Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48051) anglergab válasza Tothgera30 (#48050) üzenetére


anglergab
addikt

A Compal-ban van modem, ami a WAN portra csatlakozik (belül).
Ha router módban van, akkor a WAN-LAN között route-ol és NAT-ol.
Próbáltad bridge/modem módba kapcsolni?
Akkor úgy viselkedne, mint egy switch.

(#48052) VeryByte válasza Tothgera30 (#48050) üzenetére


VeryByte
őstag

Az is igaz amit anglergab írt.
De azért kéne még egy kis illusztráció:
- Compal-ra kötött cuccok fix vagy dinamikus IP-n vannak?
- mi a Compal IP-ja?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#48053) anglergab válasza anglergab (#48051) üzenetére


anglergab
addikt

Az a gond, hogy a Compal-nak mindig van a WAN portján egy belső modem, azt nem lehet "kihúzni". Ezért sem értjük, hogy miért használod ebben az esetben a Compal-t.

Meg kellene nézni az NVR, a kamerák és a Compal IP címeit. Egy alhálózaton (broadcast szegmensben) kell lenniük.

(#48054) Tothgera30 válasza anglergab (#48053) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Végül sikerült belőni. Külön port-okat nyitottam, és megy. Köszi még egyszer mindenkinek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48055) ger15xxhcker


ger15xxhcker
tag

Sziasztok!

Most lesz bekötve a társasházi lakásban a upc-s internet-kabel tv. Az lenne a problémám, hogy ahova ki lett vezetekelve a falba a fali csatlakozó a connectbox-nak az pont az ellentételes oldalon van mint amit ahol szeretnem. Létezik valamilyen normálisan működő vezeték nelkuli adatátvitellel működő eszköz ami ezt a kb 4 méteres távolságot át tudná hidalni és nem kellene egy vezetéket elhúznom a szoban keresztül? Nagyon szépen köszönöm!

(#48056) mezis válasza ger15xxhcker (#48055) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kábel lesz az, TV-hez, modem-routerhez.
(Koax kábeleket visz a lakásokba a UPC vagy UTP kábeleket ? :F

mezis

(#48057) Pazolini


Pazolini
senior tag

Sziasztok!
Egy 3 szintes (1.: garázs-mosókonyha; 2.: dolgozó-háló; 3.:padlásszoba), téglaépítésű, betonfödémes önálló és körbejárható, utcafront nélküli házban szeretnék mindenütt elfogadható vezeték nélküli elérhetőséget biztosítani a világhálóhoz.

Mivel alig van szomszéd körülöttünk, azok is meglehetősen távol, nincs szükségem az 5Ghz-es hullámhosszra, de még talán titkosításra sem.

Helyi kábeltársaságtól kapom a netet, sajnos csak modemes lehetőség adott a környékünkön, 150/30 az a sávszél, ami átjön névlegesen.

Beszereztem 2 TPL WR1043-ast, a modem után közvetlenül ennek 3-as szériája a router, a dolgozóban, ahol 2 számítógép és egy nyomtató van hozzádrótozva. Innen a hálóban 3 fix eszköz kapcsolódik WIFI adapterrel.
A padlásszoba is jól "lát rá" a routerre.
A routerből kábelen jut le a földszintre a manna, ahol switchként üzemel a kettes szériájú másik router. Tőle fix eszközök kábelen kapják az adatot.

Mobil kliensek egy automatikus forrásválasztó szoftver segítségével kapcsolódnak.

Minden jól működik, de talán több van ezekben a routerekben, mint ahogy én szolgálatba állítottam őket. A kérdésem tehát:

- érdemes-e flashelnem a 2-es routert is 3-as verzióra, esetleg alternatív fw-ben gondolkodjam-e. A viszonylag gyenge netes szolgáltatás nem indokolná, de ha a LAN-os kommunikáció, vagyis a helyi háló jobb lehet, akkor rááldoznám az időt.

