Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140101) crhis86 válasza hjtz4t3wrseg (#139790) üzenetére


crhis86
tag

Nem volt kamu, ma érkezett meg (nem volt túl gyors a kiszállítás, Csehországból jött). Gyári csomagolt, mindenhol fóliázott termék jött, szóval ha lesz még ilyen, akkor ajánlom mindenkinek!

(#140102) SzCsaba71 válasza sayCet (#140096) üzenetére


SzCsaba71
lelkes újonc

Szerintem megfelelne az elvárásaidnak, csak a Telekomnál ez egy kamu sajnos, én már többször reklamáltam. MÁr április elején azt mondták,hogy sorry még sincs raktáron és napokon belül le is veszik a kínálatból. Máshol meg szerintem drágább mint a mások által is ajánlott Q82R ami szerintem kicsit jobb (nem sokkal). MM-ben jelenleg 295ezer, szerintem ettől olcsóbb még sose volt.

(#140103) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!

A vodefone-nál lehet venni részletre a Samsung UE65TU7002 TV-t. Mik vele a tapasztalatok? Köszi!

(#140104) daeyvd44


daeyvd44
tag

Sziasztok,
Jelenleg van egy Samsung QE55Q60R és egy Samsung UE43TU8002-es tv a lakásban. Próbálnék 4K-s tartalmat lejátszani mind a kettőn (nem egyszerre, de az se lenne hátrány) viszonylag magas bitrate-el (kb 60 körüli asszem) plexen keresztül. Viszont mind a 2 TV pufferel. A 43-as kb 15, az 55-ös pedig olyan 40 másodpercenként. Mind a 2 TV 5Ghz-es wifi-n keresztül csatlakozik a modemhez, ami a gyári telekomos 1000/1000-es nettel van bekötve. A plex szervert egy Intel NUC 8i3beh készülék szolgálja ki, a feltöltés pedig olyan 300-600 mb/s között ingadozik.

Szerintetek a fenti egyenletben hol lehet a hiba, vagy hogyan tudnám megszüntetni a folyamatos pufferelést anélkül, hogy a 4K minőségből csökkentenem kéne? Esetleg UTP kábellel csatlakozva megoldódna a gond? Vagy Plex helyett kipróbálni mást streaming platformot, pl Kodi-t? Vagy vegyek egy normális routert, ami stabilabb mint a telekom modeme? Vagy kössek mind a kettőre egy MiBox-ot?

[ Szerkesztve ]

(#140105) mpo válasza daeyvd44 (#140104) üzenetére


mpo
veterán

Normális (nem ajánlott TP-Link) routerrel és Minix Neo U9-H-val (CE+Kodi) +AVR, használom.
Csak a tévé van 5 GHz-en, minden más UTP-n. A filmek a másik szobában a PC-n.
4K, HDR, Dolby Atmos, DTS:X megy.

Ha érted, akkor már elavult.

(#140106) Peace válasza daeyvd44 (#140104) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem kábellel is nagyon rossz tapasztalatom van Plex-el. És Serviio-val is! 4K filmekkel egyszerűen összesza*ta magát mindkettő! Ha már hozzányúltál vagy kattintottál, kicsit tekertél, akkor szétfagyott és ennyi volt. Nagyon hamar el is felejtettem ezeket a programokat és PC-ről játszom le a filmeket. Ha meg nagy ritkán megnéznék valami 4K HDR-t, akkor külső vinyó és a tv saját lejátszóprogramja. Egyszerűbb lenne Plex, mert szép és jó és távirányítót is használhatnám, de nekem csak idegbajt okozott mindkét fentebb említett program. Nem jelent meg a mappában, hiába szinkronizáltam. Nem lehetett feliratot és hangsávot választani, lefagyott az app. Akkor mondtam, hogy köszönöm szépen, én ezekből nem kérek. Lehet azóta már javult a helyzet, ez tavaly júliusban volt.

(#140107) Damage401 válasza daeyvd44 (#140104) üzenetére


Damage401
senior tag

Annyi plusz info, ha sagemcom routeret van a telekomtol és azt a wifit használod, akkor tedd össze a két kezed hogy megy. Nekem kellett kérnem egy routert, mert dobálta el a telefonokat és a tvt a wifirol. D link ac1200 teszi a dolgát. Kopp kopp. Elsősorban routert ajánlom másikat
Lanon összeköttetés a telekomos routeral. Új router dobja szét a wifit.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#140108) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Sziasztok,

Samsung Q82R esetében átlagos felhasználás mellett (házimozi nélkül csak a tv), netflix, HBO GO, Youtube, letöltött filmek (nem iso) mennyire lesz kihatással, hogy nem kezeli a DTS-t? :F

(#140109) Scarletiel válasza mpo (#140105) üzenetére


Scarletiel
senior tag

TP Linket én se ajánlom... Egy AC 1750-es van nálam 5ghz-et is tud, van mellé egy TP link adapter ami szintén 800+300Mbit/sec-et tud 5ghz-en. Nos sem az adapterrel sem a telefonok, sem a PS, sem a tv-n nem tudok wifin 20mbit/sec-nél többet mérni akármelyik csatornára is állítom, akármit is csinálok a router belső menüjében. Máshol a telefonom meg simán nyomja a 200mbit/sec-es eredményeket. Egy rakat f*s az egész véleményem szerint, viszont nem nagyon vágom mit érdemes helyette.

