Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48351) rento válasza Formaster (#48350) üzenetére


rento
őstag

1/1, a cat6os kábel pedig 1gb-nél többet is tud, persze ez attól függ hogy milyen hosszú a kábel.

jerry311, MaCS_70, krealon: Köszönöm a kimerítő válaszokat, keresek akkor az ajánlott típusok közül olyat ami árban is elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#48352) humigabi válasza rento (#48344) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Szeptember közepe óta üzemeltetek egy Synology RT1900AC-val (rack szekrényben van, wifi lekapcsolva, antennák leszedve) 3 db EAP225 outdoor AP-t (TP-Link) és a vezérlésüket ellátó OC200-t. Mivel volt rá lehetőségem, mindhárom AP kábelen kapja a jelet. Az OC200-ban be van kapcsolva a Mesh, így a hálózaton a barangolás tökéletes, akadás szakadás nélkül váltanak a kliensek. De az OC200 kezelői felületén ha rákattintok a Meshnetwork-re, üres a táblázat. De, ha beraknék egy negyedik AP-t, ami kábel helyett wifin csatlakozna, rögtön meg lenne a meshnetwork és látszana a táblázatban.

humigabi

(#48353) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok !!!
Adott egy családi ház 2 emeletes. Két routert összekötnék vezetékesen az egyik lenne az Access P. ( asus RT-AC57U ) a másik egy asus rt n12d1
ehhez valami szájbarágós leírást tud valaki linkelni .
Ilyenkor mind a 2 router szórja a wifi jelet ?

Köszönöm :R :R

Gamertag:Rob3rt75

(#48354) humigabi válasza pelenka35 (#48353) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

[link]

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#48355) Gubek-Einste válasza pelenka35 (#48353) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus router-ekben van dedikált AP mód, Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt lehet beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48356) Okonel89


Okonel89
friss újonc

Sziasztok! Igyekszem mindent elolvasni a témával kapcsolatban, de sajnos nem vagyok jártas a témában.. Routert szeretnék távolról elérni, illetve ha lehetséges az éppen ra kapcsolódott aktív eszközök listáját,és minden infót amit csak lehet. Küldött fogadott adatokat is ,milyen eszköz mikor mennyit volt csatlakozva stb. Asztali gépem nincs, okostelefonnal is működne?
ebbe kérnek segítséget,és minden infót ha esetleg tudtok ajánlani olvasni valót.
elore is köszi!!! :K

(#48357) pelenka35 válasza Gubek-Einste (#48355) üzenetére


pelenka35
őstag

Azt csak bekapcsolom és kész?

Gamertag:Rob3rt75

(#48358) Gubek-Einste válasza pelenka35 (#48357) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48359) Gubek-Einste válasza Okonel89 (#48356) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van publikus IP címed?
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48360) rento válasza humigabi (#48352) üzenetére


rento
őstag

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat, néztem ezt az oc200at, nem rossz, de majd 30k ez is és akkor még nem beszéltünk a többi dologról.
Néztem az Asusnak ezt a Lyra-t. Abból is a 3as packot. Van most fenn az aprón 85ért. Ami nem tiszta még, hogy ehhez kell e még egy asus router is, vagy a 3 közül kiválasztok egyet ami routerként tud üzemelni és abba dugom a modemet?

(#48361) Gubek-Einste válasza rento (#48360) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tud működni router-ként is de ha veszel mellé normál router-t akkor olyat vegyél ami AiMesh kompatibilis, hogy a Lyra-val teljesen együtt tudjon működni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48362) humigabi válasza rento (#48360) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Ezt most találtam, érdemes lehet megnézni:

[link]

:DD

humigabi

(#48363) rento válasza Gubek-Einste (#48361) üzenetére


rento
őstag

Az jó hír. Rendeltem most egy AC66U B1-t, kipróbálom ezzel milyen.

humigabi: Ez a Strong márka nem igazán jön be :N

[ Szerkesztve ]

(#48364) SzuperBandee


SzuperBandee
csendes tag

Sziasztok!