(#48058) anglergab válasza Pazolini (#48057) üzenetére


anglergab
addikt

A verzió itt hardveres eltérést jelent.
Amúgy mindenképpen érdemes flashelni ezeket OpenWRT-re, ha adott egy bizonyos hozzáértés.
Pl. OpenWRT-vel tudsz köztük mesh/WDS hálózatot létrehozni, amivel roamingolhatnak a kliensek, azaz nem fog megszakadni a letöltés/stream és intelligens lesz a hálózat választás, lényegében egy wifid lehet több routerrel.
De az fontos, hogy a V2-esre V2-es, a V3-asra V3-as szoftver kerüljön, azaz mindegyikre csak és kizárólag a sajátja.

(#48059) mezis válasza Pazolini (#48057) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

".... nincs szükségem az 5Ghz-es hullámhosszra, de még talán titkosításra sem."

Titkosítás KELL ! :Y
Ugyanis nagyobb nyereségű antennával nagyobb távolságról is lehet kapcsolódni.

mezis

(#48060) MaCS_70 válasza mezis (#48059) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Egy ügyfelem is úgy gondolta, hogy nincs szüksége titkosításra. Tény, hogy senki sem lakott wifihatókörön belül, csakhogy kifigyelték, és visszaéltek az internetelérésével.

Azon küzdünk, hogy felmentsék, de esélyes, hogy felfüggesztett szabadságvesztés lesz belőle.

MaCS

UI: Nem piszkálódásból, hanem építő jelleggel: az 5 GHz nem hullámhossz, hanem frekvencia.

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48061) Pazolini válasza anglergab (#48058) üzenetére


Pazolini
senior tag

Köszi az eligaztást. Én úgy láttam, h a v2.1 upgrade-elhető 3-asra. Lényegében azonos a hw, csak a v3 tudja a vpn 6-ot és a vendég wifit.
Nem upgrade-eltem volna, de ha az azonosság elve megköveteli, meglépem... ...s akkor lesz két 3-asom, ha minden igaz.
Az alternativ fw-k közül az Open a legjobb???

(#48062) Pazolini válasza mezis (#48059) üzenetére


Pazolini
senior tag

50 méteres sávban csak öreganyók kapirgálnak... Így is szükséges?
:o

(#48063) anglergab válasza Pazolini (#48062) üzenetére


anglergab
addikt

Igen.

(#48064) #70234880 válasza MaCS_70 (#48060) üzenetére


#70234880
törölt tag

Ezért kellet volna legalább macaddress szűrést csinálni, ugyanis jogi értelemben ha be van állítva, akkor védet hálózatnak minősűl. Mondjuk ennek hatékonysága, már más kérdés, de erre nem terjed ki a jog.

Ugyanakkor érdekes, mert pl sok szállodában nyitottak a wifi hálózatok, nem kér semmilyen azonosítást. Vajon őket is felelőségre vonják, visszaélés esetén?

[ Szerkesztve ]

(#48065) MaCS_70 válasza #70234880 (#48064) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Konkrétan nem kellett volna nyitva hagynia a külső wifijét (a belső hálózata védett volt), de volt egy rendszeresen használt eszköze, ami nem ment titkosított wifivel. Úgy gondolta, hogy ha a LAN-hoz nem férnek hozzá, akkor mi baj lehet...

Olyan egyébként nincs a magyar jogban, hogy jogi értelemben védett hálózat. A németben van, de a MAC-szűrést szerintem ott sem tartják hatásos védelemnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48066) mezis válasza Pazolini (#48062) üzenetére


mezis
nagyúr

Az alábbi képet akkor készítettem, amikor a HotZones WiFi-hez való csatlakozással kísérleteztem.
Családi házas környezet, tetőn kívül egy mindössze 6dBi-sre saccolt barkács antennával. A 900m-re lévő HotZones-el stabil, 4Mbps sebességű a kapcsolat.
Akad itt ebben a sávban még néhány, nagyobb nyereségű antennával "elérhető" WiFi.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48067) #70234880 válasza MaCS_70 (#48065) üzenetére


