Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Grimm evadzaro

Nekem kifejezetten tetszett a resz es durvan elokapta az igazi Grimm oldalat Nick..ez az eszaki rendorkapitanysag csak nekem volt fura?? Nem emlekszem ilyesmire es hirtelen elokapva nagyon gaznak tunt..
Viszont igen kivancsi leszek a Juliett szalra, most ugy fest, h a palca a boszikorbol is kigyogyitotta!?
Mindenesetre remelem a kovi evadban tobb minden kiderul majd a palcarol, gondolom van arnyoldala is ha igy elvolt rejtve..

DC LoT evadzaro

Hamar elrendeztek Savageot :)
Btw azt hittem titokban h Rip kilopta a korhazbol Laurelt es akkor kaptunk volna magyarazatot az Ollival toltott par mpre is..es onnantol folytathatta volna a LoTban is..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#29202) jonnyjoker01 válasza #54715584 (#29197) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ó ugyanmááár :D (elnézést, mostmár mindegy :( )

@Lauda: Munkaügyek kötelező, kedvenc magyar sorozatom :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#29203) #54715584 válasza jonnyjoker01 (#29202) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem nem baj, én már láttam. Majd kapsz a többiektől. :D

(#29204) Lauda válasza jonnyjoker01 (#29202) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :R

Megneztem az Egynyari kalandot, Aranyeletet, Tarsas jatekot es nagyon tetszettek, nem is gondoltam volna hogy ilyen jo magyar produkciok keszulnek. Tetszenek a magyar szineszek es a kornyezet ahol forgatnak, talan kozelebb is all az emberhez, hiszen a hetkoznapjaiban is ezekkel talalkozik. Multkor megneztem a Terapia elso reszet es az allam leesett a szineszi munkatol, azota ketszer megneztem ezt a reszt, majd ha vegzek a 24 S04-el folytatom. :) :)

A 24-rol nincs mit mondani, zsenialis!! :C

[ Szerkesztve ]

(#29205) spammer válasza jonnyjoker01 (#29202) üzenetére


spammer
veterán

"elnézést, mostmár mindegy"

Nem mindegy. Ha hibázik valaki és lejár a szerkesztési idő, át kell menni a modkerbe és a hozzászólás linkjével kérni egy javítást. Ugyanígy mások is átfáradhatnak bármikor a modkerbe, ha spoilert észlelnek más hozzászólásában.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29206) Ragnar95 válasza k-adi (#29192) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem nem feltétlen rossz húzás, hogy mégsem Red Liz apja, így legalább sikerült meglepniük a nézőket. Ettől még mindig nem tudjuk, hogy miért védelmezte ennyi ideig őt Red és ha biológiai kapcsolat nincs is köztük, Red ismerte Liz anyját, tehát valamilyen kapocs csak van...
Korai lett volna még lezárni a sorozatot, még mindig túl sok a nyílt kérdés a Red-Liz kapcsolatban és főleg kettejük múltjában.

Arra én is kíváncsi leszek, hogy mit tudnak kitalálni, ami egy teljes évadra elegendő sztorit ad, bár visszagondolva a korábbi évadzárókra mindig ez volt az érzése a nézőnek, aztán csak megoldották valahogy a készítők, hogy izgalmas maradjon a sztori :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29207) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Big Bang Theory S09
Már korántsem annyira jó mint volt a kezdeteknél, de ezt nem is várom el. Nagyon megváltoztak a karakterek, de szerencsére jó irányba. 2 nap alatt ledarálva nekem megfelel továbbra is. Igaz a vége kicsit latymatag lett.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29208) k-adi válasza Ragnar95 (#29206) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az egyetlen értelmes indokot kilőttek hogy miért "védelmezi", bármilyen más indok csak ilyen "na legyen valami azért" kategória... Amúgy most pont egy olyan helyzethez értek, ahol szépen ki tudtak volna szállni (mindenki szála lezáródott végülis, kivéve Kirk de az nem egész évadnyi story) Én csak attól félek, hogy feleslegesen nyomatják tovább a sorozatot és rossz vége lesz (mármint minőségben :U )

