Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) zelikocc válasza anglergab (#73799) üzenetére


zelikocc
senior tag

Köszi, ez nekem pont hasznos.

Úgy látom egyelőre csak Győrben és Baján vannak használatban ezek a B1-ek.
A B3-ak pedig kb. körbe rajzolják a Balatont. :D

(#73802) kl122 válasza dchard (#73800) üzenetére


kl122
tag

szerinted annak mi lehet az oka, hogy a Vodafone mindenhol meghagyta az RRU-kat és mégis el tudta indítani az új sávokat, 5G-t, a másik kettő pedig csak ott képes erre, ahol lecseréli az RRU-kat újabb típusúra? Ez ugye jól látható kívülről. Gondolom van, kell, hogy legyen valami összefüggés.
(persze, hogy a földön a rackban miker cserélgetnek azt a halandó nem látja)

(#73803) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
OnePlus 7t független telefont használok, kb. egy hete a hívásindítás után 5-10 másodpercet kell várnom, hogy a csörgést halljam, illetve többször megszakadt a hívásom a napokban.
4g+ térerővel indul a hívás, aztán kiírja, hogy 3g (pedig mintha Szegeden már lekapcsolták volna), aztán a hangminőség leesik a béka feneke alá, majd vagy megjavul, vagy megszakad a hívás. Tapasztaltatok már ilyet? Eddig semmi gondom nem volt, fullos 4g+ térerőt mutat a telefon most is és mutatott is régen, ha nem telefonálok. Internettel semmi baj nincs, whatsappal próbálom helyettesíteni a telefonhívásokat, ott nincs se akadozás, se hang probléma.

(#73804) prsq válasza Balazs_ (#73803) üzenetére


prsq
tag

Nem kapcsolták le.
Nekem - 4G-s butatelefonon - hasonlóakat csinál, ott virít standby-ban a 4G, aztán híváskor szépen átvált 3G-re. (Headsettel beszélek rajta, látom.) Amikor leteszem, újra 4G.

Ja, és gyakran nem értik jól, amit mondok, pedig én jól hallom a másik oldalt. Máskor meg minden tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#73805) Balazs_ válasza prsq (#73804) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Na ugyanez itt is, csak 2g-re levált. Amikor 2g-n vagyok, akkor van egy felkiáltójel is a térerő mellett. Fura.

[ Szerkesztve ]

(#73806) dchard válasza kl122 (#73802) üzenetére


dchard
veterán

BBU bővítés az 5G-hez mindenképpen kell, licensz is, kártya is.

Az RRU egy érdekes kérdés: elméletileg az RRU "buta", de azért az ADC/DAC részhez és a CPRI-hez biztosan kell plusz kapacitás hogy a 256QAM DL működjön például. Nekem az a tippem, hogy mivel 1800-on és 2100-on is megy a 4G már egy ideje, így ezeket az RRU-kat már lecserélték újabb modellre az elmúlt években, amivel tud működni az 5G is (DSS-en természetesen). AZ biztos, hogy az eredeti 8-10 éves 2100-as RRU-kal nem tudnának 5G-t tolni.

700-on természetesen szintén új RRU-k (és antennák) vannak (mivel ez ugye új hálózat, nulláról épül).

A "valódi" 5G-hez (C sáv) aktív antennák (AAU) kellenek, ez minden szolgáltatónál új hálózati rész lesz.

Balazs_: nem megy nálad a VoLTE. Szolgáltató ügyfélszlgálatát felhívni és aktiváltatni a VoLTE-t, utána ha kell ellenőrizni a telefon beállításokat hogy a telefonon is aktív legyen. Ahogy a VoLTE működni fog az előfiizetéseden, megszűnnek a problémáid. Ez nem elkerülhető, a 3G-t folyamatosan kapcsolják le, VoLTE nélkül pedig a telefonond megy 2G-re (=nincs adat hívás közben).

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73807) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Tavaly nyáron egy nem javítható mobil helyett kaptam egy másikat. Most szükség lenne a jótállási jegyre, de sem online, sem papír formájában nincs meg, nem kaptam. 1270-en azt mondták, hogy ahol adták a telefont, ott tudnak csak segíteni.
Létezik, hogy online ezt nem tudják megoldani?

