Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) Marcsello31 válasza Lauda (#72550) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali. Elvileg kéne, vagy az a gond hogy nem 5ghzen fut a wifi hotspot? Erre még nem is gondoltam amúgy. Mobilon nincs gond a sebességgel, de csak megosztva.
:U. Létezik olyan, hogy 5ghz wifi hotspot app androidra? koszi a segítséget?
Akkor valszeg a 2,4ghz wifi hotspot a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#72552) Lauda válasza Marcsello31 (#72551) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem tudom. Én szoktam megosztani közben pc-re a vodafone-os netet és mindig átment a max sebesség. Ebből gondolom, hogy a vodafone ezt nem korlátozza.

[ Szerkesztve ]

(#72553) Debilon válasza Marcsello31 (#72551) üzenetére


Debilon
addikt

Ha a PC-ben lévő wifi kártya vagy a router amihez a PC csatlakozik nem ismeri az 5Ghz wifit akkor tökmindegy

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#72554) Marcsello31 válasza Lauda (#72552) üzenetére


Marcsello31
őstag

Rendben, nincs gond, valami beállítási nyavaja lehet ez valahol. usb megosztásnál is dettó ugyan ez a jelenség volt, nem csak wifin, Gondolom stickben simán menne.
na nem tunyolok itt tovább, koszi helpet :) .

(#72555) 4Grider válasza Marcsello31 (#72554) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen eszközzel/telefonmodellel osztod meg a netet? Amúgy ritkán megy keresztül 2.4 GHz-es wifin 50-60 Mbps-nál több.

(#72556) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Szia! Egy Redmi note 11el, Android 13mas rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#72557) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! A reggeli mèrèsem Vodafone mobil nettel, speedtest:
[link]
Sztem egész jó. Lehet èrdemes volna átmenni az előfizetèsre?! :R

[ Szerkesztve ]

(#72558) zzola válasza Marcsello31 (#72557) üzenetére


zzola
félisten

Ezért?

(#72559) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Hát. Ahol èn lakok, el gondolkodtató. Sajnos nincs más. Meg nem csak ezért.

(#72560) zzola válasza Marcsello31 (#72559) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Ezt Te tudod csak megítélni...

(#72561) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Nincs gond. Èn sem ezt választottam volna. De még így is olcsóbb a másiknál. Meg veszek egy routert, abba belenyomom a simkártyat ès ennyi. ;]

[ Szerkesztve ]

(#72562) zzola válasza Marcsello31 (#72561) üzenetére


zzola
félisten

Arre azért figyelj, mert könnyen tiltanak, ha nem megfelelő eszközben használod a SIM-et...
Főleg egy hang alapú korlátlan netest ha bedobsz egy routerbe.

(#72563) 4Grider válasza zzola (#72562) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amúgy is elég hamar ráteszik a qos-t ha úgy gondolja, hogy a korlátlan net az korlátlanul használható...

(#72564) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Igen?! Hm. Ezt mintha a boltban is mondták volna. Na annyit meg nem èr az egész. Folyamatosan keresek 5ghz wifi hotspot appot de nem találok. Volt már olyan ötletem is hogy USBN keresztül osztom meg a netet raspberryre onnan lanon osztom tovább a konzolon. Csak kérdés hogy így is megmarad e a teljes sávszélesség. Tegnap letöltöttem 54gigányi jàtèkot kb 2 óra alatt, a voda nettel hotspot módban. Ha beosztom akkor a kedvenc játékaim lejönnek. Nem egész napos használatos dologra kell ez. :))

[ Szerkesztve ]

(#72565) mukibuci válasza Marcsello31 (#72564) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ez egy feltöltőkártya, ha letiltják, akkor még is mi lesz? Veszel újat a teszkóban? Fölösleges ezen parázni...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#72566) zzola válasza mukibuci (#72565) üzenetére


zzola
félisten

Annyi, hogy bukja a megvásárolt szolgáltatást és annak díját...