#70234880
törölt tag

Mondjuk nézőpont kérdése. Ha nincs veszélyforrás, akkor akár lehet úgy is. ugyanakkor attól hogy egy AP nyitott, nem jelenti automatikusan azt, hogy ismeretlen eszközök rá csatlakozzanak. Attól hogy nincs kerités a telken, attól még van birtok háborítás, és magánterület is. Szóval ez érdekes, főleg ha még őt büntetik meg.
De akkor mi a helyzett a botnet hálózatba kerűlt eszközökkel? Ebben az esetben is akin keresztűl történik a visszaélés azt büntetik meg? Na mindegy, ti, te tudod mi is történt pontosan. Mindenesetre érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#48068) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok.
Sikeresen kinyirtam az alaplapom hálókártyáját
Most nézegetem ,hogy vennék egy pcie 1x vagy 4x kártyát
Viszont zöld vagyok ebben a témában.
Olyan kérdésem lenne ,hogy a filléres gagyi és a drágábbik mittomén 2 portos között van e otthoni felhasználás szempontjából?
Olyanra gondolok pl ,van hardwares- raid vezérlő meg sotfwares-s.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#48069) MaCS_70 válasza #70234880 (#48067) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Bűncselekményről beszélünk -- és magyar bíróságról.

A birtokháborítás nem különösebben tántorította el az elkövetőket, de nem is volt feltétlenül szükségük rá. A külső, védtelen AP úgy volt beállítva, hogy kapcsolódni tudjon rá egy kifejezetten gyenge kliens, így aztán egy jobb rádiójú eszközzel a kerítésen kívülről is simán mehetett a dolog. (Én az otthoni routeremre jobb napokon 400 méterről is tudok csatlakozni.)

A srác meg nem gondolt arra, hogy bűncselekményt fognak rá kenni. (Egyébként szerintem maguk az elkövetők sem. Ők simán csak kompromittálni akarták, de eszkalálódott az ügy.)

Száz szónak is egy a vége: nincs olyan, hogy védelem nélkül hagyjuk az otthoni hálózatot! Akkor sem, ha látszólag veszélytelen a dolog.

MaCS

UI: Az ügy egy másik szálán egyébként szépen végigwardrive-olták fél Budapestet, és gyakorlatilag mindenhol perceken belül találtak védtelen wifit.

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48070) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#48069) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen... Ez kb. olyan, mint azon vitázni, hogy zárjuk-e a kaput és a lakást, vagy maradhat minden tárva-nyitva ha elmegyünk otthonról. A válasz minden józanul gondolkodó ember számára evidens.

(#48071) #70234880 válasza MaCS_70 (#48069) üzenetére


#70234880
törölt tag

És mivan akkor ha védet de gyenge jelszót alit be valaki. Pl 123456, vagy az ssid megegyezőt. Vagy igy szórja a nezetet hogy jelszó: wifi. A védelem hatékonysága pont annyi, mintha nem lenne jelszó. Ha valaki kompromittálja a hálózatot, és visszaélést csinál, ezzel közvetve, és közvetlen kárt okoz másoknak, akkor is azt veszik elő, akinek a nevén fut a szolgáltatás, vagy elkezdenek nyomozni a hamis mac addresek után? Mert hogy az esetek nagy részében ez szokot történni. Mármint hamis mac address állítanak be. Persze jó lenne ha normálisan le lenne fedve jogi oldalról is, és vissza szorítani a vér Pistikéket. De mondhatnám a szolgálati eszközökön meg nem változtatott wifi jelszavakat is, vagy éppen a UPC régebbi modemét, ami mac cím alapján lett generálva az alap wifi jelszó. Ráadásul csak az nem tudta az alap jelszavakat aki nem akarta. Ugyan van védelem, de a hatékonysága pont annyi, mintha nem lenne. És még mindig van ilyen eszköz a városokban. Akkor ki a felelős? UPC. Mint üzemeltető, vagy az előfizető aki nem akart vele foglakozni, mondván milyen jó hogy rajta a modem alján a wifi jelszó. Vagy az, aki visszaélt?

[ Szerkesztve ]

(#48072) Intruder2k5 válasza #70234880 (#48067) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Ha nincs veszélyforrás, akkor akár lehet úgy is."

