Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48751) code1005 válasza NeoPampalini (#48746) üzenetére


code1005
senior tag

2db router van, 192.0.0.0 és a 10.0.0.0 hálózatnak egy egy.

plata o plomo

(#48752) jerry311 válasza code1005 (#48745) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha a 192.168.0.9 egy sima otthoni router, aminek a WAN portja 192.168.0.9 és a belső hálózata 10.0.0.0 akkor egyenként port forward is kell. Ha egy igazi router, ami csak routol akkor port forward és tűzfal szabályok nélkül is jó lesz.

A routing egyébként sem jó, milyen hálózat és maszk a 192.168.0.0 10.0.0.0 ?
10.0.0.0 255.0.0.0 lesz az.

(#48753) krealon válasza t420s (#48750) üzenetére


krealon
veterán

"Na de mi van akkor ha én nem torrentezni akarok, hanem régebbi de P2P alapú Gnutella és edonkey DC ++ hálózatokat akarok használni? Ezeknek is menniük kell a P2P pajzs alatt?"

Ha a VPN teljesiti az adott protokol mukodesehez szukseges felteteleket, akkor mukodni fog.

A Peer-To-Peer (P2P) egy altalanos gyujtofogalom, azt jelenti, hogy az adataramlas kozvetlenul, kozbenso szerver hasznalata nelkul valosul meg.

(#48754) <stdio.h>


<stdio.h>
csendes tag

Sziasztok!
Albérletet váltottam és az fogadott itt, hogy lóg ki a falból egy UTP kábel és ennyi. Se modem se semmi. Telekomos és elvileg van net előfizetés. Kérdeztem a tulajt, hogy mi a helyzet, azt mondta ott a kábel "van net", kérdeztem a modemről, azt mondta elromlott, meg nincs ideje azzal szórakozni hogy másikat kérjen oldjam meg magamnak. Na most a kérdés mivel tudnám ezt megoldani. Egy sima mezei router gondolom nem oldja meg a problémámat. Valaki esetleg tudna segíteni, hogy mi kéne még?
Előre is köszi!

(#48755) NeoPampalini válasza <stdio.h> (#48754) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz, én köttetnék új netet, ha nem akar vele foglalkozni. Bár kérdés, ha telekomosat akarsz, mennyire problémáznak azon, hogy ott elvileg van előfizetés. Az szinte biztos, hogy a modemcserét a meglévőre nem tudod te magad elintézni, ahhoz a tulaj kellene.

Azon a kábelen meg ki tudja, mi van...

(#48756) <stdio.h> válasza NeoPampalini (#48755) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Régen (10+) éve ezt simán meg lehetett oldani egy wifi routerrel. Ma ez már ennyire bonyolult lenne?

(#48757) NeoPampalini válasza <stdio.h> (#48756) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha nincs előfizu és/vagy modem, akkor nincs net sem, amit a routerrel használhatnál. :)

Szerk.: ha kíváncsi vagy, kösd rá a routert és egy gépet a kábelre, meglátod, mi történik.

[ Szerkesztve ]

(#48758) mobilizmo válasza <stdio.h> (#48756) üzenetére


mobilizmo
addikt

Gondolom nem családi ház, hanem valamilyen soklakásosban egy lakás, esetleg panel. Így valószínűleg PPPoE kapcsolat lesz, amihez nem kell HGW, még router sem feltétlenül, csak egy felhasználónév, jelszó páros.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#48759) <stdio.h> válasza mobilizmo (#48758) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Igen. Panellakasról van szó.

(#48760) htc07 válasza <stdio.h> (#48759) üzenetére


htc07
addikt

Én is a PPPoE-re tippelek panel esetén, azt be lehet állítani bármilyen routeren manapság.

A felhasználónév/jelszó párost jobb esetben a tulaj meg tudja adni, rosszabb esetben a telekom, ha elmondod mi a helyzet meg a személyes adataid(mármint a tulajét).

(#48761) Borisz76


Borisz76
veterán

[Hálózati téma : Az utolsó új IPv4-cím is elkelt Európában.]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#48762) MaCS_70 válasza Borisz76 (#48761) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Valahol vicces.

Amellett, hogy tökéletesen tisztában vagyok az IPv4 tartomány korlátos erőforrás mivoltával, személy szerint éppen 12 éve hallgatom azt, hogy itt a vég, nincs több cím.
A 2007-es hálózati tantárgyam jegyzeteiben már konkrétan szerepel, hogy elfogytak az IPv4 címek, és pár éven belül szükségszerűen át kell állnunk az IPv6-ra. (Nemrégiben megtapasztaltam, hogy milyen is az, ha a szolgáltatóm a jelenlegi megoldások mellett átállít: szívás.)

