Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48901) dokee78


dokee78
félisten

[link]
Ezen cikk szerint állítottam be a dolgokat mégsem nyitott a megadott portom.
A 2. Verzió szerint.
Digi a netem.
Valaki holnap délelőtt segítene team vieweren?

[ Szerkesztve ]

(#48902) zolee001 válasza dokee78 (#48901) üzenetére


zolee001
őstag

A WAN ip cimedet nézd meg a modemben avagy pl https://whatsmyip.com/ oldalon
Ha cgn nat mögött vagx akkor azért nem sikerül

(#48903) dokee78 válasza zolee001 (#48902) üzenetére


dokee78
félisten

Ha haza megyek megnézem.
Addig kis képes szemléltető.
Ami egy színnel van az a szám azonos.

[ Módosította: Qru ]

(#48904) zolee001 válasza dokee78 (#48903) üzenetére


zolee001
őstag

Az igen "titkos" belsö ip cim lényegtelen,egyrészt több milliárd eszköz használha ebben a pillanatban is másrészt a "status" fülön nézd meg a WAN avagy külsö ip cimedet,ha 100.xxx el kezdödö akkor nat mögött vagy
A digi ügyfélszolgálat megoldja ha kéred és ez a probléma

(#48905) MaCS_70 válasza dokee78 (#48903) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Amint zolee is írta, klassz, hogy a belső IP-címeded kimaszkoltad, de annak ugye pont nincs támadási felülete. Mert ott a belső hálózati IP-cím szerepel, ugye?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48906) MasterMark válasza MaCS_70 (#48905) üzenetére


MasterMark
titán

Felül a címsorban nem maszkolta ki, így tudjuk, hogy a belső hálója 192.168.0.0.
A sárga alá belátni: 192.168.0.254

Ja meg a cmd-ben se a többi IP-t.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48907) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok, remélem idevágó kérdés (mert MESH) és tud valaki segíteni:

Szóval ezeken a mesh routereken általában van 2 db ethernet port. Megoldható-e a kábelmodem - Meshrouter 1 - meshrouter 2 - meshrouter 3 kábeles összekötése valamint hogy ezekre további ethernet switcheket is kössek és azokra végberendezéséeket pl: (NAS, XBOX, Desktop Computer), igazából a gigabites hálózatot szeretném kihasználni minél jobban a srácaimnak pedig fontos lenne a lehető legkisebb latency és minél nagyobb sebesség. Emellett természetesen a Wifi nyújtotta teljes lefedettség is kellene hiszen például egy robotporszívónak is kellene közlekedni anélkül hogy wifit kellene válatnia.

Tehát Mesh router vezetéskes hálózatban és wifin egyidőben is működik e rendesen?

(#48908) MaCS_70 válasza MasterMark (#48906) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Igen, teljesen igazad van!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48909) htc07 válasza MasterMark (#48906) üzenetére


htc07
addikt

küldöm is rá a DDOS attackot :D

úgy fest nem kell sokat utaznia a csomagoknak, mert ugyanez a subnetem nekem is ;] csak amikor el akarom indítani mindig elkezdenek engem is támadni pls help :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#48910) Buckey


Buckey
senior tag

Üdv Uraim!

A kedves Win10 ismét alkotott. Tegnap este minden jó volt, ma délelőttre az egyik gép nem látta a hálózatot (semmi változás nem történt) :W
Azt már sikerült gatyába ráznom (újratelepítéssel, mert hiába voltak egyformák a beállítások, megosztások, egyik gépen nem volt látható a hálózat), hogy a két gép lássa egymást és a NAS-t is, de azt nem, hogy az egyik gép lássa magát a hálózaton. :F Minden beállítás, minden szolgáltatás, megosztás, hálózati beállítások (kivéve IP cím természetesen), csoport, egyforma, és mégsem látja az egyik gép saját magát a saját hálózatán.
Van valami trükk, vagy ez már ilyen marad a következő telepítésig? :W :DD

(#48911) CirrMee válasza Buckey (#48910) üzenetére


CirrMee
addikt

SMB V1.0 probléma...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48912) Buckey válasza CirrMee (#48911) üzenetére


Buckey
senior tag

:R
Azt is próbáltam egyszerre kikapcsolva, bekapcsolva, felváltva kapcsolgatva is.
Sőt, még hálózati csatlakozás nélkül sem látja saját magát (mint ahogy a másik, és ahogy eddig volt).
Elvileg minden rendben, mert a hálózaton kifelé jó.

