Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48301) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Tudtok ajánlani (minél olcsóbb) 2.5 Gbites hálókártyát? Ilyet egyáltalán nem találok a hazai piacon, csak 10 Gbiteset, ami túl drága.

(#48302) whited


whited
addikt

Sziasztok
Egy "átlagos" családi ház az alany amiben momentán van egy B525s-23a huawei WiFi router
A probléma, hogy a kb 10m-el arrébb lévő nappaliban már nagyon gynege/egyáltalán nincs internet.
Ezt kellene megoldanom, amihez első körben arra gondoltam, lehetne jelismétlőt használni ami konnektoros.
Van esetleg ebből olyan amit szettben árulnak vagy teljesen más irányba induljak el?
Hálózati ismereteim végesek ezért is mertem ide írni nektek :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#48303) Gubek-Einste válasza kelna91 (#48301) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Delock 89531-t nézted?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48304) Gubek-Einste válasza whited (#48302) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48305) SunMount3r válasza Gubek-Einste (#48304) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Olyan életképes Powerline szett van, hogy az egyik szobában a kábel menne bele a router-ből, a másikban meg Wi-Fi-n kellene tovább sugároznia? Kb. 150Mbit minimummal?

A másik lehetséges a sima kábel-kábel only Powerline felállás lenne, de ekkor a másik szobában csak elosztós konnektorba lehetne dugni, amire lenne még pár eszköz kötve. Ez nem tudom mennyire hatna negatívan? És ezekre valami konkrét típus, ami azért árban nincs elszállva nagyon?

(#48306) JohnD válasza ColdMan (#48294) üzenetére


JohnD
tag

Kösz, megnézem majd

(#48307) whited válasza Gubek-Einste (#48304) üzenetére


whited
addikt

Szia
Köszönöm a kimeritő választ.
A konnektor úgy szem magasságban van ahova érdemes lenne dugni és még erős a jel.
De akkor inkább egy általad említett
Asus N12 D1 router beszerelés lenne a jó megoldás?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#48308) mezis válasza SunMount3r (#48305) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, bármelyik 150Mbps WiFi router alkalmas erre switch üzemmódban. A 150Mbps igény miatt inkább dual channel-esek közül válogass.

A PowerLine a 230V-os hálózatot használja UTP kábel helyett.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48309) bon válasza Borisz76 (#48300) üzenetére


bon
őstag

A cég mindegyike támogatja a roaming-ot. Több féle típust üzemeltetek belőlük, gond nélkül mennek. Kintre min. az UAP-AC-PRO kell. De ne felejtsd el, router funkciót nem tudnak, kel hozzá pl egy USG. Ja és egy Cloud key se hátrány ha van a menedzselés és extra funkciók miatt.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#48310) MasterMark válasza Borisz76 (#48300) üzenetére


MasterMark
titán

Az UAP-AC-PRO alkalmas kültéri használatra.

Switch Tax

(#48311) Borisz76


Borisz76
veterán

Köszönöm a válaszokat !

Akkor veszek 2 db Pro-t....biztos ami biztos alapon.
Egy kint , egy bent.

A teljes rendszerhez kell majd egy switch is....24 portos.
( 3 szoba , 1 előszoba , konyha , melléképület ....mindenhol 2-3-4 csatlakozási pont )

Egy sima "mezei" , nem menedzselhető TP-Link TL-SG1024D-re gondoltam....de jöhet tipp, hogy mit és főleg, hogy miért ha a fentebbi TP-Link nem lenne megfelelő.

Szolgáltató adja majd a modem/router kombót.
Mivel nem tudom még ,hogy a szolgáltató ki lesz/mi lesz ezért lehet beruházok egy saját routerre is.

Az említett USG....gondolom a Security Gateway lenne.
Valamint a Cloud key....
Ezek kellenek nekem ?
Ha igen miért és mire is jó ?

Köszönöm az eddigi segítséget is !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48312) MasterMark válasza Borisz76 (#48311) üzenetére


MasterMark
titán

Az USG a router, a Cloud Key-re pedig telepíthető a központi kezelést biztosító Unifi Controller.

Egyik sem kötelező, más routert is használhatsz, viszont akkor nem tudod kezelni a Unifi Controllerből. Maga a controller telepíthető máshova is, Windows / Linux gépre, NAS-ra, stb. Nem muszáj mindig futnia, az is elég ha csak akkor indítod el amikor be akarsz állítani valamit. (Bizonyos funkciók csak akkor működnek, ha folyamatosan fut.)

