Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hannibal – van még esély a folytatásra

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29802) Nordic válasza gyuromoj (#29798) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én még nem láttam az évadot, de tuti egy pici üresség marad majd bennem, ha végzek az évaddal... :(

(#29803) Drenadar válasza gyuromoj (#29800) üzenetére


Drenadar
veterán

nagyon nagy kár :( engem érdekelne az a sztori...

(#29804) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Bomba nő veti ki a hálóját a fiatal Bruce Wayne-re :C

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29805) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Bryan Fuller beavat az új Star Trek-sorozat részleteibe

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29806) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Jesse Quick visszatér a The Flash 3. évadában.
A sorozat második évadának végén Jesse hazatért apjával Harrison Wells-el a Föld-2-re. Azt már tudjuk, hogy Wells visszatér a sorozat 3. évadában mint állandó szereplő. Violett Beane (Jesse Quick) a TV Line-nak adot interjúban jelentette be visszatérését.
"Tudom, hogy visszatérek, de nem tudom, hogy szupererővel vagy anélkül."

A sorozat október 4.-én tér vissza a 3. évaddal.

[ Módosította: radi8tor ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29807) k-adi válasza gyuromoj (#29804) üzenetére


k-adi
nagyúr

:B :B

(#29808) lacy86 válasza gyuromoj (#29806) üzenetére


lacy86
addikt

De messze van meg oktober 😌

(#29809) Lauda


Lauda
félisten

Sajnos a 24S06 lecsuszott, gondoltam nezem akkor a Terápia-t, multkor csak az elso reszt lattam. Azt kell mondanom, hogy eszmeletlen jo. A szineszek, a tortenetek, odaragasztja az embert a tv ele. :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29810) torik


torik
senior tag

The Office US S01E01-02-03

Ezt nagyon eltalálták, megmaradt az eredeti felállás, viszont itt nem válik túl kényelmetlenné egy-egy helyzet. Megtalálták az egyensúlyt, eddig legalábbis úgy tűnik :D

All that and a bag of chips

(#29811) k-adi


k-adi
nagyúr

Game of thrones SEASON 6

Jól indul, majd leül a sorozat - most már szokás szerint - majd a vége felé megint beindul. A sorozat még mindig szenved a saját betegségétől, azaz a sok szálon futó történet továbbra is negatívum, mint pozitívum. Szerencsére ebben az évadban jó számmal hullanak nemcsak a mellék, hanem a főkarakterek is ami által most már nyomon-követhetőbb a teljes történet, illetve néhány karakter-szálának a története végre tényleg beindult (pl. Arya, vagy Daenerys).

A finálénak sikerült meglepnie többször is (mind Lannister, mind Stark oldalon), ezért nagy piros pont jár nekik a szememben.

Végre kezd összeállni egy egésszé a történet, illetve végre sikerült odáig is eljutni, hogy most már viszonylag észben tartható mennyiségű karakter van, így most már végre kevesebb kuszálódás lesz a fejekben és talán most már összefonódnak a szálak rendesen. Ebből adódóan én nagyon reménykedem, hogy most már 1-1 karakternek több játékidő jut epizódonként.
Feltételezhetően a köv. évad a zombikról fog szólni (WhiteWalkers), így a történet szempontjából is most már tényleg muszáj a különböző szálaknak összefonódnia.

A GoT sorozat körül nagy a hype, ezért pontozni értelmetlen lenne, kevés pontot adni az évadra meg szimplán fórumos öngyilkosság lenne, így most ettől eltekintek. :))

(#29812) Komplikato


Komplikato
veterán

Preacher S01E05
A kezdő jelenet megint klassz volt, utána kissé leült a film. Quincannon bácsi kezdett uncsi lenni kedvesen. De szerencsére ennek vége. :Y Azt hiszem most kezd ez csak beindulni.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29813) Pitterix válasza k-adi (#29811) üzenetére


