Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48401) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi témában kérnék segítséget.

Telekom, 1000-es internet van hozzánk bekötve.
A jelenlegi felállás: modem, amit a telekom adott, wifi kikapcsolva.
Modemre rákötve egy Mesh Extender 1600, ez szolgáltatja a wifi-t.

Be szeretnék kötni egy switch-et, média lejátszó- NAS- pc trió lenne rákötve, plusz telekom beltéri.

A kérdésem a következő: köthetem az extenderre a switchet, vagy kössem a modemre? Melyik a jobb megoldás?

Előre is köszönöm!

(#48402) htc07 válasza Oposzumtoszó (#48401) üzenetére


htc07
addikt

ha szeretnéd elérni wifi-ről a kábeles eszközöket, akkor kösd az extenderre, hogy egy hálózaton legyenek.

de ha a modemen fut a dhcp szerver és az extenderen nem, akkor gyakorlatilag mindegy (erre kevesebb esélyt látok).

[ Szerkesztve ]

(#48403) Borisz76 válasza Oposzumtoszó (#48401) üzenetére


Borisz76
veterán

Modemre menjen a beltéri mindenképpen.
IPTV miatt. Nem lehet tudni, hogy a switch támogatja e ?! IGMP támogatás vagy mi a szösz.....nem tudom pontosan.
De az biztos, hogy tudnia kell a switchnek ha azon keresztül megy.

Modemre mehet a switch és az extender is.
Vagy:
Modemre mehet a switch és arra az extender.
Switch-re pedig mehet :
- PC
- NAS
- Házimozi erősítő
- Hálózati nyomtató
- stb.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48404) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Most üzemelték be a lakásba a netet (digi). Van egy Unify AP-m (AC LR) telepítve (nincs beüzemelve). Egy switchet (US 24 a kiszemelt) még vennem kell az biztos, mert több lan port kell, mint 4. Van egy régi asus routerem.

A kérdésem az, hogy szükségem van nekem a régi asus routeremre? Vagy a digis modem és az ap is mehet a switchbe és kész.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48405) jerry311 válasza Ispy (#48404) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha a digis modem megcsinálja azt amit eddig (tippelem) az Asus, akkor mehet minden a switchbe.

(#48406) Ispy válasza jerry311 (#48405) üzenetére


Ispy
veterán

Csak port forwardot használttam a nashoz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48407) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm a tippeket mindenkinek! :)

Htc07 egy mondatán megakadt a szemem:

"ha szeretnéd elérni wifi-ről a kábeles eszközöket, akkor kösd az extenderre, hogy egy hálózaton legyenek."

A tv nem okos, a pc kábelen kapja a netet. Mobilról viszont néha böngésznék a NAS tartalmában. Akkor az idézett telepítés marad.

(#48408) Ispy válasza Ispy (#48406) üzenetére


Ispy
veterán

Illetve még az lenne a kérdésem, hogy érdemes otthonra 70k-s switchet venni? 30-40k-ért is lehet már kapni mindenfélét.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48409) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Segitsegre lenne szükségem. Van egy szolgáltató által adott Sagemcom Fast V3 HGW, amihez szeretnék egy switchet kötni. Melyik az a legolcsóbb megoldás, ami gond nélkül mukodik ezen keresztül úgy, hogy egy jövőben működő NAS-t is ki szolgáljon, távoli hozzáféréssel is. Inkább 8 pontos eszköz kellene, az 5 kevés lesz. Előre is köszönöm!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#48410) Borisz76 válasza chester91 (#48409) üzenetére


Borisz76
veterán

[Keress itt : ] 10/100/1000-s példányok között, 5 vagy 8 portosat.

Szinte mindegy, hogy milyen tipus....nem túl drágák.

Nekem pl TP-Link van 2 különböző típus is.
[Itt vannak a részletek.]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48411) Intruder2k5 válasza chester91 (#48409) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Van IPTV is? Csak mert akkor olyan switch kell, amiben van IGMP támogatás.

(#48412) chester91 válasza Intruder2k5 (#48411) üzenetére


chester91
senior tag

Igen, jelenleg két hgw van, viszont nem az igazi így a net. Jobb lenne egy hgw és melle egy switch, mert 6 eszköz menne kábelesen a hgw-be

(#48410) Borisz76: köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#48413) jerry311 válasza Ispy (#48408) üzenetére


jerry311
nagyúr

Használni fogod a tudását?
VLAn-ok, QoS, stb?
Összesen hány port kell?
10G SFP+ tényleg szükséges? Mert ha majd öt év múlva akarsz oda csatlakozni, akkor inkább 5 év múlva vegyél 10 switchet olcsóbban.

