Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48151) commanDOS válasza zolee001 (#48138) üzenetére


commanDOS
senior tag

Kezdem érteni a dolgot. Látszik, hogy sose foglalkoztam ezzel. Köszönöm a tanácsot, utánanézek ennek is. Illetve akkor már megkérdezem: ha a switch-et cserélem egy routerre, akkor attól a routertől kapnák az IP-t és egyszerűsödne a dolog? Csak feltételezem a tartományt kéne jól beálítani, mert korábban már volt olyan, hogy bevittünk a rendszerbe ideiglenesen egy routert a szolgáltatói router után kötve és összevesztekk az IP címek osztogatásában, hiába jóval magasabb cím tartományt állítottunk be az ideiglenes routeren. Ebből az lett, hogy voltak gépek, amik nem tudtak felcsatlakozni a hálózatra.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#48152) mezis válasza commanDOS (#48151) üzenetére


mezis
nagyúr

Legegyszerűbb a routert switch üzemmódba kapcsolni.

mezis

(#48153) zolee001 válasza commanDOS (#48151) üzenetére


zolee001
őstag

Még 1 routert nem ajánlanék,abból elég 1 db már ha nem akartok több alhálózatot további routerekkel kialakitani

(#48154) commanDOS válasza zolee001 (#48153) üzenetére


commanDOS
senior tag

Most tudtam vele érdemben foglalkozni. Ha mind a két gépen fix IP-t állítok, akkor tökéletesen megy a hálózat, viszont nincs net. Ha visszaállítom DHCP-re, akkor megjön a net, mert kap a routertől címet, de a két gép már nem látja egymást.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#48155) zolee001 válasza commanDOS (#48154) üzenetére


zolee001
őstag

router DHCP-ben rezervárd a 2 gép ip cimét avagy a dhcp pool-ból kizártok pl 10 db ip cimet
ezután a 2 gépen kizárt tartományból adsz fix ip-t nekik
Win7 gépen a default gateway a router ip cime az xp-n üres ha nem kell rá net

(#48156) commanDOS válasza zolee001 (#48155) üzenetére


commanDOS
senior tag

Pont most jutottam el ehhez. Ugye itt Mac adress alapján tudom őket listába tenni, ami a DHCP client listben megtalálok és adok nekik IP-t tartományon kívülről. Ez meg is volt, de valamiért azonnal megszűnik a kapcsolat, ha a gépeken beállítom a rezervált címeket a DHCP helyett.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#48157) galaxys80


galaxys80
veterán

AdGuard reklámblokkolót használok VPN-el iPhone-on és iPad-en is. Tökéletesen tenné is a dolgát. Kivéve, hogy az itthoni wifi-n valamiért időnként rettentő lassan tölt be a Facebook app. Mobilhálózaton nincs ilyen gond. Illetve, ha kikapcsolom a VPN-t, akkor a wifin sincsen.
Van valami ötlete valakinek arra, hogy mi a megoldás?

(#48158) MasterMark válasza galaxys80 (#48157) üzenetére


MasterMark
titán

MSS Clamping

Switch Tax

(#48159) commanDOS válasza zolee001 (#48155) üzenetére


commanDOS
senior tag

Megoldódott. A win7-es gép DHCP-vel kapja a netet. Az XP-s gép kap a routertől egy rezervált címet, itt hagytam üresen az alapértelmezett átjárót, így minden működik. Vagyis így oldódott meg valamiért. Valójában a routerben mindkét gép számára csináltam rezervált címet, ahogy tanácsoltad, de a win7-es gép így nem hajlandó kommunikálni, az XP-s meg igen...

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#48160) galaxys80 válasza MasterMark (#48158) üzenetére


galaxys80
veterán

Kérhetnék erről kicsit bővebb infót? Ez nekem így sajnos nem sokat mond. :B

(#48161) MasterMark válasza galaxys80 (#48160) üzenetére


MasterMark
titán

VPN-en túl nagy MTUval próbálkozik, sok idő mire oda jut, hogy kiokoskodja a jót.