(#29209) Ragnar95 válasza k-adi (#29208) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kicsit úgy érzem, mintha két külön sorozatról beszélnénk :DDD
Messze nem az volt az egyetlen értelmes indok, az volt a leginkább kézenfekvő, de pont ez tetszett, hogy meglepték a nézőket és még mindig nem tudjuk, hogy pontosan milyen viszonyban volt Red és Liz anyja, attól még, hogy nem az apja, lehet elég sok legitim oka védelmezni Lizt.
Gyakorlatilag egyik szálat sem zárták le, egyetlen kérdésre kaptunk választ, de az se került kifejtésre és még mindig eszméletlen sok a nyitott kérdés...Például: kije is akkor Red Liznek, Tommal mi történt gyerekkorába és akkor a Kirk szálról nem is beszéltünk...
Ha Berlin lehetett egy teljes évadnyi sztori, Kirk is simán lehet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29210) k-adi válasza Ragnar95 (#29209) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igazából csak húzzák-vonják a szálakat, szegény Lizt is már hanyadjára rabolják el, törnek az életére stb... most, hogy ott van Agnes is, jó lenne ha békén hagynák már :) Tom múltja meg... kit érdekel? :D de most őszintén... az is csak egy időhúzás lesz majd... de gondolom róla se fogunk semmit megtudni ahogyan Lizről és Redről 3évad alatt :DDD
Nekem nagyon nem tetszik, hogy visszahozták Lizt amúgy. Így akkor kb. az alapfelálláson semmi nem változott, plusz lett egy bébi.... nem voltak elég tökösek a készítők. :( hát igen, nem egy GoT ez :D

Amúgy ha megnézed a nézettségi mutatókat akkor sokan pont Berlinnél hagyták abba a sorozatot, mert azt is elnyújtották :D én is gondolkoztam rajta hogy ott kaszálom de végül folytattam

[ Szerkesztve ]

(#29211) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Supernatural S11E22
Várható volt hogy nem egykönnyen győzik le Amara-t. Ezek után kíváncsi vagyok a végjátékra. Dean tippre feláldozza magát.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29212) spammer


spammer
veterán

Voltron Official Trailer (június 10, Netflix)

Látszik, hogy ugyanaz a stúdió csinálta az animációt, aki a Korrán is dolgozott, nagyon sok a hasonlóság, nekem már túl sok is (főleg a 2 főszereplő srác, tiszta Mako és Bolin), na meg annyira komolynak sem néz ki, de a profi stúdió + Joaquim Dos Santos + Lauren Montgomery + Netflix miatt egy esélyt megérdemel.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29213) oriic válasza spammer (#29212) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jaj a robotkutyák. :D én inkább offolom.

Live-Die-Respawn

(#29214) Ragnar95 válasza k-adi (#29210) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ebben az évadban szerintem annyira nem volt zavaró a késleltetés, az előzőben sokkal jobban zavart.
Szerintem pont attól lesz jó egy sorozat sok esetben, hogy nem csak 1 szereplőre fókuszál, hanem minél több szereplőt ismerünk meg alaposabban, így engem pont érdekel Tom múltja is.
Nem egy GoT, de nem is lett volna logikus kiírni Lizt, hiszen onnantól semmi oka nem lett volna Rednek tovább dolgozni az FBI-al, így felborult volna az egész alapkoncepció. Persze néha nem árt egy kis változatosság, de ez alapjaiban változtatta volna meg a sorozatot és egy ekkora változást szerintem nagyon kevés sztori és sorozat képes átvészelni.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29215) Pitterix válasza #54715584 (#29173) üzenetére


Pitterix
őstag

Azért ez mondjuk úgy, kötelező volt, hogy a szezonzáró üssön. Az a három helyszínen-időben zajló Szavédzs irtás szerintem mocskos jó volt. A végén ez a Rex, nos nekem ő teljesen új. vajon Kendráék helyére lép be?
Milyen logikai bakik voltak? Annyira belemerültem, hogy fogalmam sincs, hol volt buktató. :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#29216) dokee78 válasza spammer (#29212) üzenetére


dokee78
félisten

Jujj,de szerettem nézni régen talán a Sky-on ment.
Semmit nem értettem belőle,de szerettem.