Switch Tax

(#48313) rekop válasza MasterMark (#48310) üzenetére


rekop
senior tag

Azért csak korlátozottan alkalmas. Közvetlen nem áll ellen az időjárás elemeinek, ezektől védett helyre kell telepíteni, és az sem árt ha a hőmérséklet nincs -10fok alatt.
Kifejezetten kültérre ajánlott AP az Unifi AC Mesh és a talán nálunk is hamarosan elérhető Unifi Flex HD.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#48314) VeryByte válasza Borisz76 (#48311) üzenetére


VeryByte
őstag

Ne akarj nem menedzselhető cuccot. Vegyél valami TP-Link smart-ot. (Ha nem akarsz rendes Unifi infrastruktúrát.) Ezt én a különböző VLAN-ok, guest, IoT és egyéb hálózatok miatt javaslom.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#48315) Gubek-Einste válasza SunMount3r (#48305) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan életképes Powerline szett van, hogy az egyik szobában a kábel menne bele a router-ből, a másikban meg Wi-Fi-n kellene tovább sugároznia? Kb. 150Mbit minimummal?
Igen, van olyan amelyiknek wifi-s az egyik egysége.

A másik lehetséges a sima kábel-kábel only Powerline felállás lenne, de ekkor a másik szobában csak elosztós konnektorba lehetne dugni, amire lenne még pár eszköz kötve.
Van olyan amelyiknek van átmenő ajzat így abba mehet az elosztó.

Ez nem tudom mennyire hatna negatívan?
Nem ajánlott elosztóba tenni a Powerline adaptert.

És ezekre valami konkrét típus, ami azért árban nincs elszállva nagyon?
Mennyi lenne a beszerzésre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48316) Gubek-Einste válasza whited (#48307) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen a külső antennás normál eszköz használata a ideálisabb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48317) whited válasza Gubek-Einste (#48316) üzenetére


whited
addikt

Ha beszerelek egyet, de még nem lesz az igazi, akkor hogyan tovább?
Távolabbi pontra még egyet?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#48318) Gubek-Einste válasza whited (#48317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is egy megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48319) kelna91 válasza Gubek-Einste (#48303) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi, ez jó!

(#48320) rento


rento
őstag

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy a jelenlegi otthoni router+2db ap párost leváltom egy mesh rendszerre. Jól gondolom, hogy ha veszek egy asus routert mondjuk akkor azzal nem fog menni mondjuk egy tplink deco m5? Illetve van olyan mesh ami poe-s és oldalfalra, illetve plafonra szerelhető? Ki van kábelezve a jelenlegi ap-khoz utp-vel, poe switchen keresztül kapják az áramot is, szóval ezeknek a helyére tenném fel mesh eszközöket is ha lehetne. Vagy bilibe lóg a kezem? :O

(#48321) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Üdv!

Egy érdekes jelenséggel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményetek.

Adott egy UPC 120 kapcsolat Connect Boxszal, és két notebook.

A régi notebook egy Dell M1330, persze még csak "g"-s WiFi. Feltűnően lassú a letöltés, a legegyszerűbb weboldalak is lassan töltődnek be. A két eszköz fizikailag 5 méterre van egymástól, és több nagy méretű falnyílás is van a kettő között, szinte egymásra látnak. Az új egy Precision, ez "ac"-s, jelenleg feltételezem "n"-nel kapcsolódik.

UPC sebességteszt a weboldalukon (mindig csak egyetlen eszköz csatlakozva):

régi notebook:
letöltés 1,9 Mbps
feltöltés 10,2 Mbps

új notebook:
letöltés >70 Mbps
feltöltés >10 Mbps

Tehát a feltöltési sebesség közel azonos, a letöltési pedig 40-szeres.
Bár társasház, de csak 3 emeletes, régi téglaépület. Van kb. 10 router még a teljes épületben.

Mi lehet az elképesztően lassú letöltési sebesség oka a régi notebook esetében? Meglepő, hogy ötöde a feltöltési sebességnek

Driver?

(#48322) SP4C3 válasza ROBOTER (#48321) üzenetére


SP4C3
veterán

fast.com mennyit mér?
speedtest.net reklámok nélkül mennyit mutat?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48323) ROBOTER válasza SP4C3 (#48322) üzenetére


ROBOTER
addikt

Letöltés 2,4 - feltöltés 9,7

IPhone SE 4G hálón, személyes hotspot, rajta az M1330:

letöltés 17, feltöltés 14 körül. Szóval a driver problémát kizárhatom.

[ Szerkesztve ]

(#48324) SP4C3 válasza ROBOTER (#48323) üzenetére


SP4C3
veterán

Milyen eszközre csatlakozik a laptop?
Beállításokat átnézted?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48325) ROBOTER válasza SP4C3 (#48324) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ezt most nem egészen értem. A notebook az előfizetésemhez tartozó UPC connetc boxra csatlakozott, amikor a rossz értékeket mértem.