(#72567) mukibuci válasza zzola (#72566) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

úgy állítjátok be, mintha még utána 2 évig fizetné a havidíját :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#72568) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Erre azt is írhatnám hogy szaloncukor. ;]

(#72569) 4Grider válasza mukibuci (#72567) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel onnan indultunk el, hogy felvetette, így érdemes lenne átmennie előfizetésre. Az előfizetés sokaknál postpaid előfizetést jelent, gondolom abból nem sokat adtok el hűség nélkül. Én erre írtam, amit írtam.

(#72570) Marcsello31 válasza 4Grider (#72569) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia, Valahogy így igen, nem is ez volna az alap net, ez csak a gyorsasága miatt kellene, ha valamilyen nagyobb csomagot kellene letoltenem gyorsan, Tegnap letoltotem egy teljes játékot róla, nem kapam semmi figyelmeztőt. De nem zavarom tovább a hülyeségeimmel a topicot, mindenre kaptam választ, utólag is koszonom. :R

(#72571) Lauda válasza 4Grider (#72563) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a qos amúgy érdekes dolog. Egyik rokonomnak korlátlan adatsimje van a telenornál és jópárszágigákat lepörget vele havonta. Korlátozás nuku.

(#72572) 4Grider válasza Lauda (#72571) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vannak jobban menedzselt hálózatok és vannak kevésbé. A voda marha régen megégette magát a GPRS-el, így azóta is csak olyan rendszereket vásárol/épít, ahol a sávszélesség normálisan menedzselhető. Az általad említett szolgáltatónál meg volt sok éve egy 4G bevezetés pilot projekt, ami annyira "jól" sikerült, hogy a tulaja el is adta a hazai vállalatot az ebben a régióban üzemelő többi vállalatával egyetemben. Mondjuk mostanra ettől függetlenül a voda is eljutott ide...

(#72573) csab2


csab2
veterán

A neten azt olvasom, hogy a Go Super csomag 7GB netet tartalmaz. A fiókomba belépve csak 3 GB-ot látok. Ez a 7 GB az új belépőkre vonatkozik, akiknek már nem járnak a pass-ok?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#72574) dchard válasza Lauda (#72571) üzenetére


dchard
veterán

A QoS nem azt jelenti, hogy lehúznak fixre. Hanem azt, hogy beraknak a legszarabb QoS osztályba egy bizonyos havi forgalom felett. Ez egészen addig nem lesz probléma, amíg mondjuk az esti csúcsban el nem kezd a kiszolgáló állomás torlódni. Amikor ez megtörténik, majd észre fogja venni a rokonod mert eléggé érzékelhető módon fog lassulni a dolog.

Ráadásul elég jellemző, hogy bekerülni könnyű a legszarabb kategóriába, kikerülni már nem annyira, mivel ez egy fajta büntetés. Van olyan szolgáltató, akinél két hónap "normális" forgalmazás után lehet kikerülni, bekerülni viszont azonnal be lehet, ahogy elérted a határt. Ráadásul a kedves ügyfélnek esélye nincs ezt észrevenni azon túl, hogy lassul a kapcsolat, garantált minimum sebesség meg nincs amire lehetne hivatkozni.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72575) zzola válasza csab2 (#72573) üzenetére


zzola
félisten

Igen. Amikor eltűnik a pass az előfizetésedről, akkor lesz 7 GB adatkereted.

(#72576) pjen válasza zzola (#72575) üzenetére


pjen
félisten

Hát, nem. Lehet az új előfizetőknek igen, de nekem go super van hűséggel.Pass nincs és 7 giga sincs.

(#72577) zzola válasza pjen (#72576) üzenetére


zzola
félisten

Ne már! Na ennek utána járok.
Sőt, aki One ügyfél, nekik még +3GB is jár a 7GB felett.

Én flottás csomagban vagyok, előfizetéseken még élnek a pass csomagok, így nem is növekedett az adatkeret.

[ Szerkesztve ]

(#72578) dchard válasza zzola (#72577) üzenetére


dchard
veterán

Nálam flottában (nem céges) nincs már pass, de van +2GB.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72579) zzola válasza dchard (#72578) üzenetére


zzola
félisten

Igen, mert így kellene lennie. Valami gond lehet ott az előfizetéssel, mert vagy passnak kellene lennie, vagy plusz adatnak.

