Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) spammer válasza Ventur@ (#28699) üzenetére


spammer
veterán

Utopia, Black Mirror

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28702) Ventur@ válasza dokee78 (#28700) üzenetére


Ventur@
senior tag

Kösz, ezt meg fogom nézni, mert ígéretes :R .

spammer: Ezek már megvoltak és korábban ti ajánlottátok. Egyébként mind a két sorozatot imádtam :) . Where is Jessica Hyde? a mai napig az agyamban van :D .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#28703) spammer válasza Ventur@ (#28702) üzenetére


spammer
veterán

Bár nem IT/Tech téma egyik sem, de szerintem ezek is elég jók voltak az utóbbi időkből, mindkettő elemeiben sci-fi és összeesküvés:

The Man In The High Castle
11.22.63

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28704) lacy86


lacy86
addikt

Legends OF Tomorrow S01E12

Lehetne mar magyar felirat :U

[ Szerkesztve ]

(#28705) Ragnar95 válasza Janaboy (#28698) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

El is felejtettem, hogy Eobard Thorne vette fel Wells alakját és ő volt speedster :R
Lipton: Shameless kimaradt eddig nálam. The Wire, Dexter, House of Cards nálam a top3 és Narcos is erősen esélyes, ha sikerül fenntartani a színvonalat még 1-2 évadon keresztül.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28706) TSanya


TSanya
aktív tag

Better Call Saul S02 évadzáró

Hogy lehet ilyen módon lezárni az évadot? :W
Ha lett volna a kezemben valami, biztosan a monitorhoz vágom :N

(#28707) k-adi válasza TSanya (#28706) üzenetére


k-adi
nagyúr

na igen... így viszont most már minden adott, hogy beinduljon a harmadik évadra a sorozat.... (bízzunk benne...)

(#28708) k-adi válasza lacy86 (#28704) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát, fordíts! :D

Amúgy már van. a s1e12 höz

(#28709) rétisün válasza TSanya (#28706) üzenetére


rétisün
veterán

remek...lassan minden sorozat, aminek az aktuális évadját darára 'gyűjtögetem' kapja a lesújtó véleményeket.... :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28710) FoxiestFox válasza rétisün (#28709) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem kell szomorkodni emiatt, az évad nagyon jó, csak az utolsó rész lett gyenge.

(#28711) Lipton válasza Ragnar95 (#28705) üzenetére


Lipton
őstag

Akkor szerintem Shameless US... S01-S06, nem fogod tudni letenni. Vigyazz vele :)

(#28712) TSanya válasza rétisün (#28709) üzenetére


TSanya
aktív tag

A sorozattal semmi bajom, szerintem nagyon jó volt az évad, nézzed csak, de Mike szerencsétlenkedése, illetve az a befejezés...pfff

(#28713) lacy86 válasza k-adi (#28708) üzenetére


lacy86
addikt

Most neztem delelott meg nem volt
belinkeled pls!
Koszi

(#28714) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

The 100 nagyon erdekes..kivi vagyok, h mit hoznak ki belole!

Janaboy

(#28715) Ragnar95 válasza Lipton (#28711) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ajánlották már többen, majd valamikor sort kerítek rá, de valószínűleg ez nyárra marad, addig örülök, ha sikerül a jelenleg futó sorozataimra időt keríteni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28716) mark! válasza Janaboy (#28714) üzenetére


mark!
őstag

Lehet elkezdem megint. Egyszer már nekiugrottam, 2 részt néztem meg, de inkább BB-t néztem.