(#73808) zmtTom válasza Lauda (#73775) üzenetére


zmtTom
tag

Mi ez a Special retention csomag? Esetleg meg tudja valaki mondani? NEm hallottam róla még pedig special csomagban vagyok... :F
Köszönettel

(#73809) Lauda válasza zmtTom (#73808) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nem egy konkrét csomag. Tulajdonképpen arról van szó, hogy az ügyfélmegtartóktól kapsz egyedi ajánlatot, hogy előfizetőjük maradj. Ez sokféle opciót tartalmazhat, az ügyfél igényeinek és a cég gazdasági érdekeinek függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#73810) zmtTom válasza Lauda (#73809) üzenetére


zmtTom
tag

O értem akkor ezért fizetek annyira keveset :C :)) Már azt hittem egy konkrét csomag lenne mert akkor kiharcolom azt is :))

(#73811) zzola válasza Zsocy155 (#73807) üzenetére


zzola
félisten

Igen, üzletbe kell menni, ahol cserélték az eszközt.

(#73812) anglergab válasza dchard (#73806) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi, nem is tudtam, hogy nincs adat 2G-n hívás közben, azaz DTM. Gondolom ez régebben volt, azaz ki lett kapcsolva.

Azaz aki mobilneten (leosztva) netezik, közben telefonál és nincs VoLTE-ja, akkor nem lesz nete. Bár mondjuk ha lenne DTM, az se sokat segítene :)

(#73813) dchard válasza anglergab (#73812) üzenetére


dchard
veterán

Van DTM, de ahogyan írod is, lópikulát ér.

Már 3G-n is probléma volt, hogy hanghívás közben ugyan volt adat, de hívás mellett az sem volt full sebességű, hanem jelentősen korlátolt sávszélesség állt rendelkezésre (volt időszak, amikor csak 384kbit/s ). SOk esetben már itt is probléma volt akár egy navigáció frissítésével menet közben, el tudod akkor képzelni, hogy 2G-n mire lenne elég a DTM :) Egyszerűbb úgy venni, hogy gyakorlatilag nincs.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73814) Zsocy155 válasza zzola (#73811) üzenetére


Zsocy155
őstag

Köszönöm szépen!
Akkor go! :)

(#73815) Startech


Startech
csendes tag

Sziasztok. A T mától építette be az árakba a ksh szerinti áremelest. A vodánál ez már megvolt, vagy ha nem tud e valaki biztosat hogy mikor lesz?

(#73816) Caldera válasza Startech (#73815) üzenetére


Caldera
aktív tag

Már megvolt. [link]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#73817) pjen válasza Caldera (#73816) üzenetére


pjen
félisten

Most, hogy gazdát cserélt megint lehet bármikor.

(#73818) Startech válasza Caldera (#73816) üzenetére


Startech
csendes tag

Köszönöm, hasznos kis olvasmány

(#73819) anglergab válasza dchard (#73813) üzenetére


anglergab
addikt

Nálam eltűnik az EDGE adatforgalom ikon a hívás alatt, ebből gondoltam hogy nincs DTM.
Különben miért tűnne el?

[ Szerkesztve ]

(#73820) MadMancs válasza anglergab (#73819) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam meg csak akkor jelenik meg. Ha VoLTE kikapcs, ugye híváshoz levált 2G meg is jelenik E betű.
Amúgy pár hónapja teszteltem írtam is valahol (nem tudom hol került szóba), működik EDGE, Messenger, viber üzenetek jönnek mennek, de másra kb manapság már alkalmatlan (mobilon). Böngészők timeutolnak, stb. GPRS passz, nagyon ritkán találkozom G betűvel hívás közben valahol úton, akkor se sokáig.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#73821) zzola


zzola
félisten

Mivel hónap végén kivezetik a PASS szolgáltatásokat, ezért elkezdték értesíteni a szolgáltatásokért fizető ügyfeleket. Értesítést követően nekik 45 nap áll rendelkezésükre, hogy kötbérmentesen felmondják a szerődésüket a PASS szolgáltatásra hivatkozva. A kötbérmentesség csak a szolgáltatásokat érinti.

(#73822) simpley válasza zzola (#73821) üzenetére


simpley
őstag

én filóztam hogy lépek, de az az igazság hogy nincs alternatíva jelenleg.. Mivel 25 alatti vagyok nekem még él a +2gb You adat, megrendeltem a díjmentes +2gb-t és van ugye az alap 3 gb a Go Mid-ben.. Így ez 7gb, 200p hálón kívüli és EU nemzetközi hívásom van amit más szolgáltató nem kínál ilyen áron..

signed by simpley.

(#73823) zzola válasza simpley (#73822) üzenetére


zzola
félisten

Én is elégedett vagyok. Beszédhang klasszisokkal jobb, mint a Yettel hálózatán. Bár azt mondták az i13pro nem éppen a legjobban kompatibilis a Vodafone hálózatával, de én nem panaszkodom.
Tegnap 5G-n 158/38-at mértem, zene hallgatására több mint jó.