(#140110) MadMancs válasza Scarletiel (#140109) üzenetére


MadMancs
veterán

Ott nem a routerrel lesz a baj. Nekem TP-Link AC1200 van (tehát még lassabb mint a tiéd), de 5Ghz en gépen ~350mbps, telókon (A50), ~270mbps lazán hoz. TV-n nem tudok sebességet mérni de a linksebesség 450mbps és Netflix 4K HDR stream meg se kottyan neki.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#140111) Scarletiel válasza MadMancs (#140110) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Hát akkor mivel lesz a gond, ha alapértelmezett beállításokon se és custom beállításokkal se megy több. Kábelen nincs gond, de a wifi az nem megy ráadásul itt van 2 méterre mindentől a router. Máshova ha megyek ott meg a telefon simán produkál normális speedtest eredményt.

(#140112) mpo válasza Scarletiel (#140109) üzenetére


mpo
veterán

Sajnos rosszul fogalmaztam, amikor ezt írtam: Normális (nem ajánlott TP-Link) routerrel
A TP-LINK Archer C2 AC750 routerrel semmi gondom, kiválóan működik, nekem megfelel az FTTB 500/300-as csomaghoz, meg a meglévő eszközeimhez.
Már régóta megvolt, amikor a router topikban olvastam róla, hogy nem ajánlott típus.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#140113) daeyvd44


daeyvd44
tag

Na most igazából nem teljesen értem. Akkor vennem kéne egy normális routert, plusz egy mediastreaming lejátszót? Pl Nvidia shield és akkor hátha menne? Első sorban egyébként vasárnap kipróbálom milyen a Mi Box S-el (van ilyenem egy régebbi TV-hez) de nem akartam rákötni, mondván mégiscsak újabb okos tv. csak kéne bírnia a cuccokat. de ezek szerint a beépített hálózati kártya nem képes nagyobb teljesítményre?

Esetleg a Mi Box S-re valami alternatíva ami nem kerül többe mint 20e? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#140114) Damage401 válasza daeyvd44 (#140113) üzenetére


Damage401
senior tag

Sagemcom telekom jöjjön a net. D-link dir-825 egybe kötve, de d link dobja szét a wifi jelet. Megfog szűnni minden bajod. Nálam is hasonló cipő volt

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#140115) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Mivel szoktátok törölni a tévé képernyőjét?
Például? [link]

(#140116) blakey válasza ProEvoFan (#140115) üzenetére


blakey
titán

Mikroszálas törlőkendő, erősebb szennyeződés esetén 1-2 csepp víz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#140117) Gaborka30 válasza Gaborka30 (#140103) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Ezek szerint senkinek nincs tapasztalata ezzel a TV-bel? :(

(#140118) Peace


Peace
nagyúr

Q64R-ről mit lehet tudni? Ez is felejtős kategória, mint az 60R?

(#140119) fauv válasza ProEvoFan (#140115) üzenetére


fauv
őstag

törülköző egy fele enyhén nedvesen , azzal áttörölni, majd a szárazz részével , semmi folt nem marad

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#140120) Croft-21 válasza Gaborka30 (#140117) üzenetére


Croft-21
őstag

A TU az idei modell, ami elvileg gyengébb mint a tavalyi RU. Korábbi kommentekben is ezt lehet olvasni. :)

(#140121) PuMbA válasza Gaborka30 (#140117) üzenetére


PuMbA
titán

Legalsó kategóriás TV, aminél a tervezési szempont az olcsóság volt és nem a képminőség :) Ok TV, de ugye mást mit lehet mondani. A boltban a legolcsóbb felvágottról sem tudsz mit nagyon mondani.

[ Szerkesztve ]

(#140122) daeyvd44 válasza Gaborka30 (#140117) üzenetére


daeyvd44
tag

Nekem egy 43TU8002 van. Szerintem semmi baj nincs vele. Legalábbis eddig azon kívül, hogy a wifije kurva gyenge a plexhez más negatívumot nem tapasztaltam.