(#48913) zolee001 válasza Buckey (#48912) üzenetére


zolee001
őstag

Futtasd a network troubleshootert

(#48914) MaCS_70 válasza Buckey (#48912) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ötletelés:

Integritásvizsgálat: sfc /scannow ?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48915) Buckey válasza zolee001 (#48913) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem talált hibát a Hibaelhárító (amit természetesen lefuttattam már előbb is). :R

[(#48914) MaCS_70] , nincs semmi hiba, ezt írta ki: Windows Resource Protection did not find any integrity violations. :R

Szerintem újratelepítem. :(((

[ Szerkesztve ]

(#48916) dokee78 válasza zolee001 (#48904) üzenetére


dokee78
félisten

Ezzel a NAT dologgal fog foglalkozni a Digi?

Lehet,hogy ez miatt nem tölt felfelé szinte semmit a torrent kliensem?

Mert UPC esetén nem volt feltöltés gondom,míg amióta Digi van azóta alig megy a feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#48917) Gubek-Einste válasza Szaszabond (#48907) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehát Mesh router vezetéskes hálózatban és wifin egyidőben is működik e rendesen?
Igen, vannak olyan mesh eszközök amelyek tudnak vezetékes backhaul-t is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48918) Gubek-Einste válasza dokee78 (#48916) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha NAT mögött vagy akkor okozhatja ezt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48919) Borisz76 válasza dokee78 (#48916) üzenetére


Borisz76
veterán

[Hálózati címfordítás - Network Address Translation, röviden NAT]

E miatt nem megy a feltöltésed.
Hívd fel a szolgáltatót, hogy vegyenek ki a NAT-ból és adjanak PUBLIKUS IP címet.....

Ha kérdezik miért kell....mond be , hogy a biztonsági kameráidat nem éred el kívülről.....kis füllentés de igaz is lehetne.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48920) dokee78 válasza Gubek-Einste (#48918) üzenetére


dokee78
félisten

Hívtam őket kivesznek.
Akkor így már a cikk alapján beállított dolog működni fog?

(#48921) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

Sziasztok!

Kisebb *** (Telekom-os nem is értette kb. a kérdést, support oldal 404-es tehát nincs)
után próbálkozok itt: az alábbi a gondom:
Sagemcom F@st 5655 V2
két eszköz van rajta LAN, lefoglalt IP-vel mivel mindkettőn van és kell IP foglalás (szerver és egyéb),
a kis szerveren meg van osztva teljes eléréssel (teszt: mindenki láthatja a hálózatban) több mappa, na ezt (hálózatban) nem látja a másik LAN,
de WLAn (WiFi) minden látszik! Firewall teszt szinten low, de "régebben" medium sem volt gond. DMZ aktív a kis szerveren, de pont annak megosztott dolgait elérem (WLAN).
Nem történt firmware frissítés, semmi különös változás, most próbáltam USB eszközt rátolni hogy legalább azon keresztül tudjak másolni akkor fájlokat de ott is WLAN/WiFi értem el és...
WTF? :F

Kérlek PÜ / üzenetet is ha lehet! Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#48922) dokee78 válasza dokee78 (#48920) üzenetére


dokee78
félisten

Bocs lemaradt:
Ha kivesznek a NAT-ból akkor publikus IP címem lesz?

