóbb, mint az első évad.
A fináléban lévő csajos-koktélozós jelenet Ivánnal pedig priceless volt ;]

Az is pozitív volt, hogy nem voltak restek magyar előadókat, számokat nyomatni a zenei betéteknél. Főleg az első és a 2.évad kezdője (Játszanék veled). Sokaknak nem tetszett a folyton megjelenő halott(!) Básty Juli, de szerintem poén volt Léna haluzásai :D

Pokorny Lia mű orra meg..váááá :C amúgy kár, hogy a második évadban szegény Léna úgy néz ki, mint egy élő zombi szinte :(

Gondolom nem lesz több évad, végülis mindenki szála véget ért...

_

Terápia ajánlott megnézésre? :F már az összes magyart meglestem amit akartam, van még ajánlott (aranyélet, válótársak, társas játék, terápia, BK :D) ezeken kívül ? :U

(#29712) jonnyjoker01 válasza #54715584 (#29709) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Pár rész után kasza? Noooormálisak? Pilot után teljesen beszippantott.

Üdv. Johnny

(#29713) #54715584 válasza jonnyjoker01 (#29712) üzenetére


#54715584
törölt tag

A pilot nekem is tetszett nagyon. Aztán a 2. rész....hááát...ezért kérdeztem, hogy mi lett belőle, tényleg jobb lett-e?

(#29714) spammer válasza jonnyjoker01 (#29705) üzenetére


spammer
veterán

Para? Libabőrös? Jó félős lehetsz. ;] :P

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29715) dokee78


dokee78
félisten

Meglestem a Preacher E03-at.
Amikor a két fickó megy a papért és Cassidy elüti őket,na azon jobban nevettem,mint sok mai vígjátékon.
Már arra vagyok kíváncsi mi is volt korábban a Jesse és Tulip,vagyis miket tettek.

Még mindig nem tudni,mikor lesz elérhető a Kingdom folytatás?
Megtaláltam.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#29716) Lauda válasza k-adi (#29711) üzenetére


Lauda
félisten

Na latod, izlesek es pofonok, :P nekem a masodik evad eleg unalmas volt. :D :)

Terapia nagyon ajanlott itt a topikban, be is taraztam mar a sorozatot, az elso reszt nezd meg, tetszeni fog. :K

Ezen kivul a munkaugyek ami nagyon ajanlott, beleneztem tobb reszbe valami eszmeletlen jo. :D

A BK alatt mit ertesz? :)

[ Szerkesztve ]

(#29717) #54715584 válasza spammer (#29714) üzenetére


#54715584
törölt tag

Fiatal még, hadd féljen. :D

(#29718) Janaboy válasza dokee78 (#29715) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Azért sztem ez surolja a spoiler kategoriát.
Inkább rakd az ilyet abba, mint ne..

Janaboy

(#29719) FoxiestFox válasza Janaboy (#29718) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem súrolja,hanem elüti a kategóriát stílszerűen. És ez ph félistentől, lolz

(#29720) dokee78 válasza FoxiestFox (#29719) üzenetére


dokee78
félisten

Nem gondoltam,hogy az akkora spoiler lenne.

(#29721) bAtt001


bAtt001
addikt

Westworld, van mit várni újra :D robotos, AI, HBO, igaz a western része nem igazán fogott meg de az is lehet jó végülis :)

(#29722) spammer válasza bAtt001 (#29721) üzenetére


spammer
veterán

Több, mint 2 éve várjuk, örülök, hogy végül nem lőtték le a sorozatot. Trailert már nem nézek, régebben már láttam egyet, az elég is volt. Tuti nézős mindenképpen. :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29723) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A jelek szerint kaszát kapott a Penny Dreadful. Legalábbis utolsó részként, sorozatzáróként emlegetik a 3x08-09-et, és a készítői interjú is erről szól...
De hivatalos megerősítés nincs, a tévés sajtó sem hozta le még le konkrétan a hírt, így lehet, hogy még van remény.