(#140123) daeyvd44 válasza Damage401 (#140114) üzenetére


daeyvd44
tag

Most már először letesztelem Mi Box-al amim van. Kíváncsi vagyok rá mert pl nekem még egyszer sem dobta el egyik eszköz se a WiFit és telefonon is 400mb/s fel/le töltést mérek a speedtest.net appal. Ezt ugye sajna TV-n nem tudom megtenni mert az a browser nem sok mindenre alkalmas app pedig nincs rá. A box amúgy is kellene mert nem akarok még 1 beltéri egységet rendelni a telekomtól a Mi Box-ra pedig van TV GO app.

(#140124) evitiguF válasza ProEvoFan (#140115) üzenetére


evitiguF
senior tag

avforumon többen írták, hogy az ilyen nedves/alkoholos erősen kerülendő, mert leszedheti a tükröződésmentes bevonatot!

Száraz, jó minőségű mikroszálas törlőkendő. maximum kicsit bevizezve.
Törlés során pedig nem ujjbeggyel, nyomást gyakorolva, hanem szép gyengéden csak

(#140125) kecsawi válasza ProEvoFan (#140115) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nekem még a tv-hez gyárilag volt egy kék törlőkendő.

(#140126) daeyvd44


daeyvd44
tag

Na én meguntam a telekomos modemet. Rendeltem egy D-Link DIR-882 routert. Mint kiderült a telekomos modem folyamatosan dobálja az eszközöket 2,4Ghz-re 5Ghz-ről minden ok nélkül. Plusz a portokat se tudom normálisan forwardolni. Úgyhogy bízok ebben, hogy ez jó lesz és megoldja legalább a felét a problémáimnak mert pl a qBitorrent kliens se megy rendesen.

(#140127) ProEvoFan válasza evitiguF (#140124) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Annak nem örülnék.
Pólóval, majd szemüveg tisztítóval [link] töröltem át egy két helyen.Az enyhén alkoholos.De akkor lehet ezt hanyagolni fogom.
Köszi mindenkinek a tippeket.
Most hogy megkerestem a linket, a honlapon elolvastam a javasolt használatot. "Nem alkalmas LCD- és TFT-képernyőkhöz." Fasza.Remélem egy használattól nem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

(#140128) Damage401 válasza daeyvd44 (#140126) üzenetére


Damage401
senior tag

Ezt írtam 2x is hogy amit a telekom adott router wifije egy kalap bejgli. Ezért rendeltem én is routert. Azóta vajsima minden. Nincs szakadás és jo a stream is.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#140129) daeyvd44 válasza Damage401 (#140128) üzenetére


daeyvd44
tag

Bízok benne, hogy jó lesz. Egyébként töröltem a rendelést és egy Asus AC65P-t veszek helyette. :)

(#140130) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Samsung UE48H6200 as Samsung teljesít nálam szolgálatot kb 5 éve. Gondolkodom a cserén, mit ajánlotok kb. 350ezerig 55"-65" méretben?

"So say we all"

(#140131) szipipeti


szipipeti
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem
Adott egy SAMSUNG ue37D6200 típusú televízió.
Ennek a hűtőventilátora határozottan "zajos".
A televízió egy másik országban van, viszont már úgy szeretnék odautazni, hogy viszem az alkatrészt. (és cserélném)
Sajnos semmi ábrát, alkatrész listát, feljegyzést a neten több órás kutakodással sem találtam.
Van valakinek infója, hogy honnan, milyen típus lehet alkalmas cseredarabnak? Gyári, vagy helyettesítő típus is megfelelne...
Köszönöm előre is!
Üdvözlettel:
szipipeti

(#140132) Peace válasza tucsok. (#140130) üzenetére


Peace
nagyúr

(#140133) tucsok. válasza Peace (#140132) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszi, és 65" os készülék?

"So say we all"

(#140134) fauv válasza tucsok. (#140133) üzenetére


fauv
őstag

Samsung QE65Q82RAT Tegyél hozzá egy picit és tényleg egy jó tv.t kapsz érte.

Vehetsz olcsóbban is más típust, de évekig fogod bánni utána, mert csak lényegesen rosszabb minőséget kapsz.

Most akciós : [link]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#140135) sandró60 válasza szipipeti (#140131) üzenetére


sandró60
addikt

Itt próbáld a kérdésed feltenni [link]

(#140136) evitiguF válasza fauv (#140134) üzenetére


evitiguF
senior tag

Akkor már inkább [link] ajánlanám.
Annyi felárat nem ér meg a Q82 a 65ös méretben.

55-ösben egyértelműen nagyon jó ajánlat érte most a 300 körüli ár.