Pitterix
őstag

Nekünk feleségemmel az egész évad nagyon tetszett. Ő ennek hatására újra elkezdte olvasni a könyveket.
Az évadzáró után tűkön ülve várom a következő évadot, de annál jobban a következő kötetet.
Az utolsó részben a zenék, te atya ég simán lúdbőröztem végig.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#29814) k-adi válasza Pitterix (#29813) üzenetére


k-adi
nagyúr

A zene tényleg jó volt és most már tényleg izgalmas lesz a köv. évad

(#29815) spammer


spammer
veterán

Game of Thrones 6x10

Baromi jó finálé volt, tele hangulatos jelenetekkel, így kell ezt csinálni. Nagyon érződik/látszik, hogy az írók készülnek a végjátékra, de ez nem baj, talán itt is volt már az ideje. Reméljük, hogy jövőre azért összességében erősebb évadot kapunk majd, ha már rövidebb lesz.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29816) spiky03 válasza k-adi (#29811) üzenetére


spiky03
veterán

Mi is most végeztünk az utolsó résszel az asszonnyal.
Nekünk is nagyon tetszett, nem volt egy gyors rész de végi volt benne azért történés. Szépen vitték tovább a szálakat minden földrészen. :)

A végső jelenetet nagyon kemény volt, meg az elején és a végén visszaköszönő zene is.

És igen nagyon város lett a következő évad, csak ugye az még egy picit messze van, elég sokat kell még addig aludni.

Majd holnap átolvasom a saját fórumát, hogy ott miket írnak az utolsó részről. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#29817) k-adi válasza spiky03 (#29816) üzenetére


k-adi
nagyúr

a szokásos hype van ott, mindenki ömleng róla

(#29818) gyuromoj


gyuromoj
veterán

GoT S06E10
Szerintem jobb volt ez a rész mint a múlt heti.
Lényeg hogy sok szálat "felegettek" es King's Landing végre értelmet nyert. ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29819) spammer válasza gyuromoj (#29818) üzenetére


spammer
veterán

Azért azt ne felejtsd el odaírni, miről van szó (mert nem válaszként ment). szerk: most könnyen kitalálható, de úgy általában véve erre figyeljünk.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29820) |AP|


|AP|
veterán

Game of Thrones 6x10

Végre! Egész évadon keresztül vártam, hogy történjen valami váratlan, valami lebilincselő, és a legtöbbször csalódnom kellett. Most minden rendben volt, kár hogy ebben az évadban csak a finálé és a Hodoros rész (talán 5.) ütötte meg nálam a "wow" szintet.

(#29821) dokee78 válasza |AP| (#29820) üzenetére


dokee78
félisten

A E09 nem tetszett?

(#29822) Black Dragon válasza dokee78 (#29821) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szerintem az kicsit kiszámítható lett. Amikor Sansa meg sem jelent a csatánál, patt helyzet alakult ki, mindenki a halál szélén, már előre mondtam, hogy biztos jön Kisujj. Mondjuk ezt is onnan tudtam, hogy olvastam valahol, hogy kinek és mit írt Sansa a levelében pár résszel ezelőtt, így tényleg az lett amit vártam.

Mondjuk lerágtam a fél ujjamat, hogy Jon meg ne haljon ilyen szánalmas módon, de szerencsére túlélte.

[ Szerkesztve ]

(#29823) |AP| válasza dokee78 (#29821) üzenetére


|AP|
veterán

egyrészt végig tudtam mi fog történni, másrészt a csatában rengeteg olyan jelenet volt, amikor a fejemet fogtam (Jon, egyedül nekirohan az ellenségnek, szerencsétlen óriásnak csak egy pajzs kellet volna, és felaprít mindenkit, legkiszámíthatóbb pillanatban megérkezik a felmentősereg, stb-stb)
Nekem szörnyen klisésre sikerült az a rész, még ha látványos is volt, azt meg kell hagyni.
Ez az utolsó rész, ez viszont egyben volt! Összeségében azért kicsit időhúzásnak éreztem az egész évadot.

