Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) brownus válasza spiky03 (#28799) üzenetére


brownus
veterán

istenek, szerelmes vagyok ebbe a nőbe, egy istennő :R

coulson meg, jesus :))

(#28802) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Supernatural S11E18
Jó volt végre hogy a főszállal is foglalkoztak. Elég szépen körvonalazódnak az erőviszonyok, kíváncsi vagyok a végjátékra.

The Flash S02E18
Jó rész volt, elég sok minden kiderült és magyarázatot kapott. Remélem a folytatás hasonlóan jó lesz.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#28803) abridabri


abridabri
veterán

Elstartolt az Orphan Black 4. evadja is :C

(#28804) Lauda válasza gyuromoj (#28802) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a supernatural jo sorozat? :D Meg sosem hallottam rola.

(#28805) gyuromoj válasza Lauda (#28804) üzenetére


gyuromoj
veterán

Anno nekem nagyon bejött, RTL-en láttam talán az első vagy második évadból egy részt.(cirka 10 éve) Gyorsan be is szereztem szinkronnal, de a 3. évadtól már eredeti nyelv+magyar felirat párosra váltottam.
Már rég nem olyan mint az első pár évad volt, de nincs szívem kaszálni. Kitartok amíg a képernyőn marad.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#28806) Lauda válasza gyuromoj (#28805) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem, koszi! :D

szerk Oks! :R :K

(#28808) spammer Koszi neked is! "Felirom" a listamra mindenkeppen, aztan majd elvalik nalam mennyit bir ki. :R :K

[ Szerkesztve ]

(#28807) gyuromoj válasza Lauda (#28806) üzenetére


gyuromoj
veterán

Próbáld be a Pilot-ot, aztán ha tetszik akkor folytasd.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#28808) spammer válasza Lauda (#28804) üzenetére


spammer
veterán

Az volt, úgy kb. 4, max 5 évadig. Onnantól lejtő, bár néha voltak/vannak jó pillanatai, de kiváló példája annak, amikor a készítők nem tudják, mikor kell befejezni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28809) k-adi válasza abridabri (#28803) üzenetére


k-adi
nagyúr

Már 2 hete :DDD érdekesen indult, meglátjuk mi lesz belőle.... de Tatiana Maslany továbbra is oscart érdemelne vagy micsodát amit a sorozatosok kapnak:D

(#28810) #54715584 válasza Ventur@ (#28734) üzenetére


#54715584
törölt tag

The Man In The High Castle az milyen?
Megnéztem az itteni írásokat, de azok alapján az jön le, hogy lassú és néha unalmas, bár van egy erős atmoszférája.
Nem egy kapkodós-pörgős sorozatot akarok nézni, ennek a témája sem nagyon érdekel, de a scifi része megfogott.
Mire lehet számítani? Mennyire lassú?

(#28811) Nova96


Nova96
őstag

Boardwalk Empire S3
Ó emberek, ez a sorozat egyre csak jobb és jobb. :K Annyira változatos összetett lett , érdekes, durva , néha nyomasztó és tanulságos. Alig várom a maradék évadot, minden másba csak felül múlta az előzőeket. :C Aki még nem kezdte el , nézze bőven megéri.

(#28812) Janaboy válasza spammer (#28808) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Az meg egy dolog, de lehet porgosebb lenne fele annyi resszel, ha mar ennyi evad van belole.
Csi, meg ncsi meg csi miami la stb mar lassan utok erik a baratokkoztot.
Profi bunozok lesznek a vilagban annyi tippet adnak.

