Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72351) Livius válasza Lauda (#72318) üzenetére


Livius
őstag

Október közepétől van egy 1 év hűségidős internet M csomagra szerződésem. A szerződéskötéshez mindent e-mailezésben intéztem egy Vodafone-os ügynökkel, és semmilyen tájékoztatást nem adott erről, hogy majd januártól magasabb ár lesz annak amit kínált most.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#72352) dchard válasza Marcsello31 (#72350) üzenetére


dchard
veterán

A mobil szolgáltatót nem érdekli, hogy milyen módon forgalmazod el az adatot. Nincs különbség költség oldalon, hogy te 100gigát letorrenteztél, leftp-ztél, vagy netflix-nézéssel használtad el. A 100giga az 100giga. A legalitása sem érdekli a szolgáltatót (néhány minősített esettől eltekintve), itt a forgalom nagysága az érdekes, mert az jelent költséget. Ha éjszaka csinálod az nyilván jobb mintha az esti csúcsban tolnád. Hogy az ajánlott router tud-e 7+800-at összefogni, az lesz a nagy kérdés. Meg azhogy két szektor között vagy-e vagy esetleg pont főnyalábban vagy. Bár ha éjszaka forgalmazol, akkor tulajdonképpen mindegy.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72353) Lauda válasza Livius (#72351) üzenetére


Lauda
félisten

Engem tájékoztattak. Amúgy az ászf-et elfogadtad szerződéskötéskor, innentől fogva lezárt az ügy.

(#72354) MadMancs válasza Livius (#72351) üzenetére


MadMancs
veterán

Igazából nem is kötelessége. Lassan 4 hónapja benne van ÁSZF-ben. Azt pedig elfogadod szerződéskötéssel. ÁSZF mindenki számára elérhető szerződés kötés előtt is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#72355) Marcsello31 válasza dchard (#72352) üzenetére


Marcsello31
őstag

Rendben, még rágódok rajta, maga a kártya nem kerül sokba, lehet elsőként a telefonommal kéne megnézni, aztán mehetnék tovább, ha a telón is jól megy, Olyan android telefonom van ami sok csatornát tud, koztük a b20at is. Városban a Yettel, Telekom 120mega korül mozgott.. Teljes 4gnél.

[ Szerkesztve ]

(#72356) Caldera


Caldera
aktív tag

Mit lehet tenni, ha a kosárba bent ragadt egy tarifa amit nem lehet kitörölni? Szerződés hosszabbítás lett volna tarifa váltással, de plusz előfizetésként hozta. Egy idő után eltűnik vagy ügyfélszolgálat kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#72357) zzola


zzola
félisten

Ismét aktív a “Cseréld újra” opció ! Csak üzletben elérhető !

(#72358) zzola válasza Caldera (#72356) üzenetére


zzola
félisten

Előzmények törlése a böngészőben, nem oldja meg ?

(#72359) asdf_ válasza zzola (#72358) üzenetére


asdf_
veterán

Helyette inkább a privát ablak? Engedjük már el ezt a törölgetést (amiatt csak, mert az átlagjúzer esetleg többet töröl, mint akarna, aztán jön a sírás, hogy nem tudok belépni, mert nem tudom a jelszavát meg hasonlók).

[ Szerkesztve ]

(#72360) zozek


zozek
tag

Voda hálózat elhasalt,se telefon se net. 1:00 körül is kimaradt 10-15 percre

(#72361) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok. Már több órája 4g helyett H+-on megy az internet a telefonomon ami nagyon lassú. Másnál van ilyen gond? :U

(#72362) MadMancs válasza amdboy (#72361) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.
Nálam 4G+.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#72363) Lauda válasza amdboy (#72361) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nálam 4G+.

(#72364) Caldera


Caldera
aktív tag

Az online felületen történő hosszabbítás végén megtekinthető a részletes szerződés, benne a díjakkal összesen 6 oldal. A megrendelést követően a letölthető dokumentumok közé csak egy rövidített változat (3 oldal) kerül fel. Az eredeti részletes változat elérhető még valahol?