De csak tipp, igazából bármi lehet.

Switch Tax

(#48162) galaxys80 válasza MasterMark (#48161) üzenetére


galaxys80
veterán

És ezen tudok valamit javítani vagy változtatni?
Legutolsó stabil OpenWrt használok.

(#48163) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Az alabbi megoldhato vhogy soho routerekkel?
Fo wifis router halozatara racsatlakozna egy masodik wifis router, es utobbi LANon biztositana hozzaferest a fo router halozatahoz.

Elore is koszi
Udv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#48164) zolee001 válasza olloczky (#48163) üzenetére


zolee001
őstag

Wireless - ethernet bridge-nek hivják ezt az eszközt avagy funkciót

(#48165) MaCS_70 válasza olloczky (#48163) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Megoldható, pár router gyári FW-rel is tudja, CFW-kben is előfordul ez a funkció. A beállításokban általában "client" mode-ként kell keresni.

Nálam is megy egy ilyen, egy TP-Link EAP110-es ez a bizonyos kliens, ami wifin csatlakozik a LAN-hoz, és adja ki a fenekén Ehterneten ugyanezt a LAN-t.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48166) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok, nem ide való a kérdésem, de nem találtam jobb opciót:
a PC-m lan adaptere jelzi, hogy az átvitel gigabit. Ha a laptopot dugom rá ugyanazon madzagra, ugyanazon aljzatban, hozza is nagyjából a névleges net sebességem (300Mb/s). A PC viszont kb 100Mb/s-nél véget ér; vagy kicsit alatta, vagy kicsit felette. Ez mi a szösz? Nem vettem észre eddig, csak szidtam az upc lassú netje anyját, pedig ártatlanok kivételesen.
Az alaplap egy régi Asrock z68 ext 4, ami természetesen gigabit lanos.
Az adapter beállításaiban a speed&duplex menü nem is ír 1Gb/s lehetőséget, hanem "auto negotiation" az egyetlen opció, amire beadja az adapter tulajdonságoknál legalább az elvi gigabitet. Egész addig, amíg rá nem eresztem a tesztet és kiderül, hogy bizony 100Mbit.
Merre induljak ezzel?

Hozzátartozik, hogy eddig valóban 100Mbit volt a max. tempó, mert a villanyszerelő rosszul kötötte be a madzagot a falba. Fél éve így használom, A Win is így települt fel anno. Lehet, hogy 100Mbitre konfigurálta magát a driver, mert ugye nem tudott többet a rosszul kötött madzag és most ez így beakadt, pedig a hiba elhárult (rendesen van már bekötve)?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48167) CirrMee válasza RetepNyaraB (#48166) üzenetére


CirrMee
addikt

Esetleg Asrock féle xfastlan nevű borzalom nincs feltelepítve...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48168) liptak.t


liptak.t
tag

Sziasztok!

Archer C7 V5 USB drive problémám a következő.
Külső USB vinyót dugtam rá, amit a router lát is. NTFS fájlrendszer. WIFI-n keresztül a TV is látja a vinyót.
A windows-ban is megjelenik a hálózati kapcsolatok között, mint egy meghajtó, azonban mikor szeretném megnyitni azt írja a Windows nem tud kapcsolatot létesíteni.
FTP-n keresztül viszont meg tudom nyitni.Már egy ideje szórakozom vele, de semmilyen beállítás nem segít. Lehet inkább valamilyen windows beállítási gond van? A legújabb firmware van a routeren, win10 enterprise az OP rendszer, 5G Wifin keresztül csatlakozik a gép.
Kérlek, ha van ötletetek, segítsetek.
Köszi!

(#48169) NeoPampalini válasza liptak.t (#48168) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Bár nem javasolt, de:

Control Panel / Programs and Features / Turn Windows Features On or Off -> SMB 1.0/CIFS File Sharing Support legyen bepipálva.