(#48923) Gubek-Einste válasza dokee78 (#48922) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48924) Buckey válasza Buckey (#48915) üzenetére


Buckey
senior tag

Win10 újratelepítve, most elvileg minden jó. :C
Mint az XP-s időkben, hogy ennek is mindig valami baja van. Csak ez nem lefagy, meg kékhalál, hanem valami nem (úgy) működik, mint ahogy kell. Még jó, hogy kukázták a windows-t az űrállomáson, mert már biztos lepottyant volna. :DD

(#48925) Buckey válasza Buckey (#48924) üzenetére


Buckey
senior tag

:W
Újraindítás után a helyzet változatlan.
Ma már lesz@rom, holnap folytatom linux-al. Amíg az volt, azzal nem voltak gondok. Azt 5 év alatt egyszer telepítettem újra, mert már megjelent a a sokadik változat.

(#48926) zolee001 válasza SimonJanos (#48921) üzenetére


zolee001
őstag

"DMZ aktív a kis szerveren, de pont annak megosztott dolgait elérem (WLAN)."
A DMZ-be kirakott servereden él a fájlmegosztás???
Csak az egész internettel osztod meg de csak amig be nem nyelsz egy kis jó zsarolovirust

(#48927) MaCS_70 válasza Buckey (#48925) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Bocs, de ilyen szintű általános Windows-hiba nincs. Ha lenne, akkor ezzel lenne tele a világ, gyakorlatilag használhatatlanok lennének a windowsos gépek.

Nálam csak itthon 7 gépen fut Windows, a legfrissebb is 3 éves, de jellemzően 5-6 éves telepítések, amióta csak udgrade-ek és update-ek mennek rájuk -- és igazán semmi baj sincs egyikkel sem.

Ha Nálad így jelentkezik egy hiba, az vélhetően nem a Windows hibája.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48928) zolee001 válasza Buckey (#48925) üzenetére


zolee001
őstag

Szerintem kezd a full network and share resettel majd 0 ról beállitani,hálózat legyen privát minden eszközön,file megosztás aktiv a kivánt megosztott mappákon rendesen beállitva a megosztás és a jogok
\\ip cim\megosztás tesztelni ha müködik akkor \\gépnév\megosztás

(#48929) Buckey válasza MaCS_70 (#48927) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor a kis krampuszok szórakoznak velem így Mikulás/Karácsony környékén. ;]
Most, kb. 30 perce friss telepítés, minden jó. Annyi hálózati részhez nyúltam, hogy csak a hálózatban látható gépek legyenek. Minden jó, írtam is!
Jelzett, hogy a VGA driver frissítve, újraindítom, és már nincs meg a Hálózatok között a gép! A többi külsőssel nincs gond (mint előtte), azok látszanak, működnek is. A másik gép is jó, a beállítások, a Szolgáltatások a jó gépről megnézve, ugyan azok. VGA driver eltávolítva, újraindítva, hiba megmaradt.
Akkor ugyan mi már a gond, ha nem a windows? Hálózathoz nem lett nyúlva már egy éve, és egyik napról a másikra annyi?
Utolsó windows frissítés is letöltve, hiba megmaradt.
Mindegy, csak egy kérdés volt, hátha, de ahogy látom, csak nálam vannak furcsaságok a windows-ban. :((

(#48930) MasterMark válasza Buckey (#48929) üzenetére


MasterMark
titán

Szóval nálad azt jelenti a "nem lájta a hálózatot", hogy automatikusan nem jelennek meg az intézőben a hálózati gépek?

Mert ugye tudod hogy ez nem azt jelenti, hogy nem látják, és ha felülre beírod a gépnevet, vagy a gép IP-címét akkor ugyanúgy eléri a gépet?

Az csak egy funkció, hogy ott automatikusan kilistázza neked a gépeket, mégpedig a hálózatfelderítés. Amire SMBv2-től már nem válaszolnak a gépek, hogy védjék a megosztásaikat.

Annyit kell csinálnod, hogy a kívánt gépet felveszed a hálózati helyek közé, gyors elérésbe, vagy hálózati meghajtónak.

Ennyi.

Switch Tax

(#48931) MaCS_70 válasza Buckey (#48929) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A Windowsban a hibák nagyon jelentős részét okozzák a külsős driverek. Nálad mondjuk elég kézenfekvőnek tűnik a "VGA" érintettsége.

