Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48501) freeknight válasza Santino (#48500) üzenetére


freeknight
őstag

:R
Megrendelem, remélem ezzel már boldogulni fogok.

(#48502) mezis válasza freeknight (#48501) üzenetére


mezis
nagyúr

Jobbnak tartják pl az ilyet, amelyik parallel présel és még jár mellé egy sárga szerszám a külső védőcső lemetszéséhez.

mezis

(#48503) MaCS_70 válasza mezis (#48502) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Vagy akár egy készlet, amelyikben van krimpelő fogó, csupaszoló, betűtő szerszám és egy kábelteszter, sem hülyeség. A jelen esetben milyen jól is jönne az a műszer!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48504) Kisbre


Kisbre
tag

Sziasztok!
Egy kis tanácsra/segítsègre lenne szükségem.
Jelenlegi hàlózatom úgy néz ki, hogy a szomszèdban van egy Vidanetes internet. Ott egy Asus RT-N12 router sugározza tovább a netet WiFi-n. Ennek a wifi jelet fogom én, és jeltovábbítom egy Asus RT-AC57U-val.
Mivel lakás felújítás van, így minden olyan szobába, ahol később olyan eszköz lesz, húztam cat6-os kábelt. Ez három szoba. Ezek a kábelek másik végéi, jelenleg a padláson lógnak még, mivel a nappali nincs kész, ahova “központot” tervezem.
A közeljövőben a szomszédból át akarom hozni kábelen a netet, ez később a “központba” lehúzom.
De addig is míg a nappali elkèszül, arra gondoltam, hogy a padláson lévő egyik szobaszállal összekötöm egy [ilyennel] , vagy hasonlóval. Aztán a szobába rádugnám az ac57u-t. Gondolom ezzel a felállással is az ap mód kell, viszont ebben az esetben is felezi a sávszèlességet?

Ahogy említettem később lesz a nappaliban a központ, ide érkezik be az internet a szomszèdból, innen menne vissza a hàrom szobàba kábelen a net illetve lenne itt egy NAS, tv, egyéb eszköz, így a szabad 3 LAN port èdes kevès. Ide gondoltam egy switchet router után, de lehet elé, hogy meg legyen a megfelelő PORT számom.
Vagy esetleg már most érdemes lenne venni egy switceht a szomszédba és arról megtáplálni a két router?

Remélem érthető voltam :)
:R

(#48505) Gubek-Einste válasza Kisbre (#48504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen eszköz lenne a linken szereplő?
Rajzold le, hogy mi az elképzelésed.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48506) Kisbre válasza Gubek-Einste (#48505) üzenetére


Kisbre
tag

Éji a link valamiért nem sikerült :(
Ez lenne az : [link]

A piros vonal a behúzott kábeleket jelzi.
A zöld vonal a szomszédból átjövő kábel lenne.
A kék szaggatott lenne a fentebb linkelt kütyüvel való ideiglenes összekötès, míg a nappali el nem készül.
Switceht egy helyre tennék, csak nem tudom eldönteni hova.

(#48507) zolee001 válasza Kisbre (#48506) üzenetére


zolee001
őstag

Legköz,hogy ne fogyjon a tinta [link]
Network tab

(#48509) Gubek-Einste válasza Kisbre (#48506) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A switch-et inkább a saját router után tedd be.
A toldó jó lesz ideiglenes megoldásnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48510) liszi70 válasza zolee001 (#48507) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez de jó, köszi!

(#48511) Kisbre válasza zolee001 (#48507) üzenetére


Kisbre
tag

Köszi, király!

(#48512) Kisbre válasza Gubek-Einste (#48509) üzenetére


Kisbre
tag

Köszönöm.
Kábelen össze kötve is feleződik a sávszélesség?

(#48513) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Nagyszülőknél (társasház) a napokban cserélik a régi vezetékezést optikai kábelre. A régi DIGI 100 (FTTB) helyett, így már DIGI 1000 (FTTH) csomag lesz az alap és egyetlen. Jelenleg egy Linksys WRT54GL (v1.1) router teljesít szolgálatot, amivel a következő sebességeket mértem:

Vezetéken keresztül (Lenovo Thinkpad T420s):

WiFi kapcsolattal, kb. 1 méter távolságra (iPhone 6s):

A kérdésem az lenne, hogy ezek szerint elérte a Linksys router a maximumát (tudom, nem mai darab), amit áttud tolni a hálózaton? Többszöri mérés alkalmával kb. szimmetrikus eredmények (fel/letöltés) jönnek ki. Erősen gondolkodom, hogy lecserélném egy AC65P-re. Véleményetek szerint is már időszerű lenne a váltás (főként, hogy már gigabites internet csomag lesz)?