>

(#28717) rétisün válasza mark! (#28716) üzenetére


rétisün
veterán

3-4 részig csak amolyan sci-fis tinisorozatnak tűnik. de utána eléggé beindul :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#28718) mark! válasza rétisün (#28717) üzenetére


mark!
őstag

Hát remélem is! :DD
Meg lehet elkezdem majd az Utopia-t is, érdekesnek tűnik ez a képregényes dolog! :DDD

>

(#28719) #54715584 válasza mark! (#28718) üzenetére


#54715584
törölt tag

Valóban a The 100 elég kemény lesz 3-4 rész után. Aztán a 2. évad elég nagyot üt. És most a 3. is nagyon jó lett. :K

Utópia pedig zseniális. Sok sokkoló jelenet van benne, de az egész színes, így nem olyan nyomasztó. :N

(#28720) oriic válasza lacy86 (#28704) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy résznek elment, de egyelőre nem tudom hogy hova tart a sorozat

Live-Die-Respawn

(#28721) mark! válasza #54715584 (#28719) üzenetére


mark!
őstag

AHS 2.évadától nincs nyomasztóbb szerintem. (A Hotel esetleg, de ott még nem tartok, csak trailert láttam.)

>

(#28722) Pitterix válasza lacy86 (#28704) üzenetére


Pitterix
őstag

Nem is tudom, nekem nem okozott maradandó élményt. Érdekes, hogy mennyire lassan hat az idővonalra, hogy elrabolták őket kölökkorukban. Minden gyorsan megy, ez meg eltart egy darabig, ez valahogy nem kóser.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#28723) #54715584 válasza mark! (#28721) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azt nem láttam, csak a páratlan évadokat. Nekem még a Killing volt nagyon nyomasztó. Az az állandó eső és szürke idő / szűrő(?).
De ez a 2 sztem be fog jönni neked. :K

(#28722) Pitterix: az egész teljesen logikátlan paradoxon, bár igaz, minden relatív, szóval időutazáskor vannak olyan dolgok, amik már megtörténtek, és vannak olyanok, amik meg nem. Az tuti, hogy valami nem jó, mert az utolsó 2 részben több szabályt is megszegtek, és nem tudom hogy fognak kimászni ebből. Az íróknak nagyot kell majd alkotniuk. Aztán lehet nyomnak a végén egy resetet és visszatérünk 2016-ba, mielőtt elkezdődött volna ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#28724) mark! válasza #54715584 (#28723) üzenetére


mark!
őstag

Akkor Killing meg The 100 felírva! :DDD Mondjuk The 100 1. évada most megvan, nekiesek majd a héten, bár tanulnom kéne :(

>

(#28725) #54715584 válasza mark! (#28724) üzenetére


#54715584
törölt tag

Legyen 3, mert a The 100 és Utopia párosra gondoltam eredetileg. :D
A The Killing csak becsúszott, mert eszembe jutott közben.
Egyébként meg tanuljál, és csak utána nézhetsz sorozatot, ha minden megvan. :P

(#28726) mark! válasza #54715584 (#28725) üzenetére


mark!
őstag

Hát ha te is ennyire mondod, akkor legyen, tanulok ;]
Ez a The killing nekem nagyon durva, inkább hanyagolom egyenlőre :P

>

(#28727) #54715584 válasza mark! (#28726) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem gondoltam, hogy még tini vagy, hogy tanulnod kell. ;]
Nehogy megszidjanak a rossz jegyekért. :P :D

(#28728) mark! válasza #54715584 (#28727) üzenetére


mark!
őstag

14 vagyok, és nem valami fényesek a jegyeim, be akarok jutni szakközép infóra. Vagy nyelv. Az még sokmindentől függ :P

>

(#28729) #54715584 válasza mark! (#28728) üzenetére


#54715584
törölt tag

Te jó ég. :Y
Akkor nem hiszem, hogy az Utopia ajánlott lenne neked. De akkor a The Killing sem.
A The 100 is elég kemény, de azt talán még bepróbálhatod.
Bár nem tudom a mai 14 éveseknek mekkora ingerküszöbük van, de lehet inkább valami vidámabb sorozatot kellene választanod.
És ezek helyett inkább tanulnod. ;)