Ezt elég érdekes pont Tőled olvasni, aki úton útfélen lehúz minden SOHO eszközt, hogy egy kaptafa, meg mindegyik egyformán rossz, soha TP-LINK, soha ASUS, és ha normális felügyeletet akar valaki, és így tovább... Ezerszer olvastuk tőled. Most meg jó a nyitott WiFi is, a lényeg csak annyi, hogy Ubiquiti Unify legyen vagy MikroTik, és kitegye a százezret az eszközpark?

[ Szerkesztve ]

(#48073) #70234880 válasza Intruder2k5 (#48072) üzenetére


#70234880
törölt tag

Félre érted, én másra vagyok kíváncsi. Egész pontosan arra ilyen esetekben hogyan jár el a jog, mire számíthat az áldozat. Milyen szankciok várnak a valós elkövetőkre Stb..
A fent leírtak csak példa, egyáltalán nem értek vele egyet. De egyértelmű hogy nem ő az egyetlen, aki ilyen kellemetlenséggel szembesült, vagy csak éppen még nem tud róla.

[ Szerkesztve ]

(#48074) mezis válasza #70234880 (#48071) üzenetére


mezis
nagyúr

"Persze jó lenne ha normálisan le lenne fedve jogi oldalról is, és vissza szorítani a vér Pistikéket."
A jog megtette, amit megtehetett. BŰNCSELEKMÉNYnek minősítette a számítógépes rendszerekbe való betörést, betörési kísérleteket.

mezis

(#48075) #70234880 válasza mezis (#48074) üzenetére


#70234880
törölt tag

Ez az elmélet, de a gyakorlat teljesen mást mutat. A gyakorlat az, hogy a kellő magasságból van kezelve. És nem hogy szankció nincs, de sok esetben nyomozás se indul. Hiába érzékeli az áldozat, hiába jelzi a hatóság felé. Érdemben nagyon nehéz elérni hogy történjen valami. Főleg a tájékozatlan lakossoknak.

[ Szerkesztve ]

(#48076) mezis válasza #70234880 (#48075) üzenetére


mezis
nagyúr

Az áldozat mit tett annak érdekében, hogy ne váljon áldozattá ?

mezis

(#48077) qqcqqc válasza ricsi99 (#48068) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én tőle vettem mér ilyen célra kártyát..

(#48078) #70234880 válasza mezis (#48076) üzenetére


#70234880
törölt tag

Nagyon le akarod egyszerűsíteni a problémát. Közelítsd meg úgy a kérdést mi van a szállodai nyitott wifikkel? Ha azon a hálózaton történik visszaélés, akkor ki a felelős? A szálloda? Vagy a gyanútlan vendég? Vagy az, aki vissza él a lehetőséggel? Ezért írtam fentebb több példát, hogy szemléltessem valójában kinek is felelősége. Nem véletlen írtam a UPC modemet, és a többit. Mert semmivel nem különb mint Macs70 cimbije, aki kellemetlen helyzetbe került.

[ Szerkesztve ]

(#48079) Sisco2


Sisco2
tag

Sziasztok!

Van egy gigabites routerem (1043NDv2) amiből a PC egy Lan kábelen kapja a netet (FTTB Digi 500). Ez idáig rendben is van.
A routerben meg lelőttem a WiFi-t (nem csak hide-oltam) el is tűnt az az SSID a listából. Innen Lan kábellel csatlakozik egy TP-Link RE200 -as Range Extender. Ez szórja a netet Wifin 2.4ghz -en és 5ghz -is. (Ez jobban betudja a szórni a lakást mert jobban eltudtam helyezni hosszabbítóval mint a nagyobb routert.)
A RE200 Range Extender AccessPoint módra van átkapcsolva.
Linksebességek: 2.4ghz (72Mbps) 5ghz (433Mbps)

A kérdésem az lenne hogy a download miért jóval lassabb mint az upload?

2.4ghz -en 30Mbps a letöltés, a feltötés 50Mbps.
5ghz-en is 30Mbps csak a letöltés, feltöltés 94Mbps (ez a max mivel RE200 -on csak 100 Mbps -es az ethernet port)
RE200 mellett mértem (-25DBa) nem falon keresztül több telefonnal is probáltam, speedtest app-al. De egyébként az egészlakásban ez a helyzet bárhonnan mérem.