Ha csak kell plusz 4 port, hogy a többi dolog is vezetéken legyen, akkor vegyél egy 5 portos switchet ötezerért.

(#48414) Ispy válasza jerry311 (#48413) üzenetére


Ispy
veterán

Hát egyelőre biztosan nem....9 lan port biztos kell.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48415) jerry311 válasza Ispy (#48414) üzenetére


jerry311
nagyúr

16 portos nem menedzselhető switchek (D-Link, TP-link) 15-20k közt már kaphatók, de még egy Netgear is 25K alatt marad.
Igazából te döntöd el, hogy mennyit költesz rá.
Nekem is csak azért van Mikrotik routerem, mert azt akartam, nem azért mert MPLS-t meg BGP-t futtatok rajta.

(#48416) Ispy válasza jerry311 (#48415) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor egy netgear GS116GE-t veszek, egyelőre az is bőven elég lesz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48417) chester91 válasza Intruder2k5 (#48411) üzenetére


chester91
senior tag

Ha jól gondolom, akkor ezzel nem kell foglalkoznom, ha az stb-ok a HGW portjaiba mennek, és a 4. LAN csatiba menne a switch, és abba minden egyéb eszköz, ugye?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#48418) JohnD válasza MaCS_70 (#48293) üzenetére


JohnD
tag

Üdv! Megoldódott a régi mobilinternet stick probléma, a VMC Lite 9. akármennyi helyett a Vodafone Mobile Broadband 10.3-at kellett felrakni. Működik, csak lassú ;) Kösz mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#48419) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Nem tudjátok, hogy hogy tudom azt beállítani, hogy a UPC-s modemen keresztül aktív legyen a NAS feltöltése?
Ma cserélték le a PR Telecomos modemet UPC-sre.
A PR-es modem mögött volt egy ASUS router, arra volt LAN-on rákötve minden eszközöm meg a NAS is. Átdugtam a LAN kábelt az új UPC-s modembe és a hálózatom az ugyan úgy megmaradt, azzal a jelszóval meg Wifi névvel, amit körábban beállítottam.
Viszont a NAS az passzív lett.
A PR-es modemnél ezt úgy tudtam beállítani, hogy aktív legyen, hogy írnom kellett egy levelet a PR Telecomnak, ahol az ASUS router MAC címét kellett megadni és ők állítottak valamit a központban, mert olyan jó volt a modemjük, hogy abban semmit sem lehet állítani.
Nah most a UPC-nél lehet állítani a modemben elvileg mindent és azt nem tudom, hogy mit kellene állítanom, hogy aktív legyek?
A NAS-nak fix IP-je van.

Köszönöm a segítséget előre is! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#48420) jerry311 válasza Ispy (#48416) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, jó választás.

(#48417) chester91
Jól gondolod, ha az STB-k a HGW-be kapcsolódnak közvetlen, akkor mindegy hogy tud-e IGMP-t a swich.

(#48421) jerry311 válasza spiky03 (#48419) üzenetére


jerry311
nagyúr

https://prohardver.hu/tema/upc_magyarorszag_kft/friss.html
Itt meglesz a válasz, ha jól emlékszem itt is a szolgáltató kell, hogy bridge módba tegye a modemet.

(#48422) htc07 válasza spiky03 (#48419) üzenetére


htc07
addikt

ha az újabb fajta, fehér álló modemet kaptad, akkor 192.168.0.1-en tudsz belépni a jelszavas kártyán lévő jelszóval, és ott a modem üzemmódot válaszd.

(#48423) spiky03 válasza htc07 (#48422) üzenetére


spiky03
veterán

Koszonom kozben megoldotott. Felhivtam oket es atallitottak az ipv6rol ipv4re es igy mar megjelent a modem lehetoseg is amit at is allitottam es az ujrainditas utan mar aktiv is lett a NAS. Viszont most meg mar nem tudtam belepni az admin feluletre.
Erre van valami otlet, h h tudok oda ujra belepni majd?

Igen az uj allo modemet kaptam.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#48424) Intruder2k5 válasza spiky03 (#48423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#48425) spiky03 válasza Intruder2k5 (#48424) üzenetére


spiky03
veterán

Nagyon szépen köszönöm! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#48426) spiky03 válasza Intruder2k5 (#48424) üzenetére


spiky03
veterán

Ezzel már betudtam lépni, de nincs semmi olyan lehetőségem, hogy port forwardot állítsak, sőt kevesebb van mint előtte volt. :D
Mondjuk jelenleg nem gond mert megy így is rendesen a net az Asus routerről, meg aktív is a töltésnél. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#48427) Intruder2k5 válasza spiky03 (#48426) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel bridge módba állítottad, így nincs port forward, mert ilyenkor csak modemként működik az eszköz, leegyszerűsítve annyit csinál, hogy az ethernet kábelen menő jelet átteszi a koaxra. De nincs NAT, így nincs mit forwardolni. Ilyenkor a WAN IP címet se a Connect Box, hanem a rákötött saját eszközöd kapja, ha pedig portot akarsz nyitni, akkor azt is azon kell megtenned.