Lehet nem ide kellene ezt írnom, de nem tudom egyéltalán, hogy a kínom bajommal van e a prohardverden fórum nyitva.
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy egy hálózatra köthető külső merevlemezt illetve szintén egy hálózatra köthető Meder 1000x3d multimédiás eszközt szeretnék otthoni hálózatomra csatlakoztatni úgy, hogy azt mindenhol el tudjam érni a későbbiekben a hálózaton.
Töltöttem fel képeket a Mede8erről illetve a rackszekrényemről. Itt le meg kell, hogy említsem, hogy én nem értek a hálózatépítéshez, kezdő vagyok. Ezt is anno informatikus rakta össze nekem nem én. Az egyes szobákban a falakban van elhúzva az UTP vezeték azért a switcher. A IPTVhez van a nagy router a Sophos router a nagyhoz van csatlakoztatva az pedig melós hálózat eléréséhez van rákötve.

Én próbáltam először a "melós" sophos routerre kapcsolni vezetékkel a médiaszközt és A saját gép "médiafájlok elérése" illetve a "hálózati meghajtó csatlakoztatása" beállítással megtalálni a médialejátszót de nem talál semmit :(.
A hálózati felderítés be van kapcsolva.
Próbáltam a sophos routert kihúzni és annak a helyére bedugni a médialejátszót de semmi.. Próbáltam a switchbe dugni a médilejátszót de onnan sem látja. Lehet, hogy nagy baromságokat csinálok, de én laikus fejjel így próbáltam megkeresni az eszközt.
Esetleg tudna nekem segíteni valaki ebben?
Szeretnék később vásárolni egy hálózatra csatlakoztatható külső HDD-t és azt hálózatra kötni hogy eltudjam érni bárhonnan, viszont még a médiaeszközömet sem tudom hálózatra kötni nem majd a HDDt :(.

(#48365) Borisz76 válasza SzuperBandee (#48364) üzenetére


Borisz76
veterán

Vegyél egy NAS-t , amit a Switch-be dugsz majd be.....meg a konnektorba az áram miatt.
Ezen a NAS-on lesznek a filmek, zenék stb...

A Mede8 média player-t vidd szépen a TV alá a polcra.
Dugd be a konnektorba.
Dugd bele a hálózati kábel végét.
HDMI kábellel kösd össze a TV-vel.

[Synology NAS összefoglaló]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48366) SzuperBandee válasza Borisz76 (#48365) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Hello.
Kösz a választ. Ebben a kütyüben is egy HDD van. Arra szoktam felmásolni a filmeket képeket stb. Azért gondoltam, hogy megosztanám (feltételezem a Lan csatlakozó azért van rajta, mert hálózatra köthető) hálózaton mert úgy könnyebb lenne számomra az egyes képek filmek feltöltése a benne lévő HDDre illetve letöltése vagy törlése. Nem kell minden egyes alkalommal a PChez csatlakoztatni. Wifivel elérem az eszközt de úgy baromi lassan dolgozik. Bár lehet direktbe kötve a hálózaton se lenne gyorsabb így marad PC csatlakoztatás.

Ilyen külső HDDt szeretnék venni mint a csatolt linken látsz. Nekem ez bőven elég. De ez nem NAS. Ez csak egy külső HDD nem? Simán a switchbe dugom és ennyi?


https://www.amazon.de/SSK-NAS-Festplatte-WLAN-Hotspot-automatischer-Fernzugriff/dp/B07TV2B561/ref=sr_1_2_sspa?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=3T1KCATZZCW9D&keywords=nas+festplatte+4tb&qid=1571659989&sprefix=nas+%2Caps%2C175&sr=8-2-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUFVUFhGTDlUMk5PTUUmZW5jcnlwdGVkSWQ9QTAxNzE3ODQzRTlRSFNJQVRZUERaJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTA0MzYyODlXTFcwVEdZUUpVNUgmd2lkZ2V0TmFtZT1zcF9hdGYmYWN0aW9uPWNsaWNrUmVkaXJlY3QmZG9Ob3RMb2dDbGljaz10cnVl