(#48080) MaCS_70 válasza #70234880 (#48073) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A probléma az, hogy a jog csak absztrakt eseteket szabályoz -- a valóságra alkalmazás a jogalkalmazás feladata.

Régen, a szerzőijog-sértési ügyekben azon hisztiztem, hogy a szakértők hozzák az ítéletet. Ha a szakvélemény szerint egy Linux 40e forintot ért, akkor 40e forint elkövetési értéket jelentett a Linuxhasználat.

Újabban azonban többször is belefutottam abba, hogy a szakértő megállapításait figyelmen kívül hagyja a bíróság, sőt, az is fordult már elő, kerek perec közölte, hogy nem bízik az informatikusokban, és mellőzte azt a szakvéleményt, ami kimondta, hogy a vádlott számítógépe nem hozható kapcsolatba a bűncselekménnyel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48081) #70234880 válasza MaCS_70 (#48080) üzenetére


#70234880
törölt tag

Hu de elnagyoltan válaszoltál. De ez még mindig nagyon siralmas. Ennek ellenére a cimbid a felelős? Egy pusztán ahol nyitott wifit üzemeltetett? Nem ellentmondásos ez? Mármint a hozzállás.
Mondom én nincs ez sehogy szabályozva, csak amolyan tessék lássék módjára. Hogy lehet hogy a szakvéleményt figyelmen kívül veszik? Akkor mi alapján ítélkezik? Fura...

(#48082) MaCS_70 válasza #70234880 (#48081) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem igazán értem, hogy miben nyilvánult meg az elnagyolt válaszadásom, de mindegy.

Amint írtam, a gond szerintem nem a szabályozással, hanem a jogalkalmazással van. Ha megengeded, ebbe több okból sem mennék bele -- se magamnak, sem az ügyfeleimnek nem akarok ártani.

Az viszont nagyon elgondolkodtató, hogy a fejlődés jelen iránya azt sugallja, hogy az egyszerű polgár durván kiszolgáltatott helyzetbe kerülhet, ezért aztán nem lehet eléggé hangsúlyozni a tudatos felhasználói magatartás fontosságát. Nem kis mértékben a hálózati biztonságra fókuszálva.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48083) #70234880 válasza MaCS_70 (#48082) üzenetére


#70234880
törölt tag

Erről van szó, sokszor a tudatos használat kevés ahhoz hogy ne kerüljünk kellemetlen helyzetbe. A rendelkezésre álló lakossági hálózat védelem is gyerek cipőben jár. Rengeteg hamis biztonság érzet. Stb... ezért se értem az ügyfeled esetét, illetve az eredményt. :( mármint hogy így járt. És nem elég az okozott kellemetlenség, még a bokáját is megütötte mert semmi nem védte. ( nem a nyitott ap-ra gondolok)

(#48084) ricsi99 válasza qqcqqc (#48077) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi ,valami hasonlókkal szemezek (e-bay) csak gondoltam van valami olyasmi verzió is ami terhmentesíti a cpu-t... ami érdekeség ha telefonról adom usb-n keresztül a netet még simább a játék mintha usb-s wifin kapná
Egy ösi c2d-n tolom és itt minden meglátszik rögtön...de még kitesztelem az elméletet

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#48085) Pazolini válasza mezis (#48066) üzenetére


Pazolini
senior tag

Köszi a demonstrációt! Meggyőző volt. :K :B :R

(#48086) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

Oly kérdéssel fordulnék hozzátok, teljes kertes ház kábelezése.

3 szint + kertben 2db garázs is kábelt szeretnék elvinni. Minden csőben föld alatt a garázsokhoz, illetve falban fog menni szintén csövekben.

3 szintet illetően minden szobát szeretnék bekábelezni, ajzatokkal, + egy központi rack szekrény lesz, szintenként AP-k. illetve IP kamerák a ház körül, kertben, amiket szintén kábelezni szeretnék.