(#29824) lorcsi válasza bagyulajuve (#27124) üzenetére


lorcsi
veterán

kint van a gomorra 2 évad..

látta már valaki?

az első éved valami őrület volt :Y

(#29825) spammer


spammer
veterán

Durva, hogy a GoT 6x09 és 6x10 is 10 ponton áll IMDB-n, megelőzve ezzel a 9.9 pontos 5x08-at (Hardhome) és a 3x09-et (The Rains of Castamere). :C

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29826) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Game of Thrones S06

Az évad legtöbb része kisebb-nagyobb mértékben csalódás volt és az évad összességében sem fogott meg egyáltalán. EDDIG.
A korábbi részekben végig azt éreztem, hogy nem tudják jól kezelni a sok szálat az írók, 1-1 szálra túl kevés idő jut és bár minden részben történik legalább 4-5 szálon jelentős esemény, de mivel a történet egésze ~15 szálon fut, így sehova sem haladunk, ha csak a “nagy képet” nézzük.
Ezek után a 9. rész sem tudott lenyűgözni, mert a csata teljesen logikátlan, a történet pedig teljesen kiszámítható volt. Az effektek/látvány ettől függetlenül mindent felülmúlt.
Viszont az utolsó rész minden eddigire rátett egy lapáttal. Végre eltalálták a megfelelően kezelhető szálak számát, végig pörgős volt a rész, sok szál volt, mégis haladt a teljes sztori is.
Az eddigi vontatottság egyáltalán nem érződött, sőt, meglepő módon statikus jelenetek (pl Tommen öngyilkossága előtt) is belefértek és egyáltalán nem szakították meg a történet folyását és a vágások is zseniálisak voltak (Daenerys-Tyrion beszélgetése Meerenben). Ezen kívül végre mertek merészet alkotni a készítők és GRRM-hoz méltó brutalitással ölték meg a fontos szereplőket.
Ha a 7. évad minden részében sikerül hozni ezt a színvonalat, akkor az eddigi legjobb évadra várhatunk, de sajnos 7 részben nem fog beleférni az a t*kölés, ami 10-be se nagyon fért bele.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29827) FoxiestFox válasza spammer (#29825) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Person of Interst utolsó része pedig 10-en áll.. nem is láttam még ilyet..

(#29828) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

GoT S06E10

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a vérfanokon kívül ki vágta még le egyből, utánajárás nélkül ezt a Jon Snow apja-anyja összefüggést.
Amúgy jó rész volt, remélem a kis Mormont csaj lesz a királynő, pikkpakk rendet tenne az egész világmindenségben. :D

Más: arról tud valaki valamit, hogy mi ez a 11. rész a Vikings-ből? IMDb-n júli 7-re van kiírva...

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#29829) Janaboy válasza Bad Pritt (#29828) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Robert kiraly es Stark hugi fia Jon? Nem biztos h jol ertettem..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#29830) Drenadar válasza Janaboy (#29829) üzenetére


Drenadar
veterán

Nem jól érted.... Lyana Stark és Rheager Targaryan gyereke JON, ezáltal "törvényes" jogalapja van a trónra... Rheagar volt akit Ned legyőzött legalábbis ezzel cincogott még az első évadban, aztán ugye láttuk, hogy az egyik katonája hősiesen hátbaszúrta...

(#29831) gyuromoj válasza Drenadar (#29830) üzenetére


gyuromoj
veterán

Az nem Rheager volt, hanem a legjobb lovag Westeroson.