(#28730) gyuromoj válasza #54715584 (#28729) üzenetére


gyuromoj
veterán

Engem anno a Szökés szippantott be a sorozatok világába. Most 27 vagyok. (De rég is volt mar...) :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#28731) mark! válasza #54715584 (#28729) üzenetére


mark!
őstag

Hát bírom a vért, AHS-ben 1 rész volt ami olyan volt, hogy na jó, akkor most tekerjünk bele :DDD
A The killing-et nem nézem, The 100 sima ügy. Utopiát meg majd meglátjuk :P
Infótanárunk fiatalabb, mondtam hogy Breaking Bad a legjobb (csak így random jött :DD) aztán mondta hogy neki is nagyon tetszik. Nem mertem mondani hogy AHS is jó :O ;]

k-adi: ugye nem arra gondolsz? ;]

[ Szerkesztve ]

>

(#28732) k-adi válasza #54715584 (#28729) üzenetére


k-adi
nagyúr

Bár nem tudom a mai 14 éveseknek mekkora ingerküszöbük van ------------ Magas. Sajnos. :U

(#28733) #51177472


#51177472
törölt tag

Banshee 4x4: egyre nagyobb parodia.
Vicc ez a sok szal, a szekta, h Hood mennyire elhagyta magat. Ha nem az utolso evad lenne akkor azt mondanam h OK, egy gyenge evad, de igy... Jobos sztorit baromi gyorsan lezartak.
Csalodas az evad ahhoz kepest, hogy csak 8 reszes lett es hogy mennyire vartam. A sorozatzaro sztem eros lesz azert.

[ Szerkesztve ]

(#28734) Ventur@ válasza spammer (#28703) üzenetére


Ventur@
senior tag

The Man In The High Castle: Meg volt, nagyon tetszett és várom a 2. évadot :) .
11.22.63: Holnap kezdek bele. Amiket eddig félig-meddig olvastam róla itt is, azok alapján tuti tetszeni fog nekem :) .

Most még a Legends of Tomorrow-ba kezdek bele, mert hát hősös és azokkal meg kilóra meg lehet venni :DDD .

Kösz az ajánlást :R !

Más:

Látom rajtam kívül más is nézi a The 100-at :) . Nekem nagyon bejön a sorozat és remélem hogy Octavia-ból lesz egy TWD-féle Carol, mikor pusztító módba ment át :D . Elején nem csíptem O-t, de egyre jobban bejön. Jaspertől viszont a kezdek óta kiver a víz. Nagyon unszimpatikus a figura. Ennél még Bellamyt is jobban elviselem :D .

Várjuk a feliratot az új részhez.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#28735) Ragnar95 válasza Ventur@ (#28734) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Legends of Tomorrow-tól ne számíts semmi eget rengetőre, a többi DC sorozat színvonalát hozza kb. Szórakoztatónak szórakoztató szerintem, szóval nem bántam meg, hogy elkezdtem, de nem szabad túl sokat várni tőle.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28736) Ventur@ válasza Ragnar95 (#28735) üzenetére


Ventur@
senior tag

Nem várok :) . Ha van benne néha 2-3 hős, akik kaptak valami visual effectet és hősködnek, akkor már meg vagyok véve kilóra :DDD .
Pl. a The Flash-t sem azért nézem, mert annyira átütő a sorozat (valahogy ez a 2. évad olyan semmilyen eddig számomra), hanem mert DC és gyerek korom egyik kedvenc hőséről szól :) . Agent of S.H.I.E.L.D.-től viszont olvadok. Ha még Vasember és Thor is benne lenne, akkor meg kánaán lenne nekem :D .

gyuromoj: Jól benéztem :D . Javítom akkor :) .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#28737) gyuromoj válasza Ventur@ (#28736) üzenetére


gyuromoj
veterán

Flash az DC. :P Meg a legendák is.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#28738) Ragnar95 válasza Ventur@ (#28736) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van 3-nál jóval több hős a Legends of Tomorrowban, CGI is teljesen korrekt, szóval vágj bele nyugodtan :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28739) #54715584 válasza Ventur@ (#28736) üzenetére


