Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48701) Vertigo18 válasza zolee001 (#48700) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kimaradt, hogy hova írjam ezt be...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48702) zolee001 válasza Vertigo18 (#48701) üzenetére


zolee001
őstag

Annak a programnak amivel el akarod érni,pl TC
Futtatás mint "a másik felhasználó nevében"

(#48703) Vertigo18 válasza zolee001 (#48702) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mit "futtatni"??? Komolyan nem értem. A total commanderben dupla kattal lépek be mappákba... Rákattolok a hálózatra, ott van nak a hálózati meghajtóim, köztük a "Linknas" is... Rákattintok kétszer, belép a Nas-ba, megjelenik a "Disk1"... Rákattolok kétszer, megjelennek a filmek...

Mit "futtatnék"???

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48704) mezis válasza Vertigo18 (#48703) üzenetére


mezis
nagyúr

A Windows verziója (7,8.10) maradt ami installálás előtt volt ?

mezis

(#48705) NeoPampalini válasza Vertigo18 (#48703) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A TC-t másik user-rel, erre gondolt a topiktárs. :D

Shift + jobbkatt a TC indító ikonján, "Futtatás mint..." vagy valami hasonló.

(#48706) MaCS_70 válasza Vertigo18 (#48697) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Böngészőből eleve nem kellene belépni ahhoz, hogy fájlböngészőből elérd a fájlokat, annak minden előzmény nélkül is mennie kell.

Az SSH-n (pl. PuTTY, KiTTY) való belépési kísérlet árulkodó lehetne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48707) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Akkor egyesével...

Mezis: Nem, Windows 8 volt, most Windows 10 lett... Viszont, a hálózaton maradt többi gép sem éri már el csakis olvasásra a Nas-t, így szerintem a reinstal ezen a gépen nem releváns.

NeoPampalini: A Total Commandert mindig rendszergazdaként indítom. De akkor egyszerűsítsük le, használjunk ezentúl a példámhoz a Windows saját Fájlkezelőjét. No, AZON sem tudok semmi mást csinálni a fájlokkal, csak olvasni...

Macs_70: Mit monc? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48708) szpeti40 válasza Vertigo18 (#48707) üzenetére


szpeti40
addikt

Amikor filekezelővel belépsz, akkor nem kér hitelesítést? Vagyis felhasználónév/jelszó párost.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#48709) Ispy válasza Vertigo18 (#48707) üzenetére


Ispy
veterán

Nálam syno nas van, win 10-ről első belépéskor bekérte a usert/passt, lementette, simán wines fájlkezelőből használom.

Keresd meg a windows hitelesítőadat-kezelőjét, ott látod, hogy van-e valami elmentve az ip-hez.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48710) Vertigo18


Vertigo18
addikt

szpeti40: nem, nem kér. Lehet, hogy anno kért, akkor az admin jelszavát írtam be, hiszen azt sem tudtam, hogy létezik guest is. Ezt csak később láttam, a böngészős felületen...

Ispy: hol is keresem ezt meg?

szerk: megtaláltam, átírtam a TUTI jóra... Így sem tudok mókolni...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48711) Ispy válasza Vertigo18 (#48710) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor nem kliens oldalon van a gond, hanem a nasban, szvsz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48712) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Elég macerásnak tűnik ez a NAS200, legalábbis a különböző fórumok tanúsága szerint...

Egy próbát megérhet, Windows gépen:

- hálózati beállítások / status / sharing options / network discovery legyen bekapcsolva + kipipálva az alatta levő opció
- programs and features / SMB 1.0 - CIFS legyen kipipálva (mindegyik)

Gondolom a NAS-on már megpróbáltad újra létrehozni a felhasználókat, állítólag ez is lehet nyűgje...

(#48713) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Ami még eszembe jutott: TC-n hogyan éred el a NAS-t, csatolt hálózati meghajtóként (pl. Z: )?

