Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107601) lumoss


lumoss
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnek, hogy mik a vélemények a KS7500-as készülékről. Előre is köszönöm!

(#107602) sandró60 válasza lumoss (#107601) üzenetére


sandró60
addikt

A véleményeket itt olvashatod Máskor a keresőt is használhatod ;]

(#107603) FollowTheORI válasza lumoss (#107601) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ár-érték-képminőség arányban a 7 ezres széria az egyik legjobb TV. Szóval ajánlott. :)

A negatív minőségi dolgok, amiket itt írnak róluk, ne tántorítson el. Jól meg kell nézni vásárláskor, ha lehet, de a problémák száma az eladott mennyiséghez képest elenyésző szerintem.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#107604) Retekcloud válasza lumoss (#107601) üzenetére


Retekcloud
tag

Ilyet használok pár hete. Teljesen rendben van. A hajlítás problémái kicsit szerintem túlozva vannak. A tv képességei és képminősége kiváló. Nekem nem volt pixelhiba és a hátlap is a helyén van. Ha konkrétabb kérdésed is van megpróbálok segíteni.

(#107605) sityupityu válasza Retekcloud (#107604) üzenetére


sityupityu
veterán

"A hajlítás problémái kicsit szerintem túlozva vannak."

Ez egy olyan dolog amit mindenki egyénileg eldönt, hogy túlzóak-e vagy sem.
Mindenesetre az nem véletlen, hogy van tévégyártó aki már a tavai év folyamán sem adott ki ilyen kijelzőt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#107606) Madwe válasza sityupityu (#107605) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tehát ha van olyan autógyártó, aki csak dízeleket gyárt, vagy csak hátsókerék meghajtásosokat, az se véletlen :D? ugyan... van akinek bejön, van akinek mindegy, van aki rühelli. De válogatni lehet szerencsére, ha már nem vagyunk egyformák. Én személyesen szeretem a hajlítottat, 65" 2mről kifejezetten hasznosnak tartom. Ha 4mről nézném, s lenne oldalt is egy kanapé, ahonnan nem lenne jó, oda én se vennék hajlítottat. Főleg miután 4mről a hajlítás előnyei ki se jönnek (immerzívebb, nagyobbnak hat a kijelző. Egyedül a kevésbé tükröződik előny maradna meg, szemben azzal, h oldalról nem jó nézni. Mondjuk ha már oldalról nézném, eleve VA panel szóba se kerülne, de mindegy :D

[ Szerkesztve ]

(#107607) Top cat válasza sityupityu (#107605) üzenetére


Top cat
őstag

Mi a helyzet a H6400-al, eltűnt a folt?

(#107608) sityupityu válasza Madwe (#107606) üzenetére


sityupityu
veterán

"Tehát ha van olyan autógyártó, aki csak dízeleket gyárt, vagy csak hátsókerék meghajtásosokat, az se véletlen"
Ez egy nagyon nem jó összehasonlítás volt, ráadásul szerintem nincs is ilyen, pl még a BMV-nek is van elsőkerék meghajtású modellje. :)

Én nem ezt mondtam.
Igen, mindenki saját maga döntse el, hogy be jön-e neki a hajlított kijelző vagy sem. Te például most minek kezded el mondani az előnyeit hiszen legalább kétszer annyi hátrányt is el lehetne mondani róla. :) Én szándékosan nem hoztam fel semmilyen konkrétumot.
Az a bizonyos tévégyártó egész egyszerűen azért nem gyárt már hajlított kijelzőt mert rájöttek, hogy értelmetlen, kevesen vették tőlük. Ennyi.

(#107607) Top cat Igen, eltűnt. Nem tudom, hogy mi lehetett.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#107609) EasyLife


EasyLife
aktív tag

55mu9002 Ez már az új idei széria lesz samsungnak?
Már a QLED-esek is fenn vannak médiamarkt oldalán. :Y

(#107610) #94529552 válasza sityupityu (#107608) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezzel egyetértek, a legtöbb autó vásárlónak meg fogalma sincs, hogy hol hajt az autó, amit vesz. Példa erre, amikor a hóláncot az első kerekekre rakják a hátsó hajtású autón :R . De amúgy szinte senki nem kérdezi meg autó vételkor.
De hiába mondod, mert akinek hajlított kijelzős tévéje van, annál nincs hátrány, náluk sehol nem görbék a teniszpálya vonalai, meg más se.