#54715584
törölt tag

Egyes részekben nagyon jó operatőri munka van. Van sok lassítás effektekkel, azok nagyon hangulatosak. :K

(#28740) k-adi


k-adi
nagyúr

nézi innen valaki a Quantico sorozatot? imdb.n 7,3/10 (26 762 v) viszont elég sok sarat kapott a kritikákban sajna, pedig az alaptörténet jó lenne, de így elbizonytalanodtam megéri-e neki kezdeni..? :F

(#28741) lacy86 válasza Pitterix (#28722) üzenetére


lacy86
addikt

Ez most nekem se volt valami utos resz!
Egyre jobban osszekuszalodik bennem minden :U

(#28742) Atomantiii válasza k-adi (#28740) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én nézem, bár tényleg elgondolkoztam már rajta, hogy miért is nézem.

(#28743) Atomantiii válasza dokee78 (#28683) üzenetére


Atomantiii
őstag

Megnéztem az első részt, de ami van felirat az más verzióhoz készült, folyamatosan korrigálni kellett nézés közben a hang csúszását, na meg ahol németül beszéltek volt angol felirat alapból és nagyon zavaró volt a két feliratot egymáson olvasni.

(#28744) nitro16 válasza k-adi (#28740) üzenetére


nitro16
senior tag

Én is nézem. Nem olyan rossz de nem kell hasra esni tőle.

(#28745) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Game of Thrones S06E01

Jó kis bevezető volt, kíváncsi leszek a folytatásra.

Továbbra sem tudom temetni Jon Snow-t, remélem feltámasztja a vörös nő, aki mint kiderült öreg és csúnya, de azért hátha.:D Sansa is érdekes lesz, kíváncsi leszek, hogy milyen szerepe lesz a későbbiekben, remélem szétszedi Boltonékat.

(#28746) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Hú, el ne kezdjetek arról a f.sról itt beszélni. Ott a saját topicja.

Veep kezdett. Valaki látta már az első részt? Bele kéne előtte pislantanom az előző évad végébe, mert már nem tudom, mi a stájsz.

[ Szerkesztve ]

(#28747) k-adi válasza ígyvanferi (#28746) üzenetére


k-adi
nagyúr

de gonosz vagy, milyen alapon diszkriminálod szegény GoT-ot? :F csomó komment van olyanokról is amiknek van saját topicja (csak épp haldoklik), pl. The Big Bang Theory, The Walking Dead, House of Card, Z Nation, Vikings, stb...

(#28748) Black Dragon válasza ígyvanferi (#28746) üzenetére


Black Dragon
addikt

Bocsánat érte, nem vettem észre, hogy van saját topcija.

(#28749) spammer válasza Black Dragon (#28748) üzenetére


spammer
veterán

Nem kell bocsánatot kérned, ez a sorozatok topikja, belefér minden, ami sorozat. Aki hardcore fan, használhatja a dedikált topikokat, de nem kötelező.

Én pl. nem járok dedikált topikokba, mert régebben ész nélkül ment a spoilerezés ezeken a helyeken, azóta nem olvasom őket. (szerk: egyet mégis, a Doctor Who topikot, de oda meg amúgy is kevesen járnak.)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28750) Lauda válasza Lauda (#28376) üzenetére


Lauda
félisten

Jesszus ez a 24 mekkora sorozat! Meg eletemben nem lattam ilyen jot! Mar ki sem birok ugy egy napot, hogy legalabb egy reszt meg ne nezzek. :DDD :( :D

Tudnatok ajanlani jo bunugyi/thriller sorozatokat?

A banshee-t irtatok multkor, walking dead-rol mar tudok. Megnezem majd ujra a twin peaks-et is. The wire-t is ajanlottak, Fear the walking Dead-et.

NCIS milyen szerintetek?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.