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#72365) dchard válasza zozek (#72360) üzenetére


dchard
veterán

Az éjszaka közepén simán lehet upgrade. Telefon repülős módba, aztán vissza. Ha ez nem oldja meg, telefonálni kell. Bár meglepődnék, ha állna egy állomás és nem vennék észre.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72366) pjen


pjen
félisten

Előbb kaptam SMS t, hogy Technikai okokból a számla késik.

[ Szerkesztve ]

(#72367) Marcsello31 válasza Lauda (#72363) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia, Melyik csomag, ha nem titok. :)

(#72368) Bl.Gyo. válasza amdboy (#72361) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem már régóta le váltogat 4G-rol H+ra csakúgy, de úgy hogy eltűnik az adat ikon és a H+ jön vissza, szóval teljesen megszakad és nem csak simán átvált.
Kézi hálózat kereséssel látja a 4G Vodafone hálózatot de képtelen rá csatlakozni valami hibát ír ki rá.

Milyen készüléked van? Nekem realme GT master.

(#72369) zzola válasza asdf_ (#72359) üzenetére


zzola
félisten

Oké, engedd el a törlést. Alap esetben egy böngésző sem törli a jelszavakat. Akinek meg annyi esze van, hogy beklikkeli a jelszó törlést, az meg is érdemli....

(#72370) amdboy válasza Bl.Gyo. (#72368) üzenetére


amdboy
senior tag

Redmi note 10 pro

(#72371) tatabike


tatabike
őstag

Azért jó tudni, hogy a folyton változó, rohanó világban van egy tuti hely, ez a topik, ahol semmi nem változik. Nevezetesen ha olyan fétise van az embernek, hogy szereti ha levegőnek nézik és/vagy semmibe veszik, elég csak idejönni, feltenni egy kérdést és voilá... :) Elnézést, hogy félévente egyszer megzavarom a benfenntes beszélgetést, többet nem fordul elő. Na, pá....

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#72372) Landsmann válasza tatabike (#72371) üzenetére


Landsmann
addikt

Gondolom nem tudják a választ, azért nem kaptál megoldást a kérdésedre.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#72373) #70086736 válasza tatabike (#72371) üzenetére


#70086736
törölt tag

Nézd pozitívan: még mindig jobb ha nem kapsz választ, mintha tudálékoskodó "szerintem az van, hogy..." típusú, gyakorlati tapasztalat és technikai ismeret nélküli választ kapnál.

(#72374) Lauda válasza tatabike (#72371) üzenetére


Lauda
félisten

Nyilván sokan tudják a választ a kérdésedre, csak azért nem írják le, mert levegőnek néznek.

(#72375) 4Grider válasza tatabike (#72371) üzenetére


4Grider
nagyúr

Másik (libafoszöld/sötétkék) szolgáltatónál a modern technológiák egyike kavar be, de még nem sikerült rájönni, hogy melyik. Az biztos, hogy a határátlépéseimnél a buta és vagy öreg telefonnal jellemzően zökkenésmentes a váltás, csicsás, több Vo-val kezdődő technológiás, 5G képesekkel meg a legproblémásabb.

(#72376) #72042496 válasza tatabike (#72333) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, hogy mitől lehet, de ha jobban utána akarsz járni, akkor érdemes kipróbálni másfajta telefonnal és más kártyával is (más szolgáltatótól), hogy ezektől függ-e.

(#72377) Bl.Gyo. válasza tatabike (#72371) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Igen ez gyakori jelenség itt (Mobilarena fórumok), hogy tuti tudják a választ mert nekik egyszerű és jócskán benne vannak, de telibe sz@rják. Én is tapasztaltam, de nem akadok már fenn ezen, ugyse engem minősít. Én ha tudok válaszolok még ha nagyon amatőr szinten is, én késztetést érzek arra hogy ha tehetem segítek másnak, csak a szakmai tudásom közelében sem jár annak mint itt sokaknak, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#72378) #72042496 válasza Bl.Gyo. (#72377) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jaja, mégis hogy képzelik egyes emberek, hogy a számukra fontos dolgokkal töltik az idejüket, ami nem feltétlenül ismeretlenek pesztrálása egy netes fórumon. Igazán foglalkozhattak volna ezzel, főleg Mindenszentek alatt a hosszú hétvégén. Akkor úgyis bőven ráérnek.