(#48367) zolee001 válasza SzuperBandee (#48364) üzenetére


zolee001
őstag

Azt az ufo-t a tv készülékhez csatlakoztasd hdmi-n keresztül majd a feltehetölen a tv-d környékén is akad utp és simán kösd rá a hálozatodra,feltehetöleg 1 db alhálozattal rendelkezel már amennyiben jol van beállitva
A mediabox hdd-jéröl a lejátszás sima ügy mert a tv-re kiküldi hdmi-n keresztül,ellenben hogy az eszköz tud e még "összeszedni" média tartalmakat a hálozatod többi megosztásárül azt a user manualban tudod megnézni
Feltehetöleg smb1 illetve régi samba protokolokat támogat az eszköz a kora miatt igy a windows 10 (már ha az van) nem támogatja alapból az smb 1 protokolt ellenben DLNA-ként képesnek kellene lennie a mediatartalom lejátszására

"Szeretnék később vásárolni egy hálózatra csatlakoztatható külső HDD-t

Ez tulajdonképpen a NAS deffiniciója,ellenben a vásárlásnál érdemesebb hosszu távra gondolkodni és valami értelmesebb gyártó készülékét kiválasztani

(#48368) SzuperBandee válasza zolee001 (#48367) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Köszi

Melyik gyártó NAS készülékét ajánlanád megfizethető áron otthoni főleg adat tárolásra?

(#48369) zolee001 válasza SzuperBandee (#48368) üzenetére


zolee001
őstag

Van külön topicja : [link] igy az ottani szakik mondanak pro és kontra
Rengeteg féle van,Windows OS-el,Linux,BSD stb stb illetve saját tákolt rendszerrel amik ált a kiadott verziot élik meg jobb esetben 1-2 bizt javitást

Magad is összeállithatsz saját konfigot pl a FreeNAS rendszer amint a neve is mutatja teljesen ingyenes avagy HP Microserver nagyon népszerü volt erre a célra (amig emberi ára volt)

(#48370) SzuperBandee válasza zolee001 (#48369) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

köszi a segítségedet! :)

(#48371) B@dsector


B@dsector
aktív tag

Sziasztok!
Miért van az hogy az otthoni Telenor Hello Data csomagommal, amit HUAWEI B525 router-al használok, nem tudok becsatlakozni CVPN-en, mert az sms-ben kapott kód beírása után hibára fut... ha ugyanezt megcsinálom mobil HP-al, Telenor/Telekom hálózatból a CVPN a kapott kódott simán megeszi. Valami router beállítási gondra gyanakszok, de nem sikerült kitalálnom hogy mi lehet az. Help vki! :B

(#48372) MaCS_70 válasza B@dsector (#48371) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Milyen az a CVPN?

Melyik irányból nem sikerül a bejelentkezés?

A telenoros IP-címed privát vagy publikus?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48373) jerry311 válasza B@dsector (#48371) üzenetére


jerry311
nagyúr

PPTP?

[ Szerkesztve ]

(#48374) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Bátorkodom e témában feltenni a kérdésem, mert talán ideillik.
Tehát, van egy TP-LINK TL-WR340GD típusú router, amely egy másik routerről kapja az internetet, tehát ez a második a sorban. Azt tudom, hogy a TP-LINK-ek belépési IP-je 192.168.1.1 a kézikönyvük szerint, de ez nem az valamiért.
Használok egy Advanced IP-scanner nevű programot, mely kilistázza a hálózatot, de aszerint minden gép és eszköz 10.204.188... szerint kezdődik IP-címileg.
Kipróbáltam a Windows parancssorában az ipconfig parancsot is; az is ilyen 10.204.188 ... kezdetű IP-címet listáz ki, pl. a Default Gateway-nek is.
Akkor most ez az alapértelmezett átjáró az általam keresett router lenne (bár a böngésző nem enged rá csatlakozni, mert "túl hosszú ideje nem válaszol" üzenetet kapok rá) vagy a sorban előtte levő fő router?
Tehát a kérdéses router admin felületére ezek alapján fel tudok valahogy lépni?