Szerk.:
Rhaegar Targaryen (259-283 AL) lett volna a következő uralkodója a Hét Királyságnak. Rendkívül okos ember volt, kiskorában sokat olvasott, felnőtt korára a harc művészetét is elsajátította. Cersei Lannister azt mondta róla, hogy bár Tywin Lannistert kétszer annyian éltették egy torna során, mint Aeryst, Kaszer-hegy (Casterly Rock) urának feleannyian tapsoltak, mint Rhaegar hercegnek.
Rhaegar feleségül vette Elia Martellt, Dorne hercegnőjét, akitől két gyereke született: egy lány, Rhaenys, valamint egy fiú, Aegon.
A Harrenhalnál megrendezett lovagi tornán Rhaegar, meglepve mindenkit, nem a feleségét tüntette ki a "Szerelem és szépség királynője" címmel, hanem Lyanna Starkot, Robert Baratheon jegyesét. Később Rhaegar eltűnt Lyanna-val együtt. A Stark és a Baratheon család azt hitték, hogy Rhaegar elrabolta Lyanna-t, s fellázadtak a Targaryen ház ellen – így hát elindult Robert lázadása, melyhez később több nagy, nemes ház is csatlakozott. A harcnak a Trident folyón lett vége, mikoris Robert megölte Rhaegart.
Rhaegar halálát követően Eliát és a két gyereket is megölték Királyvár bevételekor.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29832) Drenadar válasza gyuromoj (#29831) üzenetére


Drenadar
veterán

Ooops. nem baj. Akkor is... :)

(#29833) dokee78 válasza gyuromoj (#29831) üzenetére


dokee78
félisten

Ez benne van a könyvekben?
A lázadás része a hosszabb spoilered.

[ Szerkesztve ]

(#29834) bagyulajuve válasza lorcsi (#29824) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én magyarul néztem, meg akarom várni a szinkront

Resistencia eterna

(#29835) gyuromoj válasza dokee78 (#29833) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mármint mi? (Nem olvastam egyet sem) Csak sok helyen utána olvastam mar a dolgoknak.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29836) Drenadar válasza gyuromoj (#29835) üzenetére


Drenadar
veterán

És... ki hogy emlékszik? Van még ÉLŐ Targaryan aki majd gondoskodik róla, hogy ne halljon ki a ház? Hisz oké, hogy Dany jön lát és győz és övé a trón, de ne felejtsük el, hogy ha minden igaz: nem lehet gyereke, még az első évadban ezt el is intézték neki.... szal Dany a trónon, meghal és kezdődik minden elölről...

(#29837) spammer válasza Drenadar (#29836) üzenetére


spammer
veterán

GoT 6x10 spoiler

Igen, Jon Snow konkrétan félig Targaryan (meg persze félig Stark). Éppen ezért kellett azt hazudni, hogy Edd Stark zabigyereke, mert ha megtudták volna, hogy valójában Targaryan, akkor megölték volna.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29838) gyuromoj válasza dokee78 (#29833) üzenetére


gyuromoj
veterán

Itt biztos meg tudják neked mondani.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29839) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

12 monkeys s02

Szerintem nagyon jo lett..kivi vagyok mi lesz a vege.

Janaboy

(#29840) Drenadar válasza spammer (#29837) üzenetére


Drenadar
veterán

Igen, ezt kiveséztük. DE direkt kiemeltem, hogy van e ÉLŐ targaryen még, aki tovább viheti a házat. Ha az író twillighton nőtt fel, ahol a holt képes gyereket nemzeni, akkor ezzel leírta magát a GOT nálam...

(#29841) spammer válasza Drenadar (#29840) üzenetére


spammer
veterán

GoT spoiler

Szerintem eléggé ÉLŐ, visszahozták a halálból, és nem zombiként, nem walkerként vagy más egyébként. Semmi utalás nem volt rá, hogy fizikailag másmilyen lenne, mint azelőtt. Még a csatát is egész jól bírta. Visszahozzák a halálból és pont azon vagy kiakadva, hogy lehet-e gyereke. Kicsit vicces. Továbbá sok értelme nem lenne az egész csavarnak, ha nem jelentene valódi veszélyt a trónra.

szerk: más egyéb élőről nem tudok, de ezek után nem is kell, hogy legyen más.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29842) Drenadar válasza spammer (#29841) üzenetére


Drenadar
veterán

Most vagy nem olvastad el utóbbi 2 hsz-em, vagy csak nem érted, hogy mit akarok kérdezni.

