Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Wayward Pines 2x01

A szokásos kezdés, de egyelőre nem tudom hogy hova akarják terelni az évadot, lévén a nézők már tudják a nagy titkot. Így szerintem nem lesz annyira élvezetes mint az előző évad.

Live-Die-Respawn

(#29352) Lauda


Lauda
félisten

(#29343) monstre, (#29344) Ragnar95, (#29345) dying_star , (#29346) jonnyjoker01 , (#29348) ígyvanferi, (#29349) k-adi , (#29350) fateless

Na most mar teljesen elbizonytalanodtam. :D Ezert is irtam, hogy olvastam rola mindenfelet. Belenezek aztan majd eldol. Csak igy addig nem szippantom le az egeszet. :D :)

(#29353) Drenadar válasza oriic (#29351) üzenetére


Drenadar
veterán

De a WP-ben pont nem a titok a lényeg. Hiszen az első évad 5.!! részében már kiderült.

De nekem se sok ötletem van, hogy miről fog szólni. gondolom a társadalom működéséről, az emberek reakcióitól,...

(#29354) oriic válasza Drenadar (#29353) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó persze ez tény, csak érdekel hogy mit akarnak ebből kihozni. :D Ok még csak első rész volt, hátha hamar kiderülnek dolgok, de szerintem hosszú távon a városka hétköznapi élete nem lesz túl izgalmas egy évadra. Ki tudja, a végén még kiderül, hogy kint vannak más ilyen városok is. :D

Live-Die-Respawn

(#29355) Drenadar válasza KisTücsök (#29330) üzenetére


Drenadar
veterán

Misfits :
Nagy kedvencem az a sorozat :)

Szerintem az első 2 évad volt az igazi, utána is voltak jó részek, de valahogy a hangulatát a lényegét vesztette el.

Nagy élmény volt mikor Londonban voltam elsétálni oda a közösségi házhoz és a kérnyékére.

Van olyan sorozat, ami kb hasonló?

(#29356) mayday00


mayday00
őstag

The Blacklist évadzáró Akkor most nem Red, Líz apja?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29357) freeknight válasza jonnyjoker01 (#29341) üzenetére


freeknight
őstag

Szerintem a Containment kifejezetten jó sorozat. Bár nem sokat vártam, de valahogyan mégis működik az egész, és egyszer csak azt vettem észre, hogy ennek a sorozatnak a részeit várom a legjobban a heti termésből. Lehet azért jó, mert sosincs 1 perc üresjárat sem, mindig történik valami. Komolyan, olyat, hogy filler epizód, itt még nem láttam. A karakterek is kezdenek a szívemhez nőni (legalábbis a 2 zsaru), szóval mindig van kiért izgulni. Most már egyébként nem csak az életre koncentrálnak a karanténen belül, hanem beindult egy nyomozás is a vírus eredete után.
Szóval jó az egész, korrekt, popcornsorozat, de a jobbik fajtából, egyáltalán nem guilty pleasure. Nyugodt szívvel ajánlom akár hetinek, de ha vége van, egy jó kis nyári darának is.

(#29358) Komplikato válasza oriic (#29354) üzenetére


Komplikato
veterán

Lehet én értettem félre, de az S01-ben nem volt ...
olyasmiről szó, hogy vannak valakik odakint? Már olyanok akik nem a vezetőség haverjai? Bár nyilván felmerül a kérdés miként maradhattak életben.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#29359) Ragnar95 válasza ígyvanferi (#29348) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tény, hogy a sorozatban a látványelemek jobban elveszik a hangsúlyt a politikai csatározásokról, illetve a mögöttes mondanivalóról, de azért ezt mindenképp erős párhuzamnak érzem. Aki nem veszi észre a mögöttes tartalmat a brutalitás és a szex mögött, az vagy nem nézi elég figyelmesen a GoT-t vagy tényleg nem neki való ez a műfaj.
mayday00: elég egyértelmű volt Kirk kijelentése, hogy ő Liz apja, márpedig 2 apja nehezen lehet valakinek :))

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29360) bAtt001


bAtt001
addikt

kint van a Bloodline második évada is, az első évad nagyon nagyon jó dráma volt :K

(#29361) k-adi válasza mayday00 (#29356) üzenetére


k-adi
nagyúr

ezek szerint nem....