(#73824) teszt345


teszt345
tag

Sziasztok!
Voda céges előfizetést használok, 4G, LTE képes SIM kártyával, az a kérdés, hogy az 5G használatához kell-e valami különleges beállítás? Samsung A53-mal próbálom, de nem tudom, hogy maga az előfizetés lehet olyan, ami nem "engedi" ezt, vagy másik SIM kártya kell, vagy valami telefon beállítás. A Mobilhálózatoknál automatikus 5G/LTE/3G/2G van, az apn internet.vodafone.net, ezt és a paramétereit automatikusan felvette a készülék, mikor ráköltöztem.

[ Szerkesztve ]

(#73825) zzola válasza teszt345 (#73824) üzenetére


zzola
félisten

A díjcsomagodnak tudnia kell az 5G-t. Egyéb speciális beállítás nem kell, készüléked beállítása oké. Publikus csomagoknál a Red csomagok képesek az 5G hálózatra kapcsolódni.

(#73826) MadMancs válasza teszt345 (#73824) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.
Alap esetben csak a red csomagok 5G képesek.
Üzleti csomagoknál (lehet lakosságnál is) 500Ft/hó az 5G hozzáférés aktiválása. My Voda appban/fiókban megtalálod.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#73827) csab2 válasza zzola (#73821) üzenetére


csab2
veterán

Ha hűségem van, akkor feltételezem nem lehet felmondani a szerződést.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#73828) zelikocc válasza simpley (#73822) üzenetére


zelikocc
senior tag

KÜF ennyi pénzért már korlátlan beszédet és korlátlan adatot ad.
7 GB net és 275 perc pedig 2700 Ft
Csak úgy mondom...

(#73829) 4Grider válasza zelikocc (#73828) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott 200 perc EU irányú nemzetközi hívás legalább 14000 Ft...

(#73830) zzola válasza csab2 (#73827) üzenetére


zzola
félisten

Fentebb írtam le, hogy kötbérmentesen fel lehet mondani az előfizetést. Kötbér csak hűségidővel rendelkezőknek van. A fenti opció csak azoknak szól, akik külön havidíjért veszik igénybe a PASS szolgáltatást, akinek még benne van a csomagjában, nekik a számlán volt tájékoztató a 45 napos felmondásról...

(#73831) zzola válasza 4Grider (#73829) üzenetére


zzola
félisten

Itt is 76 ft/perc a nemzetközi hívás, kivéve Red csomagok...viszont még a legtöbb GO csomagokban is van nemzetközi irányba beszélgetés.
Arra vagyok kíváncsi, ezek meddig maradnak így.

[ Szerkesztve ]

(#73832) 4Grider válasza zzola (#73831) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor miért ír ilyen hülyeséget? :F :
"200p hálón kívüli és EU nemzetközi hívásom van amit más szolgáltató nem kínál ilyen áron."

(#73833) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
A Vodafone app-ot nézve plusz adat vásárlásához, előfizetés esetén nincsen egyszeri 50-200GB, míg feltöltő kártyás esetén van.
(Ha megyünk a hétvégi házba és nincsen wi-fi egyszerűbb venni pár alkalommal plusz netet, de Tuti esetben több a lehetőség, lehet be kell szereznem eSIM-t ilyen esetekre?! :( )

Megújuló adat amúgy bármikor lemondható?

(#73834) asdf_ válasza 4Grider (#73832) üzenetére


asdf_
veterán

Sose fogjuk megérni, hogy az emberek különbséget tudnak tenni a roaming és a nemzetközi hívás között...

(#73835) 4Grider válasza koxkids (#73833) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze, csak arra kell ügyelni, hogy azonnal kikapcsolják, így elveszik a hátralévő időszak.

(#73836) zzola válasza 4Grider (#73832) üzenetére


zzola
félisten

Jól írta!
Go Midi:
"Hálózaton belül korlátlanul telefonálhatsz és küldhetsz SMS-t, valamint 200 percet vagy SMS-t (1 perc 1 SMS-nek felel meg) szabadon felhasználhatsz EU roaming és EU nemzetközi irányba is. A keret felhasználása utáni díjak: belföldön 40 Ft/perc vagy SMS. Belföldről EU nemzetközi díjzónába: 76 Ft/perc, 24 Ft/SMS."

De nem mindegyik csomagnál van ez.