(#48375) zolee001 válasza Tomi_78 (#48374) üzenetére


zolee001
őstag

Ez a hálozat cégnél létezik avagy otthon?

(#48376) Tomi_78 válasza zolee001 (#48375) üzenetére


Tomi_78
tag

Egy iskolában.

(#48377) Borisz76 válasza Tomi_78 (#48374) üzenetére


Borisz76
veterán

Könnyen lehet, hogy a TP-LINK TL-WR340GD router AP módra lett állítva.
Ezzel megváltozik a router eredeti elérhetősége, megváltozik az IP címe.

Én annó ez alapján a [leírás] alapján csináltam a sajátomat mert nincs benne DEDIKÁLT AP mód !

Megoldás lehet ha kiveszed a hálózatból, összedugod közvetlenül a PC-vel és nyomsz rajta egy resetet. Ezzel alaphelyzetbe kerül és megint érvényes lesz a fenekén található IP cím , név + jelszó.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48378) Tomi_78 válasza Borisz76 (#48377) üzenetére


Tomi_78
tag

Na, ez a legfurcsább, hogy az alján nem IP-cím van megadva, hanem hogy: "tplinklogin.net".
És ez alatt a felhasználói név és jelszó.
Meg egyszer már reseteltem is (kihúz-bedug áramba), de különösebben nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#48379) zolee001 válasza Tomi_78 (#48378) üzenetére


zolee001
őstag

Feltehetöleg nem véletlenül van beállitva abba az ip tartományba,az iskola ebben az esetben "céges" hálozatnak minösül és nem biztos,hogy engedélyezett a babrálása pláne ,hogy egy TP link router web interface-re történö belépés is leküzdhetetlen feladat

Egyébiránt rest gomb majd visszaáll a default értékekre a router ami ált 192.168.1.1 avagy 0.1
Amennyiben a 2 eszköz (2 db router) azonos ip cimmel rendelkezik a visszaállitás után akkor a LAN felöli részröl tudod elérni a kivánt eszközt
Saját felelöségedre irom le,lehet vmi vpn avagy sulinet? specifikus beállitások is lehetnek amit most készülsz kiirtani,nem lepödnék meg ha megszünne müködni a hálozat az iskolában

(#48380) Borisz76 válasza Tomi_78 (#48378) üzenetére


Borisz76
veterán

Utólag olvasom, hogy iskolai rendszer.
Ne babráld.
Akármi nyűgöd van a rendszergazdának kell szólni.

Az áramból ki-be húzás pedig NEM Reset !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48381) Tomi_78 válasza zolee001 (#48379) üzenetére


Tomi_78
tag

Bocsánat, annyiban elnéztem, hogy nem egy másik routerről jön a LAN ebbe a kérdéses routerbe, hanem egy switch-ből, amelynek típusa: TP-LINK TL-SF1016D.

(#48382) zolee001 válasza Tomi_78 (#48381) üzenetére


zolee001
őstag

A switchbe pedig egy másik routertöl,ebben biztos vagyok
Ellenben mi lenne a célod a TP link routerrel?

(#48383) Tomi_78 válasza zolee001 (#48382) üzenetére


Tomi_78
tag

A switchbe már közvetlenül a szerverből jön az internet.
A routerre azért lenne szükség, hogy egy hálózati nyomtatót tudjunk bekonfigurálni, s ehhez tudnunk kellene, hogy milyen IP-címeket oszt le a router, mert a nyomtató is arra van rákötve.

(#48384) Borisz76 válasza Tomi_78 (#48383) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy ideális rendszerben 1 db router látja el az IP címek kiosztását.