(#48170) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék.
Adott egy T-s gigabites net egy Sagemcom ac-s eszközzel. IP: 192.168.1.1 DHCP on

Ez WAN porton össze van kötve egy ASUS N18-as routerrel (ROUTER1), IP: 192.168.0.1 DHCP on, tartomány 192.168.0.100-192.168.0.254-ig, erre épül a többi eszköz:
ROUTER2: 192.168.0.2 dhcp off
ROUTER3: 192.168.0.3 dhcp off
ROUTER4: 192.168.0.4 dhcp off
DLINK SWITCH

Azért nem switcheket használok, mert az eszközök adottak voltak, és kell a wifi, de olykor összevesznek.
Próbáltam kikapcsolni a T-s eszközön a DHCP-t, de onnantól kezdve nem érem el az eszközt, számomra puritán a kezelőfelülete.

Ez megfelelő megoldás így?
A routerek egymással sima UTP-vel vannak összekötve, a LAN1-es portokon.

Köszönöm.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48171) liptak.t válasza NeoPampalini (#48169) üzenetére


liptak.t
tag

Köszi, megpróbálom.
Miért nem javasolt?

(#48172) CirrMee válasza liptak.t (#48171) üzenetére


CirrMee
addikt

"Biztonsági okokból" van most már alapesetben kikapcsolva. Szvsz otthoni felhasználókat nem nagyon érint, viszont sok esetben bosszantó a hiánya.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48173) Borisz76 válasza ra^ven (#48170) üzenetére


Borisz76
veterán

[Lépésről lépésre a sorba kötött (LAN-WAN) router-ek átállítása...]

Nem vagyok szaki de egy hálózatban...elég egy router ami a címeket osztja...tehát a router1-en is ki kellene kapcsolni a DHCP-t ?!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48174) ra^ven válasza Borisz76 (#48173) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi, ez így rendben is van, úgy nézem hasonló a szisztéma mint nálam.
Csak az a gondom amióta bejött a T csoportos eszköz, ott ha menüben kikapcsolom a DHCP-t onnantól kezdve nem érem el. Annál 192.168.1.1 az alapbeállítás.

Nem tudom az megoldás lenne e, hogy a T-s eszközt átírom 192.168.0.1-re DHCP off,
majd ROUTER1 vele összekötve WAN porton. IP 192.168.0.2-re DHCP bekapcs
...
Többi routeren szintén DHCP kikapcs 0.3 -- 0.4 -- 0.5 jelöléseket használva.

Ekkor el kell hogy érjem a T-s eszközt? Mert a csatlakozáshoz szükséges adatokat ott tudom megadni.
És a T-s eszközt nem szeretném fő routernek használni, mert egy hulladék, rossz kezelőfelülettel.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48175) woodworm válasza ra^ven (#48174) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem az n18u-ra gondolt a kikapcsolt dhcp kapcsán és nem a hgw-re.

(#48176) RetepNyaraB válasza CirrMee (#48167) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

És basszus, igen. Fél napom ráment, mire rájöttem. Letöröltem a francba és voilá!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#48177) CirrMee válasza RetepNyaraB (#48176) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha legközelebb találkozol a cFos, XfastLAN, & ezek keverékeivel, kb ezzel jár a használatuk... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48178) Hosssszu válasza CirrMee (#48177) üzenetére


Hosssszu
őstag

A neve is utal a hatékonyságára: "cFos" :DDD :DDD

(#48179) SP4C3 válasza ra^ven (#48174) üzenetére


SP4C3
veterán

T-s eszközt át kéne dobni u.n. Bridge Mode-ba.
Modem Lan-ba kötöd a router1-et (tehát Modem Lan ---- R1 WAN port), azután meg mehetnek az AP Mode-ra configolt routerek LAN-LAN kötéssel DHCP off (amit veszítessz, hogy remote mgmnt az bukik LAN-LAN kötésnél).