Egyébként valóban úgy tűnik, hogy valami jogosultsági gond lehet a háttérben. Ha új megosztást csinálsz a NAS-on, új felhasználóval, az működik?

(#48714) mezis válasza Vertigo18 (#48707) üzenetére


mezis
nagyúr

" Windows 8 volt, most Windows 10 lett."
És ki osztogatja az "észt" azon a lokális hálózaton ? :F

mezis

(#48715) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Neopampalini: TC-ben, vagy Windows filekezelőben a "Hálózat" alatt érem el a "Linknas"-t... Új usert már próbáltam létrehozni, nem ment...

mezis: a képed "Speciális" részében nekem az "Alapértelmezett" van kijelölve, ahol neked a Netbios engedélyezése van... állítsam ezt át?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48716) mezis válasza Vertigo18 (#48715) üzenetére


mezis
nagyúr


Olvasd végig: Van statikus IP címed ?
DHCP kiszolgálód nem szolgéltat NetBIOS beállításikat ?

mezis

(#48717) NeoPampalini válasza Vertigo18 (#48715) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Parancssorban net use mit mond?

Hibaüzenetekkel is segíthetsz, pl. user létrehozásnál mi a hiba? (Error: Fail to update the user", "Error: Fail to delete the user", "Error: Fail to create the user" ?)

(#48718) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nos, sikerült létrehoznom egy usert böngészős felületen...

Adtam neki Írás/olvasás jogokat, hogy nehogy ezzel legyen a gond. Ezek után a hitelesítőadat-kezelőben bevittem alapértelmezettként az új adatokat...

Aztán beléptem a Windows fájlkezelőjén a nasba, de törölni még mindig nem tudtam...

Parancssorba beírtam, hogy "net use", ezt dobta ki:

"C:\>net use
A rendszer tárolja az új kapcsolatokat.
A listában nincsenek bejegyzések.
C:\>"

mezis: Tisztelt kolléga! Látom, hogy segíteni akarsz, de az általad feketével kiemelt dolgok számomra nem mondanak semmit. Ha értenék ehhez, akkor tuti nem ide jönnék kérdezni. Én úgy tudom, hogy nincs statikus ip-címem, de a többiről fogalmam sincs. Nos, ezen kevés, általam szolgáltatott információ után mit jelöljek be?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48719) zolee001 válasza Vertigo18 (#48718) üzenetére


zolee001
őstag

Go to the Web GUI of the NAS and on the System Options page, turn off the "Convert Failed Logins To Guest Logins" option.

When Windows connects to a network drive, it tries first to log you in with the same credentials as what you used to log in to Windows. It will ask you for a different user name and password if the login fails, but the NAS pretends that it was successful and logs you in as guest unless you turn that option off.

I recommend setting up a user account on the NAS that matches your user account in Windows, that way the connection will succeed immediately and you will get the exact access you want.

(#48720) Vertigo18 válasza zolee001 (#48719) üzenetére


Vertigo18
addikt

Megcsináltam, most se megy...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48721) NeoPampalini válasza Vertigo18 (#48720) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A "Convert failed logins..." ne legyen bepipálva.

(#48722) Vertigo18 válasza NeoPampalini (#48721) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kiszedtem a pipát... ugyanaz...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48723) zolee001 válasza Vertigo18 (#48722) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor ismét
I recommend setting up a user account on the NAS that matches your user account in Windows, that way the connection will succeed immediately and you will get the exact access you want.

(#48724) Vertigo18 válasza zolee001 (#48723) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bár egy kicsit problémás tőlem teljesen idegen szövegkörnyezetet angolról fordítani, de ha jól értem, akkor a Windowsba való bejelentkezésemmel azonos felhasználónevű usert hozzak létre a nas böngészős környezetében, igaz?

Tehát a böngészős felületre beléptem Administratorként, majd kitöröltem az előzőleg készített, teljes hozzáférést kapott (Vertigo18) felhasználói fiókot. Aztán létrehoztam egy ugyanolyan fiókot, mint a Windows egyetlen fiókja... Adtam neki ugyanitt mindenre engedélyt, írásra, olvasásra...