[ Szerkesztve ]

(#72379) dchard válasza Bl.Gyo. (#72377) üzenetére


dchard
veterán

Hogy minek jártok ide ha ezt gondoljátok, csak azt nem értem... Lehet hívni a 1270-et, ha probléma van, azért kapják a fizetést.

De ha már belementünk, tatabike nem írt le semmi konkrétumot, és várja a kész megfejtést. Nem derül ki a készülék, a technológia, hány éves a SIM (roamingnál van jelentőssége), hogy a határt hol lépi át és hogyan (például tartósan a határ közelében tartózkodik ilyenkor, vagy gyorsan elhagyja a határ térségét), melyik hálózatok között jön elő a hiba stb. Komolyan bárki azt gondolja, hogy ideböfögi hogy "szar" és rögtön jönnek a gondolatolvasók a megfejtéssel? Már ne haragudj, de a valósággal nem sok kapcsolatot ápolhattok, ha ezt képzelitek... És amikor ezek után kaptok egy ilyen hozzászólást, meg vagytok lepődve...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72380) Bl.Gyo. válasza dchard (#72379) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Tatabike kérdésétől függetlenül én is tapasztaltam ezt, de kaptam válaszokat is, azokat köszönöm. Én tettem már fel egyértelmű kérdést minden infoval, barátságosan, mégse volt semmi reakció, de nem tettem szóvá. De ha ezt szóvá teszi az ember arra jön ezer válasz, amúgy meg az a bizonyos levegő, ez is érdekes.
A fórum egymás segítésére van főleg, eszme cseréjére, hát én is úgy jöttem ide hogy vártam, de ha tudok adok is.
Amúgy a fórumon vitázni se az én világom, csak ennyit szerettem volna pontosítani, ne legyen félre értés mert látom masfele ment el a dolog. :U

[ Szerkesztve ]

(#72381) Lauda válasza Bl.Gyo. (#72377) üzenetére


Lauda
félisten

tuti tudják a választ mert nekik egyszerű és jócskán benne vannak, de telibe sz@rják.

Ezt nyilván úgy állapítottad meg, hogy belelátsz az összes fórumozó fejébe, ott milyen tudás lakozik. Azt is látod ki olvasta az adott hozzászólást és hogy éppen lett is volna rá ideje és energiája válaszolni, csak épp lexarta.

Volt erre egy jó kis topik, sajnos már nincs nyitva: Látóasszonyok topikja

[ Szerkesztve ]

(#72382) Bl.Gyo. válasza Lauda (#72381) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Hát most hirtelen 1 megválaszolatlan kérdés jutott eszembe amit régen feltettem a Yettel fórumon és nem is dugtam el :P , hogy egy netes előfizetéshez 2 fajta routert lehet választani, hogy melyiket érdemes, melyik használja ki a hálózat adottságait a legjobban, stb. Nem jött válasz, de az előttem lévőt 3an megválaszolták olyanok akik tuti tudták a választ az enyémre is (mert olvasom a fórumot unalmas perceimben, figyelek nem látnok vagyok, látom ki mihez ért...) lehet egy párhuzamos dimenzióban létező Yettel forumra került ki és itt nem látta senki 🤔. Volt pár ilyen szintű "levegő" itt-ott. Nem csináltam belőle ügyet, de tapasztaltam, szóval tatabike nincs egyedül a dologgal, attól függetlenül hogy a kérdése nem volt pontos.