(#72580) zzola válasza pjen (#72576) üzenetére


zzola
félisten

1270-et kellene hívni, mert minden pass-al rendelkező díjcsomag kapott plusz adatot, kivéve akinek még aktív a pass.

(#72581) Lauda válasza dchard (#72574) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a pontosítást!

(#72582) Lauda válasza dchard (#72578) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam a passok is ott vannak és a +2gb is. :D

(#72583) zzola válasza Lauda (#72582) üzenetére


zzola
félisten

:C

(#72584) pjen válasza zzola (#72577) üzenetére


pjen
félisten

Gó s vagyok és kettős ügyfél, a go val kapok alból 3 gigát+ mint kettős ügyfél még hármat. Az ONE rendszedben is benne vagyok azért nem kaptam semmit és pass sincs.

(#72585) csab2 válasza zzola (#72575) üzenetére


csab2
veterán

Értem. Köszönöm!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#72586) zzola válasza pjen (#72584) üzenetére


zzola
félisten

Tehát van mobil és vezetékes szolgáltatásod, módosítottál és One ügyfél lettél, így az alap 3GB-on felül kaptál +3GB-ot és nincsen pass-od.

(#72587) pjen válasza zzola (#72586) üzenetére


pjen
félisten

Ígen. Mikor megszűntek a passok egyszeri alkalommal adtak pár gigát.

[ Szerkesztve ]

(#72588) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Adjatok már tippeket légyszi, hogy mire tudom elkölteni a tutis egyenlegemet, mert folyamatosan csak töltögetem minden évben, de semmit sem használok el belőle (a másik számom korlátlan, ez csak tartaléknak van, ha a másik szolgáltatónál valami hiba miatt nem lenne hálózat).

(#72589) Nikaré válasza lugosi (#72588) üzenetére


Nikaré
őstag

Parkolás?
Ez mostanában sokat elvisz!

(#72590) Landsmann válasza lugosi (#72588) üzenetére


Landsmann
addikt

SIM-enként egyszer át lehet tenni az egyenleget másik SIM-re.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#72591) pjen válasza lugosi (#72588) üzenetére


pjen
félisten

Hivd fel a Ravalpindi pontos időt. :DDD

(#72592) asdf_ válasza lugosi (#72588) üzenetére


asdf_
veterán

Az összes cimborának/kollégának te veszed meg a megyematricát jövőre és máris forintra van váltva.

(#72593) kapasz válasza lugosi (#72588) üzenetére


kapasz
tag

A Vodafone Easy Rider appban tudsz megyei vagy országos autópályamatricát venni az egyenleged terhére.

(#72594) zzola válasza pjen (#72587) üzenetére


zzola
félisten

A Go Super csomaghoz 7GB adat jár, + aki One ügyfél, neki Go csomag mellé +3GB adat jár.
Ha nem így van, akkor jelezd 1270-en. Elvileg így kell lennie, vagy 3GB adat és élő pass.

(#72595) zzola


zzola
félisten

Vecsésen és környékén lehetnek kimaradások. Csak mobilt érinti.

(#72596) erh75


erh75
tag

Feltöltő kártyás csomagban lejárt a 12x1GB adatforgalom, erről jött is az SMS. Viszont újat venni nem enged az app-ban , ott úgy tűnik hogy még érvényes további 1 évig. SMS-ben sem enged hosszabbítani. A telefonon adatkapcsolat nincsen. Volt már valakinek ilyen gondja ?

(#72597) 4Grider válasza erh75 (#72596) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem csak veled játssza ezt.

(#72598) erh75 válasza 4Grider (#72597) üzenetére


erh75
tag

És mi a megoldás ? Ügyfélszolgálat ?

[ Szerkesztve ]

(#72599) 4Grider válasza erh75 (#72598) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi más?

(#72600) Bl.Gyo. válasza erh75 (#72596) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

további 1 évig? vagy csak az a lejárt ragadt be, mert szokása. ilyenkor webes felületről bejelentkezve le lehet mondani/kikapcsolni, és akkor lehet megjelenik újra megrendelhetőként.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.