Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48201) B4ndiBuild3r válasza NeoPampalini (#48200) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

ZTE Speedport Entry 2i. A Telekom gyári dolga ez. Abból jön ki a 4 szobába 1-1-1-1 UTP port, amiből az egyik amivel én is használom a PC-m. Ezt akarom továbbosztani, maximum 4 másikra.

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#48202) NeoPampalini válasza B4ndiBuild3r (#48201) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ahhoz a cucchoz egy switch elég lesz.

(#48203) B4ndiBuild3r válasza NeoPampalini (#48202) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Rendben köszönöm a választ!

Szóval ha veszek egy Switchet, akkor "Plug and play" módon menni fog a történet? Egyik kimenetbe benyomom a falisat, a 4 másikba meg extra kábelekkel amikkel még használni fogom és menni is fog? Vagy kell külön konfigurálnom?

[link] Ilyet néztem. Ezt most elég olcsón megtudom szerezni.

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#48204) NeoPampalini válasza B4ndiBuild3r (#48203) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ez egy unmanaged switch, csak bekötöd az eszközöket, és kész.

(#48205) krealon válasza bozsozso (#48181) üzenetére


krealon
veterán

"van egy munkahelyen 2 internet előfizetés, egyiken vpn másikon nyílt internet. A vpn-ben nincs lehetőség nyílt internetre kimenni. A másikon korlátozottan, de van net elérés(amire szükség van oldalak illetve levelezés). Megoldható lenne, hogy laptopon egyszerre menjen mindkettő? Gondolok itt olyanra, hogy kábelen menne az egyik wifi-n meg a másik hálózat? Jelenleg elég problémás mert váltogatni kell a 2 hálózat között. De írhattam volna pc-t is 2 hálókártyával vagy 1hálókártya illetve wifi stick. Ez elvetemült ötlet vagy van valamilyen mód rá, hogy így használjam?"

Ez ugyben leginkabb a helyi / vallalati rendszergazda illetekes, de altalaban rossz otlet keverni a vedett es nem vedett halozatokat.
Ha van ra lehetoseg, inkabb 2 kulon geppel kellene megoldani.
(Jobb helyeken paros labbal rugjak ki az embert, ha ilyet talalnak.)

(#48206) stracker06


stracker06
aktív tag

Sziasztok!

Egy Tp-Link TL-WR841N wifi routert használok. Ma váltottam 140Mb/s sebességű internetre (előtte 60 volt), viszont a router sem kábellel, sem vezeték nélkül nem képes 90 Mb/s-nél többet kipréselni magából.
Nem a szolgáltatással van a gond, mert kábellel közvetlenül a modemre csatlakozva megvan a 140Mb/s, sőt, még több is.

Mi lehet a gond, illetve mi lehet a megoldás? :F

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#48207) JóGéza válasza stracker06 (#48206) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Csak 10/100Mbps a LAN/WAN portja.
Csere 10/100/1000 Mbps portokkal rendelkező routerre.

(#48208) stracker06 válasza JóGéza (#48207) üzenetére


stracker06
aktív tag

Nem igazán értek ehhez.
Miért írja azt a gyártó, hogy "300 Mb/s sebességgel működő router", illetve "300 Mb/s vezeték nélküli sebesség ideális..."? :W

SFm™

(#48209) MasterMark válasza stracker06 (#48208) üzenetére


MasterMark
titán

Mert annyit tud wifin.

Switch Tax

(#48210) SP4C3 válasza stracker06 (#48208) üzenetére


SP4C3
veterán

Marketing bullshit. Gyalogsági ásóval kell tarkónverni az ilyeneket.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48211) Gubek-Einste válasza stracker06 (#48208) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi-n tudja azt a link sebességet.
Van AC1200-as (300 Mbps + 867 Mbps) eszközök is 100-as LAN/WAN portokkal, az még nagyobb kitolás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48212) stracker06 válasza Gubek-Einste (#48211) üzenetére


stracker06
aktív tag

Jól gondolom, hogy ennek akkor van jelentősége, ha pl. wifi kapcsolatot létesítek két valamilyen eszköz között (pl: telefon ijelzőjét tükrözöm tv-re, stb)?