Most elvittem az iPhone-t a router mellé, így produkál a notebook 5 körül, ami sokkal kevesebb, de mégsem 2,4. Lehet valami szerencsétlen jelterjedési feltétel?

(#48326) mezis válasza ROBOTER (#48321) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én ajánlatom sebesség mérésre: [link], [link]
De mindenek előtt: Az M1330 "tiszta" vagyis minden más program leállítva, HDD-n van hely és RAM is van elegendő, továbbá nincs a közelében más, az étert szemetelő vezeték nélküli eszköz (füles, egér,...) ?
Fix helyen van az M1330 vagy próbáltad más helyen is ?

Azért lássuk az éteredet is.

mezis

(#48327) ROBOTER válasza mezis (#48326) üzenetére


ROBOTER
addikt

Win 8, semmi más nem megy rajta. SSD van benne, sok hellyel, 4GB RAM.

Egyedül az iPhone az egyetlen jelenleg élő WiFi eszköz a lakásban.

Odavittem a router mellé a notebookot, kikapcsoltam a iPhone-t, és megugrott a sebesség 10 Mbps felé. Szóval ez valami szerencsétlen reflexió és csatorna-foglaltság lesz.

Köszi!

(#48328) mezis válasza ROBOTER (#48327) üzenetére


mezis
nagyúr

Az is kevés. Nem régen olvastam valahol egy olyan laptop gyárról, amelyik a WiFi vezérlő drivere mellé még felrak valami "gyorsítót", amitől aztán nagyon be tud lassulni.
Keresgélj ( [link] , [link] , [link] , ....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48329) ROBOTER válasza mezis (#48328) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ki kellene próbálnom más G-s eszközzel.

(#48330) Gubek-Einste válasza rento (#48320) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jól gondolom, hogy ha veszek egy asus routert mondjuk akkor azzal nem fog menni mondjuk egy tplink deco m5?
Mivel nem ugyan az a mesh rendszer így nem fognak együtt működni.

Illetve van olyan mesh ami poe-s és oldalfalra, illetve plafonra szerelhető? Ki van kábelezve a jelenlegi ap-khoz utp-vel, poe switchen keresztül kapják az áramot is, szóval ezeknek a helyére tenném fel mesh eszközöket is ha lehetne. Vagy bilibe lóg a kezem?
Ubiquiti UniFi eszközökkel menne ez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48331) MaCS_70 válasza SP4C3 (#48322) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ez az Általad variált speedtest reklámok nélkül nálam nagyon furcsán mér -- konkrétan teljesen fals adatokat hoz, jóval lassabbnak mutatja a netet, mint akár az alap speedtest, akár a tényleges sebességem!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48332) SP4C3 válasza MaCS_70 (#48331) üzenetére


SP4C3
veterán

Pedig az speedtest.net!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#48333) jerry311 válasza ROBOTER (#48321) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezt tudja a UPC Connect Box:
A DOCSIS (kábelmodem) részért az Intel CE2652 chip, míg a Wi-Fiért a Celeno CL242 (2y2) és CL2330 (3x3) felel beépített antennákkal. A LAN portok mindegyike Gigabit Ethernet szabványú, tehát a csúcs átviteli tempó 1000 Mbps, míg Wi-Fiből az AC1750 szabványt hozzák. A CL242 2,4 GHz-en legfeljebb 300 Mbps átvitelt tud IEEE 802.11n szabványon 40 MHz-es csatornát használva, míg a CL2330 5 GHz-en maximum 1,3 Gbps tempót kínál IEEE 802.11ac szabványon, 80 MHz-es sávot használva.

Ebből az M1330 802.11g-ig tud felmenni, ami legfeljebb 54 Mbps. A Precision meg 802.11ac, valószínűleg azzal is csatlakozik, de ha nem, akkor is ott van neki az N és a rajta elérhető 300 Mbps.

Én arra tippelek, hogy az iPhone SE szerencsésebben választott 2.4-es csatornát ezért jobb az átvitel (=kevesebb a zavarás).

(#48334) Lajmund


Lajmund
senior tag

Sziasztok! Tud valaki amdroidra olyan programot amivel lehet nézni milyen készülék csatlakozott a hálozatra wifin és azon a készüléken miket néz, használ, ír, st?

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#48335) NeoPampalini válasza Lajmund (#48334) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Egy, a megfigyelendő eszközre telepített program nélkül szerintem nem fog menni. Mondjuk a legtöbb ilyen monitor progi, amiről tudok, az mind windows-os.