[ Szerkesztve ]

(#107611) Madwe válasza #94529552 (#107610) üzenetére


Madwe
nagyúr

Onnan nézve, ahonnan kitalálták (szemből szemmagasságban) nem görbék.

(#107612) Celtis


Celtis
veterán

Patinás járműipari technológiákat ne hasonlítsunk már ilyen múló divathóborthoz.

(#107613) warren29 válasza dethroner (#107514) üzenetére


warren29
tag

És mennyi a fényerőd?
HDMI-n külső médiaplayerrről illetve tv-n?

(#107614) dethroner válasza Madwe (#107606) üzenetére


dethroner
veterán

Már hogy lenne véletlen. Szerinted véletlen az, hogy kizárólag dizel motorral szerelték az IFA-t? Dehogy véletlen, hiszen ez a leggyorsabb gépjármű. És miért a leggyorsabb? Mert mindig egy IFA megy a kocsisor elején :P

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#107615) Tegla80 válasza dethroner (#107614) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem a leggyorsabb hanem a legerosebb....mert az huzza a sort. :D (felenk igy szol a kozmondas)

Sony® & PlayStation®

(#107616) lumoss válasza Retekcloud (#107604) üzenetére


lumoss
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, ma voltam élőben is megnézni, és nagyon tetszett ami láttam, nagyon szép képe van(nyilván a demo videók jól mutatnak), és igazi prémium kialakítása van. Amitől féltem h a hajlítás miatt oldalról rossz nézni, de abszolút nem vészes, lehet nézni, és baromi jól mutat.

@Retekcloud: Olyan kérdésem lenne, hogy a Tizen OS-ről mi a véleményed. Kellően gyors, nem akadozik-e, továbbá volt-e olyan fájl amit nem tudott lejátszani? Előre is köszi!

(#107617) Daffni2


Daffni2
addikt

Sziasztok!

Ma tulajdonosa lettem egy UE40KU6400 TV-nek.
Monitorként használom,mert már nagyon kellett a nagy felület.32" FullHD -t váltottam le.

A kérdésem az,hogy vajon miért nem megy 60Hz-n mindent beállítottam HDMI átnevezve PC-re,képpont formátum RGB 4:4:4 Pc szabvány teljes RGB
HDMI1 UHD Color Be.Mégis csak 30Hz

Lehetséges,hogy aVGA nem tudja?Radeon HD6950 OC
Holnap jön egy RX480 lehet azzal már nem lesz ilyen gond?

"Aki ad,az nyer"

(#107618) Retekcloud válasza lumoss (#107616) üzenetére


Retekcloud
tag

Szia! Lejátszani mindent lejátszott eddig. Szerintem ami szóba jöhet az kipróbáltam rajta. 4k videókat is. A Tizen rendben van. Nem egy csúcs okostelefon sebességű de vállalható. Sonyhoz volt még szerencsém a szüleimnél, ahhoz képest sokkal jobb :) Nekem az HBO Go t nem akarja egyedül elindítani délutánonként. Valamiért beakad. APPS on belül indítva sikerül csak. Kábelen van net rákötve. Kb ez az egy negatív tapasztalat van :)

(#107619) PuMbA válasza Daffni2 (#107617) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, régi VGA-val nem fog menni.

(#107620) Jack@l


Jack@l
veterán

http://index.hu/tech/2017/04/05/borzaszto_programkod_fut_az_okosteveken/

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#107621) kaktusztea


kaktusztea
tag

Sziasztok!
UE40F6500 TV-m van és elég le vagyok maradva firmware tekintetében.
Olvastam, hogy vannak kockázatai a túl új firmware-nek ilyen régi TV tekintetében (kiszednek feature-öket).
Melyik legkésőbbi verzióra frissítsek, ami leginkább ajánlott?
Elsődlegesen DLNA-n keresztül nézek rajta filmeket, az utóbbi időben egyre több olyan codec-es mkv, mp4 -be futok bele, amit nem tud lejátszani.

Előre is köszönöm :))

(#107622) lumoss válasza Retekcloud (#107618) üzenetére


lumoss
csendes tag

Köszi!
Majd meglátjuk, HBO GO-t én is használnék, reméljük nem lesz gond.