Milyen utp kábelt ajánlanátok? sima cat 6 fali kábel, mindenhova?

köszi!
:R

markbellus.hu 

(#48087) pulffy


pulffy
őstag

Sziasztok.
Van egy olyan problémám, hogy nem megy a PH wifivel (eddig csak az otthonival próbáltam) csak mobilnetel. Ezt tegnap este óta csinálja.
Tudna valaki segíteni hogy miert van ez?

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#48088) Gubek-Einste válasza pulffy (#48087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Kábelen megy?
Milyen net?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48089) pulffy válasza Gubek-Einste (#48088) üzenetére


pulffy
őstag

ZTE II roter
VDSL net
Szlovák telekom

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#48090) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

@pulffy

...mármint a router-re vezetékkel csatlakoztatott eszközzel, erre gondolt az előtted író fórumtárs. Asztali gép/laptop van, amit kábellel tudsz csatlakoztatni, és úgy tesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#48091) Intruder2k5 válasza pulffy (#48089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van egy számítógép ugyanazon a hálózaton, futtasd le rajta az alábbi parancsot:

nslookup prohardver.hu

Mit kapsz rá válaszul?

(#48092) pulffy válasza Intruder2k5 (#48091) üzenetére


pulffy
őstag

Délután folyt. köv., este már aludtam, most meg melóban már.

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#48093) pulffy válasza Intruder2k5 (#48091) üzenetére


pulffy
őstag

Na akkor hozzá van csatkozva kábellel a laptop, úgy se megy. Lefuttatam a parancsot. A vâlaszt nem tudom, egy pillanatra felugrik egy feket lap, de ennyi. Nem tudom elolvasni sem hogy mit ír.

Még annyit hogy ma voltam Tescoban, ott a nyilvános wifin ment, és van még egy lap a ph kívül ami nem működik az otthoni nettel.

[ Szerkesztve ]

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#48094) Intruder2k5 válasza pulffy (#48093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor előbb írd be, hogy cmd, futtasd le azt, majd utána a "fekete ablakban" a fentebbi parancsot.

DNS hibára tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#48095) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy ezek a repeater-ek mennyire használhatòak?
Konkrétan az a problémám, hogy át kellett költöztetnem az Xbox-ot egy másik szobába, ahová nincs kihúzva hálòkábel. A wifi-vel meg olyan problémám van, hogy 2,4 Ghz-re nem csatlakozik fel (ennek okát ne kérdezzètek, semmi extra beállítás nincs vele, még az okosak az Xbox topic-ban sem tudták az okát). 5 Ghz-re felcsatlakozik, viszont az (mivel van közte 2 fal elég instabil. Van mikor jobb, de sokszor előfordul lag. Jelerőssèg 50-70 % között mozog.
Sokkal arra gondoltam, hogy a középső helységbe raknèk egy repeater-t, csak az aggaszt, hogy ettől nem nő-e meg a Ping játékokban.
Mi erről a tapasztalat?
Köszönöm

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#48096) MaCS_70 válasza mcwolf79 (#48095) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A repeater első sorban megemlítendő tulajdonsága az, hogy minimum megfelezi a sávszélességet, és a pingnek sem tesz túl jót a jelismételgetés.

Azt Te tudod, hogy ez mennyire zavaró, mondjuk játékhoz. Emailezéshez, alapvető böngészéshez, okosotthonhoz simán bevállalható. Játékhoz már szerintem erősen kérdéses lehet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48097) pulffy válasza Intruder2k5 (#48094) üzenetére


pulffy
őstag

[kép]
Itt a válasz.

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#48098) Intruder2k5 válasza pulffy (#48097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na ez így érdekes... Még arra gondolok esetleg, hogy az IPv6 kavar be. Van lehetőség abban a ZTE eszközben letiltani az IPv6-ot, vagy esetleg beállítani custom DNS szervert?

(#48099) pulffy válasza Intruder2k5 (#48098) üzenetére


pulffy
őstag

A routerben azt írja hogy IP Version - IPv4
Van ilyen hogy Local network- Lan Status ott van IPv6 adress

[ Szerkesztve ]

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#48100) pulffy válasza pulffy (#48099) üzenetére


pulffy
őstag

Igazat megvalva nem vagyok valami nagy szaki az ilyenekben :(

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.