(#48336) Lajmund válasza NeoPampalini (#48335) üzenetére


Lajmund
senior tag

És ha pcén csinálnám akkor a gépnek mennie kell amikor monitorozik vagy visszamenöleg is vissza lehet nézni? Nézegettem keyloggereket de sok van és nem tudom melyik jó és stabil.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#48337) NeoPampalini válasza Lajmund (#48336) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz, én csak olvasok ezekről néha, de nem használok egyet sem. Hozzátenném, az ilyen kémkedés Btk-ba ütközik.

(#48338) rento válasza Gubek-Einste (#48330) üzenetére


rento
őstag

Értem, tehát akkor vehetek mindent egy gyártótól.
Néztem a Ubiquiti-t, viszont valami horror áron adják. A Ubiquiti UniFi AP AC Mesh Pro az 60 felett van, abból kéne 2, plussz router....
A pro nélküli változat meg elég idiótán néz ki azzal a két antennával a tetején, plussz csak dual bandes.

(#48339) jerry311 válasza rento (#48338) üzenetére


jerry311
nagyúr

De ha mar be van kabelezve, akkor miert mesh kell?
Miert nem jo ha kabelen kommunikalnak egymassal?

(#48340) VeryByte válasza rento (#48338) üzenetére


VeryByte
őstag

Esetleg megnézhetnéd a Unifi-nak az Amplifi sorozatás.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#48341) rento válasza jerry311 (#48339) üzenetére


rento
őstag

Ugyan azt az ssid-t használom a 3 eszközön de az átváltás nem igazán úgy működik ahogy nekem megfelelő lenne. Ezért gondolkodtam a meshben. Viszont itt van zavar nálam, meshnek akkor hívjuk a hálózatot, ha egymáshoz wifin keresztül csatlakoznak? Ha kábelen akkor már nem mesh?

VeryByte: megnézem, köszönöm!

(#48342) MaCS_70 válasza rento (#48341) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ezzel kapcsolatban nem egészen egységesek az álláspontok.

Szerintem a mesh lényege a hálószerűen működő, egységes hálózatot alkotó AP-ok rendszere, függetlenül attól, hogy a belső hálózati forgalom milyen fizikai közegben zajlik, tehát lehet Ethernet is.

A nem menedzselt hálózatban azonos SSID-k használata gonosz hibákat tud okozni, nem igazán ajánlott, ráadásul értelmetlen és becsapós.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48343) jerry311 válasza rento (#48341) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha barmelyik "ipari" megoldast vagy leirast nezed, akkor meshnek azt nevezik, amikor az AP-k kozti kommunikacio is vezetek nelkuli. Pl. egy parkoloban csak aramot kapnak az AP-k a vilagitasrol aminek az oszlopara felszereltek, de a vezetekes halozatot egy vagy tobb masik AP-n keresztul erik el.
Ha a otthoni felhasznalasra szant eszkozok kozt nezelodsz, akkor meg ahany gyarto annyi elnevezes es hajlamosak meshnek nevezni barmit amig jol hangzik a marketing.

Ha roaming kell, akkor elso korben legyenek meg az alapok, hatha a mostani rendszerrel is megy: SSID es jelszo ugyanaz mindenhol, csatornak nem fedik egymast (pl. 1-6-11), kb. 20% atfedes tereroben, DHCP szerver ugyanaz (=1 DHCP szerver van a halozaton).
Ha igy nem megy eleg jol (amire boven van esely), akkor kell valami rendes roaming kepes WiFi, mint pl a Unifi, vagy a Mikrotik CAPsMAN, Orbi, stb.

(#48344) rento válasza MaCS_70 (#48342) üzenetére


rento
őstag

Én is az gondolnám/tam hogy mindegy, hogy milyen módon kapcsolódnak egymáshoz az eszközök, a lényeg hogy hálószerűen egységes hálózatot alkossanak.
Milyen gonosz hibákra gondolsz? Tudnál mondani 1-2 példát?
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha más ssidt adok akkor még kevésbé működik az apk közötti átjárás. Pl. van egy szoba a házban ahol az egyik ap jele 1-s jelerősségű a telefonon, a weboldalakat is alig alig tölti be, miközben a szoba felett a tetőtérben van a másik ap, mégsem kapcsol át. Ha ki-be kapcsolom a telón a wifit akkor nyílván már az emeleti aphoz kapcsolódik, ekkor 4-s jelerősségű a wifi és hibátlanul megy minden.