Janaboy

(#28813) Ragnar95 válasza #54715584 (#28810) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem az alapötletből ennél többet is ki lehetett volna hozni, ez csak egy bevezető évad volt leginkább. Sokszor számomra már zavaróan lassú volt, de ha például a True Detective tetszett neked, akkor itt sem lesz problémád a cselekmény sebességével.
Sci-fi-nek mondjuk nem nevezném, mivel időben a 20. században játszódik, inkább posztapokaliptikus hangulata van kicsit a sorozatnak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28814) #54715584 válasza Ragnar95 (#28813) üzenetére


#54715584
törölt tag

True Detective-t nem láttam.
De mondjuk egy GoT-nál lassabb? Mondjuk az S06E01-nél? :)
Sok jó és lassú sorozatot végigültem már, de a scifi szál izgat benne. Már ha az alternatív idősíkot annak lehet nevezni és a hozzá kapcsolódó dolgokat, amiből nem tudom mennyi van a sorozatban?

(#28815) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Flash S02E19
Most már tényleg kíváncsi vagyok hogy ki van a vasálarc mögé rejtve, főleg hogy Zoom előző részben mondta hogy úgy se hinnék el. Zoom-ot alakító színész, nagyon jól hozza a beteg szerepet. Nagyon jól nézett ki amikor megmentette Caity-t.
Az új ötlete pedig nagyon elborultnak tűnik elsőre.

Előző részhez egy gondolat:
Ugye azt mondta Zoom, hogy a múltból hozta el magát és azt áldozta fel. Na már most, akkor neki nem kellett volna kitörlődnie így az idővonalból?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#28816) k-adi válasza #54715584 (#28814) üzenetére


k-adi
nagyúr

Lassú és néha unalmas is sajna. Ez még bevezető évad, sok minden zavaros az elején......a finálé meg egy pofon a nézőnek kb.

(#28817) Ragnar95 válasza #54715584 (#28814) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

GoT-nál milliószor lassúbb, a GoT-ot mondjuk semmiképp nem nevezném lassúnak, csak sok szálon fut a történet, ezért 1-1 szálra ritkán kerül sor. The Man In The High Castle viszont egész egyszerűen lassú.
Gyakorlatilag egyáltalán nem kerül elő az alternatív idősík, ezért is írtam, hogy ez még csak bevezető évad volt, szóval ha a sci-fi része érdekelne, kár lenne elkezdened egyelőre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28818) #54715584


#54715584
törölt tag

Hát akkor ez eldőlt. Köszi. :)

(#28819) spammer Na most összezavartál. :)

[ Szerkesztve ]

(#28819) spammer válasza Ragnar95 (#28817) üzenetére


spammer
veterán

Nem mondanám, hogy milliószor lassabb, csupán kicsit el volt nyújtva a felvezetés, de azért volt cselekmény végig. Egyébként meg már alapjáraton egy sci-fi, ráadásul elég jó az alapvetés, és a kivitelezés is elég korrekt lett.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28820) Ragnar95 válasza spammer (#28819) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Számomra túl lassú volt, ennél jóval pörgősebbet vártam. Ha szerinted nem lassabb a GoT-nál jelentősen, akkor nem ugyanrról a 2 sorozatról beszélünk :D
Az alapfelvetés sci-fi lenne, de mivel az első évadban gyakorlatilag fel sem merül a dolog, így én nem nevezném klasszikus sci-fi-nek semmiképp. Szerintem a kivitelezés milliószor jobb lehetett volna, nem kellett volna ennyire elhúzni az első évadot, de hát ízlések és pofonok :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28821) k-adi válasza Ragnar95 (#28817) üzenetére


k-adi
nagyúr

Valójában GoT is lassú, a sok szálon történő mesélés miatt. Aztán ahogy haladnak az évadok és fonódnak egybe a szálak, úgy gyorsul a sorozat.