Milyen driver ez?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48932) Buckey válasza zolee001 (#48928) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszi, megpróbálom. :R
ui.:Hálózat alaphelyzetbe állítva, minden szuper. :C Újraindítás után meg a helyzet változatlan, megint nem jó. :W

[(#48930) MasterMark ] , lehet, hogy nem voltam egyértelmű. Szóval van két gép("A" és "B"), meg egy NAS. Az egyik gépen megjelenik "A" (Ez a gép vagy Sajátgép) és a NAS, a "B" gépen meg szintén ugyan ez, "A" és a NAS! A "B" gép nem jelenik meg sehol, de ha beírom, \\B, akkor ott van a "B" gépen ("A"-n is csak akkor, ha beírom), amíg be nem zárom az ablakot. Tegnap még jó volt, úgy, hogy semmi sem lett változtatva (még a VGA driver sem), csak gép ki-, ma meg bekapcsolva.

[(#48931) MaCS_70] , olyan driver, amit a win10 maga rak fel az általános vga helyett (Intel(R) HD Graphics 500).

[ Szerkesztve ]

(#48933) MasterMark válasza Buckey (#48932) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, ez a hálózatfelderítés. Emiatt kár bármit is állítgatnod.

Leírtam mi a megoldás:
gyors elérés
hálózati hely
hálózati meghajtó.

Vagy mindig beirogatod felülre.

Nincs már hálózatfelderítés SMB-re.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48934) Buckey válasza MasterMark (#48933) üzenetére


Buckey
senior tag

Szerintem hagyjuk, mert eddig jó volt, most meg valamiért nem. Így ne is állítgassam olyanra, ne is keressem a hibát, ne is akarjam olyanra, mint amikor jó volt (vagy mint amilyen a másik gép).
Inkább nem írok semmit. :W

(#48935) MasterMark válasza Buckey (#48934) üzenetére


MasterMark
titán

Igen eddig volt hálózatfelderítés, mert volt SMBv1. A biztonsági rések miatt az új Windows frissítésben fokozatosan kikapcsolja mindenkinek az SMBv1-et ami tudja ezt a hálózatfelderítést is.

De nyugodtan rakosgasd újra. Az biztos segít amig megint ki nem kapcsolja egy update az SMBv1-et.

Switch Tax

(#48936) MasterMark válasza Buckey (#48934) üzenetére


MasterMark
titán

De ha nekem nem hiszel: [link]

Explorer hálózati böngészés
A számítógép-tallózási szolgáltatás az SMBv1 protokollra támaszkodik a Windows Explorer Hálózati csomópont (más néven „Hálózatok”) feltöltéséhez. Ez a hagyományos protokoll régen elavult, nem választ útvonalat és korlátozottan biztonságos. Mivel a szolgáltatás nem működhet SMBv1 nélkül, azzal együtt távolítják el.

A továbbiakban a lehetséges megoldás, bár ez nem ugyanaz, és nem is fog menni mindennel:

Azonban, ha otthoni és kisvállalati munkacsoport-környezetben továbbra is használnia kell az Explorer hálózatot a Windows-alapú számítógépek megtalálásához, akkor ezeket a lépéseket követheti az SMBv1-et már nem használó Windows-alapú számítógépen:

Indítsa el a „Function Discovery Provider Host” és a „Function Discovery Resource Publication” szolgáltatásokat, majd állítsa azokat Automatikus (késleltetett indítás)-ra.
Az Explorer hálózat megnyitásakor engedélyezze a hálózatfelderítést, amikor a rendszer arra kéri.
Az ilyen beállítású alhálózatban lévő minden Windows-eszköz megjelenik majd tallózásra a Hálózatban. Ez a WS-DISCOVERY protokollt használja. Ha a Windows-eszközök már láthatók, de más készülékek továbbra sem jelennek meg ebben a tallózólistában, akkor lépjen kapcsolatba azok forgalmazóival és gyártóival. Lehetséges, hogy a protokollt letiltották, vagy csak az SMBv1-et támogatják.