SFm™

(#48213) Gubek-Einste válasza stracker06 (#48212) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan, belső kapcsolat esetén ki is lehet használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48214) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok,
Lehet, hogy rossz helyre írok, ha igen, akkor szeretném elkérni a megfelelő topik nevét.
Szóval van nekem egy laptopom hibás lan porttal. Gyorsan kellett egy usb-s lan adapter, egy olcsó kínait tudtam szerezni. ( [link] )
Ez elég gyatra sebességet tud, önmagához képest is, kb. 5 megabit (nagyjából 90 megabites a net).
A laptop nem lehet hibás, drágább átalakítóval nincsen ilyen gond.
Ez mind ilyen, vagy valamit én szúrtam el?
Előre is köszi :D :D

(#48215) NeoPampalini válasza HTCX715 (#48214) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz... Mondjuk a vásárlói véleményeknél is olvasni, hogy a sebesség jelentősen elmaradt a hirdetettől. Vagy, hogy a termék nem is úgy néz ki, mint a képeken, satöbbi. :D

Driver nem kell neki, simán megy "generic" eszközként?

(#48216) CirrMee válasza HTCX715 (#48214) üzenetére


CirrMee
addikt

Ez elég gyatra sebességet tud, önmagához képest is, kb. 5 megabit (nagyjából 90 megabites a net).

Véletlenül nem USB1.x portba került az eszköz?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48217) HTCX715 válasza NeoPampalini (#48215) üzenetére


HTCX715
tag

Hát én nem innen vettem, csak ugyan ilyen. nekem gyorsan kellett ezért itthon vettem, szintén nagyon olcsón, de aki eladta se tudta mennyit tud. Az oké, hogy nagyon elmarad, de ez nagyon durva. Driver-t azt a windows keresett és rakott fel, nem ment instant, eszközkeleőből kellett.

(#48216) CirrMee
Áh, nem nincs olyan port a gépen. USB 3-ba lett dugva, de egyébként végig próbáltam miinden lyukba :DDD

(#48218) CirrMee válasza HTCX715 (#48217) üzenetére


CirrMee
addikt

Kb az elsőknek van olyan sebessége, hogy passzoljon az érték. Mondjuk most merült fel bennem, hogy attól még a kínai csodakütyüben lehet ilyen alkatrész kupac... :))

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48219) HTCX715 válasza CirrMee (#48218) üzenetére


HTCX715
tag

Hát ez csodálatos, akkor gondolom nem szoftveres a gond csak szemét az eszköz. Így akkor ruházhatok be egy komolyabbra is. :W

Na mindegy, köszönöm a hozzászólásokat. :R :R

(#48220) CirrMee válasza HTCX715 (#48219) üzenetére


CirrMee
addikt

Mi is csak tippelgetünk... :)
USB2.0 már 480mbit/s tempóra képes, igaz elméletben. Ha legalább ezt tudja, akkor ott mindjárt a net lenne a szűk keresztmetszet, még egy százas csatlakozás esetén is.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48221) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

SIM kártyáról milyen eszközzel (konkrét típus is jöhet) lehet a legolcsóbban megosztani mobilinternetet Wifiként egy átlagos lakásban? Régebbi okostelefon hotspot funkciója mennyire megbízható?

(#48222) mezis válasza abw6291 (#48221) üzenetére


mezis
nagyúr

" Régebbi okostelefon hotspot funkciója mennyire megbízható?"
? Vírus ? -> Amennyire az okos vírusmentes.
? Térerő ? Csak a próba során derül ki.

mezis

(#48223) stracker06 válasza stracker06 (#48206) üzenetére


stracker06
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja segítséget kértem Tőletek, a válaszaitokat pedig nagyon köszönöm! :R

A lényeg, hogy a tanácsok alapján új wifi routert kell beszereznem, olyat, ami alkalmas 140 Mb/s sebességű net továbbítására.

Két eszközt néztem ki, szerintetek melyik jobb? (Gondolom, hogy kb. egyformák, de jobbnak láttam megkérdezni, hátha vannak tapasztalatok.) Az egyik egy TP-link, a másik pedig egy D-link.

Ami biztos, hogy a wifi lefedettség növelése miatt, a beszerzendő eszközhöz kapcsolódva egy már meglévő Tp-link routert szeretnék használni jeltovábbítóként. (Nem tudom, hogy ez fontos infó-e a választásnál.)

Melyiket javasoljátok? :))

SFm™

(#48224) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Felújítás kezdődik...a falakban, csövekben futnak majd a hálózati kábelek. Szobánként 4-6 végpont lesz.

Kérdés : Cat6 vagy Cat6A legyen ?