Amúgy ma volt a Limitless (2016) S1 évadzáró... nem tudom érdekel-e még valakit ez a fos? :DDD merthát...ez az. :) az egész évadot az erőltetett poénok jellemzik, ami számomra nagy fekete pont, mert valóságban sem szeretem a megjátszós janikat, de a sorozatban ez a Brian (Jake McDorman) inkább egy nagyra nőtt gyerek, mintsem egy normális karakter akire a néző "hősként" tudna tekinteni.... az évadon futó történeti szál is hamar kifullad, sokszor olyan érzésem volt, mintha kanál vízbe fulladozna Némó és fröcskölik rá a vizet, meg ne fulladjon.... Moora (Bradley Cooper) amilyen hirtelen jön, olyan hirtelen megy is és csak említés szintjén marad amit sajnálok. Mike és Ike (Michael James Shaw, Tom Degnan) a 2 ügyeletes bohóc az egyetlen páros akik minimális színt visznek a sorozatba (haha, értitek.. színt ;] ). Rebecca (Jennifer Carpenter) próbálja a hátán elvinni a sorozatot, de esélytelen, főleg egyedül, mert Brian inkább hátráltatja.
Az egyetlen _igazán_ vicces rész - akármennyire is szomorú leírni ezt - az a fináléban lévő előretekintés S2-re.... :U

Jól indul, szarul folytatódik és még rosszabbul végződik. Kerüljétek ha kegyes az időtök

(#28822) Ragnar95 válasza k-adi (#28821) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont ezt írtam le, hogy nem lassú a GoT, mert folyamatosan pörög a cselekmény és egy pillanatig sem unatkozol, a cselekmény egésze folyamatosan halad, csak a sok szál miatt az tart néha sok ideig, míg újra ugyanazon a szálon folytatódik a történet, amit korábban felfüggesztettek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28823) k-adi válasza Ragnar95 (#28822) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerencsére ezt a széttördeltségi betegségét kinövi amint kezdenek hullani a karakterek szépen sorba :DDD

(#28824) parkr válasza k-adi (#28821) üzenetére


parkr
őstag

nekem tetszett. sokkal élvezhetőbb mint a többi nyomozós, amiknél már a 10. percben elalszik az ember.
nem bánnám ha lenne folytatása.

(#28825) spammer válasza Ragnar95 (#28820) üzenetére


spammer
veterán

Philip K. Dick Hugo-díjas könyvéből készült már eleve, így nekem is belefér a sci-fi kategóriába. :) Még akkor is, ha az első évad/alaphelyzet inkább a fikció felé billen, mint a "science" felé. A sci-fi amúgy is elég tág fogalom.

A kivitelezés alatt a megvalósításra gondoltam (technikailag), az írást tekintve valóban kicsit nyújtott volt, de ettől még nem volt borzasztóan lassú, nem toporgott folyton egy helyben, azért 3-4 szálon futott itt is a cselekmény, még ha azok össze is kapcsolódtak időről-időre.

Nekem már egyébként a hangulat is elvitte a hátán a sorozatot, az Obergruppenführer meg fasza karakter volt. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28826) Nordic válasza gyuromoj (#28805) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

"Már rég nem olyan mint az első pár évad volt, de nincs szívem kaszálni. Kitartok amíg a képernyőn marad." - Egészen pontosan az első 5 évad(főleg a 4-5., amik majdnem teljesen csak a fő szállal törődtek). Az volt az eredeti, és az volt az igazi(az eredeti író keze által alkotott remekmű), néha kicsit bánom is, hogy az 5. évaddal nem zárták le, megérdemelte volna. Ha ott akkor Sam meghal, míg Dean megkapja a szép családi életet, na az lett volna a szép zárás(és szerintem másképp nem is fejezhetik be, nincs más értelmes lezárása, csak ha az egyikükl, vagy mindkettő meghal).

Mostanság csak azt érzem, hogy egyre jobban meggyalázzák, pedig én is hasonlóan kitartó néző vagyok/leszek, amíg megy.

[ Szerkesztve ]

(#28827) Janaboy válasza gyuromoj (#28815) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ezt en se ertem, hogy lehetseges..