Erre jön a Switch , ami szétosztja a netet és kábeles csatlakozást nyújt.
Ha a switch-re még egy router lett betéve , akkor az szinte biztosan AP , Acces Point , Hozzáférési pont üzemmódban van....de lehet rá kötni nyomtatót is akár.
DE az IP címet akkor sem a TP-Link fogja neki adni , hanem a fő router.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48385) zolee001 válasza Tomi_78 (#48383) üzenetére


zolee001
őstag

Ez sulinet hálózat?
A sever elött semmi router/modem/hardwares tüzfal vagy akármi valamint a server mint RRAS szerepkört is betölt ?
Amennyiben igen onnan kinézheted a TP Link ip cimét

Vnnak érdekes dolgok,a multkoriban az egyik poszter itt NT4 !!! domainnal küzdött mert a W10 gépek nem nagyon akarták ismerni

(#48386) Tomi_78 válasza zolee001 (#48385) üzenetére


Tomi_78
tag

Nem tudom, hogy sulinetes-e; ezt majd mindenképpen megtudakolom.
A szerverről szinte semmit nem tudok sajnos; leágazik róla egy router, amire kb. 8 számítógép van kötve, illetve jön róla a switch 4 géppel, és erről a switchről a kérdéses router, amin szintén 4 gép + nyomtató van. A nyomtató közvetlenül csatlakozik a kérdéses routerre, míg a 4 gép egy másik switchen.

(#48387) zolee001 válasza Tomi_78 (#48386) üzenetére


zolee001
őstag

Hálózati topologia és hozzáférési engedélyek nélkül elég nehéz feladat föleg ha alhálózatok esetleg VLAN-ok is vannak
Ilyen esetben a "network admin" felhiv,hogy a feladat adott és oldja meg

(#48388) Tomi_78 válasza zolee001 (#48387) üzenetére


Tomi_78
tag

Ha ez segít, mint nagyjából felvázolt topológia:

itt jön be az internet az épületbe:
|
itt a szerver -> router + 8 számítógép
|
switch + 4 számítógép
|
ROUTER + NYOMTATÓ
|
switch + 4 számítógép

Esetleg ha a kérdéses routert kicserélnénk egy switchre, az megoldást jelentene?

(#48389) jerry311 válasza Tomi_78 (#48388) üzenetére


jerry311
nagyúr

Meg lehetne oldani, szerintem még így fórumon keresztül is, de...
Az nyilvánvaló, hogy egyrészt se hozzáférésed nincs fontos eszközökhöz, másrészt megfelelő tudásod sem.
A további (esetleg jóval súlyosabb) problémák elkerülés végett, inkább hívjátok fel a hálózat kezelőjét segítségért.

(#48390) zolee001 válasza Tomi_78 (#48388) üzenetére


zolee001
őstag

Az itt jöbe az internet cimü dolog az mi? egy szál utp kábel vhonnan )(egy másik switchböl/router/modemböl?
DHCP (ha van) az kicsoda,hány alhálózat van,VLANOK esetlegesen vpn kapcsolat nincs e?

A serveren a Print server role nincs e telepitve

"Esetleg ha a kérdéses routert kicserélnénk egy switchre, az megoldást jelentene?"

Ha a router mint router funkcio lát el akkor sanszos hogy fejreáll a hálózat ,ha csak "switchként" müködik akkor nagyjából semmi nem változik

(#48391) Tomi_78 válasza zolee001 (#48385) üzenetére


Tomi_78
tag

Megkérdeztem: nagy valószínűséggel sulinetes. de ez mit befolyásol?

(#48392) zolee001 válasza Tomi_78 (#48391) üzenetére


zolee001
őstag

Azt,hogy nem nagyon van jogod konfigurálni
A megfelelö embernek kell szolni akinek van joga hozzá te meg hátradölve kávézol
(Ezt az egyet irigyelném a sulinetes melobol :-) )