(#29217) fateless válasza #54715584 (#29197) üzenetére


fateless
veterán

Nem lőtt le semmit

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#29218) mark!


mark!
őstag

Most befejezem a Breaking Badet, aztán vagy a Better Call Saul-t kezdem el, vagy az AHS-t folytatom. Opció még a Narcos elkezdése vagy a The 100 S2-S3

>

(#29219) FoxiestFox válasza mark! (#29218) üzenetére


FoxiestFox
félisten

BCS

(#29220) #54715584 válasza mark! (#29218) üzenetére


#54715584
törölt tag

The 100 :)

(#29221) k-adi válasza mark! (#29218) üzenetére


k-adi
nagyúr

Narcos jó lett!

csakhogy egy harmadikat mondjak :P

(#29222) rétisün válasza mark! (#29218) üzenetére


rétisün
veterán

AHS kivételével bármelyik. :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29223) jonnyjoker01 válasza mark! (#29218) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

The 100 ;)

Üdv. Johnny

(#29224) Ragnar95 válasza mark! (#29218) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Narcos nagyon jó, ráadásul elég gyorsan le lehet darálni, szóval szerintem megéri azzal kezdened a felsoroltak közül.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29225) parkr válasza mark! (#29218) üzenetére


parkr
őstag

BCS

(#29226) Janaboy válasza mark! (#29218) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

The 100..
Clarknak szepen megnott a cickoja :P

Janaboy

(#29227) FoxiestFox válasza #54715584 (#29220) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem tetszene?
Imdb ilyeneket ajánl mellé, hogy Flash, Walking Dead, Arrow.. mind szemét.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29228) dokee78


dokee78
félisten

Preacher valaki néztem már?
Milyen lett a kezdés?

(#29229) Atomantiii válasza FoxiestFox (#29189) üzenetére


Atomantiii
őstag

Egyetértek, gyakorlatilag semmi értelme nem volt ennek az évadnak, kár volt megnézni.

(#29230) gyuromoj válasza dokee78 (#29228) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ezen nevethetnek az ördögök a pokolban (Rudy a Misfits-ből?! :C )
***
**
*
Mutatjuk a Dead of Summer legújabb előzetesét

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29231) negyven2 válasza dokee78 (#29228) üzenetére


negyven2
veterán

Én aki kb. tegnapelőtt hallottam erről az egészről ugyhogy minimálisak az ismereteim az egészről, nekem nagyon bejött. Egy nagy probléma van vele, hogy csak június 5-n jön a 2. rész
pedig már nézném (igazából az összes évadával együtt, de ez remélem, hogy valószínűleg csak évek múlva lesz aktuális :D )

gyuromoj: Igen az :K, meg ugye ott van Howard Stark is.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#29232) gyuromoj válasza negyven2 (#29231) üzenetére


gyuromoj
veterán

Azt tudom. Szerintem majd darara bevállalom. Addig is van mit néznem.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29233) mark! válasza Ragnar95 (#29224) üzenetére


mark!
őstag

Nem darara akarom, mert nincs idom. Tanulok tanulok, megnezek 1-2 reszt valamibol (mostanaban Family Guy egyre tobbet megy, csak mert miert ne :D ), aztan tanulok :( Ezert nyaron egy 10-15 sorozatot vegig akarok nezni.

>

(#29234) #54715584 válasza FoxiestFox (#29227) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az első 4 részt kell túlélni, utána beindul a dráma és a sorozat nagyon erősen. Vannak benne bosszantó dolgok, de szépen alakul a történet. :K

(#29235) Scrake^;DD válasza gyuromoj (#29230) üzenetére


Scrake^;DD
aktív tag

ehm ebből a dead of summer előzetesből nem sok minden derült ki :N

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#29236) bAtt001 válasza negyven2 (#29231) üzenetére


bAtt001
addikt

jöhetne a második, de egy hét csúszást ki lehet bírni, jó volt az első rész is csak kicsit össze vissza dobálták a nézőt az volt az érzésem, a végére állt csak össze a kép hogy ki kicsoda, igaz én előre olvastam kicsit mert éredkel a történet :D

(#29237) |AP|


|AP|
veterán

Trónok harca, tegnapi rész után, spoilermentesen:

azért a magyar fordítók gondban lesznek az utolsó jelenettel...