(#73837) asdf_ válasza asdf_ (#73834) üzenetére


asdf_
veterán

Vagy akkor ő most kivételesen jól tudta :)
Mondjuk 100-ból szerintem 95 ember nem indított nemzetközi hívás az elmúlt 5 évben, igy ennyi relevanciája lehet...

(#73838) zzola


zzola
félisten

Március közepén Pest megyében vármegyében (ez valami vicc) kapcsolják le a 3G-t, majd még további országrészeken is, végül április első harmadában az utolsó UMTS900-as állomást is lekapcsolják.

(#73839) simpley válasza asdf_ (#73837) üzenetére


simpley
őstag

az a durva hogy a T-nél az ügyintéző sem tudta.. :U Aki nem ért hozzá aláírom, nem biztos hogy tudja, én sem ezzel foglalkozok amúgy mégis tudom a különbséget a nemzetközi hívás és a roaming között.

signed by simpley.

(#73840) zelikocc válasza zzola (#73838) üzenetére


zelikocc
senior tag

Honnan az infó?

(#73841) zzola válasza zelikocc (#73840) üzenetére


zzola
félisten

Megbízható forrásból.

(#73844) dchard válasza zzola (#73838) üzenetére


dchard
veterán

A probléma az, hogy ahol eddig azt írták, hogy kikapcsolják, ott sem kapcoslták ki. U900 majd mindehol megy, ezt a lefedettésgi térkép és a tapasztalatok is mutatják. Én egyáltalán nem venném készpénznek, hogy az U900-at is lelövik, a 2100-at hihető, hogy áprilisig kipucolják.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73845) zzola válasza dchard (#73844) üzenetére


zzola
félisten

Kiderül majd. Mindenképp le kell kapcsolniuk, csak a mikor a kérdés...

(#73846) dchard válasza zzola (#73845) üzenetére


dchard
veterán

Egyáltalán nem "kell". A logika a következő: ha nem tudnak 10MHz LTE-t indítani 900-on, akkor nem feltétlenül éri meg az upgrade csak azért, hogy 5MHz U900 helyett legyen 5MHz L900 (kapacitásban nem érdemlegesen több). És a 900-as RRU-t mindneképpen meg kell hagyniuk a 2G miatt. Ilyet viszonylag kevés helyen is csinálnak, tényleg csak ott ahol elég alacsony a forgalom, és az összefüggű VoLTE coverage a cél, nem a kapacitás. Nem az látszik, hogy sok ilyen hely van, inkább a 10MHz 800-ra lőnek, mert az hoz érdemleges kapacitást, ha már nekiállnak. Az 5MHz LTE 900-on tényleg cska ott éri meg, ahol minimál ráköltéssel (értsD: már UBBP kártya vitte a 2G/3G-t) és RRU upgrade nélkül meg tudják úszni, így a munkadíjon megspórolt pénz megérheti. Ha mászni kell, akkor jobban járnak a 7/800 10MHz-cel. Kérdés az lesz, hogy bevállalják-e a 10mega L900-at, és nyelnek egy nagyot és elengedik a 2G-t. Ez utóbbit úgy kell érteni, hogy valami lefedettséget lehet csinálni, de rendes freki tervet eynni spektrumban nem. Tehát így is lenne 2G, de lényegében értékelhetetlen kapacitással és minőséggel.

Egyébként ma örömmel tapasztaltam, hogy Szokolya is megkapta a 10mega 800 LTE-t. A Börzsöny déli gerinceire is szépen felszivárog, ott ahol eddig csak 3G volt, mostmár 4G is van. Az U900 itt is megmaradt egyébként.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#73847) gabor9991 válasza dchard (#73846) üzenetére


gabor9991
őstag

Erre lenne tipped milyen frekvencia lesz rajta?
[Ez] épült hozzá a földön.
3G itt se lett lekapcsolva.

(#73848) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A vodafone kártyás adategyeztetés szünetel? Vagy ez mire jó:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#73849) makoss válasza makoss (#73848) üzenetére


makoss
addikt

Egyszerűen nem értem, hogy miért kell évről évre szerencsétlenkedni ezzel, miért nem csinálják már meg ezt a regisztrációs oldalt, sosem jó évek óta sz@r :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#73850) dchard válasza gabor9991 (#73847) üzenetére


dchard
veterán

A földön Huawei APM 5950-es BBU cabinet látható, ebből következik, hogy a Vodafone fejlesztett az adott állomáson. Ránézésre nehéz megmondnai, mert az újabb antennák nagyobbik része több sávos. Ha relatíve vidék a helyszín, akkor 7/8/900-ra lehet számítani.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.