Én nem mondtam olyat, hogy ki mennyire mire veszélyes.

És a kulcsszó ott volt nálad, hogy "szerinted". Mikor feltámasztották, ott maradt minden sebe, és a bőrszíne se túl egészséges. Mindegy, majd kiderül, vagy beborul...

(#29843) Bad Pritt válasza spammer (#29841) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

GoT

Pont ezért írták bele a Benjen cameót is, hogy lássa a néző, milyen egy élőholt Stark és felismerje a különbséget Jonhoz képest.

Ez meg hatalmas, nem hiszem, hogy túl nagy spoiler lenne, de nem rakom be direktbe a képet, szintén a 10. részhez kapcsolódik. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#29844) Fandango


Fandango
veterán

GoT kérdés

Ha már élő, nem élő akkor Benjen Start kicsit gyanúsan nézett ki, és amiket mondott az felveti a kérdést, hogy ő élő vagy holt?

HáGé megelőzte a kérdésem. :D

[ Szerkesztve ]

(#29845) Drenadar válasza Bad Pritt (#29843) üzenetére


Drenadar
veterán

Bocsi bocsi, nem bírom ki... de Benji bátyóhoz képest Jon még friss zombi :D

(#29846) k-adi válasza spammer (#29841) üzenetére


k-adi
nagyúr

GoT.. nem azt kérdezte, hogy Dany tud-e szülni még? nem Jon-ra irányulérdés... vagy igen? :D kicsit elvesztettem a fonalat

(#29847) spammer válasza Drenadar (#29842) üzenetére


spammer
veterán

A spoilert továbbra se felejtsd el alkalmazni.

Vett egy bas*ott nagy levegőt, miután feltámasztották. Ennyi erővel minek lélegzik, ha nem is él valójában. :DDD De mindegy, majd a követketkező évadban tényleg kiderül. Vagy az utolsóban. ;] Egyébként meg akár még halála előtt is csinálhatott gyereket valahol út közben, ha nagyon akarnák, az írók kitalálhatnak bármit. :))

(#29846) k-adi
Erre válaszoltam: "Van még ÉLŐ Targaryan aki majd gondoskodik róla, hogy ne halljon ki a ház? "

(#29843) HáGé: na igen.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29848) Bad Pritt válasza Drenadar (#29845) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

GoT

Ez a félszemű Dandelion csávó miatt sántít. Jó régen volt már, mikor a Véreb ledöfte és újjáéledt, mégsem rothadó zombi, ugyanolyan élő, mint bárki más. A sebe attól még megmaradt. Jon is él, ez amúgy egy lényeges különbség a jég és a tűz mágiája között: míg az előbbi visszahozza a holtat tömegével, de nem teljes értékben, agyatlan zombi bábokká válnak, addig a tűz nagy erőfeszítések árán, de teljes értékben éleszt újra. Classic ellentét.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#29849) Drenadar válasza spammer (#29847) üzenetére


Drenadar
veterán

oké. de mi számít spoilernek? Aki nem tudja, hogy feltámasztották Jont, az lehet azt se tudja, hogy megölték...vagy csak nem ezen a bolygón lakik.... szvsz egy spoiler a rész kijövetele után még 2 hétig az, utána már mindenhol szembe jött az emberrel az infó :D

(#29848) HáG:
Ahha ahha persze.... könyv: Catlyn Stark is ugye zombi lett... neki is megmaradt a sebe, azaz az átvágott torka és csak úgy tud beszélni, ha lefogja a nyakát. Ez aztán a teljes értékű feltámasztás!! (Őt is a tűz szolgája keltette életre, persze lehet az egy NOOB volt...)

Tény, hogy nem úgy "élőholt" mint azok a futkosóbolondok amiket az éjkirály csinált...

[ Szerkesztve ]

(#29850) dokee78


dokee78
félisten

Milyen eddig a The Last Ship S03?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.