(#48514) zolee001 válasza fagylalt (#48513) üzenetére


zolee001
őstag

A Digi fog adni routerrel egybépitett ketyerét,egyébiránt érdemes a csere mivel a Linksys csodával max 100Mbites tempora redukálod le az 1000Mbit sebességet

(#48515) mezis válasza Kisbre (#48512) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem.

mezis

(#48516) Kisbre válasza mezis (#48515) üzenetére


Kisbre
tag

Köszi :R

(#48517) CirrMee válasza fagylalt (#48513) üzenetére


CirrMee
addikt

Ezerszer leírva, jön ezeregyedszer is: kábelen közvetlenül mérj, és rögtön tudod, ki/mi a hunyó.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#48518) bon válasza fagylalt (#48513) üzenetére


bon
őstag

Linksys WRT54GL--t már régen lecseréltem volna, nagyon elavult cucc.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#48519) mezis válasza bon (#48518) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy cucc akkor avul el, amikor már nem működik, gazdaságosan nem javítható, vagy nem felel meg a felhasználó igényeinek.
A kalapács már elavult a mindenféle akkumulátoros elektromos szerszám mellett ? Pedig alig különbözik a kőbaltától.
Fogyasszatok, fogyasszatok, termeljétek a hulladékot mert az olyan jó dolog ! :(

mezis

(#48520) Gubek-Einste válasza Kisbre (#48512) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48521) bon válasza mezis (#48519) üzenetére


bon
őstag

54mb-t már kevés évek óta. Már minden helyen évekkel ezelőtt cseréltem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#48522) MaCS_70 válasza bon (#48521) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Számodra kevés, de van, ahol még bőven sok.

Pl. nálunk a családban is van olyan helyszín, ahol 2-3 Mbps (feltételezem, ezt helyettesítetted pár leütést ügyesen megtakarítva mb-nek) az ISP által nyújtott sávszélesség.

Nem olyan régen adtam el egy régi, G-s routeremet, és a hirdetésre jött pár komment, hogy legfeljebb levélnehezéknek jó már. Ehhez képest pár óra alatt hárman is jelentkeztek rá, én meg kíváncsiságból megkérdeztem tőlük, hogy mire használnák. A válasz az volt mindhárom esetben, hogy a náluk elérhető nethez bőven jó még az a 10-20 Mbps-os wifi.

Ha valami jó, és nem kell több, akkor minek lecserélni?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48523) bon válasza MaCS_70 (#48522) üzenetére


bon
őstag

Nem csak netezésnél számít a sebessége...

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#48524) MaCS_70 válasza bon (#48523) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Valóban -- helyesebben nem mindenkinél. Eléggé sokaknál viszont igen, csak a nezetésnél fontos a wifi sebessége.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48525) qqcqqc válasza mezis (#48519) üzenetére


qqcqqc
őstag

Pedig a mai net szolgáltatások nagy részéhez már elavult. G szabványú wifi, wan-lan kapcsolat maximum 100-as, ebből 70, ha átmegy. Persze van rá DD-Wrt, ami javít a helyzeten. Tartaléknak vész esetére elraknám, de erre a célra van egy netgear wnr2000 és egy 1043ND is itthon.

(#48526) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Sürgős hálózattervezési problémám akadt és kérnék egy kis segítséget.
Semmi extra, otthon most van az elektromos vezetékek felújítása és csak most jutott eszembe, hogy a hálózat is mehetne a falban.

Szerelő megcsinálja, cat6a utp kábellel. Viszont nem tudom hogy lenne érdemes megcsinálni.
Első körben én azt mondtam neki, hogy 1 kábel a bejárattól (addig ugye majd valamelyik szolgáltató behúzza) 1 kábel menjen a nappaliba, ahol majd lesz a routerem, és onnan menjen még1 az átellenes oldalára. Ez így jó szerintetek?
Ezzel kicsit fixálom a router helyét, mert ha évek múlva átrendezném a lakást, akkor mi van, ha nem oda tenném?
Érdemes lenne egy 3. kört vitetni a kisszobába is? Az hálószobaként fog funkcionálni, egyelőre nem tervezek oda semmi olyant amihez vezetékes net kéne.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#48527) mezis válasza qqcqqc (#48525) üzenetére


mezis
nagyúr

Miért ? Ha 1000Mbps a szolgáltató által nyújtott MAXIMUM (nem a minimum !) akkor ottan ezt minden kliensnek kihasználni KÖTELEZŐ ? :F