De megjegyzésben ugyanazt javasolja amit én is:

Megjegyzés: Javasoljuk, hogy végezze el a meghajtók és nyomtatók hozzárendelését ahelyett, hogy engedélyezi ezt a szolgáltatást, ami továbbra is azok eszközeinek megkeresését és tallózását igényli. A hozzárendelt erőforrásokat könnyebb megtalálni, kevesebb gyakorlatot igényelnek és biztonságosabb a használatuk.

Fontos! Kifejezetten azt javasoljuk, hogy ne telepítse újra az SMBv1-et. Ennek az oka, hogy tudvalevőleg a régebbi protokollnak zsarolóvírussal és más kártevővel kapcsolatos biztonsági problémái voltak.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48937) MaCS_70 válasza Buckey (#48932) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Tehát konkrétan csak annyi a problémád, hogy alkalmanként be kell írnod az elérési utat, ha előtte hálózati meghajtóként vagy hálózati helyként nem mented el?

Nyilván rosszul olvastam, de azt hittem, hogy konkrétan tallózhatatlan lesz a hálózatod.

Mert így, amint MasterMark írta, egyszerűen egy nem létező szolgáltatást hiányolsz hibaként.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48938) Buckey válasza MasterMark (#48935) üzenetére


Buckey
senior tag

Az SMBv1 eddig sem volt bekapcsolva, most sincs bekapcsolva, de ha be is van, akkor is a hiba megmarad.
Tudok a sebezhetőségről, és ezért nem lesz bekapcsolva sem.
De ha ez miatt nem jó, akkor a másik gépen miért jó? Azt tegnap raktam újra, mert azon meg más gond volt, de egyszerűbb volt, mint nyomozni. De ez a hiba megmaradt, pedig háromszor telepítettem újra. És tudom, hogy ez sem megoldás, de túl fárasztó állandóan hibát keresni, majd mikor rájön az ember, hogy esélytelen, akkor kerülővel máshogy megoldani. Mint ahogy javasoltad, írjam be, vegyem fel, míg a másikon tökéletesen működik (még).

[(#48937) MaCS_70] , nem az a baj, hogy be kell írni, hanem az, hogy egyik gépen jó, a másikon meg ma reggeltől nem jó, hiába nézem a beállításokat, hiába állítom alapra a hálózatot, hiába telepítem újra, mert telepítés utáni újraindításkor megint nem jó.
Az zavar, hogy mi a fészkes fene van, hogy két egyforma beállítású gép máshogy működik. :W
Ja, és a frissítések is egyformák, megnéztem azokat is.

[ Szerkesztve ]

(#48939) MasterMark válasza Buckey (#48938) üzenetére


MasterMark
titán

Nem létezik amit akarsz. Csak az SMBv1 tud ilyen tallózós hálózatfelderítést. Ami ha nincs, akkor nem megy a felderítés.

Ezeket kapcsold be minden gépen:

Indítsa el a
„Function Discovery Provider Host” és a
„Function Discovery Resource Publication”
szolgáltatásokat, majd állítsa azokat Automatikus (késleltetett indítás)-ra.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48940) Buckey válasza MasterMark (#48939) üzenetére


Buckey
senior tag

SMBv1 bekapcsolva (mindjárt kikapcsolom), mégsem látszik sehol az egyik gép (sem saját magánál, sem a másik gépen), míg a NAS és a másik gép igen. Természetesen, ha beírom, akkor megjelenik, de ez mégsem így volt, a másik meg látszik.
Amúgy ez a kettő természetesen úgy van beállítva, ahogy írtad.

(#48941) MasterMark válasza Buckey (#48940) üzenetére


MasterMark
titán

A felderítéshez idő kell, és mindkét félnek támogatnia kell az SMBv1-et.

A hálózat működik, semmi baja. A felderítés pedig elavult dolog ebben a formában.

A fenti service-eket is be kell kapcsolni minden gépen, különben nem fogja elküldeni a frissítéseket a felderíéshez. Az is lehet, hogy ez után a felderítést újra be kell kapcsolni a gépeken. Esetleg újramegosztani amit kell.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48942) Buckey válasza MasterMark (#48941) üzenetére


Buckey
senior tag

:R
Ezeken is túl vagyok/voltam már.
Ha most, ma kb. 1 óra nem volt elég neki a felderítésre, akkor szerintem hiába vártam volna.
Tegnap, még ahogy bekapcsoltam az egyik gépet, utána a másikat, már látszottak is egymásnak, nem kellett nekik percek, órák.