(#107623) Dreamie


Dreamie
őstag

Halihó!

Full HD tv - t mit ajánlotok 150 - 200k körül 47"-es méretben?

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#107624) junior11


junior11
veterán

Samsung 65Q8C QLED TV test: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#107625) forcegt


forcegt
csendes tag

Motion plus beállításoknál a black frame insertion-t érdemes használni, vagy csak parasztvakítás? Mi a konkrét haszna/hátránya?

(#107626) PuMbA válasza forcegt (#107625) üzenetére


PuMbA
titán

Bekapcsolod és jobban figyeled, hogy mozgás közben látsz-e változást :) 5 perc múlva visszaállítod, ha nem látsz semmit.

[ Szerkesztve ]

(#107627) Def26


Def26
félisten

Sziasztok

Bocs, hogy itt kérdem.

Mennyiért rakjam fel az apróra ezt a tv -t? samsung UE48H6400, full hd tv. A képernyő betörésen kívül semmi baja.


Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#107628) krx21 válasza Def26 (#107627) üzenetére


krx21
nagyúr

"A képernyő betörésen kívül semmi baja." :DDD
Hát a helyzet az, hogy így valószínűleg gazdasági totalkár, mivel egy új panel drágább beépítésel együtt, mint egy használt jó...

(#107629) dethroner válasza Dreamie (#107623) üzenetére


dethroner
veterán

Amit találsz H6xxx és J6xxx típusban, ha találsz még. Azért ahhoz a 47-es mérethez ne ragaszkodj túlságosan :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#107630) ace05 válasza Def26 (#107627) üzenetére


ace05
senior tag

Bocs de muszáj megkérdeznem, hogy történt ?

(#107631) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok
Tudtok valamit mondani errol a tv rol ?
[Samsung UE65KU6070 ]
Most akciosan 1000 frank itt nalunk.
Jelenleg egy 55" os LG55LD650 tv m van ami ccfl es, es nagyon jo a kepe, viszont sajnos nem tud felvenni TV musorokat

Ezek a Samsung Tv k edge led el vannak szerelve ? Azokrol sok rosszat olvastam. Ajanlott ez a tipus ?
Alternativakent [LG 65UH770V] t tudnek venni 1300 ert - hasonlo arkategoria vagy [Samsung UE65KU6400 ] , mit ajanlanatok ? Illetve ezekre valahogy varazsolni Skype ot es kodit ? Mennyire jo ezekben a beepitett media player ? Nas rol tudnak ezek lejatszani ?

Elore is koszonom

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#107632) Tressy


Tressy
senior tag

j5100 nál egy idő után elkezd csúszni hang video klippek lejátszásakor hdmivel,mig a régi tvnél nem volt ilyen probléma mitől lehet ez?

(#107633) PuMbA válasza ovecs (#107631) üzenetére


PuMbA
titán

KU6400 :) Skype? Nincs is ezeken a TV-ken kamera, szóval felesleges. Kodi? A SMART TV-k nem olyan rendszerek, amire azt raksz fel amit akarsz, hiszen könnyen elrontaná az emberek fele.

[ Szerkesztve ]

(#107634) Tegla80 válasza PuMbA (#107633) üzenetére


Tegla80
addikt

Azert akad olyan tv es rendszer amire magad is tudsz felrakni appokat es pl kodi is van. ;)

Sony® & PlayStation®

(#107635) Celtis válasza PuMbA (#107633) üzenetére


Celtis
veterán

Androidos TV-re tehetsz Kodit, de nincs benne sok köszönet. Legalábbis én a korábbi Sony TV-mmel nem tudtam használni, hiába volt majdnem tökéletes. A 3D csak nyakatekerten volt használható. A javítás az lett, hogy a Sony ezt a kiskaput is becsukta. Kadencia helyesség gond. Illetve valami driver probléma miatt HD TV stream nem volt nézhető.

Kodira megoldás egy HDMI-CEC képes külső box. Mivel ezt a TV távirányítója kezeli, pontosan olyan lesz, mintha a TV tudná a Kodit.

(#107636) djlolo


djlolo
tag

Sziasztok!
Van valakinek Samsung 40JU6440 tv-je? Szeretnek nehany szot valtani vele akar priviben is.