(#29362) Cheesus


Cheesus
senior tag

Na, 2 hét alatt letoltam a The 100 s01-s03-at. Annyira megfogott a sorozat, hogy az összes éppen futó szériámat szüneteltettem miatta. Az első pár rész tényleg döcögős volt, de utána hamar felpörögtek az események.

Igazából csak pár gondolatom lenne a s03 közepétől kezdődően:
Mikor behozták a diktatórikus módszerekkel dolgozó Pike-ot nagyon megutáltam a karakterét, meg Monty-nak is az anyját, egyszerűen elviselhetetlenek voltak. Viszont szerintem az írók az utolsó pár részben megpróbálták inkább a "jobbik" oldalát mutatni, ezért is lepett meg nagyon, amikor Octavia meghúzta a váratlant (legalábbis számomra az volt...). Valahogy sikerült az íróknak úgy csavarni a fonalat, hogy még meg is sajnáltam Pike karakterét, és el tudtam volna viselni, ha a 4. évadban valami bűnbánó szerepkörben tűnik fel, bár ez a gyilkosság valószínűleg kellett Octavia karakterfejlődéséhez. Az utolsó rész végén felvázolt globális problémát nem tudom hova helyezni, ami ötlet ami rögtön eszembe jutott az az volt, hogy a 4. lehet az utolsó évad, és a reaktorok fognak véget vetni kis csapatunk életének. Igazából egy épkézláb gondolatot nem tudok mondani arra, hogyan lehetne akár egy reaktort is úgy eloltani, hogy közben nem halnak bele a sugárzásba, illetve egyáltalán a sugárzó anyagokat hogyan tudnák semlegesíteni.

Mivel egybe daráltam le eléggé hiányérzetem lett most, messze van még az a 4. évad.

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#29363) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Preacher

Pont most jött fel a Misfits, erre itt van Rudy, az oldalán Howard Stark-al az Agent Carterből, és Rainaval az AoS-ból ;]
Külön-külön szerintem jól játszották a szerepüket, Rudy és Cassidy figurája első ránézésre még hasonlít is, kíváncsi vagyok mi lesz belőle, de szerintem eléggé elérte a Pilot a célját, legalábbis nekem felkeltette a figyelmem :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29364) dokee78


dokee78
félisten

Pár órája mikor a feliratok.info oldalon jártam fenn kiírta,hogy kövessem rss feedel.
Akkor nem vettem fel a feedet.
Most viszont nem kínálja fel.
Valakinek megvan az rss feed?

(#29365) oriic válasza dokee78 (#29364) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#29366) dokee78 válasza oriic (#29365) üzenetére


dokee78
félisten

Max respekt! :R

(#29367) mark!


mark!
őstag

Hell on Wheels-t nézi valaki? Apának nagyon megtetszett, de nem találtam magyar feliratot, német szinkronos meg nincs sehol. Megéri időt feccölni a sorozatba, vagy inkább ne? IMDB-n elég jóra van értékelve (8,6csillag).

>

(#29368) k-adi


k-adi
nagyúr

The Catch SEASON 1 (2016)

Meglepően jó volt. Azt hittem, hogy sokkal rosszabb, unalmasabb lesz....de nem. :) A főszereplő nő mondjuk néha sokat "mosolyog" és a szeme is kicsit furán áll néha neki, de ezen kívül nem sok negatívumot tudok felhozni. Összesen 10 részes az első évad sajnos, így hamar vége van, de ebben a sorozatban tényleg mindig történik valami és rendesen halad a történet-szál. A felépítés a heti ügyek mellett a folyamatosan folytatódó főszál, de itt a főszál tényleg kap elég időt és a végén kiderül, hogy a mellékszálaknak (heti ügyek) is köze van a főszálhoz.
Az összes csel ügyes és érdekes, bár kevés van belőlük sajnos (tekintettel a 10 részes limitre ugye).
Nekem nagyon tetszett és a karakterek is szerethetőek és ez az első olyan sorozat amiben nincs számomra idegesítő karakter! (najó, talán M egy kicsit az) :D szóval nálam már ezért bekerült a nagykönyvbe

(#29369) #51177472


#51177472
törölt tag

Containment 1x1:

jó volt. szerintem gyorsan behozom, ha ilyesmi lesz.