[ Szerkesztve ]

(#48943) MasterMark válasza Buckey (#48942) üzenetére


MasterMark
titán

A javasolt megoldás továbbra is az, hogy vedd fel gyors elérésben, hálózati helynek, vagy hálózati meghajtónak és kész. Ez miért olyan nehéz? Ha jól értem fix gépekről is van szó amit látni szeretnél. Felveszed és jó lesz örökre.

Beírod felülre \\gépnév, oldalt gyors elérés jobb gomb Aktuális mappa kitűzése a gyors elérésbe.

Vagy Ez a gép jobb gomb Hálózati hely hozzáadása.

szerk.: Miért akarod annyira ezt az egymásnak látszást annyira? Fenti megoldásoknál várni sem kell rögtön ott lesz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48944) Buckey válasza MasterMark (#48943) üzenetére


Buckey
senior tag

Felveszem, nem az a nehéz, hanem az, hogy két frissen telepített, két ugyan olyan beállításokkal működő gép közül az egyik látszik, a másik nem. Ez zavar!
"Ha elromlik a féked, ott a kézifék+motorfék, azzal is meg lehet állni". ;]

(#48945) MaCS_70 válasza Buckey (#48938) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

De konkrétan mi az, ami az egyik gépen jó, a másikon meg nem jó?

Ha beírod a \\IP-t, mi történik?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48946) MasterMark válasza Buckey (#48944) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs elromolva, nem érted? Az a jó működés amikor nem látszik.

Annyi mindentől függ ez Master Browsert kit választanak meg, az épp hogy működik, milyen infója van a gépekről, stb. Idő míg konvergál a hálózat. Akkor sem biztos, hogy épp minden info megvan az aktuális Master Browsernek, vagy azt hogy épp csak egy van. A ki be kapcsolgatással, meg újratelepítéssel csak hátráltatod a konvergálást, mindig átveszik egymástól a Master Browsert, nem csoda ha nem működik.

MaCS_70: Az automatikus felderíés nem megy neki az egyiken, a másikon meg igen. Teljesen nonszensz ez a ragaszkodás az automatikus felderíéshez. Tökéletes példa, hogy bekapcsolva se megy mindig jól és úgy ahogy kéne.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48947) Buckey válasza MasterMark (#48946) üzenetére


Buckey
senior tag

Értem, hogy nincs elromolva, csak éppen tegnap még nem ilyen volt.
Akkor ezek szerint ez a jó, és amit én gondolok jónak, ez a rossz.
Akkor ez olyan, hogy a melegek a jók, és én, mint heteró a rossz. :F ;] Mert valamikor pont fordítva volt.

Fiúk, köszönöm szépen a segítséget, de hagyom a fenébe. Látom, nem ér ennyit ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#48948) MasterMark válasza Buckey (#48947) üzenetére


MasterMark
titán

Azért, mert nem kell neked bármit is állítani ahhoz, hogy olyan legyen mondjuk a master browser akinél nincs SMBv1. Elég ha kikapcsolod a gépeket, vagy más sorrendben indítod el, újraindítod stb. Vagy épp a NAS jójozik épp a master browserrel, az új gép amit bekpcsoltál átveszi, a NAS az midnig visszaveszi. A NAS-od valószínűleg nem Windows, lehet a WSD-t nem is tudja, vagy csak SMBv1-en hirdet.

Bármi lehet konkrétan.

Szerintem elmondtuk mit tudsz csinálni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48949) dokee78


dokee78
félisten

Digi kivett a NAT-ból!

Routeren is kapcsoljam ki a NAT-ot?

(#48950) MaCS_70 válasza dokee78 (#48949) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Melyik routeren? A sajátodon ki ne kapcsold, hiszen valakinek meg kell "csinálnia" a belső hálózatodat!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.