Janaboy

(#28828) Ragnar95 válasza spammer (#28825) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gondolom te olvastad a könyvet, így sejtetted, hogy meddig fog eljutni a sorozat. Én csak a trailer, illetve az első pár rész alapján ide leírt vélemények miatt kezdtem el nézni, így valószínűleg azért is volt számomra lassabb, mert azt vártam, hogy sokkal tovább eljut a cselekmény az évad végéig.
A hangulatfestés valóban remek volt, nagyon jól átadta a sorozat, hogy milyen lehetett volna az élet, ha a németek nyerik a világháborút, de számomra kicsit túl sok volt, hogy az egész évad a korkép kialakításáról szólt bármennyire is jó volt a sorozat hangulata.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28829) k-adi válasza Ragnar95 (#28828) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát igen a trailer...... Én is sokkal több cselekményre számítottam, dehát.... :U

Ugyan az első évad tipikusan beleesett a "felvezető-évadok hibájába", de még második évadra beindulhat a sorozat.... (ha lesz S2?)

(#28830) brownus


brownus
veterán

Tegnap este megneztunk par jane a virgin epizodot. Nagyon cuki sorozat, ilyen feelgood, jopofa szereplokkel :)
A veep elso rsze is jo volt, istenem, ritkan lehet ilyen joizueket nevetni :d ennyi hulyet egy hazban :D

(#28832) spammer válasza Ragnar95 (#28828) üzenetére


spammer
veterán

Nem olvastam a könyvet, csak tudtam, hogy kinek a könyvéből készült és mi az alapvetés. Nem voltak különösebb elvárásaim, trailert nagyon ritkán nézek meg bármiből is, mert túl sokat szoktak spoilerezni bennük, ráadásul ezekben nyilván a pörgősebb/izgalmasabb részeket mutatják, ami megtévesztő.

(#28831) Bogyo1984: burkolt önreklám, ugye? :P De belefér, végül is sorozatról van szó.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28833) lacy86 válasza gyuromoj (#28815) üzenetére


lacy86
addikt

Ezt mar nem lehet kovetni :F
Amugy az en tippem, hogy ki lehet a vasalarcos -> szerintem Ő az csak gyerekként
Most akkor Wells ugy akarja visszaadni a kepesseget Barry-nek, hogy felrobbant egy reszecske gyorsitot?

(#28834) Ragnar95 válasza lacy86 (#28833) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, még egy balesetet tervez előidézni, csak feltételezem most kontrollált körülmények között, hogy lehetőleg csak Barry-re legyen hatással a robbanás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28835) lacy86 válasza Ragnar95 (#28834) üzenetére


lacy86
addikt

Persze ha JOL sikerul!
A vegen plusz kepessegei lesznek -> ZOOM miatt!
Egy biztos ( remeljuk ), hogy izgalmas reszek jonnek :U

(#28837) fateless válasza lacy86 (#28835) üzenetére


fateless
veterán

Izgalmas részek nem ártanának, mert a legutóbbi nagyon gyenge eresztés lett. :(((

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#28839) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Agents of SHIELD 2x19

Nem volt rossz, de háast ettől a résztől nem vágtam. Tetszik hogy Daisy nem zombi módjára lett agymosva, hanem nagxon is tudatában van mit csinál, csak éppen Hive érdekeit nézve. Meg az ahogy elkezdett folytogatni, azt Darth Vader is megirigyelné :D
Viszont a Fizt&Simmons száln most nagyon nem jött be. Ez a kényszeres kerepelés amit levágtak nagyon sántított. A vége főleg mikor Fizt visszamegy a Hotelba, úgy csinál mintha misem történt volna. Értem hogy bekattant Simmons miatt ( én is belennék :P), de azé na.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

All→M8

(#28844) oriic válasza callmeakos (#28839) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem aranyosak voltak. :) Amúgy hja, átlagos rész volt, azért a bárban lévő személyeket megnéztem volna hogyan módosították. :D A nő viszont csalódás, nem sokáig bírta.

Live-Die-Respawn

(#28845) Pitterix válasza oriic (#28844) üzenetére


Pitterix
őstag

Teljesen átlagos, akárcsak a Flash mostani epizódja. Remélem az évadzárók majd kemények lesznek, mert minden elindulni látszik lefele. :(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#28850) spammer


spammer
veterán

Nem kicsit lesz durva a Twink Peaks jövőre, összeharácsoltak pár színészt. [link] :C

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.