(#107637) tjnet válasza Celtis (#107635) üzenetére


tjnet
aktív tag

Végre valaki nyilatkozott androidos tv és a kodi viszonyáról.
Nagyon szépen köszönöm.
Tehát akkor egy s905-912 vonalon ha elindulok akkor jó dolgot találok.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#107638) Celtis válasza tjnet (#107637) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem igen. A kulcs a jól működő CEC.
Sajnos ilyen szempontból a Samsung nem tökéletes (legalábbis a KS7000), mert a TV bekapcsolása után egy bemenet oda-vissza váltást szokott kérni, mielőtt CEC-en működne a HTPC-vel.

Majd alkalomadtán megpróbálom debuggolni, hátha Kodi oldalon javítható.

(#107639) Csocsy


Csocsy
tag

Csak egy kis infó:

Nagyon ajánlottátok itt a Samsung UE60J6240-es modellt, most hirtelen nagyon sok webshopba 200 k alá esett az ára :C

Hátha valaki keresi még.

(#107640) dethroner válasza Celtis (#107638) üzenetére


dethroner
veterán

H6400 és S905 nálam jól mennek együtt. A box távkapcsot csak bekapcsolásra használom, amint elindult, már a tévé távkapcsolóval csinálok mindent.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#107641) Celtis válasza dethroner (#107640) üzenetére


Celtis
veterán

Az az igazi, ha a bekapcsoláshoz sem kell külön táv. Ha csak altatod, akkor nem tudja feléleszteni a TV?

(#107642) bghistvan válasza Csocsy (#107639) üzenetére


bghistvan
senior tag

Ahol én vettem,ott egy 10-sel olcsóbb (E.D).....szerintem utolsó darabokat tolják ilyen áron (mondjuk gyanús hogy 60e-el olcsóbb pár helyen,fene tudja milyen eredetű,és milyen garanciális háttérre lehet számítani ezekből a webshopokból)
Mindenesetre eddig nagyon megvagyok elégedve vele :)

(#107643) dethroner válasza Celtis (#107641) üzenetére


dethroner
veterán

Nem tudja, nem lát HDMI-CEC eszközt. De nekem nem gond, egy gombnyomás után már dobom is le a dohányzóasztalra a box távkapcsot.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#107644) ph2012


ph2012
senior tag

Ha 802.11ac rendszerű routert veszek akkor ahhoz wifin tud kapcsolódni egy UE40J6200-as tv?

(#107645) kem001


kem001
tag

Sziasztok. 2 tv közül szemezgetek 43 colos méretben. KU600 illetve KU6400. Az utóbbi mivel tud többet az előbbinél? Megéri azt az ár differenciált?

(#107646) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Adott egy T32E310EW típusú készülék, ma megérkezett az optikai kábelem, amivel kötöm össze az erőlködőmmel. Olyan tájékoztatásra emlékszem (csak nem találom), hogy ha optikával kötöm össze a két készüléket, akkor a tv hangerő állitásával változik az erősítőn is a hangerő.
Probáltam állitani a tv-n, de nem találtam ezt elérő beállítást.
Tudnátok segíteni, hogy hogyan lehet ezt megvalósítani?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#107647) Csabi1984 válasza HoTaZo (#107646) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia konkrétan nem ismerem azt a típust de általában van a Tv beállításban olyan, hogy hangkimenet.
Át kell váltani Optical-ra is az erősítőn a megfelelő bemeneten szólni fog. Természetesen nem a tv távirányítója fog hangot emelni hanem az erősítőé.

(#107648) patow válasza HoTaZo (#107646) üzenetére


patow
senior tag

Szerintem nem tudsz állítani a tv távjával hangerőt mert optikán keresztül fix jelet ad az av nek ,csak az av távjával

(#107649) HoTaZo válasza Csabi1984 (#107647) üzenetére


HoTaZo
addikt

A hang kijön a tv-ből és az erőlködőn is szól és jelzi is, hogy azt a jelet optikán kapja. De én úgy tudtam (fórum információra alapozva), hogy optika kell ahoz, hogy ne kelljen külön állítanom az erőlködőt és a tv-t.

patow: kezdek aggódni tőle, hogy igazad lesz, mert bármit állítok nem jön össze.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#107650) patow válasza HoTaZo (#107649) üzenetére


patow
senior tag

Amit szeretnél az csak HDMI kábelen keresztül ARC-képességgel lehet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.