sorozatjunkie FB
:(

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29724) brownus válasza bAtt001 (#29721) üzenetére


brownus
veterán

:K

meg talán ősszel jön az the expanse 2. évada is

meg jön PKD novelláiból is :)

[ Szerkesztve ]

(#29725) bAtt001 válasza brownus (#29724) üzenetére


bAtt001
addikt

mindig lesz valami érdekes, és egyre minőségibbek a sorozatok, ezt nagyon bírom, simán feljöttek már a filmek szintjére :)

ma elindult a Ray Donovan 4. évad is, kíváncsi leszek arra is :)

(#29726) FoxiestFox válasza dokee78 (#29720) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem nagyon sokan nem vagytok tisztaban a spoiler fogalmaval... de nem nehez, figyi:
A cselekmeny reszleteinek, vagy egeszenek leirasa.

Szivesen, mehet elso hsz-be, ha meg nem lenne benne.

Jesus.

(#29727) spammer válasza FoxiestFox (#29726) üzenetére


spammer
veterán

Több, mint 2 éve benne van a topik összefoglalóban. Igaz, nem szó szerint így, de... Mindegy, átírom majd.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29728) dokee78 válasza FoxiestFox (#29726) üzenetére


dokee78
félisten

Úgy gondoltam ami nem igazán árul el a fő történetből,az nem Spoiler.
De értem legközelebb Spoilerbe teszem az ilyen kis dolgokat is.

(#29729) FoxiestFox válasza dokee78 (#29728) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Koszi.

Spammer: igazabol sosem olvastam el, de akkor nem szoltam :D

(#29730) brownus válasza bAtt001 (#29725) üzenetére


brownus
veterán

tényleg, de jó hogy mondod, ray d is kezd :) én is

(#29731) k-adi válasza Lauda (#29716) üzenetére


k-adi
nagyúr

bk = barátok közt :D mióta nincs magdi anyus, azóta nem látom értelmét nézni :D (mondjuk addig se voltam nagyon aktív, de néha Kinga miatt odalestem, mint mindenki akkoriban :DDD )

munkaügyeket nézem néha-néha de eléggé bárgyú poénok vannak benne, kell hozzá egy lelkiállapot :D de akkor terápiát meglesem, adok neki egy esélyt.

(#29732) k-adi válasza dokee78 (#29728) üzenetére


k-adi
nagyúr

Potenciális karakter halála mi ha nem spoiler? :DDD lol.

(#29733) #51177472


#51177472
törölt tag

Bloodline 1x1-3:

picit lassú, de tényleg király, leköt. megy a dara. :K

[ Szerkesztve ]

(#29734) jonnyjoker01 válasza spammer (#29714) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Itt nem a 'félésre' gondolok, hanem a látványra, ilyesmi sorozatot nem láttam még ennyi gyomorforgató jelenettel (boncolás, csávó farka amikor leesik, amikor a lény szétverte valaki fejét és ott a sok agyvelő stb...) inkább visszataszító (én akkor szoktam libabőrös lenni, ha valami undorítót látok :D ). Félni nem féltem mert szerintem nagyon rosszul voltak megcsinálva ezek a sötétben sétálgatós jelenetek, meg amikor az emberek elsőre találkoznak a szeretteikkel, mint strigoi-ok és akkor "figyelj rám ha hozzád beszélek, gyere már ide, te vagy az? stb..." miközben morognak és véres a szemük/szájuk... Ha valóságban lenne ilyen, az elsőre leesne az embernek hogy fusson a 'csába de itt mintha vakok és süketek lennének egyszerre a karakterek :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#29735) gboszi válasza bAtt001 (#29725) üzenetére


gboszi
senior tag

RAY DONOVAAAAAAAAN!!!!! :Y :Y :Y

"If you're good at something, never do it for free!"