Nekem DIGI netem van, itt ha az ONT-t bridge módba állíttatom az ügyfélszolgálattal, akkor már nem is lehet elérni semmilyen címen. De ahogy mondtam, nincs is rá szükség, mert ilyenkor csak "jel átalakítást" végez, utp-ről optikára.

[ Szerkesztve ]

(#48428) krealon válasza Intruder2k5 (#48427) üzenetére


krealon
veterán

"Nekem DIGI netem van, itt ha az ONT-t bridge módba állíttatom az ügyfélszolgálattal, akkor már nem is lehet elérni semmilyen címen."

TL;DR Egyszeru, halozathoz nem erto felhasznalokra igaz az allitas.

Bridge uzemmodban, az Optical Network Terminator (ONT), csak atadja a PPPoE vegzodtetest a kliens router reszere, de nyilvanvaloan az IP konfiguracioja megmarad, tekintve hogy az fuggetlen a PPPoE-tol.
(Es persze a DHCP szerveret is leallitja, hogy a kliens router mindenkepp PPPoE kapcsolatot letesitsen, de ez az elerhetoseg szempontjabol lenyegtelen.)
Szoval az termeszetes, hogy a szolgaltatonal vegzodtetett PPPoE kapcsolatrol nem elerheto az ONT, de ha lehetosegunk van a kliens routeren egy IP interfeszt is definialni az ethernet csatolora a PPPoE melle (lasd peldaul OpenWRT), akkor bizony elerhetove valhat az ONT adminisztracios felulete, ha a megfelelo konfiguracios parametereket (IP, netmask) hasznaljuk.

(#48429) Intruder2k5 válasza krealon (#48428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van. Bár megmondom őszintén a DIGI ONT-al sosem próbáltam még, nem érdekelt, de régen amikor ADSL modemen a dchard féle firmware-t futtattam, és néha rá akartam nézni a vonali paraméterekre, akkor Tomato-s routeren ugyanígy egy virtuális interfészt használtam a modem eléréséhez.

ifconfig `nvram get wan_ifname`:0 192.168.1.2 netmask 255.255.255.0
iptables -t nat -I POSTROUTING -o `nvram get wan_ifname` -j MASQUERADE

(#48430) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Meg tudjátok mondani milyen ip cím ez?
[kép]

A publikus címem 94.21.86...stb
a belső ip cimem 192.168....
Akkor ez milyen ip cím a router konfigjában?

(#48431) Intruder2k5 válasza bobalazs (#48430) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

NAT-olt, vélhetően DIGI-s cím, nekik szokásuk ez leginkább, illetve elvétve még a Telekom-nak.

[ Szerkesztve ]

(#48432) bobalazs válasza Intruder2k5 (#48431) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Digis igen. Oké, felhívtam az ügyfélszolgáltatót és kikapcsoltattam velük, 72 órán belül megcsinálják.

(#48433) spiky03 válasza Intruder2k5 (#48427) üzenetére


spiky03
veterán

Igen gondoltam, hogy ezert nincs ott mert most modemkent uzemel.
A port forwardok a routerben vannak beallitva meg korabrol, azok szepen mukodnek is.

Koazi a segitseget!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#48434) koko52


koko52
veterán

Üdv!
Van egy kissé bonyolult problémám.

A ZTE típusú modemen 4 hely van. Az egyikbe bedugtam a wifit, hogy legyen :-). A 2-3-ba be van dugva két irodai gép. A 4.be egy tp-link 8portos switch mert van még 2 gép 1 kamera és egy hálózati nyomtató. Az én gépem a switch-be van csatlakoztatva. A problémám, hogy csak azt a gépet látom amelyik szintén a switch-ben van ezen kívűl a hálózaton csak a ZTE modemet látja. A fő problémám, hogy a hálózati nyomtató nyomtat mindenki gépével mert látják de scannelni nem tudok semmivel mert a nyomtatónak nem tudok hálózati mappát beállítani mert az IP címem a ZTE IP címe.
Hova kössem a nyomtatót? :F

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48435) Fecogame válasza koko52 (#48434) üzenetére


Fecogame
veterán

Így a leírás alapján kicsit nehéz kiigazodni azon, hogy mi hova kötöttél.