Ezek után átírtam a hitelesítőadat kezelőben az adatokat. Amint rákattintottam fájlkezelőben a Linknasra, rögtön belépett, eszerint nem rontottam el a hitelesítőadat kezelőben az adatokat...

Így sem jó!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48725) zolee001 válasza Vertigo18 (#48724) üzenetére


zolee001
őstag

mutass scrennshotokat minden menüröl

(#48726) Vertigo18 válasza zolee001 (#48725) üzenetére


Vertigo18
addikt

A bal oldali menükből melyek lehetnek még relevánsak? Arról küldök még, ha szükséges...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48727) zolee001 válasza Vertigo18 (#48726) üzenetére


zolee001
őstag

Elvileg jonak kellene már lenni a megosztásnak,valami share jogok kuszálodtak el
\\Linksysneve a futtatásba bár a windows credential managerben érdemes lenne törölni a mentett nevet,jelszot ami hozzá tartozik

Majd a bejelentkezési ablakba Linksyseve\admin a név vagy Linksysneve/vertigo majd a jelszo amit adtál

(a guest usert le is tilthatod ha nincs használatban)

(#48728) Tulkas


Tulkas
tag

Sziasztok,
itt esetleg tudna valaki segíteni?
Nasomat nem tudom rendesen hálózatra illeszteni.

Titkosított WebDAV, felhő, HTTPS böngésző stb. probléma nélkül működik bentről cégtől (távolról), hazajövök, itt nem tud csatlakozni a felhő, PC-n böngésző a weblapot "SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN" miatt nem fogadja el biztonságosnak, ráadásul WebDAV sem működik.

Kérlek segítsetek!

Hálózatom:
vDSL ZTE Router/Modem (DHCP on, NAS DMZ-ben, port ami használva van nyitva):
Csatlakozói:
Wan: Hálózati Ethernet kábel
Lan1: IP TV
Lan2: IP TV
Lan3: Üres
Lan4: TP-Link Archer Router

Tp-Link Archer (AP mode, DHCP off, fix IP)
Csatlakozói:
Wan: Üres
Lan1: ZTE Router/Modem
Lan2: PC
Lan3: DS 218+ (Fix IP, amit a ZTE osztott)
Lan1: Csamcsung TV

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#48729) zolee001 válasza Tulkas (#48728) üzenetére


zolee001
őstag

A tanusitvánnyal vannak gondjai,esetleg importáld be az adott gépre a megbizható tanusitványok közé valamint mivel belülröl támadod a nast azzal is lehetnek gondjai mivel nem tudjuk ki fia borja az a nas
Belsö hálozatbol miért böngészö megközelités valamint webdaw, dmz egyenértékü egy security öngyilkossággal véleményem szerint

(#48730) Tulkas válasza zolee001 (#48729) üzenetére


Tulkas
tag

Szia,
ócska 1nv1tel-es router/modem, szívesen kivenném dmz-ből a NAS-t,
emellett kikapcsolnám az UPnP-t, ha lenne rá esélyem (elegendő helyem), hogy ami kell port,
pl. beírhassam. De nincs.
Más módon sem érem el belülről a NAS-t, ha a PC-n sajátgépen akarok hozzá csatkazozni
(mappa/meghajtó csatlakoztatás), azt sem engedi sajnos.

Szerk.: Gyakorlatilag amióta megvan, nem tudok rá otthon adatot felrakni. :O

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#48731) Vertigo18 válasza zolee001 (#48727) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, most ezt baromira nem értem... A Windows Hitelesítőadat-kezelőből töröltem azt, amit a tanácsotokra oda beírtam, azt, ami a "Windows belépőm"...

Tehát most SEMMI sincs ebben a kezelőben...