(#29736) mayday00 válasza gyuromoj (#29723) üzenetére


mayday00
őstag

Nem :( :O

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29737) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Flash S03E01
Megvan a The Flash 3. évad 1. részének címe! Grant Gustin a Twitter fiókján fedte fel a “Flashpoint,” címet kapott részt. A Flashpoint egy hatalmas DC referencia. Az eredeti Flashpoint-ot Geoff John írta és Andy Kubert rajzolta. Ez az esemény egy alternatív DC idővonalon játszodik ahol Bruce Wayne meghalt és az apja Thomas Wayne lett Batman, ahol nem ismerik Supermant és Themyscira háborúban áll Atlantisszal.
A sorozat 3. évada Október 4.-én lesz a The CW-n.

Marvel / DC sorozatok FB

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29738) #54715584 válasza gyuromoj (#29737) üzenetére


#54715584
törölt tag

Remélem ezt nem egy részben fogják letudni. A rajzfilmben is alig volt erre idő abban az alig 70 percben. Remélem 3-4 részt csinálnak majd belőle. Ezek szerint jól tippelt, aki erre tippelt. :)

(#29739) Nordic válasza gyuromoj (#29723) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Penny Dreadful : Most már hivatalos a kasza, kiderült a junkiera is. :( :O

Indokot egyelőre nem közöltek.

[ Szerkesztve ]

(#29740) gyuromoj válasza Nordic (#29739) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mivel még nem láttam az S03-at így nem tudom hogy indokolt volt-e vagy sem. Hétvégén talán lesz időm elkezdeni, ha hazajöttem Lyon-ból.
Amúgy nekem nagyon bejött a sorozat, remélem le tudták azért valamennyire zárni.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29741) mayday00 válasza Nordic (#29739) üzenetére


mayday00
őstag

Most olvasom én is :( Nagy kár érte :O

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29742) bobalazs válasza gyuromoj (#29740) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Indokolt. Jobb hogy vége, megnézed uccsó részt, megérted miért mondom.

(#29743) gerii válasza bAtt001 (#29721) üzenetére


gerii
addikt

Ez nagyon jól néz ki, nagy színészek, jó díszlet, remélem megérte várni rá.

(#29744) Fandango


Fandango
veterán

Westworld trailer! :Y :Y :Y :Y :Y :Y

ja már megelőztek :B

[ Szerkesztve ]

(#29745) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

The Last Ship háza táján tudja valaki, mi folyik :F A héten már a 3. résznek kellett volna érkeznie, nem? Ehhez képest most nézem és mind az imdb, mint a tvshowtime mára írja a nyitó duplarészt és jövő hétre a 3.-at, miközben a nyitó dupla már 1 hete elérhető a neten és tvshowtime is múlt hétre írta korábban az első 2 részt...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29746) TSanya válasza Nordic (#29739) üzenetére


TSanya
aktív tag

Egyik kedvencem volt :O

(#29747) #54715584 válasza Bad Pritt (#29710) üzenetére


#54715584
törölt tag

Közben rájöttem - csak mindig elfelejtettem -, hogy az "if your number's up" rész alatt mindig mutatják az aktuális részben szereplő(ke)t a nyitányban. :)

[ Szerkesztve ]

(#29748) aizen92 válasza Fandango (#29744) üzenetére


aizen92
addikt

Pffff. Kell! Megvettek kilóra!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#29749) Nordic válasza aizen92 (#29748) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ezzel engem is, csak kicsit félek, hogy úgy járok mint az Into the Badlands esetében. Ott is hangulatosak voltak a trailerek, de az a 6 rész elég felemásra sikeredett.

(#29750) spammer


spammer
veterán

Game of Thrones 6x09

Na erről van szó! :R Most megkaptunk, amire régóta vártunk már.

Amikor Snow, Tormund meg az óriás a kis rohadék Boltonra néztek a csata után, csak ennyit mondtam magamban: most megvagy te kis g*ci! ;] Aztán mikor Snow szétverte a pofáját, akkor meg azt mondtam: ennél durvábbat érdemel, meg kellene etetni a kutyáival... Hát jó kis vacsorát kaptak az ebek. :C És hát az elején a sárkányos rész is egész fasza volt, csak úgy mellesleg. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.