Valamint milyen fali szerelvényt javasoltok hozzájuk ?
2 végpontos szerelvényt tervezek berakni....szobánként 2-3 db-ot.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48225) VeryByte válasza Borisz76 (#48224) üzenetére


VeryByte
őstag

Én Legrand-okkal és Schneider-ekkel dolgoztam, egész normálisak.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#48226) Borisz76 válasza VeryByte (#48225) üzenetére


Borisz76
veterán

Legrand termékeket ajánlott nekem is a villanyszerelő.....4 órával ezelőtt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48227) mezis válasza stracker06 (#48223) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"... már meglévő Tp-link routert szeretnék használni jeltovábbítóként."
Ha UTP kábellel gondoltad kapcsolni a routerhez, akkor működik gyári firmware-el is.
Ha WiFi-n kapcsolódna akkor típustól függően szükség lehet fw. cserére.

mezis

(#48228) stracker06 válasza mezis (#48227) üzenetére


stracker06
aktív tag

Szia!

Wifi-n gondoltam, az admin felületén van ilyen beállítási lehetőség.

A linket router-ekről mi a véleményed? :)

SFm™

(#48229) mezis válasza stracker06 (#48228) üzenetére


mezis
nagyúr

Az étered tiszta ?

Nincs tapasztalatom a linkelt WiFi routerekkel. Esetleg itt találsz információt róluk.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48230) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Itt is kérdezem inkább, de már csak a hsz-t dobom bobom, be, mert az egészet hosszú lenne leírni.
Kérdés: Lehet az hogy egy TV-t/TV adást nagy mértékben bezavar egy Powerline adapter?
A probléma az hogy TV-re van egy médialejátszó box csak 433-as AC-t tud, a routerből messzebb van így a sima 720p/1080p-s sorozatok akadnak néha sajnos, ezért alkalmazta a powerline adaptert.

Ha ez les az okozója mennyire ajánlott a Mesh hálózat kiépítése?
Szobánként 1 max 2 Ethernet porta van szükségem, eszközből elég a 2darabos változat.
Amiket első körben megnéztem Tp-Link Deco M4/M5.

Amire nekem szükségem lenne:
- 100-150-res netem van kb ennyit kellene tudnia.
- hálózati SMB-n szoktam szokszor másolni, ott valami normális 50-60mbit-et tudjon ha lehet (igaz Gigabites ethernet portja van, de csak AC866-ot tud)
- FullHD feletti stream-et bírhat vajon? =>Jelenleg egy sima FullHD-s TV-m van, később 4k-ra szeretném váltani, ezért a médialejátszóm SMB-n keresztül csatlakozom.

Sajnos falat fúrni, kábelt behúzni nem szeretnék mert nemrég költöztem és mindent bútor/eszköz a helyére került sajnos.

Válaszokat előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#48231) mezis válasza stigma (#48230) üzenetére


mezis
nagyúr

TV + nagy felbontás + akadozás mentes élmény -> UTP vagy koax kábel.

"...falat fúrni, kábelt behúzni nem szeretnék mert nemrég költöztem és mindent bútor/eszköz a helyére került": Legalább ott nem kell szőnyeg szegély mögé, vezeték csatornába rejteni a kábelt, mert úgyis eltakarják. :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48232) stigma válasza mezis (#48231) üzenetére


stigma
addikt

Igen ebben igazad van , viszont sajnos ahova kell 2-3 válaszfal van és szerintem olyan 10 méter kábelezés kellene, falat vésni és szórakozni vele, amit most így hogy végre minden a helyére került nem szívesen tenném meg :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#48233) mezis válasza stigma (#48232) üzenetére


mezis
nagyúr

Az UTP kábel akár 100m hosszú is lehet...

mezis

(#48234) Kaisersouzi


Kaisersouzi
friss újonc

Sziasztok!

Van egy hálózatunk, ami ma reggelig tökéletesen működött. A szolgáltató routere után be van kötve egy Netgear Orbi wi-fi router és egy szatellit egység. A routerhez vezetékkel van csatlakoztatva pár gép és az egyikre van telepítve egy hálózati nyomtató. A többi gép a szatellit egységen keresztül éri el a netet és a nyomtatót. Vagyis van egy vezetékes és wi-fi hálózat. A gépeken Win10 fut. Ma reggel volt egy rendszerfrissítés, aminek az lett az eredménye, hogy a két hálózat láthatatlanná vált egymás számára, ami azt jelenti, hogy a wi-fi hálózat gépei nem látják a nyomtatót. Valaki találkozott esetleg hasonló problémával?