De hogy nekem estetek 😅, mint egy vadnak 5 oroszlán, téptek szét. de akinek nem inge az ne vegye magára ugye!! Ilyenker nincs "levegő", ilyenkor van energia meg idő is ezekre, de az ember jobban szeret vitázni, de az emberi természet ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#72383) dchard válasza Bl.Gyo. (#72382) üzenetére


dchard
veterán

"melyik használja ki a hálózat adottságait a legjobban"

Tekintve hogy sok szolgáltató a saját maga által forgalmazott routerről sem írja le, hogy milyen UE category, vagy hogy CA esetén milyen sávkombinációkat tud (számos magyar shop sem ír le semmi relevánsat sok esetben), akkor azt nekünk honna kéne megálmodni?

Itt azt tudjuk leírni, hogy milyen sávokat tudjon, milyen sávkombinációkat tudjon, legyen külső antenna csatlakozója stb. Esetleg ajánlunk egy olyan modellt, amiről ezek az információk ismertek. De azt a munkát nem mi fogjuk elvégezni, hogy egy random routerről mi guglizzuk ki ezeket az infókat, amiket (ismétlem) sok esetben a szolgáltató vagy a gyártó sem oszt meg, vagy jól eldug. Az is lehet, hogy azért nem kaptál választ, mert aki ért hozzá, már rohadtul unja, hogy három naponta megkérdezik ugyanazt, ha már ott tartunk, hogy ki mit vett észre. Mert a "milyen routert vegyek" téma itt sem évente egyszer merül fel, és már minden részletre kiterjedően kitárgyaltuk ezt, nem is egyszer.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72384) Bl.Gyo. válasza amdboy (#72370) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Akkor hálózati gond lehet, ami megnyugtató hogy valószínűleg nem készülék specifikus a gond. :R

(#72385) Lauda válasza Bl.Gyo. (#72382) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nem esett neked senki. Írtál egy feltételezésekre alapozott hozzászólást. Most írtál még egyet. Feltételezed hogy..... De nem tudod. Nem tudod, hogy tudja-e, nem tudod, hogy olvasta-e. Nem tudod, hogy ha tudta is a kérdésre a választ, volt-e rá ideje/energiája hozzászólni.

(#72386) Bl.Gyo. válasza dchard (#72383) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Akkor ezt pár szóban lehet közölni is arra talán van energia meg idő csakhogy a másikat megtiszteljük picikét! De néhányan már annyira robotok lettek itt... (Akinek nem inge...). 🤫
Amint írtam követem a fórumot de a közel múltban nem láttam erre vonatkozó kérdést/választ, ezért mertem feltenni. De levegő nélkül nincs élet 😅, szükség van arra is.

[ Szerkesztve ]

(#72387) prozodus válasza Bl.Gyo. (#72382) üzenetére


prozodus
őstag

Én ezt most qra nem értem... Többek között pont azért járok a ph-ra, mert már csak az olvasgatással is rengeteg infó jön, de az eltelt évek alatt szinte minden kérdésemre választ kaptam, és amikor néha nem, ittenbizony nem jutott eszembe, h levegőnek néznének... Mondjuk, engem a való életben se szoktak levegőnek nézni, max aki nagyon utál, megpróbálja eljátszani :D :D :D Szóval csak igaz lesz a lélekbúvárok állítása, h mki v azt kapja a világtól, v azt interpretálja bele, amit tudat alatt elvár??? :D :D :D De azt máshol kell kezeltetni :D :D :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#72388) Landsmann válasza tatabike (#72333) üzenetére


Landsmann
addikt

Hogy konkrétumot is írjak, ami saját tapasztalat. Romániába menet a határ átlépése után szinte azonnal jött az SMS, hogy üdvözölnek az akármilyen szolgáltató hálózatán. Oké. Node, visszafelé a határtól 10-15 km-re is még a román szolgáltatón lógott a telefon. Mire következtetek ebből? Arra, hogy a határ túloldalán a honos szolgáltató térereje rohamosan csökken. Vagy kisebb teljesítménnyel sugároznak a határ felé, vagy a bázisállomás sugárzási szögének a szélén vagyok, így megszakad a kapcsolat, kénytelen váltani valahová. Visszafelé viszont mivel a roaming partner térereje jó és jócskán átlóg magyar területre, a telefon nem óhajt kisebb térerejű honos hálózatra váltani, majd csak akkor, ha a roaming partner térereje annyira lecsökken, hoyg nem érdemes azon csimpaszkodni.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#72389) dchard válasza Landsmann (#72388) üzenetére


dchard
veterán

"Mire következtetek ebből?"