És engedi törölni a fájlokat... :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48732) zolee001 válasza Tulkas (#48730) üzenetére


zolee001
őstag

DMZ van a modem/routerban port forward nincs?
Ez miféle NAS?
Amennyiben régebbi és smb 1 only akkor az a probléma forrása

(#48733) zolee001 válasza Vertigo18 (#48731) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor probléma letudva

(#48734) Vertigo18 válasza zolee001 (#48733) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hát nem... :W

Letörölt 10 fájlt, utána ugyanaz :D

Nah, ilyenkor mi van? :D De valahogy nem tudom elképzelni, hogy a gépemmel lenne a gond, hiszen másik gépről is ugyanez a probléma...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48735) Tulkas válasza zolee001 (#48732) üzenetére


Tulkas
tag

Nah DMZ-t, UPnp-t letiltottam, manuálisan beírtam a szükséges portokat a "Port Forwarding"-nál, MAC-re irányítva.
Synology DS218+ lett beszerezve, SMB nem lett engedélyezve, mert a biztonsági ellenőrzésen mindig lebukott, hogy kimegy külső hálózatra.
Lehet hogy most hogy nincs DMZ, ez másképpen van, és benyomhatom?

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#48736) jambiyya válasza mezis (#48630) üzenetére


jambiyya
őstag

Még egy kérdés: most ez van: modem -> irányító router(wifi OFF) -> switch -> wifi only router.
A két router: RT-N56U_B1 és RT-AC57U (HW rev. A). Melyiket érdemes irányítónak és melyiket wifisnek hadrendbe állítanom? Köszi.

(#48737) woodworm válasza jambiyya (#48736) üzenetére


woodworm
veterán

Hardveresen a két router szinte megegyezik (ha az ac57u v1-es), a szoftver különbözik. Kipróbálod, amelyikhez magasabb sebességgel, stabilabban csatlakoznak a kliensek az legyen a wifis.

[ Szerkesztve ]

(#48738) zolee001 válasza Tulkas (#48735) üzenetére


zolee001
őstag

Mivel nem volt tüzfal mögött (DMZ nek az a lényeg hogy nincs tüzfal) még jo,hogy kiment a netre is
A fileservereket illik igen erös tüzfal mögé rakni,az smb (megosztások legyen az nfs,cifs, stb) csak belsö hálózaton lehetnek
A WebDaw 10 éve is öngyilkosság volt,az eszközöd támogat 1000 féel add-ont pl ftp-t is (abbol az sftp manapság az ajánlatos) ha mappát akarsz elérni

A legtutibb megoldás a semmit kifelé elv, csak vpn-en keresztül
Sajnos elsö blikkre nem találtam meg az eszköz weboldalán az általa támogatott max smb verziot, ha netán (amit nem hiszek) csak az egyet ismerné akkor a windows 10 ben is be kell kapcsolni ami valoban egyféle biztonsági kockázat de még mindig kisebb mint a WebDaw

(#48739) Tulkas válasza zolee001 (#48738) üzenetére


Tulkas
tag

Szia,
szuper valóban elérem így smb-vel a nast, és most már nem ad rá ki biztonsági kockázatot.
De ami még mindig zavar, hogy a felhő szolgáltatást nem érem el, ha az otthoni WIFI-t használom.
Erre van ötletetek? (Természetesen Synology-s fórumban is azonnal felteszem.)

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#48740) mutyi


mutyi
őstag

Mi lehet a probléma?
Van egy irodában 2 darab plotter, egyik Canon másik HP.
Sajnos csak egy fali csatlakozó van, ahol van élő utp port így betettem egy tp-link tök egyszerű switchet.
A baj az, hogy hiába nyomtatnak pl a HP plotterre, a Canon plotterre megy a nyomtatás. Ha ki van kapcsolva a Canon, akkor meg el sem indul a másikon.
Egy kis segítséget kérnék.