Az elmúlt években ez nem az első, de nem is a második-harmadik hír, ami arról szól, hogy most már aztán tényleg ez a vége, nincs több cím, lehet menni kukázni.

Csakhogy van mit kukázni, hatalmas látens készletek vannak, részben melléktermékként képződve, részben nyereségvágyból dugdosva.

Tavaly vagy tavalyelőtt szeptemberben mondta egy ezzel az ázsiai piacokon foglalkozó cimborám, hogy azért nincs igazán látványos fejlődés az IPv6 háza táján, végfelhasználói szinten, mert amíg vannak IPv4-es készletek bőséggel, addig az IPv6-os fejlesztések költséghatékonysága annyira rossz, hogy még elsőnek lenni sem éri meg.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48763) mobilizmo válasza MaCS_70 (#48762) üzenetére


mobilizmo
addikt

Tisztára, mint a szénhidrogének és az alternatív energiaforrások esete.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#48764) envagyok


envagyok
veterán

Újra szivat az otthoni hálózatom-
S905-ös libreelec Kodi linux alapú boxon szoktam filmet nézni.
Synology nason vannak a filmek, asus rt-ac56u routerrel ment eddig tökéletesen.
Most kicseréltem a routert erősebbre, (rt-ac68u) és film lejátszásakor kb 5-10-15 perc után megáll a film.. Ilyenkor vagy kilép a a directory-ba, ahol újra a filmre nyomva újra elindul a lejátszás akár a leállás pillanatától, vagy 10-20mp malmozás után gyorsítva lejátsza a filmet a kiesett idő hosszáig, majd megy tovább rendesen, mintha mi sem történt volna.
A filmet pc-n próbáltam másolni hdd-re, simán átmenti 70MB/s sebességgel az egészet pár perc alatt.
Valamit a routeren kellhet állítani?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48765) koko52 válasza mobilizmo (#48763) üzenetére


koko52
veterán

Ott azért más a helyzet. Szándékosan nem engedik. Milliók veszítenék el a munkahelyüket és gazdag országok mennének előbb utóbb csődbe.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48766) mobilizmo válasza koko52 (#48765) üzenetére


mobilizmo
addikt

Lehet ezt okosan is csinálni és akkor nem így történik, lásd például Norvégia.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#48767) koko52 válasza mobilizmo (#48766) üzenetére


koko52
veterán

Csakhogy ezt nem tudja minden ország megcsinálni. Nekik bejött, mert elsőként voltak okosak. Vagy látják az olaj végnapjait. De ne offoljunk szerintem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48768) Ispy válasza envagyok (#48764) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem is volt ilyen gondom, nálam a kábelcsere oldotta meg.

Amit kipróbálnék (azzal a filmmel, amivel a gond is volt):
- film lejátszása külső hdd-ről, boxra dugva
- nas összekötése a boxal, film lejátszása
- jellyfish teszt

Én is cseréltem a routert, ami nem oldotta meg....ezek a tesztet után már tudni fogod, hogy hol kell keresgélni egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48769) envagyok válasza Ispy (#48768) üzenetére


envagyok
veterán

Az a baj, most minden filmmel gond van.
Az előző routerrel, meg egyik filmel sem volt gond.
Ugyanaz szinte a 2 router, csak az újabb kicsit erősebb.
Lehet, hogy most kicseréltem a routert, így valami hiba lehet a rendszerben, nem dugtam be rendesen vagy vmi ilyesmi.
Most átdugdostam mindent, próbálom újra.
A lejátszó logjában a net részen viszont rx csomaghibát láttam 1-et.
Ez ennyire meg tudja keverni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48770) jerry311 válasza envagyok (#48769) üzenetére


jerry311
nagyúr

1 rx hiba?
Semennyire.

(#48771) Ispy válasza envagyok (#48769) üzenetére


Ispy
veterán

Először találd meg a hiba forrását, utána lehet tovább vizsgálni az okokat....lehet gond a nasnál, nas-router kábel, router, router-lejátszó kábel, lejátszó, így elég vaktában lővöldözünk.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48772) envagyok válasza Ispy (#48771) üzenetére


envagyok
veterán

A lejátszó jó, hiszen az előző routerrel hibátlanul ment.
A kábelek is jók, mivel évek óta azokon megy a rendszer, pár napja annyi történt, hogy kivettem a routert a helyéről, beraktam a másikat, és bekonfiguráltam.
Azóta van gond.
A filmeket simán gond nélkül bemásolja pc-re pl.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#48773) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Egy anomáliával(?) állok szemben, légyszi segítsetek.
Adott egy T-Home optikai internet, a T-Home saját Sagem eszközével. Ennek a wifije elég gyenge, így kiváltottam egy TP-Link routerrel. Eddig ok. A Sagem IP címe 192.168.1.1, LAN portjából a TP-Link WAN portjába csatlakozik, TP-Link dinamikusra állítva, jelenleg erre csatlakozok.
Amit nem értek, hogy a TP-Linkre csatlakozva hogy a fenébe érhetem el a 192.168.1.1-es címen lévő Sagem eszközt?! Úgy tudtam, a WAN-on túl nem látok, de valahogy mégis bele tudok lépni a Sagembe.