A hálózatodban csak egy eszköz oszt IP címeket (DHCP)?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#48436) koko52 válasza Fecogame (#48435) üzenetére


koko52
veterán

Ezt hogyan tudom meg? :B

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48437) koko52 válasza koko52 (#48436) üzenetére


koko52
veterán

DHCP minden gépen engedélyezve.
A DHCP mindegyik gépen egyformát mutat és az IPV4 is megegyezik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48438) MasterMark válasza koko52 (#48434) üzenetére


MasterMark
titán

A ZTE portjain valószínűleg tiltva van a forgalom.

DHCP-nél DHCP szerverre gondoltak.

Dugj mindent a switch-be, illetve az izolációt kapcsold ki a modemen.

Switch Tax

(#48439) MaCS_70 válasza koko52 (#48434) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

"nem tudok hálózati mappát beállítani mert az IP címem a ZTE IP címe."

Ez pontosan mit jelent? A bevett gyakorlat szerint a router kapja a kiosztható legalacsonyabb IP-címet, ami az esetedben (és kis hálózatoknál általában) az 1-es hosztazonosító.

Mivel a DHCP-szerver feltehetően maga a ZTE-egység, ezért nagyon furcsa lenne, ha a két IP-cím megegyezne. A szerver nem osztja ki a saját IP-címét. Ezért vagy az történik, hogy, amint az Feco is írta, két DHCP-szervered van (a felsorolásodban nemigen látok erre esélyes eszközt), vagy fixen kiosztottad a gépednek a router IP-címét.

Mi ez a bizonyos duplán kiadott IP-cím? Mi a router IP-címe? A router DHCP-infotáblájában milyen címek szerepelnek?ű

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48440) koko52 válasza MaCS_70 (#48439) üzenetére


koko52
veterán

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48441) MasterMark válasza koko52 (#48440) üzenetére


MasterMark
titán

A saját géped címe 192.168.1.67 ott írja bal oldalt.

Nemigazán értem, hogy mi a gond.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48442) zolee001 válasza koko52 (#48440) üzenetére


zolee001
őstag

A képen fent látható "saját géped" az a windows media server ::1 ip cimmel,az irreleváns jelen esetben.
A scanneléshez a kivánt pc-n meg kellene osztanod egy mappát irási joggal a scannernek ,hogy tudja hova menteni
Amennyiben jól értelmezem a problémádat

(#48443) koko52 válasza zolee001 (#48442) üzenetére


koko52
veterán

Ezt meg is tettem. De hibát sípol, miszerint nincs hova mentsen a hálózaton:

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48444) MasterMark válasza koko52 (#48443) üzenetére


MasterMark
titán

Így tippre nem jól adod meg. Ha már ott az IP akkor a megosztáshoz csak a mappanév kell, nem kell a gépnév is. Tehát: csak \scan\ legyen ott.

Speciális megosztásnál adj jogot az írásra a mindenki felhasználónak, meg annak is akit ott alul beírsz.

Felhasználónevet így add meg: gépnév\felhasználónév.

Switch Tax

(#48445) koko52 válasza MasterMark (#48444) üzenetére


koko52
veterán

Átírtam de semmi. A perjeleket is hiába forgatom se így se úgy nem menti a gépemre.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48446) MasterMark válasza koko52 (#48445) üzenetére


MasterMark
titán

Látni hogy nem jó a path.

Annyit írj oda hogy "scan" idézőjelek nélkül. Nem kell backslash.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48447) zolee001 válasza koko52 (#48445) üzenetére


zolee001
őstag

192.168.167.xx háló az nem annyira lesz jo mivel eddig 192.168.1.x hálóról volt szó ,hogy a géped ott helyezkedik el
Az nem vmi wifi direct alháló?

(#48448) MasterMark válasza zolee001 (#48447) üzenetére


MasterMark
titán

192.168.1.67:139 van ott.

139-es port meg az SMB a NetBIOS API felett TCP egyik portja.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48449) MasterMark válasza koko52 (#48445) üzenetére


MasterMark
titán

Ja igen, az IP-t meg nem ártana fixálni a DHCP szerveren, vagy használj gépnevet. (Előbbi ajánlott.)

Switch Tax

(#48450) koko52 válasza MasterMark (#48449) üzenetére


koko52
veterán

Mindegy hogy adom be az elérési utat a scan se jó a backslash se a per jel se. Ha meghajtó betűjelét berakom akkor sem. FTP-n se megy SMB-n se. Mára feladom mert az agyvérzés kerülget.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.