Az internet nem autópálya, nem országút, ahol van kötelező minimum, illetve indokolatlanul tilos a forgalmat feltartani, akadályozni....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48528) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Jelenleg az otthoni hálózatom úgy néz ki, hogy van egy UPC router, ennek mind a 4 UTP portjára van egy-egy számítógép kötve, illetve a wifijét is használjuk 8 eszközzel.
Innen szeretnék tovább lépni:
-kellene még legalább +2 UTP port
-az udvaron már nagyon gyenge a wifi, ezt meg kellene oldani valahogy
Ami még van, az egy jelenleg nem használt régi TP-link 1043ND
innen merre tovább?
köszönöm.

(#48529) mezis válasza nihill (#48528) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

UTP kábel az udvar felé és az eresz alá vagy az udvarra néző ablakba a TL-1043ND-t.
Ha a meglévő 4 PC kapcsolat egyike és a két új UTP kapcsolat sem tehető át az "új" WiFi routerhez, akkor kell még egy switch.

mezis

(#48530) Kisbre válasza Lokids (#48526) üzenetére


Kisbre
tag

Én a helyedben minden lehetséges helyre húznék kábelt, ahol valaha is szükséged lesz rá.
Még mindig olcsóbb a kábelezés, mint egy MESH hálózat.

(#48531) Borisz76 válasza Lokids (#48526) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam lassan elindul a felújítás.
Cat6 kábelek, aljzatbetonban, védőcsőben.

- 3 Szoba * 4 db dupla aljzat.
- Előszobában 2 db dupla aljzat.
- Konyhában 1 db dupla aljzat.
- Ház sarkaihoz kivezetve 2X
- Melléképület felé kivezetve 1X...( lehet 2X lesz )

Minden helyiségből 1 helyre futnak a kábelek, ahol a központ lesz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48532) nihill válasza mezis (#48529) üzenetére


nihill
őstag

:R

(#48533) MaCS_70 válasza Kisbre (#48530) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Így van! Most töredékáron megoldható a dolog, később meg csak szívás lesz, hogy vésni/fúrni kell.

Persze egyre nagyobb létjogosultságuk lesz a rádiós megoldásoknak, de a fizikát nem fogják átírni: a vezeték mindig jobb lesz, mint a rádió.

Esetleges ésszerű, költségkímélő megoldás lehet az, ha csak a cső készül el (bár sokat azért nem lehet ezzel fogni), olyan módon, hogy kényelmesen behúzható legyen utólag akár több kábel is.

A villanyszerelésnél hasonlóan nem árt túlméretezni a csövezést, plusz nullaeret vinni minden kapcsolóhoz is!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48534) Kisbre válasza MaCS_70 (#48533) üzenetére


Kisbre
tag

Villanyszerelő barátom mondta, mikor a villanyhálózatot csináltam, hogy a van-tól nem kell félni, tegyek mindehová ahova lehet konnektort pl.

Én amúgy már most behúznám a kábelt is, egyszerűbb most mint amikor már minden kész, főleg ha el lesznek tüntetve a falban a kötődobozok.

Én eddig kb 60 méter cat6-os kábelt húztam be, 15 ezer volt. Ez nem pénz egy jó MESH hálózathoz hasonlítva.

(#48535) MaCS_70 válasza Kisbre (#48534) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Teljesen egyetértek, ezért is írtam én is erősen feltételes módban.

A kötődobozok eltüntetésével viszont szerintem érdemes nagyon óvatosan bánni.

Nálam kiderülőfélben van, hogy a 12 éve behúzott hálózati kábeleket cserélni kell. Ehhez négy, a falba "befestett" kötődobozt kell kibontani -- a nejem pedig erősen tiltakozik emiatt, amit meg is tudok érteni.
Ezekben a kötődobozokban ugye eleve a drótok nyomorgatása folyik, úgyhogy számomra értelmes ötletnek tűnik nagyobb dobozokat vésni be, aztán nem álcázni őket, hanem valamilyen esztétikus módon, mondjuk a berendezés színével harmonizáló, lakkozott falappal nyitható módon takarni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48536) Lokids válasza Kisbre (#48534) üzenetére


Lokids
addikt

Tennék én szívesen, de drágán vésnek manapság.
Az a 2 útvonal +20K-ba volt. Útvonalanként 10K-t elkérnek. :Y

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#48537) rollins


rollins
őstag

Hello,
Wifit szeretnék szórni egy TL-WR841N -nel is (lan ip cím 192.168.3 , dhcp kikapcsolva, channel 2) ami a HG8245H ( 192.168.1.254 ) hez van Lan-on csatlakozva. A Tp-link-kel Lan-on van net ha például PC van rádugva. Viszont a TP-Link WIFI-re semmi nem tud csatlakozni, mert nem lehet lekérni az IP címet. Mi lehet ennek az oka, illetve mit kéne állítani?