(#29370) jonnyjoker01 válasza freeknight (#29357) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszönöm! Akkor nekikezdek :)

Üdv. Johnny

(#29371) Lauda


Lauda
félisten

Tegnap befejeztem a 24 S05-ot. Nincs mit mondanom! :Y :C Ha nem lett volna ejfel, inditom az S06-ot. :( :W :DDD Brutalis ez a sorozat. Beleneztem a munkaugyekbe, nagyon fog tetszeni, full poenos az egesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#29372) oriic válasza Lauda (#29371) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Majd arra figyelj, hogy a 6. evad utan nem a 7. jon hanem elobb a Redemption.

Live-Die-Respawn

(#29373) Lauda válasza oriic (#29372) üzenetére


Lauda
félisten

Oksa, koszi! Gondoltam nezek valami magyart pihentetesnek, csak annyira birizgalja az agyam, mi fog tortenni, hogy este szerintem indul az S06. ;] :P

(#29374) oriic válasza Lauda (#29373) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A 24-et daralni kell, mert csak cseszteti az ember agyat. :D

Live-Die-Respawn

(#29375) tepenzed válasza oriic (#29374) üzenetére


tepenzed
őstag

nem azt mondtátok, hogy a 24 a 4. évad után már csak a megszokás miatt nézhető:?

(#29376) FoxiestFox válasza tepenzed (#29375) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kb. De szerintem hamarabb kifulladt... mondjuk nem rosszabb, mint egy random CSI, de nem bírtam tovább nézni én sem.

(#29377) spiky03 válasza oriic (#29374) üzenetére


spiky03
veterán

Mind a 9 évadot. :DDD

@(#29375) tepenzed
Nekem bejött az összes évad.
De az tény, hogy a 3. évad tetszett a legjobban.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#29378) oriic válasza tepenzed (#29375) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

En daraltam, mert tetszett.:D

Live-Die-Respawn

(#29379) cattus


cattus
őstag

Silicon Valley mai része nagyon jó volt. :K

- Are you a bartender?
- I work at Facebook.
- As a bartender?
:DDD

Archer 7x09
Veronica Deane miért nem emlékezett Archerre? Felirat nélkül néztem, lehet lemaradtam valamiről, de mintha ez nem lett volna elmagyarázva.

Do the thing!

(#29380) Lauda válasza oriic (#29374) üzenetére


Lauda
félisten

Osszekavartam kicsit, a 4. evadot fejeztem be, mikor megjattszak jack bauer halalat. :D

Szoval az 5. kovetkezik. Nekem eddig nagyon bejon, talan a 3. evad volt a legjobb abbol, amiket lattam. :K

(#29381) ígyvanferi válasza cattus (#29379) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Archer s07e09 spoiler: szerintem csak nem akart. Vagy csak hirtelen nem ugrott be neki. Ünnepelt színésznő, egy díva, nem emlékezhet mindenkire, akivel épp találkozik. Azt sem tudjuk, mennyi idő telt el a bohócos incidens, meg a forgatás között. Plusz az előbbi még komoly sokkhatással is járt. De csak tippelek.

(#29382) Ragnar95 válasza cattus (#29379) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Archer
Valóban nem igazán tértek erre ki, de gondolom nem tett Archer elég mély benyomást rá ahhoz, hogy emlékezzen a találkozásukra.
Következő rész előzetese alapján én gyanúsnak tartom, hogy csak alibinek használta Archert és nem azért feküdt le vele, mert hirtelen annyira megtetszett volna neki :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29383) ígyvanferi válasza Ragnar95 (#29382) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A második spoiler részben én teljesen biztos vagyok. Emlékezz, hányszor elmondta, hogy mennyi is az idő! A végén is erre hivatkozik, amikor kijelenti, hogy van alibije.