Pontosan jól következtetsz. A román hálózat jobban átlóg ide, mint a hazai oda. Ebből az is kiolvasható, hogy ki az aki betartja a vonatkozó nemzetközi szabályokat és törvényeket :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72390) Landsmann válasza dchard (#72389) üzenetére


Landsmann
addikt

Ez évekkel ez előtt volt, de nyilvánvaló a vonatkozó nemzetközi szabványok, előírások már akkor is éltek. Hányszor tapasztaltam, hogy Nagygyantéról Okány felé elindulva átállt román hálózatra és nagyon szeretett is ott lenni. Utóbb már ki is kapcsoltam az automatikus hálózat választást.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#72391) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Vettem egy új feltöltőkártyás simet, 4G hangot hol lehet bekapcsolni? Vagy csak a 1270 játszik?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#72392) 4Grider válasza Killing (#72391) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alapból 4G sem szokott lenni egy-két napig, automatizmus kapcsolja be. Ha nem tudsz rá várni, akkor a 1270 marad...

(#72393) zzola válasza 4Grider (#72392) üzenetére


zzola
félisten

Ezért érdemes 1270-en aktiválni, mert rá lehet kérdezni az aktív LTE-re, illetve mindjárt lehet kérni a 4G hang opció bekapcsolását...

(#72394) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok! céges előfizetésnek szeretném lekérdezni az egyenlegét (mennyi adatforgalom maradt elsősorban) , van rá esetetleg valamilyen megoldás? a szerződés részleteit nem igazán ismerem... köszi :R

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#72395) viktorhu válasza dchard (#72389) üzenetére


viktorhu
veterán

Ettől függetlenül egyéni tapasztalatból nehéz következtetni (tudom, hogy a tied nem egyéni tapasztalat, de sokan abból vonnak le következtetéseket). Nekem is sokszor a határ túloldalán még sokáig nem engedi el a magyar hálózatot a mobilom, ill. a túloldalon is megvan ugyanaz a probléma, mint a magyar oldalon, hogy nem nagyon lehet a határ mentén normális ottani térerőt találni, akár egész messze is a határ után.

A 3G-s időkben a Telekomnak volt a szlovákokkal egy határmenti spektrummegosztós megállapodása, akkor pont határ mellett laktunk, az akkor sokat segített, utána volt normális mobilnetünk otthon is.

(#72396) viktorhu válasza Bl.Gyo. (#72386) üzenetére


viktorhu
veterán

dchard pontosan leírta a problémát, az embernek nincs mindig kedve a kérdező helyett nekiállni a google-keresésnek. És igen, le lehetett volna írni sok mindent, de az ember simán továbbmegy, ha nem tudja a választ a kérdésedre, és nincs kedve keresgélni a specifikációk között. Nyilván ha tudja valaki a választ, és ráér, megteszi azt a pár kattintást, hogy írjon rá pár szót, de ha azt látja, hogy bonyolultabb a kérdés, és el kellene mélyedni benne, akkor "majd máskor"-ral meg "majd valaki más"-sal félreteszi, és már megy is tovább az élet.

Szerintem kérd vissza a pénzedet, amit a fórumtagoknak támogatásért fizettél, biztosan visszaadják.

(#72397) dchard válasza viktorhu (#72395) üzenetére


dchard
veterán

Ez szolgáltatónként és területenként eltérhet, de sajnos jellemző tapasztalat, hogy néha még a fejlett nuygat (Ausztria) sem tartja be ezt.