(#48393) Tomi_78 válasza zolee001 (#48390) üzenetére


Tomi_78
tag

Az "itt jön be az internet" azt jelenti, ahol a hálózat becsatlakozik az épületbe.
A DHCP-t nem tudom, hogy van-e, alhálózat csak annyi, amennyi a felvázolt rajzomon, VPN-t eddig egy gépen láttam telepítve (szerintem ott sem nagyon használják).
A szerver szerintem nincs nyomtatószervernek beállítva.
De egyébként az az előtörténete a kérdéses nyomtatónak, hogy egy másik helyiségben volt, onnan átmozgattuk, tehát megváltozott bizonyos mértékben a környezete. Be van állítva neki egy IP-cím, amin keresztül kommunikál(na) a számítógépekkel, be is van ez állítva nyomtatóportként, de mivel ez az IP-cím már feltehetőleg nem az, amit a router leoszt, ezért nem tudunk nyomtatni. Megnéztem az IP-scanner programmal is a hálózat IP-címeit és bizony olyan már nem szerepel a listában, mint ami a nyomtatóban be van állítva (az 192.168...-as, míg a hálózat csupa 10.204 ... kezdetű).
Tehát az kéne nekem, hogy be tudjak állítani egy olyan új IP-címet a nyomtatónak, amit a router kioszt, de ahhoz meg kéne néznem, hogy miket oszt ki, ahhoz pedig tudnom kéne belépni az admin felületére.

[ Szerkesztve ]

(#48394) htc07 válasza Tomi_78 (#48391) üzenetére


htc07
addikt

ha nincs jogod hozzá ne babráld, főleg ebben az országban, még a végén rádhúzzák hogy etikus hacker vagy és leültetnek. :N

nem jó az, hogy a nyomtató dhcp-ről kap címet?

[ Szerkesztve ]

(#48395) jerry311 válasza htc07 (#48394) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az nem jó, ha egy nyomtató DHCP-ről kap IP-t, mert az az IP változhat és Marika nem tud majd nyomtatni holnap. (kivéve ha a DHCP-n fixen le van foglalva neki egy, de ne bonyolítsuk)

(#48396) htc07 válasza jerry311 (#48395) üzenetére


htc07
addikt

ha hosztnév alapján van beállítva a rendszereken, akkor nem gond.

egyébként, miután kapott egy szabad címet a dhcp-ről, utána lehet a nyomtatón "kézzel" rögzíteni azt a címet (és imádkozni hogy mindig szabad legyen), vagy inkább a dhcp szerveren mac címhez rendelni azt a címet.

(#48397) jerry311 válasza htc07 (#48396) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha a DHCP szerver egyben frissíti a DNS rekordokat is. Active Directory megteszi, TP-Link nem.

Ha a nyomtató mindig aktív a hálózaton, és a DHCP szerver ellenőrzi az IP-t kiosztás előtt, akkor bekerül a tiltott IP-k listájába és utána X ideig nem próbálja kiosztani. De ettől ez még nem jó megoldás.

(#48398) Tomi_78


Tomi_78
tag

Esetleg... azon gondolkodom, hogy megcserélem a nyomtatót az egyik géppel, tehát a nyomtató megy a switchbe és az egyik onnan a routerbe, a nyomtató helyére... de az a baj, hogy akkor is tudni kéne, hogy milyen IP-címet kap a nyomtató... :(((
Végső megoldásként szóba jöhet, hogy egy új Windows-telepítésű számítógépre kötöm helyi nyomtatóként USB-kábellel, de amikor ezt próbáltam, akkor nem sikerült sehogy sem USB-portot hozzáadni a nyomtató portjai közé, pedig a legújabb illesztőprogramot használtam.

(#48399) zolee001 válasza Tomi_78 (#48398) üzenetére


zolee001
őstag

Mint már tippeltem,vagy több alhálózat van avagy vlanokkal van taggolva amit központilag managelnek valszeg MAC alapu reservation is lehet

DHCP nem tudod,hogy van e--jajj
kliensen ipconfig /all és meg is tudod nyomban még a DHCP server nevét is (ha van)

(#48400) Tomi_78 válasza zolee001 (#48399) üzenetére


Tomi_78
tag

Ja, tényleg... :D
Engedélyezve van a DHCP, amint az ipconfig is mutatja. Ha kell, bemásolom az adatait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.