(#48235) mezis válasza Kaisersouzi (#48234) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"... rendszerfrissítés": Windows 10 ? :F

mezis

(#48236) stigma válasza mezis (#48233) üzenetére


stigma
addikt

Hát ha költözés előtt ezt tudom, biztos megcsináltam volna, de utólag elég nagy szívás.
Gond egy szál sem, van 1-2 ötletem aminek első körben utánanézek, utána vásárolok. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#48237) mezis válasza stigma (#48236) üzenetére


mezis
nagyúr

Kezd a bevásárló listát ezzel vagy valami hasonlóval! ;] :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48238) Beni2360 válasza stigma (#48236) üzenetére


Beni2360
félisten

Inkább ilyesmiket lehet utólag felszerelni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48239) Kaisersouzi válasza mezis (#48235) üzenetére


Kaisersouzi
friss újonc

Az. Korábban olvastam róla, hogy az otthoni csoportot kivették a rendszerből, de állítólag ez nem befolyásolja a korábbi megosztásokat. Hát én nem úgy vettem észre.

(#48240) Beni2360 válasza Kaisersouzi (#48239) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen és IP cím alapján lehet újból őket társítani.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#48241) Kaisersouzi válasza Beni2360 (#48240) üzenetére


Kaisersouzi
friss újonc

Na most azzal meg az a probléma, hogy dinamikus.

(#48242) mezis válasza Kaisersouzi (#48241) üzenetére


mezis
nagyúr

Addig dinamikus az, amíg be nem állítod FIX-re ! :D

mezis

(#48243) stigma válasza mezis (#48237) üzenetére


stigma
addikt

(#48237) mezis : Megvót :DDD , ismerösöm jött 3 lámpát furtunk már a mennyezetre a vasbetonba, örült neki mindenki akkor elég volt.
(#48238) Beni2360 : Igen ezt már néztem, számolgattam, nappaliba majd az 5.1-es házimozihoz valamikor nyáron megcsinálom, hogy szépen a kábelek el legyenek fedve, de sajnos most 2-3 helységen keresztül kellene fúrni, van egy egész falas beépített szekrényem ami nem olcsó mulatság volt, így maradnak a drága eszközök amivel megoldható lehet.

Ha lett volna 1 hónapom költözés előtt isten bizony nekiállok, de sajnos 2 hetem volt és abba még sok mindennek kellett beleférnie.

Köszi mindkettőtöknek. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#48244) mezis válasza stigma (#48243) üzenetére


mezis
nagyúr

Családi ház vagy vannak egészen közeli szomszédok ?

mezis

(#48245) Kaisersouzi válasza mezis (#48242) üzenetére


Kaisersouzi
friss újonc

Ebben tökéletesen igazad van. A probléma annyi ezzel a megoldással, hogy ez egy irodai hálózat és van, aki a saját eszközével csatlakozik a wi-fihez. Nekik egy kicsit macerás lenne folyton váltogatni dinamikusról fixre és vissza. Főleg, hogy a többségük analfabéta informatikai téren. És ezt szó szerint értsd! :D

(#48246) Buckey válasza Kaisersouzi (#48234) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
[Ezt] nézd meg. Hátha ez a baj.

(#48247) stigma válasza mezis (#48244) üzenetére


stigma
addikt

Ha családiban lennék már nekiálltam volna. :DDD
Tömbház, szerencsére a falak tégla melyenen a munkálatot kéne végezni. A sokfős társasház, elsőn lakom , alattam, fölöttem melletem laknak és mindenhol 1-2-3 éves gyerekkel megspékelve.
Ez részemről most megoldhatatlan feladat varad a zajszürő konnektor/elosztóvagy a mesh hálózat

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#48248) mezis válasza stigma (#48247) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi: Szkenneld le az éteredet a bevásárló lista készítése előtt.

mezis

(#48249) Kaisersouzi válasza Buckey (#48246) üzenetére


Kaisersouzi
friss újonc

Köszi a segítséget, de ezt már megnéztem. Sajnos, nem segített.

(#48250) stigma válasza mezis (#48248) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, ezek megvoltak már.
Asus RT-AC87U routerem vany aminek a 70nm-es lakásba elég jó a jele, legfőképp az 5ghz.
Csatornákat telos wifi analizerrel belöttem.
A box amit használok ha mond valamit, libreerec van rajta, beépitett wifin az 433as ac-s wifi működik. Egy sima 10gb-os mkv problémamentes de már egy remux-al gond van ami 20-30gb.
Ezért vettem olcsobban hardveraprorol, de no para most a napokban mindent kipróbálok, aztán jelentkezem. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.