IP-k:
Modem (ha sikerül bridge-be dobni, (ehhez lehet hívni kell a szolgáltatót, hogy a rendszergazdi dobja neked át bridge-be), ha nem sikerül, akkor 192.168.0.1
R1: Ha bridge a modem, akkor WAN porton DHCP Client, ha nem bridge, akkor lan 192.168.0.2 + DHCP off
R2: 192.168.0.3 DHCP off
R3: 192.168.0.4 DHCP off....

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48180) farkas-j válasza CirrMee (#48177) üzenetére


farkas-j
őstag

Közel 10 éve használom a cFosSpeed program mindig aktuális verzióját az összes itthoni gépünkön. Maximálisan elégedett vagyok vele! Gigabites hálózatom van és minden kifogástalanul működik. A Torrentezésnél sem kell semmilyen korlátozást beállítanom, mert a cFos megold mindent. Nem tudom milyen tapasztalatod van vele, de nem sok lehet ha ilyen lesújtóan nyilatkozol róla.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#48181) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem van egy munkahelyen 2 internet előfizetés, egyiken vpn másikon nyílt internet. A vpn-ben nincs lehetőség nyílt internetre kimenni. A másikon korlátozottan, de van net elérés(amire szükség van oldalak illetve levelezés). Megoldható lenne, hogy laptopon egyszerre menjen mindkettő? Gondolok itt olyanra, hogy kábelen menne az egyik wifi-n meg a másik hálózat? Jelenleg elég problémás mert váltogatni kell a 2 hálózat között. De írhattam volna pc-t is 2 hálókártyával vagy 1hálókártya illetve wifi stick. Ez elvetemült ötlet vagy van valamilyen mód rá, hogy így használjam? Jelenleg a hálózat úgy működik ha a gépen fix ip-t osztok ki a vpn tartományból akkor azon a hálón van ha nem osztok ki semmit akkor dhcp-vel a másik tartományból ad magának.

(#48182) ra^ven válasza SP4C3 (#48179) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi szépen.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48183) CirrMee válasza farkas-j (#48180) üzenetére


CirrMee
addikt

Azért nyilatkozok róla ilyen lesújtóan, mert amióta nem egy mega alatti nettel használom, csak elbarmolta a netet. Mindegy, hogy ADSL, docsis, FTTB volt a net, minél gyorsabb előfizetésre váltottam, annál jobban befékezte.

Asrock xFastLAN is cfos amúgy, csak átcímkézve. Valahányszor meglátom hogy Asrock lap tulaja kérdez, már megy is a kérdés, hogy használja e ezt a vackot. Minő érdekes, valahányszor kiderül hogy igen, törlés után megjavul a lassú net...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48184) szpeti40 válasza CirrMee (#48183) üzenetére


szpeti40
addikt

Asus lapokon nincs véletlenül ilyesmi, nemtudod? Valamiért a gigabit netből speedtest szerint csak 200mb/s letöltés jön Asus 970 Pro Gaming Aura lappal.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#48185) woodworm válasza szpeti40 (#48184) üzenetére


woodworm
veterán

Egykutya.

(#48186) apaszka válasza SP4C3 (#48179) üzenetére


apaszka
veterán

Hűha ennek utána nézek én is!:C

Pár hete átkötötték az új hálózatra. A 30 helyett 150 es netre.
Viszont azóta a szobán kívül igen gyenge a wifin a net elérhetősége! Egy hónapja a 20 assal a garázsban is tudtam a Spotify-t hallgatni, most már a másik szobában sem.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#48187) woodworm válasza apaszka (#48186) üzenetére


woodworm
veterán

Telekomnál nincs bridge, ha van iptv előfizetés a netszolgáltatás mellett. PPPoE Passthrough vagy trükközve, a kapcsolat rontása és a mögötte lévő routeren beállítva lehet megoldás még.

(#48188) apaszka válasza woodworm (#48187) üzenetére


apaszka
veterán

Ezt miképp tudnám kivitelezni? Van iptv is igen.