(#48741) mezis válasza mutyi (#48740) üzenetére


mezis
nagyúr

Hogy néz ki az a switch? Típusa?
Plotterek hálózati beállítása ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48742) mutyi válasza mezis (#48741) üzenetére


mutyi
őstag

[link]

Egyik plottert állítottam én be, a másik már be volt,de tudtommal az is úgy van mint amit én állítottam be, azaz routerben felvettem a mac címét és adtam neki fix ip címet.

[ Szerkesztve ]

(#48743) mezis válasza mutyi (#48742) üzenetére


mezis
nagyúr

Mik ezek a fix IP címek és mi a router DHCP tartománya ?
WNetWacher

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48744) mutyi


mutyi
őstag

Meg fogom nézni, egyszer voltam ott, a plottert beállítani.
Megpróbálok távolról belépni mielőbb és megnézem.

(#48745) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

csináltam az otthoni hálózaton (192.168.0.0) belül még egy hálózatot (10.0.0.0). Az okos eszközök (lámpa, stb.) csatlakoznának ide. A 10.0.0.0 tartományból van kifelé net, hiszen gateway-nek meg lett adva a 192.0.0.0 tartományú router. Fordítva viszont nem látszik. Tehát a 192.0.0.0 hálózatól nem elérhető a másik. Ez lett beállítva a 192.168.0.1 című routerben static routként:

Elméletileg mennie kéne, de nem megy. Mi lehet a probléma?

Köszi!

plata o plomo

(#48746) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

A .0.9 végű IP-n milyen eszköz van egyébként? Ha a képen lévő router az egyetlen, akkor a gateway-hez is annak az IP címe (.0.1) kellene szerintem.

(#48747) amgzoli


amgzoli
újonc

Tiszteletem.
Egy kis segítsék kérés miatt kerestem fel a topicot.
Olyan problémám lenne, hogy én az asztali gépemmel a wifi routeren keresztül csatlakozom utp kábelell.
De, gondol egyet és fél-1 percig eldobja oly módon az internetet, hogy google böngésző, youtube, és facebook kivételével nem enged fel sehova sem. Majd eltelik ez a kis idő és mintha semmi sem történt volna. Így a discordot és a steam-et is ledobja ami számomra baromi idegesítő. A hálozatom kiépítése úgy áll össze, hogy Telekomos előfizető vagyok. A Telekomos modem össze van kötve egy switch-el és switch pedig a a wifi routerel. Már reseteltem nem egyszer, de csak ideiglenes a hiba elhárítása.
Wifi router típusa: TL-WR340G
Switch típusa: TL-SG1008D
Igaz a switch új jövevény, de a wifi router nem és előtte is ez volt vele a gond!
Vajon mit lehetne kezdeni vele?
Ekőre is köszönöm a tippeket/megoldásokat.
Szép napot.

(#48748) Pyttawrx válasza amgzoli (#48747) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Kösd össze a switch és a router nélkül a telekomos modemet a gépeddel, ha úgyis fennáll a hiba, akkor ott kell keresni, ha nem akkor tedd közé csak a router, ha úgy jelentkezik a hiba akkor a routeredet kell pl firmwarefrissíteni, ha ezután is van hiba, akkor cserélni. Most a switch-et talán azért nem tesztelném, mert írtad, hogy új és előtte is volt ez a hiba.

(#48749) Santino válasza amgzoli (#48747) üzenetére


Santino
aktív tag

Azt írtad, hogy Telekomos modem-switch-router a sorrend.
Minek oda a switch?

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#48750) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

A P2P friendly VPN-ek a torrenten kívül a régebbi gnutella edonkey és DC++ hálózatokat is támogatják? Azok is P2P alapúak?
Olyan vpn-t kerestem és találtam is többet is, amelyek alól torrentezni is lehet, mert támogatják a P2P protokollt. (sok vpn ezeket tiltja vagy titkosítás nélkül engedi tovább....)

Na de mi van akkor ha én nem torrentezni akarok, hanem régebbi de P2P alapú Gnutella és edonkey DC ++ hálózatokat akarok használni? Ezeknek is menniük kell a P2P pajzs alatt?

Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.