Mit néztem el? Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48774) Doky586 válasza csabyka666 (#48773) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Adj a tplink-nek egy 192.168.1.2 ip címet, kapcsold ki a dhcp szerverét és a kábelt dugd át a wan-ból a lan-ba..

(#48775) csabyka666 válasza Doky586 (#48774) üzenetére


csabyka666
addikt

Oké, de úgy akarnám, hogy ne a Sagem ossza az IP-ket. Próbáltam átrakni passthru-ba, de nem jártam sikerrel.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48776) zolee001 válasza csabyka666 (#48773) üzenetére


zolee001
őstag

Teljesen normális igy mivel a TP tudja merre van az arra,forditva viszont már nem fog menni mivel a T csoda nem fogja tudni kik laknak a TP alatt,hacsak meg nem tanitod neki,ezt hivják routolásnak

(#48777) csabyka666 válasza zolee001 (#48776) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja ha így ez normális, akkor oké, én úgy tudtam, a WAN-nál van a határ.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48778) Doky586 válasza csabyka666 (#48775) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így megy nálam: [link]

Én a 2. routert csak a wifi lefedettség javításához használom másik szobában.

(#48779) csabyka666 válasza Doky586 (#48778) üzenetére


csabyka666
addikt

Na igen, én is így akarnám, de hiába kapcsolom be a pass-through opciót, ugyanúgy adja a netet a szolgáltató eszköze. Ennek szerintem nem így kellene lennie!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48780) htc07 válasza csabyka666 (#48779) üzenetére


htc07
addikt

Azt szeretnéd, hogy a telekom eszköze abszolút ne is legyen elérhető? kapcsold ki a wifit rajta, és kész :D

Ha pppoe a csatlakozás, akkor a tplink routeren beállítod, a tcom modemen pppoe passthru.

Ha csak terjeszkedni szeretnél a hálózattal, akkor lan-lan portokat kösd össze, és csak az egyik oldalon menjen dhcp (mondjuk a tcom routerén), a másik routeren meg állítsd be default gatewaynek a tcom címét (.1).

De ha ki tudod (és akarod) iktatni teljesen a tcom routerét, mert mondjuk ethernet kábelen kapod az internetet, akkor csak cseréld ki úgy ahogy van a sajátodra.

[ Szerkesztve ]

(#48781) csabyka666 válasza htc07 (#48780) üzenetére


csabyka666
addikt

Elérhető abban az értelemben ne legyen, hogy ne adjon WiFi-t, ne NAT-oljon, ne osszon címeket, csak egy híd legyen.

Kiiktatni teljesen nem tudom, mert optikán jön a net.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48782) htc07 válasza csabyka666 (#48781) üzenetére


htc07
addikt

értem, az upc-nél modem módnak hívt(j)ák ezt, és bizonyos modelleknél az üfsz tudta beállítani csak.

nem tudom tcomnál hogy megy ez, van-e ilyen opció a gui-ban, vagy az üfsz tud-e segíteni benne - de a telekomos topikban biztosan tudnak ebben segíteni.

(#48783) csabyka666 válasza htc07 (#48782) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, ott is érdeklődöm. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48784) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,

Remélem jó helyre írok:

Új társasházba költöztünk, hétfőn jönnek bekötni a net/tvt (Flip), viszont gerinckábelt (?), fővezetéket sehol nem találok a társasházban. Sem a folyosón, sem lenn a közös villanyórahelységben. A lakásban a hálóból jön ki a koax és végződik a másik szobában; ezen felül a bejáratnál találtam egy aljzatba beletéve egy átalakítot (?, kis doboz) LAN csatlakozóra.

Szerintetek hol kéne keresgélnem, hogy problémamentes legyen a bekötés?
köszi!