Ha az 5g van engedélyezve, akkor még gyengébb a hatókör.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#48189) liptak.t válasza NeoPampalini (#48169) üzenetére


liptak.t
tag

Hello!

SMB 1.0/CIFS bepipálva, helyzet változatlan.

Van esetlég még ötletetek?

(#48191) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni routerek beállításában, valami mindig összeakad és nincs adat.

A következő megoldást szeretném alkalmazni: 1: Sagecom Telekom ami Wifi-t oszt és Lanon rákapcsolódik 1 Tp-link TL-WR940N ez szintén wifit oszt és erre lanon rákapcsolódik a következő Tp-link TL-WR940N ami szintén Lanon és Wifin internetet oszt. Minden Wifi külön SSID-t használna(nappali,konyha,emelet) de a jelszavak azonosak lennének. Miként és hogyan kell konfigurálni egyesével őket?

Amit rákötöm az első TP-linket laptopon a sagecom wifi-n nincs adatcsomag, csak a tp-linken

[ Szerkesztve ]

(#48192) Borisz76 válasza 4264adam (#48191) üzenetére


Borisz76
veterán

[Sorba kötött router(ek) beállítása.]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48193) 4264adam válasza Borisz76 (#48192) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönöm. Lenne még 1 kérdésem.
a végén azt írja hogy a Lanon legyen összekötve . Ettől függetlenül a Wlanon is osztani fog internetet minden router? Vagy csupán a vezetékes kapcsolat marad meg ?

(#48194) Borisz76 válasza 4264adam (#48193) üzenetére


Borisz76
veterán

Fogja szórni wifi-n is a netet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48195) 4264adam válasza Borisz76 (#48194) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönöm a segítséget sikerült :R
Minden működik megfelelően.
Arra viszont nem számítottam hogy, pingben magasabb értékeket kapok a 3. router mögött mint maga a 3. router Wlan-jára csatlakozva.

(#48196) Borisz76 válasza 4264adam (#48195) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt nem tudom mert nálam csak egy szolgáltatói eszköz van amire ráakasztottam egy 2. routert a linkelt módszerrel.....ott nem tapasztaltam ping emelkedést.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48197) 4264adam válasza Borisz76 (#48196) üzenetére


4264adam
veterán

Igazából én elemeztem rosszul, speedtestet néztem ahol a maximum van, ez nálam már 29ms és 54ms is volt. pingtestet nézve az átlagolt érték vezetéken mérve alacsonyabb mint vezeték nélkül.

Szerk: Most pedig 20ms

[ Szerkesztve ]

(#48198) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy a Win10 eddig gyorsan felcsatolta a mappákat, de ma meg csak hosszú percek múlva. Semmi állítgatás, frissítés nem történt sem a NAS-on, sem a gépen.
Egy másik gépen minden tökéletesen működik! Amire gondoltam, azt megnéztem, összehasonlítottam, de minden egyforma.
Van valakinek ötlete, hogy milyen ördög szállta meg megint a Win10-emet? ;] :W

(#48199) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

A falból kijön egy UTP CAT5e kábel, ami eddig tökéletesen elég volt, mert csak a PC-hez használtam. Viszont most egy Laptop, Philips HUE Bridge valamint egy Set Top Box is vár már rá.

Sajnos kikopott már a számítógépes tudásom. Ilyenkor milyen eszközre van szükségem, hogy tudjam mind a négyet egyidejűleg használni vezetékesen? Elég egy Bridge, vagy Routert kellene vennem?

Lesz bármilyen érezhető "teljesítményvesztés" (főleg a késleltetésre értem) a közvetlen és a már megosztott kapcsolat között a PC esetében?

Köszönöm a választ előre is!

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#48200) NeoPampalini válasza B4ndiBuild3r (#48199) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az attól függ, hogy az UTP másik végén milyen eszköz van. Ha router, akkor neked egy switch kell, ha modem (bár ez szerintem manapság nem túl esélyes, általában "minden-egyben" cuccot pakolnak ki), akkor pedig router.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.