"A 3G-s időkben a Telekomnak volt a szlovákokkal egy határmenti spektrummegosztós megállapodás"

Ez biztosan nem így működik. Például ha a magyar vagy a szlovák telekomnak nem pont ugyanabban a részben van a spektruma adott sávban, akkor ez eleve lehetetlen. Nem is ilyen alapon dől el a határmenti történet, hanem meg van határozva (tekintve hogy minden szolgáltató frekvencia engedélye csak az adott ország területére szól), hogy maximum mekkora mértékben sugározhatnak át. A másik trükk, hogy a 3G-nél SC (scrambilng code), a 4G-nél PCI szinten van kiosztva és koordinálva egy kisebb rész, amit a határ mentén lehet használni, hogy ez most hogy áll, az jó kérdés. Így hiába lógnak át, ha nincs ütközés a telefon még képes normálisan dekódolni a honos hálózatot akkor is ha a szomszéd átlóg és interferál valamennyit. Nyilván ez nem csodaszer: ha a honos szolgáltatónak gyenge a lefedettsége egy határmenti kistelepülésen és a túloldalon van egy közeli adó, akkor csodák nincsenek... Ilyenkor marad a roaming tiltás és a kézi hálózatválasztás.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72398) viktorhu válasza dchard (#72397) üzenetére


viktorhu
veterán

Úgy látszik, a többiekre is kiterjedt a megállapodás. Sajnos nem találok már normális cikket 2010-ből, csak az NMHH közlemény átvételét, de akkoriban arról szóltak a hírek, hogy a frekvenciákat osztják el úgy a határközeli bázisállomásokon, hogy a határ mentén is legyen térerő, és az átsugárzás ne zavarja a szomszéd oldalt, mármint hogy a határ mellett egyik oldalon sem fogják a szolgáltatók a teljes spektrumot kihasználni. Érezhetően javult is akkor Balassagyarmaton pont a határ mellett a lefedettség.

Ahogy írtam, már csak ennyit találok: "a mobilcégek mely frekvencia-tartományba tudják olyan módon kiterjeszteni szolgáltatásaikat, hogy ne zavarják egymást".

[ Szerkesztve ]

(#72399) dchard válasza viktorhu (#72398) üzenetére


dchard
veterán

A cikkből nem derül ki semmi konkrétum. De. A közép-európai térségben, így Magyarországon és a szomszdéainknál is (Ukrajna kivételével) minden sáv azonos kiosztással rendelkezik a primer sávok tekintetében.

Példán keresztül talán szemléletesebb:

B20-as sáv: 791 - 821MHz a kiosztható frekvencia keret, és pontosan ugyanezt adták el minden országban. Jellemzően három szolgáltató kapott 10-10-10Mhz-et. Ezt te sehogy nem tudod úgy elosztani, hogy a határ egyik oldalán az alsó felét használod, a másikon a felsőt. Ugyanez igaz minden más primer sávra is.

Amit tenni tudsz az két dolog (valószínűleg ezt is tették 2010 környékén):

1. Elkezded sokkal szigorúbban betarttatni a már létező átsugárzásra vonatkozó szabályozást, ennek eredményeként csökken az átsugárzás és javul a szolgáltatás (ezt tapasztalhattad meg valószínűleg).

2. Kis koordinációval megpróbálják legalább a PCI ütközést elkerülni, ha már a freki ütközést nem lehet, ettől kis métékben további javulás várható.

Az egészen biztos, hogy frekvenciáról egyik ország sem mondott volna le soha, nem is lenne értelme egyébként.

Nagy probléma most az Ukránokkal van, akik a DD700-as sávba beletoltak pár nagy teljesítményű DVB-T adót azon a sávon, ahol a mobilnet megy (B28) ami jócskán belever nem egy magyar szolgáltató sávjába...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#72400) csernak75 válasza dchard (#72399) üzenetére


csernak75
senior tag

Megkérdezhetem melyik az a magyar szolgáltató?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.