jerry311: igen, ahogy olvasgatom a gyártók weboldalait, egyre jobban belezavarodok a marketing bullshitekbe.
Az alapok megvannak, 1 dhcp amit nyílván a router oszt (Netgear R6400v2), innen megy kábelen a két aphoz (V7 AC1200, Tplink eap320). Csatornák egész jól elkülönülnek :( Asus 24 az enyém)

[ Szerkesztve ]

(#48345) kezo0 válasza jerry311 (#48343) üzenetére


kezo0
addikt

Attól, hogy minden AP ugyanazt az SSID-t és jelszót kapja egy nem mesh SOHO hálózatban, még nem fognak a kliensek automatikusan roamingolni. De legalább soha nem lehet majd tudni, hogy egy adott kliens épp melyik AP-hoz kapcsolódik...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48346) jerry311 válasza kezo0 (#48345) üzenetére


jerry311
nagyúr

Már miért ne lehetne tudni? A BSSID pontosan megmutatja melyik AP-hez csatlakozik éppen a kliens.

(#48347) jerry311 válasza rento (#48344) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az AP választás mindig kliens oldali döntés, vannak ugyan AP oldali trükkök, de úgyis a kliens dönt. Eszközfüggő, hogy lehet-e állítani milyen térerő különbségek esetén váltson AP-t.

Igazából, ha ugyanazon a csatornán vannak az AP-k akkor sincs semmi köze a roaminghoz, csak akkor ahol egymásba lógnak a lefedett területek, ott az egyik zavarja a másik kommunikációját = lassabb az egész.

Visszatérve a roaminghoz, amit elmondtam, ami neked is (és nekem is) van, az a szegény ember "roamingja", mivel nincs hozzá AP oldali támogatás. Ezért nem is működik tökéletesen. Ezért is ajánljuk, hogy aki ilyen rendszert akar az inkább vegyen ennek megfelelően roamingot támogató AP-ket. (lásd korábban említett gyártók)

(#48348) MaCS_70 válasza rento (#48344) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem törvényszerű, de az elmúlt évek során jó néhány helyen jártam, ahol egyszerűen nem jól működött a wifi: leszakadoztak a kliensek, lelassultak vagy hosszú másodpercekre lebénultak.

Első alkalommal hosszú órákba telt rájönni, másodjára már gyorsabban ment, aztán már triviális volt a megoldás: amint megkülönböztető SSID-t adtam az egyes AP-knak, varázsütésre elmúltak ezek az anomáliák.

Egy nem menedzselt hálózatban de facto semmi előnye nincs (nem, nem segíti a váltást), a felhasználót viszont összezavarja, egyes rendszerek meg valamiért rosszul kezelik -- pedig elvben a BSSID (MAC) a mérvadó paraméter számukra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48349) krealon válasza rento (#48344) üzenetére


krealon
veterán

"Milyen gonosz hibákra gondolsz? Tudnál mondani 1-2 példát?
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha más ssidt adok akkor még kevésbé működik az apk közötti átjárás."

:) Azonos nevu es jelszavu Access Point (AP)-ok kozott csak az Apple (iPhone, iPad) valtanak, mas eszkozoknel a hozzafersi azomosito (MAC Address, BSSID) alapjan ragaszkodnak a kliens eszkozok (telefon, notebok, tablet) a kapcsolathoz, amig az meg nem szakad.

Nem apple eszkozok eseten, az azonos halozat-azonosito (SSID), csak elrejti a felhasznalo elol, hogy melyik AP-hez csatalkozik.
Ezert hiszik sokan, hogy az egymastol fuggetlen AP-okon beallitott azonos SSID megold mindent, pedig eppen ellenkezoleg.

A klienstol fuggetlen, gyors valtas az Access Point-ok kozott csak egysegesen kezelt halozattal valosithato meg.
Ennek jelenleg 2 valtozata van:
- vezerelt Access Point-ok (pl Unifi, Cisco, Tp-link Omada)
- mesh rendszerben felfuzott AP-ok (TP-link Deco, ASUS AiMesh)

"Az alapok megvannak, 1 dhcp amit nyílván a router oszt (Netgear R6400v2), innen megy kábelen a két aphoz (V7 AC1200, Tplink eap320)."

Az EAP320 vezerelheto pl OC200-zal.

(#48350) Formaster


Formaster
addikt

Üdv, lehet hogy buta kérdés, de megmondaná valaki, hogyha a hálózati illesztől 1Gbps sebességű, akkor az szimmetrikus 1/1, vagy szimetrikusan egyszerre 500/500 tud rajta átmenni? Ugyanez a kérdés a CAT6-os kábelre is vonatkozik, mert annak is 1Gbps a névleges teljesíténye, de szimmetrikusan? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.