(#48785) MaCS_70 válasza bbsofficial (#48784) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ezt nem a bekötőknek kellene tudniuk?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48786) zolee001 válasza csabyka666 (#48781) üzenetére


zolee001
őstag

Mi a cél? A saját routeredet akarod használni routernak és wifi ap-nek?
Akkor a T csodát rakd Bridge/Modem módba,vagy manuálisan a konfig oldalon vagy ügyfélszolgálaton megoldják

(#48787) zolee001 válasza bbsofficial (#48784) üzenetére


zolee001
őstag

Majd a T szakik kideritik bár róluk elképzelhető,hogy világujról sem tudnak

(#48788) NeoPampalini válasza csabyka666 (#48779) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az a telekomos cucc nem az, ahol azon túl, hogy átállítod bridge módba, még "el is kell rontani" a PPPOE csatlakozásnál a jelszót, mert csak akkor áll át valóban brigde módra?

(#48789) csabyka666 válasza zolee001 (#48786) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, ez a cél. Értem a dolog lényegét, csak nem tudtam, hogyan kell bridge módba tenni, de kaptam egy infót, hogy a pass-through mellett be kell állítani még egy opciót. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48790) csabyka666 válasza NeoPampalini (#48788) üzenetére


csabyka666
addikt

Na ezt nem tudom, remélem ennél azért korrektebb eszköz.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48791) zolee001 válasza csabyka666 (#48789) üzenetére


zolee001
őstag

A pass-through modem modban nem kell,vagy a routered "tárcsáz" vagy a kliens géped bár utobbinak sok értelme nincs

(#48792) Ukeve


Ukeve
tag

Sziasztok! :)

Van egy TP-Link 1043ND routerem, amit AP módban használok egy Archer A6 mellett. Ugye az Archer-en nincs USB csatlakozó, viszont a 1043ND igen. Szeretnék egy USB-s külső merevlemezt rákötni és hálózati adattárolóként használni. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor AP módban is ugyanúgy látom a külső merevlemezt, mint normál állapotban, vagy valamit állítanom kell rajta?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#48793) Doky586 válasza Ukeve (#48792) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, természetesen így is mutatja az usb lemezt..

(#48794) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, segtséget szeretnék kérni. Adott egy digis optikai modem/ruter kombo ami jelenleg így néz ki:

Ennek ugye csak 2 lan portja van ami nekem kevés, így az 1ik LAN ra rádugtam egy asus routert amit szeretnék swich üzemmódba rakni, hogy a 4 további LANra rátudjak vezetékkel csatlakozni. Az asus így néz ki:

Na most ezzel a beállítással állandóan ledobál a netről, mind wifin mind lanon. Gondolom a digi beállítása az maradhat, csak az Asus felületén kellene beállítani valamit, csak kérdés, hogy mit. Sajnos hálózatból nem vagyok pro :/
Segítségetek előre is köszönöm.

(#48795) krealon válasza Sakab (#48794) üzenetére


krealon
veterán

"RT-AC53
[...]
egy asus routert amit szeretnék swich üzemmódba rakni, "

A Switch modot ASUS-eknal Access Point uzemmodnak hivjak.
Felhasznaloi kezikonyv 61-es lap

Adminisztracio --> Uzemmod --> Access Point --> Save

Kesz.

(#48796) Sakab válasza krealon (#48795) üzenetére


Sakab
senior tag

Köszi ezt nem tudtam. Megnéztem abban az üzemmódban van. A képen látható beállítások azok így jók?

(#48797) krealon válasza Sakab (#48796) üzenetére


krealon
veterán

Ha latszik a WAN menupont , akkor nem Access Point uzemmodban van.
A Save utan meg rakerdez, hogy DHCP-vel kerjen-e maganak IP cimet, illetve meg kell adni jelszavat a WiFi titkositashoz.
Utana ujraindul AP modban es IP cim alapjan erheto el a kezelo felulete, az alapertelmezett (http://router.asus.com) cim ekkor nem mukodik.

(#48798) Doky586 válasza Sakab (#48794) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Saját routereden kapcsold ki a dhcp szervert adjál neki másik ip címet (pl .2) és csak a lan portokat használd rajta (a wan-t nem).

(#48799) krealon válasza krealon (#48797) üzenetére


krealon
veterán

RT-AC57U v1-nel router es Access Point uzemmodban is mukodik a http://findasus.local/ URL a router konfiguracios feluletehez.

(#48798) Doky586
"Saját routereden kapcsold ki a dhcp szervert adjál neki másik ip címet (pl .2) és csak a lan portokat használd rajta (a wan-t nem)."

ASUS routerek eseten eleg az uzemmodot allitani. A szukseges beallitasokat elvegzi es a WAN portbol is LAN port lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48800) Doky586 válasza krealon (#48799) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a beállítás hatására nincs wan portja akkor nem is fogja a wan portot használni... :K

De azt nem hiszem hogy IP címet is vált, mert honnan tudná mire kell váltani..? :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.