(#29238) spammer válasza |AP| (#29237) üzenetére


spammer
veterán

Nekem is ez jutott eszembe rögtön. A magyar feliratot készítők relatíve kreatívan fordítottak, de teljesen ezt nem fogják tudni visszaadni fordításban szerintem sehogy se (a hivatalos fordításra leszek majd kíváncsi).

Amúgy baromi jó volt a vége, de már kellett is, mert az évaddal eddig nem vagyok igazán megelégedve.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29239) |AP| válasza spammer (#29238) üzenetére


|AP|
veterán

én HBO-s felirattal néztem, ott simán csak "tartsd az ajtót" volt végig... nem tudom szinkronban hogy oldják ezt meg.
De ez a rész végre tényleg jó volt, a viszonylag hosszú és lassú felvezetés után. Most már remélem kitart ez a tempó a végéig.

(#29240) bAtt001 válasza |AP| (#29239) üzenetére


bAtt001
addikt

kitart a végéig? :D mindig ez volt hogy jön egy akciódús rész aztán közvetlen utána 1-2 csak beszélgetünk rész, most sem várok mást tőlük :D

(#29241) |AP| válasza bAtt001 (#29240) üzenetére


|AP|
veterán

az évad végére gondoltam :) Egyébként kicsit bízok benne, hogy most máshogy lesz, így hogy már nem kell feltétlenül követni a könyvet.

(#29242) Janaboy válasza spammer (#29238) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Majd Tarazat lesz Hodor új neve :D

Janaboy

(#29243) spammer válasza |AP| (#29239) üzenetére


spammer
veterán

GoT 6x05

Huh, ez a tipikus pocsék fordítás, amin meg sem próbáltak gondolkodni. :( A feliratok.info-n található fordításban ez volt: Holtodig óvd! Hótig óvd! Hód óv! Hodor! Direkt lecsekkoltam az epizód után, ez szerintem elég korrekt lett, így legalább nagyjából stimmel.

Amúgy itt az epizód végével kapcsolatos werkfilm: [link]

Én is remélem, hogy azért volt eddig langyos, mert az évad második felére és/vagy végére spóroltak. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29244) k-adi válasza spammer (#29243) üzenetére


k-adi
nagyúr

remélem, hogy azért volt eddig langyos, mert az évad második felére és/vagy végére spóroltak

bár voltak érdekes dolgok (Melissande, Jon, Hodor) de szerintem mindannyian így vagyunk ezzel :))

(#29245) Ragnar95 válasza spammer (#29238) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt érzem, hogy túl sok szál fut még mindig és emiatt nem jut elég idő 1-1 szálra. Minden részben van 2-3 elég nagy történés, de mindegyik lezajlik 2-3 percben és utána megint ugrálunk a párhuzamosan futó 8-10 szál között és akárhogy is nézzük, epizódonként max 5perc kevés ahhoz, hogy igazán sok történhessen 1-1 szereplővel/helyszínen.
A könyvben a terjedelme miatt sokkal kevésbé volt zavaró a sok szál, sőt, szerintem egyáltalán nem, mivel ott elég hosszan folyt a cselekmény egy helyen és csak utána váltottak, bár emiatt időnként sokat kellett várni, mire visszatért a sztori 1-1 szálhoz.
Viszont a következő rész elég jónak ígérkezik a promo alapján :K
Remélem idővel több is kiderül a Másokról, mert ez elég jó húzás volt, hogy az erdő gyermekei hozták létre őket, ezek után már csak az a nagy kérdés, hogyan "szabadultak el".
Az északi szál is kezd egyre érdekesebbé válni, bár én már azt hittem, hogy Kisujj felajánlja a Völgy seregét Sansának.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29246) k-adi válasza Ragnar95 (#29245) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ahogy hullnak a karakterek (és reméljük újakat nem hoznak már nagyon be) úgy lesz egyre jobban átláthatóbb. Sajnos még mindig sokan vannak, sokfelé, így tényleg sokszor kaotikus, kapkodásnak tűnik az egész... Én bízom benne, hogy a köv. részekben ledarálnak párat és akkor legalább azokkal nem kell foglalkozni tovább. :C