(#29384) Ragnar95 válasza ígyvanferi (#29383) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én csak azért nem állítom biztosra, mert már gyanúsan egyértelműek voltak az utalások, emiatt én látok rá esélyt, hogy csak átverik a nézőket a készítők és nem spoilerezik le az évadzárót az előzetesben :D De simán lehet, hogy túl sokat látok bele a dologba és tényleg ennyire egyszerű a válasz, ahogy mondod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29385) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Archer 7x09

Tuti, hogy Veronica a gyilkos. Nem véletlenül mondogatta az időt, ezzel csinált alibit magának.

Live-Die-Respawn

(#29386) FoxiestFox válasza cattus (#29379) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Silicon Valley
Jared a legnagyobb arc. :D Alapvetően nem a szívem csücske a sorozat, mert nagyon erősen a kínos humorra épít, és még azt is túljátssza (főleg Richard esetében), de amiket ő tol, eheh..
"At Hooli, I once saw two engineers get into a fight so vicious, they almost made physical contact." :))

(#29387) ígyvanferi válasza oriic (#29385) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezt mondtam én is.

(#29388) Lauda


Lauda
félisten

Skacok, Bones tucatszemet, vagy erdemes nekiugrani? :D Latom jo sok evad, sok resszel.

Szerintem nyitok majd egy sorozatos blogot, ahova osszeszedem a sorozatokat.

[ Szerkesztve ]

(#29389) aizen92 válasza FoxiestFox (#29386) üzenetére


aizen92
addikt

És ahogy így random belökte a kis "plüssállatka" storyt... Elborult egy karakter. :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#29390) Black Dragon válasza Lauda (#29388) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szerintem nem különb egy Castle-nél, ha nincs jobb dolgod nézhető, de vannak ennél sokkal jobb sorozatok is. Én speciel nem vagyok Bones párti, mármint valahogy nekem nem jött át az érzés, és a karakterek sem szimpatikusak.

(#29391) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez a preacher pilot elég király volt. Remélem a következő rész is ilyen színvonalú lesz.

(#29392) oriic válasza bobalazs (#29391) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én még nem is hallottam róla? Milyen stílusú?

Live-Die-Respawn

(#29393) bobalazs válasza oriic (#29392) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy port.hut idézzem: Csavaros dráma, sötét humorral, misztikus elemekkel átszőve.

(#29394) FoxiestFox válasza oriic (#29392) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Képregény-adaptáció.

(#29395) spiky03 válasza oriic (#29392) üzenetére


spiky03
veterán

Preacher at Soroazjunkie

IMDb link

Én is adok neki egy esélyt majd. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#29396) #51177472


#51177472
törölt tag

Containment s01e1-6:

végre valami, nagyon megtetszett. 8/10, haladjon is így

(#29397) Andris837 válasza #51177472 (#29396) üzenetére


Andris837
senior tag

Köszönöm, a Preacher mellé jó is lesz második sorozatnak. :) Az előzetes alapján már megvett, jöhet délután-este a pilot. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#29398) Lauda válasza Black Dragon (#29390) üzenetére


Lauda
félisten

Koszike! ;)

Ha mar itt tartunk, a Castle is csak egy unalomuzo sorozat, vagy jonak nevezheto? ;)

(#29399) zoli03 válasza #51177472 (#29396) üzenetére


zoli03
őstag

Én is neki akartam állni, csak közben kaszálták, úgyhogy majd ha lesz időm, ledarálom egyben.

(#29400) Black Dragon válasza Lauda (#29398) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ez jó kérdés. Nem tudom neked megmondani, hogy melyik része a jobb, a kezdete vagy a vége. Mármint az első pár évad szerintem elég gyerekcipőben járt még, az első évad csak 10 részes volt, utána jött a 22-23-24 részes buli.
Ez látszik Beckett stílusán is, az 5. évad környékére már tényleg szexi, az első 2-3 még csak ismerkedés a szereppel, persze nem rossz értelemben, mert ami ott elindult, az a sorozat végéig kitart, tehát nem kell nagy változatosságra számítani.

Számomra a Castle egy szerethetőbb sorozat volt, nem vártam tőle sokat, és azt meg is kaptam tőle, alvás előtt egy kis levezetésnek tökéletes.:)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.