(#140137) Peace válasza tucsok. (#140133) üzenetére


Peace
nagyúr

Ott már zsebbe kell nyúlni rendesen. ;)

(#140138) fauv válasza evitiguF (#140136) üzenetére


fauv
őstag

igen, az jó vétel, de használt TV.ről nem esett szó, így nem is ajánlottam

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#140139) tucsok.


tucsok.
senior tag

Köszi a válaszokat mindenkinek! :R
@fauv: a linked nem megy!
@evitiguf:megnéztem 1,5 hónapos, közel van, jó lehet.

"So say we all"

(#140140) Peace válasza tucsok. (#140139) üzenetére


Peace
nagyúr

Q70RA nagyon jó választás! Én lassan 11 hónapja nyüstölöm, de imádom!

(#140141) ali75


ali75
aktív tag

Üdv.mindenkinek !

Erről kérhetek valami véleményt?
Samsung UE65TU8502

Most jó árban lenne a médiában .Köszönöm

(#140142) szipipeti válasza sandró60 (#140135) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Köszi..
Megpróbálom...

(#140143) headstone


headstone
újonc

Sziasztok! :)

Nemrégiben vásároltam egy 55Q60R készüléket.

Azonban nem vagyok túlságosan megelégedve a háttérvilágítással és a felhősődéssel. Tudom, hogy nem egy high end model, de 200 ezer forintért elvárnék egy elfogadható vizuális élményt, hiába edge lit.

Röviden: A sarkokban ( főleg a jobb alsóban) elég jelentős blacklightbleedinget tapasztalok.
Szüleimnél egy 40"-os 7122 van, ott ez nem jelentkezik és szinte teljesen tökéletes a fekete. Még 2 napom van elállni a vásárlástól és erősen gondolkodok rajta.

Csatoltam róla képet: a felsőn 50a háttérvilágítás a másikon 15.

15-ön szinte csak a jobb alsó sarokban látszik.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez valóban jelentős hiba-e és vissza adjam vagy fogadjam el hogy 200 ezer forintból ennyi jön ki és játszak a beállításokkal?
Előre is köszi a válaszokat!

edit.: a zöld csík a képernyő alján csak a billenytűzet fénye.


[ Szerkesztve ]

It was a bright cold day in April, and the clocks were striking thirteen.

(#140144) Peace válasza headstone (#140143) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem fest túl jól. A kis 2016-os IPS paneles LG-m is jobban néz ki. Én elállnék. Kérdés, hogy mit kapsz hasonló árban, mert azt bizony nem tudom...

(#140145) MadMancs válasza headstone (#140143) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem vagyok egy TV szakértő, de ha nekem a 180 ezres Philipsem ilyet produkált volna abban a szent pillanatban állok el a vásárlástól. Pedig az VA paneles. De még a régebbi fajta ? éves alap samsungom se, vannak kissebb felhők de nem ilyen szinten.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#140146) V16


V16
csendes újonc

Hello!
melyik a jobb szerintetek ??
QE55Q82RATX vagy QE55Q80T

(#140147) Croft-21


Croft-21
őstag

Van otthon családnál egy UE32J5000 típusú Tv. Némelyik csatornán időnként 1-2 másodpercre megáll/akad a kép. Némelyik adón meg csak ki van írva alul, hogy éppen milyen műsor megy, de se kép se hang nincs. Ez vajon mitől lehet?

(#140148) headstone válasza Peace (#140144) üzenetére


headstone
újonc

@Peace
@MadMancs

Még a 14 napon belül vagyok, jeleztem mailben az ügyfélszolgálatnál, hogy vissza szeretném küldeni.

Lehet csak egy rossz panelt kaptam, de valahogy el ment ettől a modeltől a kedvem.

Talán a jövőben rászánok még egy százast a tévé vásárlásra, de ez elvette a kedvem tőle :D

Köszönöm a válaszokat! :)

It was a bright cold day in April, and the clocks were striking thirteen.

(#140149) V16


V16
csendes újonc

Esetleg LG oled 55B9 ?

(#140150) Holdcorez


Holdcorez
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy QE65Q82RATX -tv, de lenne vele egy problémám. Mikor hozzákötök egy külső hdd-t (6TB-os, külső áramforrása van, nem a tévéből kapja, usb 3.0, Seagate Backup Plus 3.5 6TB USB 3.0) és elindítanék róla egy filmet (40-60 gigás 4K-s, atmosos, mkv formátumú cucc mind) elindul majd megakad és baromi lassan 2-10 secenként kockánkként ugrik egyet. Ha várok 1-2 percet akkor akár 10 másodpercig is képes lejátszani és csak utána kezd neki.
Valami ötlet, hogy mit lehetne vele kezdeni? A tv hibás? Rossz helyre dugtam az usb-t? A hdd a hibás? Túl nagy neki a 40-60 giga (de akkor, hogy nézzek rajta 4K-s filmet :( )?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.