(#29247) Pitterix válasza bAtt001 (#29240) üzenetére


Pitterix
őstag

Szerintem a Trónok harca pont olyan sorozat-könyv, amiben még a csak beszélgetések is eléggé tudnak ütni.
Például az eunuch és Tyrion párbeszédjei.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#29248) Ragnar95 válasza k-adi (#29246) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Még van 1-2 könyves karakter, akik a sorozatban nem jelentek meg, tehát van rá esély, hogy 1-2 új szál is érkezik, de nem garantált.
Nem feltétlen lenne baj ez a sok szál, ha jobban szétszednék és mondjuk csak 3 részenként jönne elő 1-1 szál, de akkor 10-15percnyi történés lenne benne.
GRRM a könyvekben ezt a metódust választotta, sőt, ugye a 4. és az 5. rész első fele teljesen más szálakat dolgoz fel, csak utóbbi könyv második felében kezdenek el összefutni a szálak és nyilván teljesen más egy sorozat, mint egy könyv, de nekem sokkal szimpatikusabb volt a könyves megoldás.
Pitterix: +1, Tyrion ebben az évadban nem sok cselekvést hajtott végre, cserébe a legjobb monológokat ő nyomta le és sosem voltak unalmasak a jelenetei

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29249) k-adi


k-adi
nagyúr

Na véget ért ma a Blindspot S1, de gondolom ez senkinek nem tűnt fel. :DDD Az évadzáró egész jó lett, de maga a sorozat elég lapos, szóval ha folytatódik is, egy darabig biztos nem fog hiányozni.

(#29250) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Nyaralás miatt kicsit megcsúsztam a sorozatokkal, de párról tudok írni kis összefoglalát saját véleménnyel.

Castle S08E22

Jó rész volt végre, de hogy miért kellett mindent eldurrantani 1 részben azt nem értem továbbra sem.

Ezen felül, részben sajnálom is meg nem is, hogy véget ért a sorozat, mármint hogy Beckett távozása(nem spoiler) miatt kinyírták az egészet, másrészt viszont egy sablonnal kevesebb, így is van ilyenből bőven manapság.

Blacklist S03E22-23

Itt is a végére maradt a lényeg, de várható is volt, azt kell mondjam nekem kifejezetten tetszett mindkét rész, ilyenre vártam már régóta a Blacklistben, pörgős, fordulatos, egészen izgalmas.
Remélem a 4. évad azért nem lesz olyan lapos, mint néhol a 3., de összességében várom.:)

Arrow S04E22

Továbbra is kiszámítható, és egyre kevésbé nézhető(szerintem), de talán ezt még a jobb részek közé sorolnám.
Csak abban bízom, hogy az 5. évadra olyan rétest nyújtanak, ami nem csak nézhető, de ehető is.

Flash S02E22

Kifejezetten tetszett, a vége váratlannak mondható volt, ugyanakkor már megint ez a naívitás...
Spoiler nélkül a promo trailerben mutatott gyorsulási verseny valami iszonyat szánalmas szerintem, lementünk need for speedbe vagy mi? :D Aki nyer az mindent visz? Lesz kockás zászló meg ellenőrzőpont is? Na mindegy, ez az én véleményem.

Game of Thrones S06E05

Alakulnak a dolgok, évadzáró környékére biztos nagy csavar várható. Szegény Hodort azért sajnálom, bírtam őt, bár nem volt sok mondanivalója, meg sok szerepe sem, de azért jó volt. RIP

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.