(#48538) mezis válasza rollins (#48537) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]

És a két WiFi AP neve és frekvenciája ne legyen azonos.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48539) rollins válasza mezis (#48538) üzenetére


rollins
őstag

Sajna nem müxik sehogy sem. WDS-t is próbáltam, az sem megy.

(#48540) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Szerintem segítene, ha a mezis által linkelt poszt alapján leírnád pontosan, hogy melyik eszközön mi és hogyan/mire van beállítva, hogyan vannak összekötve, satöbbi. Infó nélkül kicsit nehéz. :DDD

(#48541) mezis válasza rollins (#48539) üzenetére


mezis
nagyúr

A WDS biztosan nem fog működni.
Újra indítások meg voltak ?
Ha a leírásnak megfelelően beállítottad és nem működik akkor lehet még hibás az UTP kábel vagy a WR841. "Hosszú" reset volt ezen ?

mezis

(#48542) rollins válasza mezis (#48541) üzenetére


rollins
őstag

Tplink resetelve és újraindítva is volt. Gondolom Utp kábellel nincs gond mert van internet pc-n.

(#48543) mezis válasza rollins (#48542) üzenetére


mezis
nagyúr

- HG8245H : LAN IP címe, DHCP tartománya ?
- WR841 : LAN IP címe, DHCP, Transmit Power ?, hw verzió, fw verzió ?

mezis

(#48544) rollins válasza mezis (#48543) üzenetére


rollins
őstag

HG8245H IP címe 192.168.1.254 DHCP tartománya 192.168.1.64 - 192.168.1.253
WR841N IP címe 192.168.1.3 DHCP Disabled , Transmit Power: High
Firmware Version:3.15.9 Build 140724 Rel.63227n
Hardware Version:WR841N v8 00000000
A legújabb 2017-es de az UN . Nem mertem felrakni. TL-WR841N(UN)_V8_170210
https://www.tp-link.com/hu/support/download/tl-wr841n/v8/#Firmware

TP-linken kéne valamit még állítani a DHCP-nél? Default Gateway, Start és Stop IP címet? Úgy vettem észre teljesen felesleges. Wireless-nél a régió magyar-ra állítva. Amúgy a systemlog-ját folyton telenyomja hogy dhcp elérhetetlen. A HG és TP -t próbáltam más csatornára, mindhiába. Most visszaraktam Auto-ra.

(#48545) MaCS_70 válasza rollins (#48544) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A TP-Linken (amit, ha jól értelmezem, AP-ként akarsz használni) a DHCP-nek annyi a jelentősége, hogy legyen kikapcsolva.

A router LAN-portját ugye a TP-Link LAN-portjával kötötted össze? (Mivel a rádugott PC kap netet, feltételezem, hogy igen.)

Tudnál képernyőmentést mellékelni?

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48546) mezis válasza rollins (#48544) üzenetére


mezis
nagyúr

A DHCP settings: Default Gateway: 192.168.1.254
És ha még így sem, akkor még Primary DNS: 8.8.8.8

Ha elfogadja a régió kódnak a HU-t, akkor erre nyugodtan frissíthetsz: TL-WR841N(UN)_V8_170210

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48547) mezis válasza rollins (#48544) üzenetére


mezis
nagyúr

Kifutottam az időből.
Ez alapján a frissítés "kötelező". (A LAN-on nem lenne veszélynek kitéve, de ha korábban WAN porton kapcsolódott az internetre, akkor már akár vírusos is lehet.)

mezis

(#48548) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Megjött minden eszköz az új itthoni hálózathoz:
- egy valami ZTE digis modem
- egy netgear gs 716T switch
- egy unify ac lr ap

Mit hová dugja? :DDD A cél, hogy a digis router helyett nyilván az ap-t akarom wifinek használni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48549) rollins válasza mezis (#48546) üzenetére


rollins
őstag

Köszönöm, de sajnos úgy sem tudnak a mobilcuccok a tplink wifi-re kapcsolódni mert nem kapnak ip címet.
Az újabb FW-t azért felraktam neki.

(#48550) rollins válasza MaCS_70 (#48545) üzenetére


rollins
őstag

Igen. Lan-Lan összekötés.
[kép]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.